'ASPIRIN J^&Cicaties ^Buitenland De derde Amsterdamsche zesdaagsche getuigen'? STEMMEN BIJ VOLMACHT. DE KINDEREN, DE BANKBILJETTEN EN DE EERLIJKE ARBEIDER. HET ZEVENTIENJARIG BESTAAN VAN DE SOWJET- UNIE. DE TROEBELEN IN CHINA. Communisten verslagen door regeeringstroepen. DE KERKELIJKE STRIJD IN MEXICO. Tegen de geestelijkheid. NAAR STABILISATIE IN JAPAN? HET PETROLEUMMONOPOLIE IN MANDSJOERIJE. Verklaring van dr. Wang Chnrgi Hui. Japan wijst protesten af! POLITIEKE MOORD IN CHINA. DE AMERIKAANSCH—RUSSISCHE BESPREKINGEN. MERKWAARDIG EXPERIMENT OP MEDISCH GEBIED. Tijdelijke herleving van doode. SPORT. Waarom deze Zesdaagsche moet slagen. Spanning en strijd. Wie winnaar wordt! Interessante koppels. GEZOCHTh Nog enkele bizonderheden. De openingsavond. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 1 NOVEMBER 1934 hr?net*|MEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeen e ken nis, dat de kiezer, met inachtneming van het in de MArwrp ï*^8-106 bevoegd is BIJ VOL MACHT te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij ■aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terug komt, als regel tel- .^€r dan drie dagen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stem men de vrouw, welke gehuwd met een kiezer, die voldoet aan bovenstaande voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing van den gemachtigde geschiedt eerst nadat de belanghebbende een daartoe strekkend verzoekschrift aan het ge meentebestuur heeft ingediend; de in diening moet geschieden vóór l' Januari en niet eerder dan 1 October a.s. Formulieren voor deze verzoekschrif ten zijn van heden- af kosteloos verkrijg baar ter gemeente-secretarie, le Afd Voor het opmaken der volmacht moe ten de kiezers zich in persoon vervoe gen ter secretarie. Alkmaar, 1 November 1934. l)e Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Toen een arbeider te Wisby in Got- land in Zweden van zijn werk naar huis terugkeerde, zag hij een aantal kinderen met papiertjes spelen, welke zeer veel gelijkenis vertoonden met bankbiljetten. Toen hij ze nader bekeek zag hij, dat het echte biljetten van 25.000 kronen waren. Tot groote woede van de kinderen nam hij ze hen af en bracht ze naar het na- bijzijnde politiebureau. Niet lang daar na meldde zich een man aan, die een portefeuille met bankbiljetten van 25.000 kronen verloren had. Hij was zeer blij ze terug te krijgen en vergat niet den arbeider en de kinderen te beloonen. De centrale executieve van de partij heeft naar aanleiding van het zeventienjarig be staan van de Sowjet Unie leuzen gepubli ceerd. In deze leuzen maakt de partij haar wil tot de revolutie kenbaar, haar wil tot versterking van de roode weermacht en tot uitbreiding van de collectieve economie in den landbouw. Verder betreffen de leuzen de industrialiseering van de Sowjet Unie en de solidariteit van de arbeiders der geheele wereld. De „Shanghai Times" meldt, dat de Chi- neesche regeeringstroepen in de provinci Kiangsi bij de rivier Pojan de communisten hebben verslagen. De stad Tsjao-Sjau is door de regeerings troepen bezet. Een deel van de Chineesche communisten is volkomen vernietigd. Bij het overtrekken van de rivier Pojan bliezen de communisten den brug op, waarbij talrijke communisten den dood vonden. President Rodriguez van Mexico heeft den procureur-generaal opdracht gegeven kennis te nemen van de door de geestelijk heid opgewekte agitatie ten behoeve van op treden tegen de verantwoordelijke personen. De geestelijkheid is een openlijke campagne begonnen van verleiding, waaruit duidelijk haar voornemens zouden blijken een opstand uit te lokken. Het opperste gerechtshof heeft beslist, dat ieder stuk grond of gebouw, waarin de een of andere met religieuse zaken samen hangende handeling verricht wordt, zonder vorm van proces overgaat in het bezit van den staat. De staatsregeering van Tamauli- ipas heeft haar ambtenaren opgeroepen bin nen 72 uur toe te stemmen in het socialisti sche onderwijs op straffe van ontslag. Dins dag is de aartsbisschop van Antequera uit Caxaca vertrokken*, teneinde in verband met het intrekken van de vergunning tot ambts uitoefening voor alle priesters op grond van de verordening van 11 September zich naar het buitenland te begeven. Tal van aandeelen in Japan, waaronder ijzer, staal en katoen-aandeelen, zijn g van één tot vijf punten gedaald in verband met berichten in de dagbladen, vo g welke het ministerie van financien heelt besloten een verhooging van belastinge te stellen ter dekking van een deel van net begrootingsdeficit. Dit feit wordt door de speculanten be schouwd als een aankondiging van de stop zetting der inflatiepolitiek der regeering. Dr. Wang Churgi Hui, lid van het Pep manente Hof van Internationale J Den Haag die thans met verlof in Unin vertoeft, 'heeft verklaard, dat een ojiemt polie in Mansjoerije, dat thans door d panners militair bezet is, zonder J schending zou beteekenen van het V van Washington. Deze verklaring legde hij af op vragen, die hem gisteren te Peking door journalisten tijdens een receptie gesteld werden. De fundamenteele principes van het verdrag van Washington, aldus Dr. Wang, zijn een gelijke kans en open deur voor allen hetgeen door geen enkele buitenlandsche mogendheid o>pgeheven kan worden, omdat zij toevallig thans dat gebied bezet houdt. In verband met de stappen van Amerika, Engeland en Nederland betreffende de reor ganisatie van de Japansche petroleummarkt waardoor de belangen van de buitenland- a u .maa'?chappijen worden benadeeld, aeeit het ministerie van buitenlandsche za ken mede dat de Japansche regeering deze protesten heeft afgewezen, aangezien de re organisatie van de Japansche petroleum- markt reeds een feit is geworden en de be sluiten, die de Japansche regeering geno men heeft niet meer ongedaan kunnen wor den gemaakt. In Ninsjen, in de provincie Sjansi is de Opper-prefect Tansinsen, die lid was van de centrale executieve der Kwomintang, door communisten vermoord. In verband hier mede zijn acht personen gearresteerd. De vooruitzichten op een regeling der Russische schulden aan de Vereenigde Sta ten worden gunstiger nu de ambassadeur iroyanowski met definitieve voorstellen naar Moskou is teruggekeerd. De Amerikaansche eischen behelzen; on geveer 200 millioen dollars, welke aan de regeering-Kerenski zijn geleend en 350 mil lioen dollars van particuliere zijde, voort vloeiende uit vroegere handelsbetrekkingen met Russische burgers. Welingelichte waarnemers zijn van mee- ning, dat de regeering der Vereenigde Sta ten een regeling heeft voorgesteld voor den verkoop van 200 a 250 millioen dollar Sovjet-obligaties, waarvan de opbrengst uit sluitend zal gebruikt worden voor de rege ling der particuliere schulden, terwijl de Kerenski-leening waarschijnlijk een compen satie zal zijn voor de Sovjet Russische eischen uit hoofde van de schade door Ame rikaansche strijdkrachten tezamen met geal lieerde strijdkrachten aangericht. Verklaard wordt, dat wanneer eenmaal deze schuldenkwestie geregeld zal zijn de uitbreiding der credieten door bemiddeling van de banken een eenvoudige zaak zal zijn. De Sovjets zullen dan in staat zijn alles te koopen, wat zij noodig hebben. Bij een poging om de levensgeesten op te wekken van een zelfmoordenaar, die door ophanging een einde aan zijn leven had gemaakt, heeft de bekende hoog leeraar prof. Sergi Broekanenko van het Centraal Instituut voor Bloedtransfusie te Moskou met een door hem uitgevon den serum een merkwaardig experi ment verricht. De overledene gaf reeds drie uur lang, sedert men hem gevonden had, geen teeken van leven meer. Niet temin zette professor Broekanenko de behandeling voort, die bestaat uit het inspuiten 'van het serum in de bloedva ten en op kunstmatige wijze trachten de bloedcirculatie te herstellen. Plotseling begon het slachtoffer teekenen van leven te geven. Het bloed keerde terug naar het gelaat, de longen begonnen te wer ken en het hart en de pols begonnen te kloppen. Dit resultaat duurde echter slechts twee minuten, waarna deze tee kenen van leven geleidelijk weer op hielden. MEINEED EN UITLOKKING TOT j MEINEED. m Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft zich Dinsdag,ter zake van meineed, te ver antwoorden gehad de 32-jarige W. v. S., die op 17 April 1934 door de rechtbank te Haarlem wegens meineed veroordeeld is tot zes maanden gevangenisstraf. Verdachte had met haar zuster in de Schneevoogtstraat te Haarlem een woning gehuurd a 5 per week, toebehoorende aan E. van Vloten. Deze, die nog twintig weken huur van verdachte te vorderen had, zegde haar de huur op. Toen deze de woning niet ontruimde, werd er een civiele procedure aanhangig gemaakt, waarin verdachte op 14 Juli voor den kantonrechter te Haarlem den volgenden eed heeft gezwo ren: „Ik zweer, dat het niet waar is, dat ik van eischeresse in huur heb gehad een wo ning, geteekend nummer 1 A zwart, staande ian de'ScHneeVoógtótrait te Haarlem, voor 5 per week". Ze had dezen eed gezworen op advies van een zaakwaarnemer te Haar lem, den 41-jarigen C. O., bij wien de ver loofde van de verdachte inlichtingen had in gewonnen, of er geen bezwaar bestond, dat ze dezen eed, welke haar door den kanton rechter, op verzoek /an de verhuurster der woning was gevraagd, zou afleggen. Verdachte erkende, den valschen eed te hebben afgelegd; ze was hiertoe gekomen, doordat de zaakwaarnemer haar verloofde een arrest van den Hoogen Raad had getoond, waaruit zou blijken, dat degeen, die den sleutel van een perceel bij den verhuurder haalt, als huurder wordt aangemerkt. Tevens zou de zaakwaarnemer verklaard hebben, dat tegenbewijs niet was toegelaten. De procureur-generaal, mr Reilingh, eisChte bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank, behalve ten aanzien van de strafmaat. Hij vroeg wegens meineed, drie maanden gevangenisstraf. Vervolgens had de zaakwaarnemer zich wegens uitlokking tot meineed te verant woorden, die door de rechtbank te Haarlem tot twee jaar gevangenisstraf, verminderd met de voorloopige hechtenis, is veroordeeld. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de ver loofde van een der gezusters v. S., die ge wend was hare belangen te behartigen, naar den zaakwaarnemer was gegaan, wien hij o.a. de huurkwitanties had ter hand gesteld. Verdachte zou de kwitanties ten name van W. G. v. S. verbrand hebben, nadat de proce dure was geëindigd. Immers de kwitanties stonden gedeeltelijk op naam van de huur ster, gedeeltelijk werd alleen het perceel in deze kwitanties genoemd. De zaakwaarnemer zou de dames van S. gerustgesteld hebben, toen ze bezwaar maak ten den opgelegden eed af te leggen. Verdachte had verklaard ervoor te zullen zorgen dat de eed gewijzigd zou worden. Dan zou mej. van S. slechts onder eede moe ten verklaren, dat haar verloofde den sleutel had gehaald en de huur had betaald. Verdachte zou gedreigd hebben, dat hij, als ze den eed niet aflegde, naar de tegen partij zou overloopen. In zijn requisitoir concludeerde de procu reur-generaal, mr. Reilingh, dat verdachte op allerlei wijze de meisjes van S. heeft gerust gesteld ten aanzien van de eedsaflegging. Spr. eischte bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Wel heeft de officier te Haarlem een hoogere straf geëischt, doch spr. zag hierin geen reden, de straf door de rechtbank te Haarlem opgelegd te verzwaren, al zijn er vele klachten tegen verdachte inge diend. HET FAILLISSEMENT VAN ONNES. Appèl aangeteekend. Zooals men weet is onlangs de heer Onnes van Nijenrode door de rechtbank te Utrecht failliet verklaard. Het betrof hier een vorde ring van de vroegere echtgenoote van den 'heer O., die zich thans in Duitschland heeft gevestigd en die door de Duitsche deviezen- verordening onmachtig is geld uit Duitsch land naar Nederland te zenden. Naar wij thans vernemen, heeft mr. Kap- peyne van Capelle hooger beroep aangetee- kend tegen deze faillietverklaring De zaak zal dus nu voor* de civiele kamer van het gerechtshof te Amsterdam worden behandeld. Het is én voor de renners én voor de organisatoren van de Derde Am sterdamsche Zesdaagsche van groot belang, dat het groote wieler-evene- ment in 't R.A.I.-gebouw slaagt, dat er uitstekende sport wordt gebo den, dat de koers regelmatig ver loopt en dat iedereen, en wel in de eerste plaats het publiek, tevreden zal zijn met de prestaties, die op de R.A.I.-baan geleverd zullen wor den. Wij zullen trachten het bovenstaande .na der aan te toonen en zoo mogelijk te bewij zen en dan beginnen wij al dadelijk met het belang, dat de renners bij deze Zesdaagsche hebben. Wanneer men „het veld" even overziet, dan merkt men, dat er tal van nieuwe kop pels gevormd zijn, dan merkt men ook, dat er verschillende renners zijn, die het debuut als Zesdagenrijder zullen maken en dan merkt men tenslotte, dat er eenige „oude" koppels zijn. Verschillende van die renners hebben reeds enkele nieuwe contracten in hun zak, de meesten echter niet. En nu is deze Zesdaag sche voor de renners van belang, omdat baandirecteuren op bezoek komen, de rijders bestudeeren endan aan het onderhan delen gaan. Welnu, hoe beter de heeren op de baan voor den dag komen, hoe meer kans ze hebben op goede contracten. Want wel mogen, hier beroepsrijders aan het werk zijn, juist omdat zij van hun con tracten moeten leven, is het voor hen van di rect belang, om zoo goed mogelijk te rijden. Als, om een voorbeeld te noemen, de Wolff v. d. Heijden eens teleurstellen, als ze eens niet rijden zooals ze kunnen, dan hebben zij geen kans op goede contracten, nóch voor dezen winter, nóch voor den volgenden zo mer. Het is dus voor hen een centenkwestie, om goed en volhardend te rijden. Zoo gaat het met de anderen ook, met de middelmatigen, met de zwakkeren, met de sterkeren. Want een koppel WalsPijnen burg moge zeer sterk zijn, moge zelfs favo riet zijn, zij moeten hun best doen. Want wanneer zij eens probeerden, om er een ge makkelijke Zesdaagsche van te maken, dan merkt men dat gauw en men vergeet dat niet. En juist, omdat men niet vergeten kan, moeten ook een Pijnenburg—Wals hun uiter ste krachten inspannen, moeten zij zorgen in het voorste gelid te blijven, 't Zou hun an ders centen kosten Over de minder sterke koppels behoeven wij weinig te zeggen. Zij zullen probeeren, om te rijden, zooals niemand dat had durven denken. Want als zij zich eens plotseling ontpopten als stoere, snelle renners, dan zou voor hun de toekomst schoon zijn! Men ziet, dat de renners er om hun eigen belang voor moeten zorgen, dat een Zesdaagsche, vooral een eerste van het seizoen slaagt. En nu de organisatoren. Dezer dagen zijn wij op een middag naar het R.A.I.-gebouw geweest en hebben wij en kele oogenblikken gepraat met de organisa toren. En zij vertelden ons van de plannen, die zij hebben, plannen, die afhankelijk zijn van het slagen van deze Zesdaagsche. Men weet, dat e'r al lang plannen zijn, om in Amsterdam een winterpaleis te bouwen. Reeds is een commissie, bestaande uit zeer bekende sportmenschen, samengesteld en reeds heeft deze commissie een som van 500.000 gulden bijeen. Dat is natuurlijk nog lang niet genoeg, want de opzet is, om een gebouw te plaatsen, dat meer dan een mil lioen zal kosten. In dat gebouw zal een winterbaan komen, natuurlijk. Maar daarnaast komt er een ijs baan, een tooneelzaal, een lunapark, een ge legenheid voor circussen, ja, wat niet al. Maar de hoofdschotel zal wel zijn en blij ven de wielersport. Want als Amsterdam een winterpaleis heeft met een vaste wielerbaan, dan zal er niet alleen jaarlijks een Zesdaag sche gehouden worden, maar dan zullen er avondwedstrijden, 24-uur-races e.d. georga niseerd kunnen worden. Daarom moet het groote wielerpubliek ent housiast blijven en dat kan alleen, wanneer erook in deze, neen, vooral in deze Zesdaagsche goede sport gegeven worden. Iedereen kan er dus van verzekerd zijn, dat de organisatoren van deze Amsterdamsche Zesdaagsche alles zullen doen, om deze Zes daagsche te doen slagen. Daarom is bijvoor beeld het wedstrijdreglement geheel veran derd; daarom is bijvoorbeeld de puntentel ling bij de klassementen van den laatsten avond absoluut veranderd, zoo, dat geen der koppels er in de vijf vorige dagen in kan sla gen, zooveel puntenvoorsprong te krijgen, dat er voor hen in de laatste uren geen be lang meer is, om in de klassementen een voorste plaats in te nemen. Men zal den strijd zien, niet een of twee dagen, maar van het begin tot het einde. En pas dan, als het eindsignaal klinkt, zal men weten, wie deze keer winnaar wordt! Ja, wie zullen deze Zesdaagsche winnen? Het mooiste van dit allemaal is wel, dat deze keer niemand vooruit kan zeggen, wie win naars zullen zijn in deze Zesdaagsche. Natuurlijk, de Pijn en Wals wor den als favorieten beschouwd en on tegenzeggelijk vormen deze twee een zeer, zeer sterk koppel. Maar zij zullen een harden strijd te voe ren hebben met de anderen. Reeds hebben wij een dezer dagen een brief van Viël, den verzorger van BroccardoGuimbretière, het zeer bekende Fransche koppel, opgeno men en daaruit is wel gebleken, dat de Franschen nog geenszins van 'overtuigd zijn van de meerderheid van het sterke Holandsche koppel. Zij willen in deze Zesdaagsche too nen, dat zij minstens even sterk zijn als Pijnenburg—Wals. Er zijn er echter nog meer, die meenen, dat zij het tegen Pijnen burgWals kunnen opnemen. Dat zijn bijvoorbeeld de Duitschers SchönHürtgen en de Belgen BuysseDeneef. 't Zijn een paar zeer bekende koppels, die zich nim mer gewonnen zullen geven, die vol hardend zullen vechten, die den ken aancontracten voor Ant werpen, Brussel, Parijs! Internationale strijd dus tusschen vier oer-sterke en zeer snelle kop pels NederlandFrankrijk—België Duitschland! Maar wij zijn er nog niet. Allereerst valt de aandacht op het Amsterdamsche koppel de Wolffv. d. Heijden. Deze twee renners ook in Alkmaar zeer bekend! hebben den geheelen zomer samen gereden, kennen elkaar door en door en zijn in kracht met groote sprongen vooruit gegaan. Een jaar geleden was v. d. Heijden de snelste van deze twee. Hij is niet achteruit gegaan, maar de Wolff is nummer één ge worden. De populaire de Wolff, die nog maar nauwelijks een maand geleden hef we relduurrecord benaderde, heeft veel geleerd, heeft hard getraind en met v. d. Heijden is hij in staat om voor een verrassing te zor gen. Vooral, nu er in Amsterdam, hun woon plaats, gereden wordt. Want men kan er van overtuigd zijn, dat het groote publiek vooral hen zal toejuichen, zal aanmoedigen, hen tot grootsche daden zal aansporen. De Wolffv. d. Heijden zullen een ge vaarlijk koppel zijn voor de vier hier boven genoemde koppels. Dan zijn er nog eenige zeer interessante koppels, waarvan veel goeds verwacht wordt, maar van wie de aantrekkelijkheid is, dat zij zoo „eigenaardig" gevormd zijn. Al lereerst noemen wij BraspenninxHill,«en NederlandschAmerikaansch koppel. De Amerikaan Hill is voor deze Zesdaagsche uit het Westen overgenomen en zijn roem is hem vooruit gesneld. En nu is deze sterke en snelle Amerikaan gekoppeld aan „den Bras", den stoeren Brabander, die voor niemand bang is, die zich meten kan met iederen ren ner, wie dan ook. Let op, dat dit koppel tot de gevaarlijke out-siders behoort, dat dit koppel op een der eerste plaatsen eindigt En wat zegt ge wel van Bogaerts—Pelle- naars? De eerste wegkampioen van Neder land, de. andere wereldkampioen van ama teurs op den weg en nu prof geworden? Twee renners, die 'n zeer groot uithoudings vermogen hebben, die pas in de lange jach ten en die komen er! toonen zullen, dat er met hen niet te spotten valt. Zij zullen niet afzakken, al duurdt een jacht ook nog zoo lang. Neen, zij zullen ongetwijfeld zelf de jachten ontketenen, zij zullen zelf probee ren, om de rest „murw" te rijden en dan hun slag slaan. Een interessant koppel dus. Nog twee koppels noemen wij speciaal Jan van KempenSlaats en van Houtvan Nek. Aanvankelijk dacht men aan een koppel Slaats—Pijnenburg. Dat alleen wijst al op de kracht van Slaats. Maar Jan van Kempen is als een Wals, een kleine „duvel", die voor niemand uit den weg gaat en die met zijn koppelgenoot Slaats een prachtig figuur zal slaan in deze lange rit, die zes dagen duurt. En over van Hout—van Nek hoeven wij niet véél te zeggen: 't zijn twee krachtmenschen. twe, die volhouden tot het einde, twee, die Neenl Het is weliswaar maar een Aspirin-tabletje, maar hef genie! een groofe repu tatie. De geheele wereld heeft sedert 35 jaar zijn werkzaamheid bij hoofd- en Liespijn, rheumatiek en ver koudheid erkend. Deze vrij willige erkenning gedurende zulk een reeks van Jaren ver krijgt men slechts door da den. In tegenstelling tof veel namaak voldoet Aspirin aan de verwachtingen, het helpt. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbultjes ven 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets* van elke gelegenheid zullen profiteeren, om er tusschen uit te trekken. Men ziet, „het veld" is prima en de veer tien koppels wij hebben ze hier niet alle genoemd zullen strijd, volop strijd geven, eiken middag, eiken avond, eiken nacht. En al mogen PijnenburgWals favoriet zijn, de zege hebben zij nog lang niet. Er zal gevoch ten moeten worden. En de winnaars zullen kunnen zeggen: wij hebben de Amsterdam sche Zesdaagsche gewonnen en daarom be- hooren wij tot de besten van de besten. Want het wil toch wel iets zeggen, dat deze ééne Zesdaagsche aan contracten evenveel kost, dan die in Antwerpen en Brussel sa men! De radio zal ook dit jaar weer een groot aantal uitzendingen aan de Zesdaagsche wijden. De V.A.R.A. zal den openingsavond van den start en het eerste uur verslag ge ven, alsmede van den Zaterdagavond, terwijl de A.V.R.O. den Zondag-, Maandag-, Dins dag- en Donderdagavond voor haar rekening neemt. Evenals vorige jaren zal de medische dienst van de Derde Amsterdamsche Zes daagsche worden verzorgd door Dr. Stur- kop en Dr. van Daal, die ditmaal worden bijgestaan door Dr. Hans Tetzner, den be kenden oud-internationaal. Voorts is de Duitsche „Zesdaagsche-dok- er" Geelhaar weer aan deze Zesdaagsche verbonden. Op den openings- en sluitingsavond van den Zesdaagsche zal het brandweermuziek corps onder leiding van Frans Diepenbeek concerteeren, terwijl het muziekcorps van de Jaminfabriek op den tweeden avond (Zater dag) een concert zal geven. De overige da gen en avonden zal gramofoon-muziek door den luidspreker gemaakt worden, waarvoor de firma Vroom en Dreesmann uit haar col lectie gramofoonplaten keuze heeft gedaan. De Zesdaagsche-keuken is, evenals vorige jaren, weer in handen van den Duitschen Zesdaagsche-kok Huber, die op geen belang rijke Zesdaagsche ontbreekt. Al is Holland in niets kleiner dan België en al kunnen onze Zesdaagsche renners ge rust hun voet naast die van den sterksten buitenlander zetten, toch telt men in België drie winterbanen en in Hollandslechts één, d.w.z. voor den tijd van zes dagen. Het ontbreken van een permanente winter baan in Nederland heeft tot onmiddellijk ge volg, dat wij hier geen winterkampioen schap kennen zooals men in België en Frank rijk heeft. Dit jaar zal dat anders zijn, omdat de ope ningsavond van de Zesdaagsche een prach tige gelegenheid biedt om dit kampioen schap te laten verrijden. De N.W.U. heeft het initiatief der directie van de Zesdaagsche ten zeerste toegejuicht en haar sanctie aan de wedstrijden gegeven. Twee categorieën zullen aan den strijd deel nemen, n.1. amateurs en onafhankelijken, uit te noodigen door de directie der Zesdaag sche. Deze renners rijden een sprintrace, een tijdrace en een achtervolging, tesamen vor mende een omniumwedstrijd. Behalve in de onderdeelen valt dus ook het kampioenschap omnium te behalen door den renner, die in alle drie nummers de beste resultateji be reikt. Op dien openingsavond zal verder nog voor een aardige attentie gezorgd worden. Mej. van Bree uit Leiden, die derde werd in de wereldkampioenschappen voor vrou wen, zal n.1. een eererondje rijden en de aan wezigen zullen het sportieve Leidsche meisje hartelijk kunnen toejuichen. En dan, precies op tijd, zullen veertien koppels aan den start verschijnen. Dan zal het startschot vallen; dan zal de derde Zes daagsche beginnen. Honderd vijf en veertig uren zullen de renners voor den boeg heb ben. De goed getrainde koppels, die nu al dagen lang trainen, die nu reeds al de ge heimenissen van de snelle R.A.I.-baan ken nen, zullen dan een gevecht beginnen, dat zal boeien. Er zal gejuicht worden, zes dagen lang; er zal feest gevierd worden in het R.A.I.-ge bouw er zal sfeer komen op en om de baan kortom, de Zesdaagsche van dit jaar zal er niets onderdoen van de vorige; in vele op zichten zal ze beter, interessanter zijn. Zes dagen lang zullen wij meegesleurd worden in de roes, den zeer specialen Zesdagen-roes. Alkmaar zal niet achterblijven, vooral nu niet, nu Alkmaar zelf een wielerbaan heeft. Nu zullen de Alkmaarders hun eigen favo-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9