op! faatste A tBucgeüike Stand Sjjdschciften 3ngezonden Stukken WeecAecicfU Stad en Omgeving OVERVAL IN EEN WINKEL. Juffrouw in een apotheek met een revolvei bedreigd. HEVIGE AUTOBOTSING. Drie vrij ernstig en twee licht gewonden. BRANDWEERMAN GEDOOD TIJDENS BLUSSCHINGSWERK. Boerderijbrand te Bodegraven BLINDEDARMOPERATIE BIJ EEN PASGEBOREN KIND. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Een der inzittenden gedood; een gewond. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. GRATIS LEIDRAAD OVER BARBAARSCHHEID EN DIERENMISHANDELING. Weer o verzicht. Agenda Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Cabaretprinses (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Paul Kemp, Hans Söhn ker, Ida Wüst. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De vier straatzangers (real.); tweede hoofd nummer Das Lied vom Leben (tendenzfilm). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van Zon dag tot en met Donderdag, hoofdnummer Drie dagen bij de levenden (sens); hoofd rollen Fredric March, Evelijn Venable, Kent Taylor en Guy Standing. Leeftijd boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. (Geprolongeerd). Toegang voor el- ken leeftijd. Dinsdag 6 November. 8.15 uur, handelsschool, lichtbeelden avond over vogeLeven door Jan P. Strijbos, voor de Volksuniversiteit. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, abonnementsvoor stelling „Sheppey" door het Vereenigd Rot- terdamsch-Hofstadfeoneel. Dinsdag 6 November. 8 uur, Kapelkerk, Zendingsavond; spreker oud-zendeling Legêne. Woensdag 7 November. 3.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, demon stratie kunstglasblazen Max Becker. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Chr. Besturenbondtwee sprekers. 8 uur, De Rustende Jager te Fleiloo, uit voering door 't Ontluikende Roosje. Dinsdag 13 November. 7 uur, lokaal Grrot te Hencbroek, jubi leum-voorstelling 't Viooltje. Donderdag 15 November. 7 uur, lokaal Groot te Hensbroek, jubi leum voorstelling- 't Viooltje. Zaterdagavond om kwart voor tien uur kwam in de apotheek van de fa. v. Meerburg aan den Crooswijkscheweg te Rotterdam een man, die aspirientjes wilde koopen. Er was slechts één juf frouw in de zaak, de assistent- apothekeres S. P. Terwijl deze de aspirientjes inpakte, kwam een tweede man binnen, die dadelijk tot achter de toonbank liep en de juffrouw een revolver voor hield. Hij zei: maak geen drukte, het gaat alleen om het geld, gil dus niet. Daarna slaagde hij er in de juffrouw in een kamertje achter de zaak te drin gen. Daar begon zij echter, ondanks de bedreigingen, toch te gillen. Dit hoorde de boven de zaak wonende mejuffrouw W. J. v. T., die van uit haar woning -"ia een deur in het trapportaal in de apo theek kan komen. Zij snelde naar bene den en wilde de apotheek binnengaan, wat haar echter door een van de twee mannen werd belet. De juffrouw bleef tegen de deur schoppen en dit lawaai deed de beide overvallers bang worden, dat voorbijgangers zouden binnen komen. Zij kozen dan ook, nog voor zij iets hadden kunnen stelen, het hazen pad. Mej S. P. liep hen na, bij welke achtervolging zich ook eenige voorbij gangers aansloten. De twee kerels wisten echter in de duisternis te ontkomen. Een der achtervolgers werd bij de renpartij nog door een hond in een been gebeten. Zooals men zich herinnert hebben vorige week Maandag twee mannen ge wapend met revolvers een overval ge pleegd in een winkel aan den L. Maas oever, waarbij zij een belangrijk bedrag buit maakten. De politie gaat bij haar onderzoek ook na, of men hier misschien met dezelfde kerels, die nog steeds bui ten schot wisten te blijven, te doen heeft. DE „EDISON" VAN NEDERLAND. Fantastische plannen. In een deel van de Nederlandsche pers wordt uitvoerig gesproken over een uit vinding van een 22-jarigen Wa. denier uit Wolvega. die een brandstoflooze motor zou hebben uitgevonden Naar wij van technische zijde vernemen, moet deze „uitvinding" op een groote dosis fantasie berusten, hetgeen voor ons aanlei ding was onze lezers dergelijke fantastische berichten te besparen. EEN GOEDE VANGST VAN DE AMSTERDAMSCHE POLITIE. De recherche van het politiebureau Raam poort te Amsterdam heeft Zaterdagmiddag een reeks van diefstallen tot klaarheid ge bracht, waarbij een beruchte dief C. K. en zijn handlanger gearresteerd zijn. Een poli- tie-auto was noodig om de gestolen goede ren, die vnl. bestonden uit stalen voor win terjassen, hoeden, damesgarnituren en an dere manufacturen, en die in de woningen van beide mannen werden aangetroffen, naar het bureau Raampoort over te brengen, waar een van de kamers op een magazijn van een zaak in dames- en heerenmodearti kelen geleek. De gearresteerde heeft zich, naar gebleken is, o.m. uitgegeven voor architect. Hij had op de Keiezersgracht bij de Brouwersgracht een kantoor gehuurd, waar hij gedurende drie dagen kantoor heeft gehouden. In dezen tijd waren er aan dit adres tal van goederen bezorgd, die echter niet betaald werden. Toen de leveranciers desgevraagd Zaterdags met de kwitantie kwamen, bleek het kantoor gesloten en de huurder verdwe nen. Ook de eigenaar van het perceel wist van niets en had ook geen huur van den be woner ontvangen. Gisterdagmiddag heeft inspecteur Visser in de woning van den beruchten C. K. aan de Bloemgracht met rechercheurs een huis zoeking verricht. Gelijktijdig waren recher cheurs met eenzelfde werk bezig in een wo ning aan de bloemstraat, hetgeen boven staand resultaat heeft opgeleverd. De politie is thans druk doende de adres sen op te zoeken van de firma's, aan wie de verschillende goederen toebehooren. Gistermiddag om vijf uur heeft op den Rijksstraatweg GroningenAssen in een scher pe bocht van den weg onder De Punt een botsing plaats gehad tusschen een personenauto en een vrachtwagen, waarbij vijf personen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. In de personen-auto waren gezeten de heer W. Bakker uit Vaithermond, zijn vijftigjarige huishoudster M. Muntinga en zijn beide zoons resp. 21 en 16 jaar oud Allen werden uit den wagen geslin gerd. De zestien-jarige zoon vloog door de voorruit en werd opgenomen met een hersenschudding. Mej. Muntinga be kwam 'n diepe snijwonde aan het hoofd, terwijl de 21-jarige jongeman eveneens verwondingen aan het hoofd opliep De heer Bakker bleef ongedeerd. In den vrachtwagen bevonden zich de heer H. Klip uit Haren, zijn vrouw en twee kinderen. Het echtpaar Klip bleef ongedeerd. De beide kinderen kregen lichte verwondingen. Allen werden binnengedragen in het café Jager, waarvoor zich het ongeluk had afgespeeld. Dokter v. d. Berg uit Vries verleende geneeskundige hulp De beide auto's, die elkaar tegemoet kwa men rijden, werden geheel vernield. FRAUDE? Kassier van de boerenleenbank te Dintetoord ontslagen. Sinds eenige dagen Ioopen te Dinteloord geruchten, dat er tekorten in kas zouden zijn bij den kassier van de Boerenleenbank C. van B., aldaar. Gebleken is, dat sinds twee weken accountants van het hoofdkantoor te Eind hoven bezig zijn met het controleeren van de boeken. Om deze controle zoo volledig mogelijk te verrichten, zijn alle spaar- en rekeningscourantboekjes opgehaald. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat de kassier is ontslagen. Het gerucht gaat, dat het tekort ongeveer 40,000 zou bedragen, maar daarvan is nog niets met zekerheid bekend, aangezien het onderzoek nog niet is afgeloopen. Het strekt zich uit over eenige jaren. TEXTIELFABRIEK TE VEENENDAAL GESLOTEN. Zaterdagmorgen is in de fabriek van de Maatschappij voor de textiel-industrie, voor heen C. Roessingh en zoon te Veenendaal aangekondigd dat het geheele bedrijf over veertien dagen stop zal worden gezet. Hier door zullen ongeveer 300 man zonder werk komen. Eveneens is aan het kantoorpersoneel, groot veerden personen, met 1 Januari ontslag aangezegd Bij informatie bleek dat een en ander verband houdt met het over gaan naar een wijziging in de bankrelatie. De directeur der fabriek stelt alle pogingen ju het werk om een en ander nog ongedaan te maken. De burgemeester van Veenendaal is Zaterdag ter conferentie naar Den Haag ver trokken. Van de arbeiders komt 3/4 ten laste der gemeente Veenendaal, de rest woont op grondgebied van de gemeente Ede. EEN HOOFDIGE BOER TE BARNEVELD. Tegen den landbouwer, tevens raadslid, H G. te Barneveld, die weigert lid der Vee- Centrale te worden, is proces-verbaal opge maakt, wegens het van zijn hofstede vervoe ren van vee, waarop controleurs en het re- geeringsbureau beslag hadden gelegd, welk vee hij verklaarde aan zijn buren te hebben verkocht, wat gefingeerd bleek te zijn. Er waren echter valsche contracten van koop en verkoop opgemaakt. Het verstopte vee is ten slotte gevonden en in beslag genomen. GEDENKTEEKEN VOOR DE KONINGIN-MOEDER. De prijsvraag. Het Comité voor de oprichting van een aan wijlen de koningin-moeder gewijd ge denkteeken in Den Haag verzond het pro gramma van de prijsvraag die het voor dit gedenkteeken heeft uitgeschreven. Hieruit blijkt, dat de mededinging voor alle in Neder land wonende Nederlandsche beeldhouwers openstaat. Het gedenkteeken wordt opgericht om in eenvoudigen, zinrijKen, plastischen vorm de herinnering aan de koningin-moeder levendig te houden. Het is r.iet noodzakelijk, dat een standbeeld in den er.geren zin van het woord wordt opgericht, maar in ieder geval moet de figuur van de koningin-moeder in reëele opvatting, het voornaamste en meest domi- neerenae deel van het gedenkteeken zijn. In de wijze waarop de kunstenaar het karakter en de gedaante der Vorstin, zooals die bij Haar volk bekend en geliefd was, meent te moeten weergeven, is hij overigens geheel vrij, evenals in de vormgeving van het geheel en in de keus der materialen, mits deze tegen atmospherische invloeien bestand zijn Plaats van oprichting. Het gedenkteeken zal behoudens goedkeuring van het ge meentebestuur worden opgericht in het Rosarium aan het Jozef lsraëlsplein in het verlengde van de Jozef Israëlslaan te Den Haag. Er worden uitgeloofd drie prijzen., tw-. één eerste prijs groot 750, een tweedepnjs groot f 450, een derde prijs groot 300- De inzendingen zullen worden onderwor pen aan het oordeel van een jury, bestaande uit de heeren prof. J. Bronner; K. I. B. A. de Coster; dr. H. E. van Gelder; Herm. v- d- Kloot Meijburg, dr. J. Mendes da Costa; prof. A. W. M. Odé en H. D. Pierson. Een dezer dagen is brand ontstaan in de hofstede in de kom van de gemeente Bode graven, bewoond door de familie van Diejen. De brandweer was spoedig ter plaatse en trad zeer krachtig op, zoodat de boerderij gespaard bleef en alleen twee groote hooi bergen verloren gingen. Bij het blusschingswerk kwam een afge brand stuk bergroede naar beneden. Hei stuk hout kwam terechi op het hoofd van den brandweerman A. M. Vink. De man was onmiddellijk dood. (Ongecorrigeerd Men heeft te Baltimore (Am.) een blinde darmoperatie uitgevoerd op een kind, 30 mi nuten na zijn geboorte. Volgens de doktoren heeft het de operatie schitterend doorstaan. Men heeft het onmiddellijk daarna in een toestel geplaatst, waar het geregeld extra zuurstof kan inademen. Zaterdagmiddag is de kaashandelaar Al- berts uit Venlo met zijn personenauto in het even over de grens gelegen Duitsche plaatsje Aldekerk tegen een boom gereden. Behalve genoemden heer was in den wagen nog geze ten de heer Gemse, ontvanger van het Strael- sche grenskantoor. Bij de botsing, welke vermoedelijk tenge volge van slipping is ontstaan, liep de heer Gemse een dubbelen rugwervelbreuk en ver schillende beenwonden op. Hij werd naar het ziekenhuis te Aldekerk overgebracht en is daar Zondagmorgen aan de opgeloopen ver wondingen overleden. De heer Alberts liep slechts lichte verwon dingen op. De auto werd zwaar beschadigd. De Ijsvogel (heenreis) is te Bandoeng, de Havik (heenreis) te Caïro en de Pelikaan (terugreis) te Karatsji aangekomen. A Pas NIEUWE VERKEERSREGELS zijn ingevoerd U vindt ze duidelijk vermeld in een over zicht, dat gratis verkrijgbaar is aan het Bureau van dit Blad. t Is voor uw eigen veiligheid: vraagt direct zoon EGMOND-BINNF.N (October). Geboren: Maria Martha, d. van Cor- nelis Petrus Valkering en Petronella Catha- rina Bakkum. Agatha, d. van Jacobus Nicolaas Orij en Elizabeth Ruiter. Johan nes Petrus, z. van Petrus Schilder en Johan- na Sentveld. Johannes Victor, z. van En- geltertus Zonneveld en Maria Josepha Ver- donck. Theoaorus, z van Gerardus Stefa- nus Apeldoorn en Afra Schuit. Joseph, z. van Petrus Zentveid en Eduardia Liefting. Ondertrouwd Bernardus Overpelt en Anna Maria Duin te Amsterdam. Jaco bus Lambertus Hollander te Limmen en Anna Tromp. Pieter Buur te Zuidscharwoude en Johanna Butter. Jacobus Engelbertus van der Molen en Catharina Johanna Keijzer te Limmen. Getrouwd: Pieter Bras en Veronica Kraakman. Jacobus Lambertus Hollander te Limmen en Anna Tromp. Overleden Petrus Johannes van Hoeven, 23 jaar, te Amsterdam. Maria Wijker, 49 jaar, gehuwd met J. Hoogland NOORDSCHARWOUDE (October). G e boren: Elizabeth Huberta, d. van Adrianus Groot en Anna Maria Elswijk Geertruida Johanna, d. van Johannes Her- manus Hink en Margaretha Anna van der Stoop. Dorotbea Maria, d- van Theodorus Duijves en Dorothea Hendrica Bruin. Jo hanna, d. van Jacob Kramer en Catharina Jonker. Karei, d. van Willem Bos en Catha rina Margaietha Groenveld. Anna, d. van Willem Gousblom en Geertruida Hessing. Getrouwd Pieter Swager en Trijntje Vaóer. Frans Stenneberg te Nieuwe Nie- dorp en Aal i je Pranger. Overleden: Pietertje Tuinman, 76 j., echtgen. van Jacob Vink. Panorama brengt ditmaal de voornaamste personen uit de club der degenslikkers in beeld. Men vindt bij deze zondelingen niet alleen mannen, die degens slikken, maar ook, die horloges met kettingen in hun maag laten verdwijnen als een toetje nog een levende muis en een dito kikvorsch ge bruiken. Erg sympathiek zijn ons dit soort kunstenaars niet. In „biddende handen" wordt getoond hoe de monikken der lama kloosters in Tibet hun gebeden verrichten met vele symbolische bewegingen der han- rï^an de Wonder-rabbi van Uzhorod wordt een dubbele foto-pagina gewijd. De Mel- bourne-race is natuurlijk niet vergeten. Er zijn niet alleen fraaie kieken van de machi nes maar ook tal van mooie opnamen van deze Australische stad zelf. Vele fraaie kie ken laten zien hoe de begrafenisstoet in ver schillende landen er uitziet, waarbij opvalt, dat de begrafenis van ongehuwde mannen in Spanje en ook de begrafenissen in Caïro in het teeken van wit als rouwkleur staan. Naast fraaie natuuropnamen vindt men weer geïllustreerde pagina's vol interessant nieuws uit binnen- en buitenland en op het gebied van mode, sport, enz. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Alexis Mara- koff, van Berta Ruck, van J. Peters en van H. Stevens. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van net ingezonden stukje van den heer Vei ver (waarbij melding werd gemaakt van het in hulpeloozen toestand achterlaten van vier katten door iemand, die naar Den Bosch verhuisd bleek) verzoek ik U beleefd onderstaande in Uw blad te willen plaatsen: Inderdaad zijn wij naar Den Bosch ver huisd, maar de vriendelijke buur, wiens naam niet genoemd wenscht te worden, blijkt niet geheel van de situatie op de hoogte te zijn geweest. M. i. heb ik gedaan, hetgeen in dit onder havige geval gedaan moest worden. lo. Toen de jonge poesjes 6 weken waren, dat was 20 September, is den heer Verwer, inspecteur der dierenbescherming, verzocht voor deze dieren een tehuis te zoeken. 2o. Tien dagen vóór mijn vertrek hetzelfde verzoek, aangezien ik op een bovenhuis kwam te wonen en geen katten kon medenemen. 3o. Op denzelfden dag der verhuizing kwain de heer Verwer voorbij, en herhaalde ik ten derde malen mijn verzoek, maar kreeg ten antwoord: „Ik dacht dat U de contrbutie ckr Boys wilde betalenik heb wel iets anders aan mijn hoofd", en hij reed weer door. De verhuizing gaat doorde katten blijven achtei. Echter niet, volgens bewering van den anoniemen buurman, zonder eten en in een kast opgesloten, maar in een open fietsenhok met eten en drinken. Ik had daarvoor reeds aan de buren ge vraagd (wier namen wel genoemd mogen worden) indien de kattenfamilie nog geen tehuis had, deze gedurende dien tijd eten en drinken te geven, waaraan gevolg is ge geven, want enkele dagen later ontving ik een schrijven van één der goede buren, hoe of deze onverkwikkelijke geschiedenis was afgeloopen. Deze brief is thans als bewijsstuk alhier op het politiebureau. Was het nu niet beter ge weest, als de heer Verver ceze feiten van zijn medeweten in het verbaal had gezet of indien hij slechts één week eerder dat stukje in de courant had geplaatst? M. i. betreft het hier niet een nalatigheid mijnerzijds, maar ten laksheid van den in specteur der dierenbescherming, hetgeen ten volle wordt beaamd door de recherche van Den Bosch. Met dank voor de plaatsing, H. VONK, Voormalig bewoner van Mr. P. J. Troelstrakade 26. Citadellaan 95 Den Bosch. De inspecteur van Dierenbescherming, de heer Verwer, dien van het boven staande kennis gaven, verzoekt ons het navolgend verweer te willen plaatsen. Inzender gaat van de verondersteilling uit dat ik belast en dus verantwoordelijk ben met het plaatsen van huisdieren. Dit is niet juist, ik heb meer dan genoeg te doen om zwervers te plaatsen. Ook mag ik geen gebruik van uw blad maken M. de R. voor niet-zwervers Daar is de advert.kolom voor. Zoover ik mij kan herinneren was het de eerste maal dat de heer V. mij mededeelde dat hij 4 katten te veel had, en wel op een moment dat ik toevallig op de Troelstrakade voor andere werkzaamheden dan voor dierenbescherming moest zijn. De heer V. was bezig afscheid te nemen van zijn buren. Ik werd op een onbehoorlijke wijze ont vangen, en diacht dat hij een grapje wou maken en ben er daarom ook niet op inge gaan. Inderdaad had ik dien morgen geen tijd om over katten te praten. M. de R., onder geen voorwaarde neem ik of neemt de Ned. Vereeniging tol bescher ming van dieren de verantwoordelijkheid op voor andermans huisdieren ook al verleenen wij onze medewerking om ze te plaatsen. De Ned Vereeniging is geen schild waar achter men zich kan dekken. In verband met het bovenstaande schrijft ons de heer Meijer, secretaris der plaatse lijke afdeeling, nog het volgende; Als secretaris van de afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren teeken ik hierbij aan, dat de taak van den inspecteur, den heer C. Ver wer, in het kort aangegeven, is: „Het voorkomen en achterhalen van el- ken vorm van dierenmishandeling, her regelmatig toezicht houden op het naleven van de wet ter bescherming van het dier en op het mishandelen of misbruiken daarvan, controle op de veemarkten, toezicht op en het beletten van veevervoer op kwellende wijze". Zooals de inspecteur schrijft heeft hij hieraan al werk genoeg en wij behoeven het weldenkende publiek er niet op opmerkzaam te maken hoe groot de verdiensten van dezen inspecteur zijn, hoe tactvol hij steeds weet op te treden en met welk een ijver hij zich, waar hier nog geen asyl gesticht is, geeft voor het plaatsen van huisdieren, hoewel dit niet tot zijn werkzaamheden gerekend kan wor den. Wie de vele moeite ziet, die de heer Verwer zich getroost om „zwervers" te naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,8 m.M. te Vest Manör. Laagste barometerstand 746,1 m.M. te Vardö. s- Verwachting, geldig tot den avond van 6 November: Meest matige oostelijke tot zuidelijke wind nevelig tot zwaar bewolktlater kans op regen; aanvankelijk helder; later weinig verandering in temperatuur. Tusschen de hooge druk bij IJsland, die in beteekenis afnam, maar nog steeds den weg voor oceaandepressies versterkt en de afgenomen hooge druk in het noorden strekt zich een reeks van depressies van Spanje tot noord-Scandinavië uit, die zich noord-oost- waarts beweegt. Tengevolge van toevoer van warmte en vocht in de bovenlucht is in onze omgeving en in Frankrijk de tempera tuur gestegen, maar zij blijft toch bijna overal beneden normaal met matige vorst in midden-Zweden en lichte vorst in zuid- Duitschland. Krachtige noord-oostelijke winden waaien aan de kusten van Schot land en Ierland, krachtige zuidelijke winden in de Oostzee. In zuid-Scandinavië regen en sneeuw. In Schotland, Ierland en Frankrijk valt regen. Bijna overal is de lucht zwaar bewolkt of betrokken met veel mist. Voorloo- pig schijnt bij zuidelijke winden vrij zacht weer met af en toe regen te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.54 uur licht op. plaatsen, kan volledig begrijpen, dat hij zich niet met niet-zwervende huisdieren kan be moeien, vooral wanneer men op dergelijke wijze als hierboven omschreven „verzocht" wordt de dieren, waarvoor men zelf verant woordelijk is, maar te plaatsen. Dat inzender Vonk blijkbaar zijn houding heeft weten schoon te praten bewijst aller minst, dat hij moreel juist gehandeld heeft en beter ware het dan ook geweest, dat hij m.i. over zijn onjuiste handelwijze gezwe gen had. Het is verder de taak van de justi tie de strafwaardigheid hiervan te onderzoe ken, dus wij behoeven dit onderzoek niet vooruit te loopen. NAAR DE GRATO. Het technisch personeel onzer onder neming verzoekt ons opname van het vol gende: Het geheele personeel van de N.V. Boek en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster en Zoon, uitgeefster van de Alkm. Courant, werkte Zaterdagmorgen in versneld tempo. De reden daarvoor was, dat de Directie het technisch personeel de gelegenheid had aan geboden om wanneer de courant klaar was, per autobus de Grato te Utrecht te bezoeken. Daardoor werd het mogelijk, dat men te plm. 1 uur van den Voordam vertrok om te ongeveer half vier te Utrecht bij het Jaar beursgebouw door den Directeur van de firma te worden begroet. De Grato Grafische Tentoonstelling is opgebouwd onder de intentie van een ver meerdering van arbeid in het grafisch be drijf. De velerlei belangwekkende inzendin gen op het gebied van drukwerk, papier, pa pierfabricage en vooral de zeer uitgebreide verzame.ing van technische machines en be- drijfsbenoodigdheden hadden de levendige interesse van het gezelschap. Dit bezoek heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen het technisch inzicht te vergrooten door kennisname van hetgeen de ontwikkeling der grafische in dustrie in den uitgebreidsten zin biedt. Met een uitgebreid assortiment reclame van verschilende firma's, welke door de studie-minnende typos ongetwijfeld ten goe de zullen worden aangewend, werd de terug reis in opgewekte stemming aanvaard. Wij kunnen de Directie verzekeren, dat het personeel het op zeer hoogen prijs heeft ge steld deze tentoonstelling te kunnen be zoeken. EEN NIEUWE TOONZAAL DER N.V. W. F. STOEL en ZOON's BOUWMATERIAALBEDRIJF. Heden opent de N.V. W. F. Stoel en Zn 's Bouwmateriaalbedrijf alhier haar nieuwe toonzaal voor grafmonumenten en andere steenhouwerij-producten aan het Luttik- Oudorp. Vergeleken bij vroeger, is deze expo sitieruimte belangrijk uitgebreid en gemo derniseerd. De verbouwing in modernen stijl werd uit gevoerd volgens de plannen van den archi tect L. Groen. De gevels bestaan in hoofdzaak uit spie gelglas in stalen ramen, welke vanuit vloer hoogte zijn opgetrokken, terwijl de opmetse- Iing in dunnen Waalvormsteen is uitgevoerd. De entree van zwaar Beiersch graniet. Het doel om over magazijnruimte te be schikken, waar men van buiten af de monu menten en schoorsteenmantels kan bezichti gen, is hiermede volkomen bereikt. In het trottoir voor de show-rooms bevin den zich rijwieltegels, zoodat de bezoekers de rijwielen niet tegen de ramen behoeven te plaatsen. In de toonzaal van grafmonumenten staan zeer vele modellen opgesteld, waaronder moderne eigen ontwerpen in Travertin, hard steen, graniet, wit warmer, zandsteen, enz.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2