Agenda Parmentier te Batavia voor de radio. Stad en OmoeoLu} Hkec&ecicht Wat gebeurt er met de Wieringermeer-directie? Luchtvaart „Door al die huldigingen zouden we bijna zelf gelooven, dat we helden zijn." Oprechte vertelling. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummei De Cabaretprinses (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Paul Kemp, Hans Söhn ker. Ida Wüst. Toegang voor eiken leeftijd A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De vier straatzangers (real.); tweede hoofd nummer Das Lied vom Leben (tendenzfilm). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnummer Drie dagen bij de levenden (sens); hoofd rollen Fredric March, Evelijn Venable, Kent Taylor en Guy Standing. Leeftijd boven 14 jaar. Extra: Aankomst van de Uiver te Mel- bourne. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno. Enny Meunier, Anny van Duijn. (Geprolongeerd). Toegang voor el- ken leeftijd. Donderdag 8 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue- operétte Marie Louise. Vrijdag 9 November. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B, spreker ir. Paardekooper. Zaterdag 10 November. 11 uur, café Central, protestvergadering tegen de uitvoering der crisiswetten. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Dokter Bavino door Loevens' tooneelgezel- schap. Zondag 11 November. 8 uur, rem. keik, vredesherdenking; twee sprekers, zang, declamatie, viool en orgel. Dinsdag 13 November. 7 uur, lokaal Grrot te Hensbroek, jubi leum-voorstelling 't Viooltje. Donderdag 15 November 7 uur, lokaal Groot te Hensbroek, jubi leum-voorstelling Viooltje. De nieuwe directie zal bestaa»* uit een directeur voor de sociaal-economische aangele genheden, een directeur voor de landbouwkundige en een directeur voor de waterbouw- q kundige aangelegenheden. In verband met het feit, dat twee der leiders de ingenieurs Mesu en Roebroek door eervolle benoemingen de directie van den Wieringermeerpolder gaan verlaten komt de vraag naar voren op welke wijze deze directie in de toekom t zal functionneeren. Uit zeer betrouwbare bron vernemen wij daarover het volgende: De Wieringermeerdirectie bestaat mo menteel uit 3 pereonen namelijk de 3 landbouwkundige ingenieurs Roebroek, Mesu en Smeding. Ir. Mesu zal worden benoemd tot land bouwkundig adviseur van de Rijkswerk- verschaffing in Nederland en de benoe ming van ir. Roebroek tot directeur- generaal van den Landbouw is door den minister reeds aangekondigd. De verdere organisatie van de Wie- ringermeer houdt onmiddellijk verband met de verdere plann envoor voortzet ting der Zuiderzeewerken. Blijkens de begrooting van het Zui- derzeefonds 1935 is de regeering voor nemens de voortzetting der Zuiderzee werken met kracht ter hand te nemen (een bedrag van 2 millioen gulden is uit getrokken voor den N.O. polder). Het ligt in de bedoeling om één direc tie in te stellen voor bet beheer van den Wieringermeerpolder, het maken van den Noord-Oost-polder en de voorberei ding voor de verdere inpolderingen van de Zuidelijke polders. Die directie zal bestaan uit een direc teur voor de sociaal-economische aan gelegenheden, een directeur voor de landbouwkundige en een directeur voor de waterbouwkundige aangelegenheden. Nu de heer Roebroek de Wieringer meerdirectie gaat verlaten zal naar een anderen sociaal econoom voor de Zui- derzee-aangelegenheden moeten worden omgezien. Tot nu toe was er een waterbouwkun dige directie (Directie van de Zuiderzee werken te s' Gravenhage) en een land- boukundige directie (Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar). Blijkens de officieele stukken wordt het beter geoordeeld het landbouwkun dige- met het waterbouwkundige ele ment in één dienst bijeen te brengen waaraan uiteraard het sociaal economi sche element dient te worden toege voegd. Wij voegen hieraan nog toe, dat Ir. Smeding tot dusver de landbouwkundi ge afdeeling beheerde en Ir. Mesu de cultuur technische afdeeling. Na het ver trek van Ir. Mesu zijn deze diensten ge combineerd en zij zullen op den duur wel bijeen gevoegd blijven. Onder deze afdeeling resorteert ook het onderzoek van de gronden. EEN JUBILEUM BIJ DE REINIGING. Vandaag herdacht de heer P. Mulder, werkman bij de gemeentereiniging, den dag, dat hij vóór 25 jaar in gemeente dienst kwam. Een deputatie, bestaande uit den wet houder. voorzitter der Commissie van Bijstand voor de Reiniging, den l'.eer G. van SHnge.Inrd, den d-,'e 'eur ei ie beide opzichters, kwam hedenmorgen den jubilaris haar gelukwenschen aan bieden. De wethouder sprak op de hem eige ne wijze een toepasselijk woord en over handigde den jubilaris een bronzen ju bileumpenning. De heer Grootegoed feliciteerde den heer Mulder eveneens en bood hem na mens het gemeentebestuur een enve loppe met inhoud aan. Vervolgens boden de collega's van den jubilaris bij monde van den heer J Dobber hem een kachel aan, terwijl ook van andere zijden de heer Mulder vele blijken van belangstelling mocht ontvangen, waaronder verscheidehe bloemstukken en cadeaux. De heer Mulder bedankte de aanwezi gen voor de belangstelling en verzocht den wethouder en de directie zijn spe- cialen dank aan het gemeentebestuur te willen overbrengen. DENK OM DE FIETSENDIEVEN. Laat rijwielen niet onbeheerd staan. Gister tegen den avond lieten eenige jon gelui tijdens een dansles hun rijwielen onbe heerd voor een perceel in de Costerstraat staan. Toen zij weer buiten kwamen waren de rij wielen verdwenen. Hedenmorgen vond een bewoner van de Lindenlaan ze voor zijn woning staan, de be lastingplaatjes waren natuurlijk verdwenen en verder had men van de rijwielen afge haald wat men maar eenigszins kon ge bruiken. Blijkbaar waren de fietsen in Den Hout op deskundige wijze even gedemonteerd. Een waarschuwing aan de zeer velen, die 's avonds hun rijwielen nog onbeheerd buiten laten staan. UITVOERING. „LOEVENS' TOONEELGEZELSCHAP". „Loevens' Tooneelgezelschap" geeft Za terdag een populaire voorstelling in 't Gul den Vlies, van het tooneelspel in 3 bedrijven „Dokter Bavino" door Henk Bakker, schrij ver van o.a. „Filmaniakken", „De Houten Ham", „Haar laatsten Wil" enz. aan welke voorstelling is verbonden een bal onder goede leiding. Daar bovengenoemd gezelschap in de pro vincie en ook hier ter stede bekend staat voor zijn goede vertolking en tooneelverzorging (hetgeen blijkt uit diverse persbeoordeelin- gen) wordt verwacht dat een groot aantal toeschouwers van deze gelegenheid iets goeds te zien, gebruik zullen maken. IN MEMORIAM P. KOSTELIJK Pz. Toen we in 1903 in Heeihugowaard kwamen en schrijver dezes, door meester Sieffers, die toen hoofd was aan de openbare school aan den Donkereweg (thans de St. Jozefschool der parochie van het H. Hart) in de zevende klas geplaatst werd, zag hij schuin links van zich een blozend jongens gezicht dat op een paar schouders stond van bijna mannelijke breedte. Lichtblauwe oogen en een wilde bos heel blond haar, waar weinig goed in was te maken, voltooiden de uitrusting van „Kos", zooals hij genoemd werd. Kos was sterk. Hij stak 'n hoofd boven allen uit en in zijn armen hield hij bij het spel, als het noodig was, gemakkelijk vier gewone jongens omklemd, zonder dat er een schijn van kans was te ontkomen. Een vlugge geest, bijzonder sterk in het rekenen en het onthouden van getallen, een robust gezond lichaam, een karakter, dat reeds toen geen moeilijkheden schuwde, alles scheen mede te werken om dezen jongen, als hij eens man was geworden, een vooraan staande plaats in het leven te waarborgen. Een van die enkelingen, die daarvoor als bij nature aangewezen zijn. Na de schooljaren zwommen we samen in de Botertocht langs de spoorlijn Helder Alkmaar. Dat was als de „Westdijkers" daarheen kwamen en wij van den Middenweg ook op warme zomerdagen die plek op zochten. De spoorbrug, die thans nog daar ligt, zou van die ontmoetingen kunnen ver tellen. Gedachten, die boven komen over het geen voorbij is. Genietingen van de jeugd, die de schooljaren voorbij is, maar nog iets naproefde van de toen diruk gelezen Rood- huidenboeken. Jeugd, die droomde van zwemtochten over de Zuiderzee en mis schien wel over het Kanaal. Dan was je naam ineens goed gevestigd, als je naast Captain Webb zou worden genoemd Het schijnt alles zoo razend ver en toch ook weei zoo heel dichtbij. Toen kwam een scheiding, waardoor we elkaar in lange jaren niet zagen. De oorlogsjaren. Holkndsche Waterlinie. Vreeland aan de Vecht. Een prachtige zomer avond in het oude, stadsch aandoende dorpje. Eenige militairen komen aanloopen. Weer datzelfde van de schooljaren. Eén soldaat die net als op school een kop boven zijn mak kers uitsteekt. Een germanenfiguur. Een lichaam vol uitbloeiende kracht. De ontmoe ting is kort. Dan gaan we weer beiden ons weegs. Weer een scheiding van tien laren. Dan zien we den schoolmakker weer terug als vooraanstaand tuinder in de Hugowaard, die verschillende openbare functies bekleedt, een bekende in het publieke leven van geheel den omtrek. Maar er is iets veranderd in dat machtige lichaam. Een sluipende ziekte heeft hem twee jaren tot bijna volkomen rust ge doemd en nog de sporen nagelaten; de veel omvattende geest echter is tot rijpheid geko men en iedereen die met dezen persoon om gaat voelt, dat hij met een man te doen heeft, breed van begrijpen, sterk van willen, groot van kunnen, iemand met groote liefde voor de publieke zaak, die be'vid is daaraan geheel zich te wiiden en, gedreven door een sterken geesteliiken drang, ook in staat is veel te bereiken. Kostelijk was Hollandschc boer in hart en nieren. Al de goede eigenschappen van een taai ras vonden in hem een punt van samen komst. Ook de onafgebroken strijd van een sterken geest tegen een niet meewiüend lichaam getuigde daarvan en de heel enkele uiiingen soms in een inlitin oogenblik ge daan, lieten begrijpen, wat er in dit hoofd omging, zonder dat de groote buitenwereld er al te veel van merkte. Nu is dat alles voorbij. En als we in ge dachten de schoolbanken weer bezet zien met de makkers, die nu in het groote leven staan, dan zien we de rechtsche plaats op de voor ste bank van de tweede rij ook open. De dood trok een streep, een wreede streep door een leven, waarvoor nog zoo veel scheen weggelegd. BEVEILIGING TEGEN BIOSCOOP- BRAND. Een nieuw apparaat in het A.B.T. Op verzoek van de directie van het A.B.T. hebben we gistermiddag een bezoek gebracht aan dit bioscooptheater, waar een geheel nieuw filmapparaat gedemonstreerd werd. Dit apparaat (merk Zeiss-Thon) houdt in zich een meerdere beveiliging tegen brand gevaar en dit is op uiterst vernuttige wijze aangebracht Waar vroeger een doorloopende water koeling de eventueel in brand geraakte film slechts voor 1—2 sec. kon onschadelijk ma ken, daar is thans een installatie, welke ge comprimeerde lucht procudeert, in de plaats van deze waterkoeling gekomen. Hierdoor is practisch elk brandgevaar uit gesloten, want ook daar, waar de film de zoogen. „tamboer'' passeert en waar brand gevaar het eerst mogelijk was, is door deze gecomprimeerde luchtaanvoer in voorzien In de ruime cabine heeft men ons bereid willig en deskundig het duidelijke verschil aangetoond en we zijn er dan ook van over tuigd, dat door het aanbrengen van deze installatie inderdaad voor Alkmaar een brandvrij theater is geopend. Mede, waar in dezen tijd door den jongstleden brand te Hilversum dit vraagstuk actueel is geworden, wenschen wij de directie met haar streven naar beveili ging in bioscooptheaters geluk. Van de vele autoriteiten, die persoonlijk van dit apparaat hebben kennis genomen, noemen we o.m. burgemeester Kinschot, de heer Walraven, commissaris van de politie en de commandant van de brandweer, de heer F. Ringers. ARBEIDERS DELEGATIE NAAR SOVJET RUSLAND. Men verzoekt ons van de zijde van de vrienden van de Sovjet Unie opname van 't volgende; De arbeiders-delegatie is Donderdag 1 Nov. vertrokken naar Sovjet Rusland. Er waren ongeveer 24 candidaten waarvan 10 zouden gekozen worden. In Alkmaar waren 3 candidaten gesteld, n.1. de heeren Borst, Oudkarspel, Burgers, St. Pancras en Veen Alkmaar. Nu kondigde de V.V.S.U. een filmavond aan en meldde tevens, dat er een gedeligeer- de zou worden gekozen. Op dezen filmavond, 25 Oct., werd de heer Veen met groote meerderheid van stemmen aangewezen, om als gedeligeerde uit dit district te vertrekken. Tot onze niet geringe verwondering werd de heer Borst (Oudkarspel) aangewezen door de V.V.S.U,, wat wij even voor het vertrek pas gewaar werden. Eerst zei men toen tegen den heer Veen. het geld is er niet, dat is de reden, dat u niet weggaat". Wij belden toen het hoofdbe stuur der V.V.S.U. te Amsterdam op. Van daar werd gezegd, dat men niets van een candidatuur-Veen wist. De leden der V.V.S.U. Alkmaar begrijpen zelf niets van dit vreemde gedoe. Tenslotte heeft men iemand naar Rusland gestuurd, die reeds overtuigd is van de wel daad van het communisme, n.1. de heer Borst (Oudkarspel). De bewering dus, dat een niet-geestverwant de voorkeur had, werd hier te niet gedaan. Het Alkmaarsch publiek is wantrouwend en door een derge lijke handeling zal het vertrouwen in de V.V. S.U. niet verbeteren. Wij hopen tenminste, dat de V.V.SU. in het vervolg het publiek eerlijk behandelt. DRIEWIELER AANGEREDEN. Te omstreeks 12 uur gistermorgen vond op den Schermerweg een kleine aanrijding plaats. Een autobus kwam bij het passeeren van een transportdriewieler in aanraking hiermede, waardoor de driewieler kantelde. De inhoud hiervan, bestaande uit aardap pelen, viel over den weg. Materieele schade werd echter niet aangericht. DE POT VERWIJT DEN KETEL Op het Zeglis vond gistermiddag te om streeks 4 uur een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. De eene kwam uit de le Kanaalstraat rijden, terwijl de tweede wa gen op het Zeglis reed in de richting van de Voormeer. Beide bestuurders verklaarden elkanders signalen niet te hebben gehoord en daardoor de nadering niet te hebben be merkt, waaraan de aanrijding te wijten is. Een der vrachtauto's kreeg eenige schade aan de voorzijde, welke schade onderling wordt geregeld. Het uitzicht op de plaats der aanrijding was totaal niet vrij. AUTOBOTSIN G. Hedenmiddag om half een had er op den hoek Kanaalkade—Pieterstraat een botsing plaats tusschen twee luxe auto's respectieve lijk bestuurd door K. T. en J. D. Beide auto's waren eenigszins beschadigd. De schuld van deze botsing was gelegen bij den heer Tolleman uit Monnikendam, die eerst stopte voor dè auto van den heer J. D. en daarna plotseling doorreed in de rich ting Frieschebrug. FAILLISSEMENTEN. Heden is het faillissement uitgesproken van P. Boer, banketbakker te Den Helder, v. Galenstraat 55, met benoeming van mr. Le- deboer tot rechter-commissaris en mr. Mulder tot curator. Verder van J. Kieft, veehouder te Hoog woud, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. Wynne tot curator. Het faillissement van Reyer Vlaming, wo nende te Den Helder, is na gedaan verzet vernietigd. Hedenmorgen is de Uiver vlot te Batavia geland en wederom zijn Parmentier en zijn mannen op buitengewoon hartelijke wijze gehuldigd. Nadat een duizendkoppige me nigte de koene vliegers oorverdoovend had toegejuicht, begaf Parmentier als gezagvoer der van de Uiver zich naar de op net terrein opgestelde microfoon om in het kort mede- deeling te doen van zijn succesvollen tocht naar Melbourne. Deze causerie, zooals hij het zelf noemde, werd over de beide Neder- lsndsche zenders uitgezonden. Om kwart voor één begon Parmentier zijn speech, waaraan wij het volgende ontleenen: Beste vrienden in Indië en Holland, wij zijn alle vier verrukt over het geweldige enthousiasme, waarmede wij na elke landing als het ware uit ons vliegtuig worden ge trokken. Ik zal nu trachten u in vogelvlucht te vertellen, hoe onze tocht van Londen naar Melbourne is verloopen. Maar eerst nog wil ik verhalen van de reis van Melbourne naar hier, en wat wij op dien tocht alzoo beleef den. Te Melbourne zelf zijn wij na een glo rieuze ontvangst 8 dagen gebleven, die wij allen hebben moeten besteden aan huldigin gen, ovaties, officieele en niet-officieele recepties en 't lezen van duizenden telegram men. Daarna zijn wij naar Sydney ge weest, waar de ontvangst zeker niet minder hartelijk was dan in Meibomuc, maar hier mochten wij gelukkig maar twee dagen ver toeven, want anders zaten wij nu nog in de recepties. Door de hartelijke toejuichingen moesten wij de volgende landingsplaats Brisbane met een uur vertraging verlaten en zoo kwamen wij j.1. Zondag in het kleine plaatsje Port Darwin, waar wij een beetje konden uitblazen van al de vermoeienissen. Te Koepang op Timor de eerste landing op Nederlandsch gebied waren weer dui zenden samengestroomd om ons te bewon deren en te bejubelen, maar na anderhalf uur pauze hebben wij de reis voortgezet naar Rembang, waar ons weer nieuwe en lange feesten wachtten. Maar ook hieraan kwam een eind en na een rustige tusschenpoos van een dag op Bali stond Soerabaja al weer ge reed om ons eenige benauwde oogenblikken te bezorgen. Sr. herinnerde hierbij nog aan, wat wij gister reeds meldden over het ver breken van het politie-cordon door 't enthou siaste publiek. Wij hopen nu in Batavia, waar wij thans zijn aangekomen, eenige rustige dagen te hebben, want wij weten, dat 21 Nov. Schiphol in gereedheid zal zijn om ons bij de landing op Hollandschen bodem te verwelkomen. Over de vlucht zelf (de groote race bedoel de spreker) heeft u allen genoeg in de cou ranten kunnen lezen. Wij hebben deze reis gemaakt volgens een vooropgezet reisplan en we hadden allerminst de bedoeling om nu persé te winnen. Hadden wij die pech in Al bury met gehad, dan waren wij 10 uur vroe- ger in Melbourne geweest, maar wij zouden toch als tweede aangekomen zijn, evenals thans gebeurd is /~i ,P,® Onding te Albury. Over het geval Albury loopen allerlei tegenstrijdige geruchten en ik stel er prijs op hier te vertellen, hoe de juiste toedracht is geweest. Wij hebben zelf berichten gelezen, waarin vermeld stond, dat van Brugge met een parachute uit het vliegtuig was gespron gen om als hij eenmaal op beganen grond was, met een zoeklicht je ons een noodlan dingsterrein aan te wijzen. De waarheid is. dat wij op 100 K.M. afstand van Melbourne in een zware Oost-moesson geraakten. Het was donker geworden en zware onweersbuien beletten ons den juisten koers te houden. Veel ijs had zich op de vleugels afgezet en al spoedig zagen wij, dat we moesten uitzien naar een noodlandingsterrein. Na eenig zoe ken vonden wij op de kaart Albury. Daar -ie naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,0 m.M. te ^Laagste barometerstand 745,3 m.M. te S'vS'achting, geldig tot den avond van 9 November: Zwakke tot matige zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk eenige regenaanvankelijk zachter. Weeroverzicht. De noordwestelijke depressie heeft inder daad den hoogen druk van de Britsche eilanden verdreven, maar deze neemt op het vasteland nog snel toe. In Scandinavië neemt de vorst snel af en de depressie in zuid-Scandinavië dringt verder noord waarts door, zoodat voorloopig het weer zachter zal worden. De laatste duidelijke de pressie bleek van weinig beteekenis en trekt oostwaarts. Gisteren viel ter weerszijden van ons land zware regen. Ook in Denemarken en Zweden heeft het zwaar geregend en duurt de regen nog voort. Ook op de Britsche eilanden valt bij zwakke tot matige weste lijke winden op veel plaatsen regen. In Schotland kwam nog matige vorst voor. radioberichten door van Brugge wegens den slechten atmosferischen toestard uiterst moeilijk konden worden opgenomen en een hevige slagregen op ons toestel beukte, waren wij niet in staat om te weten of onze peiling juist was. De hoop om het eind punt Melbourne te bereiken, hadden wij reeds laten varen en alles was er nu op gericht om zoo veilig mogelijk op het nood landingsterrein te komen. Benzine hadden we voldoende, dus daar behoefden we ons niet ongerust over te maken. Toen wij al lager en lager gingen vliegen, zagen wij eenige honderden lichten zich keurig om een bepaald terrein scharen, dit bleken later te zijn de vele koplampen vau auto's, die daar op aandringen van luit. Armstrong zich hadden opgesteld, om het noodlandingster rein, zij het dan ook schaarsch, te verlichte':. Toen hebben wij eest nog een magnesium parachute uitgeworpen en het daardoor ver kregen licht stelde ons in staat het terrein nader te verkennen. Na een tweede fakkel te hebben uitgeworpen, besloten we te landen Ook had van Brugge nog een alarmsignaal gegeven aan alle radiostations, waarmee hij te kennen wilde geven, dat de storende zen ders, die zijn ontvangst vrijwel onmogelijk maakten, zouden zwijgen. Op het noodlan dingsterrein zelf was het door de vele stort regens gelijk een moeras geworden en onze Uiver zakte er tot de knieën toe in. De vol gende morgen om 10 uur heeft zoowat heel Albury geholpen om ons toestel uit de mod der te trekken. Post en passagiers moesten wij noodwendig achterlaten, omdat ook nog op dat moment ons parool was „safety first Veiligheid boven alles. Eigenlijk is het jammer dat wij meegedaan hebben in een internationale luchtrace. Hier door is de heele wereld opgezweept gewor den met het gevolg, dat wij thans als een soort nationale helden gehuldigd worden. Bijna gelooven we het nu zelf. Wij hebben echter niets anders gedaan dan wat de heer Plesman ons opgedragen heeft en zijn op dracht luidde eenvoudig te demonstreeren, hoe men ook met een verkeersvliegtuig in be trekkelijk korten tijd naar Australië kan ko men. Wij hopen dat deze vlucht Indië en Australië nader tot elkaar heeft gebracht en wanneer dat inderdaad mag blijken, dan en dan pas is ons doel bereikt. Onze passagiers zijn ons steeds ten dienste geweest, en over hen niets dan lof. Spijtbetuiging over de lotge vallen van den Pander lager. Het speet spr. zeer, dat Geysendorffer, As jes en Pronk met hun fraaien vogel te Allaha- bad zooveel pech hebben gehad. Het speet hem ook voor Slot, den constructeur en voor den bouwer, den heer Pander, maar ondanks deze ramp is spr. toch blij dat zij het allen er zoo goed hebben afgebracht. Ik groet, zoo eindigde Parmentier zijn op recht gemeende vertelling, den heer Plesman en de geheele KL M. en u zult het mij niet kwalijk nemen, als ik van deze gelegenheid gebruik maak om ook mijn vrouw en kinder tjes hartelijk te groeten. Wij zijn allen ge zond en ook mevr. Mol, mevr. Prins en de verloofde van v. Bruggen, onze speciale groeten. Goedenmiddag dames en heeren en tot weerziens". UIVER'S ZEGETOCHT OP JAVA. De Uiver is heden om 9.17 uur te Sema- rang gearriveerd, waar de bemanning op de meest enthousiaste wijze werd ontvangen. Vervolgens vertrok het vliegtuig om 10.10 uur naar Kalidjati van welk vliegveld het om 12.56 Javatijd naar Tjililitan vertrok. Hier waren duizenden en duizenden aanwezig om de landing te aanschouwen. Bij het uitstijgen werd de bemanning met het Wilhelmus begroet, dat iedereen mee zong. Het publiek huilde: „Parmentier Parmentier De inzameling voor den omroeper van Albury en anderen, die bij de noodlanding hulp hebben geboden, heeft thans reeds de 5000 overschreden. Aankomst te Semarang. De Uiver is om 9.15 uur te Semarang ge

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2