prein drentel en piet prikkel. ZRwmnhind JUcfdsaaken. BERGEN. ka" URSEM. SCHAGERBRUG. PETTEN. HEILOO. Alkmaarsche Politierechter van de Lichtbedrijven dankba voor den aangeboden mS Zljn Rustende Jager" en treen rw,-- "P6 huismoeder zal na ^astncumsche dag nog aarzel™ f*" ■»"- moeder de vrouw rtL r€"on}€e van passen kan" te ver'grooten! 7 kIalntj€s nieuw verbond sluifen mit'h^t €en ter en voortaan de mMnto. pain©- maken volgens de efficiënt? D*wjar inSr<™tkz5"0a0PrSlS,btïraog Sog ?cter entjes en andere nuttigheden als Eg* V1" 'en 8ralis v v af"dagavond hield de afd. Bergen der R.K. Staatspartij een algemeene vergade ring in het gebouw St. Jan. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer de Wit, met den Chr. groet en een woord van welkom geopend was, volgden jaarverslag van den secretaris en den pen ningmeester. Het kassaldo bedroeg 16 21. \ervolgens werd het woord gegeven aan den heer G. Pieters, die als onderwerp zijner rede gekozen had „Waar moet hen heen?" Zoo kan het zeide spr., niet langer blijven, het gaat den verkeerden kant uit in de Maatschappij, het gaat naar den ondergang toe, als O. L. Heer niet ingrijpt en zegt „tot hiertoe en niet verder". „Waar moet het heen?" vragen de vrou wen en moeders van steuntrekkenden en werkloozen; mannen, zonen en dochters mokken en wrokken over alles wat met crisis en malaise samenhangt, het hoog noodige voor levensonderhoud ontbreekt. De winter met zijn koude en vroeg invallende duister nis staat voor de deur. Ook onder den mid denstand zijn velen er heel erg aan toe. De koopkracht vermindert, van crediet geven kan geen sprake meer zijn. De land- en tuinbouwers weten evenmin hoe het hoofd boven water te houden. Voor allen: bergen van financieele en economische moeilijk heden. Voor allen, want ook groothandel, scheepvaart en industrie lijden in verontrus tende mate aan de funeste gevolgen van den wereldbrand. Is het wonder, dat de nieuwste gegevens omtrent inkomens en vermogens in ons land een dieptreurig beeld te zien geven? Hoe berooid is de toestand van 's Lands schatkist! Spreker lichtte een en an der met cijfers en voorbeelden toe. Politieke lingen willen de oplossing vinden in het hef fen van zooveel procent op de vermogens. Weet men wel wat de vermogenden tegen woordig moeten betalen? Een gemakkelijk advies, maar 't zou zijn de laatste kippen met gouden eieren slachten. Na op verschillende feiten te hebben ge wezen, vroeg spreker zich af of ook de werk nemers en werkneemsters hier niet de hand in eigen boezem moeten steken. Immers, ko men de vele millioenen, die in ons land jaar lijks aan rookartikelen en drank worden uit geven, ook niet voor een deel uit den zak van hen, die ze thans beter konden gebrui ken'? Zijn de entreebetalers voor sportwed strijden, races en bioscopen alleen rijken ol werkgevers? Laat ons de coiffeurs eens ver tellen hoeveel werkende meisjes zich laten onduleeren, permanenten of hoe zulks anders heet. Hoe 't ook zij, lukt het ons volk niet de krachtproef te doorstaan, 't levensniveau te verlagen, dan staan insiders als b.v. mr. Kortenhorst voor niets in. Mislukking van die krachtproef zou oorzaak kunnen zijn van een revolutie. Spreker schetste vervol gens verschillende toestanden als het jongs'e oproer in Amsterdam, Haarlem enz en stond uitvoerig stil bij communisme, socia lisme en nationaal-socialisme, welke stelsels absoluut geen redding kunnen brengen Thans, aldus spreker, de vraag: waar'moet het heen? Als degenen, die midden in het eco nomische en sociale leven staan en dus den nood peilen kunnen, die om ons waart, meer de opgekropte gemoederen leerden beseffen hoe arm we in ons land zijn, dan zouden dé honderdduizenden goedwilligen, wier ge- heele bestaan afhankelijk is van wat ze weke lijks of maandelijk verdienen en wier belang stelling grootendeels daarop is geconcen treerd en dit geldt vooral de jongeren, bij wie onrust, ontevredenheid en wantrouwen zich tot hun eigen nadeel beginnen vast te zetten dan zouden ze hun persoonlijken achteruitgang minder hebben beklaagd, als verstandige en bezadigde voorlichters op be vattelijke wijze duidelijk maakten, waarom 't in het belang der gemeenschap is, dat bloem bollen en tomaten naar den mesthoop wor den verwezen, waarom de boter in eigen land zesmaal zoo duur is als in Engeland, waarom de margarine niet goedkooper mag worden enz., dan zou de stemming van on- tevredenheid en onrust, die voor een groot deel uit slechte voorlichting voortkomt, heel wat milder worden. Waar moet het dan ook heen? Het antwoord ligt voor de hand, n.I naar bestrijding van alle .„gekanker naai werkbehoud en werkverruiming. Maar hoe de werkloozen aan den slag te helpen? W meent, dat in een handoiridraai te ku""e" doen, is een even groote vijand als wie niets doet, doch er moet begonnen worden. Het R.K. Werkliedenverbond heeft reeds een adres tot den ministerraad gericht en daarin eenige waardevolle richtlijnen aangegeven, de Rijkskieskring Haarlem heeft het bij een afzonderlijk adres gesteund enz. Een actueei en juist antwoord op de vraag: Waar moet het heen? zou volgens spreker zijn: naar werkverschaffing en werkverruiming door de tot het uiterste opgevoerde natie, van allen die Roomsch voelen en Roomsch denken naar adhaesiebetuigingen met de adressen van het R.K. Werkliedenverbond, niet alleen door den rijkskieskring Haarlem en den R-K Volksbond te Amsterdam maar door al enz., in een woord door gansch R.K. geor ganiseerd Nederland. Het zou ons te ver voeren de rede van den heer Pieters verder weer te geven. Dat het aan hem door den voorzitter gerichte dank woord met krachtig applaus werd onder steund, behoeft nauwelijks betoog. door denbeer TC W W°°rda gevoerd te Rinnpcrnm J" i' M> Lo°yaard, pastoor trouwen'^ In'. u S °_,nderwerp „Godsbe ker het n'arïlu boe'ende rede schetste spre- geïiik leS„ Vai1 de wereld- --zooveel mo- Ilffu1t" &W!nt met den dood is toch dan de men«Hhl -er noS grooter bedrog leven geen anH iW1)S ™aken, dat er na dit voor ziin w. f leven 1S? Vertr°uwen, daar- doordrongen ??roePen> steeds moeten, we bestemH I- Jn van de waarheid, dat we trouwen Xrr d€ Dat ver! begriinen in nS, meer dan de wereld kan T> r,?r^iAdewer<? m€t aandacht gevolgd, vergadering UUf Sl°0t de voorzi^ de Uitvoering ten bate Bond van groote gezinnen. St* R^v?ah«Kgarichte r k' tooneelvereeniging at. Bavo heeft deze maand op twee achter eenvolgende Zondagen haar eerste opvoerin- E-n hfi u611' waarvan de opbrengst geheel riSntf alh™ van d™ b°n,i roor eroote ,^.^'dc uitvoeringen waren best bezet, ?K°n -0pbrAng8t alle verwachtin gen te boven ging. Deze bedroeg 125.51. Op het beruchte kruispunt nabij de garage „De Hoop" alhier, waar herhaalde lijk aanrijdingen plaats vinden, is, op kosten van de gemeente en van het waterschap „Zijpe en Hazepolder", een verkeersspiegel geplaatst, waardoor de toestand ter plaatse belangrijk is verbeterd. Autobotsing. Maandag had op het beruchte kruis punt nabij de garage „De Moor", alhier, wederom een aanrijding plaats. Uit de richting Schagen kwam een luxe auto, bestuurd door mevr. Breebaart—van der Horst uit Callantsoog, terwijl uit de richting Oudesluis een vrachtauto van den heer Mul uit Wieringerwaard na derde. Beide wagens (varen tegelijk op het kruispunt en ondanks sterk remmen kon niet worden voorkomen, dat de luxe auto van mevr. Breebaart werd aange reden en daarbij eenige materieele scha de bekwam Het ongeluk werd veroor zaakt, doordat de beide bestuurders elkaar niet tijdig opmerkten. Door de gemeente-politie te Schager- brug werd van het ongeval procesver baal opgemaakt. Tot adjunct-directrice van het herste1- Hngsoord „trein 8.28" alhier, is benoemd mepj. J. Streefkerk uit Amsterdam. Maandagavond had de verloting plaats van de Floraliatentoonstelling Alkmaar Heiloo. De hoofdprijs, een moderne tuin bank, viel op nummer 589. Zooals bekend weigert de burgemeester ook nog dezer dagen zijn medewerking om een crisis-comité op te richten. Thans heeft de R.K. Volksbond en het Ned. R.K. Werkliedenverbond zich met de r.k.-raads- fractie in verbinding gesteld om dat te berei ken. Echter heeft de raad daarin geen zeg- gingsschap en zal het een verzoek moeten blijven. KINDJE VERDRONKEN. Gistermiddag geraakte het 21/i-jarig doch tertje van de familie K. bij den Krabben- boschweg te Hengelo bij het spelen te wa ter. Na eenigen tijd heeft men haar in be- wusteloozen toestand opgehaald, doch po gingen om de levensgeesten op te wekken, mochten niet baten. DE BISAMRAT GESIGNALEERD. Te 's-Hertogenbosck. In den loop van de vorige week heeft men in 's-Hertogenbosch verschillende ma len, ter hoogte van de plaats waar de Dieze, E>ommel en Zuid-Willemsvaart elkaar ont moeten, ratten gesignaleerd, die volgens des kundige waarnemers de bekende en gevrees de bisamratten moeten zijn, wier overschrij ding van onze landsgrenzen zij waren tot voor kort eenige tientallen kilometers van onze Oostgrenzen verwijderd reeds gerui- men tijd werd verwacht. De onwelkome gas ten, die vooral gevreesd zijn wegéns hun on- dermijningswerk van dijken en waterkeerin- gen, werden in 1906 uit Amerika naar Bohe- •nen geïmporteerd en zij hebben zich sinds dien over een groot gedeelte van Europa ver spreid. De exemplaren, die hier zijn gesignaleerd zijn hoogstwaarschijnlijk meegekomen met een uit Duitschland afkomstige houtboot, welke bij de firma Damen ter aflossing heeft gelegen. FIETSER TEGEN EEN AUTO. Gistermiddag te ruim vier uur is op den verboden inrijweg te Hedel (N.-Br.), gelegen nabij de r.k. kerk de 17-jarige fietsrijder B r. uit Hedel in botsing gekomen met de luxe auto van de firma J. Joosten, komende uit Ammerzoden, bestuurd door den chauffeur A. van W. De jongen werd met het hoofd door de voorruit geslingerd en werd voorts ernstig gewond aan armen en beenen. In ernstigen toestand werd het slachtoffer een nabijzijnde woning binnengedragen. Den chauffeur treft geen schuld. SCHILDER GEARRESTEERD. De vorige week deelden wij mede, dat in de omgeving van de Apollolaan te Amster dam zich bij sommige bewoners een schilder had vervoegd, die van den huiseigenaar kwam om den achtergevel op te nemen. Wanneer men hem in de woning toeliet, dan pleegde hij zuc mogelijk diefstal. Dezt schimer. een man van 26 jaar, is gistermorgen aange houden, Hij zit thans achter slot en grendel op het Leidscheplein. Hij ontkent zich aan de hem ten laste ge legde diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Echter is in een hem toebehoorende jas een gouden ringetje gevonden, dat eigendom is van een bewoner van de Schubertstraat, maar bovendien hebben reeds eenige bewo ners, waar hij op bezoek is geweest hem er kend. Hij is geen onbekende van de politie en heeft al eenige vonnissen achter den rug. MINISTERIEEL BEZOEK VAN DEN NIJVERHEIDSRAAD. Beperking op de Omzetbelasting- w ct» Een delegatie uit den Nijverheidsraad heeft op_ 29 October met den minister van Financiën een onderhoud gehad over de per 1 November 1934 aangekondigde beperking in het verleenen van vergunningen, overeen komstig art. 4 der Omzetbelastingwet De volgende punten zijn daarbij ter sprake gebracht: 1. Hoever zal de beperking worden uitge strekt? De minister verklaarde, dat de verstrekt opdracht alleen de bedoeling heeft aan een te ruime toepassing van art. 4 een einde te maken. Bedrijven, die inderdaad voldoen aan de omstandigheden, die, blijkens de geschie denis der wet, aanspraak geven op toepas sing van art. 4, zullen in het genot van de verleende vergunning kunnen blijven. Zoo danige omstandigheden zijn aanwezig, indien een fabrikant van massa-artikelen deze recht streeks aan verbruikers levert, terwijl hei regel is, dat fabrikanten van zoodanige arti kelen deze aan wederverkoopers leveren. (Het bij de behandeling in de Tweede Kamer genoemde voorbeeld van de firma De Gruv- ter). Daarnaast kar. de figuur bestaan, dat het in een groep van bedrijven regel is, dat uit de fabriek wordt geleverd aan den groothan del, terwijl sommige fabrikanten in deze groep een deel van hun afzet rechtstreeks aan detaillisten leveren. Ten opzichte van de met laatstbedoelde bestemming afgeleverde goederen zou een hoogere heffing worden gevorderd. Er kan dan, onder zekere voor waarden, aanleiding zijn voor toepassing van artikel 4. De bijzondere wijze van af levering moet echter een afwijking zijn van den regel. Dat er een afwijking is, moet naar buiten blijken uit het hebben van een bijzon der verkoopapparaat. Voor het geval het in een groep van bedrijven regel is, dat de fa brikanten het grootste deel van hun produc ten afleveren aan winkeliers, terwijl sommi gen een deel van hun fabrikanten aan gros siers leveren, is er geen reden art. 4 toe te passen. 2. Datum van intrekking 1 November. In verband met de mogelijkheid, dat vergun ningen zijn ingetrokken, die bij toetsing aan het onder punt 1 vermelde behouden zouden kunnen Blijven, heeft de minister toegezegd, den inspecteurs nader machtiging te verlee nen, degenen, die bezwaren tegen de intrek king indienen ,voorloopig alsnog tot 1 Januari 1935 in het genot van de vergun ning te laten. 3. Ongelijkheid van wetstoepassing tus- schen binnenlandsche fabrikanten en impor teurs. De minister verklaarde, dat de op dit punt bestaande bezwaren hem bekend zijn, en dat hij, hoewel gaarne bereid zijnde, een oplosing van deze bezwaren in overweging te nemen, daaromtrent thans nog geen mede- deelingen kan doen. 4 Vergemakkelijking der voorwaarden voor vergunning tot betaling per aanslag. De minister wees erop, dat deze vergunnin gen thans in het algemeen slechts worden gegeven aan fabrikanten, die ten minste vijftig facturen per dag te zegelen hebben. De minister was ever wel bereid, te over wegen, in welke mate die grens voor fabri kanten, die nu de splitsingsvergunning ex art. 4 missen, zou kunnen worden ver laagd. In verband met het bovenstaande sub 2 wordt aan fabrikanten, die meenen, dat de splitsingsvergunningen ten aanzien van hun bedrijf ten onrecht door den inspecteur is in getrokken, in overweging gegeven, daartegen bij den inspecteur bezwaar in te dienen en een beroep op den minister van Financiën te doen. DOM-CARILLON DOOR DE RADIO De omroep, die de klok te vlug af was. De A.V.R.O. aldus het U. D. is sinds enkele weken bezig het Zondagsche middaguur in te luiden met het klokkenspel van zingende torens in den lande. Zoo was na Amsterdam, Groningen en Rotterdam dc- Dom van Utrecht aan de beurt. Er heeft zich daarbij echter een eigen aardig geval voorgedaan. „Toen door de radio de eerste klokslagen van de twaalf werden gehoord stond in Utrecht de Dom nog lustig te carillonnee- ren! Dat klopte dus niet. En toen door de radio de laatste der twaalf klokslagen verstorven was en de A.V.R.O.-omroeper annonceerde dat thans het woord werd verleend aan den heer Jor- daan voor diens film-causerie stond in Utrecht de Dom nog lustig te slaan! Dat klopte dus al evenmin. Menigeen heeft waarschijnlijk raar staan kijken bij deze ervaring. Volgens de radio uitzending moest de Dom al kant en klaar zijn met z'n twaalf-uurs-verkondiging maar volgens de werkelijkheid was de brave Dom daarmee nog in volle actie! Er klopte nog méér niet. Toen de radio met de twaalf-uurs Dom- uitzending begon, zweeg de toren zélf als 'n mof. Geen wonder, want het uurwerk wees aan, dat het nog drie minuten vóór twaalf was en dus kon ae Dom nog niet het middag uur spelen! Er was nog meer, dat niet klopte. De radio-uitzending werd hinderlijk ge stoord door het gebrom van een vlieg machine, die in de lucht zat. Maar de wer kelijkheid wees uit, dat er geen vliegmachine in de lucht was te bekennen. Daar kwam verder nog bij, dat óók de klokslagen van den Dom niet overeenstemden met de werkelijkheid. Zooals de A.V.R.O. Zondag den Dom liet slaan, zoo slaat hij niet op de heele uren. Het viel verschillende luisteraars direct op: hé, de Dom slaat nooit in dit tempo! Met die typische verrassingen hebben velen Zondag geen raad geweten. Wie weet, hoe velen zich suf hebben gedacht aan een oplossing voor al deze merkwaardigheden Wij wisten, zoo vervolgt het blad, er zelf óók geen weg mee, al hadden wij wel ver moeden. Hebben ons toen gewend tot den tech- nischen dienst van de Rijkstelefoon met de vraag of men ons omtrent de moeilijke pun ten ook een verklaring kon geven. De puzzle was toen gauw ontward. Er was, naar men ons verzekerde, Zondagmiddag van Utrecht uit geen uitzending voor de A.V.R.O. ge weest over de telefoonlijnen, waarvan men noodzakelijkerwijs gebruik had moeten ma ken, wanneer er inderdaad sprake was ge weest 'van opname van carillon en klokslag op het moment waarop deze klonken. De conclusie lag voor de hand: er had geen A.V.R.O. radio-uitzending plaats gevonden van het Utrechtsche torenspel terzelfder tijd van het Zondagmidadguur van twaalf, maar carillon en klokslag waren gegeven op een plaatDe opname voor die plaats was ge maakt op een gewonen door-de-weeksche-dag, toen er wèl een vliegmachine door de lucht gonsde, welk zoem-geluid Zondag zoo zon derling aandeed, maar waar men bij de op name blijkbaar geen aandacht aan heeft ge schonken. In de A.V.R.O.-studio heeft men de Domplaat-bovendien nog te vroeg opge zet óf de beroemde A.V.R.O.-klok heeft afgeweken van den tijd, dien de Utrechtsche Dom aangeeft. Zoodoende ontstond er een déraillement tusschen de plaat, die de A.V.R.O. afdraai de en het heusche Dom-carillonspelen zoo is het kunnen geschieden, dat men bij de A.V.R.O. al bezig was met de aankondiging van de filmcauserie van Jordaan, toen de Utrechtsche Dom nog pas één slag van de twaalf had uitgegalmd. Waaromtrent de duisterheid dan nu is opgeheven, zij het nog niet geheel, want de kwestie van ae afwijking in het tempo van de klokslagen is nog niet volkomen duidelijk geworden. Er waren er, die de veronderstel ling maakten, dat de opname voor de A V. R.O.-plaat op een ander uur was gemaakt dan te klokke twaalf en men in de studio na het carillonspel van den Dom twaalf slagen liet volgen van een anderen toren". BOERDERIJBRAND TE SOMEREN. Vijf varkens omgekomen. In de woning van den landbouwer J. Scheepers in de gemeente Someren brak in den vroegen ochtend van Maandag brand uit De familie, die aan de koffietafel zat, slaag de er met groote moeite nog in de kinderen uit de slaapkamer te halen en in veiligheid te brengen. Het huis stond in een oogenblik in lichter laaie, zoodat zoo goed als niets kon worden gered. Het vuur breidde zich al spoedig uit naar de aangrenzende schuur en stallingen, waar een groote voorraad oogst door het vuur werd vernield. Vijf varkens kwamen in de vlammen om. De boerderij was slechts laag verzekerd. EEN ST. NICOLAASPLAN VOOR AMSTERDAM. De blijde inkomstetelken jare, van Sinterklaas in Amsterdam. Het Initiatief-comité Amsterdam, dat reeds vele malen van zich heeft doen spre ken door het organiseeren van belangrijke manifestaties op artistiek of ander gebied, ten doel hebbend, de hoofdstad voor den Amsterdammer en den Nederlander in het algemeen en den vreemdeling levendiger en aantrekkelijker te maken, heeft thans 't plan opgevat, een nieuwe traditie te stichten in den vorm van de blijae inkomste, telken jare, van Sinterklaas in Amsterdam. Inplaats van de reclamebisschoppen van Spanje, gecostumeerde kruisers en dergelijke lieden, ene nu omtrent Sinterklaas op straat verschijnen, zullen, op het middaguur van den Zaterdag vóór zijn naamdag, dus 1 De cember a.s., de Amsterdammers een „echten" St. Nicolaas kunnen aanschouwen, voorge steld door een onzer grootste acteurs, den heer Eduard Verkade, die dus ook zorgvul dig gekleed en gegrimeerd zal zijn en op waardige wijze den eeuwenouden Sint zal voorstellen. Het I.C.A. heeft zich de inkomste zoo voorgesteld, dat St. Nicolaas, gelijk het be kende kinderliedje aangeeft, werkelijk per gepavoiseerde stoomboot die rijk versierd zal zijn met vlaggen en wimpels te Am sterdam aankomt, wel aan den lagen loswal voor de St. Nicolaaskerk (Prins Hendrikka de), de oude Slijpsteeven. Te ipaard, op zijn legendarischen schimmel, en gevolgd door Pieter-zijn-knecht (in meervoud), zal hij de hoofdpersoon zijn van een stoet, welke ge opend en gesloten wordt door een muziek corps, dat de aan ieder welbekende Sinter klaasliedjes speelt. In den stoet zullen wor den opgenomen wagens met goederen, ge schonken door firma's en particulieren en uit te deelen aan de arme kinderen. (Vervolg). EEN VISCHHANDELAAR ZWAAR BELEEDIGD. De 63-jarige vischhandelaar Karei Z. uit Monniken gevoelde zich in niet geringe mate beleedigd toen de vischhandelaarsbediende Willem v. W. op den vischafslag te Enkhui zen in 't openbaar verkondigde, dat gezegde heer Zwaan aan een Deenschen vischhande laar een schuld had van 15.000. Heden terecht staande ontkende Willem pertinent den naam van Zwaan te hebben genoemd, doch de diverse getuigen verklaar den echter, jammer voor den onschuldigen Willem, 't tegendeel en hij werd veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen hechtenis. De prijs was nogal schappelijk dus nam Willem hoe wel onschuldig er genoegen mee. MET EEN BIERGLAS GEMEPT. De 20-jarige marinematroos Lambertus L., thans te Den Helder, had, burger zijnde, te Castricum in den nacht van 14 op 15 Augus tus, op 't kermisfeest, den getuige Willem ter Walde, een slag met een bierglas op zijn hoofd toegebracht. De jongelieden hadden te voren zich nogal rijkelijk gelaafd aan van Vollenhoven's bieren. De matroos stond heden terecht en omtrent de eer wie eigenlijk de eerste klap had toege bracht werd nogal gedebatteerd. Getuige nr. 2 was Piet Castricum, bekend type, thans logé van mama Justitia. De kermisherinnering had het gevolg dat de Heldersche matroos werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De politierechter maakt met dergelijke mishandelingen geen gekheid EEN MELKBUS GECONFISCEERD. De 28-jarige Castricummer Cornelis B. stond nu eerst terecht voor diefstal van een melkbus, eigendom van een zuivelfabriek te Velzen. De verdachte ontkende het oogmerk der wederrechtelijke toeëigening. Zijn vader had aan de fabriek geleverd en er was een bus bij hem achtergebleven, toen de leverantie op hield. De waarde was 8. De bus was ge degradeerd tot petroleumbus. Verdachte, va der van 3 kinderen, verdient 15 p. week. De officier nam geen vergissing aan en requi- reerde 25 boete of 15 dagen. Uitspraak 10 gulden boete of 5 dagen. HET DRIELSCHE VEER. Voor het gerechtshof te Arnhem zijn gis teren de pleidooien gevoerd inzake de beken de kwestie betreffende het Drielsche veer. Zooals men weet heeft de Staat der Neder landen geëischt, dat de strekdam zal worden opgeruimd, teneinde het veer weer te kunnen laten werken. Deze eisch werd toegelicht door den advocaat van de familie Terwindt, mr. J. F. v. d. Broeke uit Nijmegen. Namens het rijk trad op mr. J. H. Telders uit Den Haag, die bezwaren maakte tegen dezen eisch op grond van de noodzakelijkheid van rivierverbetering ter plaatse. De zaak werd hierop uitgesteld tot Dinsdag 27 November. Dan zullen de stukken woraen gefourneerd, waarna het hof arrest zal wijzen. 241. „Heeren", zei de burgemeester, ,,'t spijt me erg, maar U wordt verdacht van brandstichting, U hebt gisteren het hotel in brand gestoken, en zeg maar eens, dat het niet waar is", ,,'t Is niet waar", zeiden Piet en Drein tegelijk". „En ik zeg dat 'twel waar is", antwoordde de burgemeester, „en ik ben hier de baas". 242. Daar er met den burgemeester niet te praten was, bleef er voor Piet en Drein niets anders over dan mee te gaan met een paar mannen, waar je eigenlijk niet aan kon zien, of het soldaten of politie agenten waren

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7