Agenda Alcmaria Victrix I A. F. C. I. Antstecdaniscfie föeucs Ook "Weerbericht ftechtszahen £aatste Aerichtm Stad en Omgeving. 'Pcomnciaaf 'flieuws Zondag a.s. 2 uur 0 LICHTE AARDBEVING IN MEXICO. WINKEL. BO VENKARSPEL. WERVERSHOOF. van Vrijdag 9 November 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. *txdivid«nd. 1 pCt Heden 1 pCt. DE STREEK. SCHERMERHORN. Nutsavoid. Ingekomen personen. Vertrokken personen. uaiii Vorige koer* Koer* op heden 2 uur 1T'* EGMONDBINNEN HEEMSKERK. lfoor kleine tuinen. Weero"erzicht. (Ongecorrigeerd van ver- BRIGITTE HELM VOOR DE RECHTBANK. Wegens veroorzaken keersongeval. 11. KOLENDAMP-VERGIFTIGING. Aan den dood ontsnapt. AMY JOHNSON VERTROKKEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het danshuis De gcuden Engel (real.); hoofdrollen Lucie English en Fritz Kam pers. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Donderdagav., half 8, onderzeefilm van Cebr. Williamson (wetensch.); toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het huis in de 56e ifraat (dram.); hoofd rol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De Zijde express (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Zondag, Maandag en Dinsdag hoofdnummer Liefde is geen speelgoed (am.); hoofdrollen Adol- phe Menou, Genevieve Tobin. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 i'.ur af doorloopen- de voorstellingen. Vrijdag 9 November. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B, spreker ir. Paardekooper. Zaterdag 10 November. 11 uur, café Central, protestvergadering tegen de uitvoering der crisiswetten. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Dokter Bavino door Loevens' tooneelgezel- schap. Zondag 11 November, 8 uur, rem ke.k, vredesherdenking; twee sprekers, zang, declamatie, viool en orgel. Dinsdag 13 November. 7 uur, lokaal Grrot te Hensbroek, jubi leum-voorstelling 't Viooltje. De Mexicaanscbe havensteden Chiapas, Oaxaca en Veracruz zijn gistermorgen door een lichte aardbeving getroffen welke slechts geringe materieele schade aanrichtte. Plannen voor een bad- en zwem inrichting. Woensdagavond had de vergadering plaats, welke was uitgeschreven door een voorloopig comité om te komen tot oprich ting van een Bad- en Zwemvereeniging in de gemeente Winkel. 37 personen hadden aan de oproep gehoor gegeven. De vergadering stond onder leiding van den heer B. Span. In diens openingswoord memoreerde hij de aan deze vergadering reeds eerder vooraf gegane pogingen om een dergelijke inrichting in onze gemeente te krijgen, welke pogingen evenwel tot heden geen resultaat hebben ge had, terwijl naar de meening van het comité een bestaande vereeniging met meer succes zou kunnen werken en contact zou kunnen zoeken met lichamen, welke in bedoelde rich ting werkzaam zijn. In deze vergadering kon niet het woord worden gegeven ter bespreking van even- tueele plannen, of over de plaats waar het zwembad zou komen. De vergadering zou zich dan op een terrein begeven, waarover zij nog niet bevoegd is. Het doel zal voorloopig zijn zich met het gemeentebestuur in verbinding te stellen en zoo mogelijk daarmede overleg te plegen over de daar bestaande plannen, terwijl nog later zal blijken of een eventueele exploitatie zal zijn aan de vereeniging of aan de ge meente. In ieder geval zullen alle pogingen in het werk worden gesteld Winkel te voorzien van een goede badgelegenheid, waaraan reeds jaren behoefte bestaat. Door enkele der aanwezigen werden eeni- ge vragen gesteld, welke echter nog slechts ten deele konden worden beantwoord. Staande de vergadering traden reeds 36 personen als lid der vereeniging toe, terwijl na afloop der bijeenkomst zich reeds meer dere personen als lid hebben aangemeld. De voorzitter wekte de aanwezigen op in eigen kring leden te werven en van nieuwe leden aangifte te doen bij den tijdelijken secretaris, den heer A. J. Poste. De vergadering kon goedvinden, dat het voorloopig comité hare werkzaamheden voortzetten, terwijl nog in den loop van dit jaar een ledenvergadering zal worden bij eengeroepen, waarin de statuten, het huis houdelijk reglement en de contributie zullen worden vastgesteld. Op de middagveiling van gladiolen van de Veilingsvereeniging „Westfries land" liepen enkele soorten iets op. De soorten Halley, Foch en Anmut hadden echter weinig belangstelling. *De heer J. K. Haarsma, alhier, aangesteld tot hulpcommies standplaats Alfen (N.-B.) met is als (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STA ATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1931 101% 4 1934 1 1% 101% 4 Ned -Indië 1934 13' %6 4 1934 A 4 4 IÜ03/:6 5H Ouitsi hland 1930 49 20% 22 21% 2'% idem met kettingverklaring 22% 22% 22'/, BA.Nu iris 1 cLI INÜfcN. Amsterd Baak 9 107 1Ü7 Handel Mpij Lert. v. 1000 «II 36 35'/, Koloniale Bank 31% 31% Ned Ind Handelsbank 59% 59% Rotterd Bank b4 84 iNDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie 1 1 1 32% 33 v Berkels Batent 23 Calve L)elft Cert. 49 44 Nederl bord ex 40 afst. 9 4 21 219 Philips GloeiL Gem Bezit 49 <13% zlb% 215%- 215%1 2 5j-% Unilever 44 72% 72% /1% INDUSTR OND BUITENL. 22% Anaconda 9 8 0% 6|- 6% 6%c 1 "%6 16% 1 %6 1 %6 i Cities Service 4 9 9 1%« 20% 20% 11. S Leather 3% CULTUUR MAATSCH. H V A. 14 >Vs 147 Java Cultuur 9 6t% Ned InH. Luiker Unie 59% 11% 5.i0 MIJNBOUW 134 136-5% 135% 135% BoetoD t 9 9 4 6% b Rediang Lebong t 169 168i/, PETROLEUM. 119% 1 »%6 138$-% 137%-8 Per lak 827, 3% 83% 84 84% Continent»' Oil 4 9 0 1»% 10% 107/16 4% RUBBERS. Amsterd. Rubber 8 S% ^9% 69% 89%| 89% Deli Bat Rubber 00% bs 761/2 77% 31 Va 31 56 Interc. Rubber t 9 9 1% 1% 1% SCHEEPVAARIEN. Kon. Ned Stoomboot 4 Scheepvaart Unie TABAKKEN. 29% 1 35% P4% Oud» Dell 9 111% 111 Senembah 4 4 1 118% 120 9 AMER SPOORWEGEN. 33% Southern Railw. Cert 4 4 9 10%c Union Pacific 1 62% jjNoteerinfi per 50. fExilain. PROLONGATIE Vorige koen .WISSELKOERSEN Ai ia 1ERDAM Het verloop aan de veiling is in de afgeloopen periode iets gunstiger ge weest. De koudere weersgesteldheid hield de overmatige groei van de bloem kool tegen en al had dit nog geen in vloed op den aanvoer, die deze week nog zeer groot was, de kwaliteit werd er toch iets beter door, zoodat het getal uitschot merkbaar kleiner was, dan men sinds weken gewoon was. 'Voor het Nutsdepartement trad Wooensdagavond als spreekster op mej. N. Menagé Challa Deze begaafde spreekster wist zoowel in het ernstige als in het luimige het publiek geheel te boeien. Vóór de pauze werden door haar ver tolkt „De Jager, Amsterdamsche school- volksbuurt en Gevaccineerd"; na de pauze „Het Alibi, Zes om een dub en De plaatsvervanger". De voorzitter van het departement, ds C. Boerendonk, bracht na afloop de spreekster hartelijk dank voor den mooien genotvollen avond. had hij in zilver omgezet en het geld te eigen bate aangewend. E>e officier van justitie eischte 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. HET „AUTO-ONGELUK" TE SLIEDRECHT. Het gerechtshof heeft Woensdag veroordeeld J. E. v. L., 26 jaar, kantoorbediende, wegens poging tot het doen plegen van oplichting, tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf, verminderd met zes maanden voorloopige hechtenis. Eisch: 1 jaar en 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek van twee maanden voorloopige hechtenis. Verdachte had tezamen met zijn broeder J B. v. L., die in Juni 1933 met zijn auto bij Sliedrecht in de Merwede was gereden, om de overtuiging te vestigen, dat hij verdron ken was, zijn vader ertoe bewogen, pogin gen aan te wenden tot uitbetaling van de levensverzekering door J. B. van L. afgeslo ten. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. De Utrechtsche rechtbank heeft den 36 jarigen chauffeur K. 'te Soesterberg wegens verduistering van een auto veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der voor loopige hechtenis. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf. KOEDIJK. D. Snijder uit Zeist. B. J. Beerse uit Schoorl. P. Groenwoudt en dochter uit Schermerhorn. J. Vennik uit Schoorl. P. Koopman naar Alkmaar. N. J. Ruiter naar Oudorp (N.H.) M. J. Smit naar Alkmaar. J. Duinmeijer naar Beverwijk. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parij* B isel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm o»i° 1 477/ 7 4üi 59 45 9 '3% 34 55 4s 15 3315 38 15 17 15 20 15 12,65 I 38 59.45 9 Ml/, 34 54 4 16 32 90 38 00 37 10 20 15 U.65 Dinsdagavond hielden de land- en tuinarbeiders een goed bezochte verga dering. De voorzitter deelde in zij-i openingswoord mede, dat deze bijeen komst vooral belegd was om een wijzi ging in de steunregeling te bespreken. Gewaarschuwd werd niet te teekenen op lijsten, die door andere partijen wer den aangeboden om hooger steun te ver krijgen, en waarvoor dezer dagen ook een propagandist bij het gemeente huis had gepost. De eigen organisatie zou zoo noodig zelf wel een actie voeren. Hierna kreeg de heer Salman van het Hoofdbestuur het woord, om den nieu wen maatregel te bespreken n.1. dat zij, die in de vorige periode waren uitge trokken, alleen opnieuw van den bond konden trekken, als ze 4 weken in het vrije bedrijf waren werkzaam geweest tusschen Mei en December. Spreker zette de motieven van den minister uit een, en hoewel de bond er zich niet mee kon vereenigen, moest men er zich bij neerleggen. Enkele leden zouden daar door gedupeerd worden. Bij de discussie kwam tot uiting, dat misschien ook werktijd in werkver schaffing in aanmerking zou komen, en dat op de Bondsvergadering over een vermindering van contributie voor de slachtoffers zou gesproken worden, al was de maatregel dan ook reeds in Mei genubliceerd. De noodige formulieren werden ter vergadering verstrekt. Vervolgens hield de hoofdbestuurder een krachtige improvisatie over den tegenwoordigen toestand, de schuldi gen en den toestand van voorheen. Door notaris Boerlage te Velsen is Donderdag het vast goed, behoorende tot de failliete boedel van den heer C. A. v. Zanten, bloembollenkweeker en -handelaar verkocht, gelegen te Noord dorp, Rijksweg 17 en Houtweg 9, ter grootte van pl.m. 3H.A., bestaande uit 2 woonhuizen, bollenschuur, loods, bouwterrein en teelgrond. Een en ander in 12 perceelen. Combinatie 15, bouwterrein, pl.m. 28 A., inzet 1330.diverse koopers. Perc. 6, tuingrond, groot 0.79 HA. kooper voor 24.50.de heer Timmer te Heemskerk. Perc. 79, bouwterrein beoosten den Houtweg, 19^ A., opbrengst 760. kooper P. Lieftinck te Castricum. Nr. 10, woonhuis en erf aan den Houtweg, kooper als voren voor 1065.—. Nr. 11, tuingrond ter grootte van 1.12.10 H.A. gelegen tusschen den Alk- maarschen Straatweg en Houtweg, koo per als voren voor 3050. Nr. 12, heerenhuis met bloembolleri- schuur, loods en tuingrond, gelegen aan den Alkmaarschen Straatweg, nr. 17, ter grootte van ruim 9 Are. Kooper voor 9050.de heer G. F. Res te Castricum. Eindcombinatie stond op 18226.en op 1100.—, gemijnd door den heer Peper te Haarlem, waardoor het eind bedrag 19.326.— werd. ONBETROUWBAAR BANKIER. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft giste ren terecht gestaan de 31-jarige bankier J. W. H. S. te Soest wegens verduistering. Hij had den architect W. E. T. aangeraden twee stukken van 500 te koopen en toen deze ater bij hem in bewaring waren, ze weer verkocht en het geld in zijn zaak gestoken. Bovendien had hij mej. E. H., waarschijn lijk tegen beter weten in, medegedeeld, dat een stuk van haar, ter waarde van 500 uit geloot was en haar verzocht het stuk ter in lossing te mogen ontvangen. Ook dit stuk 1 Boordbedden. Een belangrijk onderdeel van den heden daagschen siertuin is het boordbed. Vooral in stadstuinen welke een lang gerekten vorm hebben en waar voldoende zon Komt, kan men met succes een boordbed aanleggen. Als achtergrond kan een schutting, muur of hek werk dienen, waartegen versutiuende klim- en leiplanten een plaats krijgen. Ook kan als achtergrond een haag dienen en wel liefst een groenblijvende. Bestaat deze uit ligustrum, dan moten we jaarijks op een halven meter afstand alle wortels afsteken, daar anders alle voedsel door deze uit het boordbed wordt weggeroofd. Om voldoende variatie van planten te kunnen gebruiken moet het boordbed minstens 2 meter brtjed zijn. Breeder dan 4 meter maken we het ech ter liever niet, daar het anders moeilijk wordt om alle planten zoodanig te plaatsen dat ze tijdens den bloei goed worden gezien. De lengte kan verschillend zijn, maar liefst niet minder dan 5 meter. Veelal wordt een boordbed uitsluitend beplant met kruid achtige planten, vooral vaste planten, die dus in den winter afsterven. Het is echter verkieselijk om voor beplanting ook enkele fraaie houtgewassen te gebruiken. Wanneer we daarvoor sierlijke, groenblijvende planten, welke we vooral onder de coniteren vinden, gebruiken, zal het boordbed ook in den win ter kunnen bevredigen. Ook besdragende houtgewassen b.v. Cotoneaster en Berberis soorten, en zeer vroeg bloeiende heesters als: Jasminium of winterjasmijn, en Hama- melis of tooverhazelaar kunnen hier een plaatsje krijgen. De hoofdzaak blijft echter vaste planten. Deze planten we groepsge wijze waarbij de lage soorten vooraan, de middelhooge in het midden en de hooge soorten achteraan komen. Het beste is om vooraf een eenvoudige schets te maken, waarop we de plaats voor elke soort aan geven. Bij de plaatsbepaling houden we ook goed rekening met bloeitijd en bloemkleur. Van de laagblijvende soorten planten we een grooter aantal bijeen dan van de hoogere soorten. Voor aanvulling kunnen bol- en knolgewassen worden gebruikt, waarvan de vroegbloeiers tusschen de laatbloeiende vaste planten kunnen worden geplaatst. Nu is het tijd om een boordbed aan te leggen ofwel een bestaand boordbed te vernieuwen. Dit laat ste is om de 3 a 4 jaar zeker noodig. De grond wordt dan opnieuw flink gespit en be mest en te zware vaste planten worden dan gescheurd. Het aantrekkelijke van een boord bed is dat we er een groote verscheidenheid van bHejerde nlanten in kunnen nlaafsen AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Donderdag 8 November 1934. ten over staan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, gelegen in de gemeenten Uit geest en Akersloot. 1 Huis, schuur en tuin 0.27.10 H.A. ƒ1525 1.74 H A. 2496 90 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 10 November: Krachtige zuidcostelijke later afnemende en ruimende wind; betrokken tot zwaar be wolkt met regen- of hagelbuien; aanvanke lijk zachter. De depressie in het westen trok zuidoost waarts en wordt nog snel dieperdaarachter breidt zich van IJsland weer een belang rijke rug van hoogen druk uit, die voorloo pig den weg voor verdere depressies vér- spert. De hooge drukking in Scandinavië is door de noordwaarts trekkende depressie uit het vasteland verdreven en de vorst nam daar sterk af. Maar thans stijgt in dit geheele ge bied de barometer weer. Krachtige tot stormachtige zuidelijke tot westelijke winden waaien op de Noordzee en in de golf van Biscaye, ten westen van Ier land stormachtige noordwestelijke. In zuid-Frankrijk is nog een heldere nacht met weinig wind en lichte vorst voor gekomen; in noordoost Duitschland valt veel regen. Dresden had 42, Berlijn 29 m.M. Ook om de depressie in het westen viel reeds veel regen. Calshot aan het Kanaal had 24 m.M. Het is onzeker welken loop de kern van lage drukking in het Kanaal zal nemen, maar vermoedelijk zal deze tenslotte ten oosten van ons land komen, zoodat na tijde lijk zachter weer, weer eenige afkoeling te wachten is. De bekende filmactrice Brigitte Helm, wier eigenlijke naam Brigitte Weisbach is, heeft zich heden te verantwoorden voor de verkeebs-strafkamer van het Landsgerecht te Berlijn wegens het door haar veroorzaakte ernstige verkeerson geval op 27 Augustus j.l. Op den avond van dien dag, kort voor middernacht passeerde de filmactrice met haar auto op de Charlottenburger Chaussee bij de Bismarckstrasse twee autobussen, waar toe zij midden op dén weg moest rijden en een voetgangster aanreed die ernstig gewond werd. De officier van justitie staat op het standpunt, dat zij bij vol doende aandacht de voetgangst-er zou hebben gezien en dat zij bovendien te hard heeft gereden. Dit is des te ernsti ger, daar zij reeds verleden jaar vöor een ander verkeersongeval tot 600 mark boete is veroordeeld. 2. 3. 4. 5. 6. 7 10. 12 13 14 15 13. Weiland, Idem Idem, Idem, -Idem, Idem, Idem, Huis, schuur en T Weiland, Idem, Idem, Idem, Idem, Huis en i Bouwterr., erf, 2 19 30H A. 4 59 10 H A. 1.56 30H A. 2.38 50 H A. 2.32.50 H A. C 81 75 HA. tuin 0.11.HA. 3.88 78 HA. 2 60 -HA. 3.46.0 HA. 0.47.75 HA. 1.22 60 H A. 0 04 18 H A. 0 04.17 H A. 2916.69 6932 41 390 75 2957 40 3092.25 150 1480— 2721.46 2990— „4152 - 100 - 563 96 1950. 200— De afslag en combinatiën'blij'ven be paald op Donderdag 15 November 1934 des voormiddags 10 uur, in het café „de Vriendschap" van den heer J. Verduin te Akersloot. r hebt verplichtingen I Het verkeer moet op G letten en omge keerd moet U zich aan de regelt houdenl (Niet ondoordacht oversteken - niet op den rijweg staan pra ten. enz.) Samenwer king moet er zijn, en ook de voe'gsnger Vanmorgen te kwart voor acht ging de schipper van Alhpen van het motorschip St. John liggende in de N'assauhaven te Rotter dam zijn twee zoons, die in het achteronder- ruim sliepen, wekken. Toen hij de deur van de roef opendeed, kwam hem een sterke ko- lendamplucht tegemoet. Zijn twee zoons, de 22-jarige J. L. en de 18-jarige Jacques ble- ken bewusteloo ste zijn. De G.G.D werd waarschuwd, die hen naar het ziekenhuis bracht. De jongste is eenige uren later tot bewustzijn gekomen, de oudste is nog steeds bewusteloos. In de kleine roef had een kachel gebrand, terwijl de ramen en deur gesloten waren gebleven. Met het gewone lijntoestel van de K.L M., dat om 12.10 u. van Schiphol is vertrokken is de Engelsche vliegster Amy Mollisoti naar Londen afgereisd. Zij heeft dus niet haar man op Schiphol afgewacht. De moge lijkheid bestaat echter, dat Jim Mollison thans rechtstreeks zal doorvliegen naar Lon den. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben aan mevr. H. Oudejans—Schoorl op haar verzoek eervol ontslag verleend als hoofdklerk bij de lichtbedrijven. EVANGELISATIE IN DE WIERINGERMEER. In verband met het vertrek van den heer K. O. Finkensieper, eand. t. d. Heili gen Dienst, als evangelist in den Wie- ringermeerpolder naar Zaandam-West, welke nieuwe arbeid deze functionaris eerlang hoopt aan te vangen, is tot diens opvolger tijdelijk benoemd de heer R. C. Franck. Of misschien later tot een eventueele benoeming van een predikant-evangelist zal worden overgegaan, zal van de ont wikkeling der omstandigheden afhan gen. De daartoe aangewezen commissies

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2