£aatste Aeckfitm ^Buitenland JUcfitma&en £unds en 'Jirin&auw HULDIGING BEMANNING DE „UIVER". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Amy Johnson op Schiphol. Met de „Pelikaan aangekomen. Smirnofi aan 't woord. DE RECORDVLUCHT VAN JONES EN WALLER. Het kan nog vlugger. HET WINTERVERBLIJF VAN H. M. DE KONINGIN. KABINET DOUMERGUE AFGETREDEN. Ernstige regesringscrisis. Doumergue, die thans ten val is gebracht. ZIJ, DIE NIET GEFOTOGRAFEERD WILDE WORDEN. KENNEMERLAND. OUDE-NIEDORP. Geschil uitvoering gemeenschap pelijke regeling vleeschkeurings dienst Barsingerhorn. BEVERWIJK. 'T VELDT. NOORDSCHARWOUDE. land. Er heerschte een geweldige belangstel ling. Ook hier werd aanvankelijk het cordon militairen doorbroken, doch de machine was beschermd door een tweede cordon matro zen, waartegen de menschenmassa tot staan kwam. De bemanning werd gehuldigd, met toespraken door den gouverneur van Midden- Java en een van de leden van den volksraad, terwijl cadeaux voor de echtgenooten van de bemanning werden aangeboden. Het toestel wtrok om 10.10 van Semarang naar Kali Djah waar een hartelijke huldiging plaats ftad. Om één uur in den middag kwam de Uiver te Batavia aan! De politie had een II? e 4 .de b,urgerij gericht om zich niet naar het vliegveld te begeven, doch ondanks t verzoek stonden groote menschenmassa's er de aankomst van de Uiver af te wachten en passagiers werden hier nmiddellijk per auto naar de stad gereden, ,f".e!t!de aa,n een langdurige en vermoeiende u diging te ontkorpen. Hedenavond zullen =^it r^"mann5" met een gala-avond in de sociteit Concordia op grootsche wijze wor den gehuldigd. Onder leiding van den heer dr. M. de rlartogh; voorzitter van het Initiatief Comité Amsterdam (I.C.A.) heeft in het gebouw der A.M-.V.J. een vergadering plaats gehad ter bespreking van het plan tot huldiging van de bemanning >an de Uiver na haar aankomst binnen de grenzen van Amster dam. De vertegenwoordigers der onderschei dene vereenigingen schaarden zich spontaan achter de plannen van het bestuur van het I C.A. en zegden daaraan hun volle mede werking toe. Na een zegetocht der beman ning door Amsterdam zal ten slotte een grootsche huldiging plaats hebben op het Museumplein, daartoe gekozen in verband met de centrale ligging van dit plein. De route, welke gevolgd zal worden, zal in overleg met de Verkeerspolitie worden vastgesteld en nader worden gepubliceerd Op het Museumplein aangekomen, worden Parmentier c.s. toegezongen door een kin derkoor, bestaande uit duizenden kinderen onder leiding van den heer Jacob Hamel. Met welwillende medewerking van het be stuur der Amsterdamsche IJsclub zal dit koor kunnen worden opgesteld op het Ijs- clubterrein, daarna zuilen de leden der al daar opgesteld vereenigingen achter hun vaandels en banieren defileeren voor de be manning van de Uiver, die zich op een podium zal bevinden. Vereenigingen, die aan het défilé wen- schen deel te nemen, kunnen zich daartoe opgeven bij den heer J. van Erven Dorens, Michel Angelostraat 31. of het secretariaat van het I.C.A.. telefoon 53168. Tot voorzitter der Commissie van Uitvoe ring van deze plannen is aangewezen de heer Bern. J. van Vlijmen. Hedenmorgen om fi 25 uur ls het K. L. M. vliegtuig de Rijstvogel naar Indië vertrokken. Zeven passagiers hebben voor deze reis geboekt. De Havik (heenreis) vloog gisteren van Gaya, waar het vliegtuig Dinsdag wegens slechte weersomstandigheden was opge houden, naar Calcutta. De Pelikaan (thuisreis) is gisteren te Rome geland en daarna doorgevlogen naar Mar- seilie. De Oehoe is te Bangkok geland. Een vliegster van groote allu res, eens Amy Johnson, thans door haar huwelijk met een niet minder groot vlieger Mevr. Mol- lison geheeten, is hedenmiddag om ruim kwart over twaalf met het uit Indië terugkeerend vlieg tuig der K. L. M., de „Pelikaan", welke zij te Athene had opge pikt, gezond en wel op Schiphol aangekomen, waar haar door talrijke belangstellenden een buitengewoon hartelijke ont vangst is bereid. In een kort interview verklaarde zij te Athene aan boord van de „Pelikaan" te zijn gegaan. Zij had haar plaats in de „Zwarte Cornet" van haar echtgenoot geruild met den mecanicien van de Ha- viland-fabrieken, die in Allahabad de machine had gerepareerd. De bedoeling was elkaar in Marseille weer te ontmoeten, om vandaar met haar echtgenoot naar Londen door te vliegen. Te Marseille aangekomen, be reikte haar echter het bericht, dat de „Zwarte Cornet" met pech te kampen had gehad, als gevolg waarvan Molli- son in Rome was geland. Nader nieuws had zij niet meer vernomen, doch zij hoopte haar echtgenoot in Amsterdam te ontmoeten. Wanneer dit echter zijn kon, wist zij niet. Wat de vlucht van de „Uiver" betreft, deelde zij mede, dat zij ofschoon zij de machine niet had gezien en ook de bemanning niet kende, bui tengewoon onder den indruk is geweest van de prestatie van dit vliegtuig. Deze vlucht heeft aangetoond, zoo zeide zij. waartoe een gewone verkeersmachine in den geregelden dienst in staat is. Voorts was zij van meening, dat de luchtrace Londen—Melbourne heeft be wezen, dat de geregelde luchtdienst op Australië in de naaste toekomst verwe zenlijkt kan worden. Op de vraag of zij van plan was een nieuwe vlucht naar Australië te onder nemen, antwoordde mevrouw Mollison ontkennend. „Geef mij Engeland maar", zei ze lachend. Dat zij en haar echtge noot de verdere race hebben moeten opgeven, was het gevolg van overver hitting van één der motoren. Ook Smirnoff hebben wij nog enkele "ogenblikken kunnen spreken. Hij deel de mede, dat hij de bemanning van den Panderjager-(wijlen) in Calcutta had ontmoet. Wat het noodlottige einde van deze machine betreft, zei hij, dat het een wonder mocht heeten, dat de bemanning ®r htf 'even heeft afgebracht. Geyssen- dorffer had hem meegedeeld, dat de ma chine te Allahabad een zeer langen start heeft gemaakt en na de botsing met de nog over een afstand van 130 M. is doorgevlogen. Smirnoff toonde ons nog een souvenir van de Pander jager, een geblakerd stukje motorpijp. Cathcart Jones en Kenneth Waller, die het traject Engeland— Australië en terug aflegden in 13 dagen, verklaarden in de City Club heden dat die dertien dagen nog een zeer lange tijd was. We zouden het in vier dagen heen en vier dagen terug kunnen leveren, verklaarden zij, zonder de minste inspanning van machine of bemanning. Jo. nes voegde daar nog aan toe, dat hun vlucht veel gemakkelijker zou geweest zijn indien ze een draadlooze installatie aan boord ge had hadden. (Ongecorrigeerd ONZE PRINSES NAAR DUITSCHLAND. Naar ons wordt gemeld, ligt het in de be doeling van H. K. H. prinses Juliana om zich Maandag 12 dezer naar Burcht Stein- iurth te begeven, teneinde aldaar enkele dagen te vertoeven bij haar familie den vorst en de vorstin van Bentheim en Steinfurth. Naar wij vernemen wordt het paleis Huis ten Bosch in gereedheid gebracht voor win terverblijf van H. M. de koningin in de residentie. Het ligt in het voornemen van H. M. om tegen het einde van de maand November naar Den Haag terug te keeren en alsdan het Huis ten Bosch te betrekken. DOODELIJKE BOTSING. Oude man doodgevallen. Toen hedenmiddag om 12 uur de 60-jarige schoenmaker R. Buurma uit Wijk een winkel in de hoofdstraat te Meppel verliet, botste hij tegen een jongen aan. De oude man viel achterover met het hoofd tegen de straat- steenen en was op slag dood. 500 VOOR FRAUDE-ONTDEKKER. Opsporing valsche metalen merken. Door den directeur van den centralen crisis-controle-d:enst wordt een premie uit geloofd van 500 voor dengene, die voor 1 Maart 1035 de noodige aanwijzingen heeft gegeven tot het ontdekken van de fabrikanten vaii groote hoeveelheden valsche metalen merken, als bedoeld in artikel 5 onder a van de crisis-varkensbeschikking 1933 II, zoodat deze fabrikanten ter beschikking van de justitie kunnen worden gesteld. Hedenmorgen te 10 uur kwam het geheele Kabinet met uitzonde ring van Tardieux en den minister van handel Lamoureux, die beiden een aanval van griep hadden, op het Elysée bijeen. Aan het einde van de zitting, die tot ongeveer half twaalf duur de, heeft minister-president Dou- mergue den president der repu bliek, het ontslag van zijn Kabinet aangeboden. Zooals we reeds gisteren op merkten, was dit aftreden te voor zien geweest en de val van het Kabinet heeft dan ook niet die opwinding te weeg gebracht, welke bij andere kabinets-ontslagen wel merkbaas was. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? Mevr. Doumergue verliet een dezer dagen het kabinet van haar man aan de Quai d'Orsay en stiet op een groot aantal journa listen en persfotografen. Deze laatsten stormden met hun toestellen op haar toe doch werden door een gebaar van de echt- genoote van den minister-president tegenge houden. „Mijne heeren", zei mevr. Doumergue, „u hebt mij destijds beloofd, dat ik nooit zou worden gefotografeerd zonder mijn toestem ming. Bespaart u dus uw platen 'voor poli tieke persoonlijkbeden". Een der fotografen trad toen naar voren verontschuldigde zich mede namens zijn ka meraden en verzekerde dat men zich aan het n^ct zou houden. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. Ter zake van prineipieele dienstweigering zijn gisteren door den Krijgsraad te 's-Herto- genbosch R. F. v. H. uit Den Helder, soldaat bij het 5e reg. inf. te Amersfoort, G. L. T. uit Amsterdam, soldaat bij het le reg. inf. te Assen, G- K. uit Dortmund, soldaat bij het 19e reg. inf. te Arnhem, G. B. uit Emmen, soldaat bij het reg. motor-artillerie te Naar- den, veroordeeld tot 10 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en ontslag uit den dienst. 'Hoewel de markt nog ruimschoots voorzien is van herfstproducten, kan men aan de kwaliteit zien dat de winter in het zicht is. Niettemin is er nog van alles en nog wat en van prima kwaliteit en uitschot dat het aankijken niet waard i6. Aan de aanvoer van rommel heeft de tuinder geen schuld. Scharrelaars die vandaag met larren en morgen met groente of vruchten tuffen, voeren alle onmogelijke rommel aan. Natuurlijk is er voor uitschot vyeinig interesse, alleen goede kwaliteit bracht voor zoover behoefte een redelijken prijs op. Bloemkool werd alleen afgenomen voor een goeden prijs als de kwaliteit prima was; kool met gebreken gold bit ter weinig: le soort gold 10 a 13 per 100 stuks, 2e en 3e soort gold 1.50 4.50 per 100 stuks. Roode en gele kool golden als de vorige week, nl. 3 a 6 per 100 stuks. Groene kool was niet in trek en gold slechts 2 k 3.50 per 100 stuks. Hoewel nog niet in het seizoen, begint er meer interesse te komen voor spruit kool. De prijzen waren vrij goed en was 8.50 a 17 per 10O .G. Spinazie was goed vertegenwoordigd, doch had weinig belangstelling. Voor zoover het verkocht werd (ef*'was véél waar geen liefhebber voor was)' was de prijs 0.20 a 0.30 per kist. Sla had allerminst de belangstelling en alleen le soort en voor een beperkt aantal, ging nog wat. De prijzen waren laag; nl. 010 a 0 30 per kist. Andijvie, waarvan massa-aan voer, beheerscht de markt. De kwaliteit is prima en er is vlugge handel met vrij hooge prijzen voor le kwaliteit. De noteering was Ói25 0.65 per kist. Na het vleugje van de laatste dagen was de aanvoer van bospeen weer veel te groot en bijengevolg luie handel. De prijzen waren 3 a 6 per 100 bos, 2e soort gold bitter weinig of was waarde loos. Snijboonen en spercieboonen uit de kassen hebben de belangstelling. Nu het natuurproduct verdwenen is, gaat aller belangstelling naar het kasproduct. De boonen waren duur en de prijzen voor snijboonen en spercieboonen waren vrijwel gelijk, nl. 35 a 42 per 100 K.G. Prei, welke in prima kwaliteit werd aangevoerd, hal aller belangstel ling, maar toch was de prijs niet hoog. De noteering was 7 10 per 100 bos. nolselderie gold als de laatste weken, nl. 2 4 per 100 stuks. Selderie en pieterselie was weinig in trek en gold 2 4 per 100 bos. De restanten van tomaten werd voor alle, prijzen verhan deld. nl. 4 a 11 per 100 K.G. Vruchten in afwijkenden kwaliteit waren niet in trek en werden voor een prijsje van 4 a 7.50 per 100 K G. verhandeld. Daar entegen is er goede vraag naar prima tafelvruchten, die dan ook voor 18 a 29 per 100 K G. werden verhandeld. De overige aanvoer, meest kleine partijtjes, geeft geen reden tot afzonderlijke ver melding. Jkooinciaal Tlieuws HEILOO. 'De heer Th. B. Brand is in beroep ge gaan bij Ged. Staten tegen het besluit van den raad die heeft afgewezen ora een „vergunning" te geven in het zuide lijk deel der gemeente. 'Tegen den fouragehandelaar B. is procesverbaal opgemaakt voor een te veel aan varkens. 'Naar we vernemen bestaat bij den heer C- J- Opdam te Haarlem het plan om in het zuidelijk deel der gemeente een grondbedrijf te stichten, waarop hij van plan is woonhuizen te houwen van eenvoudig type, welk© voor een lagen huurprijs verhuurd kunnen worden. ZIJPE. In de laatste twee piaanden werden via het agentschap der arbeidsbemiddeling te Schagerbrug 59 arbeiders te werk gesteld bij 23 werkgevers. Op 11 November a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de heer G. P. de Wit te 't Zand werd benoemd tot lid van het r. k. kerkbestuur. Een zeldzaam jubileum dus! Met genoegen kan worden geconstateerd dat het betrekken van arbeiders over de arbeidsbemiddeling steeds toeneemt. Naar aanleiding van het geschil tusschen het bestuur van deze gemeente en van Win kei eenerzijds en de besturen van de andere tot den keuringsdienst Barsingerhorn be hoorende gemeenten anderzijds is bij Kon besluit besloten, dat de gemeenteraden van de eerstgenoemde gemeenten alsnog mede^ werking zullen hebben te verkenen tot de vaststelling van een uniform keurloon, over eenkomstig het dienaangaande door de com missie van uitvoering aan de gemeentebestu ren gedane voorctel, en wel op de navolgen de overwegingen: Art. 5 van de gemeenschappelijke rege ling luidt: „De kosten van den gemeenschappelijken keuringsdienst zullen zooveel mogelijk wor den bestreden uit ie heffing van een uni form keurloon, en uit de opbrengsten der exploitatie van de centrale noodslachtplaats en de verwerkingsinrichting"; de commissie van uitvoering, bedoeld bi; artikel 9 van de gemeenschappelijke rege ling heeft aan de besturen der daarbij be trokken gemeenten voorgesteld de geldende keurloonen, welke in den genoemden keu ringskring lager waren dan in andere keu ringskringen, te verhoogen, ten einde uit een meerdere opbrengst dezer loonen de verlie zen op de noodslachtplaats en op de verwer kingsinrichting te dekken. De gemeentebesturen van Barsingerhorn Zijpe (met welke laatste gemeente na het totstandkomen der bovenvermelde gemeen schappelijke regeling de gemeente Petten is vereenigd), Schagen, Callantsoog, Sint Maarten, Wieringerwaard en Neuwe Nie- dorp hebben zich met dit voorstel vereenigd, terwijl de gemeentebesturen van Oude Nie- dorp en Winkel dit voorstel hebben verwor pen, in hoofdzaak op grond, dat op den vleeschkeuringsdienst een niet onbelangrijke winst gemaakt werd en dat opvoering van deze winst in strijd zou zijn met artikel 287 der gemeentewet en artikel 20 der Vleesch keuringswet, dat niet kan worden aanvaard het door de commissie aangevoerde argu ment, dat de winst van den keuringsdienst zal worden gebruikt om het verlies, dat de centrale noodslachtplaats en de verwer- kingsinrichting opleveren, eonigermate te dekken, aangezien de keuringsdienst, de centrale noodslachtplaats en de verwer kingsinrichting h. i. drie op zich zelf staan de dingen zouden zijn; dat de oprichting van de verwerkingsinrichting is geschied in het belang der Volksgezondheid, dus in het algemeen belang, zoodat, wanneer daarop verlies geleden wordt, dit verlies niet moe: worden gedekt door verhooging van de keurloonen, die slechts op een bepaald deel der gemeenschap zullen drukken, doch door de gemeenschap in haar geheel dat wil zeg gen door de aangesloten gemeenten zullen moeten worden gedragen. Al moge de bovengenoemde gemeenschap pelijke regeling van de oprichting en de exploitatie van een centrale noodslacht plaats met verwerkingsinriehting naast de instelling van een keuringsdienst van vee en vleesch gewag maken, tusschen een en ander bestaat een te nauw verband, dan dat van afzonderlijke diensten in deze zou kunnen worden gesproken. Artikel 1 -der gemeenschappelijke regeling bepaalt trouwens uitdrukkelijk, dat de ge meenschappelijke keuringsdienst van vee en vleesch behalve den keuringsdienst de ex ploitatie van een verwerkingsinrichting voor afgekeurd vleesch en afval van vleesch met laboratorium en overige bijbehoorende in richtingen en gebouwen omvat. Ook de ove rige artikelen der gemeenschappelijke rege ling verleenen aan de opvatting van de ge meentebesturen van Winkel en Oude Nie dorp geen steun. Nu uit de begrooting voor 1934, overgelegd naar aanleiding van een schrijven van de afdeel ing van den Raad van State, voor de Geschillen van Bestuur, blijkt, dat de dienst in zijn geheel wordt ge acht een verlies te zullen opbrengen van meer dan 7000, wordt niet in st.riid gehan deld met artikel 287 der gemeentewet of artikel 20 der Vleeschkeuringswet, wanneer een matige verhooging van de keurloonen, als door de commissie van uitvoering voor gesteld, wordt toegepast. Weliswaar behoo- ren de keurloonen niet tot sluitpost van de begrooting van den dienst te worden ge maakt, doch nu bij onderzoek is gebleken, dat de verhoogde keurloonen nog liggen be neden het gemiddelde van die in overeen komstige kringen en gemeenten in Noord holland, kan tegen de voorgestelde verhoo ging niet met grond bezwaar worden ge maakt. Artikel 5 der gemeenschappelijke regeling eischt een uniform keurloon, zoodat medewerking door de gemeentebesturen van Oude Niedorp en Winkel in deze noodzake lijk is. In samenwerking met de hier geves tigde L. T. B.-afdeeling had de afd. Vel- sen van de Holl. Mij. v. Landbouw in 't Veilinggebouw Kennemerland een bij eenkomst belegd, waarin dr. Kramer uit Utrecht eene lezing zou houden over t. b. c. bestrijding bij ons rundvee. De voorzitter vertelde echter tijdens de opening dat deze spr. door ongesteld heid verhinderd was hier tegenwoordig te zijn, waarom de heer de Lange uit Den Haag zijn taak had overgenomen. Spr. begon met te beweren dat vrijwel onze halve veestapel besmet was met t.b.c. In het gansche verloop zijner rede werd door den spr. aangetoond dat deze ziekte onder het rundvee een gelijk be loop had als bij den mensch, n.1. de be smetting. Van algemeene bekendheid is het dat door de regeering, zooals spr. zeide, pre mies worden uitgeloofd voor de meest t.b.c.-vrije veestapel, doch zooals spr. zeide is deze belooning nog niet de be langrijkste voor den veehouder, maar wel zijn gezonde veestapel. Friesland zoo beweerde de heer d Lange bezit zijn gezondste veestape Veilig kan gezegd worden, dat daar 9> pet. van het rundvee vrij is van dez. ziekte. De heer G. D. Boerlage beval voor deze ziektebestrijding de natuurgenees wijze aan. Spr. verhaalde in Zwitser land gereisd te hebben, waar het vee on danks de strengste koude in de buiten lucht blijft en t.b.c.-achtig vee daar zoo goed als niet voorkomt. Deze beweriny werd door den heer de Lange gaarne onderstreept, geleerd door eigen erva ringen in Amerika, waar men daar eene voor ons klimaat ongekende koude aan treft en het vee toch nimmer gelegen heid heeft zich tegen deze koude te be schutten, terwijl t.b.c. onder de Ameri- kaansche koeien niet voorkomt. Daar ons vee zoo vervolgde spr. aan onzen landaard gewoon is geraakt, kan dit ten onzent niet geschieden. De eenige weg blijft zoo zeide spr. voor onzen veehouder open, n.m.1. eene frissche en ruime stal en bet vee op ge zette tijden laten onderzoeken. Tooneel. De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" hield Zondagavond een uitvoering ten lokale van den heer J. Brou wer. Opgevoerd werd „Zonsopgang", een tooneelspel in drie bedrijven. Met recht mag worden gesproken van een schitterend ge slaagde uitvoering. De rollen bleken aan de juiste spelers te zijn toevertrouwd Hierdoor werd er zeer vlot gespeeld Vooral de hoofd rol werd zeer goed vertolkt. De noodzakelijkheid van Midden standsorganisatie in dezen tijd. Over bovengenoemd onderwei p sprak Dinsdagavond de heer E. L. v. d. Leeuw, adj. directeur van het bureau van den Korr. Middenstandsbond te 's-Oravenhage, daar toe uitgenood.gd door de Langedijker Winke liers-, Nering- en Vak vereeniging. De belangstelling voor dit belangrijke on derwerp was niet groot. Voorzitter was de heer S. Timmerman, die zijn teleurstelling uitte over de geringe op komst. Hierna gaf spr. het woord aan den heer v. d. Leeuw, die begon met te zeggen, dat het middenstandsleven zijn goede, en kwade zijde heeft en hoewel de opkomst niet groot is, moeten wij dit niet als een teleurstelling op vatten. De organisatie-gedachte dient versterkt te worden. Spr. was verheugd dat ook enkele leden uit Warmenhuizen aanwezig warén. Verschillende vragen kwamen naar voren door de slechte tijdsomstandigheden, doch wij weten allen dat het n.isère is. De om zet van den middenstand gaat dagelijks achteruit, wat gezien de groote werkloosheid niet te verwonderen is. De middenstand is ook een van de schakels tusschen producent en consument en spr. was van meening, dat de middenstand er weinig aan kan doen dat er crisis is, daar wij aan de internationale verhoudingen niets kunnen veranderen. Een verschijnsel is dat bi) achteruitgang van de omzetten de lasten niet verminderen, zooals b.v. met de huren het geval is. Hier is voor de organisatie een taak weggelegd, welke in het bijzonder door de plaatselijke organisaties ter hand genomen kan worden. Vorder noemde spr. de hooge rente, welke op de hypotheken rust. Dit zou o.m. opgelost kunnen worden door tusschenkomst van de regeering, in samenwerking met de hypotheek banken, welke dan b.v. voor 5 jaar ontslagen zouden moeten wezen om hun verplichtingen na te komen inzake aflossing van pandbrie ven. Op deze wijze zou renteverlaging kunnen plaats vinden. Verder noemde spr. de personeele belasting en zeide o.m. dat door actie van den bondi mogelijk gemaakt is, dat caféhouders 'verla ging van personeele belasting kunnen be komen, daar deze tak van bedrijf nu gelijk gesteld wordt met winkels. Ook in verband met de omzetbelasting heeft de bond zijn bezwaren bij de regeering kenbaar gemaakt. - Voorts wees spr. op dé tarieven van gas en electriciteit, alsmede op den verkoop van artikelen door overheidsbedrijven. Hier is voor de organisatie een belangrijke taak weggelegd, die met haar technische advi seurs in verschillende aangelegenheden van advies kan dienen. Met verschillende vraagstukken, zboals b.v. de Winkelsluitingswet, welke nu landelijk is geregeld, is door den bond overleg gepleegd met de regeering, die wel bereid is met den middenstand te beraadslagen, mits dit ge schied door de groote organisaties Van daar is landelijke organisatie noodzakelijk. Spr. toonde dit nog met verschillende voor beelden aan en noemde nog de boeren- organisaties. alsmede de arbeidersbeweging, die ondanks allerlei bezwaren, toch veel be reikt hebben. De middenstand mag hier niet achterblijven en het is te betreuren, dat nog maar een klein gedeelte tot dit besef gekomen is. Ten slotte behandelde spr. nog de ontwik keling van de warenhuizen fiüaaiwinkels en coöperaties. Op al deze dingen moet ge wezen worden en organisatie is een drin gende noodzakelijkheid. Door organisatie kan de concurrentie het hoofd wordt n geoo- den, b.v. door inkoopvereenigingen, gezamen lijk kan reclame gemaakt worden, enz. Het orgaan van den bond, alsmede ons bureau staan U ten dienste, zeide spr De bond telt nu 180 aangesloten organisaties met 33000 leden. Versterking van den bond beteekent invloed in allerlei zaken. Spr. noemde als plaatsen waar reeds een afdeeling is opgericht: Warmenhuizen. N. Niedorp en Heerhugowaard en hoopte dat dit ook spoedig aan den Langendijk het geval zal zijn. Met dank voor de aandacht eindigde spr. zijn rede. (Applaus). Eenige vragen werden naar genoegen be antwoord. Na eenige bespreking werd besloten om een uitspraak over aansluiting bij den Kon. Mid denstandsbond aan te houden tot de eerst volgende ledenvergadering.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3