Agenda Stad eit Qtg Weeeêeücftt Txxwinciaai Tlieuws Spoct SBucq ectiike Stand BIJ HET VISSCHEN VERDRONKEN. HEIJERMANS-AVOND. Rede van den heer v. d. Vall. 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS, BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJK. BEVERWIJK. 'T VELDT. KORTEBA ANDR AVERIJEN TE GORREDIJK. Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 1—5 uur (Zondag, laatste dag, 10—5 uur), tentoonstelling schilderijen en teeke- ningen van K. Z. O. D. aan de Oudegracht 275. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Cabaretprinses (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Paul Kemp, Hans Söhn ker, Ida Wüst. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De vier straatzangers (real.); tweede hoofd nummer Das Lied vom Leben (tendenzfilm). Toegang boven 18 jaar. Zone' van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van Zon dag tot en met Donderdag, hoofdnummer Drie dagen bij de levenden (sens hoofd rollen Fredric March, Evelijn Venable, Kent Taylor en Guy Standing. Leeftijd boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin)hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. (Geprolongeerd). Toegang voor el- ken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 3 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Arb. Muziekver. „Excelsior". SPREIEN VOOR HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. Toen het ziekenhuis in 1929 in gebruik genomen werd, hebben vele dames hier ter stede zich beijverd daarvoor een sprei te vervaardigen. Er waren natuurlijk heel wat spreien noodig, maar er was zooveel spon tane medewerking, dat ten slotte een prach tige en voldoende spreiencollectie werd ver kregen. Binnen afzienbaren tijd in Januari of Februari zal het nieuw gebouwde zenuw paviljoen worden geopend en men staat dan weer voor dezelfde moeilijkheid van een tekort aan spreien. Gaarne voldoen wij aan een verzoek van de directrice van het ziekenhuis om nog maals een beroep te doen op alle dames eu meisjes, die genegen zouden zijn opnieuw een sprei onderhanden te nemen. Vijf jaar geleden zijn er verschillende medewerksters geweest, die voor de moeilijk heid van het kostenbezwaar stonden en aan wie het te gebruiken materiaal toen vergoed is. Daartoe is men ook thans weer gaarne be reid. Vrouwen en meisjes, die een sprei wil len breien, maar het katoen daarvoor moei lijk kunnen bekostigen, kunnen dit van het ziekenhuis krijgen, dat het daarvoor gaarne beschikbaar wil stellen. Laten velen, die daarvoor in aanmerking komen, nu eens toonen, dat de sympathie voor ons ziekenhuis, na zijn vijfjarig be staan, geenszins verminderd, maar integen deel vergroot is en laat men de directrice verrassen met een groot aantal namen van dames en meisjes, die bereid zijn te zorgen, dat ook de bedden van het zenuwpaviljoen behoorlijk van spreien voorzien worden. Gistermiddag heeft aan het Zeglis een tragisch ongeval plaats gehad. De 20-jarige v. L., die om ongeveer 2 uur des middags uit zijn woning was vertrokken, om te gaan visschen in het Kanaal, even voorbij de gem- Reiniging, werd door een der omwonenden toevallig in het water gevonden. Deze man vond een hengel drijvende in het kanaal en begon terstond met zijn hengel te dreggen. Daarbij stootte hij al spoedig op een lichaam. Het lichaam werd op het droge gebracht, maar de levensgeesten waren helaas gewe ken. De jongeman, die aan toevallen leed, is waarschijnlijk bij het visschen in het water- gevallen, en daar zich niemand bij hem be vond, verdronken. Per po'.itie-bancard is het lijk naar de wo ning overgeplaatst. LICHTENDE ZEE. Ondanks het gure najaarsweer van de laatste dager, heeft de zee te Bergen aan Zee nog prachtig gelicht, aldus vertelt ons een abonné. Een gang naar zee is dan ook zeer zeker aan te bevelen. INBRAAK TE BROEK OP LAN'GENDIJK- Bij den heer C. de Boer Wzn. te Broek op Langendijk is hedennacht door een bru tale inbreker diefstal gepleegd. Uit het buffet in de huiskamer zijn twee portemonnaies ontvreemd benevens de spaarpot van het zoontje. De kinderen lagen in de kamer naast deze kamer te slapen. De politie stelt een onderzoek in. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Voor een talrijk en zeer aandachtig luiste rend publiek, hield Woensdagavond de heer _H. H. Theunisse uit Overveen eene lezing in het Logegebouw over zijne spiritische erva ringen te Nice en in den fameuzen Fiat Lux- circle. In het eerste deel zijner lezing gaf spre ker uitvoerig verslag van de door nem mede gemaakte lezingen en over de werkwijze der aldaar gevestigde spiritische kringen. Daarna volgde een uitvoerig en zakelijk verslag omtrent de intiemere, door sprekers echtgenoote en hem medegemaakte seances, de beschrijving der seance-kamer, van een drietal stem-, een fotografisch- en een mate rialisatie seance; de verkregen resultaten, zijn ervaringen met diverse media, beschrij vingen van apporten, van door overledenen gegeven mededeelingen uit de sfeeren met be trekking tot het leven aldaar, en van de door hem uitgeoefende controle. Spreker gaf eenige frappante voorbeelden van motieven, die intelligenties er toe ge bracht hadden de controle over media op zich te nemen, voorts eene uiteenzetting hoe het brengen van de rapporten door de geesten in zijn werk gaat; hij besprak de animisti sche „Poldergeister"-verschijnselen, alsmede de op spiritisme terug te voeren spookhuis- verschijnselen, de animistische telepatie' en het spiritische contact tusschen beide werel den. Na de pauze volgden een aantal lichtbeel den, die de resultaten op de kringseances verkregen, weergaven en die werden toege licht aan de hand van uit de proces verbalen der seances getrokken extracten. Tot slot de resultaten der fotografische en materialisatie seances alsmede de door spreker genomen en te Overveen ontwikkelde fotografische controle van deze laatste naast een aantal andere tegelijktijdig met verschillend ge plaatsten apparaten met diverse platen en filmen opgenomen fotografiën, allen te samen en elk voor zich een bewijs gevende voor de spiritische leerstellingen, die spreker in zijn slotwoord nog even memoreerde. Ter herdenking van den sterfdag van Herman Heijermans had de Plaatselijke Cultureele Commissie (een organisatie samengesteld uit de Socialistische Cul tureele Organisaties) gisteravond een avond belegd in de „Harmonie' waar door het gezelschap „De Jonge Spelers het Heijermanr-stuk „Nummer Zeven tien" werd opgevoerd. De heer Weaferhof, die een herden kingsrede zou uitspreken, was door omstandigheden verhinderd. In zijn plaats sprak de heer W. v. d. Vall, die er zijn groot leedwezen over uitsprak, dat hij hier in df plaats van den heer Westerhof moest spreken. 't Is niet zooaH dc burgemeester Woensdag zei, „om persoonlijke rede nen" dat de heer Westerhof zijn functie moest neerleggen, maar gedwongen door lichamelijke omstandigheden zich zag afgesneden van een stuk van zijn levenswerk. Spr. wenschte hem een spoedig herstel toe. Spreker schetste Heijermans als den grooten socialistischen kunstenaar, van wien men thans zegt dat hij verouderd is. Maar, zei spreker, bestaat ook +hans nog niet het pannetje soep van Kniertje, de rotte scnihten; de strijd tusschen middenstand en warenhuizen? Heijermans schilderde het tijdsbeeld van toen, zooals het echter in zooveel gevallen het tijdsbeeld van heden is. Heijermans „verouderd!" Met de grootste klem protesteerde spr. hier tegen. Hoe sterk spreekt in dezen tijd niet het stuk „Ghetto", de joden weer samengedreven op een hoopje in meer dere landen. In Heijermans leefde een groote liefde voor de natuur, in de meeste stukken vinden wij dit terug. Heijermans was een van de grooten die zijn heele leven heeft gegeven voor de arbeidersbeweging. Naast Heijermans "11de spr. noemen Adama v. Scheltema, Querido en naasl dit 3-tal, Pieter Jelles Troelstra. Zoo komen de grooten uit de mooie socialistische bewegin? op dezen avond in onze gedachten. Houdt deze grooten in uw strijd voor oogen, ver maande spr. Geloof en vertrouwen in den opmarsch der arbeidersklasse, trouw en offervaar digheid voor het groote ideaal, dar. gaan wij met gerustheid het jaar 1935 tege moet. De opvoering was voor het gezelschap een groot succes. Een ieder kent het satyrisch-komische stuk van een koning en een kruier, d'e voor enkele uren van „functie" verwis selen, waardoor de meest komische scènes ontstaan, maar waarin Heijer mans op zijn eigen wijze vele misstan den hekelt. Meerdere open doekjes be wezen op welken hoogen prijs de aan wezigen het gebodene stelden. Het was voor de organiseerende ver- eeniging een succesvolle avond. MEJUFFROUW VAN DER VOORT 20 JAAR MAATSCHAPPELIJK WERKSTER. 1 November 1914 werd mej. W. van der Voort benoemd tot ambtenaresse bij den Armenraad. Het bestuur van den Ar menraad meende, nu twintig jaar na dien verstreken zijn, dat deze datum niet ongemerkt mocht voorbij gaan. Op het Bureau van den Armenraad vond dan ook Donderdagmiddag een kleine huldiging plaats, waarbij tegenwoordig waren het bestuur van den Armenraad; de heer Appel als voorzitter van het voormalige Burgerlijk Armbestuur; de heer Van den Heuvel, directeur van de Gem. Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, aan welke instelling Mejuf frouw Van der Voort sinds ruim 8 jaar werkzaam is, de heer Leemeijer, met wien de jubilaresse reeds vele jaren samenwerkte; voorts de ambtenaren van den Armenraad. De heer dr. Hofstee, voorzitter van den Armenraad, herdacht met eenige hartelijke woorden het vele werk, dat Mej. Van der Voort in deze 20 jaar ver richt heeft. Als blijvend souvenir bood hij namens den Armenraad een mooie vulpenhouder aan. M.j. Carels bracht als bestuurslid van de Gem. Inst. voor Maatschappelijk Hulpbetoon een bloe menhulde, waarna de heer Appel me juffrouw van der Voort complimenteer de en in herinnering bracht de aange name samenwerking, welke hij met haar heeft gehad in het Burgerlijk Armbe stuur. Ook in haar woning mocht mej v. d. Voort van verscheidene zijden blijken van belangstelling ondervinden. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Onze oud-stadgenoote, prof. dr. C. de Lange, hoogleerares aan de universiteit te Amsterdam, is benoemd tot corres- pondeerend eere-lid van de Royal So ciety of Medicine te Londen in de afdee- ling voor de studie van kinderziekten. MAX BECKER GEEFT EXTRA DEMONSTRATIES. Max Becker, 's werelds grootste glas blazer, die 27 October zijn schitterende demonstraties beëindigde en de vorige week zijn kunst voor de leerlingen van vele scholen demonstreerde, kreeg van verschillende kanten het verzoek, om vóór zijn vertrek uit Alkmaar nog meer deren in de gelegenheid te stellen zijn arbeid te bewonderen. Met de directie van het Gulden Vlies is hij daarom overeengekomen, dat hij Woensdag 7 Nov. a.s. tegen een geringe entree een middag- en avonddemonstra tie zal geven. Wie Max Becker als glasblazer nog niet heeft gezien, mag niet verzuimen van deze gelegenheid gebruik te maken hem te zien werken. Wat hij van glas weet te blazen is ongelooflijk en het is dan ook in vakkringen bekend, dat Max Becker niet is te slaan. Deze man heeft een intuïtief schep- pingsgevoel en zou, wanneer hij beeld houwer was geworden, stellig tot de grooten zijn gaan behooren. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van de Nationale Aanvrage v. h. Leger des Heils heeft 325.33 opgebracht. In aansluiting op hetgeen wij gister over het 25-jarig onderwijsjubileum van den heer Beets schreven, kunnen wij nog het volgende melden Nadat de kinderen in hun lokalen waren onthaald en de heer en mevrouw Beets goeden dag hadden gezegd om verder van hun vrijen dag te genieten.begaven jubilaris, echtgenoote en schoonvader, zich naar het versierde ontvanglokaal, waar een macht van b'oemstukken van het lokaal een lusthof maakten, en gelegenheid werd gegeven den heer Beets ijiet familie te complimenteeren. Van de ontvangen bloemstukken willen we enkel vermelden een bloemenmand van de klasse, waarin de heer Beets les geeft en een van de leerlingen der openbare Ulo-school. Allereerst maakten hun opwachting de burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, de beide wethouders met den gemeente-secreta ris, het meerendeel der raadsleden, voorzoo- ver zij niet verhinderd waren, en de Inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, de heer Dun. De burgemeester sprak den heer Beets toe en bracht hem namens het gemeentebestuur woorden van dank. 't Gem.-bestuur, aldus spr., wenscht op deze plaats in herinnering te brengen 't feit, dat het heden 25 jaar gele den is, dat u als onderwijzer aan de gemeen teschool in functie zijt getreden, als gevolg van een raadsbesluit van 1 September 1909, waarbij u op 24-jarigen leeftijd met alge- meene stemmen uit 13 sollicitanten tot onder wijzer met hoofdakte werd benoemd in de vacature „van Hoorn", die tot hoofd der school was benoemd. Hoe het gemeentebe stuur er toe was gekomen u uit Spanbroek naar Bergen te halen, kan ik u nu wel ver klappen. De toenmalige districtsschoolopzie ner toch schreef, dat van de vijf leerkrach ten, die proefles hadden gegeven, aan den heer Beets de voorkeur werd gegeven, we gens duidelijkheid en opgewektheid van hef lesgeven. Dit waren twee zeer voorname eigenschappen voor uw welslagen als onder wijzer, maar daarnaast zal wel de voor naamste factor geweest zijn uw groote liefde voor de school, die de moeilijkheden deed overwinnen, of waar noodig, met opgewekt heid dragen. Voor uw liefde voor het onder wijs getuigt ook hetgeen gij sedert 1909 voor hei herhalingsonderwijs en daarna voor het daarvoor in de plaats tredend vervolgonder wijs hebt gedaan, tot het geven waarvan gy u met uw collega's dit jaar ook zonder bezol diging beschikbaar hebt gesteld. Allicht zult gy nog wel eens terugdenken aan den tijd, dat gij met uw drieën in de oude dorpsschool het onderwijs verzorgdet en ontegenzeggelijk zal het u een voldoening zijn geweest in 1921 uit 63 sollicitanten tot hioofd der schooi te zijn benoemd, die thans sinds eenige jaren in dit fraaie gebouw gehuisvest is. Indien ge naar iets verlangd zult hebben, dan is het wel naar deze nieuwe school en het verheugt mij bijzonder, dat u uw zilveren jubileum daarin kunt vieren met dezelfde opgewektheid als waarmede u de oude school voor het eerst betrad. Moge eenerzijds uw liefde voor de school u voor u zelf voldoening hebben gegeven bij de vervulling van uw ambt at; levenstaak, anderzijds hebt gij daardoor het vertrouwen weten te winnen van ouders en leerlingen, die op zoo treffende wijze op de zen dag uiting geven aan bun gevoelens van dankbaarheid voor het vele, dat u voor hen hebt gedaan, ook in uw vrije uren. Nadat spr. den heer Beets ook nog dank had gebracht voor de door hem betoonde welwillendheid als ambtenaar, bood spreker den jubilaris een zilveren sigarendoos met monogram en inscriptie der gemeente aan. Vervolgens voerde de inspecteur de heer Dun het woord en deed in een buitengewoon aantrekkelijke en gevoelvolle speech de vele kwaliteiten van den heer Beets als onderwij zer en hoofd uitkomen. De heer Beets, zichtbaar aangedaan, be dankte hierna met enkele woorden de autori teiten en allen, die dezen dag voor hem en zijn vrouw tot een mooien dag in zijn leven hadden gemaakt; spreker eindigde met te zeggen: ik heb weinig liefde kunnen geven doch van kinderen en ouders ontzaggelijk veel liefde en waardeering ontvangen. Door de dames van Het comité en haar helpsters werden hierna ververschingen rondgediend. E>e stroom van bezoekers en bezoeksters die hierna den heer en mevrouw Beets met dezen dag kwamen gelukwenschen, hield geen oogenblik op; honderden, van oud tot jong, hadden zich opgemaakt om aan hun gevoelens ten opzichte van den jubilaris uiting te geven. Om ongeveer half een was deze huldiging beëindigd. Ook bij den jubilaris aan huis kwamen in den loop van den dag nog heel veel bloem stukken en talrijke schriftelijke bewijzen van belangstelling binnen. EEN AANRIJDING ZONDER ERNSTIGE GEVOLGEN. Gisteravond heeft op de Laanweg te Noordscharwoude een aanrijding plaats gehad, welke nog goed is afgeloopen. De autobus van de H.A.B 0., welke de dienst onderhoudt op Camperduin kwam hij het passeeren in aanraking met de vrachtauto van den heer J. P- met het gevolg, dat eenige ruiten van de bus werden verbrijzeld. Twee der inzittende dames werden door glasscherven ge wond, een harer moest door dr. De it verhonden worden. De oorzaak van deze aanrijding is te zoeken in den smallen weg ter plaatse. De vrachtauto kon niet meer uithalen en daar de bus juist op den hoogen berm van dén weg moest rijden, om er langs te kunnen hing de bus wat over naar de vrachtauto, met het gemelde gevolg. TERUGBLIK OP DEN WERELD- SPAARDAG. De Wereldspaardag 1934 behoort al weer tot het ver.eden. Natuurlijk wordt aldus schrijft ons de directie der Nutsspaarbank in spaarbankkringen deze dag vol ver wachting tegemoet gezien. Tevoren komen de resultaten van vroegere jaren weer eens ter tafel en worden voorspellingen omtrent de te verwachten cijfers geuit. En nu is het al een zeer opmerkelijk verschijnsel, dat die resultaten zoo weinig van elkaar afwijken. Op den Wereldspaardag werd ingelegd in 1932 20.656, in 1933 18034 en thans 18795, verdeeld over resp. 500, 495 en 478 posten van inleg. Het aantal nieuw toege treden spaarders bedroeg in voormelde jaren 39, 30 en thans 34. Het aantal spaarbusjes dat geledigd werd bedroeg resp. 141, 168 en thans 147, terwijl daarin werd gespaard resp. 1825, 1823 en thans 1604. Een bespiegeling over dit toch wel zeer toevallige verschijnsel zullen wij hier ter plaatse niet houden. Niettemin is het verheu gend daaruit te kunnen opmaken, dat telken jare een groot aantal spaarders daadwerke lijk instemming wil betuigen met het streven der Spaarbank: het sparen te bevorderen. Voor hen die belangstellen in de grootte der door de spaarders ingelegde bedragen volgt hieronder een gespecificeerde opgaaf van de posten van inleg: 6 beneden 1 (vorig jaar 3) 175 van 1 tot 10 (vorig jaar 215) 244 van 10 tot 100 (vorig jaar 228) 49 van 100 tot 500 (vorig jaar 44) 4 van 500 tot 1000 (vorig jaar 5) Ook thans weer mochten wij ervaren hoe ve'.en onzer spaarders sympathiseeren met de bedoeling, die aan den Wereldspaardag ten grondslag ligt. Uiteraard konden velen in den huidigen slechten tijd helaas onmoge lijk van hun belangstelling doen blijken. Dankbaar zij hier me'ding gemaakt van de medewerking, die de Spaarbank bij de her denking van den Wereldspaardag mocht ondervinden van de zijde van de hoofden van verschillende scholen, zoomede van hun per soneel. Ten slotte zij nog vermeld, dat dit jaar op den Wereldspaardag te Alkmaar volgens de tot op dit oogenblik verkregen opgaaf één kind werd geboren. Ter aanmoediging tot sparen is zooals reeds eerder werd be richt aan de ouders van dezen jonggebo rene een spaarbankboekje met een eersten in leg van tien gulden, op naam van den jongen wereldburger, ter beschikking gesteld. Donderdag 1 Nov. 1934, 's avonds 7 uur, kwam de afd. Langendijk der Vereen, voor bloembollencultuur in ver gadering bijeen ten huize van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer. K. Wagenaar, sprak er zijn teleurstelling over uit dat do opkomst zoo gering was. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief kwam eerstens aan de orde vraag 1. Moeten de maatregelen tot be perking van de teelt gehandhaafd blijven? Uit de gevoerde discussie bleek, dat men de genomen maatregelen wel toe juichte, maar niet wanneer de groote kweekers de gelegenheid krijgen om met het plantgoed over de grens te gaan, want dan heeft het toch geen doel. Op- gemeikt werd, dat men zich daarvoor niet zoo bang behoeft te maken, daar dit grootendeels op een fiasco is uitge- loopen. Daarnaast werd opgemerkt, dat men zich er wel mee vereenigen kan, wan- neer het alleen gaat over 1934'35, wat tenslotte werd aangenomen. Betreffende de 2e vraag of de mini mumprijzen gehandhaafd moeten blij ven werd besloten dat men daar wel voor is, mits de minimumprijzen in de gegeven omstandigheden niet hooger gesteld worden, daar de handel heeft uitgewezen dat zulks niet kan, want de moeilijkheid kan zich dan voordoen dat er een overschot blijft en dat zou men dan toch moeten betalen. Daarnaast sprak men zich uit dat de minimumprijs niet veranderd wordt in een garantie-prijs. Betreffende vraag 3 of maatregelen ter controle van den uitvoer noodzake lijk blijven, bleek men algemeen van ge voelen dat deze moeten blijven bestaan, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 November. Medegedeeld dooi' het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,1 m.M. te Munchen. Laagste barometerstand 739,0 m M. te Verwachting, geldig tot den avond van 3 November: Matige tot zwakke noordwestelijke tot zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk nog kans op eenige buitjes; later waarschijnlijk weinig of geen neerslag; iets zachter overdag. Wearoverzicht. De depressiekern verplaatst zich naar het noordwesten. Zij bevindt zich thans ten westen van noord-Scandinavië. Een secun daire breidt zich tot over de Noordzee en omgeving uit. Deze secundaire heeft vooral in het midden van ons land nogal wat neer- slag gebracht. Te de Bilt viel 13 m.M., ge- deeltelijk als sneeuw. De barometer over IJsland en het ten zuiden daar ingelegen oceaangebied daalt, zoodat de oude aanvoer van het noorden uit is gestuit. Over de Britsche eilanden en noord-Frankrijk is het dan ook weer warmer geworden. Over zuid en midden-Frankrijk en centraal-Europa steeg de druk. Nadat aanvankelijk de oude luchtmassa tot daar waren doorgedrongen, heeft thans een rustige stralingsnacht al. daar lichte tot matige vorst gebracht. Het vorsgebied over Scandinavië werd iets klei; ner van omvang. Over IJsland blijft het nog koud. Behalve uit onze omgeving wordt ook uit Scandinavië en Frankrijk flinke neerslag gemeld. De drukverdeeling en haar verande ringen maken een verbetering in den eerste toestand waarschijnlijk. Afnemende buiïg- heid en een kleine temperatuursstijging over dag zijn te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.58 uur licht op. ten eerste in verband met wat besproken is in vraag 1 wat betreft de uitvoer van plantgoed en daarnaast de algemeene controle over de export. Als afgevaardigden naar de alge meene vergadering werden gekozen de heeren C. Timmerman en G. Glas, plaatsvervangers H .Pasterkamp en J. J. Slijker. Meegedeeld werd dat eerstdaags weer gelegenheid bestaat tot het inleveren van bollen. Hierna sluiting- *De Nederl Tuindersbond heeft be richt ontvangen dat zoo spoedig moge lijk een voorschot-uitkeering zal worden gedaan op de steun-uitkeering over 1934. Brand bollenschuur, In den afgeloopen nacht is de steenen bloembollenschuur van den heer J. W. Tegel, staande aan den Groenelaan, een prooi der vlammen geworden. Met dezen brand gingen belangrijke partijen tulpen en gladiolen verloren. Als oorzaak wordt ge noemd kortsluiting. De verbrande bloembollen waren verze kerd bij de Noord-Holl. Brand-Mij. te Oud karspel. R.K. leesbibliotheek ,£t. Johannes" Wegens bedanken van den heer J. G. Impink is tot bestuurslid aangewezen de heer N. Jong Jzn. alhier. KERKONTVANGER BENOEMD. In een vergadering der Ned. herv. ge meente van Noord-Schermer werd, met in gang van 1 November, tot kerkontvanger benoemd de heer D. Tijdeman. Paarden. Te Gorredijk werden gisteren korte- baanJi averijen gehouden over 800 M. De uitslagen waren: A-prijs (26 paarden). 1. Fatima (eig. J. Haan, ber. J. Ver gay), Wijde-Wormer; 2. Clara Bascon (eig. Stal Alcmaria, ber. J. v. Leeuwen Jr.), Heemstede; B-prijs (25 paarden): 1. Frank (eig. H. Peilman, ber. U. W- de Jong), Bonteboh; 2. Wladimir (eig. Poelstra, ber. M. Siderius), Leeuwarden; 3. Clara Bascon (eig. Stal Alcmaria, ber. J v. Leeuwen J.). Heemstede. - ONDERTROUWD: Dirk Wijdenes en Elisabeth Vermeulen. Pieter Zwaan en Cornelia Benjamin. J3,1) van Lienen en Oeertje Ooijkaas. Gcrru Amelsbeek en Maria Evers. Teunis van der Meijden en Renske Paulusma. Ru- dolf Horak en Godefrida Oeurts. J°' hannes Boon en Hendrika Schot. OVERLEDEN: Jan van Lienen 20 jaar Pieter Visset 58 jaar,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2