JtddiopCOQCCUiWiCl fRechlsiaken !ficooinciaat 'flieuws PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M KALUNDBORG. 1261 M. 1120 KEULEN, 456 M. 520 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7.35 Zie Keulen. 9.20 Ber. GEMEENTELIJKE RADIO- Zondag 11 November. Uit de Pers Een oud-Alkmaarder vertelt zijn ondervindingen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. OUDE-NIEDORP. OUDKARSPEL. WIERINGEN. Zaterdag 10 November. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8— Gr.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: VAR A-orkest olv. H. de Groot, VARA-tooneel olv. W. van Cappellen en solisten. 12. Radio Select Trio olv. W. Drukker en gr.pl. 2.— Zenderverz. 2.15 Le zing A. Hahn. 2.25 Pianorecital G. Dwain. 2.25 Gr.pl. 3.30 Filmpr. M. Sluyser. 3.45 Gr.pl. 4.— Orgel spel Johan Jong. 4.30 Dr. J. Ro mein: Het Europa van heden. 4.50 Voordracht F. Nienhuys en gr.pl. 6.20 Literaire causerie A. Pleysier. 6.40 Gr.pl. 7.10 Groningsche uitz. 8 Herh. SOS-ber. 8.03 Gr.pl. 8 25 Uit Zwolle: VARA-orkest olv. H. de Groot, Eddy Walis en zijn orkest. E. Busch, zang, J. Vogel, piano en Oome Keesje. 9.35 Vaz Dias en VARAVaria. 9.50 Uitslag Uiver-prijsvraag. 10.„De ver keerde trein", spel van Seibert, vert. en microfoonbew. R. Numan, mmv. het VARA-tooneel olv. W. van Cappellen. 10.20 Uit Zwolle: Cor Steyn en de VARA-Syncopators, de Flierefluiters olv. W. Walis, E. Busch, zang en J. Vogel, piano. 11.30 Orgelspel Joh. Jong. 11.40 —12— Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-progr.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 12.Godsd. halfuur. 12.15 Or kestconcert en gr.pl. 2.Voor de jeugd 2.30 Gr.pl. 3.-4— Kinder uur. 4.15 Orkestconcert en gr.pl. 5.20 Schlagermuziek en gr.pl. 6.20 Causerie. 6.45 Gr.pl. 7.15 Kath. RVU 7.35 Gr.pl. 7 45 Causerie. 8Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert mmv. sopraan. 8.35 Lezing. 9.05 Verv. concert. 10.Gr.pl. 10.15 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Schlagermuziek. 11.30 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 1035— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Gr.pl. 12.05 BBC-Nor- thern Orkest olv. Morrison, mmv. B. Marshall, bariton. 1.20 Com modore Grand orkest olv. H. Da- vidson. 2.25 Belfaster Omroep orkest olv. Montgomery, mmv. G. Beggs, bariton en G. Wykeham George, cello. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Caroll Gibbons en zijn band. 4.35 Het Victor Olof Sextet mmv. D. Smith, bariton. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Welsch In termezzo. 7.20 Reportage. 7.50 Fred Hartley's Novelty Kwintet, m. m. v. B. Lawrence. 8 50 Variété programma. 9.50 Berichten. 10.20 „Scrapbook for 1918", spel van L. Baily en Ch. Brewers. 11.30 12.20 BBC-Danso~kest o. 1. v. H. Hall mmv. solisten. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Orkest concert olv. André. 8.20 „La péri- chole", operette van Offen'bach, m. m. v. koor en orkest olv. Labis en solisten. 10.50 Dansmuziek. —1.20 Concert uit rest. Wivex. 2.50 —4.50 L. Preii's orkest. 7.20 Fran- sche marschen en walsen. 7.50 Rep. 8.20 Debussy-concert. 8.45 Piano recital. 9.— Audran-concert o. 1. v. Reesen. 9.35 Cabaret. 9.55 Lehar- concert olv. Reesen. 10.2011.35 Dansmuziek. 6 35 Omroepkwintet. 11.20 Dit Leipzig: Instr. kwartetconcert. 12.20 Omroepschrammelkwartet. I.20 Gr.pl. 3.20 Uit Berlijn: Orkest olv. Noack. 6.20 Volksmuziek. 7.35 Uit Stuttgart: „Friedrich Schiller", progr. mmv. orkest, koren en solis- ten.^9 40—12.20 Vroolijk progr. o. 1 v. C. Baumgarten. ROME, 421 M. 8.05 Radiotoo- neel. 9.20 Gevar. piogi. 10.20— 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Salonorkest olv. Walpot. 1.30 _2 20 Gr.pl. 6 40 Zang. 6.55 Sa lonorkest olv. Wabot. 8.20 Om roeporkest olv. Gason. 9.20 Revue- nmizr 10.30—12.20 Dansmuziek 484 M 12.20 Gr.pl. 1.30-2.20 Salonorkest olv. Walpot 5.20 Dansmuziek. 6.35 Violarecital. 7.05 Gr pl 8 20 Liszt-concert m. m. v. pianosoliste. 9.35 Verv. concert m. m van cello-solist. 10.30-12.20 Dansmuziek. 9 55 Sportpr. 10.05 Weerber. 10.20 11.50 Dansmuziek uit Hamburg olv. Èrwin Bolt. DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Liin 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 10.35-11.20, ft Leipzig 11.20—12.05, Keulen A 12 05—12.15, Brussel 12.15— T 1420, Hamburg 14.20-17.20, Brussel 17.2019.20, Weenen 19 2024. Lijn 4:'Droitwich 10-35—24.— HILVERSUM, 301 M. (8.30- 1 0en 5.8.VARA, de VPRO van 10.—12.— en de AVRO vat 12.5.en 8.-12.— uur). 8.30 Gr pl. 8.35 Tuinbouwpr. S. S. Lan- tinga 9.— Voetbalnieuws. 9.03 Gr. pl. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A Pleysier: Van Staat en Maat schappij. 10.30 Kerkdienst uit de Rem kerk te Amersfoort. Spr. ds. W. Mackenzie. 12.— Klokkenspel en uurslag van de Groote Kerk te Sneek. 12.01 Filmpr. L. J. Jor- daan. 12.30 Omroeporkest olv. N, Treep. 1.30 Disco-nieuws. 2.Dt. P. H. Ritter Jr. interviewt Ferenc Körmendi. 2.30 Concertgebouw orkest olv. Bruno Walter, mmv. M. Offers, alt. Dames- en Jongenskoor olv. H. J. den Hertog. 4Gr.pl. 4.45 Vaz Dias. 5.— Gr.pl. 6.— Voetbalpr. 6.20 Gr.pl. 7.Dood water, muzik. proloog van deze film en deel. door Aa. Bouwmees- ter (gr.pl.) 7.20 Orgelspel J. Jong. 8 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. W. Gieseking, piano. 9.15 Radio-Journaal. 9.30 Prijsvraag ten bate van de t.b.c.- bestrijding. 10.Zang door de Harmony Kings. 10.15 Gr .platen. 10.30 The Harmony Kings. 10.45 Gr.pl. 11.Vaz Dias. 11.10 12.Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1875 M. (8.30—9.30, 12.15—5.—en 7.45—11.— KRO, de NCRV van 9.30—12.15 en 5 7.45 uur). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelspel A. de voogd. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Julianakerk) te den Haag. Spr. prof. dr. J. de Zwaan, mmv. A. de Voogd, orgel. Na afloop: Gewijde muziek. 12.15 Schlagermuziek en lezing. 2.— Gr.pl. 2.10 Causerie. 2 30 Orkestconcert en gr.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.— Gewijde muziek. 5.20 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Wildervank. Spr. ds. G. Kers- sies. Hierna: Gewijde muziek door de Chr. Gem. Zangvereen. Excel sior o. 1. v. R. J. Prummel. 7.45 Sportnieuws 7.50 Lezing 8.10 Vaz Dias. 8.15 Orkestconcert en grpl. 10.30 Vaz Dias en gr.pl. 10.40— 11 Epiloog. Een paar weken geleden, zoo lezen wij in Alcmaria Nieuws, verscheen in de groote dagbladen een klein berichtje, inhoudende de mededeeling, dat de Koning van Zweden den chef van den Generalen Staf der K L. M beter gezegd den heer D. J. de Vries, chef van de afdeeling „Buitenland", had benoemd tot ridder in de Orde van Gustaaf Wasa. Er zullen zegt het blad zeer weini gen onder onze lezers zijn, die onmiddellijk wisten, dat deze onderscheiding te beurt was gevallen aan een rasechten Alcmariaan, die nu ongeveer een kwart eeuw geleden in onze vereeniging zijn triomphen vierde en in zijn kwaliteit van waarnemend voorzitter destijds oen werkzaam aandeel had in het bestuur van onze „good old". De redactie blijkt een bezoek ten huize van den nieuw benoemden ridder te hebben gebracht, die gezellig causeur als hij is dadelijk van wal stak en van zijn voetbal ervaringen vertelde. Hij toonde zijn interviewer eenige dozijnen medailles. Dit aldus de heer de Vries is de medaille van het Ned. Olympisch Comité U moet namelijk weten, dat ik de allereerste was, die het N. O. C. vaardigheidsdiploma verwierf. De overigen heb ik b.ehaald in snel- loop, zwem- en athlethiek-wedstrijden. Ja ja, dat zijn er heel wat. „Een voetbalvereeniging zou trotsch op zoo'n goedgevulde medaillekast zijn", merk ten wij op. Vooral de 400 M. leverde mij vele medail les op. Het begin van de mobilisatie heb ik nog meegemaakt. Ik was toen behalve secre taris der Kon. Ned. Athl. Unie athletiek- instructeur van de cadetten in Breda en eenige andere legeronderdeelen. In 1915 vertrok ik naar Indië, dat ik ge heel als employé der Borneo-Sumatra Han del-Maatschappij heb doorgezworven, ja dit zwerven zit mij in het bloed. Eerst in 1924 keerde ik via China, Japan en Honoloeloe naar het vaderland terug en dacht daar eerst eens een jaartje uit te rusten. Van der Hoop had juist zijn succesvolle tocht achter den rug. Omdat ik veel vrijen tijd had, had men mij verzocht als secretaris te willen optreden van het comité, dat de eerste Indië-vliegers op Houtrust zou huldigen. Op den avond van dien huldigingsdag was er een diner, waar ik den heer Plesman ontmoette. Ik ken de hem nog van vroeger. De Vries, zeide hij, ik heb een Chef voor de Buitenlandsche Af deeling noodig, die in het bijzonder met de regeeringen der vreemde mogendheden on derhandelt. Ik zeide, dat ik naar Holland gekomen was, om eens een jaartje rust te nemen, maar liet mij tenslotte toch overhalen. Hoe het sindsdien met de K. L. M. gegaan is, weet U. Van de 60 man, die er 1924 wa ren, is het personeel thans tot over de 800 man gestegen. Maar wij zijn nog lang niet aan 't eind. De K. L. M. heeft nog veel meer in haar mars, dank zij den heer Plesman. Het is eenvoudig ongelooflijk welk een genie hij is en welk een activiteit, leiding en inzicht hij weet te ontwikkelen, ik mag dan ook wel zeggen, dat met allen eerbied voor de overi gen, Plesman de K. L. M. maakte tot wat zij is. Tegenwoordig ben ik zeer veel in 't bui tenland. Sovjet-Rusland, Finland, Zweden, Engeland, Frankrijk, Spanje, Polen, Duitschland, enz. Mijn Amerikaansche, West-Indische en Surinaamsche reis heb ik geheel gefilmd en zoodoende had ik een pracht decumentatie van mijn rapport aan den Minister van Ko loniën. Hoe ik nu aan m'n Zweedsche decoratie komt? U kunt niet gelooven welk een belang rijk land Zweden is. Ingaande 1 Nov. ope nen wij een 2 maal daagsche dienst op Stock holm. Gemakkelijk zijn de Zweden niet, maar waar anderen falen, ga ik gemoedelijk met hen om en heb toch ook hun belangen zoo danig behartigd, dat koning Gustaaf mij het ridderkruis verleende. Zij hebben ook weer Fokkers in ons land besteld. Vanmiddag sprak ik Fokker nog en ik heb hem gezegd, dat hij met zijn toestellen op moest schieten. De Sovjet-Unie zegt U? Ja zeer interes sant, maar weinig aanlokkelijk Vooral in Moscou, waar de menschen over 't algemeen zeer slecht gekleed gaan, in tegenstelling met St. Petersburg. Kom ik in Moscou met den directeur van de Russische Luchtvaart Maatschappij op het vliegveld, waar nota bene de toestellen 's nachts buiten blijven staan, wordt hem daar door een soldaat van het Roode Leger de toegang tot zijn eigen vliegveld geweigerd en moest de Volkscom missaris voor Luchtvaart er aan te pas komen Aan de Finsch-Russische grens zag ik plotseling een toren!, die een fel zoeklicht op onzen trein wierp en die geheel met schero schutters van het Roode Leger was bezet, die opdracht hadden, elk levend wezen, dat zou trachten op de daken of buffers van de v agons of van de locomotief Rusland te ver aten, zonder vorm van proces neer te schie ten. Veel kom ik daar echter niet. Ofschoon ik alle internationale congressen met Plesman bezoek, heb ik het zeer druk met ander werk, 'oneer wanneer U weet, dat ik moet rappor teeren wat voor soort van toestellen op een I e paalde lijn moeten worden gebruikt, hoe zij tcladen moeten worden, voorts de propa- "nda in het buitenland, enz. enz. De K. L. M. heeft een geweldige actie in I ngeland ontplooid. De Hull-lijn is een •root succes geworden, maar het vliegveld is i r nog te klein. Onder aandrang der K. L. 1. breiden nu Huil, Liverpool en Manches ter hun terreinen uit, wat honderdduizenden ponden kost. Maar de grootste reclame komt nog. U moet weten, dat de mogelijkheid bestaat, dat Scott en Campbell Blackals passagiers met de „Uiver" naar Engeland terugkeeren. Toen begrepen wij volkomen de draag wijdte van dit feit. Scott en Black, de eerste prijswinnaars in de snelheidsrace naar Mei- bourne, la en hun defect toestel in Australië chter en komen vermoedelijk als passagiers met onze „Uiver" en onzen Parmentier terug, die hen in een Hollandsch vliegtuig op Engelschen bodem zal terug brengen. Dat is de les van het kleine Holland aan het machtige Groot-Brittannië. „Maar", aldus de heer de Vries, „defini tieve zekerheid daaromtrent heb ik nog niet". Zitting van Dinsdag 6 November. GEVAARLIJK SPEL. Een Alkmaarschë taxi-chauffeur G. H. v. d. B. was op 7 April met een vriend in diens vrachtauto op stap naar Uitgeest gegaan. Het rijden van den vakman was echter als gevolg van de geconsumeerde gelagjes zóó opzienbarend, dat de rijksveldwachter Tilstra alle reden had aan dit schandaal 'n eind te maken. Natuurlijk bleef een strafvervolging niet uit en werd de chauffeur veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen en wat erger was, tot maanden ontzegging van rijbevoegdheid. Aangezien nu de ontzegging zijn boterham bedreigde, kwam de veroordeelde nolens volens in hcoger beroep en werd daarna de zaak nog eens bvhandeld. De appellant had als verdediger gekozen mr. S. B. de Leeuw uit Amsterdam, 'n uit nemend pleiter. In het café v. d. Eng had appellant 'r. paar biertjes en een borreltje gepikt. Ook 'n kogelfleschje, zei de appellant ver zachtend. Men had in Alkmaar het veilig heidswimpeltje behaald en deze onderschei ding werd gevierd op een manier, die met het doel der demonstratie nu juist niet in overeenstemming was. De officiei achtte de handeling van dezen beroeps-chauffeur onverantwoordelijk. Aan 't alcoholmisbruik bij autobusbestuurders zal een eind worden gemaakt De veiligheid eischt zulks. De ofbeier was dus onverbidde lijk en requireerde bevestiging. Verdediger pleitte verzachtende omstan digheden en vooral behoud van rijbewijs. STRENGE CORRECTIE. De zedezaak betreffende artikel 249 wetb. van strafrecht contra den 44-jarigen, gedeti neerden landarbeider Iman Corn. G. uit Anna Paulowna, uitgesteld wegens ziekte van den verdediger, werd heden met gesloten deuren voortgezet. Tegen den verdachte vor derde het O. M. 4 jaar gevangenisstraf. VREEMDE SINJEUR. De 22-jarige beroeplooze Abram K., thans werkzaam als tijdelijk envelopjesplakker in het Huis van Bewaring te Amsterdam, al waar hij anti-chambreert tot een strafzaak, waarbij hij tot 3 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, voor het Hof zal worden be handeld, was door den kantonrechter te Hoorn tot twee geldboeten veroordeeld ter zake het met een door hem bestuurde auto de veiligheid van het verkeer bedreigen en secundo, omdat hij niet had gereageerd op het hem door rijksveldwachter Salomons op den Westeraijk te Hoorn gegeven stopbevel, De veroordeelde, die van het hooger be- roepsrecht 'n soort sport, schijnt te maken, was ook hier in appèl gekomen en stond heden, behoorlijk geëscorteerd, terecht. Van de vreemde praatjes door den meermalen ver oordeelden appèllant gedebiteerd, werd niet veel nota genomen en bevestiging van beide vonnissen gevorderd. DE AGENT HAD EEN KIJKJE OP HEM. De 58-jarige heer Pieter de W., die niet over gebrek aan ledigen tijd heeft te klagen, zou zich op 31 Maart in de Schoutenstraat te Alkmaar hebben bevonden in „kenneiijken staat", was toen geverbaliseerd door een sur- veilleerend politieagent. De overtreder van artikel 253 werd door den kantonrechter ver oordeeld tot 8 boete of 8 dagen, doch de veroordeelde, die destijds de dronkenschap ontkende en de bekeuring toeschreef aan ani mositeit van den agent, die iets „tegen hem" scheen te hebben, kwam van dit vonnis in hooger beroep, heden ter behandeling voor gedragen. De officier, die als oud-ambtenaar van het O. M bij het Alkmaarschë kanton gerecht zijn pappenheimers ook nog wel kent, had niet de moeite genomen den agent v. d. Valk ais getuige te dagvaarden. Nadat de appèllant uitvoerig zijn bezwaren naar voren had gebracht op een inderdaad schilderachtige wijze, tot vermaak van de strafkamer, die ook wel eens wil lachen, kwam de officier aan het woord. Het slot van diens requisitoir was echter minder hu moristisch, daar de officier geen animo be toonde, verandering in het gewezen vonnis te requireeren. KRACHTIGE MAATREGELEN BEVOLEN. Een auto-expediteur van Alkmaar op Rot terdam, de heer Pancras Z., had in den avond van 16 Mei te Heiloo met zijn reusachtigen 6 wieligen expeditiewagen 'n krachtige aan rijding veroorzaakt met een géhed aan den kant van den rijksweg geparkeerde touring- bus der firma van Geelen en v. d. Berkhof. Deze aanrijding werd aanmerkelijk ver zwaard door het feit. dat door getuigenver klaringen als bewezen werd aangenomen, dat bedoelde P. Z., die zelf het zware vehikel bestuurde, in zoodanige mate onder den in vloed verkeerde, dat hij riet geacht kon worden een motorrijtuig naar b.'hooren te besturen en deswege op 30 Maart j.1. door den kantonrechter veroordeeld tot 30 boete of 15 dagen en ontzegging van rijbevoegd heid voor den tijd van drie maanden. De veroordeelde deed echter geen afstand en kwam in appèl. Evenals bij den kan tonrechter ontkende de heer Z. de onbe kwaamheid. Hij had slechts 1 gla bier ge bruikt. De heer v- d. Berkhof bleef er echter bij dat verdachte onder den invloed ver keerde. Ook majoor Steen verklaarde zulks beslist. De officier vorderde dan ook bevestiging van het vonnis. HIJ WAS AL WEER NIET OP TIJD. De melkboer Jan Z. te Heiloo, door den rijksveldwachter v. d Meulen geverbaliseerd ter, zake het fietsrijden op den Rijksweg te Hei'.oo, die door borden van het vereischte model voor dit verkeer zou zijn afgesloten, veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen, maar protesteerde reeds in eerste instan'ie en bleek het wat oetrof die aanwezigheid van borden absoluut niet met den verbalisant eens te zijn reden waarom bij in hooger beroep kwam, heden ter tafei gebracht. Het verzet werd ec.iter hervallen verk'aard. Beklaagde was niet tijdig present en heeft nu zijn kans voor goed verkeken, indien althans de Hooge Raad zich niet over hem ont fermt. POGING TOT INBRAAK. Het Amsterdamsche gerechtshof behandel' de gisteren in hooger beroep de strafzaak tegen den schilder J. V., verdacht van po ging tot diefstal met braak. De man zou op 11 December 1933 hebben ingebroken in een perceel aan de Jan Evert- senstraat. Door verbreking van een ruit was hij binnengekomen, doch verd. zou gevlucht zijn, omdat hij gestoord werd. Voorts was hem een inbraak ten laste gelegd, welke is gepleegd oo 15 December in een perceel aan den N.Z. Voorburgwal. De Officier van Justitie had twee en een half jaar gerequireerd, doch de rechtbank achtte het bewijs tegen den man, die hard nekkig ontkende, niet geleverd, zoodat hij werd vrijgesproken. Ook in hooger beroep hield hij zijn on schuld vol. In het perceel aan de N.Z. Voorburgwal was hij op hecterdaad betrapt, met een „com pagnon" stond hij achter een kleerenstan- daard. Toen het tweetal zich ontdekt zag, vluchtten zij. doch verd. werd op straat aan gehouden. Hij was in het bezit van een aan tal valsche sleutels. De procureur-generaal zeide in zijn requi sitoir, dat het vrijwel zeker is, dat verd. dc ruit in de woning aan de Jan Evertsenstraat heeft uitgesneden. Bovendien komt op de ruit de handafdruk van verd. v,oor. Deze beweert, dat hij in de woning was geweest, om beeld jes te verkoopen en toen tegen de deur heeft geleund. Spr. achtte dit verhaal onaaneme- lijk. Voorts staat vast, dat h,ij is binnengeslo pen in het kantoorgebouw aan den N.Z. Voor burgwal. Spr. requireerde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en verd.'s veroordee ling wegens poging tot diefstal tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Th. Eskens, pleitte vrij spraak. N.V. Zuivelfabriek ,fNiet Oedacht". Maandag werd ten lokale van den heer J. Brouwer te 't Veld, des avonds 7 uur de jaarvergadering van aandeel houders van bovenvermelde zuivel fabriek gehouden. Aanwezig waren 22 leden (bestuur in begrepen). De vice-voorzitter, de heer Jac. Wit Czn., leidde de vergadering wegens on gesteldheid van den voorzitter, den heer J. Wit Jr. Bij de opening. wtytd het overleden bestuurslid, de heer {H. Keesom, door den voorzitter iri herinnering gebracht. Hij betreurde het een "dergelijke kracht te moeten missen. Hij ruste in vrede! Tevens werd medegedeeld, dat de voor zitter aan de beterende hand is. De heer H. Groot merkte op, dat het vervoer van kazen van Mei 1934 tot Mei 1935 volgens de notulen 0.75 per 100 kazen was, hetgeen niet juist is. Dit werd door den voorzitter bevestigd. De voorzitter deelde mede, dat door het bestuur besloten is, mits de heer Groot daar genoegen mee neemt, het vervoer te regelen op 1 cent per kaas, voor 4 wintermaanden, wat door den heer Groot niet werd geaccepteerd. De heer Groot zeide dat dit te kort is en zeide het vervoer wel te willen aannemen, doch voor 5 maanden voor 1 cent per kaas. Het bestuur vindt dit te hoog, waarom werd besloten de meening van de vergadering bij stemming te laten weten. De door het bestuur opgegeven prijs werd met 28 tegen 3 stemmen aangeno men, terwijl 1 blanco stem werd uitge bracht. Door den voorzitter werd nog maals aan den heer Groot gevraagd of hij zich bij zijn besluit houdt. De heer Groot zeide,. thans bereid te zijn het vervoer aan te nemen geduren de de maanden November, December, Januari en Februari voor 1 cent p. kaas. De ingekomen stukken van den Bond van Zuivelfabrieken en T.B.C.-bestrij- ding werden voor kennisgeving aange nomen. De boekhouder, de heer M. Smit, deel de mede, dat de uitgaven voor t.b.c.-be- strijding 37.35 hooger zijn dan de ont vangsten, waarom door ieder lid 010 per koe zal moeten worden betaald, ter dekking van het tekort, hetgeen van de eerstkomende afrekening zal worden afgetrokken. Het jaarverslag van den secretaris werd in dank aanvaard. De rekening en balans over het boek jaar 1933/1934, waarbij was afgeschreven op de waarde der fabriek 137.52 en op het verlies van het vorige jaar 275.45, werd goedgekeurd. De heer W. Keesom vroeg hoeveel er moet worden afgelost aan gelden. De heer M. Smit zeide, dat dit van 't jaar f 580 bedraagt, en voor de overige jaren 500. De heer Keesom zeide, dat de aflossing dan volgens de reke ning tekort is. daar onder ontvangsten is be- 5repen 583 95 wegens storting op aan- eelen. terwijl slechts op gelden is afgelost f 800 10. Spr. zeide, dat het niet goed is, om aflossing te doen van gestorte gelden op aan deden, waar volgens spr. die gestorte gelden moeten worden afgelost De heer G. Groen was van dezelfde meening. De voorzitter zeide dit zoo te laten rus ten, teneinde de uitbetalingsgelden zoo hoog mogelijk te laten, daar anders dit te kort op de uitbetalings-gelden zal moeten worden gezocht. Vervolgens werd de heer W. Keesom met 25 stemmen gekozen tot bestuurslid, wegens overlijden van den heer H. Keesom. Bij de verkiezing wegens periodieke aftre ding van den heer A. Molenaar, secretaris, werd deze herkozen met 28 tegen 3 stem men, welke laatste stemmen werden uitge bracht op den heer G. Groen, 1 blanco. Tot lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer G. Groen werd de heer Groen herkozen met 22 stem men. Het bestuursvoorstel om 3 dividend uit te keeren voor volgestorte aandeelen en bij niet volgestorte aandeelen deze op de schuld af te schrijven, werd met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag zei de heer S. v. d. Stoop gaarne te zullen zien bevorderd, dat de con trole iets krapper wordt. De heer W. Keesom dankte den voorzitter voor de gesproken waardeerende woorden ter nagedachtenis aan zijn overleden vader. Tevens bracht hij bestuur en vergadering dank voor het in hem gestelde vertrouwen door zijne benoeming als bestuurslid de hoop uitsprekende, dat hij beter tijden zal meemaken dan zijn vader. Door den heer Keesom werd de vraag ge steld, waar het voor noodig is om zoo vroeg mogelijk te beginnen en zoo laat mogelijk te eindigen met het eenmaal ophalen van dt melk. Spreker zeide, dat dan, door het niet goed blijven van de melk, minder kaas wordt gemaakt, hetgeen door den heer Groen werd ondersteund. De voorzitter zeide, dat dit op bezwaren stuit. De heer Groen dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. De voorzitter deelde mede, dat (in verband met de vraag van den heer Groen) plannen zijn beraamd om de kaas des zomers te be waren in de schuur van den heer J. Sinnige, omdat de kaas in de fabriek uitloogt. Door verschillende leden werden klachten ingediend tegen de melkrijders van Zijde wind en Zwarteweg, wegens ongelijk en te vroeg ophalen van de melkbussen. De voorzitter zeide de melkrijders te zul len waarschuwen om zich aan den vastge- stelden tijd te houden. Nu de witte kool-campagne teneinde is, worden de werkzaamheden aan de zuurkool- fabrieken weer veel minder, met het gevolg dat de firma Hart deze week niet minder dan 32 arbeiders moest ontslaan. Ten bate van het doel der Ned. Herv. Vrouwen- en Meisjesvereeniging alhier, wordt een verloting georganiseerd waarvan de prijzen bestaar uit vele en mooie hand werken, door de vrouwen en meisjes zelf ge maakt. Het ligt in de bedoeling van deze vereeni ging met Kerstmis aan ouden van dagen, zieken en de kinderen van de Zondagsschool een prettige verrassing te bereiden, wat in dezen donkeren tijd wel eens noodig is. Werkloosheid Aan het einde van de vorige maand stonden bij den agent van de arbeidsbemid deling alhier ingeschreven als werkzoekend 325 personen. Hiervan waren '293 personen tewerkgesteld bij de werkverschaffing in den Wieringermeerpolder. Werkverschaffing, Naar men ons mededeelt is het te voor zien, dat de werkzaamheden in den Wierin germeerpolder, welke in de nabijheid van wieringen in werkverschaffing worden uit gevoerd, binnen niet al te langen tijd zullen zijn afgeloopen. Thans reeds wordt naar nieuwe werkobjecten uitgezien en we hopen dat men er in zal slagen deze te vinden want anders zal na verloop van tijd de algeheeh werkloosheid zich ook in deze gemeente

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6