Gemeenteraad van Alkmaar. JtucliopCOQCCUfUfUl Gemeenteraden ÜboeunzscA osi oaat Pe&stb 'feuilleton De heks van Winslea Een woord van hulde aan oud wethouder Westerhof gebracht. De raaad kwam gisteravond te 8 ure, ter behandeling van twee agendapunten, bijeen. Het bedanken van den heer Westerhof als wethouder en raadslid, had tenge volge gehad, dat de voorzitter van het hoofdstembureau de eerste opvolgster op de soc.-dem. lijst, mevr. Jorritsma Sjoerts, benoemd heeft verklaard en aangezien zij haar benoeming had aan genomen, was het noodzakelijk dat haar geloofsb.-ieven werden onderzocht, op dat de raad zoo spoedig mogelijk in de vacature-Westerhof kan voorzien, het geen moet plaats vinden binnen 14 dagen waarop de benoeming van de opvolgster van den heer Westerhof als raadslid, in kracht van gewijsde is gegaan Dit is het geval 8 dagen na het besluit tot haar toelating, zoodat vóór 21 November en op zijn vroegst op 8 November de nieuwe wethouder zal worden gekozen. Tot zoo lang hebben B en W., evenals met vacanties geschiedt, de waarneming van de door den heer Westerhof bezette portefeuilles verdeeld. De burgemeester zal tijdelijk de portefeuille van sociale zaken beheeren en wethouder van Slin gerland die van financiën. Voorts zal wethouder Bonsema den heer We«terhof als voorzitter van de commissie voor het Georganiseerd Overleg opvolgen. Herdenking wethouder Westerhof. De voorzitter hield na opening ën vaststelling der notulen de volgende rede in verband met de ontslagname van wethouder Westerhof. De raad zal ongetwijfeld onder den indruk zijn van deze onverwachte me- dedeeling, die niet alleen tengevolge heeft een vacature in deze vergadering, maar ook in het college van burgemees ter en wethouders. Gedurende den langen tijd, dat de heer Westerhof lid van den raad was, heeft hij met de hem eigen krachtige overtuiging deelgenomen aan de debat ten, en daaraan dikwijls lijn gegeven Niemand zal ontkennen, dat zijn krach tige persoonlijkheid daaraan relief wist te'geven. Als wethouder, maar ook als raadslid, heeft de heer Westerhof energiek mede gewerkt aan allerlei belangrijke beslis singen Ik behoef slechts te noemen het centraal ziekenhuis en de sociale aan gelegenheden, inzonderheid het georga niseerd overleg, het ambtenarenregle ment, de werkverschaffing, de volks huisvesting, de oprichting van de instel ling van Maatschappelijk Hulpbetoon en van het bureau voor Sociale Zaken en den scholenbouw. In zijn laatste wet houdersperiode heeft hij zich voorts ge heel ingewerkt in het financieele deel van de gemeentehuishouding en van zijn kennis van dit terrein bij de verschillen de begrootingsdebatten blijk gegeven. Het zal hem zwaar zijn gevallen daar van afscheid te moeten nemen. Wij kun nen het voor den heer Westerhof be treuren, dat persoonlijke redenen hem daartoe hebben genoopt en ik twijfel niet of de raad zal den heer We«terhof in erkentelijke herinnering houden (Applaus). Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 24 October 1934 van den heer J. Westerhof, waarbij hij ont slag neemt als lid van den Raad. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 25 October 1934 van den Voorzitter van het Centraal stem bureau, ten geleide van een afschrift van zijn besluit van dien datum, waar; bij Mw. A. JorritsmaSjoerts is be noemd verklaard tot lid van den ge meenteraad en een brief d.d. 26 October 1934 van den Voorzitter van het Cen traal stembureau, mededeelende dat Mw. A. JorritsmaSjoerts hare benoe ming tot lid van den Raad aanneemt. Als voren. c. Een brief d.d. 20 October 1934 van J. Keijsper, lood- en zinkwerker, Hoe- verkade 8, alhier, houdende eenige opmerkingen in verband met het Raads- verslag van 18 October j.1. betreffende de behandeling van het voorstel tot instel ling van de functie loodgieter-bank werker. In handen van Burgemeester en Wet houders ter afdoening. d. Een brief, ingekomen 27 October 1934 van onderscheidene vrouwenver- eenigingen, ten geleide van een afschrift van een aan Gedeputeerde Staten ge richt adres, met betrekking tot de belan gen van vrouwelijk personeel in over heidsdienst. e. Een brief dd. 24 October van Mw. A. J. KaarsemekerVan de Vegte, al hier, verzoekende haar ontslag te ver- léerien als lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs! Eèrvol verleend onder dankbetuiging voor de bewezen diensten f. Een adres dd. 30 October 1934 van het Bestuur der IJsclub Omval, verzoe kende ten behoeve van het gereedmaken van een ijsbaan op de Noordervaart, een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Voorgesteld werd 20 per dag, maxi mum 14 dagen. Conform besloten. g. Een brief dd. 28 October 1934 van den heer J. F Kuijper, houdende dank betuiging voor zijne benoeming tot leer- aar aan de Gsm. Avondschool voor la ger Nijverheidsonderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna deed de voorzitter mede- deeling van de voorloopige bezetting der portefeuilles van den heer Westerhof, Tot toelating van Mevr. JorritsmaSjoerts besloten. De heeren Bakker en Venneker wer den, met den secretaris, belast met het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid mw. Jor ritsma—Sjoerts, Na heropenin der geschorste zitting deelde de heer Bakker mede, dat de stukken in orde waren bevonden, waar op tot toelating werd besloten. Benoemen en het ontslaan van gemeenteambtenaren. In bijlage 143, Maandag uitvoerig door ons gepubliceerd, doen B. en W. het voorstel om de verordening op het benoemen en ontslaan van ambtenaren, welker functie als vervallen kan worden beschouwd, ook formeel in te trekken. Conform besloten. Hierna ging de raad in comité. Vrijdag 2 November. HILVERSUM, 301 M. (S—12 4.-8— en 10.50—12— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 8.—10.50 uur). 8.— ür.pl. 10— VPRO-morgenwijding. 10.15 Deel. C. Rijken. 10.35 Viool recital M. Polak. 11.Dialoog. 11.45 Gr.pl. 12.Ensemble Rent meester en gr.pl. 2.Lucy M. Pierson: Iets over de Japansche vrouw. 2.30 Gr.pl. 2.45 Concert door V. v. d. Werff, alt en D. Ap peldoorn, piano. 3.30 Gr.pl. 4. Kniples. 4.45 Gr.pl. 5.— Kinder uur. 5.30 Nieuwe Amst. Orkestver. olv. N. v. d. Linden en gr.pl. 6.45 Gr.pl. 7.— Verv. concert. 7.30 L. Hoejenbos: Arbeidsschuwheid. 7.50 Gr.pl. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.— Causerie mevr. H. L. Brümmer Nierstrass. 8.30 Concert door Jo Juda, viool en A. Juda, piano 9.— Mej. ds. E. B. A. Poortman: Eros en Agapé. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vaz Dias en Vrijz. üodsd Persbureau. 10.15 Fi'mpr. J. van Kasteel. 10.50—12.— Reportage van de Zesdaagsche te Amsterdam HUIZEN, 1875 M. (Alg. progr. KRO). 8—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Schlagermuziek. 2 Gr.pl. 2.30 Orgelconcert mmv. so praan. 3.454.en 1.15 Gr pi. 5.— Lezing. 5.30 Orkestconcert en grpl. 7.15 Lezing. 7.35 Gr.pl. 8 Vaz Dias. 8.05 Gr.pl. 8.15 Koor- ccncert. 8.45 Orkestco'ncert mmv. vioolsolist. 9.Concert mmv. so listen, koor en orgel. 9.30 Orgel solo. 9.40 Koorconcert. 9.55 Or kestconcert. 10.30 Vaz Dias. 10 35 Koorconcert. 11.12.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Orgelspel R New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het New Victoria Cintma-orkest olv. Phasey. 12.50 BBC-dansorkest olv. Hall. 1.35 Concert door B. Rey nolds, sopraan en L. Isaacs, piano 2 20 Voor de scholen. 3.35 Lezing. 4— BBC-Midlandorkest olv. Fos- ter Clark. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 BBC-Dansorkesi olv. Hall. 6.20 Ber. 6.50 en 7.10 Lezin gen. 7.30 Koorcoiicert. 7.50 „The Air-Do-Wells" in hun repertoire. 8.50 Causerie. 9.10 Piano-recitai door Solomon. 9.50 Ber. 10.20 Causerie „Causes of War". 1035 Concert mmv. solisten, koor en orkest olv. L. Woodgate. 11.30 Voordracht. 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M 7 20 en 8.20 Gr.nl 12 35 Sympho nie-concert olv. Labis. 820 Zang olv. Chepfer. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 1120 _1 20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.— opera-aria's. 2.20 _4 20 Concert uit rest. Wivex. 7 3<j~ Kerkmuziek mmv. solisten, koor en orkest en orgel. 8.20 Rep. 8 45 Marimba-soli. 9— Hoorspel. 9 40 Grieg-concert. 10.25—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6 35 Gr pl. 10.20 Blaasccncert olv Pieper 11.20 Orkestconcert o.l.v. Mehrmann. 1.20-2.05 Kwintetcon- eert 3 20 Omroeporkest o. 1. v. Dr. W Buschkötter mmv. Fr. Glahe, hobo 4.50 Omroeporkest o. 1. v. Buschkötter. A. Holz, sopraan. 6.20 ter mmv. A. Holz, sopraan. 6.20 Blaasconcert olv. Richter. 7-35 Berl. Omroeporkest olv. Bullenan en Naumann mmv. C. Spletter, so praan en Fr. Drissen: bariton. 8.10 Allerzielen-progr. 9.50 Operacon cert uit Leipzig. 10-3J5—11-20 „De Profundis", spel Th. Töjler. Regie: Rieth. ROME, 421 M. Wegens Allerzie len geen muziek-uPzendingen. BRUSSEL, 322 tn 484 M-322 M.: 12 20 Gr.pl. 1.302.20 Omroep orkest olv. Gason. 5-20 Dansmu ziek. 6.35 Salon-orkest otv. Walpot. 8 20 Koorconcert. 9.35 Kamermu ziek. 10 30-11-20 Gr.pl. 484 M 12 20 Salon-orkest olv. Walpot. 1 30—2.20 Gr.pl. 5.20 Symphonie- concert. 6-35 Gr.pl. 6.5C Piano recital. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 10.30 Gr.pl. 10.45—11-20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Werken van Bullerian en Naumann door solisten en orkest. 8 20 November, maandoverzicht. 9.20 Politiek overzicht. 9.35 Be richten, voetbalpr. en weerbericht. 10.20—11.20 Opera-muziek uit biesden. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 1035 11.05, Midi. Reg. 11.05-17.35, Droitwich 17.3524. Lijn 4: Keulen 10.30—18.20, Hamburg 18.2019.Luxem burg 19.24. HEILOO. De gisteravond gehouden raadsvergade ring was door alle leden bezocht. De verschillende ingekomen stukkeu (goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten) werden voor kennisgeving aangenomen. De weg naar het kanaal. De heer L. J. Hopman, ambtenaar van den rijkswaterstaat, maakte zich blijkens een schrijven aan den raad ongerust over de wijze, waarop een gedeelte van den weg naar het kanaal van een betondek wordt voorzien door werkloozen onder leiding van een opzichter. Adressant meende, dat hef werk niet deskundig genoeg geschiedde. De v o o r z i t t e r deelde mede, dat het advies van den deskundige ir. Verhey was ingewonnen over de te volgen werkwijze en dat dit gevolgd is. De door adressant ge noemde moeilijkheden werden vrijwel alle in dat advies besproken en de meening van B. en W., dat het werk door werkloozen onder deskundig toezicht zou kunnen wor den uitgevoerd, is door het adres van den heer Hopman niet gewijzigd. Dat adres werd hierop op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen De weg wordt verder afgewerkt. Van den heer W. van der Steen e.a. was een adres ingekomen met een klacht over kui len enz, in den nieuwen weg naar het kanaal, waardoor de paarden kreupel zouden wor den. Gevraagd werd om met het aanbrengen van een wegdek te beginnen bij den Rijks straatweg. De voorzitter deelde mede, dat intus- schen aan de bezwaren is tegemoet gekomen, de kuilen zijn weggewerkt door leemzand enz. Wat betreft het aanleggen van een beton dek, zooals thans bij wijze van proef op een lengte van 600 M. wordt gemaakt door werkloozen onder toezicht van den hèer Thorken, merkte spr. op, dat een voortzet ting ervan voorloopig niet gewenscht schijnt door de moeilijkheden van den a.s winter. Thans is er een aanbieding gekomen van een aannemer, die erop is ingericht om hei werk af te maken in een viertal weken. Hij zou een 30-tal arbeiders in d;enst stellen, waaronder voornamelijk menschen uit Heiloo Een en ander leek B en W. wel de moeite waard om aandacht aan te schenken, ook al omdat van hier en daar klachten komen over den bestaanden toestand. Wethouder Opdam sloot zich hierbij aan, zeggende dat de gegadigde ongeveer 800 M2. per dag afwerkt (de weg is 13000 M2.) Het loon zou 45 cent per uur bedragen De heer V a h 1 vroeg naar de klachten, hij meende, dat de weg juist zoo goed was. De heer Opdam antwoordde, dat die klachten grootendeels ongegrond zijn. De heer Keesman wees op het raadsbe sluit om het betonwegdek in eigen beheer uit te voeren. Hij zou het willen laten bij het E roefstuk en zoo noodig het volgende jaar et werk voortzetten. De heer S c h u y t had gemeend, dat de proef zou worden genomen van de Straat wegzijde af. Daartoe was, meende hij, des tijds besloten. Spr. was er niet voor het werk op te dra gen aan iemand, die zoo maar zijn diensten komt aanbieden. De heer Barnhoorn vroeg naar de kosten en of deze nog op de loopende begroo ting zouden werden gebracht. De voorzitter antwoordde, dat de weg volgens den heer Thorken niet duurder zal worden dan met een dek van asfalt, mis schien wel iets goedkooper. De opgegeven cijfers zijn lager dan van het proefstuk. De heer Opdam: De prijs zal zijn 1.45 per M2. Goedkooper zullen wij hel zelf niet kunnen maken. Met den molen, die nu gebruikt wordt, zouden ook de betonbanden voor de rijwiel paden naar Egmond kunnen worden ge maakt. Spr. was er voor dit werk door de werkloozen te doen uitvoeren en het wegdek naar het kanaal te laten leggen door den gegadigde, dan was de gemeente spoedig klaar en er blijft nog betonwerk genoeg over voor de werkloozen in de gemeente Als er eerst een aanbesteding zal worden gehouden, kan het werk niet klaar gemaakt worden vóór den winter. De heer K o s t e 1 ij k kon zich niet ver eenigen met het advies, omdat hij er tegen was het werk te forceeren Spr. was bevreesd, dat stopzetten tengevolge van invallend winterweer niet zoo goed zal gaan als bij uitvoering in eigen beheer. Het werk aan den weg naar de Egmonden zou spr. ook door werkloozen willen doen uitvoeren. Bij invallenden winter kan hei werk aan den Verschuirweg wel gestaakt worden, want dan wordt van dien weg toch niet zooveel gebruik gemaakt. De heer Opdam merkte op, dat de aan nemer volgens de voorwaarden verplicht zal zijn het werk stop te zetten als de winter invalt. Overigens herhaalde spr. zijn pleidooi voor het spoedig uitvoeren' van het werk. De heer G r e e u w zou het voorloopig willen laten bij het proefstuk; dan kan later worden uitgemaakt, hoe het verder zal gaan. De voorzitter zÖ, dat de opzichter het bezwaarlijk vindt om'met den weg door te gaan op de nu gevolgde'wijze. Wel kan hij zich ermee vereenigen: fietspaden te maken naar de Egmonden, omdat die bij invallende vorst gemakkelijker zijn te over dekken. Dit werk zou spr. daarom in elk geval willen doen uitvoeren, het zoii een 20-tal menschen aan het werk houden gedurende een aantal dagen. De heer Dekker was van meening, dat de weg naar het kanaal thans voor boeren gerij onvoldoende is, wel is hij goed voor auto's. Spr. zou de afdoende verbetering willen opdragen aan den gegadigde. De boeren gaan thans achter de boomen langs men kan ook niet fietsen op dien weg. De heer K o s t e 1 ij k meende, dat de boeren uit verzet achter de boomen langs rijden. De heer Maas Geesteranus vond den weg, zooals hij nu is, lang niet mooi en geen aanbeveling voor de gemeente, hij is slechts half voltooid. De klagers mogen wat overdrijven, maar redenen voor klachten zijn er wel. Spr. vond het van groot belang om den weg nu geheel af te maken. De heer Kb s t e 1 ij k: Waarom; juist nu? Den heelen zomer is er mee getraineerd Er zou wel in iets vlugger tempo kunnen worden gewerkt dan op dit oogenblik ge schiedt. Dr. Barnhoorn vond het onjuist om den weg onafgewerkt te laten liggen, hei leek spr. niet noodig om af te wachten, hoe het reeds afgewerkte zich houdt. De werk loozen doen het werk goed. Spr. zou hen op dezelfde wijze willen laten voortgaan. De heer S c h u y t was het hiermee eens maar zou dan willen zien begonnen aan oe zijde van den Rijksstraatweg, dan worden de klachten ondervangen. De voorzitter ging hiermee accoord Het voorstel-Schuyt om het werk aan te besteden werd verworpen met de stem men van de heeren Opdam, Dekker en Maas Geesteranus er vóór. Besloten werd daarna om met het werk door te gaan (tegen de heeren Keesman en Greeuw). De heer Keesman wilde het laten bij het proefstuk en de rijwielpaden naar Eg- mond inmiddels wèl aanleggen. De heer V a h 1 merkte op, dat die niet zoo noodig zijn. Geen „vergunning" op Kapel. De heer Brand had verzocht om een ver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein te mogen ontvangen op Kapel. Devoorzitter merkte op, dat vol gens een raadsbesluit aldaar geen vergun ning zal worden gegeven. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. Verkoop van bouwterrein. Door de volgende joersonen is voor zich of voor hunne lastgevers verzocht te mogen koopen: G. Ekkers, aannemer te Heiloo, een per ceel bouwterrein op den hoek van den ooste lijken weg naar het bosch en den weg langs de Nieuwelaan, voor 4.50 per M2., be stemd voor den bouw van een dubbel woon huis; K. de Bakker, aannemer te Heiloo, een perceel aan de middelste straat naar het bcsch, ter breedte van 10 M., voor 4.50 per M2., bestemd voor één eengezinswoning; H. J. Natzijl, rijwielhersteller te Sche.- merhorn, een perceel aan den Rijksstraatweg ter breedte van 14 a 15 M., voor 7.50 per M2., bestemd voor een woon- en winkelhuis, annex rijwielherstelplaats. B en W. stelden voor te besluiten tot ver koop van de gevraagde terreinen onder voorbehoud van het verkrijgen van overeen stemming over de te bouwen geoouwen en van May Wyune. 28) „Kijk eens, Parker, we moeten ons nu maar niet verdiepen in moeilijkheden en ge varen, die zich misschien in het geheel n.et zullen voordoen. Als ik er óók zoo over ge dacht had, dan zou ik nu nog in mijn kamer zitten, mij afvragend, welk excuus ik zou weten aan te voeren als tante Penelope mij soms mocht zien gaan uit haar huis". Parker zuchtte. Hij had mistress Marjorie nu al van kind af gekend, maar nog nooit had hij haar zóó overmoedig gestemd aangetroffen. „Ja, als het nu voor den koning is", mom pelde hij, „dan zullen wij er maar een ontmoeting met Jack of Lanthorn op wagen!" lachte zij en liet zich door hem in het zadel hel pen. Bij het gaan door de stadspoorten scheen het Lot hen dan wel te begunstigen, want ze vonden die poorten open, om enkele rei zigers binnen te laten en in de verwarring van het oogenblik schonk de wachthebbende maar weinig aandacht aan de in der haasi verzonnen leugen van een zieke bloedver wante in Hurst-Courtney, waarheen de I jonge dame ijlings geroepen was. Nu nog tien mijlen over de vennen, dan zou het dorpje aan hun voeten liggen en zou de vrienden waarschuwen; bovenal haar vader en Hugh. Het was lichte maan en heerlijk zacht was het in de lucht met de balsemende bloe mengeuren. De witte uit, die krassende neerstreek voor Betsy King, deed wel het paard, maai niet de meesteresse opschrikken. Had zij niet Doncaster en James Birley achter zich en haar huis en Hugh Ainslie voor zich? Wat zou er dan te vreezen zijn? Job Parker was naast zijn jonge meeste resse komen rijden. „God geve, dat wij niet Jack of Lanthorn tegen komen, mistress Marjorie!" zei hij, klappertandend van vrees na die obsbeure waarschuwing. „Jack of Lanthorn? Wel, er wordt im mers beweerd dat hij arme reizigers niets doet, en ik geloof, dat we met ons beiden nog geen tien zesstuiverstukken rijk zijn!" „Nu, dan heb ik andere verhalen over hem gehoord, mistress! Hij moet zijn ziel aan den Booze verkocht hebben en moet dan ook op het voorhoofd geteekend zijn, van daar dat hij het gezicht altijd achter een masker verbergt en nooit openlijk overdag over de vennen rijdt, zooals ouwe Jack Swill-Tub, die eindelijk gehangen werd voor zijn wandaden". Parker veegde zich met de mouw van zii" buis over het natte voorhoofd. „Stil!" gebood Marjorie, met veel ver toon van moed, ofschoon zij innerlijk toch ook wel eenige vrees koesterde. „Is het al nipt gebleken dat de Hemel onze onderne ming zegent? Voorts door mij stil uit hei huis van mijn tante te laten gaan, zonder dat er een haan naar kraaide; vervolgens door ons de stadspoorten door te laten, en dan door ons heldere maan te geven voor een reis, die waarlijk dé verraderlijke, moe rassige plekken hier en daar". „Jawel, maar met- uw verlof, mistress: het licht, waarbij wij de moerassen zien, ver klapt ons aan onze vijanden!" „Ik geloof niet, dat ér vannacht vijanden over de vennen zullen rijden, of dat over het geheel, iets rampspoedigs ons treffen zal, eer wij veilig in Knottingley zijn". En het was ook zeer goed mogelijk, dat de tocht goed afgeloopen zou zijn, als mas- ter Harry Pennerton zich niet bezwaard had geacht door het bezoek van dé „godde- looze". In het eerst was zijn geweten wel in slaap gewiegd door de lekkernijen op tafel, maar toen hij later benauwd ontwaakte door een heftige nachtmerrie, waarin bloeddorstige goddeloozen hem in stukken hadden willen hakken, omdat hij de zoon van zijn vader was, kon hij het toch niet langer uithouden, klom uit het hooge ledikant, dat hij deelde met Thomas en Markham, en ging regel recht naar de studeerkamer van zijn vader John Pennerton zat nog steeds met James Birley den staat van zaken te bespreken, toen de jongen verscheen in zijn wit nacht hemd, als een ware geestverschijning, zóó bleek en ontdaan zag hij er uit. Zijn vader zou hem naar bed hebben te ruggestuurd met de scherpe vermaning, dat kleine jongens zich wel eens dubbel beden ken mochten, eer ze hun ouders kwamen storen, maar James Birley, wiens opmer kingsvermogen scherper was en die wel de gelijk aan den jongen zag, dat hij zich ern stig bezwaard voelde, zette hem aan tot spreken. En zoo kwam Harry te voorschijn met een onsamenhangend verhaal betreffen de de „goddelooze", die vroeger op den avond had geluisterd naar hetgeen neef Ja mes had meegedeeld. Ofschoon de heeren nog enkel maar de hoofdzaak begrepen, was hun belangstelling nu toch voldoende gewekt, dat ze Harry dwongen de geschiedenis nog eens te vertel len, waar tusschen door ze hem van allerlei vragen stelden. O, ja, hij wist zeker, dat de naam van de dame Marjorie Stapleton was. Een beschrijving van haar persoon deed Birley dan ook voldoende inzien, dat Har ry gelijk had en master Pennerton was zoo verontwaardigd, dat hij wraak zwoer op zijn nicht Janet en op zijn bandelooze kin deren, wien hij immers een veel te groote toegeeflijkheid had getoond, en zoo voort, en zoo voort. Birley maakte aan die zelfverwijten een einde, doordat hij vroeg: „Zou ze waarlijk in die schuilplaats iets hebben gehoord, van wat wij bespraken?" Harry knikte overtuigend. „Ze zei wel, dat ze geslapen had", luidde zijn verklaring, „maar dat geloof ik niet, want haar oogen stonden helder en ze zag er heleemaal naar uit, of zij in spanning naar iets geluisterd had. De heeren keken elkaar aan en schamper merkte Birley op: „Ik dacht niet, dat ik zulk een luistervink bij u in huis zou hebben gevonden, oom!"() „Morgen zal er afgerekend worden bromde master Pennerton, „maar eerst moe ten wij goed zeker zijn van onze zaak. Ik kan nog niet zoo grif aannemen, dat onze bespreking kan zijn afgeluisterd. Vertel eens even Maar Harry was gevlucht, en, ofschoon zijn vader den jongen had willen terugha len, om hem nog eens tot in de kleinste bij zonderheden te ondervragen, wilde Birley daar niet van hooren: „Neen, ik geloof nooit, dat zij van daar onze bespreking kan hebben gehoord!" Birley haalde de schouders op: ,Als dit zoo is, dan zal zij niet lang ge draald hebben om dien sluwen geestelijke, haar vader, het nieuws mee te deelen. On getwijfeld hebben zij samen den dag in de stad doorgebracht. Daarom zal ik mij nu onverwijld naar de poorten begeven en daar een onderzoek insla'en wie er vanavond a< zoo doorgereden zijn. Zult u mij ook verge zellen, waaide oom?" (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6