JladiopcoQcamma 'fxoounciaal 'ttieuws £attd: en Jma&otm EEN ELECTRICITEITSKWESTIE OP AMELAND. Een centrale zonder concessie, met (of zonder), af nemers. SCHOORL. OUDORP. LANGENDIJK. SINT PANCRAS. EGMONDBINNEN HEEMSKERK. NIEUWE NIEDORP. INDIGESTIE GEHEEL VERDWENEN. Kan nu alles eten! Zaterdag 3 November. HILVERSUM, 301 M. (VARA uitz.) 8.Gr.pl. 10.VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen, De Trekvo gels, triloog en gr.pl. 12.— Trio Favoriet olv. W. Drukker en gr.pl. 2.Zenderverzorging. 2.15 Gr.pl. 2.45 P. Bakker spreekt over de nieuwe spelling. 3.VAR A-orkest olv. H. de Groot. 3.30 Causerie A. Pleysier. 3.50 Gr.pl. 4.15 Vervolg orkestconcert mmv. M. Gobets, tenor. 4.45 Gr.pl. 5.10 Verv. orkest concert. 5.40 C. v. d. Lende: De kreet om arbeid. 6.Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 C. Kint, viola d'amore en R. Schoute, piano. 7. V.R.O. 8.— SOS-br. 8.03 Gr.pl. 8.15 „Marie Louise", operette van Meisel—May—-Youmans. Bewer king Friedmann (uit Haarlem). 10.Rep. v. d. Zesdaagsche te A'dam. 10.30 Gr.pl. 10.45 Vaz Dias, VARA-varia. 11.Gr.pl. 11.30—12.— Vervolg rep. Zesdaag sche.. HUIZEN, 1875 M. <KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30— 12Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en Schlagermuziek. 2.Voor de jeugd. 2.30 Gr.pl. 3.— Kinderuur 4 HIRÓ. 5.— Orkestccncert en lezingen. 6.45 Gr.pl. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Gr.pl. 8 Vaz Dias en Orkestconcert. 8.30 Lezing. 9. Schlagermuziek. 9.30 Vootdr. 9.45 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. 10 35 Gr.pl. 10.45 Schlagermuziek. 11.15—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Gr.pl. 12.05 BBC- Northern Orkest olv. Morrison, m. m. v. J. Scraton, bariton. 1.20 Com modore Grand Orkest olv. H. Da- vidson. 2.25 Belfaster Omroep orkest olv. E. G. Brown mmv. E. Gibb, sopraan. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Parkington Kwintet mmv. W. Miles, tenor. 5.05 Stu dentenliederen, o. 1. v. Woodgate. 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Rep. 7.50 Radio-Militair-orkest olv. B. Wal ton O'Donnell, mmv. G. Hocking, bariton. 8.50 Variété-progr. 9.50 Ber. 10.20 BBC-orkest o. 1. v. J. Lewis. 11.15 Voordr. 11.2012.20 Ambrose en zijn Embassy Club orkest. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Goldy- orkest. 8.20 „Le jongleur de Nötre- Dame", opera van Massenet. KALUNDBORG, 1261 M. 1120 1:20 Concert uit rest. Wivex. 2.2< 4.20 L. Preii's orkest. 7.20 Con cert door VocaaT" kwartet. 8.10" Spaansche muziek olv. E. Reesen. 8.50 Saxofoonrecital. 9.05 Deen sche muziek olv. Reesen. 9.45 En gelsch—Amerikaansche muziek. 10.25—11.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6 35 Gr.pl. 11.20 Omroeporkest o. 1 v J. Kühn mmv. sopraan en ba riton. 1.20 Gr.pl. 3.20 Gev. progr. uit Stuttgart. 6.20 St. Hubertus- progr. 7.35 Dansmuziek. 9 40 Gr. pi. 10.20—12.20 Dansmuziek olv. Ranfti. ROME, 421 M. Programma niet opgegeven. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest olv. Douliez en zangvoordracht. 1.302.20 en 6.40 Gr.pl. 8.20 Salonorkest olv. Wal pot. 8.50 Cab.-pr. 9.50 Verv. Salon orkest 10.30—11-20 Dansmuziek. 484 M-: 12.20 Gr.pl. 1.30-2.20 Salonorkest o. 1. v. Douliez. 5.20 Dansmuziek. 6.35 ür.pl. 6.50 Ka mermuziek. 7.25 Gr.pl. 8.20 Men- delssohnconcert. 9.20 Hoorspel. 9.35 Symphonieconcert mmv. Jacht hoornensemble en gr.pl. 10.30 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7 30 „Vorhanh auf", gev. pro gramma. 8.20 Moderne dansmu ziek 9 20 Ber. 9.50 Causerie over Autoraces door Hans Stuck. 10.05 Weerber. 10.20—11.50 Dansmuziek uit München olv. C. Ranfti. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Droitwich 10-35—24. Lijn 4: Keulen 10-30—19.20, Kalundborg 19.20—24.—. Zondag 4 November. HILVERSUM, 301 M. (8.30— 12.- en 5.-6.— VARA, de VPRO van 6.-8 en de AVRO van 12—5.— en 8.—12.— uur). 8.30 ür.pl. 8.35 Tuin' "uwrr. S. S. Lan- tinga. 9.— Voetbalnieuws. 9.03 Or gelspel johan Jong. 9.30 Deel. Ad. Bouwmeester en gr.platen. 10.— VARA-orkest olv. H. de Groot. 10.30 Dr. D. M. Lévy: Het sprookje van den ritueelen moord. 10.50 Vervolg orkestconcert. 11 15 A. Pleysier: kusland 11.30 Verv. orkestconcert 12Klokkenspel en uurslag v. d. toren der O. L. V. Maria Hemelvaar kerk te v c 12.— Gr.pl. 12.30 Omroeporkest o. 1 v. N. Treep. 1.30 Uit Bern: Ver slag v. d. voetbalwedstrijd „Zwit- ser'andHolland", door H. Hol lander. 3.50 Uit 't R.A.I-gebouw Reportage v. d. Zesdaagsche. 4.15 Gr.pl. 4.45 Vaz Dias. 5Orgel spel Cor Steyn. 5.10 J. Huy, saxo foon en Johan Jong, piano. 5.20 Verv. orgelspel. 5.30 Voetbalnieuws 5.50 H. Wiggelaar, viool en Cor Steyn, orgel. 6.— Ds. E. D. Spel berg, causerie. B. Verhoeven, orgel. Tov. d. Sluys, zang en J. Fletkamp fluit. 6.10 Dr. N. A. Bruining: Tien jaren Vrijz. Prot. uitzendin gen in Nederland. 6.35 Verv. con cert. 6.45 G. J. Ligthart: De VPRO en zijn propaganda. Hierna orgel spel. 7.Kerkdienst uit „Leeuwen- bergh" te Utrecht, sprekers: ds. B. J Aris en ds. F. Dijkema. 8.Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, mmv. H. Cals, sopraan. 9.15 Radiojournaal. 9.30 „Melodieën v. Montmartre", olv. mr. H. M. Mer kelbach. 10.Uit het RAI-gebouw, Amsterdam: Reportage v. d. Zes daagsche. 10.20 Gr.pl. 11.Vaz Dias. 11.1012.Uit Carlton, Amsterdam: Melle Weersma and his Red-Whiite-Blue Aces. HUIZEN, 1875 M. (8.30—9.30, en 5—7.45NCRV, de KRO van 9.30—5— en 7.45—11.— uur). 8 30 Morgenwijding olv. dr. J. G. Geelkerken mmv. G. Matter, so praan en C. Kloppenburg, orgel. 9 30 Gr.pl. 10.30 Hoogmis. 12.— Lezing. 12.15 Grpl. 1.— Lezing. 1.20 Orkestconcert en lezing. 4.— Ziekenlof. 5— Gewijde muziek 5 20 Kerkd. uit de Ned. Herv. kerk (Martinikerk) te Groningen. Spr. ds. J. Vermeulen. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Le zing. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Gr.pl 8 20 Concert. 8.50 Gr.pl. 9.— Or kestconcert m.m.v. solisten. 9.50 Pianorecital. 10.Lezing. 10.15 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias en gr.pl. 10.40—11.— Epiloog. Men schrijft ons van Ameland: Ameland, het gedurende de laatste jaren zoo zeer bekend geworden Wad den-eiland, dat in den zomer vele dui zenden toeristen herbergt en dat zich wat het vervoer betreft geheel bij de eischen van het moderne verkeer heeft aangesloten, is nog slechte voor 25 electrisch verlicht. Alleen Nes heeft electrisch licht. De andere dorpen Hol- lum, Ballum en Buren zijn daarvan nog verstoken. De prijs, waarvoor Nes de electrische verlichting heeft, i6 abso luut hoog en bedraagt niet minder dan zestig cent per K W.U. Te Hallum doet zich het eigenaardige geval voor, dat iemand concessie heeft en, geheel onafhankelijk van den vwt te stellen prijs, geen aansluitingen 1 •',rt. De zaak heeft zich als volgt toe gedragen: In 1932 vestigde zich te Hol- lum een oud-dorpsgenoot, met een wasscherij. Op aandringen van zijn dorpsgenooten vroeg deze concessie aan voor het leveren van electrischen stroom aan het dorp. De aanvrager getroostte zich vele kosten voor het maken van be rekeningen, enzin ruil waarvoor de ingezetenen zich op een gezegelde ver klaring schriftelijk verbonden geen electrisch licht te zullen nemen dan na dat gebleken zou zijn, dat de heer Nag- tegaal, de eigenaar van de wasscherij, dit niet meer zou kunnen leveren. Intusschen echter had, zonder dat men dit te Hollum wist, ook de heer T. P. Smedes van Surhuisterveen con cessie aangevraagd. Van de beide inge diende plannen genoot dat van laatst genoemde bij het Provinciaal Electrisch Bedrijf van Friesland de voorkeur, daar hij een draaaistroom-installatie wiide 6tichten, terwijl de heer Nagte- gaal meende dat wisselstroom voordee- liger was. De heer S. kreeg de concessie. Hiermede was hij echter niet gehol pen, want de pogingen van den conces- sionr.aris om aansluitingen te krijgen, mislukten, daar de inwoners van Hol lum zich hielden aan de overeenkomst met den heer Nagtegaal. Toen de concessie, die voorloopig voor een jaar was verleend, verstreken was 1 Juli 1934 was met dé electrificatie van Hollum nog geen begin gemaakt. De heer Smedes kreeg een half jaar uit stel en hoewel hiervan thans ook reeds weer vier maanden verstreken zijn, is er nog geen begin gemaakt met de werk zaamheden, welke noodig zijn, voor het leveren van electrisch licht. Aan de vergunning voor lichtlevering was tevens verbonden een concessie voor een radio-centrale. Met de inrich ting daarvan is intusschen een aanvang gemaakt waarbij wordt gebruik ge maakt van electrischen stroom van de centrale te Nes. De radio-centrale heeft reeds 80 aansluitingen. Niet alleen, dat de inwoners van Hol lum z'ch moreel gebonden achten tegen over den heer Nagtegaal, gelooven "ij ook. dat het plan van den heer Smede« veel te duur wordt, daar de heer N. van het leveren van licht een neven-bedrijf maakt, terwijl de heer S. een geheel af zonderlijke centrale gaat stichten. Hoe het ook zij, Hollum krijgt, met twee exploitanten, die bereid zijn elec trisch licht te leveren, voorloopig dit licht nog niet. De plaatselijke vereeniging „Alge meen Welzijn" hield Woensdag verga dering in de zaal van den heer Timmer man. Vooraf werd de Verkeersfilm van den A. N. W. B. vertoond, en deze was ook toegankelijk voor niet-leden. Gevolg hiervan was dat het lokaal geheel ge vuld was, w.o. de kinderen uit de hoogste klassen van de scholen. Deze film was, behoudens eenige technische ongevalletjes, zeer leerzaam. Met de tegenwoordige drukte op den weg, is het wel noodig goed op de hoogte te zijn van de verkeersregelen, en de A. N. W. B. zorgt er op alle manieren voor, dat oud en jong deze regelen leeren kennen. Hierna had de vergadering plaats, welke door een kleiner gezelschap werd gevolgd. De heer Zaadnoordijk bracht als waarnemend secretaris een jaarverslag uit, waaruit we zien, dat A. W. bijna ge heel van bestuur is veranderd, in de hoop dat meer werk kan worden ge daan. De nieuwe secretaris, de heer A Jurgens, is inmiddels weer vertrok ken. De vereeniging telt 50 leden. De rekeningen van de vereeniging werden door een commissie gecontro leerd en goedgevonden; de heer Zaad noordijk gaf zijn financieel verslag. De middelen zijn gunstig. Van de boekerij, een zeer uitgebreide bibliotheek, is minder gebruik gemaakt dan een vorig jaar. Toen werden 1885 boeken uitge reikt. thans 1030. Diverse oorzaken ble ken hiervoor aanwezig, en te verwach ten is, dat de animo niet minder zal worden. Het leesgezelschap van A. W. (de portefeuilles) neemt echter eenige klanten weg. Geklaagd werd dat een drietal romans in deze portefeuille wat al te realistisch waren, doch de smaken verschillen, en wat de een verwerpelijk vindt, wordt door een ander als zeer goed beoordeeld. Het bestuur zal echter zorgvuldig nieu we keuze doen, doch wil geen enkele verantwoordelijkheid dragen. De volgende winterplannen werden goedgekeurd: a. een cursus in handenarbeid onder leiding va" den heer Breedewoudt. Deze had echter gaarne meerdere hulp. Ook door den voorzitter, den heer Maars en mevr. Boeke wordt een cartonnagecursus gegeven. b. Er zal een bijenfilm worden ver toond, zoo mogelijk met deskundige toelichting. c. Er zal een z.g. bonte avond worden georganiseerd. d. Er zal een causerie worden gehouden over de oudste historie van Schoorl in een der maanden van het nieuwe jaar. Ter vervulling van een vacature in het bestuur zal in het Noorden van Schoorl iemand worden gevraagd. Zoo dit geen succes mocht hebben, stelt een broeder van den scheidenden secretaris zich beschikbaar. Bij de rondvraag kwam de wensche- lijkheid naar voren om het ledental uit te breiden. Gevonden voorwerpen. Bij de politie te Oudorp zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met inhoud, een kaphamer, een dameshoed, een zakkam metje in étui, een accu van auto, een heeren handschoen, een dop van collingspatentas en een koe (pink). We vernemen, dat de minister van Sociale Zaken een subsidie van 75 pet. heeft toegezegd in de kosten van het baggeren, welk percentage later door gemeenten en rijk nader zal worden verdeeld. De tuinder be taalt in ieder geval maar 25 pet. Hei r.-k. kerkbestuur heeft aan de be trokken gemeentebesturen een adres ge zonden, waarbij wordt meegedeeld, dat de crisis voor de leerplichtvrije jeugd wordt ge houden, voor welke cursus subsidie wordt gevraagd. Crisiscomité. Door het Nat. Comité is aan het plaatse lijk comité beschikbaar gesteld 10000 K.G. eierkolen. Ook wordt beschikbaar gesteld een be langrijke hoeveelheid manufacturen. Met de distribueering van een en ander zal eerdaags worden aangevangen. Zware peen. Door de gebrs. Bakker werd een Jaapjes- peen geoogst van 32 pond. Door het bestuur van „Schoolfeest" wor den op het oogenbük stappen gedaan om van het z.g.n. dubbeltjesfonds een filmapparaat voor de jeugd aan te schaffen. L. T. B. Dinsdag-avond werd door de afd. L. T. B. een gecombineerde vergadering gehouden in café v. d. Molen te Rinnegom Door het op richten van een afdeeling Veehouders was het noodig, uit een gecombineerde vergade ring van tuinders en veehouders een voor zitter te kiezen. Zoo zal er een bestuur zijn boven dat der 2 afdeelingbesturen. Uit de 20 leden, die waren opgekomen, werd de heer S. Zuurbier met 12 stemmen tot voorzitter gekozen. Op de kringvergadering zou van uit deze bijeenkomst een voorstel komen om de aard- appelcentrale op te heffen, deze gaf n.1. veel drukte, maar geen voordeel. Ook de sierteelt centrale kwam ter sprake, men gaf toe, dat er voor den grooten kweeker iets goeds in zat, voor den kleinen man was het echter de doodsteek. Ook deze zou men willen afschaffen, evenals ook de varkens- centrale en de heele controleurschap Met de centrale waren ook de varkens gekomen, zoo dat men het tegenovergestelde had bereikt van wat het doel was. Dit alles zou op de kringvergadering be sproken en verdedigd worden. De rondvraag leverde niets op zoodat de nieuw gekozen voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot. Bloembollencultuur. De afdeeling vergaderde Woensdag avond in Flora. Na afdoening der gewone openingswerkzaamheden kwam aan de orde de vraag van het hoofdbestuur gericht aan de diverse afdeelingen en vervat in haar be schrijvingsbrief der 174ste Algemeene Ver gadering of ook voor 1935 de regeeringsbe- moeiïngen in het bollenvak al of niet wen- schelijk geacht worden. Met volle instemming betuigde de bijeen komst dat deze bemoeiingen hoe eer hoe beter uit den weg geruimd moeten worden, ook vooral omdat na gedane ervaringen gebleken is. dat het buitenland nog het meeste profijf van <k- saneeringsmaat- regelen genoten heeft. Daar de volgende viagen ten nauwste verband hielden met bovenstaande vraag, ging de vergadering met de verdere punten der agenda accoord. De heer H. Sinnege deed nog het voorstel, dat bet bestuur bij de siercentrale het verzoek zal richten, een gedeelte der opgeslagen bloembollen bij de veilingen te doen opvragen ter beplanting van perken in onze plaats. Dit voorstel vond aller instemming. Dezelfde spr. bepleitte het nu1 tot aan sluiting bij onze Beverwijksche zusterafdee- üng. om een cursus te bezoeken ter bekwa ming in het ziekzoeken van hyacinthen en narcissen. Ook dit vond aller instemming, waarna de bijeenkomst gesloten werd. Vergadering Ijs- en Volksvermaak. Men bedankt als lid van IJ.H.N. Ijs- en Volksvermaak hield een vergade ring in de Prins Maurits, alhier, onder voor zitterschap van den heer Jn. v. d. Steen. Het jaarverslag werd gelezen en goedge keurd met de toezegging tot aanvulling van een onvolledigheid, terzake een financieel? toezegging van het IJ.H.N. Inmiddels waren aanged'end de heeren Cloeck en Marchadant om als vertegen woordigers van IJ.H.N. de vergadering te „Na vijf jaar lang aan indigestie te hebben geleden, heeft Uw Kruschen Salts mij geheel van de pijnen bevrijd. Mijn vrienden verwachtten niet, dat k ooit beter zou worden, maar nu ben ik een ander mensch. Ik heb absoluut geen last meer, ik kan alles eten en met smaak. Ik vertel iedereen hoe buiten gewoon goed ik Kruschen Salts vind voor slechte spijsvertering en maag zuur." J. C. te 1. Kruschen Salts vat het kwaad bij den wortel aan, het spoort de afvoerorganen aan tot regelmatig werken; helpt lever en nieren in hun functie en zuivert den bloedsomloop. De „kleine, dagelijksche dosis" kan dit alles doen, omdat Kru schen Salts een combinatie is van 6 zou ten, waarvan ieder een veerschillende werking heeft. Enkelvoudige zouten ver oorzaken een plotselinge uitwerking op een bepaald gedeelte van het lichaam veel te drastisch om vaak herhaald te kunnen worden Maar „de kleine, dage lijksche dosis" bevat een wein'gje van ieder der 6 zouten, zoodat U die met het volste vertrouwen iederen dag kunt in nemen. Kruschen Salt6 is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten 0 90 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. mogen bijwonen en het toekomstige werk van IJ.H.N. toe te lichten. Een en ander in ver band met het punt op de agenda terzake het bestuursvoorstel om te bedanken als lid van IJ.H.N. Waar nimmer kennis is gegeven of van 'e voren was verzocht in deze vergadering te mogen spreken, gevoelde het bestuur niet veel voor het verzoek. De manier om de ver- dering binnen te dringen werd wel wat bru taal geacht. Er ontstonden over deze kwestie enkele min of meer heftige discussies om de heeren al dan niet de gelegenheid te geven zich te verklaren. Door den heer S. van der Stok werden aan het adres van den heer C. Rutsen, die schijn baar oorzaak was van de komst der heeren van IJ.H.N., heftige verwijten geuit over het verloop van een en ander en over minder juiste handelingen te dezer zake. De heer Rutsen bleef wijselijk heel kalm. Ten slotte werd toch door de vergadering besloten de heeren inzake bedoeld punt tor de vergadering toe te laten en een kwartier spreektijd te geven. De heer Cloeck uit Alk maar hield een warm pleidooi voor IJ.H.N, In een gloedvolle rede releveerde spr. het werken van den bond tot heden en wat het in de toekomst denkt te dpen, speciaal wij zende op de komende statutenwijziging en reglementeering tot het houden van korte- baanwedstrijden zoowel voor beroeps- als amateurrijders. Spr. schetste de groote waar de van de drie Bonsdageii en de drie beker wedstrijden. Verder weertje heer Cloeck - op de goede verstandhouding tusschen K.N.S. B. en IJ.H.N. Er is tusschen deze nimmer' geredetwist. Enkele vragen werden door den heer Cloeck nog beantwoord. Nadat nogmaals het voor en het. tegen van het lidmaatschap van IJ. H.N. was bespro ken en het opnieuw tot een heftig optreden kwam van den heer v. d. Stok tegenover den heer Rutsen (blijkbaar broeit er wat onder het bestuur), werd tot stemmen overgegaan en werd met 16 voor, 3 tegen en 3 blanco het bestuursvoorstel aangenomen. (Deels uit een financieel oogount en deels omdat het nut van IJ.H.N. niet groot genoeg geacht wordt.) Medegedeeld werd, dat de oudwoorzitter, de heer Wilbrink, bericht heeft ingezonden, dat hij om gezondsheidredenen moet bedan ken voor zijn functie. De voorzitter zeide wel namens de geheele vergadering te spreken, wanneer hij den heer W. met den terugkeer in zijn gezin van harte gelukwenscht. Spr. uitte dan woorden van hartelijken dank voor het vele, dat de oud voorzitter voor de,vereeniging heeft gedaan, met den wensch dat hij weer spoedig geheel mag-herstellen, zoodat hij zich eens weer geheel en al aan het gewone leven kan geven. Een schrijven was ingekomen van de kano club inzake gebruik clubgebouw. Aan het be stuur werd opgedragen hieromtrent een regeling te treffen. Een schrijven van een nieuw op te richten Bond van IJsvereenigingen in N.H. werd voor kennisgeving aangenomen. Hieraan werd gee behoefte gevoeld en besloten werd hieraan geen medewerking te verleenen. De heer J. Ie Clercq bracht op duidelijke wijze verslag uit van de rekening, welke met een nadeelig saldo sluit van 241 en noem de een tweetal posten, waarop de commissie meende, dat wel bezuinigd kan worden. Het bestuur zeide, dat nimmer gelden worden uit gegeven, dan strikt noodzakelijk is, maar zal aan de genoemde posten aandacht schenken. Alle bescheiden zijn verder in de volmaakste orde bevonden en aldus werd tot goedkeu ring besloten. De heer S. van der Stok werd herkozen als bestuurslid, terwijl de heer Jac. Gelder werd benoemd ter voorziening in de vacature Wilbrink. Besproken werd in het a.s. Ijsseizoen ten eerste wederom kinderwedstrijden te houden. Aangevraagd zal worden voor het Kam pioenschap Hardrijden voer N.H. Verder zulle'n de wedstrijden worden gehouden in hardrijden om de groote en kleine wissel rijcl- beker en de dames wisselbeker. Bij de rondvraag kwam ter sprake de wei gering van betaling der lidmaatschapsgel den. Het reeds eerder genomen besluit zal in deze thans streng gehandhaafd worden, dat wanneer contributiebetaling wordt uitgesteld totdat men zeker is van het ijs gebruik te kunnen maken, dubbele contributie voor dat iaar moet worden betaHd. Ter sprake kwam het idee van den heer W. Keetman W.z. Jun., om wanneer men een wi§selbeker eanmaal heeft gewonnen, deze later weer moet af staan, van de eenmaal gewonnen beker een klein model te geven als herinnering. Het bestuur zal een en ander ernstig onder de oogen zien. Na nog enkele besprekingen van minder belangrijken aard sloot de voorzitter onder dank de vergadering. DIRKSHORN. De heer Ch. F. Kloprogge, rijksveldwach ter B. T., .alhier, wordt met ingang van 16 Nov. a.s. overgeplaatst naar Oosterland (Wieringen). VERLAGING CRIS1SHEFFINC OP SLACHTVEE. Aan den minister van Economische Zaken is het voigende telegram gezonden: „Vereeniging Vleeschgrossiersbelangen heeft met dankbaarheid kennis genomen van verlaging der crisisheffing op slachtvee met 10 percent der waarde tegen 1 November as Evenwei: slagers, die van vleeschgros- siers plegen te koopen en op nota twintig percent berekend zien, wachten, zoo moge lijk, met vieesch koopen tot Donderdag, wijl dan tien |>ercent berenend moet worden. Gistermiddag ging het gerucht van heffings verlaging reeds door den vieesch handel S.achlvee, dat nog levend in voorraad is en waarop reeds twintig percent crisisheffing be taald is, a'smece vieesch. afkomstig van slachtvee, Dinsdag geslacht en belast met twintig percent crisisheffing, zal dus in den vlteschhandel verlies opleveren van ten minste tien percent, afgezien nog van het verlies door stagnatie in den vleeschhandel door trager verloop. Verzoeke Uwe Excellentie, de billijkheid te betrachten en een regeling te overwegen waardoor ten laste van het landbouwcrisis fonds restitutie kan worden verleend op be taalde heffing van vee en vieesch, afkomstig van slachtvee, op of na Dinsdag geslacht- Tot het verstrekken van toelichting met be trekking tot de uitvoering van zulk een tegcling gaarne bereid. N. Swaan, voorzitter Vie schgrossiersbelangen, Hoekenburglaan 33, Voorburg. Tel. 779476". JONG VEE OPGEKOCHT. Speculatie op te nemen regeerings- maatregelen. De Nederlandsche Vereeniging van vee- weiders en -mesters heeft aan den minister van economische zaken, op diens verzoek, een nadere uiteenzetting gegeven van haar be wering, dat verscheidene adviseurs van de Nederlandsche Veehouderij Centrale reeds maanden lang speculeeren op te nemen regee- ringsmaatregelen en jong vee opkochten. Bedoelde nadere uiteenzetting, wekle «lezer dagen werd gepubliceerd, heeft, naar wij vernemen, den minister aanleiding gegeven den regeeringscommissaris voor den Akker bouw en de Veehouderij een opdracht vereenen om in samenwerking met den di recteur van den Centralen Crisis-Contrcle- dienst naar deze aangelegenheid met spoed een onderzoek in te stellen en daaromtrent aan den minister ie rapporteeren. Aanstonds kan echter reeds worden opge merkt, dat de aanvankelijke mededeeüng van de Vereeniging van veeweiders en -mesters dat adviseurs van de Nederlandsche Vee houderij Centrale bij deze aangelegenheid be trokken zouden zijn, niet juist is, daar de m het bericht bedoelde personen in het geen adviseurs der Nederlandsche Veehouderij Centrale zijn. VEEHOUDERIJCENTRALE. Staatsblad No. 545 bevat het Kon. besluit van den 12den October, tot wijziging van het C risis-Rundveebesluit 1934 I. A tikel 3 luidt als volgt: „Voor de tijdvakken, aanvangende met h-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6