m JUoiUndaal 1lieuws Stad w Omgeving. tBucqecliike Stand. Jcvwel Pluimveeteelt. Het landingschassis is zeer breed en voorzien van Koolhovenstijlen .velke e0" olieremmende werking hebben. Dit type chassis wordt sedert 1915 op alle Koolhovenvliegtuigen toegepast, is prac- tisch onbreekbaar en voorkomt het we der opspringen na de landing, zoodat op vrij wel ieder terrein kan worden ge land. NIEUWS VAN DE „UIVER". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. MOLLISON NIET OP SCHIPHOL. ZIJN EIGEN RECORD VERBETERD. BERGEN. De eerste Duitsche tentoonstelling van jong pluimvee te Hannover. Een groot succes met 7000 dieren. onovertroffen tegen BERGEN (October). ZUID-SCHARWOUDE (October). Het instrumentenbord is voorzien van alle noodige instrumenten, waaronder dl® welke noodig zijn voor het z.g. bl ndvhegen. De toekomstige verkeers- piloo.t leert op de F. K. 41 dan ook het overlandvhegen en het blindvliegen, zoodat hij, als hij op dit toestel is afge- iest, feitelijk alleen nog maar meer er varing in het vliegen moet krijgen, doch in theorie reeas klaar is voor het „B brevet. De vleugel is eveneens van hout en bestaat uit twee gelamineerde langs- 1 'i?ers' waarov'er triplex ribben zijn ge schoven, het geheel ingedekt met tri plex Deze constructie is identiek aan die der groote verkeersvliegtuigen en zeer duurzaam. Het benzine-systeem is al zeer eenvou dig. De tank bevindt zich in den dikken vleugel en de benzine vloeit via een af- sluitkraan, welke zich vlak voor den be stuurder bevindt, door de zwaartekracht naar den carburateur. Pompen, mano- metere en andere instrumenten, welke zoo licht aanleiding kunnen geven tot storingen, zijn dus v. imeden. De benzine le'dingen zijn van flexibele buis en breuk door trilling kan dus niet voorkomen. Uitgerust met een Gipsy Major mo tor behaalt dit toestel een maximum snelheid van 195 K.M., terwijl bij een snelheid van 185 KM. wordt gekruist Do vliegeigenschappen zijn zeer goed en de machine blijft volkomen bestuurbaar ver beneden de minimum snelheid. Het is onmogelijk met dit toestel rn de iy gevaarlijke vrille te geraken. De betrouwbaarheid en goede vlieg er.srenschappen van de F. K. 41 hebben de N L. S doen besluiten om haar vloot uit te breiden met nog een machine van dit type, welke binnenkort za worden afge leverd. Deze uitbreiding was noodzake lijk, omdat het aantal leerlingen bij de verkeersopleiding steeds toeneemt. Is de toekomstige piloot afgelest op de F. K. 41, dan komt hij voor de verdere practisclie opleiding onder de hoede van den heer AIer, chef van den Vliegtechni- schen Dienst der K.L.M. Hij krijgt dan een Koolhoven F. K. 43 te vliegen, het zelfde type, dat door de K L M. ook als taxivliegtuig wordt gebezigd. Het oefe nen in het besturen van een meermoto- rig vliegtuig geschiedt op een twee- motorige Koolhoven F. K. 48. Na het slagen voor het theoretisch examen, dat gelijk staat met het examen voer derden stuurman groote vaart, gaat de leerling mee als tweede bestuur der op de groote-lijn toestellen der KLM., om eindelijk, als hij werkelijk voldoende geoefend is, als zelfstandig bestuurder van eer taxivliegtuig of van één der vliegtuigen op de binnenland- sche lijnen te mogen fungeeren En zoo komt hij langzamerhand op d" groote Europeesche lijnen en eindelijk op de lijn naar Indië. Maar voordat hij den rang van gezag voerder heeft, zal hij heel wat jaartjes bij de K LM. moeten zi.in geweest en blijk moeten hebben gegeven een door en door betrouwbaar en kundig vlieger te zijn. De „Uiver"-bemanning is gis teravond op grootsche wijze in de sociëteit „Concordia" ge huldigd. Te 9.36 u. Javatijd vertrok het vliegtuig hedenmor gen naar Bandoeng, waar met de landing om 10.33 u. een me nigte van 12000 man het vlieg tuig verwelkomde. De Havik is op uitreis in Medan ge land. De Uiver is op thuisreis te Bandoeng aangekomen. De Britsche aviateur Jim Mollisott, wiens echtgenoote per K L M -Indië- vliegtuig te Amsterdam arriveerde zal te Rome blijven tot de weersgesteldheid is verbeterd. De moge'fik ne'cl bestaat dus dat Mollison heden niet op Schip nol arriveert. Kapitein Rickenbaker verbeterde gis teren zijn eigen record op de geregelde luchtlijn van Californië naar de Oost kust dat hij met 13 uur en 2 min. op zijn naam had gebracht, door met een gro >t verkeersvliegtuig met een bemanning van drie koppen en verscheidene passa giers aan boord in 12 uur en 4 min. van Burbank in Californië naar de luchtha ven Newark in den staat New Yersey nabij New York te vliegen. Hij maakte op deze vlucht slechte een enkele tus- schenlanding te Kansascity om te tan ken. Ingekomen personen. H A M. Smeets, r.k., z.b., Loudelsweg, v Weesp. M. Strooker, N.H., verpleeg ster Breelaan 120, v. Amsterdam. J. W. 'Henneman, r.k., slager. Breelaan 160, v. Den Helder. K. van Vliet, N.H., smid, Berkelaan 8a, v. Alkmaar. J. Th. Ber- nard, geen, kapper, Loudelsweg 35 v. Haarlem. - A. Beket, geen, geleidster, Jong Nederland, v Amsterdam. J. Dek ker, geen, z.b., Dr. van Peltlaan 29, v. Gioningen. A. M. Dignum, r.k. z.b. e(htSWTg?°oV- ZiJPe- M. Öotjersi M 1 WT' J- Beenken, N.H., huishoudster, Math Wiegmanweg 11, v. Enkhuizen. - hlw ,0ut' geen> directeur Imp. Mij., Wil- helm.naiaa" 20) v. Amsterdam^ B. H, Geerhngs r.k., kellner, Breelaan 2, v, Arn- 20 v n w6 n£> rdt» zb> Loudelsweg 'VzhD®H-E. J- C van Delden, A F m ^udelswe8 20, v. Zwolle. - van Den' h!" 1 r* z b Loudelsweg 20 iïïf N H* X T - D. L.: lan'fc'&an H I Utt'rt8, X™ 5°°s fokker y-.isii, V.' hoendenr- H Strirlen u" van sterdam. 43 van ^klkma naaiSif' Dr- van Peltlaan 7J, Ja,n Alkmaar. M. F. Reus rk z b Loudelsweg 20 van Berkhout. - CJ van Gulik, geen, leerares 'ich. om. St van claan 8, van Amsterdam. S:r°entenhandelaar, Ka naaldijk 51, van Amsterdam. A. J de Poel Go^l ÏW' Breelaan 92, van Baart NH K echtgen' H- J- A. haart, N.H., z.b., Natteweg 37, van l>n 7I 77. j* M' Sitiyter, R.K., z.b., Breelaan 7 h Mrp i ?ar' 7^ A Lingsma. L. d. H., z.b., Berkenlaan z2, van Opsterland F Lenaen, geen Breelaan :.0a, van Schorl. - n u^ nVer,w onderwijzeres Kerkelaan Al» van Oen Haag. A Krevtfer N H 7 h Jan Oldenburgiaan 15, van Alkmaar. A. C.' v! i i dienstbode. Dorpsstraat 80, van Alkmaar. - P. Bras, R.K., melkrijder! HKrgerweg 90, van Egmond-Binnen. R M. lermohlen, N.H., z.b., Doorntjes 23, van Amsterdam. - P. M. Th. Brands, R.K., z.b., Loudelsweg 20. van Amsterdam. M W. G. Dingjan, R.K., z.b. Loudelsweg 20, van maar- B. Bischot, R.K., zb., Loudels weg 20, van Zandvoort. M. van Blaaoe- ren\w€e?' l Buerweg 2i, van Groningen. W. J. Tinbergen, N.H., koopman, Prin- sesselaan 46, van Den Haag. G. M. C. Steur, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Monni kendam. C. M. Ligthart, R.K z.b., Lou delsweg 20, van Wervershoof. J. Ootjers, G.K. monteur. Tuindorpweg 19, van Oudorp. M. C. Beukers, R.K., dienstbode, Midden pad 5, van Alkmaar. G. J. M. Commissa ris, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haarlem M. C. de Jong, R.K-, z.b lou ielsweg 20, van Hazerwoude. R. C. Mooy, N.H., sla gersknecht, Breelaan 25, van Oterkek. H. E. P. van der Hagt, N.H., z.b., Verspijck- weg 5, van Renkum. M. J. Dekker, R.K reiigieuse, Loudelsweg 25, van Hoogkarspel. Jonkvr. H. W. Barnaart, echtg. van Cohen Tervaert, N.H., z.b., naar Ned.-Indië. H. Houter, geen, z.b., naar Hoorn. A. Kooy, R.K., db., naar Velp. - C. H. Deen, R.K z.b., naar Hoorn. C. H. Jonker, N.H., sla ger, naar Oudkarspel. M. E. Molenaar, R.K., z.b., naar Uitgeest. C. C. Acda, R.K., z.b., naar Rotterdam. P. Meyer, N.H., z.b., naar Heiloo. M. Hoogvorts, wed. van C. Brommer, NH., z.b., naar Heiloo. Th. Hotb, Evang., dienstbode, naar Amsterdam. W. F. J. van Houtum, E.L., z.b., echtg. van van Ankel, naar Amsterdam. J. Joös- ten, N.H., boekhouder, naar Alkmaar. L. Steidt, R.K., z.b., naar Duitschland. M. Kaiser, idem, idem. A. Fleskens, E.L., z.b., naar Duitschland. J. Bellis, geen, huis schilder, naar Alkmaar. W. Karsten, R.K., z.b., naar Nibbixwoud. L. M. de Koning, R.K., z.b., naar Oude Niedorp. J. J. Brau- tigum, R.K., z.b., naar Ned.-lndië. K. Bus, N.H., bakkersknecht, naar Haarlem. G. Koppes, wed. van J. H. Koster, R.K., z.b., naar Hoorn. C. C. Zoon, R.K., dienstbo de, naar Ursem. G. Hoogeland, R.K., d.b naar Heiloo. Th. Merkle, R.K., dienstbode, naar Amsterdam. G. Brunotte, E.L., d.b., naar Duischland. A. Hutters, N.H., db., naar Amsterdam. M. M. de Does, G.K., z.b., naar Terschelling. P. Grin, D.G., z.b., naar Amsterdam. Ingekomen personen. A. J. Verhaar, R.K., z. b., naar Oude Niedorp. J. H. M. Driesen, R.K., huis knecht, naar Alkmaar. T. B. Blom- mestijn, R.K., z. b., naar Merkelbeek C. Haantjens, geen z. b., naar Amster dam. E. Borger, R.K., z. b., naar Duitschland. J. Almekinders, N.H dienstbode, naar Kattendijke (Z.). J- G. ten Brink, N.H., z. v., naar Amster dam. C. M. S. Bontje, R.K., z. b. naar Haarlemmermeer. A. Tol, R.K., koop man, naar Amsterdam. M. van der Zee, N.H., z. b., naar den Helder. F. Plantinga, G.K., constructeur, naar Zaandam. J. van der Vliet, N.H., tuin der, naar Alkmaar. A. H. Merkelbag, II. A., z. b., naar Amsterdam W. Wein- gartner, D.E., dienstbode, naar Leer dam. E. M. Sander Hedwig, E.L., d.b naar Blokker. G. C. Jacet, R.K., z. b., naar Alkmaar. J. Knol, N.H., kapper, naar Medemblik. B. P. Stolker, R K., z. b. naar Boskoop. W. J. Timmer, N.H., banketbakker, naar Alkmaar. N. Nooy, R.K., z. b., naar Ursem. M. J. A. Bruynssteyn, R.K., z. b., naar Am sterdam. D. Beemster, N.H., huis houdster, naar Wormer. M. W. Lu- bach, geen, verkoopster, naar Amster dam. J. de Groot, R.K., arbeider, n. D. Helder. J. M. Bontje, R.K., z. b., naar Ter Aar. C. van Baar, R.K., z. b., naar Venhuizen. A. M. Boon, R.K., z. b., naar Bovenkarspel. C. M. Boon, R.K., z.b., naar Bovenkarspel. M. A. Boon, R.K., z. b., naar Venhuizen. C. H. M. Coppens, R.K., z. b., naar Heem- stede. M. G. C. Doodeman, R.K., z. o., naar Edam. B. M. de Jong, R.K., z. b naar Hazerswoude. C. C. Oud, R.K., z. b., naar Hoogkarspel. A. Obdam, R K., z. b., naar Venhuizen. A. Koop man, R.K., z. b., naar Venhuizen. - P. A. Kaptein, R.K., z. b., naar Alkmaar. Remijn, R.K., z. b., naar Hoedekens- kt-rke. M. R* Smit, R.K., z. b., naar Hoogkarspel. H. A. M. Teeuwen, R.K z. b., naar Velsen, Santpoort. H. M. I. Verkey, R K., z. b., naar Leiderdorp. A Vijn, R.K., z. b., naar Medemblik. M E Warnaar, R.K., z. b., naar Medem blik. M. Fillet, N.H., z. b., naar Am sterdam. E. van der Horst, geen kleermaker, naar Amsterdam. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe, Diergaar desingel 9tia te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad ver melden. Onlangs maakte ik de lezers attent op deze interessante, groote tentoonstelling welke te Hannover gehouden zou wor den en nu ik, na een uitstekende reis weer terug ben, wil ik er nog een en an der van vertellen, daar er voor ons veel te zien was. De titel klinkt net alsof dit de eerste tentoonstelling geweest is van jong pluimvee, welke er in Duitschland ge houden is, doch dat is totaal onjuist. In Hannover zijn er reeds 62 van zulke tentoonstellingen gehouden, dus een enorm groot aantal. Doch dat waren alle tentoonstellingen die uitgingen van de Pluimveevereeniging te Hanno ver en thans onder het nieuwe regime is dat geheel veranderd. Het geheele tentoonstellingswezen is gecentraliseerd en staat onder leiding van een bekend fokker, den heer Riedel. Vanuit een centraal punt worden nu alle tentoon stellingen geregeld, wat tijd en klasse betreft. Er zullen in totaal gedurende het nu komende seizoen in Duitschland maar eventjes 1400 pluimveetentoonstel lingen gehouden worden, welke verdeeld worden in allerlei klassen. Slechts enke le daarvan zijn z.g. rijkstentoonstellin gen en de drie allergrootsten heeten „spitz-tentoonstellingen, wij zouden zeg gen: top-tentoonstellingen. Deze zijn: Hannover, Berlijn en Essen. De Hannoversche neemt weer een bij zondere plaats in, daar zij alleen jonge dieren omvat, behalve wat betreft de duiven, waarvan ook overjarige inge zonden worden. In Berlijn komt 22 No vember een reusachtige internationale tentoonstelling, alleen van duiven en men denkt daar ongeveer 10.000 duiven bijeen te brengen. Dan komt van 4J7 Januari in Essen de z.g. eerste Duitsche ras-pluimveetentoonstelling. In Januari had men in Leipzig op een dergelijke tentoonstelling 24000 dieren bijeen ge bracht. Welnu, men wil thans dat getal in Essen nog overtreffen. Bovendien wordt deze xippen-tentoonstelling ge combineerd met een rijks-postduiven- tentoonstelling, waar dus postduiven uit geheel Duitschland zullen verschijnen. Hannover was echter reeds van ouds de groote tentoonstelling die het seizoen opende en zij was beroemd, zoowel om de kwaliteit der dieren als om de orga- n;. atie. Toen men meer dan een halve eeuw gele den er mee begon, achtte niemand het moge lijk in het najaar een tentoonstelling van jong pluimvee te houden, maar juist deze show heeft de fokkers gedwongen vroeg te broeden en zoo is de sport dan ook de be- drijfspluimveehouderij vóór gegaan in de vroegbroederij. Om nu dergelijke jonge die ren naar waarde te schatten is weer een heel moeilijke taak voor de keurmeesters. Hannover gaf te allen tijde der. toon aan voor het komende seizoen. Hier werden alle fokproducten voor het eerst in het publiek vertoond, hier kwamen de fokkers voor het eerst na de zomer-pauze weer bijeen om te zien hoe ver de fokkerij in bepaalde richting was gekomen, hier kwam ook de industrie met haar fabrikaten en nieuwe vindingen en kon men voor het komende seizoen zijn in- koopen doen. Ten einde een goede keuring te verkrijgen beschikt men over een groot leger keurmees ters. Thans waren er niet minder dan tach tig aan het werk ter beoordeeling van de 7000 dieren. Deze keurmeesters moeten strenge examens afleggen voor ze aan het werk mogen gaan en bovendien zijn er op de tentoonstelling z.g. keurmeesters-klassen, waarin de keurmeesters de door hen zelf ge fokte dieren kunnen inzenden. Zij kunnen daardoor dus aan het publiek toonen dat ze niet alleen de theorie van de fokkerij ken nen doch ook in de praktijk wat kunnen be reiken. Behalve de eisch dat het pluimvee in 1934 moet geboren zijn, worden de toelatingen nog verzwaard door het feit, dat alle dieren van vaste genummerde voetringen moeten voorzien zijn. Geen dier zonder onafneem bare voetring mag gekeurd worden en zou een keurmeester dat toch doen, dan wordt hij voor altijd gediskwalificeerd. Deze voet ringen worden door de tentoonstellingsvak- greep bij millioenen tegelijk ingekocht en aan de fokkers met eenige winst verkocht. E)eze winst wordt weer gebruikt om tentoon stellingen te organiseeren, prijzen te betalen, enz. Elke klasse bevat slechts 15 dieren en hiervan kunen er slechts 4 een prijs behalen, zoodat er dus steeds II moeten afvallen. De beoordeelingen zijn V voortreffelijk, dat wil zeggen het dier moet ideaal zijn, er mag geen enkele fout aan zijn), s.g. (zeer goed), g. (goed), b. (bevredigend). Het inleggeld Bedraagt 4 mark, wat zeer hoog is en men begrijpt dus meteen de zeer verantwoorde lijke taak voor de keurmeesters om in elke klasse de vier beste dieren aan te wijzen. Naast keurmeesters-klassen zijn er ook nieuwelingen-klassen, waarin fokkers mogen exposeeren, die nog nooit elders een prijs be haald hebben. Ziedaar dus het algemeens schema dezer tentoonstelling. Het aantal prijzen is zeer groot. Men heeft rijkseereprij- zen, rijksvakgroep-prijzen, eereprijzen, eere- pijzen der stad Hannover en eereprijzen van de erkende vakbladen. Dit laatste is ook weer een interessant systeem. Een vakblad kan als de inhoud goed is z.g. „erkend" worden en daarnaar streeft natuurlijk elk vakblad. Van elke abonnée wordt dan 25 pfenning aan het centraal bureau betaald en het to taal bedrag wordt weer gebruikt als prijzen voor tentoonstellingen. Er zijn hier pluim veebladen met 40.000 abonné's, dus dat brengt ook al weer heel wat op voor de ten- tocnstellingskassen. Het is dan ook geen wonder dat waar al deze factoren samen werken men thans 7000 dieren bijeen kreeg. Men had dat vooruit Rheu matiek licht, verkoudheid, (pit, ischiM hoofd- en zenuwpijn. Attesten van ruim 6000 Prof. en Doktoren erkennen de goede en onscba- delijke werking van T o g a I. niet verwacht, vooral met het oog op de slechte tijden, doch het resultaat heeft alle pessimistische verwachtingen verre overtrof fen. Deze inzendingen zijn ongeveer als volgt verdeelt: bijna 2800 kippen, ongeveer 1000 krielen, 250 eenden, 30 kalkoenen, 45 ganzen. Verder 2250 duiven en nog 350 postduiven. Onder de kippen treffen we aan 850 Leghorns, 420 Wyandottes, 410 Rhode Islands, 120 Barnevelders en 120 Welsum- mers. DR. B. J. C. TE HENNEPE INGEKOMEN PERSONEN. W. Piet, G.K., z.b., Clarissenbuurt 4, van Amsterdam. C. Pauw, N.H., dienstbode, Kennemerstraafweg 175, van Oudorp. T. van Twuiver, N.H., telefoniste, I amoraal- straat 3, van Oudorp. M. Smit, N.H schilder, en echtg., Asterstraat 4, van Oudorp. H. A. Kuhn, R.K., onderwijzeres, van der Kaaystraat 23, van 's-Gravenhage. M. Stegeman, N.H., timmerman, Blaeustraat 15, van Naaldwijk. J. C. M. van der Linden, N.H, verpleegster, Wilhelmina'.aan 11, van Amsterdam. E. Koops, N.H., verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Amsterdam. E. Timmer, R.K., dienstbode, Langstraat 86, van Heiloo. J. F. Kuijper. geen, teekenaar, Mient 13, van Amsterdam. J. H. J. Her mans, R.K., z.b., Kerkplein 8, van Weert. C. Leerink, geen, rijkstelefoniste, Bisschop Bottemannestraat 70, van Voorburg. H W. Kohier, R.K., correspondent en musicus, en echtg. en kinderen, Westerweg 47, van Egmond-Binnen. B. Overpelt, R K., tim merman, Nieuwpoortslaan 217, van Egmond- Binnen A. M. Duin, R.Kz.b., Nieuw poortslaan 217, van Amsterdam. J. G. J v. d. Vis, R.K., reiigieuse, Emmastraat 12, van Rotterdam. C. T. Verbeek, N.H., z. b., en echtg., Groot Nieuwland 70, van Hillegom. G. Witvliet, echtg. Jan Rijk d- Waal, geen, z.b. Bergerweg 48, van Wijk aan Zee en Duin. C. M. Hogeboom, R.K., reiigieuse, Nas- sauplein 11, van Grootebroek. A. S. Kuil- boer, R.K., dienstbode, Waerdendelstraat 1, van Oudorp A. G. W. Wilms, N.H., z.b., K. van 't Veerstraat 9, van Enkhuizen. M. J. Smit, N.H., huisknecht, Keizerstraat. 22, van Koedijk. Niet vertrokken A. Bij waard, r.k., dienstbode, van Everdingenstr. 18 naar Oude Niedorp. Th. G. Hofman, van Enkhuizen, n. v. d. Woudestraat 71. T. G. Hofman, rk., arbeider N.S., en echt genoote en kindereen, v. d. Woudestraat 71, van Enkhuizen. R. Leeuwerke, N. H., arbeider bij de wegenbouw, en echtgenoote en kinderen, Omval, van Ilpendam. VERTROKKEN PERSONEN: O. J. Pollen, chemisch wasscher, D.E., van Wagenmakersstraat 3 naar Duitschland. G. G de Koning, R.K., van Oudegracht 19 naar Bergen (N.H.) Wed. P. C. van der Reep, huishoudster, en dochter, z.b., R.K., van St. Josephstraat 9 naar Haarlem. A. M. van der Bijl, huishoudster, G.K., van Koorstraat 4 naar Oude Niedorp. J. Baas, z.b., N.H., van K. van 't Veerstraat 61 naar Heiloo. G. M. Vennik, dienstbode, N.H., van Doelenstraat 24 naar Oudorp. J. A. Koster, kantoorbediende, R.K., van Lange- straat 22 naar Amsterdam. P. H. M. Hee- ger, apothekers-assistente, R.K., van Kerk plein 8 naar Harlingen. A. Alberts, druk ker, G.K., van Landstraat 1 naar Ede. Wed. K. Winkelaar, z.b., N.H., van Zeglis 170a naar Schermerhorn. H. R. Williams, zendeling, HdlD., van Stationsweg 174 naar Apeldoorn. H. de Raat, z.b., en gezin, N.H., van Paardenmarkt 4 naar Schagen. Th. C. H. Pekelharing, dienstbode, R.K., van Stationsweg 60 naar Amsterdam. C. Flach, z.b., N.H., van Oudegracht 185 naar Maartensdijk. Th. A. J. Groeneveld, R.K., huisknecht, van Langestraat 94, naar Amsterdam. J. B. A. M. Filbry, R.K., van Nassaupl. 11 naar Hillegersberg. W. M. Helling, E.L., administrateur en echtg. en kinde ren, D.G., van Wilhelminalaan 20 naar Heiloo. W. J. Timmer, N.H., banket bakker, van Landstraat 74 naar den Helder. M. M. A. Feddema, R.K., d.b van Westdijk 11 naar Limmen. B. J. KorsTrompetter, R.K., z. b., van Mient 17 naar Castricum. J. A. van Dorsse- Keus, geen, inspecteur 2e klas bij den dienst van het vervoer N.S., en echtg., Rem.,en dochter, geen, van Fontein Verschuirstr. 6 naar Groningen. A. W. C. M. Vermolen, R.K., rijkstelefo niste, van Westerweg 12 naar Amster dam. Geboren: Leonardus z. van J. J. Vis ser en G. M. Gorter. Cornelis Melis z. van P. Evers en A. H. Natzijl. Elisabeth d. van J. van der Woude en E. Meyer. Hendrikus Johannes z. van G. Bleeker en H. M. Kroes. Martinus Johannes z. van R. Kleverlaan en S. M. Henneman. Henny Ida d. van H. 1. Middeldorp en A. P. Raams. Dirk z. van A. Blokker en A. van Dijk. Getrouwd: Nicolaas Cornelis Bijman en Petronella Druyven. Nicolaas Wille- brordus Bakker en Hildegard Betty Lorenz. Arnoldus Maria Antonius Heystee en Johanna Hendrika Maria van der Wielen. Cornelis Meyer en Helene Bartjes. Carel Frederik Cohen Tervaert te Bloemendaal en Jonkvrouw Wilhelmina Helena Barnaart. Overleden: Adriana van Gelder, 74 j., echtg. van H. van Suil. Levenloos aange geven kind van Bernardus Schaaper en Geer- truida Nipshagen. Maartje de Nijs, 86 j., Flandin, de leider der nieuwe Fransche regeering wed. van J. H. Meyer, eerder wed. van J. Swaan. Maria Bakkum, 42 j. Daniël Hoskam, 69 j., echtg. van P. H. Sibbel. Maria Anna Hoeben, 70 j., echtg. van Jan van Wonderen. Jacob Lek, 81 j., echtg. v. J. Bakhuis. HENSBROEK (September en October). Geboren: Jan, z. v. J. T. Kluit en M C. de Jong. Theodorus Gertradus, z. v. G. Mol en P. Rood. Joha.i, z. v. J. Klerk en A. Koning. Johannus, z. v. P. Appelman en A. v. d. Eng. Chris- tina, d. v. C. Brink en A. 4PP®L Ondertrouwd: Jacobus Schutte uit Hoogwoud en Cornelia Groenveld. Overleden: Dirk Schuit, oud 68 jaar, echtgenoot van T. Koning. OUDKARSPEL (October) Geboren: Jan z. van J. de Wit en A. G. M. v. Braambeek. Stephanus Lauren- tius z. van A. Teileman en A. D. Smit. Wilhelmus Theodorus z. van W. Kaag en A. Groen. Wijbe Jeppe z. van K. Hoekstra en G. Dijkstra. Getrouwd: Jan Bakker en Marta Anna Frieda Müiler. Overleden: Antje Duin, 83 jaar, wed. van J. Reik. Geertje Swager, 79 j., wed. van J. Duijves. Geertje Duijneveld, 63 j., wed. van E. van der Ham. Evert Eduard Stip, 3 weken, z. van E. Stip en J. Kroeze. Jan de Wit, 80 jaar, wed. van G. Kalverdijk Geboren: Jacobus, z. v. Antonius Ber nardus Beemsterboer en Aafje den Nijs. Ondertrouwd: Cornelis Gerardus Bruin en Emerentia Anna Schrijver. Overleden: Dieuwertje de Wit, oud 77 jaar, weduwe van Simon Zeeman. Jan Francis van der Vliet, oud 76 jaar, weduw naar van Alida Margaretha Dijkman, te Alkmaar. 6 Uw Crisis Comité zorgt voor brand stoffen, voor Uw minder bevoordeelde londgenooten. Wilt U voor de mid- delen zorgen "BW MARIE LOUISE. Daverend succes Wanneer een vrijwel uitverkocht huis ta van „open doekjes" brengt aan tooneelspelers wanneet eenige honcerden menschen aan it slot van het eerste bedrijf de spelers ze. zeven keer terug roept en wanneer al di< menschen aan het slot een hulde, neen, eei ovatie brengen aan een groep spelers, dai mag men over het stuk en over het spel dei: ken hoe men wil, maar dar. moet men erken nen, dat er een zeer geslaagde opvoerin geweest is. Zoo was het gisteravond in het Guldei Vlies. Daar heeft een enthousiast zaal ge luisterd, gelachen, geapplaudiseerd en aai het slot alle spelers, zonder uitzondering een daverende ovatie gebracht. De operette-revue Marie Louise is een alleraardigst stuk, dat natuurlijk zijn foutei heeft, dat zelfs zwakke deelen bezit, maar da; in het algemeen boeit door de frisscht enthousiaste wijze van spelen. De inhoud ei van eischt niet veel inspanning van he. publiek. Marie Louise, de dochter van een schoon Cubaansche, is groot gebracht en opg; groeid op Cuba waar iedereen haar on ringt met liefde. Wie haar ouders echter zii weet zij niet en degenen, die het wel wetei althans vermoeden, zwijgen er over.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11