Agenda £aatste iecicfiten Stad en Omgeving. Weec&ecidU. £ands en Bioscopen. DE KWESTIE-HAUPTMANN. Een gevangene vertelt. FEESTWEEK NAAR AANLEIDING VAN HET HUWELIJK VAN PRINS GEORGE. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL IN WEENSCH HOTEL. LANGENDTJK. Kolendamp-vergiftiging te Rotterdam. Op een Engelsch s'oomschip. 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS. KOUDERE lil fr EkFïJk *yr 1 Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 15 uur (Zondag, laatste dag, 105 uur), tentoonstelling schilderijen en teeke- ningen van K. Z. O. D. aan de Oudegracht 275. A. B. T., half 8, hoofdnummer Oliver Twist (rom.); hoofdrol het wonderkind Dickie Moore. Extra: De LondenMel- bourne luchtrace. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De stem van het hart (avont.); hoofdrollen Karl Ludwig Diehl, Brigitte Horney, Her man Speelmans, Hans Leibelt. Extra: De Londen—Melbourne luchtrace. Vrijdag 2 November. 8.15 uur, Harmonie, optreden telepaat Maloïtz en humorist Eduard Kapper. Zaterdag 3 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Arb. Muziekver. „Excelsior". HET PROCES INSULL. 15 Betrokkenen. De federale rechter Wilkerson heeft giste ren de pleidooien aangehoord van de verde digers van 15 betrokkenen in het proces tegen den bankier Samuel Insull, onder welke 15 ook Insull's zoon voorkwam. Het waren pleidooien in kort geding teneinde de invrijheidstelling en onschuldigverklaring der betrokkenen te verkrijgen. Rechter Wil kerson wees echter het verzoek der verdedi gers af en verwees hen naar de jury. DE WAPENFABRICAGE. Een wereldconferentie? Volgens berichten in de bladen heeft de Engelsche regeering besloten een onderzoek in te stellen naar den aanmaak en verkoop van oorlogsmateriaal. Men verwacht, dat op het Britsche onderzoek een wereldconferen tie zal volgen, die zich met de kwestie van de particuliere fabricage van oorlogsmate riaal zal bezig houden. Een gevangene Sanders genaamd, die in de gevangenis van Troy in Ohio vast gehouden wordt, heeft aan de autoritei ten meegedeeld, dat Hauptrnann hem heeft bekend de baby te hebben ont voerd, en hem heeft gevraagd om hem met het uitgeven van het losgeld oe- hulpzaam te zijn Sanders beweert dat te hebben geweigerd daar dit hem te gevaarlijk scheen, maar later steihue hij er in toe een pakket bankbiljetten ter waarde van 2000 in Duitschland te wisselen Da autoriteiten zijn bezig de juistheid hiervan te onderzoeken. DE KERK IN MEXICO. „Cultuurwet" opgeheven. Het regeeringsblad National' meldt uit Quer- taro. dat het staatscongres de cu'tuur- wet heeft opgeheven met het motief dat de activiteit dei geestelijken onnoodig is. Der- h.'Ive worden de tot dusverre uitgegeven ver gunning tot functie-uitoefening ongeldig ver klaard. In Los Tuxtlas in den staat Vera Cruz zr'n alle kerken gesloten In den staat Cucatan heeft de gouverneur bevel gegeven, dat alle ambtenaren de heüigenbeelaen uit hun wo nineen moeten verwijderen, op straffe van ontslag. In het staatsparlement van Duranya is een nieuwe cultuurwet ingediend, waarbij het aantal geestelijken van 25 op 9 voor den geheelen staat verlaagd wordt. Alle krachten worden ingespannen om de week, waarin de bruiloft van prins George van Londen en prinses Marina valt, in elk opzicht tot een feestweek te maken en ofo al les ertoe te laten meewerken, dat Londen zich werkelijk in feeststemming zal voelen. De ge- heele stad zal versierd worden en geïllumi neerd, zoodat zij ook 's avonds en 's nachts een feestelijk aanzien heeft Hotels, reisbu- reaux, winkels, spoorwegen en theaters zul len samenwerken om den bezoekers der hoofd stad een zoo groot mogelijke verscheidenheid aan attracties te bieden. Het ministerie van binnenlandsche zaken zal eveneens allerlei faciliteiten verstrekken, o.a. aan Fransche en Belgische bezoekers, die een tweedaagsch be zoek aan Engeland kunnen brengen zonder paspoort. Op wensch van den koning zullen de schoolkinderen vacantie krijgen, terwijl café's en restaurants nachtvergunningen rijgen. Alle plechtigheden zullen per radio worden uitgezonden. In een der grootste Weensche hotels is een brutale juweelendiefstal gepleegd, die, ge zien de wijze waarop hij verricht is, door een internationale dievenbende moet zijn uit gevoerd. De daders drongen laat in den avond, toen de gasten zich nog in de conver satiezalen van het hotel bevonden, de ka mers «binnen, braken koffers open en door zochten deze snel. Zij maakten o.a. een drie meter lang paarlensnoer, een briljanten broche van platine, twee oorhangers van drie centimeter lange smaragden en vele an dere kostbaarheden buit, tot een totale waarde van 300.000 Schilling. Aangezien men redenen heeft om aan te nemen, dat de daders naar Berlijn zijn vertrokken, heeft de Weensche recherche de medewerking der Berlijnsche politie ingeroepen. ZUIVELFABRIEK WORDT STOPGEZET. Aan het personeel van de Zuivelfabriek der K.N.M. te Wommels (Fr.) is met veer tien dagen algemeen ontslag aangezegd, terwijl de fabriek zal worden stopgezet. EEN NIEUWE CLEARINGWET. Een wetsontwerp is ingediend houdende nieuwe regelen tot afweer van nadeelige ge volgen van beperkende bepalingen in zake het internationale betalingsverkeer. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Van de haar bij de wet van 25 Juli 1932 gegeven bevoegdheid heeft de regeering tot voor kort geen gebruik gemaakt. Inmiddels treedt steeds scherper aan het licht, dat in het algemeen noch door het particulier ini tiatief, noch door het sluiten van de devie zen-overeenkomsten of handelsverdragen met deviezen-meestbegunstiging de zoo ge- wenschte zekerheid van betaling der vorde ringen, uit den uitvoer voortvloeiend, kan worden gewaarborgd. Mtt een verlenging van den duur van de z.g. clearingwet zou kunnen worden volstaan, ware het niet, dat de opgedane ervaringen verschillende onvol komenheden in deze wet aan het licht heb ben gebracht, zoodat een grondige herzie ning van deze materie geboden mag heeten In verband hiermee is een geheel nieuwe we ontworpen. STEUN VOOR AAN OPEN TUBER CULOSE LIJDEND RUNDVEE. De minister van economische zaken, mede gelet op de beschikking van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw van 22 September 1928 heeft bepaald, dat van voornoemde beschik king in plaats van het bepaalde in ar tikel 3 wordt gesteld: De geldelijke steun van rijkswege, ais bedoeld in artikel 4 van bovengenoemd besluit, wordt nader vastgesteld op: a. een bedrag van 20 voor elk aan open tuberculose of daarvan ernstig ver dacht rund, dat tijdig is geslacht, na kennisgeving aan den betrokken inspec teur van den vee^rtsenükundigen dienrt van de plaats van slachting. Deze geldelijke steun wordt niet ver leend. indien het betrokken rund ter slachting is overgenomen door het rijk of een door het rijk ingesteld orgaan; h. voor het onderzoek bedoeld in arti kel 2, a. een bedrag van 0 40 per jaar en per rund. In December en Januari zal de bond van dileltanlenteoneelvereenigingen in Westfries land een tconeelwedstrijd organiseeren voor aanges oien vereengingen. A1s juryleden zijn aangezocht de heeren H. Slikker, regisseur van de tooneelvereeni- ging Jong Leven. Fred. Groot, journalist en tooneelschrijver, beiden te Oudkarspel en de lieer P. Kcoijmen te Wognum, voorzitter van genoemden bond. VOORKOMING EXECUTIE. Van met s'eun van de I n 'arbeiders- wet verkregen hoertferiities. De heer Weitksmp, lid der Tweede Kamer, heeft aan der. minister van sociale zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is h»t den mlmster bekend, dat vele j kleili-!an:'bouwers of semi-landarbeiders die met steun der landarbeiders wet een ontgin- ningsbom'eriitie verkregen, thans in zeer monlijke omstandigheden verkeeren. en aan gezien zij de rente n'et op tijd kunnen aan zuiveren. met gerechtelijke inbeslagneming van hun. vaak na jaren langen zwaren arbeid verkregen, k'eir.e bezit worden bedreigd? 2 Zoo ja, wi! dan de minister het zóó leider, dat voor oppassende, huiten hun schuld in financieele zwarigheden geraakte merschen. a's boven bedoeld, executie voor- loopig worde opgeschort? (Ongecnrrig'frd Hedenmorgen in de vroegte zijn aan boord van het Engelsche s.s. „Louise Rcse", liggen de in de tweede Katendrechtsche haven te Rotterdam, ernstige gevallen van kolendamp vergiftiging ontdekt. Om 6 uur is de kapitein in zijn hut wak ker geworden. Hij voelde zich toen zeer on wel, dcch was nog in staat te ccnstateeren, dat kolendamp in zijn hut hing. Daar hij de deur niet meer kon bereiken, heeft hij met een zwaar voorwerp een patrijspoort ingeslagen. Hierdoor zijn andere leden van de beman ning opgeschrikt en gaan kijken. Zij hebben den kapitein uit zijn hut gehaald, deze was toen bewusteloos. Vlak in de nabijheid van de hut van den kapitein is de hut >v.n den sD wart gelegen. Deze was door het lawaai wakker geworden, ook hij voelde zich vrij onwel, doch toen hij in de buitenlucht kwam, herstelde hij zich spcedig. Boven de hut van den kapitein zijn de hutten van de eerste en tweede stuurman gelegen. Personeel, dat daar ging kijken, ontdekte, dat zoowel eers'e als tweede stuurman bewusteloos waren. Toen zij in de buitenlucht waren gebracht, is de tweede stuurman vrij spoedig bijgeko men. Een dokter heeft de patiënten behan- deld. De kapitein en de eerste stuurman, de heer W. Grindwich en de heer H. William, moes ten naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden gebracht, waar zij voorloopig zijn opgenomen. De kolendamp is ontstaan door het stoken van zoogenaamde stoomko'en, dat zijn bunkerkolen, die op het schip worden ge bruikt en die feitelijk niet geschikt zijn om in een kachel te worden gestookt. De bewus- teloozen, die naar het ziekenhuis zijn ge bracht, hadden behalve hun deuren ook de patrijspoorten gesloten. De mannen, die vrij spoedig weer bij kwamen, hadden de patrijs poorten opengelaten. NEDERLANDSCH MOTORSCHIP GEZONKEN? In d-en afgeloopen nacht is 300 Meter ten Zuiden van het Elbe-lichtschip II het Nederlandsche motorschip „Johan- na" tengevolge van een ontploffing aan boord gezonken. De uit drie koppen be staande bemanning kon door het Deen- sche stoomschip „Phoenix" worden ge red en is naar Cuxhaven overgebracht. De „Johanna" is waarschijnlijk de 138 ton metende motor-kotterschoener van den schipper J. Jonker uit Groningen, en was op weg naar Berlijn via het Rijn- Herne-kanaal. Bergingsschepen hebben zich naar de plaats van het ongeval begeven. Een nader bericht meldt, dat het hier geen Ned-erlandsch schip betreft, doch een Duitsch vaartuig. WIE WORDT ER WETHOUDER? Naar wij vernemen stelt de R-K. raads fractie zich op het standpunt, dat zij zich pas dan met een door de soc.-dem. raads fractie ie stellen candidaat voor het wethou derschap zal vereenigen, wanneer die candi daat ook harerzijds acceptabel zal zijn. De R.K. fractie is verdeeld en een deel daarvan stelt zich op het standpunt, dat het beter is de beide wethouderszetels van deze fractie er aan te geven dan zonder meer de candidaat der S.D.A.P. te aanvaarden. Een vergadering van de soc -dem. raadsfractie met die der r. k.-raadsfrac- tie welke gisteravond na afloop van de raadsvergadering zou worden gehouden, is niet doorgegaan omdat de R. K. frac tie eerst de afdeelingsvergadering der S. D. A. P. wenschte af te wachten, waar bepaald zal worden wie als wethouder zal worden aangewezen en óf er een wethouder zal worden aangewezen. In verband met het feit, dat de burge meester de portefeuille van sociale aange legenheden tot zich heeft genomen, is er on der de soc. dem. de strooming versterkt, die van oordeel is, dat er geen tweede soc. dem wethouder gedurende deze zittingsperiode moet worden aangewezen. Voorts vernemen wij, dat de heer van Dru- nen, wanneer deze door de afdeeling zou worden aangewezen, een wethoudeisfunctie hoogstwaarschijnlijk wel zal kunnen aan vaarden aangezien de mogelijkheid bestaat, dat hij zijn betrekking bij de Posterijen zou kunnen b'iiven vervul'en of tijdelijk op non- actief zou worden gesteld. In Bergen was het heden feest. De heer Beets, hoofd der openbare lagere school herdacht heden den dag waarop hij voor 25 jaar bij het onderwijs werk zaam werd gesteld en aangezien hij ai die jaren aan deze school werkzaam is, eerst als onderwijzer, later als school hoofd, zal men zich kunnen voorstellen, dat zoowel de ouders der leerlingen, als die der oud leerlingen', behoefte gevoel den om bij het bereiken van dezen mijl paal, tegenover den jubilaris van hun dankbaarheid te getuigen. Ook de kinderen leefden reeds weken in spanning. Onder leiding van het onderwijzend personeel leerden zij na schooltijd feestliederen, en meester Beets was wel zoo vriendelijk te doen alsof hij van dit alles niets wist. Toch werd hij hedenmorgen voor een verrassing gesteld, die hij niet heeft kunnen bevroeden. Onder leiding van den architect van de school, had de huldigingscommissie de entree naar de school en de belde breede gangen in de school versierd op een wijze, die zeer geslaagd mag worden genoemd, terwijl in het schaftlokaal waar receptie zou wórden gehouden, de vele bloemstukken, die van alle kanten waren ingekomen, stonden opgesteld. Zelfs een deel van den weg naar de school was met bloemen versierd. Per auto van den heer Smit werd de jubilaris met zijn echtgenoot en haar vader van zijn woning gehaald, waar zij b'j het binnentreden van de hal de te zingen liedjes in ontvangst mochten nemen, die door èen paar leerlingen wei-den aangeboden, terwijl een andere leerling aan mevrouw Beets een bouquet aanbood. Onder leiding van den heer Pascha zongen de 240 leerlingen hierop het hul digingslied, waarop mevrouw van Ree- nenJurriaans namens het huldigings comité waardeerende woorden tot den jubilaris richtte, waarin zij deed uitko men, dat bij dit jubileum haar gedach ten uitgingen naar de schooljaren, de tijd van het spelend leeren, mits de sfeer daarop is ingesteld. Spr. wist, dat de heer Beets door zijn opgewektheid en zijn vriendelijkheid er steeds in ge slaagd was, die goede sfeer te scheppen. Steeds stond gij, zoo vervolgde zij, klaar om zoowel de vragen van de ouders als van de kinderen te beantwoorden. Dit alles bracht die prettige sfeer, die lang bij de kinderen in herinnering zal wor den bewaard. Namens alle ouders dankte spreekster den heer Beets voor alles wat hij voor de kinderen gedaan had. Zij uitte voorts den wensch, dat de heer en mevrouw Beets nog lang voor elkander gespaard mogen blijven en dat het den heer Beets gegeven mag zijn nog vele jaren de leiding van de school te voeren en met dezelfde liefde zijn werk te kunnen verrichten. Het cadeau. Een der leerlingen trad hierop naar voren en in een Vriendelijk toespraakje huldigde zij den heer Beets voor de groote vriendelijkheid, waarmede hij gedurende 25 jaar zijn zware taak had verricht. Als huldeblijk bood zij hierop een fraaie boekenkast aan, die op een toeken van haar onthuld werd. De heer Strubbe sprak hierna den heer en mevrouw Beets namens het onderwijzend personeel toe. Namens dit personeel bracht hij den heer Beets dank voor den weiwillenden omgang en hulpvaardigheid hun steeds betoond. Wij hopen, zoo zeide hij, dat het u nog vele jaren goed moge gaan en dat gij op dezelfde wijze Uw werk zult kunnen blijven doen, in het belang van het openbaar onderwijs, de school en de kinderen. Als cadeau van het personeel bood hij den jubilaris een encyclopaedie aan. Een woord van den heer Beets. Ik wist, aldus de heer Beets, dat er in Bergen veel menschen wonen die niet bepaald een hekel aan mij hebben, maar van morgen mocht ik zooveel blijken van belangstelling ondervinden, dat het overweldigend was en ik dit niet in woorden kan uitdrukken. Het zingen der kinderen, de versiering der school en de weg, het is overweldi gend. Aan den ouders geef ik dezen raad, dat het wenschelijk is, dat de verstandhouding tusschen hen en het personeel steeds moge blijven als tot nog toe. Dit is beslist in het belang van het Berger kind. Wij streven allemaal naar het hoogste geluk van 't kind. (Hoera's). Mevrouw v. GulikGeudeke bood hierop namens de oudercommissie van de school den heer Beets een koperen kandelaar aan. De kinderen werden hierna in de schoollokalen onthaald, waarna zeer velen op de receptie verschenen om den jubilaris geluk te vvenschen. O. m. ver schenen ook de burgemeesters en de wethouders. In hartelijke bewoordingen getuigde de burgemeester van de waardeering van het gemeentebestuur voor het on derwijsbeleid van den jubilaris, hem ais blijk van waardeering namens het gemeentebestuur een zilveren sigaren doos aanbiedende. EEN ONGELUK MET ERNSTIGE GEVOLGEN. Gistermiddag te omstreeks half zes vond op den Helderscheweg een ongeval plaats. De 19-jarige Meier uit SchoorI had zich vermoedelijk aan een auto vastgehou den, waarbij hij ter hoogte van de gasfabriek zou zijn geslipt en met zijn rijwiel aan den kant van den weg kwam te liggen. De jon geman had verschil'ende uit- en inwendige wonden aan het hoofd bekomen. De directeur van den Geneeskundigen Dienst, dr. Dijkhui zen, verleende de eerste hulp, waarna hij naar het St. Elisabethsziekenhuis is overge bracht. De politie stelt een onderzoek in. Naar wij vernemen had de jongeman te voren aan den automobilist iemand uit Oudes'uis gevraagd om mee te mogen rijden wat geweigerd was, waarna hij zich waarschijnlijk aan de auto heeft vastgehou den en ter plaatse waar de trambaan den weg kruist, gevallen is. De toestand van den jongen man, die een hersenschudding heeft opgeloopen, en wiens hoofd inwendig gekwetst schijnt, is niet zonder zorg. Het opmerkelijke is, dat hij een soort shock schijnt te hebben gekregen, waardoor hij althans op dit oogenblik zijn geheugen gedeeltelijk verloren schijnt te hebben. Hij kon zich b.v. niet herinneren waar hij werk zaam was. Zijn toestand was van dien aard, dat hem nog geen verhoor kon werden afgenomen. SPELDJESDAG R. K. VROUWENBOND. De speldjesdag van Zondag ten bate van Moederrust", onder-afdeeling van den r.k Vrouwenbond, heeft opgebracht 104.05. JUBILEUM BIJ DE GEMEENTEREINIGING. Vandaag herdacht de heer C Jonker, werkman bij de gemeentereiniging, den dag, dat hij vóór 25 jaar in gemeentedienst kwam. Een deputatie, bestaande uit den wethou der, voorzittei der lommissie van bijstand voor de reiniging, den heer G. van Siingei- land, den directeur der reiniging en de beide opzichters, kwam hedenmorgen den jubila ris haar gelukwcrschen aanbieden De wethouder sprak o.p de hem eigene sympathieke wijze een toepasselijk woord en overhandigde den jubilaris een bronzen jubiieumpenning. De heer Grootegoed feliciteerde den heer Jonker eveneens en bood hem namens het ge meentebestuur een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens boden de collega's van den jubilaris «bij monde van den heer J Dobber hem een haardstoel aan, terwijl ook van andere zijden de heer Jonker vele blijken van belangstelling mocht ontvangen, waaron der verscheidene bloemstukken en cadeaux De heer Jonker bedankte de aanwezigen voor de belangstelling en verzocht den wet houder en de directie zijn specialen dank aan het gemeentebestuur te willen over brengen. ABONNEMENTS-VCORSTELLING VAN HET ROTTERDAMSCH-HOFSTAD TOONEEL. Zooals vermoedelijk wel bekend veronder steld mag worden, zal als eerste abonne- ments-voorstelling van het Rotterd.-Hofstad n°°nf *(dv,r' Cor v' Lugt-Melsert) op Dinsdag 6 November a.s. in 't Gulden Vlies hei zeer belangwekkende en interessante stuk van W. Somerset Maugham „Sheppey" ten tooneele gebracht worden. Van dezen beroemden schrijver, die zijn sporen als tooneelschrijver verdiend heeft, zijn o.a. Ceasar's Vrouw, Mrs. Dot, Pen heeft Constance Gelijk, De Heilige Vlam, Victoria, enzafkomstig. Het merkwaardige van deze opvoering is, dat tal van eerste rangs artisten hierin mede werken, die in geen jaren in Alkmaar opge treden hebben. Medewerkenden in progr. volgorde: Johan Elsensohn, Dirk Verbeek, Toni v. Otterloo Jr., Anton Roemer, Eduard Palmers, Theo sssx <aSSE«SËL naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,8 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 739,5 m.M. te Hernösand. Verwachting, geldig tot den avond van 2 November: Meest matige zuidwestelijke tot noord- westelijke wind; zwaar bewolkt met opkla- ringen, waarschijnlijk buien van regen, hagel of natte sneeuw; iets kouder. Weetoverzicht. De depressiekern verplaatste zich van Denemarken naar de Britsche eilanden, waar zij over Finland en midden-Zweden zware barometerdalingen geeft. Over Frank rijk is de barometer snel gestegen, terwijl in het westen de druk snel veranderde. Na bij Schotland, de Far Or en de Shetlands kondigt zich met geringe dalingen een nieu we secundaire aan. De koude uit het noor. den en noordwesten breidt zich steeds verder zuidwaarts uit. Daardoor is over bijna het geheele waarnemingsgebied de temper, tuur gedaald. Slechts over noord-IJsland, hier en daar over de Britsche eilanden en noord-Scandinavië werd het iets warmer. In midden-Scandinavic komt matige vorst voor. Over geheel-IJsland is de temperatuur nog onder 0 gr. C. evenals over het grootste ge deelte van Engeland en Schotland. De de pressie heeft weer vrii gróote neerslaghoe veelheden gebracht. Vlissingen tapte 34, Stockholm 21 en Dvon 20 m.M. af. In ons land viel hier en daar hagel. Op verschil- 'ende plaatsen in het buitenland, o.a. Brus sel reeds sneeuw. Het is te voordien, dat hel gure buiïge weer nog eenigen tijd zal aan houden. Frenkel, Nico Steenbergen, Paul Steenber gen, Bets Ranucci—Beekman, Enny Meu nier, Fie Carelsen, Joekie Broedelet, Annie van Duyn. Hier volgen nog eenige persuittreksels: Het Vaderland: Een uitmuntend stuk, een uitmuntende regie, uitmuntend spel. Hoe zelden kan men als criticus met een dergelijke volmondige verklaring beginnen en hoe aangenaam is het om zoo te kunnen beginnen een su blieme prestatie ditmaal nu eens niet van gasteerende vreemdelingen, maar stuk voor stuk spelers uit eigen land Deze pie- miere, een van de allerbeste van het seizoen, is door de belangstellenden geesdriftig toe gejuicht. De Maasbode: Somerset Maughan paart hier handigheid aan talent, geest aan gevoel, humor en satire aan tragiek het Hofstad Tooneel, welke van dit merkwaardige stuk de premiere gaf, heeft er onder regie van Adriaan v. d. Horsl een machtig, suggestieve en gave voorstel ling van gegeven. Wie een buitengewone ver tolking van een buitengewoon stuk kan waardeeren, moet Sheppey gaan zien. WIEL VAN EEN AUTO AF. Hedenmiddag vloog te Huiswaard van d auto van den heer Kok uit Burgervlotbrr een wiel af, waardoor de as brak. Het wi- vloog verder er kwam terecht in de broeikas sen van den heer Wetstein. Eenige ruite werden er vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voc OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie is gistermiddag terza openbare dronkenschap proces-verbaal op gemaakt. De man is ter ontnuchtering aa het bureau van politie in bewaring gesteh FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van H T. Keiler, voorheen koopman te Alkmaai doch feitelijk verblijvende te Haarlem, Orar jeplein no. 19, met benoeming van mr. Ub bens tot rechter-commissaris en van mr. v d. Loos tot curator Tevens is uitgesproken het faillissemen van F. v. Steijn, kapper te Castricum, met lx noeming van mr. J Krabbe tot rechter-com missaris en van mr. Kraakman tot curator. DE VEE-CONTROLE-POST HEILOOERBRUG OPGEHEVEN. Blijkens een publicatie in dit nummi wordt de controlepost Heilooërbrug opp heven en moet al het vee uit de richting He loo komende, langs den Kennemer- en d Geestersingel naar de Handelskade wordt vervoerd. NIEUWE ZAAK GEOPEND- Als nieuwste aanwinst in de Lyceun straat zal de heer P. H. Bakker op no. 4 van deze straat een moderne wink openen in levensmiddelen en fij' vleeschwaren. Zooals dat van 'n nieuy zaak te verwachten is, ziet alles er ti top uit en vooral hygiënisch pa6t bi een woord van hulde. Het interieur leent zich uitsteker voor een dergelijke zaak, breed en gro is de toonbank en op overzichtelh wijze zijn de diverse artikelen ten te gespreid. Vooral ook de aparte wijnenk' met de van cuds bekende wijnen v Oud is een lust voor 't oog. Ter kennismaking is een specia'e r clame toegepast, waarmee we den h« Bakker van harte geluk wenschen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2