SPORT EN WEDSTRIJDEN De Amsterdamsche Zesdaagsche £and= mJmm&oim DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. KG Een internationale groep aan den kop. In den vooravond het eerste felle treffen van de leidende groepen. Een kalme nacht overigens. De namiddag. besluit dan zonder vrees of aarzeling, doch laat Uw besluit onherroepelijk zijn. Zoo groot is zelfs de invloed van alcohol dat in de publieke opinie verschijnselen van verval, die zeer bedenkelijk zijn, zich sinds lang vertoonen. Ons leven zou veel rijker zijn aan inner lijk bezit van geluk, de gave van hoofd en hart, de sluimerende krachten der mensche- lijke ziel zouden veel heerlijker tot uiting hebben kunnen komen en zich hebben ont wikkeld, als er nimmer alcohol was gedron ken. Voor wie gelooft in de hoogheid en de schoonheid van het ideaal der O.V.G.T. spreekt ook in dezen strijd echter niet zoo spoedig het „te laat". Besluiteloosheid en twijfel in elke levensomstandigheid wordt daardoor practisch door de orde bestreden. (Applaus). Hierna speelde de muziek er lustig op los en werden er vervolgens door enkele leden verschillende aardige voordrachten gegeven. Mevrouw Jongmans werden bloemen aan geboden. Ook de humorist gaf die avond vele aardige stukken ten beste, tot groot vermaak van het publiek. Daarna volgde nog muziek, zang en attracties. De voorzitter dankte allen die hadden medegewerkt tot het slagen van deze avond, ook hen, die daarvoor cadeaux hadden afge staan. RIJKSTELEFOONDIENST. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand October 1934 tot stand gekomen bij: 1164 Ned. Ver. voor Huisvrouwen, afd. Alkmaar, Wilhelminalaan 24; 1587 Alkmaarsche Slagersvereeniging, se cretaris P. L. H. Schwarzer, secretariaat, Rijksstraatweg A 484a, Heiloo; 1594 A. W. Gerritse, sigarenmagazijn, T flnopQtrjuit 10* 1598 A. C. v.' Walbeek, tandarts, Tuindorp J 239, Heiloo; 1601 A. L. de Leeuw, chef telefoniste, Ly ceumstraat 67; 1602 A. Bottemanne, winkelier in verlich tingsartikelen, Hoogstraat 8; 1603 N. J. Blankman, Reformhuis „Hy- giëa", Julianastraat 16; 1605 Jan Bak, Hoenderpark „Het Noor den", Westdijk 6; 1607 P. H. Bakker, kruidenier, Lyceum straat 41 1608 Kantonrechter, Gerechtsgebouw, Geestersingel 1609 P. v. Bodegraven, levensmiddelenbe- drijf, Boomkampstraat 16; 1611 C. M. v. d. Stok, vischhandel, Hekel straat 29. wel GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 1 tot en met 7 November 1934: mantelriem; dameshandschoen; ceintuur; 2 contactsleutels; rozenkrans; radiateurdop kinderportemonnaitje; 1 paar dameshand schoenen; damestasch; rozenkrans; cein tuur; kinderschortje; kinderwantje; 1 paar motorpijpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1 tot en met 7 November 1934; J. Braaksma, Druivenlaan 41a, wollen das; Vogelpoel, Verdronken- oord 63, dameshoed; P. Moeies, Overdiepad 22, klem van bagagedrager; Timmerman. Troelstrakade 32, kinderpantoffel; G. Berg kamp, Omval 9, dameshoed; Joh. Dijkstra, Ged. Nieuwesloot 99, armbandhorloge; C Koenen, Wolfspad 5, klein bruin hondje; J Wokke, Boterstraat 17, belastingplaatje; J v. d. Flier, Kanaalstraat 16, lichtdruk tee- kening; D. Zijlstra, Breedstraat 12, dames horloge, verm. doublé; enveloppe met an sichtkaarten bij V. en D.; enveloppe Giro dienst, Van Zwol, Van Houtenkade 47; A. Schotten, Limmen, Vischweg C 93, acte- tasch met inhoud; J. Kooij, Heiloo,' autc- deken; De Vries, Peperstraat 3, vulpotlood; S. Admiraal, 2e Kabelstraat 15, indeelings- bordje en nummerplaat; L. v. d. Tocht, Leliestraat 10, bril; C. de Nijs, Lindénlaan 53, étui met rozenkrans; S. Offenberg, Robert Owenstraat 2, sjaal; H. v. d. Berg, Zeglis 23, melkbus; G. Pronk, Fabrieks- weg 1, gele kanarie; B. Elswijk, Gr. Nieuw- land 49, trouwring; F. Helderman, Konings weg 4, regenjas. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. 12 20 per 100 K.G.; rozijn-erwten of grauwe erwten 12.20 per 100 K.G. P® bovengenoemde richtlijnen zullen voor iedere maand met .10 ets. per 100 K.G. worden verhoogd, te beginnen met de maand Decem ber 1934. Afwijking van deze richtprijzen mag naar evenredigheid plaats hebben voor afwijkende kwaliteiten en afwijkende leveringsplaatsen, één en ander overeenkomstig het bestaande handelsgebruik. BEVERWIJK. Gedurende de maand October zijn aan de Beverwijksche groentenveilin- gen vernietigd, daar de producten de minimum prijzen niet konden op brengen: 19.432 K.G. spinazie, 677 K.G. tomaten, 38.000 krop sla 3.000 stoel andijvie, 2.658 stuks bloemkool. GROENTENUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Vrijwel stopgezel. Naar de „Tel." van bevoegde zijde verneemt, staat de groen- tenexport van Nederland naar Duitschland ten gevolge van de betalingsmoeilijkheden sedert eenigen tijd practisch zoo goed als stop. TUINDERS IN NOOD. Willen weten, hoe 't met de teeltbe perking staat. De heer Kampschöer heeft aan den minister van economische zaken de vol gende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de tijd dringt om mededeeling te doen van de teeltbeperkingsplannen voor den tuin bouw voor het jaar 1935? Is de minister bereid te bevorderen, dat deze teeltbeperkingsplannen ten spoedigste worden bekend gemaakt? Is de minister bereid in verband met de zeer slechte bedrijfsresultaten gedu rende dit jaar, waardoor zeer vele tuin ders in grooten nood verkeeren, te be vorderen dat niet langer wordt gewacht met het doen van uitkeeringen, daar slechts verdeeling heeft plaats gehad van één millioen gulden ten behoeve van de intensieve tuinbouwcultuur? EXPORT EN HANDEL IN PEULVRUCHTEN. Handelaars worden niet uitge schakeld. Om tegemoet te komen aan den wensch van den handel, dat deze ter zake van den export en handel in peulvruchten niet zal worden uitgeschakeld, is op verzoek van de Ned Akkerbouw-centrale en in overleg met den handel een regeling om'rent den inkoop van peulvruchten getroffen, waarbij de door de regeering aan de telers toegedachte richt prijzen worden benaderd, terwijl anderzijds de handel gevrijwaard wordt, dat hij met tegen d<.ze richtprijzen gekochte voorraden blijft zitten. Handelaien, verwerkers en exporteurs van peulvruchten die voor een dergelijke, door de Akkerbouwcentralc te verstrekken garantie 'n aanmerking wenschen te komen, kunnen bij deze centrale het hiervoor benoodigde formu lier en contract, met daarbij behoorende toe lichting, aanvragen De bovenbedoelde richtprijzen, welke zul len gelden op basis van het standaardmonster der Rotterdamsche Korenbeurs, vastgesteld voor doorsneekwaliteit van den oogst 1934, voor de gebruikeliike leveringsplaatsen, laten wij hieionder volgen: Groene erwten, waaronder vallen kroon- erwt., 10.20 p. 100 K.G.; schokkererwt. en br. boonen 12.20 p. 100 K G.; w. boonen 15 20 p. 100 K G.blauw peulerwten 10.20 per 100 K G. wijker vale erwten 10.20 oer 100 K G platte capucijners, Hoornsche zoowel als Mansholt capucijners RUNDVEELEVERING. De Landbouw-crisis-organisatie voor Noordholland verzoekt ons opname van het volgende: In de perspublicatie betreffende de veelevering in de week van 18—24 No vember 1934 is medegedeeld, dat de aan gifte-kaarten voor 17 November 1934 bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Orga- nisatie moeten worden ingezonden. Dit moet echter zijn vóór Zaterdag 10 November 1934. EEN ADRES VAN DEN NED. SLAGERSBOND. Het hoofdbestuur van den Ned. Sla gershond heeft aan den minister van Economische Zaken het volgende adres gezonden: Het Hoofdbestuur van den Ned. Sla gershond heeft op 1 November vergaderd ter bespreking van den maatregel van Uwe Excellentie, tot beperking van den rundveestapel genomen. Ingevolge opdracht van genoemd hoofdbestuur brengen we het navolgen de onder de welwillende aandacht van Uwe Excellentie: Ons Hoofdbestuur verheugt zich erin, dat Uwe Excellentie heeft besloten tot verlaging van de crisisheffing op rund- vleesch, waarmee deelö wordt tegemoet gekomen aan een door onzen Bond ook geuiten wensch. Echter wordt die vreug de te veel getemperd, ja geheel wegge nomen, door het besluit van afslachting van 150.000 jonge runderen. Immers zou het mogelijk geweest zijn nog voor einde van dit jaar de 20 cri sisheffing af te schaffen, wil alsdan het verlies op de eerste afslachting zou zijn aangezuiverd, thans wordt de verlaagde heffing ter bestrijding van het verlies uit de tweede afslachting zeker besten digd tot begin 1937, tenzij Uwe Excellen tie mocht besluiten en ons Hoofdbe stuur geeft Uwe Excellentie zulks be leefd. doch dringend in overweging om een deel der kosten van de afslach ting te vinden uit de gelden, die nu wel licht minder noodig zullen zijn voor zui vel-export-steun. De toestand in het slagersbedrijf is zóó slecht geworden door den grooten teruggang ip het vleeschdebiet en daar naast door het feit, dat de meeste sla gers, om debiet te behouden de crisis heffing uit hun winst ten deele of bijna geheel hebben betaald, dat een blijvende belastin<? op het bedrijf zeer zwaar drukt en velen noodlottig wordt Uwe Excellentie heeft de verwachting uitgesproken, dat door verlaging van de crisisheffing de vleeschprijzen zullen verlagen, wat meerder vleeschgebruik tengevolge zal hebben. Uwe Excellentie diene zich wel te re- aliseeren, dat deze verlaging hoogstens 5 cent per K G. kan zijn en dat vele sla gers, zonder winst reeds werkende, die gedeeltelijke verlaging niet kunnen toe passen. Uit zelfbehoud zullen die sla gers niet de prijzen verlagen, wijl ze reeds beneden den prijs verkochten Afschaffing der 20 heffing had ruimte gelaten voor verlaging over de geheele linie van 5 tot 10 cent en voor enkele soorten vleesch tot 15 cent per Het Hoofdbestuur van den Ned Sla gershond vreest als gevolg van de nieu we afslachting opnieuw een ontwrich ting van de markt van slachtvee en van die voor weide- en mestvee. Voorziet daarom geen verlaging van slachtvee- prijzen, en geen noemenswaardig her stel van het vleeschgebruik (de 254 cent per pond afslag kan de hoognoodige de- bietverruiming niet brengen). Derhalve zal de normale opruiming van den veestapel via de slachtvee- markt, ten deele door de maatregel van afslachting, blijven beperkt en wordt het doel: rationalisatie van den veesta pel en veehouderij, niet bereikt. Het Hoofdbestuur maakt zich verder ernstig bezorgd over het voornemen van Uwe Excellentie om de beschikbaarstel ling van blikken crisisvleesch te verrui men, wijl dit volgens de meening van het Hoofdbestuur, licht zal gaan ten koste van het debiet der slagers. Ook de weinig inkomsten hebbende gezinnen zijn nog klant van den slager. Bedenke lijk is voorts, dat reeds inrichtingen, zooals Krankzinnigengestichten, het blikvleesch betrekken en daardoor min der vleesch van den slager. Het Hoofdbestuur verzoekt Uwe Ex cellentie dan ook de beschikbaarstelling van het blikvleescch te beperken tot absoluut armlastige gezinnen. Verzoekt voorts de verkoop alleen via het slagersbedrijf te doen loopen en de slagere van Rijkswege een winst marge van 5 cent per blik te garandee ren, zooals ook in de bedoeling heeft ge legen, maar waarvan de meeste gemeen tebesturen een deel tot zich hebben ge trokken. Mocht in de practijk blijken, dat de boeren geen drang hebben om vee in te leveren, dat dus de door Uwe Excellen tie gevreesde instorting van de vee markt niet komt, dan geeft ons Hoofdbe stuur Uwe Excellentie ernstig in over weging: stop de vee-afname en stel de veehouders zelf voor de beperking in de melkproductie. Ook wanneer mocht blijken, dat als gevolg der vee-afname door de Regee ring de 'veeprijzen sterk oploopen, ook van slachtvee en hiermede dus is ge demonstreerd, dat er niet een te veel aan vee is ook dan moge Uwe Excellentie de afslachting stop zetten en de rationa lisatie van de veehouderij zoeken in be perkte rnelksteun, in bevordering van het vleesch- en boterverbruik. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 18 tot 24 November a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: Maandag 19 November te Purmerend van 810 uur op de veemarkt; Donderdag 22 November te Schagen van 810 uur op de veemarkt; Zaterdag 24 November te Hoorn van 911 uur bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 17 November 1934 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organi- saties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de bij aanbieding van tuberculeuze dieren vereischte verklaring van den dieren arts in duplo moet worden overgelegd. LANDBOUWERS MET GEWETENS BEZWAREN. Treden niet toe tot de L.C.O. en worden dan vervolgd. De heer Zandt heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen ge steld: lo. Is het den minister bekend, dat er land bouwers zijn, die louter om het feit dat zij vanwege hun gewetensbezwaar als lid tot de Landbouw-Crisis-Organisatie niet kunnen toetreden, strafrechterlijk vervolgd zijn en dat hun vee is in beslag genomen en dat meerderen het zelfde lot dreigt? 2o. Kan de minister.mededeelen, of vanwe ge Zijn Excel'entie toezegging is gedaan, dat met gewetensbezwaren als in vraag 1 ge noemd, rekening zal gehouden worden? 3o. Is de minister bereid, om landbouwers, die gewetensbezwaar tegen het lidmaatschap van de Landbouw-Crisis-Organisatie hebben, van die verplichting tot dat lidmaatschap vrij te stellen en te bevorderen dat geen strafver volging meer tegen hen zal worden inge steld en dat van de reeds opgelegde straf ont heffing wordt verleend (Van onzen eigen verslaggever). De namiddag van gisteren verliep zeer eentonig. De renners bleven lang, heel lang zelfs in een slakkengangetje rondtollen en niemand kon hen in hun droomen storen. Natuurlijk brachten de klassementen een beetje leven in de kuip, maar dat was ook alles. Zelfs was de jury genoodzaakt, om een aantal temporonden in te lasschen en het eenige, wat wij kunnen opmerken, is nog, dat de jonge Vroomens nog een kleine beetje vechtlust hadden. De rest sliep op de fiets! De laatste nacht. En zoo begon dan de laatste nacht onder zeer groote belangstelling. Toen wij tegen 8 uur 's avonds weer in de nabijheid van het R.A.I.-gebouw kwam, stonden hon derden kaarthouders in de rij. Zij vormden een lange sliert, die steeds maar groeide Trams waren tjok-vol, taxi's stroomden af en aan, particuliere auto's brachten tiental len, autobussen honderdtallen. En dat allemaal verzamelde zich in het ruime R.A.I.-gebouw, waar om half negen de meeste tribunes reeds voor meer dan de helft gevuld waren en waar om 9 uur diverse rangen al volgepropt waren. En nog steeds stroomde de menigte toe, warmte en rook en allebei benauwends, met zich meebrengende. Op het groote midden veld verdrong men zich en stond men reeds heel vroeg in vele rijen langs de afrastering. De renners stoorden zich echter geen mo ment aan de massa. Zij reden hun baantjes in een kalm tempo, trokken wel eens gedu rende een kwart minuut, maar meer gebeurde er nietTrouwens, als er renners zijn, die nog in traningspak rondtollen, be hoeft men niets te verwachten. Maar toch verdwijnt de trainingplunje langzamerhand en het is slechts de vraag, wanneer er leven in de brouwerij komt. 't Pu bliek begint zich te roeren, roept en schreeuwt en als er nu een der renners weg vlucht, is de ketel natuurlijk op volle stoom. Maar 't gebeurt niet en nog steeds is de stand, zooals deze was bij de 6-uur neutrali satie van den middag, n.1.: Aan den kop: Pijnenburg—van Kempen 288 ptn.; Braspenninx—Hill 104 ptn.; op 1 ronde: BuysseDeneef 175 ptn.; op 2 ronden: Pellenaars—Bogaert 126 ptn.; Broccardo—Guimbretière 98 ptn.; op 3 ronden: Schön—Hürtgen 81 ptn.; op 4 ronden: de Wolffv. d. Heijden 230 ptn.; op 5 ronden: Bresciani—Prieto 153 ptn.; op 7 ronden: Gebrs. Vroomen 140 ptn.; op 8 ronden: Jazetv. Nek 82 ptn. Dan komt, om kwart over 9 de eerste premie, een groot aantal sigaretten, die in een sprint verreden worden. Winnaar is de oud ste Vroomen. 't Tempo daalt direct weer en wordt tegen half tien weer verhoogd, omdat een nieuwe premie verreden wordt. Deneef krijgt de 40 gulden en Vroomen de croostpremie van een kleine 20 gulden. En weer zakt het tempo, totdat een nieuwe premie weer even leven in de kuip brengt Het is Braspenninx, die 50 in de wacht sleept. Tot 10 uur gebeurt er verder niets, maar ook totaal niets. Doch dan begint het 26ste klassement en dat zou het begin zijn van een strijd, die ongeveer drie kwartier duurde. Wel verliep de eerste sprint nog vrij regelmatig, doch nauwelijks was het peloton de eindstreep ge passeerd, of de Franschen gingen er van door. 't Gebeurde heel plotseling en voordat het veld er goed en wel op bedacht was, had Broccardo al een halve ronde uitgeloopen! Natuurlijk was ook het resteerende gedeelte van deze ronde voor de Franschen, die dus de eersten waren, die een ronde uitliepen. Bij de tweede sprint gebeurde eigenlijk pre cies hetzelfde, maar nu was 't Pijnenburg, die demarreerde. Zonder al te veel inspan ning konden de roodbaadjes hun rondje ne men en waarachtig, midden in de derde sprint demarreerde de Pijn alweer. Toen werd niet alleen het publiek wakker, maar het geheele veld kwam als een wervel wind naar voren. Nu eens schoot de eene weg dan de andere en in een minimum van tijd iigt het veld totaal uit elkaar. Typeerend is het, hoe weinig de renners zich bekommeren om de zwakkere koppels, maar hoe ze ontwa ken, als een ernstige concurrent tracht te vluchten. Zoo gebeurde het, dat de Franschen weg vluchten. Ze liepen een halve ronde uit, maar toen vond Pijnenburg het genoeg: hij kromde zich over het stuur en het leek of het veld stil stond. In 'n flits spurtte de Bra bander op de Franschen af en hoe dezen zich ook verweerde, Jan van Kempen zette het werk van Pijnenburg voort en de poging van Broccardo—Guimbretière was mislukt! Dat beteekende niet, dat er rust kwam. Heelemaal niet, want nieuwe uitlooppogin gen volgen en nu valt het op, dat het [popu laire Amsterdamsche koppel veel zwakker rijdt dan de eerste drie dagen. Er zit niet zooveel spirit meer in, 't is, of het uithou dingsvermogen op raakt, 't Kost hun in elk geval heel veel moeite, om niet al te zeer op den achtergrond te geraken. Veel beter doet de jongste Vroomen het, de 18-jarige renner uit Zuid-Limburg, die nog steeds even snel is al in 't begin van de Zes daagsche. Jammer, dat zijn broer iets min der snel loopt. Intusschen duurt de jacht voort en wij krij gen een fraai gevecht te zien, als Broccardo en v. Kempen er samen tusschen uittrekken, 't Veld kan dit tweetal niet bijbeenen, en 't is geen wonder, dat beide koppels al weer een ronde nemen. Maar in al dien tijd heeft den Bras ook niet stilgezeten. Hij kan wonderlijk goed met den Amerikaan Hill opschieten en het twee tal begint telkens te jagen als de anderen even tot rust komen. Evén komt er een korte stonde van verade ming, doch als de groote kanonnen zelf op nieuw beginnen te jagen, begint het gevecht opnieuw. En daar davert het door het ge bouw, als de Pijn uit een schijnbaar onmo- gelije positie hoog uit de bocht naar bene den schiet en zoo snel wegloopt, dat niets hem houden kan. Wel jaagt alles achter hem aan, wel brandt de strijd los in alle hevig heid, wel brult en bruischt het in en om de ketel, wel davert het, maar de Pijn en van Kempen toonen hun meesterschap en nemen de ronde, ondanks alle vereende krachten. Zoo duurt het een half uur, zelfs nog iets langer. En ondertusschen is de lucht verre van zuiver: het rookgordijn wordt steeds dichter, de temperatuur steeds hooger, wij knipperen met de oogen, worden critisch en wenschen, dat de rust spoedig terugkeert, omdat een ruime, iets minder warme perska mer nu leeg staat Maar 't publiek denkt er anders over, wil steeds meer, is en blijft onverzadigd, moedigt elke uitlooppoging, gemeend of niet gemeend, aan en pas tegen ruim 11 uur komt er werke lijk wat rust in het peloton. Dan pas kunnen wij de sprints in het 10- uur-klassement noteeren le sprint: 1. Bresciani, 2. Bogaert, 3. Hill, 4. v. Nek; 2e sprint: 1. Prieto, 2. Vroomen, 3. Pijnen burg, 4. Schön; 3e sprint: 1. Broccardo, 2. Hill, 3. Brescia ni, 4. Deneef; 4e sprint: 1. Vroomen, 2. Broccardo, 3. Braspenninx, 4. Hürtgen; 5e sprint: 1. Broccardo, 2. Pijnenburg, 3. Braspenninx, 4. Prieto; 6e sprint: 1. Jazet, 2. Bresciani, 3. de Wolff, 4. Deneef. Wat was de beteekenis van dit gevecht ge weest? Wel, niet minder dan het eerste se rieuze treffen tusschen de hoofdkoppels. Tot aan dezen nacht was er veel strijd ge leverd, hadden wij veel jachten meegemaakt, maar nimmer was er een direct duel tusschen een paar der sterkste koppels, 't Was altijd een algemeene jacht, en nu eens had het eene koppel, dan weer het andere de leiding. Nu was dat anders geworden. Nu vonden een Pijnenburg—v. Kempen en de Franschen elaar, nu ontmoetten de Duitschers Braspen ninxHill, nu was de strijd in volle hevig heid. Men vertrouwde elkaar niet. Want hoewel er nog 24 uur voor de boeg is, een te groote voorsprong van een sterk koppel zou fataal kunnen zijn. Daarom was deze jacht, hoewel niet de langste van den wedstrijd, zeker wel een der felste, al merkte men dat niet zoo direct. 255. Meteen had hij nog een paar knopjes omge draaid. Maar nu vloog 't toestel niet meer recht voor uit, maar recht omhoog. „Mooi zoo", zei Drein nijdig, „zoo zullen we gauw op de maan zitten." Piet begon onmiddellijk met de radio noodseinen te geven, maar dat gaf natuurlijk niets. 256« Naar mate ze hooger stegen, gebeurden er steeds meer vreemde dingen. Zwarte bliksemstralen doorkliefden de cabine. Intusschen zat Drein te prut sen aan de verschillende knoppen, om te maken daf het toestel zou omdraaien, voor ze voorbij de sterre i waren.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7