^Buitenland JCeck ÓL School 'Jkoouiciaat 'llieuws LBinnenland 11 November vrededag. ROOSEVELT ZEGEVIERT. Meerderheid bij stemming. Meer gedetailleerde cijfers. VLOOTBEPERKING NOODIG. Verandering verdrag van Washington? GEEN BRANDSTICHTING OP „MORRO CASTLE". Ware oorzaak van de ramp blilft een raadsel. ROOFOVERVAL VAN CHINEESCHE BANDIETEN. JOEGO SLAVISCHE DEMARCHE? ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 8 NOVEMBER 1934 DUITSCH SCHRIJVER GEWEERD. Uit Australië. CALLANTSOOG. 55 jaar in den echt verbonden. SCHAGEN. De heer Schmalz gehuldigd. OPZICHTERS IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Teekens om sneller te gaan rijden AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Inzittenden aan den dood ont snapt. GAAT MINISTER COLIJN NAAR INDIE? Optimistisch geluid aangaande Suriname en Curagao MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. AANVARING OP DE WESTERSCHELDE. VRACHTAUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Fietser wordt gedood. BRAND IN BAKKERIJ. In 't hartje van Groningen. NIEUWE AFSCHRIK-METHODE. Man schiet in 't openbaar, HET GEVAL VAN DE „TRIBUNE". Wederom in cassatie. DOODELIJKE AANRIJDING. OSS BLIJFT MISDADIG. Weer plunderingen. De Amerikaansche verkiezingsuitsla gen, welke thans bekend zijn geworden, bevestigen wat al met zekerheid aange nomen kon worden: de democraten heb ben nu op grond van de behaalde cijfers reeds de tweederde meerderheid over schreden. Volgens de laatst bekend geworden resultaten heeft de democratische partij 25 zetels behaald in den Senaat. Gesteld bij het aantal zetels dat zij er behielden (immers slechts een derde deel van de senatoren is afgetreden), wordt hun aantal in totaal 68, wat dus meer dan tweederde is van het totaal aantal se naatszetels, hetgeen 96 bedraagt. In het Huis van Afgevaardigden, dat in totaal 435 leden telt, zijn reeds 263 democraten gekozen. Deze meerderheid zal ongetwij feld nog grooter worden. Men spreekt over een drievierde meerderheid. Het meeste belang hecht men aan den uitslag van de Senaatsverkiezing. De democraten betwijfelden zélf of zij de tweederde meerderheid in dit vertegen woordigend lichaam zouden behalen. Thans hebben zij haar bereikt, voor het eerst in de politieke geschiedenis sinds de oprichting van de republikeinsche partij. In een-en-twintig staten is een demo craat als gouverneur gekozen. Slechts in zes staten is een republikeinsch gouver neur gekozen. In de overige vijf staten waar geen gouverneur gekozen moet worden hebben de democraten gunstiger cijfers dan de republikeinen. Onder de verrassende uitslagen, welke de republikeinsche partij groot politiek nadeel berokkenen, valt vooral op dat in den staat Illinois Britten is verslagen. Britten, een bekend voorstander van een sterke Amerikaansche vloot, heeft 22 jaar de functie bekleed waarin hij thans door een democraat wordt opge volgd. In Pennsylvanië, van oudsher een ge weldig sterke vestig der orthodoxe re publikeinen, verkreeg senator Reed, de feitelijke leider der republikeinsche par tij in het laatste congres, veel minder stemmen dan Guffey, zijn democratische tegenstander. In Wi6consin, het brandpunt van het Amerikaa.nsche radicalisme, zullen Robert en Philip la Follette, de bekende linksche leiders, vrijwel zeker worden gekozen resp. tot senator en gouverneur. Een nader telegram luidt: Tegen middernacht Amerikaanschen tijd, waren voor het huis van afgevaar digden 421 afgevaardigden gekozen De democraten kregen hiervan 311 zetels, de republikeinen 100, de progressisten 7 en de landarbeiders 3. Er moeten nog 14 zetels worden verdeeld. In den senaat zijn volgens de laatste berichten tot nu toe 25 democraten, 6 republik inen, 1 progressist en 1 landarbeider gekozen. Twee senaatszetels zijn nog vrij. Bij de verkiezingen van gouverneurs zijn 17 democratische en 6 republikein sche cardidaten gekozen. In Maryland hebben de democraten een zware neder laag geleden bij de verkiezingen voor het gouverneurschap. De democraat Richy, die 5 maal achter elkaar was her kozen, werd ditmaal verslagen door zijn republikeinschen tegenstander Nice. President Roosevelt is gisteravond uit Hvdepark naar Washington vertrok ken. Meer dan tien jaar, zegt de „Times" in een hoofdartikel, is het verdrag van Washington, dat de beperking der zee machten inhoudt, een verlichting en een voorbehoedmiddel tegen oorlog geweest Het zal nu waarschijnlijk over twee jaar, als het verdrag afloopt, worden opgeheven. De overeenkomst van Lon den loopt op denzelfden tijd af. Dit alles is zeer ernstig, hoewel het verwacht werd, gezien de houding der Japansche gedelegeerden en de strekking der Ja pansche voorstellen. Maar juist de gevaren, die het verdrag van Washington bedreigen, maken de besprekingen van thans zoo wensche- lijk. Alle betrokken partijen moeten hun uiterste best doen om een nieuw beper- kingsverdrtfg in de plaats te stellen voor het verloopen verdrag. Dan behoeft de wereld niets te verliezen bij de ophef fing daarvan. Het zou een ramp zijn, als de beperkingen geheel werden opge geven. Niet dat Groot-Brittannië maar de minste onrust zou gevoelen over een uit breiding van het toch reeds gemelde vérstrekkende Amerikaansche vloot- bouwprogramma. Oorlog tusschen het Vereenigd Koninkrijk en de Ver, Staten is ondenkbaar. Ook Canada en Australië kan zulk een vergrooting niet anders dan welgevallig zijn. Maar dat beteekent niet „een gemeenschappelijk front te gen Japan. Men moet wat Japan zegt over zijn prestige in het Verre Oosten recpecteeren. Maar ruïneuze concurren tie en vlootbouw moeten worden ver meden. Deze zou trouwens het noodlottigste zijn voor Japan. Het is niet goed in te zien hoe Ameri ka kan afwijken van de beginselen neer gelegd in het verdrag van Washington over versterkingen in de Stille Zuidzee en de integriteit van China. Amerika, Groot-Brittannië en Japan zoeken allen terecht naar de beveiliging hunner be zittingen in de Stille Zuidzee. Wat China betreft kan minder ver trouwen worden uitgesproken. De Ver. Staten en Groot-Brittannië hebben beide groote belangen in China en er moet ge duldig worden gezocht naar een verge- 1 Partijen bevredigt; maar drae vóór ïr opze^en van het ver- Kereèd f<f nm 6611 andere overeenkomst den ïesfeM f V°°r in de p,aats te wor- defiikheirt h«tl v. gevveldi«e verantwoor- aenjKhdd beteekenen voor de mogend heid die het verdrag opzegt. m0gend In het rapport van de Amerikaansche commissie van onderzoek naar de oor- vvaarbiM 1i ^mp d€ "Moro Castle", waarbij 114 personen om het leven ziin gekomen, welk rapport is ai toebracht aan het Amerik. dep. van handeï en scheepvaart door den voorzitter der Dlckareon Hoover, wordt oa. gezegd dat er geen enkel bewijs voor is geleverd dat brandstichting de oorzaak Is van de ramp. De ware Lreaak "S den brand is een raadsel dat wellicht nooit opgelost zal worden. Het feit dat zooveel personen om het leven zijn gekomen wordt geweten aan de snelle uitbreiding van het vuur, het te laat alarm maken, het te laat radio grafisch verspreiden van S.O.S.-seinen de ondoeltreffendheid van de alarmsig- nalen en het niet voldo6n&e aansreven van nooduitgangen. Volgens een half-officiëele mededee- ling hebben Chineesche bandieten tus schen Hsinin en Peiwoe een personen trein aangehouden. Drie geologen, die in den trein zaten zijn ontvoerd. De Mandsjoerijsche wacht bood vergeefs tegenstand. Er zijn acht dooden en ver scheidene gewonden. In politieke kringen te Weenen was gisteren het gerucht in omloop, dat de gezant van Joego Slavië in opdracht van zijn regeering een démarche zou hebben ondernomen Lij de bondsregeering om te protesteeren tegen de activiteit van Croatische emigranten in Oostenrijk. Een officieele bevestiging van dit be richt is nog niet ontvangen. De immigratie-ambtenaren hebben den toe gang ontzegd aan den verbannen Duitschen schrijver Erwin Kisch die te Perth (West- Australië) aankwam om deel te riemen aan een vergadering du- Australische anti-oorlogs beweging, te houdien in Port Melbourne van 10 tot 12 November. Kisch verklaarde dat hem de toegang werd ontzegd, omdat hij lezingen zou houden tegen den oorlog. Hij heeft getelegrafeerd' aan het departement van binnenlandsche zaken te Canberra, dat hij geschokt is door de be zwaren die tegen hem gemaakt worden, daar hij als schrijver van internationale vermaard heid in elk land welkom is. Kisch is de schrijver o.a. van „Tsaars, Pausen en Bolsjewisten" en „Geheim Chin^" Men verzoekt ons opname van het onderstaande: Het is alweer zooveel jaren geleden dat de kanonnen, die zoolang hun don derende stem hadden laten hooren tot zwijgen kwamen en de geheele mensch- heid na dien langen onmenschelijken strijd van volk tegen volk, broeder tegen broeder een zucht van ontspanning sla ken kon. 11 November. Wapenstilstandsdag. Men juichte en jubelde: de booze droom was dan toch eindelijk voorbij. Zooveel jaren geleden was dat alles. Zoo vér weg lijkt 't Maar niet voorbij de vrucht van die ervaring en angstige herinnering, die als gebrandmerkt 6taat in ieders hart. 't Heeft geen zin om dit historisch wereldgebeuren op te halen: gebeurlijk heden immers als kralen geregen aan 't koord van den tijd: de een ligt naast de ander in bepaalde volgorde met eigen kleur en gestalte. Wat van wèl groote beteekenis is, is het leven dat wiekte door dat alles heen en de menschheid medenam op haar groote vlucht naar slechts één doel de verwerkelijking van het groote men- schensprookje: het mysteriesprookje dat droomt in 't diepste van ons wezen en wenkt en tot vertrouwen maant, illusies doet ontwaken en warme idealen schept op dezen langen pelgrimstocht daar heen. Op 't pad achter ons liggen de ge strande wenschen en verlangens: liggen de verschrikkingen van haat en broe dermoord: gekristalliseeerde daden van afgunstige gedachten; van gevoelens, die louter en alleen vervuld waren van 't eene kleine ik: dat ik, dat neemt ten koste van een ander en handelt op de basis van afgescheidenheid. Iet opwaartsche pad vóór ons lich tend als een gouden stroom, 't stralen de leven zelf dat voert naar eenheid, naar vrede en intense rust, kan alleen betreden worden door hem die den heili gen wensch koestert het hoogste men- schelijke begrip: broederschap tot waar achtige beleving en volmaakt begrip uit te dragen ten dienste van alle levende schepselen. Want wij allen zijn schakels in de keten die de wereld omvat en heb ben den duren plicht deze schakels glanzend en sterk te maken. Wij komen tot inzicht en volkomen begrijpen door ons terug te trekken uit 't <>-eraas en lawaai en de beroering waarin de lagere aard geprikkeld wordt. Door in stilte en afzondering ons van aangezicht tot aangezicht te zien staan tegenover de diepere waarheden zullen wij in staat zijn te luisteren naar de stem van ons^hart: van 't groote wereld- hart, dat in ieders eigen persoonlijke taal zal weten te vertellen van den wor tel van eenheid waarin al wat leeft zijn oorsprong vindt en waartoe wij langs dat lichtende pad zullen wederkeeren in volmaakt begrip van saamhoorigheid In de twee minuten stilte, die een tra ditie geworden is, wordt de in sleur op- ghande mensch in de gelegenheid ge steld massaal deze groote beleving te ervaren. Stelt u dan open. Verbreekt de grenzen van 't eigen kleine zelf en laat de alles overheerschende heerlijkheid doorbreken van een vrede die eeuwig is Laat ons in die heilige paar minuten stilte denken aan wat ons aller roeping is: de op ieder rustende verantwoorde lijkheid om te brengen: Vrede op aarde in allen een welbehagen. Want het ko ninkrijk van den vrede is in elk van ons. Opent de gouden poorten. Laat stroo men naar hart en alle oorden, deze stra lende vredes-heerlijkheid. Heden, den 8sten November, gedenkt naar de Schager Crt. meldt, het echt paar Klaas Hollander en Rensje Hollan der—Keijzer te Callantsoog het heugelijk feit, dat ze voor 55 jaar terug in den echt werden verbonden. Vijf en vijftig jaar lang lief en leed met elkaar gedeeld. In dit oude dorp aan den voet van het Hol- landsche duinlandschap, waar dikwijls het breede strand onder de blakende zomer-on kon liggen te schitteren, doch waar ook vaak de woedende elementen, losgebroken, over de duintoppen gier den, enhooge golven de kust beukten. Vooral in oogenblikken als deze laatste, k.opten de harten in de kleine woning van Hollander sneller, want vader maakte deel uit van de bemanning van de reddingsboot en in de 36 jaar dat hij deze menschlievende taak verricht heeft, i6 hij er menigmaal op uit geweest. 120 Menschen heeft hij het leven gered in deze 36 jaar en met voorbijzien van alle gevaar, de het eigen leven bedreigde. Zóó zijn deze dapperen! Vragen alléén naar de menschenlevens die op het stuk geslagen wrak aan de woedende golven zijn overgeleverd. Nooit groot genoeg kan onze hulde voor deze mannen zijn Ook Hollander heeft menigmaal zijn leven bedreigd gezien. Onder meer in 1881, toen de boot was uitgevaren in den vliegenden storm, toen een driemast schoener, het Duitsche schip „Hospita", geladen met katoen op het strand was geioopen. Eerst na groote moeite kon de equipage behouden aan wal gebracht worden. Het volgend jaar, in 1882, zou het ech ter minder gelukkig afloopen. Ook toen was het tijdens ontzettend stormweer, dat de reddingboot uit moest om de op varenden van den in nood verkeerenden schoener „Straat Mora" te redden. He laas sloeg hierbij de reddingsboot om en vier Callaritsoogers vonden den dood in de golven Hollandder behoorde tot de overlevenden. Dit zijn slechts een tweetal gebeurte nissen uit het leven van dezen dapperen redder. Naast deze twee zou hij er nog talloos vele in zijn herinnering kunnen oproepen. Thans leeft hi. gelukkig met zijn vrouw in een klein huisje vlak bij de duinen en de zee en geniet daar een wel verdiende rust. Veel wandelt hij nog langs het strand, want Hollander voelt zich één met de zee, die tegelijk zijn vriend en vijand was. Zijn plaats in de reddingsboot heeft hij afgestaan aan zijn zoon, die er schipper op is. Door het Bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond is, naar de Schager Crt. meldt, toegekend aan den heer Ch. H. Th. Schmalz te Schagen de zilveren eerepenning, ter erkenning van diens groote verdiensten in de Middenstands- beweging, in het bijzonder in de plaat selijke organisatie. Deze medaille die bij een daartoe pas sende gelegenheid zal worden uitgereikt, is den heer Schmalz toegekend bij zijn aftreden als Voorzitter der Schager Middenstandsvereeniging. Ook het bestuur dezer Middenstands- vereei iging heeft vorige week den heer Schmalz ten zijne huize gehuldigd en hem daarbij het eerevoorzitterschap aangeboden met een sigarenkist met zilveren inscriptie: Ter waardeering aangeboden door de Schager Handel drijvende en Industrieele Middenstands vereeniging, October 1934. De functie van bedrijfsleider met 1 Nov. 1935 opgeheven. De directie van den Wieringermeer - polder heeft thans aan alle bedrijfslei ders bij de staatslandbouwbedrijven in de Wieringermeer meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de functie van be drijfsleider met ingang van 1 November 1935 op te heffen en met ingang van dien datum de functie van opzichter in te stellen, waarvoor alleen die bedrijfs leiders in aanmerking komen, die als zoodanig hebben uitgemunt en daarbij over voldoende administratieve en theo retische landbouwkennis beschikken en de persoonlijke kwaliteiten, die hen daarvoor geschikt doen zijn. Vermoedelijk zullen ongeveer dertig opzichters noodig zijn. Intusschen kun nen de in functie zijnde bedrijfsboeren in aanmerking komen voor het pachten Snelheidsvarmeer- j Sn eNieldsver meer dering voor ver-; dering voor ver keer, dat den agentkeer, dat den agent van links nadert.van rechts nadert van boerderijen in de Wieringermeer, waarvoor hun een voorkeursrecht wordt verleend; desgewenscht wordt zoo veel mogelijk met hun wenschen t a. v. de plaats van pachting, alsmede inrichting van de boerderij rekening gehouden. Gisterenavond omstreeks half tien heeft op den onbewaakten overweg te MierloHout op den drukken verkeersweg Helmond Eindhoven een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de afsluitboomen half waren neergela ten om den trein van Helmond naar Eindho- van te laten passeeren, naderde op den weg een van Helmond komende luxe-auto van den heer G de J., uit Mierlo. De autobestuurder reed onder dë half neergelaten boomen den overweg op en zag toen tot zijn ontzetting den trein op betrekkelijk korten afstand aan komen. Het is slechts aan groote tegenwoordig heid van geest te danken, dat de heer De J. met zijn echtgenoote en nog twee andere per sonen, die zich in de auto bevonden, nog uit den wagen konden springen en aldus aan den dood zijn ontsnapt. Want pal naast hen werd de auto door de locomotief van den op volle snelheid rijdenden trein gegrepen en meegesleurd. De machinist remde uit alle macht en op betrekkelijk korten afstand wist hij den trein tot stilstand te brengen. De auto was intusschen in brand gevlogen en lag op het tweede spoor. Hoe hevig de schok is geweest, blijkt wel hieruit dat in het wrak van de auto later een buffer werd gevonden, die van de locomotief was afgebroken. Toen bleek, dat de inzittenden van de auto aan den dood waren ontsnapt, heeft de trein de reis voortgezet, terwijl intusschen rijks- en gemeentepolitie van Mierlo werden ge- waarshuwde evenals de brandweer, om de als een fakkel brandende auto op de spoor lijn te blusschen. Burgemeester Verheugt was spoedig aan wezig. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat vorige week op denzelfden overweg een auto op wonderlijke wijze aan overrijding is ontsnapt. Toen is de auto n.1. dwars door den slecht verlichten afsluitboom gereden, kwam op de rails voor een trein terecht en ook toen wisten de inzittenden nog op het laatste moment den wagen te verlaten. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over Hoofdstuk XI (Depar tement van koloniën) der rijksbegrooting 1935. Wij lezen erin: Verscheidene leden drongen aan op inkrim ping van personeel, vooral bij het Technkch Bureau. Eenige leden verzochten te mogen worden ingelicht omtrent de voornemens van den mi nister met betrekking tot een persoonlijk be zoek aan Indië. Gevraagd werd of de minister thans zijn standpunt ten aanzien van de ontwerpen tot herziening der West-Indische regeeringsre- glementen heeft bepaald. Verscheiden leden waren van oordeel, dat de economische en financiee'e toestand van Cura?ao voor het oogenblik zeer bevredigend mogen worden geacht. DE GEHEIMZIIN1GE MOTOR VAN WOLVEGA. Radio-interview met den uitvinder niet doorgegaan. Het interview, dat gisteravond voor den V.A.R.A.-microfoon zou plaats hebben met den heer Wardenier uit Wolvega, wiens naam den laatsten tijd op veler lippen is, omdat hij een brandstofloozen motor zou hebben „uitgevonden", is niet doorgegaan. De radioraad heeft namelijk bezwaar ge maakt tegen de uitzending, omdat de tekst niet tijdig genoeg aan de commissie kon worden voorgelegd. Men hoopt thans het interview over enkele dagen te doen geschie den. Gisteravond tegen tien uur is op het Sir.gel, ter hoogte van de Nieuwe Spaar potsteek te Amsterdam een ongeveer 22-ja- rige motorrijder door onbekende oorzaak over den kop geslagen. De jeugdige motorrijder is met een her senschudding en eenige verwondingen aan het hoofd door den Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst naar een der ziekenhuizen overgebracht. Het van Antwerpen komende Deensche s.s. „Erik Boye" is gisteravond op de Wes- terschelde bij Walsoorden in aanvaring ge komen met het van zee komende, vermoede lijk Duitsche s.s. „Karl Wygand". Naar verluidt moet de schade zeer ernstig zijn, en maakt de „Erik Boye" veel water. Een viertal sleepbooten is ter assistentie uit gevaren. Men zal trachten het schip op een zandbank te zetten. Bergingsvaartuigen uit Antwerpen begeven zich naar de „Erik Boye". Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Op den Rijksweg HarderwijkEnnelo heeft gistermiddag een ongeluk plaats ge had, waarvan een schoenmaker het slachtof fer is geworden. Bij het passeeren van een opgebroken weggedeelte wipte een vrachtauto een ijzeren wegplaat open, welke tusschen de as van de auto geraakte. Hierdoor sloeg de vracht wagen over den kop. In deze wagen waren een zestal jongelui gezeten, die er op weg waren naar de „Zesdaagsche" te Amster dam. Zij werden geen van allen gewond. Op het moment dat de auto over den kop sloeg reed een wielrijder achter haar aan. Deze wielrijder, een 36-jarige schoenmaker, Huyer, kon zijn vaart niet meer temperen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. Hij reed tegen de auto met het gevolg, dat hij in zeer zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Ermelo moest worden overge bracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De schoenmaker laat een vrouw met eeni ge kinderen achter. JAN VAN RIEMSDIJK. Tournee Indië uitgesteld. Jan van Riemsdijk, die het plan had met zijn gezelschap in December naar Indië te gaan, deelt mede, dat dit vertrek voorloo pig is uitgesteld en eerst tegen de lente zal plaats vinden, zoodat het ensemble dus dit theaterseizoen nog in Nederland blijft op treden. Vannacht om drie uur werd een felle uitslaande brand ontdekt in de visch- bakkerij van den heer S. W. de Vries in de Brugstraat in het hartje van de stad Groningen. De bewoners van de tweede étage konden zich ternauwernood red den. Het vuur vernielde de geheele bak kerij. Na drie kwartier was men den brand meester. Reeds gisteren was in de vischbakkerij tweemaal brand ontdekt, men was er echter in geslaagd het vuur te dooven. Het dienstmeisje van de fa milie de Vries, die vlak bij de bakkerij woont, weigerde echter dien nacht daar te slapen, men vermoedt dat het vuur in den schoorsteen is blijven smeulen. Ver zekering dekt de schade. Een. aantal schoten, snel achter elkaar af gevuurd, bracht in den afgeloopen nacht een gedeelte van den O.Z. Achterburgwal en het Oude Kerksplein te Amsterdam in beroe ring. In de buurt patrouilleerende agenten snelden toe en ontdekten een man. die zijn re volver blijkbaar voor een tweede salvo op nieuw stond te laden. Voor het zoover was gekomen, was hij gegrepen. Van slachtof fers van de schoten scheen geen sprake te zijn, wel kwamen zich spoedig eenige perso nen, onder wie een berucht kaartspeler, zich aanmelden om te vertellen, dat de man van de revolver het op hem had gemunt. De ar restant, een ongeveer 25-jarig koopman uit het Noorden afkomstig, doch thans woonach tig te Amsterdam, verklaarde, dat er een grapje over hem was gemaakt, waardoor hij zich beleedigd had gevoeld. Aangezien hij vaak in België is en men daar volgens zijn verklaringen menschen van wie men niet ge diend is, afschrikt door in de lucht te schie ten, had hij hier ook deze methode toegepast. De man zal vermoedelijk worden vervolgd wegens overtreding van de vuurwapenwet. Naar wij vernemen, zal de Hooge Raad van Arbeid niet berusten in het arrest van het Hof te Amster dam, waarbij het faillissement van N.V. Drukkerij Atalanta werd ver nietigd, doch hiervan wederom in cassatie gaan. Dinsdagavond had op den hoek van het Achterom te Amsterdam een aanrij ding plaats tusschen een auto bestuurd door den heer V. uit Hilversum en een driewielig motorrijtuig, bestuurd door den heer P. uit Nijkerkerveen, doordat eerstgenoemde geen voorrang voor pas seeren verleende. P. viel en bleef be wusteloos liggen. Met een ernstige her senschudding werd hij naar de r. k. zie- kenvereeniging vervoerd, waar hij gistermorgen is overleden. Tijdens de afwezigheid der bewoners is gisteravond in de woning van den molenaar van de Zwaluw op de Kruisstraat te Oss. De dieven zijn de woning aan de achterzijde binnengedrongen, hebben het geheele huis van onder tot boven onderzocht, kasten en laden geforceerd en een belangrijk bedrag aan geld ontvreemd, terwijl tevens voor een bedrag van 30 aan postzegels werd mee genomen. Ook de aanwezige gouden en zil veren sieraden werden buitgemaakt. Onder leiding van burgemeester Ploegmakers werd direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men heeft de gebroeders van G. gearres teerd. Deze blijven evenwel hardnekkig ont kennen de inbraak te hebben gepleegd. Hf ondezoek wordt met kracht voortgezet.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9