De regeering en lagere organen. Dtaaq. eti Aan&cd twee hoofdnummers in het DRIE DAGEN BIJ DE LEVENDEN. Een bijzondere Paramountfilm, waarin Fred March uitblinkt, in Bioscoop Theater Harmonie. MALLE GEVALLEN, Victoria-Theater. CINEMA EN THEATER. Binnenland. Vrijwillige burgerwachten en vrijwillige landstorm van fascistische elementen gezuiverd. De zeden-verwildering. Auto te water te Tilburg. Echtpaar verdronken. men lila Wust en Hans Juntermann, clan zegt dit reeds genoeg. Zeer goed \\a Inge List in de rol van de teleur- gcstehle verloofde, die zich troost met Boni. Een zeer aantrekkelijke en muzi kale film met prachtige opnamen. Het voorprogramma bracht eenige zeer interessante journaals, een leuke gekleuide teekenfilm van Jack en de Boonenstart, en een prachtige natuur opname van de luchtreis BerlijnRome. A. B. T. De vier straatzangers Iet eerste hoofdnummer ,,De vier straat zangers is gebaseerd op het oude motief, dat een jonge man de schuld aan een mis- daaqop zich neemt ter wille van een meisje, dat hij gaarne gelukkig wil zien, al is het dan ook niet met hem. Het zijn vroolijke klanten, deze vier straatzangers en -muzikanten, die onder aanvoering van een vijfde door de straten tiekken en overal gaven krijgen toegewor pen voor hun prestaties. Twee hunner, Peter en Paul, zijn verliefd op Marie, de kleindochter van hun pensionhouder, en de tweede vaii hen is de gelukkige, die zich in Marie's wederliefde mag verheugen. Peter houdt zich bescheiden meer op den achter grond omdat hij haar wezenlijk geluk be oogt. Zelfs als zij, getroffen door een ode aan haar adres, de jongens één voor één bedankt en haar gezegd wordt dat het Peter was die het liedje maakte, laat hij Paul daarvoor den grootsten dank inoogsten. Maar als dan de huisbaas op betaling aan dringt en Marie voor de vooveelste maal uitstel vraagt en dit eindelijk ook krijgt op bepaalde voorwaarden, is het Peter die waakt. De huisbaas gaat des avonds uit om zijn belooning te halen van Marie, maar de straatzangers bezorgen hem schrik op schrik door allerlei schrille geluiden en dan vlucht hij doodelijk beangst weer naar zijn woning, maarhij komt er niet meer le vend binnenDe politie komt Paul ar resteeren, maar dan springt Peter naar vo ren en zegt dat hij de dader is, en dit houdt hij vol en hij vertelt voor den politie-commis- saris omstandig de toedracht, zoodat deze overtuigd wordt van Peter's schuld Inmiddels zijn de straatzangers, nu slechts meer met hun vieren, door een componist ge ëngageerd voor een cabaret en treden met groot succes op met hun Schlager „Zij heet Marie". Zoo groot i° dat succes, dat Peter er in zijn cel van hoort. De liefde van Paul blijkt niet erg stand vastig, want hij wordt al spoedig verliefd op de danseres uit het cabaret, iets wat Marie natuurlijk bemerkt, zoodat zij tot de overtuiging komt dat Peter voor haar toch meer waarde heeft. Dit komt tot uiting bij een nieuwe ondervraging van den verdach te, waarbij zij tegenwoordig is, omdat één der autoriteiten de gulle bekentenissen van Peter een aanwijzing vindt voor zijn on schuld. Zij zegt o.a. tot haar vereerder, dat zij Paul niet meer lief heeft, en dat is voor Peter genoeg om al zijn bekentenissen te herroepen, want hij ziet nu dat zij niet ge lukkig is geworden door zijn zelf-beschul- diging. Maar natuurlijk wordt hij niet zoo maar zonder meer vrij gelaten en daarom néémt hij zijn vrijheid en vlucht naar de woning van Marie, waar even later ook weer ae vrienden komen, door Paul meege nomen uit teleurstelling over het feit, aat zijn danseres hem weer heeft verlaten. Paul komt echter te laat, om zijn oude rechten weer te doen gelden. Op dit moment vertelt de vrouw van den overleden huisbaas dat zij schuldig is aan diens dood. Zij was door hem verstooten geworden en had zich aldus gewroken, maar nu kon zij de wroeging daarover niet meer onderdrukken. En "dan zingen de vier straatzangers nog één maal Peter's lied „Zij heet Marie". De film wordt prachtig gespeeld, de zang is bijzonder goed, de foto's zijn' hel der en geven o.a. mooie interieurs, kortom een rolprent die beboeit van begin tot einde. Das Lied vom Leben. Een heel ander soort film is het tweede hoofdnummer „Das Lied vom Leben". Zij is dan ook aangekondigd als een tendenz- film. Het is een film, die in beeld brengt Schiller's gedachte, dat het leven beheersent wordt door den strijd om het bestaan en de liefde. En de wijze waarop dit gebeurt is aantrekkelijk, zij het dan ook weieens zoo danig dat men geneigd is het hoofd even af te wenden. We worden op een verlovingsfeest ge bracht en komen in een gezelschap van blijk baar gedegenereerde families. Het jonge meisje, dat haar leven zou verbinden aan dat van één dezer measchen, krijgt een plotselingen afschuw en vlucht.... vlucht naar den waterkant, maAr een jonge man voorkomt haar ontzettende voornemen. We zien een opbloeiende liefde tusschen deze twee, liefde zooals getoond wordt ook te be staan in de dierenwereld, en daartusschen- door zien we den zwaren arbeid in de ma chinekamers van groote fabrieken. Dan komt het moment dat een nieuw leven zich aankondigt, waarvoor de jonge vrouw wordt opgenomen in een ziekenhuis. Een zware operatie, die we a's het ware zien ge beuren, heeft een gunstig gevolg: de moe der is behouden en de baby is een flinke jongen, waarmee de vader wordt geluk ge- wenscht. En dan komt de vrees van de moe der, dat het kind, groot geworden, haar zal verlaten en de wereld zal intrekken, en zij zingt den jongen in slaap met een lied waarin zij dien angst onder woorden brengt We zagen in deze film een stuk leven en het is goed dit eens te aanschouwen. De Paramount-film heeft haar intrede gedaan in de Harmonie en het hoofd nummer dat thans de aandacht vraagt is er een met een zeer oorspronkelijk ge- geven, dat terecht aller belangstelling verdient. „Drie dagen bi] de levenden heeft het volgende idee: De Dood, wiens taak het is, dagelijks menschen het leven te benemen, heeft ZIJ WERD EEN ANDER MENSCH en gaf het ook aan haar kleine meid. „Alles heb ik geprobeerd, omdat ik zoo benauwd werd door hoestbuien, dat ut gelfs mijn bezigheden niet meer kon ver richten. Ik was kortademig en leed daarbij aan zware hoofdpijnen. Mijn man raadde mij aan Abdijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los, waardoor de ademhaling gemakkelijker werd. Ik heb de behandeling een tijdje voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn geworden. Ook voor mijn kleine meid gebruik ik het steeds met goed resultaat'.'. Zoo schrijft ons Mevr. J. v. K. te M„ wier origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Iedereen die van borstbenauwdheden te lijden heeft, aal verstandig doen redding te zoeken bij de vanouds beroemde Akker's Abdijsiroop. Moeders vooral zullen goed doen Abdij siroop aan hun kinderen te geven als zij hebben kou gevat en overdag of 's nachts beginnen te hoesten. Abdijsiroop heeft een zuiverende, verzachtende werking op de ademhalingsorganen, dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden- extraoten. Thans per flesch ƒ1.—ƒ1.50 en 2.75. Alom verkrijgbaar. Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) voor buitenshuis 0.35 en ƒ0.60 per doos. Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag Omzet-bela ?ting. gemerkt dat de meeste menschen niet graag van het leven scheiden en hij vraagt zich af, wat het leven zoo boeiend voor hen maakt. Hij wil dit persoonlijk onderzoeken, en gaat daarom voor drie dagen onder de menschen en wel in de gedaante van een Russischen prins. Zijn eigenaardig wezen fascineert de vrou wen en beangstigt de mannen. Hij be leef'. in die drie dagen de hoofdzaken van wat het leven alzoo biedt. Ook de liefde en wel met verschillende vrouwen Doch Grazia leert hen de pijn van hei scheiden kennen. Ondanks het feit, dat zij ten slotte weet wie Prins Sirbi is, gaat zij met hem voor eeuwig den dood in. Op het landgoed van graaf Lambert maakt Prins Sirki zijn entree, waar hij met alle gasten kennis maakt en ten slotte ook Grazla ontmoet, die met haar moeder op het kasteel logeert. Den vol genden dag begint de eigenlijke korte vacantie en het is juist eigenaardig, dat nu de dood vacantie heeft genomen, geen enkel menschenkind het leven kan verliezen. De Prins maakt met alles kennis, wat het leven interessant maakt. Doch bepaald indruk maakt het nog niet op hem. Eerst als de liefde in het spel komt, leert hij de beteekenis van het leven kennen. En dan komt aan 'tslot der drie dagen de gedwongen terugkeer van Prins Sirki. Een film van zeldzame spanning, die iets brengt dat afwijkt van het gewone. Wat aan deze film een groote attractie verleent is het spelen van Fred March in de hoofdrol. Deze fijne en sympathie ke acteur speelt Prins Sirki op buiten gewone wijze en men zal zijn optreden in deze film met stijgende belangstelling volgen. Naast hem dienen vooral ge noemd Evelyn Venable al3 Grazia, Sir Gry Standing als de Graaf en Kent Tay- lor als Corrado, de verloofde van Grazia He- geheel maakt een grootschen indruk en niemand mag verzuimen dit bijzon dere filmwerk te gaan zien. We zijn en route met onze Holland- sche filmindustrie. Na de Jantjes is Bleeke Bet opgedoken, er is een Meisje met een blauw hoedje in bewerking en aan Heijermans' op Hoop van Zegen wordt duchtig gewerkt om de storm- scéne zoo natuurgetrouw mogelijk te maken. Het verfilmde blijspel De familie van mijn vrouw, zal weldra de aandacht vragen en intusschen is Malle gevallen van Hans Martin in beeld gebracht en loopt het storm in alle theaters waar deze film op het doek verschijnt. Malle gevallen heeft als boek een res pectabel aantal herdrukken beleefd, wel een bewijs, dat men en onder die „men" verstaan wij allereerst de manne lijke en vrouwelijke jeugd op den leef tijd waarop studentenliederen gezongen worden en verlovingen tot stand komen zich er mee geamuseerd heeft. De film is weer eenigszins anders d^.n het boek, maar misschien is zij beter omdat er in het boek inderdaad menig tafreeltje voorkomt, dat best gemist kan worden. Toch vindt men alle typen uit het boek in deze alleraardigste film terug en worden de voornaamste ge beurtenissen uit het leven der drie avontuurlijke studenten in beeld ge bracht, waarbij het feit, dat de film voor alle leeftijden toegankelijk is wel het beste bewijs is, dat men alles uitge schakeld heeft wat ook maar eenige be denking zou.kunnen hebben. Men vindt de gezellige typen uit het boek in den vorm van onze Hollandsche sterren, waarbij acteus als Kaart, De Bree en Gimberg, die op het tooneel hun sporen al verdiend hebben, thans hun bijzondere talenten als filmacteurs de- monstreeren. Er is een Janne, die zóó uit het boek weggestapt is, er is een katjang, die hier de klit genoemd wordt maar eigenlijk Janssen heet met twee essen en er zijn allereerst na tuurlijk een Boy, een Bram en een Hans met hun onafscheidelijke Kitty, Toos en Loeki. Na wat de vorige week reeds over deze thans geprolongeerde film en vooral over de diverse spelers is geschreven, kunnen we over dat alles kort zijn. De avonturen op de rolschaatsen, waarbij Johan Kaart zijn vertwijfelden buur man De Bree omhelst, zijn dolvermake lijk. De alleraardigste zeiltocht in den nacht vanuit Enkhuizen in het boek van een bijzonder humoristisch gehalte is op de film een pleiziervaart ge worden waaraan alle meisjes deelnemen en waarbij de katjang oftewel de klit weer het loodje moet leggen. Een aardige vondst komt bij het be gin en het slot naar voren als Johan Kaart bij het standbeeld van Boerhaave zit en door knappe en leelijke meisjes in sight-seeing cars opgemerkt wordt, die hem veel interessanter vinden dan Boerhaave zelf. Loeki JopieKoopmans geeft bijzonder gevoelvol spel en haar toekomst ziet er op de film heel wat rooskleuriger uit dan in het boek. Ten slotte is Malle gevallen een brok je jong leven met allerlei avonturen, die men in „die Tage der Rosen" bijzonder interessant vindt en later nooit meer vergeet. Daaraan dankt het boek zijn vermaardheid en daaraan dankt deze film haar succes. Wij twijfelen er niet aan of ook deze week zullen velen gaarne gebruik ma ken van de gelegenheid met dit uitste kende filmproduct van eigen bodem kennis te maken. Vooraf gaan een uitgebreide serie binnen- en buitenlandsch nieuws, een film met goeden zang en dans en een alleraardigste screensong. MERIJNTJE GIJZEN ALS FILM. Een dezer dagen heeft de na-synchronosa- tie van de film „De familie van mijn vrouw", behoorende tot de L. C. Barnstyn productie N.V. plaats gevonden. De eerste voorstelling van deze rolprent, die door Jaap Speijer is geregisseerd en waarvan Leo Meijer met de productieleiding was belast, zal waarschijn lijk binnenkort plaats vinden. De opnamen van de film „Zwijgen is goud", waaraan Szöke Szakall, de vermaar de Hongaarsche komiek, die tevens een der auteurs van het manuscript is, zijn medewer king zal verleenen, zijn uitgesteld tot het a s. voorjaar. In plaats daarvan zal de verfilming van „Merijntje Gijzen's jeugd", naar het beken de boek van A. M. de Jong, plaats vinden De auteur heeft met bovengenoemde onder neming, naar door de Tel. van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld, een verbintenis ge sloten, waarbij hij zich verplichtte zelf het draaiboek te schrijven. Aangaande de rolbezetting is nog niets bepaald, evenmin heeft men den datum vast gesteld, waarop de eerste opnamen zullen geschieden. Waarschijnlijk wordt hiermede, dit met het oog op de buitenopnamen, even eens tot het begin van het komende jaar gewacht. Merijntje Gijzen wordt eveneens door Jaap Speijer geregisseerd. Het Weekblad dezer week geeft o. m. aandacht aan verschillende films; hoe filmsterren gekleed gaan; Amsterdam- sche kroniek (tooneel); aan Sarah B:rn- hardt; nieuws uit de Studio's;filmster- ren a. b. c, (no. 76); enz.- Verschenen is de Memorie van Antwoord betreffende hoofdstuk V (Binnenlandsche Zaken) der rijks- begrooting 1935. Hieraan ontlee- nen wij; Ook de minister is van mening, dat de kwestie zomertijd thans heter kan worden be sproken bij de behandeling van het wetsont werp tot herziening van den wettelijken tijd De Memorie van Antwoord dienaangaande kan spoedig worden tegemoet gezien. Zondagswet. De minister w'1 gaarne toezeggen dat hij, voor zooveel andere, dadelijk nocdige voor zieningen hem daartoe de gelegenheid laten, zal overwegen of een oplossing van de thans bestaande moeilijkheid in verband met de Regrafeniswet kan worden gevonden, zonder dat ter zeer wordt getreden op het gebied van tegenstellingen. Voorhands is de m'nister niet de meening toegedaan, dat voor een centrale wettelijke rege'ing betreffende Zedenverwildering bij zondere aanleiding bestaat. Wel bevordert hii zco veel mogelijk, dat a'om scherp toe zicht door de verantwoordelijke organen wordt o-ehouden. Oo deze aangelegenheid bli'ft zijn volle aandacH gevestigd. Een maatregel betreffende bioscopen en dansgelegenheden, als waarop enke'e leden onnieuw aandrongen, is van de regeering niet te verwachten. De nrnister acht beschouwingen over eventueele wijziging der Pensioenwet, waar bij zal worden voorgesteld, van de gepen sionneérde ambtenaren een bijdrage voor ge zinspensioen te vorderen, niet oo haar olaats zoo lang een desbetreffend voorstel niet hij de Staten-Generaal aanhangig zal zijn ga- maakt. De houding, welke door het rijk voor de hulpverleening aan de lagere organen wordt ingenomen, vindt in den financieele noodtoe stand haar rechtvaardiging, doch ook haar eemen grond. Elk verlangen of streven naar beknotting van de levensvrijheid en zelfstan digheid der lagere organen is daaraan vreemd. „Circulaire-ioplifiek". Naar aanleiding van de opmerking over de gevolgde „circulaire-politiek" wordt ten stelligste ontkend, dat deze de strekking heeft naar een doodende uniformiteit en een verdooving van het verantwoordelijkheidsge voel te voeren. De minister is gaarne bereid den inhoud van belangrijke circulaires aan de provinciale en gemeentebesturen ter ken nis van de Staten-Geenraal te brengen. Dat het te ver zou gaan, om in het alge meen de vergadering van ongehuwd vrouwe lijk personeel door mannen, onverschillig of het gehuwde dan wel ongehuwde mannen betreft, in ovreweging te geven, kan de mi nister niet juist achten. Recht van vergadering. Een persoonlijke circulaire om door druk op verhuurders van zalen te verhinderen dat revolutionnaire arbeidersvergaderingen wor den gehouden, is van het departement niei uitgegaan. Het komt den minister voor dat het beter is de vraag, of afschaffing van de opkomst plicht bij verkiezingen mogelijk en gewenscht is nader te bespreken bij de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de k'eswet Uitvoerig verdedigt de minister het be staan van vrijwillige burgerwachten en den bijzonderen vrijwilligen landstorm. De vraag, of beide instituten thans geheel ge zuiverd zijn van fascistische elementen, wordt in bevestigenden zin beantwoord, op grond van een daaromtrent ingesteld nader onderzoek. Een voortdurende aanraking tus schen den minister en de leidende en contro leerende instanties van beide organen is ook oo dit punt verzekerd. De regeering is niet voornemens een wette lijke regeling te bevorderen tot toekenning van schadeloosstelling aan leden der bur gerwachten, indien deze bij de handhaving der openbare orde een ongeval mochten krij gen. Samenvoeging van gemeenten. De minister schroomt niet voorstellen tot samenvoeging van gemeenten te doen, indien de omstandigheden naar zijn oordeel daar toe nopen. De drang naar bezuiniging al leen is daarvoor niet voldoende. Inmiddels blijft ook uit een oogpunt van versobering 's ministers aandacht steeds op de mogelijk heid van samenvoeging gevestigd. De minister bestrijdt met nadruk dat bur gemeestersbenoemingen vooral in kleine ge meenten vaak zouden afhangen van allerlei aanbevelingen en bijomstandigheden. De minister betwijfelt, of de instelling van een wachtgeldfonds wel op haar plaats zou zijn: Voor elke herbenoeming overtuigt de regee ring zich van de ambtsvervulling in de afge- locpen periode. De minister is bereid te onderzoeken, of er aanleiding en mogelijkheid bestaat in zeer bijzondere gevallen een afloopende schade loosstelling wegens derving van voor het levensonderhoud noodzakelijke inkomsten toe te kennen. Van eenzijdigheid in de burgemeestersbe noemingen is spr. zich niet bewust. Algemeen uitgangspunt bij de beoordee ling van aanvragen tot dispensatie van de verplichting voor burgemeesters om in hun gemeente te wonen, is voor den minister steeds, dat het gemeentebelang medebreng dat de burgemeester in zijn gemeente woon achtig is. De minister kan echter niet toegeven, dat er aanleiding zou zijn om ten aanzien van „uitwoning'' te spreken van een misstand. Het denkbeeld om een geldelijke schade loosstelling te eischen van den burgemees ter, die buiten noodzaak niet in zijn gemeen te woont, lokt den minister niet aan. Gemeentefinanciën. Acht de minister de totstandkoming van de financieele maatregelen, welke noodig zijn wegens het groot belang, dat daarbij op het spel staat, dit neemt niet weg, dat hij zoo veel als in zijn vermogen is er naar streeft de gemeentebesturen tijdig over con- creete bouwstoffen voor het vaststellen hun ner begrootingen de beschikking te geven Naar aanleiding van de vraag betreffende de renteverlaging van de 6 pCt. ge'dleenin gen, indertijd door verschillende gemeente met de rijksverzekeringsbank gesloten, deelt de minister mede dat deze zaak een onder werp van -behandeling uitmaakt. Gezins-persoonskaartenslelstel. Blijkens de adviezen, ontvangen van de bij de proefneming met het gezins-jjersoons- kaartenstelsel betrokken gemeenten, heeft dit in de practijk alleszins voldaan. De brand te Hilversum. De vraag of het gebeurde te Hilversum aanleiding geeft de Bioscoopwet aan te vul len, is op dit oogenblik nog in onderzoek. De minister verwacht spoedig in staat te zijn zich daaromtrent op grond van deskundige adviezen een volledig beeld te vormen. Armwezen. De vraag, of op de kosten der Armenra den niet een besparing kan worden verkre gen door b.v. meer over te laten aan het par ticulier initiatief, za>l de minister gaarne over wegen. In zake de Armenwet merkt de minister op, dat de regeering er voor heeft te waken, dat de getroffen maatregelen inzake werkloo- zensteun niet krachte'oos zouden kunnen worden gemaakt, door de Armenzorg-orga nen. Hier te lande verblijvende behoeftige on derdanen van Duitsche nationaliteit worden door de Duitsche regeering ondersteund, voor zooveel deze er niet de voorkeur aan geeft de betrokkenen naar het eigen land te c:cen terugkeeren. Behoeftige vreemdelingen van andere nationaliteit dan de Duitsche worden als regel niet door hun regeeringen gesteund, zoodat zij veelal op repatrieering zijn aangewezen. 'Om tot verhooging van de rentevergoeding bij de rijkspostspaarbank over te gaan, acht de minister op dit oogenblik allerminst ter men aanwezig. De rentestand voor beleg gingen op langen termijn beweegt zich sterk in dalende richting en het laat zich niet aan zien dat het laagste punt reeds is bereikt. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? Gisteravond omstreeks acht uur reed de ongeveer 50-jarige heer J. Bolsius uit de Madeliefstraat te Tilburg met zijn auto, komende uit de Lancierstraat, langs de Piushaven. Hij wilde linksom de Stevenzandstraat inzwenken. hetgeen Heek door het uitsteken van den rich tingwijzer. Vermoedelijk maakte hij den bocht te kort of was er een defect aan de stuurinrichting en reed hij te wa ter Onmiddellijk snelde publiek te hulp, o.a. personeel van de expeditiefirma le Winkel en Oomes dat op een vlak bij Je plaats des onheils gelegen boot werk zaam was. Men slaagde er in een der portieren te openen en uen heer B. var achter het stuur vandaan te halen De inmiddels ter plaatse gekomen G G. D. paste kunstmatige ademhaling toe, doch het bleek ree is te laat te zijn De levens geesten bij den heer B waren reeds ge- vwken. Ook itj.n echtgenoote. cie naast hem in de auto gezeten was: wist men te voors-nijn to halen. Bij haar waren eveneens de ievensgeesten reeds gewe ken De beide lijken zijn naaf het lijken- huisje van het St Eli6abe'li5-7ieKenhUi-i overgebracht. De auto is later door tnid lel van een kraan, welke op te schuiten geplaatst was, opgehaald. Het èchtjóa.i>* laat drie kinderen na. De politie etelt een uitge breid onderzoek in. (Uitsluitend Ze hands arttkelM). Vaa 1I regelt M e«et M| Ttontt' betaling te voldoen. KISTEN TE KOOP. Fa V. d. HORST, Langestr. 21. Sérre?ameublement, Bedden, Ledikan ten,! Closetstoelen, Fornuizen, Gas kachels, Kasten, Mangels, Rijwielen, Naaimachines, enz. z. g. a. n. Spotkoop jes. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een T. FORD voor elk aan nemelijk bod. Adres HOLLE WEG* 933, Heiloo. TE KOOP een Duitsche STUDIE PIANO. ACHTERSTRAAT 60. Goed werkende Naaimachine 5, Sin- ger 22, Naumann 15, Inzinkbare 55. Prima Duitsche Piano, kruissnarig, zware toon z. g. a n. 165, Studiepiano 35- DEKKER, Laat 182. TE KOOP een KAMERKACHEL met plaat en pijp. VAN DER WOUDESTRAAT 41. TE KOOP 43 GRAMOPHOONPLATEN (muziek en voordrachten) en een Philips LUIDSPREKER. Adres Burgem. Bosstraat 48. Nog voorhanden eenige in prima staat zijnde Haarden, bekende merken, oa. Frisia, enz., z. g. a. n-, voor spotprijzen Adres KOOIMEERLAAN, Mr. smid (bij De Vier Staten) TE KOOP een DAMESRIJWIEL 4.50, JONGENSRIJWIEL 7.50, TRANS PORTRIJWIEL 3.50, tevens 5 STOE LEN 2.50, een MOTORRIJWIEL, spot prijs. LIMMERHOEK 18. Moderne Mahonie VLEUGEL, wegens plaatsgebr. v. partic. te koop, teg. goed merk piano te ruilen of ook in huur koop. Bill. conditiën. Adres te bevragen bureau van dit blad. Spotgoedkoop: wegens plaatsgebr. 2 Keukenbuffetten 205 x 160 x 60 c.M. met gesiep. glas i. lood, Tafel en Stoelen, Waschfornuis en Waschmachine (Velo) en diversen- Adres Bisschop Bottemannestraat 64. TE KOOP: 1 oud model Haard, compl. gepl. 25 en 2 dito klein 17.50 en 1 uit- draaihaard 20, Kachels 4 en 8. SMEDERIJ KOOIMEERLAAN. TE KOOP: een groote partij binnen emmers voor alle soorten hekjes kachels z. g. a. n. Verder nog verschil lende kamerkachels in voorraad bij Jb. VAN DER HOEK, smederij, Achterstr. Gebruikte VULKACHEL AANGEBODEN. LANGESTRAAT 20. TE KOOP Voor 15 een mooie UITSLUITHAARD TE KOOP. HILDERING, Alkmaar, Zaadmarkt. Pathéfoon met 70 nummers, spotpr'js, 7.50, prima Luidspreker 5, moderne kinderwagen 7.50. Alle soorten Meube len, Bedden, Karpetten, z. g. a. n. J. L. Sostman Jr., Verk.lok. Ridderstraat 10. Haard te koop merk „E. M. Jaarsma", prima onderhouden, moet weg, voor spotprijs, tevens nog eenige prima ge bruikte Kachels vanaf 4. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. TE KOOP GEVRAAGD EEN POPPEN WAGEN. Brieven onder letter N 128 bureau van dit blad. Te koop 1 haard merk Bongers en Beckers, 1 solied orgel (Amerks), 1 bad kuip, gewichten met nieuwe ijk, boeken kast, kl. toonbank, passpiegel, 1 Friesche staartklok. Geb. Verwer, Koningsw. 67. Te koop aangeboden een goed loopende AUTO (4 deuren) Ford (T.) en een nog prima compleet MOTOR met starter enz. B. HEIJBLOM, Geesters. 58, Alkmaar. TER OVERNAME goed onderhouden HAARD, 25. RIPPINGSTRAAT 16,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7