XcoiHHCiaai 'tlieuws ®«®€.©@s® Radio pcoqcamma 'JmilCeiou De heks van Winslea TEXEL. DIRKSHORN. BEVERWIJK, CASTRICUM. Gouden jubilé als kerkzanger. Koe door auto aangereden. LANGENDIJK. KEULEN, 456 M. 5 20 Gr.pL GEMEENTELIJKE RADIO- 31) UITGEEST, HOOGKARSPEL, NIEUWE NIEDORP. SCHAGERBRUG. RUSTENBURG. HEERHUGOWAARD. HENSBROEK. In een door de H. M. v. Landbouw en L. T. B. te samen uitgeschreven vergadering heeft de heer H. Klimp, directeur der Land bouwschool op Texel, eer. inleiding gehouden over het onderwerp: „Hoe kan de I exelsche boer zijn bedrijf beter rendabel maken?" Spr. wilde trachten eens na te gaan of er in deze slechte tijden niet meer door den boer uit zijn bedrijf gehaald kan worden. In nor male tijden is 't al zeer moeilijk voor deze boeren, een voldoend bestaan en eenig kapi taal voor dei. ouden dag te halen, doch thans verkeert de Texelsche boer in zeer droevige omstandigheden, daar hij op geen enkele wij ze gesteund wordt, de gelden, die zijn in gehouden van den uitvoer naar Frankrijk voor het z.g. schapenpotje, worden nog steeds niet uitbetaald hoe hoog noodig de boeren deze hebben. Dit kan zoo niet voortgaan. Op steun kan niet gerekend worden, dit is reeds voldoende gebleken. Getracht moet worden zichzelf te helpen. Door scheuren van weiland zal men moeten beproeven hoogerc inkomsten te ver krijgen, daar de steun voor graanbouw dit bedrijf rendabel maakt. Hoewel niet alle land vooi scheuren ge schikt is, komen er wH voor inaanmerking eenige perceelen vai' iedere boerderij. Spr gaf enkele ciiftrs. die hem over opbrengst van pas gescheurd land waren verstrekt Tenslotte gaf spr. eer. overzicht van de bru to opbrengst van verschillende landbouwge wassen, waaruit bleek, dat deze f 468.50 p H.A. was geweest, een bedrag dat met schaper houden bij lange na niet te verkrijgen is. Spr. wees er echter op dat bij oordeel kundige behandeling weiland dat onkruid- vrij is, wel in bouwland kan worden om gezet. Verder besprak spr. grondonderzoek, ge- zamelijke bestrijding van rotkreupel en andere zaken, die den boeren voordeel brengen kunnen, om verder nog te wijzen op 't verlies dat vele boeren lijden, doordat de ier, het beste deel van den stalmest verloren gaat en betuigde ten slotte ziin leedwezen, dat de Eerste Kamer de pachtwet verworpen had. Verder was er gelegenheid tot 'i stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt De voorzittei bracht dank aan den heer Klimp voor zijn duidelijke causerie. Donderdag trad in de zaa} van den heer Pijper voor V. V. O. op de heer Dr. W. G. N. van der Sleen met het onder werp: Met de K. L. M. op reis. De heer W. Kistemaker opende met een woord van welkom tot den spreker en het publiek. Dat niet meerderen van bu":en aanwezig waren, zou misschien zijn oorzaak vinden in een te late be kendmaking. Maar zulks kon niet eer der geschieden, daar de burgemeester, alvorens zijn toestemming voor den avond te verleenen, zeer terecht zeker heid wenschte te hebben aangaande het gevaarlooze van de voorstelling, gedach tig aan de ramp te Hilversum. De heer Van der Sleen ving aan met e_n herinnering aan den roemvolle» tocht van de Uiver, waardoor stellig het vliegwezen nog meer in het middelpunt der belangstelling is gekomen. Spreker durfde gerust te verklaren, dat de K. L. M. in de vliegwereld bovenaan staat, en dat Fokker en Koolhoven tot de beste vliegtuigbouwers behooren. Niemand heeft hen tot heden toe kun nen evenaren. Nederland kan terecht trotsch zijn op deze menschen. Hierna nam de begaafde spreker het publiek, rustig gezeten in de gemakke lijke fauteuils van Pijper, mee op vlieg reizen over Holland, Europa en Indië, zijn vlotte rede verluchtende met schit terende foto's en mooie films. Herhaal delijk vernamen we gedempte uitroepen van bewondering bij prachtige natuur opnamen of indrukwekkende natuur verschijnselen. Tegen het einde vliegende boven de vu-rspuwende bergen van Java, werd voor ons de indruk verhoogd door een vrij hevige donderbui, welke zich op dit oogenblik boven de omgeving ontlastte. Aan het slot zijner rede gekomen, dankte de voorzitter den spreker voor wat hij ons dezen avond had laten zien en hooren en besloot met een tof weer ziens. Het publiek onderstreepte gaarne eca en ander met eemhartelijk applaus. Bloembollencultuur. De afd. vergaderde Woensdagavond in hotel Ter Burg. Tijdens de besprekingen van den beschrij vingsbrief voor de 174ste algem. vergade ring welke op 5 dezer des voormiddags 10.30 in het Krelagehuis te Haarlem zal gehouden worden, bleek eene kleine minder heid der opgekomen leden accoord te gaan met de minderheid in het hoofdbestuur om alle regeeringsbezwaringen voor 1935 op zij te zetten. Ingekomen was nog een verzoek om met hare Heemskerksche zustervereeniging te trachten eene cursus in het leven te roepen voor hen die zich bekwamen willen in 't ziek zoeken van Narcissen en Hyacinthen. Nog was een verzoek ingekomen om te trachten het bij de te Wageningen gevestig de plantenziekten-kundigendienst gedaan te krijgen de aanstelling eener controleur voor fenoemde dienst ter standplaats Beverwijk en slotte werden tot afgevaardigden naar de algem. vergadering gekozen de heeren: P. F. Seignette en Jac. Meijer Gz. Koemarkt. De Wijkerkoemarkt stond Zaterdag wei in het teeken eener zeer stugge markt, wat uit onderstaande prijzen blijkt. Voor geldekoeien werd betaald 125— 150. Kalfkoeien 135170 en gelde- vaarzen 60— 80. 'Gisteren herdacht de heer P. Twisk het feit dat hij 50 jaar geleden lid was geworden van het r. k. kerkkoor. De in stallatie had plaats op 22 November,, den dag van de Patroonheilige St. Cae- cilia. In de lange reeks van jaren heeft de heer Twisk zijn taak als kerkzanger ernstig opgevat en was steeds op de -e- petitie» een trouw bezoeker, ofschoon hij lange jaren meer dar een half uur van de kerk verwijderd woonde. Regen en wind heeft hij vele jaren getrotseerd om die repetities bij te wonen, terwijl hij bij de gezongen H. H. Missen als regel aanwezig was. Bij kerkelijke feesten was de heer Twisk altijd aanwezig. Het heeft hem niet aan belangstelling ontbroken, al hoewel de feitelijke herdenking eerst zal plaats hebbe" op den feestdag van den patroonheilige van het koor, dus op 22 November a s. 'Gistermiddag werd bij het z g. ver weiden van koeien een koe van den landbouwer C Poel, alhier, op den Rijks straatweg in de richting Alkmaar, zoo danig door een passeerende auto aan gereden, dat een achterpoot werd gebro ken en het beest ter plaatse moest worden afgemaakt. Een schadepost voor den veéhouder wien het in dezen tijd toch al niet voor dén wind gaat. Het bestuur van de afdeeling Noord- Holland van den Ned. Tuindersbond heeft uitvoerige besprekingen gehouden over de besluiten der Zaden-commissie, die het wen- schelijk acht, dat de zaadhandelaren, voor wie tuinbouwers zaden telen, van te voren meedeelen, welken prijs als minimum-bedrag zal worden betaald. Het bestuur van ge noemde afdeeling kon zich met deze regeling vereenigen, doch de zaadhandelaren hebben nog geen definitieve toezegging gedaan, dat zij deze wenschen zullen inwilligen. Er wordt zelfs gevreesd, dat, gehoord de vele bezwaren der handelaars tegen de voorge stelde regeling, het voorstel niet direct zal worden aanvaard. Uit het laatst verschenen nummer van het orgaan van den Nederl. Tuindersbond blijkt, dat het bestuur van de afd. Noord-Holland zich ernstig heeft bezig gehouden met de vraag; wat er gedaan moet worden voor de vele leden, die straks onmachtig zijn, om hun bedrijf gaande te houden. Algemeen was het bestuur van oordeel, dat er een aanvullingssysteem (voor steun) komen moet in dezen vorm, dat er kunst ver strekt wordt aan hen, die onmachtig zijn die zelf te koopen. Het is toch zoo, dat velen het Dinsdag 6 Novemner. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 1030 Arn- hemsch Strijkkwartet. 11.Kook- en bakpraatje mevr. R. Lotgering— Hillebrand. 11.30 Verv. kwartet concert. 12.Gr.pl. 12.15 Ensem ble „Lismonde" en gr.pl. 2 Voordracht Stjne Versluys—Lerou en gr.pl. 3—4.— Kniples. 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.Voor kleine kin deren. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. V, P. R. O. door ds. B. J Aris. 6. Omroeporkest olv. Gerharz. 7.C- V Bos, piano en J. M. v. Veen, viool. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Het AVRO- Aeolian-orkest. 9.15 Uit Tivoli te Utrecht: Bruckner's „Grosse Messe" in F gr.t. Leiding Wagenaar. 10.15 Uit het RAl-gebouw te Amst.: Rep. v d. Zesdaagsche. 10.35 Gr.pl. 11—Vaz Dias. 11.10-12— Uit „Bofte des Matelots den Haag: Het orkest Marco Majo. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 12.Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. 1.— Orkestconcert. 1.50 Reportage. 2.Vrouwenuur. 3.4.Mode cursus. 4.15 Gr.pl. 5.Orkestcon cert en gr.pl. 6.40 Esperanto. 7.15 en 7.45 Lezing. 8.Vaz Dias en gr.pl 8.15 Orkestconcert mmv. so praan. In de pauze gr.pl. 10.— Po pulair concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 1035— 10.50 Morgenwijding. 11.05 en 11.20 Lezingen. 11.40 Gr.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Yascha Krein Zigeuner-orkest mmv. H. Thorpe, tenor. 1.20 Het Birming- ham Hippodrome Orkest o.l.v. H Peil. 2.25 Voor ae scholen. 4.20 Gr.pl. 4.50 Trioconcert. 5.35 Med- vedeff's Balala'ka-orkest mmv O. Atexeeva, sopraan, u.20 Ber. 6.50 Oude muziek. 7.10 Fransche cause rie. 7.40 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8 20 Pianorecital mevrouw Norman O'Neill. 9.Maria Marten, spel met muziek. 9.50 Ber. 10.20 Cau serie. 10.40 BBC-orkest olv. Cl. Raybould, m. m. v. A. Gauntlett, cello. 11.30 Voordr. 11.35—12.20 Lew Stone en zijn band. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Orkest concert olv. André. 9.05 Concert m. m v. kwartet, M. Braneze, zang. P Aubert, clavecimbel en Yvonne Galli, deel. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 1120 —1.20 Concert uit rest. Wivex 2.— Zang en piano. 2.20—4.20 Concert uit rest. Ritz. 7.20 Strauss-concert olv Mahler. 7.55 Pianorecital. 8 05 Hoorspel. 8.45 Gr.pl. 8.50 Italiaan- sche Operamuziek. 9.45 Omroep orkest olv. Mahler. 10.20—11.50 Dansmuziek. 6 35 Blaasconcert olv. Meier. 11 20 Uit Berlijn: Omroepkl.orkest o.l.v. Steiner. 12.20 Orgelconcert m. m. v. sopraan. 1.20 Gr.pl. 3.20 Düssel- dorfer Orkestvereen. olv. Artz. 4.35 Zang en piano. 6.20 Deel. 7.30 Operetteconcert olv. Eysoldt. ROME, 421 M. 7.30 Gr.pl. 8.05 Concert mmv. Kwintet en vocaal ensemble. Hierna radiotooneel. 9.50 —11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 er 484 M- 322 M 12 20 Grpl. 1-30 Salonorkest o.l.v. Douliez. 5.20 Gr.pl. 6.50 Salon orkest olv. Douliez. 7.35 Gr.pl. 8 20 Symph.-concert. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Omroeporkest olv Gason. 1.30 Gr.pl. 2. 2.20 Pianorecital. 5.20 Symphoniecon- cert. 6.35 Gr.pl. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Salonorkest olv. Douliez. 9.35 Verv. concert. 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7.30 Toespraak. 8.— Dans muziek pit Hamburg. 9.20 Ber. 9.50 Causerie. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek uit Leip zig- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond- Reg. 10.35 11.05, Midi. Reg. 11.05—17.35, Droitwich 17.35—19.20, Lond. Reg. 19.20—24.—. Lijn 4: Keulen 103517.35, Warschau 17.35—24. van May Wyuue. „Ik rijd naar Knottingley", begon Mar- jorie op aarzelenden toon, „waar mijn vader woont, een zekere doctor Stapleton, gewe zen dominee van het dorp. Ik,ik ben zijn eenig kind". Er klonk een aandoenlijk beroep op goe dertierenheid in deze woorden en in den toon, waarop ze geuit werden. Maar Jack of Lanthome lachte vroo- lijk. „Doctor Stapleton ken ik heel goed", zei hij, „en ik zal u veilig en wel naar huis brengen, jongedame, terwijl ik geen ander loon zal vragen, dan wat ge zelve mij bie den zult van die rozeroode lippen!" Dit was immers geen grofheid, veel meer een onschuldige plagerij, die toch over spannen als zij was de tranen bij Marjo- rie te voorschijn riep, terwijl zij. zonder het feitelijk te willen, gebruik maakte van de haar geboden hulp om op te stijgen. In minder dan geen tijd had de ruiter zich nu ook in het zadel geworpen en liet hij Job Parker ontsteld zijn meesteres nakijken, zooals zij daar reed, zij aan zij met Jack of Lanthome, die verschrikking daar in de buurt. „De Hemel geve, dat het niet de Booze zelve is", kreunde de arme man, terwijl hij het verband om het hoofd wat terecht schoof. „En dat dit nu juist James Birley moest overkomen, den krachtigsten man uit heel West York en die hier nu machteloos teneer ligt, terwijl Jack of Lanthome weg rijdt met mistress Marjorie! Dat zal me wat zijn voor den doctor, want die zal zijn dochtertje nooit weerzien!" En Job begon te snikken in de grootste wanhoop, waartoe in niet geringe mate bij droeg het bewustzijn, dat, als hij meer man was geweest, hij dan zeker niet zoo werk loos daar was blijven liggen, terwijl de Booze zijn mistress meevoerde. HOOFDSTUK XVII. Een vreemde bekentenis. Marjorie's hart begon ontstuimig te klop pen: Jack of Lanthome was begonnen te zingen niet luide natuurlijk maar met een vroolijken triller, waardoor nog uitda gender klonken de woorden van het bekende deuntje: „Cuckolds come dig, Cuckolds come dig, Round about cuckolds, Come dance to mij jig!" Werktuigelijk werd Betsy King ingehou den. „Barbara!" riep Marjorie. „Neen, het kan Barbara niet zijn!" „En waarom zou het niet Barbara zijn?" riep Jack of Lanthome en schoof het zwar te masker van een lachend gelaat. Maar Marjorie was sprakeloos van ver bazing. dankbaarheid en afkeuring. „Barbara Carcroft", klonk het weer on niet meer op drediet kinnen krijgen, zoodat het land zonder hulp jpnbemest blijft, mei als gevolg een half géwas, wat zich dubbel wreekt bij een productiesteun. De aandacht werd nog op het volgende gevestigd. Een lid van dé afd. Wijk aan Duin van dèri N.T.B. is mef een' delegaFé naar Rusland vertrokken. Dat lid is echter als lid van het Boerencomité afgevaardigd. Bij den Ned. Tuindersbond is nooit'een verzoek tot deelname ingekomen. Een bericht, als zou de Ned. Tuindersbond vertegenwoordigd zijn in de Russische delegatie, is dus onjuist De Ned. Tuindersbond was, al zou zulk een een verzoek worden gedaan, daarop niet in gaan. Naar wij vernemen, zal er door de ver- eeniging voor eerste hulp bij ongelukken wederom een cursus worden gehouden. De curus in boekhouden, welke de Langendijker winkeliers- en vakvereeniging voornemens was, dit jaar, evenals het voor gaande, te houden, gaat niet door wegens gebrek aan belangstelling. Op het oogenb'ik begint er wat leven in den andijvie-handel te komen. Verscheidene handelaren uit Beverwijk en andere plaat sen komen al weer bij de tuinders aan huis, om de kropoen op te koopen. Naar wij ver nemen wordt er soms nög een aardige prijs betaald, die van voorgaande jaren in aan merking genomen. Wij hoorden zelfs, dat een tuinder 1 cent per krop kreeg uitbe- taa'd. In vergelijking bij verleden jaar is dit een tamelijke vooruitgang, daar men toen blij mocht zijn de helft te ontvangen. De bond van aardappelhandelaren heeft een antwoord ontvangen op een door dezen bond aan den minister van economi sche zaken gericht telegram waarin de op heffing van de aardappelbeffing wordt ge vraagd, omdat deze de bron is van de huidige controle-misere. In dit antwoord wordt echter door den minister geantwoord, dat steekproeven zijn genomen en daaruit is hem gebleken, dat de vrees, dat het fraudu leus vervoer groote afmetingen zou aanne men, ongegrond is. De minister acht in tegendeel het gering aantal processenver- baal e. d. grond voor de veronderstel'ing dat bij het vervoer wel degelijk rekening wordt gehouden met de controle langs den weg. De R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem en het bestuur van den Ned. Tuindersbond, district Noordhol land, hebben een adres gericht aan den mi nister van economische zaken, waarin zij verzoeken om een toeslag op de vroege aard appelen, althans voor de eerstelingen en een verhoogde uitbetalingsprljs voor de pokkige aardappelen. Hoewel de vastgestelde prijs goed te noe men was is de opbrengst door de droogte ongeveer 50 pCt. benedën het normale geble ven, zoodat van een lóonende oogst geen sprake kon zijn. Met klem wordt dan ook een verhoogde uitbetaling gevraagd in den vorm van een toeslag. De verhoogde prijs wordt gevraagd tot aan 1 Juli, omdat na dien tijd door velen een productieprijs-gemaakt is. ;r Als bron, waaruit deze toeslag zou moeten worden verkregen wordt: aangewezen het door de heffing" op de aar'dappe'en verkregen fonds, als er niet uit het voor den tuinbouw bestemde bedrag kon worden geput. Wat betreft de pokkig».aardappelen vraagt men een betaling van een prijs, welke plm. 1 beneden die welke de goede aardapjjelen hebben opgebracht. Door de vereenigirjg eerste hulp bij on gelukken is besloten om dezen winter weer een cursus te organiseeren. Verlaging gas prijs. Naar wij vernemen, is de prijs van het gas verlaagd en thans gebracht van 9 op 8 cexjt per M3., terwijl ook in den vervolge geen meterhuur meer in rekening zal worden gebracht. Deze verlaging zal reeds ingaan met het verbruik over de maand October. Door den gemeenteraad is de' rekening over 1933 vastgesteld, die een rijksbijdrage van 16'.800 noodzakelijk maakt. Voor den gewonen dienst 'is er dan het het sluitend cijfer van 144523.22, terwijl de kapitaaldienst aan ontvangsten aanwijst 164.59; aan uitgaven 15678.92, waar door een nadeelig saldo ontstaat van 15514.33. deugend, „alias Jack of Lanthome. Liefste Marjorie, kijk niet zoo vervaard, want mijn verlangen om een man te zijn heeft je toch maar net bijtijds gered!" .,Ik begrijp het niet!" riep Marjorie. „Jij, Barbara, hier alléén, op dit uur, op die vreeselijke vennen, in de vermomming van Jack of Lanthome? Hoe durfde je, Bab? Verbeeld je, dat hijzelf ten tooneele verschenen was!... Neen, dat kan niet, kindje, en wel om de eenvoudige reden, dat die boeman van een Jack of Lanthome en Barbara Carcroft één en dezelfde zijn. Ja, zoo is het! En je hoeft mij niet ter verantwoording te roepen, prul, want was het niet Hugh Ainslie in hoogst eigen persoon, die het eerst de ver beelding gaande maakte van een dwaas schoolmeisje, dcor haar te vertellen van de daden van Moll Cutpurse, die, daar zij één en dezelfde was met Mary Firth, geroofd en gevangenen had gemaakt onder den adel, op den grooten weg". „En die geëindigd is met gevangen te zit ten te Newgate", vulde Marjorie aan op streng-veroordeelden toon. toen zij zich en kele daden te binnen bracht, die aan dit dwaallicht werden toegeschreven. Het is mogelijk, dat de uitdrukking van Marjorie's gelaat bij maanlicht duidelijk blijk gaf van die afkeuring, althans Barba ra haastte zich nader te verklaren: „Nu, lieve, als Jack of Lanthome maar een tiende had bedreven van al de dingen, die hem ten laste worden gelegd, dan zou Barbara Carcroft al lang aan dé galg heb ben gehangen! Maar onder ons Marjorie ik had een vriend aan het Hof. Herinner je je nog moeder Meg van Winslea, die jou In de vacature van den heer D. Schoen maker als raadslid (wegens bedanken) is be noemd verklaard de heer P. Schoen, die deze benoeming heeft aangenomen. Bestuur van de banne. Als bestuursleden voor de Banne wer den herkozen de heeren Jn. Stammes en S Kat respectievelijk als lid van het dag be stuur en hoofdingeland. Ten overstaan van notaris Luijckx te De Rijp werd Woensdag in het café Het Wapen van de Zijpe, alhier, in het openbaar ver kocht a. De boerenplaats Pauwegeest met erf en weiland, gelegen aan de Grootesloot, alhier, te zamen groot 13.51.40 H.A.; b. Diverse perceelen weiland in den polder Burghorn, gem. Schagen, te zamen groot 7.88.30 H.A., alles nagelaten door mevr. wed. D. Keesom. De boerenplaats „Pauwegeest" werd ge kocht door mevr. wed. H. Bosboom te Am sterdam, terwijl de heer N. Th. Groot te Schagen eigenaar werd van de landerijen in den polder Berghorn. Het geheel werd gemijnd door den heer Groot voornoemd voor de som van 28.609.41. Alhier had Vrijdagavond de verkooping plaats van de bakkerij, bewoond door den heer J. Smink, kooper werd de heer S. Ur- sem voor 4350. een rooskleurige en mij een zwarte toekomst voorspelde?" „Of ik mij haar herinner! Ik zal van mijn leven niet d'en schrik vergeten, toen ze mijn hand vatte!" „Toch mocht ze je graag lijden, prul, al was het dan maar alleen, omdat je een vriendin van mij bent. Want we zijn goede kameraden, moeder Meg en ik, terwijl die deugniet van een Wandelenden Tam al het zijne heeft gedaan, om geruchten te ver spreiden van de stoutmoedigheid van Jack of Lanthcine, zoodat ik in minder dan geen tijd al zóó gevreesd was, dat menig flink burger als een haas vluchtte, zoodra hij maar de veer van mijn hoed zag!" Lachende zette ze dien wat scneèf, terwijl ze vriendelijk de hand legde op de vingers, die Betsy Kings teugels hielden. Dus je ziet, jou Puriteinsche, dat Bab toch niet zóó verschrikkelijk is, als je dit wel dacht ofschoon ik ,.Mea culpa' roep op enkele ridderlijke tochten in den maneschijn, waarbij ik, puur voor de grap, een schrik op het lijf gejaagd heb aan sommigen, die dan naderhand een levendige beschrijving gaven van den roekeloozen struikroover in zijn opzichte kleeding. Maar niet van één enkele van deze ritten heb ik berouw, nu ik, ter belooning, het schoonste jonge meisje uit York heb gered uit de armen van James Birley. Wat mistress Stapleton tot zoo'n avontuurlijken tocht 'bracht,, is iets, dat ik nu wel eens ter belooning hooren mag" Marjorie zuchtte zoo diep en zoo droef, dat zelfs Barbara's vroolijkheid hiervoor verdween. „Vertel eens even", vroeg deze heel wat minder opgewekt, „je vader is toch niet 'T ZAND. De levering van brandstoffen voor de leden der r. k. vereeniging „St. Deus Dedit" afd. 't Zand is, na gehouden inschrijving opgedragen aan den heer P. de Leeuw te Burgervlotbrug. Twee schapen verscheurd. Ten nadeele van den heer R. alhier zijn door een onbekenden hond twee schajxn verscheurd. De ooren waren van den kop ge vreten, terwijl de arme beesten bovendien bijtwonden over het geheele lichaam hadden opgeloopen. De Boschweg wordt verbeterd. De Boschweg te 't Zand heeft langen tijd in zeer slechten toestand verkeerd, waardoor hij beslist gevaarlijk was. Thans is men be gonnen met de verbetering van dien weg, waardoor de gevaarlijke toestand binnen af- zienbaren tijd zal zijn opgeheven. Gedurende het korte maar hevige on weer in den nacht van Donderdag op Vrij dag sloeg de bliksem op de hoogspanning in den Sammerspolder. Donderdag 1 November heeft alhier de openbare verhuizing plaats gehad van de landerijen, toebehoorende aan de Ned. herv. kerk in cdfé Groot. Peiceel I, grasland, genaamd „de Kerke- schoot". groot 50 A., huuider Jb. Nap, voor 28. Perceel II. grasland, genaamd „Annakas", groot 89 A., huurder D. Leegwater, voor 76. ziek?" „Neen, het is in dienst van den koning, dat ik dit stoute stuk ondernam". „Zelfs de stoutste waaghalzerij is veroor loofd, als ze'maar slaagt. En net wacht woord voor den koning kan zeker al op een goed gehoor rekenen. Dus, Marjorie-lief, biecht maar alles op en hoor dan eens, wat Jack of Lanthome daarop te zeggen heeft". Ofschoon Marjorie nu wist, dat die boe man maar in de legende bestond, keek zij toch nog verschrikt om zich heen, op het hooren van dien naam. Het was afnemende maan en de schadu wen waren lang en donker in de bosschen van Fryston. Hoe zeer verlangde zij om thuis te zijn om de armen van haar vader om zich heen te voelen! Nóg kon zij haast geen geloof slaan aan de individualiteit in die eigenaardige uit. rusting! Neen, er was zeker geen tweede, zooals haar vriendin Babs! Intusschen ging zij nu haar geschiedenis vertellen en Barbara was zeer teleurgesteld op het hooren van die nederlaag in Schot land en nog meer bekommerd over de ge vangenneming van sir Marmaduke Lang- dale. „Dick spreekt altijd van hem als van een zeer ridderlijk edelman", zei ze, „en dit vond ik ook op den avond, toen mijn onver wachte komst lady Ainslie zooveer uit haar doen bracht en ik achter de samenzwering kwam. Voruwen kan geen politiek worden toevertrouwd, 'beweren de mannen! Net of 'n man zijn doel bereikte, zonder dat een vrouw er de hand in had'" (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6