DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Q&neetUetadm NOORDSCHARWOUDE. 'Jïtoainciactf 'fliams WIERINGERWAARD. ZUIDSCHARWOUDE. WIERINGERWERF. WINKEL. Onze JiolotÜM. En nu heeft het Nederlandsche elftal Zondag 1.1. in Bern van de Zwitsers ge wonnen. Dat wil heel wat zeggen! Had den niet alle officieele deskundigen zich in het openbaar uitgesproken voor een volkomen nederlaag? Zaten niet de of ficieuze deskundigen aan cafétafels, op kantoren en in werkplaatsen zich ui sloven in de somberste voorspellingen Daarvan is allemaal geen spaan te recht gekomen. Nederland won op schit terende wijze Nu hadden wij toch daar van zeker wel den weerklank in de h°0'(' stad mogen ondergaan en wij hadden ons dan ook al gespitst op een uitbun- digen Zondagavond. Daarvan is niets te bespeuren beweest; de café's waren als uitgestorven, op straat klonk geen vreugdekreet of een vroolijk overwin ningslied. Enkele caféhouders, zoowel van be scheiden als van groote zaken, met wie wij ons daarover onderhielden, wisten dan ook niet hoe zij het hadden. Som mige meenden, dat de Zesdaagsche al het volk had opgeslokt en om hun bewe ring te toetsen zijn wij dan ook naar het R.A.Ï.-gebouw getrokken. In de omgeving van dit „sportpaleis" was het aanmerkelijk stiller dan de beide vorige jaren bij den Zesdaagsche. Het groote aantal verkeersagenten, dat zich op dit punt geconcentreerd had, was overbodig, eveneens de politieruiters en het voetvolk. Er was geen verkeer; het aantal parkeerende automobielen was miniem. In de groote hal van het gebouw wa ren weinig menschen en de tribunes rond de baan waren slecht bezet. jo,ater in de week ié het drukker geworden, zoodat de laatste drie avonden van een uitverkocht huis kon worden gespro ken. Maar toen was deze sport ook op haar hoogtepunt: een gebroken sleutel been. een bekend renner die door maag stoornissen gedwongen was geworden om op te geven en tal van ferme val partijen. Wij gelooven ook niet, dat men deze vertooningen uitsluitend om de sport moet bezien. Er kleven bezwaren tegen dit vertoon, en toch zouden wij nooit willen adviseeren om dit bedrijf te ver bieden. Amsterdam wil een wereldstad zijn en een Zesdaagsche behoort bij het grootste dorp met wereldstedelijke allu res. Bovendien brengt het vertier en werkverruiming mede. Als men in zijn eentje een Zesdaag sche bezoekt is het voor een weldenkend mensch een krankzinnige vertooning Men moet het in gezelschap en liefst in groot gezelschap doen, dan amuseert men zich. Maar ook niet meer dan amu seeren Met dat al bleek ons, dat de belang stelling voor dit wielerfestijn niet zoo heel erg groot was En ook voor de voet bal niet. Zouden wij dan werkelijk het pleit gewonnen hebben en keerden onze stadgenooten, met schuldbesef in het hart, tot de kunst terug? Wij hadden deze week, voor het eerst sinds langen tijd, de première van een tooneelstuk van zeer hoog gehalte bij gewoond. Het stuk, de regie, de aan- k'.eeding, de uitvoering, het ensemble en de prestaties van alle spelers op zichzelf stonden boven de kritiek; het was kunst van het eerste plan. Wij bedoelen hier de vertooning door het „Amsterdamsch Tooneel" van het stuk van O'Neill, „De roman van John Loving", onder regie van Albert van Dalsum. De hoofdpersoon van dit boeiende tooneelstuk is een twijfe'aar, een Gods zoeker Hij zoekt en experimenteert op vreemde wijze. Tenslotte komt hij tot God terug. Het merkwaardige van dit stuk is, dat de hoofdrol van John Loving door twee personen tegelijk wordt ge speeld. Het uiterlijk en het innerlijk; in dit geval was het mnerlijk een koud, egoïstisch weten. De bolster werd door Albert van Dalsum voortreffelijk gege ven, zijn innerlijk een zeer moeilijke rol, werd verbeeld door Hans Carpentier Alting en op minstens even eminente wijze als Van Dalsum zijn aandeel in de rol bracht. Carpentier Alting droeg een masker, gelijkend op het uiterlijk van Van Dalsum Wanneer Van Dalsum een gesprek voerde, kwam meestentijds zijn „innerlijk" dit aanvullen of vervolgen Men moest aannemen, dat dit inner lijk voor de medespelenden onzichtbaar was en hier lag ook een groote moeilijk heid. die allen glansrijk hebben over wonnen. Stel u eens voor, hoe ingewik keld de situatie is, wanneer tegenover u iemand staat, die tegen u spreekt en het gesprek wordt achter uw rug ver volgd. Het vereischt dan groote zelfbe- heerscning om toch tot den persoon tegenover u te blijven praten en de aan wezigheid van die andere stem totaal te te negeeren. Zooals wij reeds zeiden: het was een prachtige en ooeiende voorstelling. Wij herhalen dit en wijden over het stuk eenigszins uit om de lezers voo-al te overtuigen, dat zij deze voorstelling, wanneer zij buiten Amsterdam wordt gegeven en dus de gelegenheid voor niet-Amsterdammers openstaat om dit stuk te gaan zien, vooral niet moeten verzuimen Hej, is modern tooneel in den besten zin. En wat bleek nu? Dat ook het Ara- sterdamsche publiek niet naar den schouwburg komt. Beter tooneel dan dit kan zij niet wenschen en toch was het bezoek op de volgende avonden na de première beneden alle peil. Wij hadden ons verheugd over de mogeli.'kheid, dat, nu Koning Voetbal was onthoofd, de kunst misschien een streepje voor kreeg Doch, helaas, onze blijdschap was misplaatst. ADAM WEEVERS. De raad dezer gemeente vergaderde V i ijdagavond acht uur ten raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester jhr. A. L. van Spengler. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter memoreerde de twee groote in deze gemeente plaats gehad hebbende branden en bracht hulde aan de brandweer Ooi. aan de corpsen van Zuidscharwoude en Oudkarspel, alsmede die van Heerhugo- woord en Alkmaar, welke zeer goed werk hebben verricht bij de brand van het Lan- gendijker warenhuis. Een beroepsbi and weer zou, volgens den burgemeester, het werk van de Noordscharwouder brandweer niet heb ben kunnen verbeteren. De Oudkarspelsche brandwaarborgmaat schappij heeft een premie beschikbaar ge steld welke spoedig zal worden uitgekeerd. Spr. hoopte, dat niet meer zulke ernstige branden zuilen zijn te memoreeren. Omtrent de werkloosheid in deze gemeente werd medegedeeld, dat in de week van 29 October tot 3 November 2 arbeiders in de taggerregeling waren geplaatst, 6 in de werkverschaffing te Schoorl en 19 met steun van de overheid in het vrije bedrijf. Negen tien transportarbeiders vallen onder de steun regeling. Onder de ingekomen stukken was de goed keuring van de suppl. begrooting waarbij het burg. armbestuur een extra-subsidie kreeg van 2500 en bericht van den heer Dullemond te Zwammerdam. dat hij zijn benoeming als onderwijzer aan de U. L. O- school aanneemt. Verder eenige verzoeken om subsidie van de r.-k. cursus voor de leer- plichtvrije jeugd, de r.-k. leesbibliotheek, welke adressen bij de begrooting 1935 zullen worden behandeld. Op een verzoek van den heer J. Koopman, waarin deze een bijdrage vraagt in de kosten van vervoer van zijn twee kinderen, die de school voor bijzonder onderwijs te Alkmaar bezoeken, werd evenals vorige jaren, gunstig beschikt. De Langendijker Bestuurdersbond ver zocht aan de regeering een adhesiebetuiging te richten op het petitionnement van het N. V. V. De voorzitter stelde voor. dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het ligt niet op den weg van het ge meentebestuur in de zaken te grijpen van de regeering. Hierbij memoreerde spr. de be sprekingen van de Tweede Kamer over dit onderwerp, welke men in de kranten heeft kunnen lezen. Spr. achtte het beter dat de L. B. B. zich niet tot de gemeentebesturen wendde. Dergelijke adressen worden maar naar alle gemeentebesturen gezonden, zonder dat men zich er rekenschap van geeft, of de belangen der ingezetenen er wel mee gebaat zijn. Wethouder Ootjers was het met den voor zitter eens. De heer Kwadijk was echter van meening, dat wel ad'haesie moest worden betuigd. Meerdere gemeentebesturen hebben 'het al reeds gedaan, kan men ook in de - kranten lvzen, zeide spreker. De regeering grijpt ook in de bemi^eiïngen van de gemeentebesturen, waarom zouden wij ons nu eens niet met de regeeringszaken bemoeien, merkte de heer Kwadijk op. Spr. Schilderde den toestand, waarin de arbeiders voor de laatste verla gingen zijn gedompeld. De heer Schrijvei was ook voor adhaesie. De menschen hebben hier zeer veel achter stand. De voorzitter wees den heer Schrijver echter op de woorden, welke prof. Aalberse, de voorzitter der r.-k. Tweede Kamerfractie, aan het adres der r.-k. werklieden heeft gewijd. Dat heeft toch vee' meer gezag dan het woord van een kleine gemeente. Noord- scharwoude moest zich maar stilhouden Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. Aan de orde was hierna de behandeling van de rekening der lichtbedrijven, dienst 1933. Het gasbedrijf had een winst gemaakt van 2437.75, het electriciieitsbedrijf een van 4745. De heer Kwadijk rapporteerde na mens de commissie en adviseerde tot goed keuring der rekeningen Aldus weid besloten. Vervolgens was de rekening 1933 van het burg. armbestuur aan de beurt. .Deze sloot in ontvangsten op 4613.81, uitgaven 6667.44, alzoo een nadeeüg saldo van 2053.68 opleverende. Aan onderstands- kosten was geraamd 3300, men uitgegeven 5378 69. Ook de kosten van geneeskundige hulp waarvoor f 500 was graamd, werd met 297 42 overschreden. Ook hierop waren geen aanmerkingen, waarna vaststelling volgde. De heer Kwadijk maakte echter van de ge legenheid gebruik om uit de cijfers van deze rekening af te leiden, dat er groote armoede üeerscht. Dit groote nadeelige saldo is nipt te wijten aan de gewone armlastigen. Er zijn veel anderen bij. De nood is zeer hoog. even als ui andere gemeenten. De gemeenterekening 1933 sloot in ont vangsten op f 122.229 84, uitg. 112.435.06, batig saldo 9794.78. Hierbij dient opge merkt dat het beginsaldo 17.483.28 was, zoodat de gemeente pl.m. f 7700 is achteruit- geboerd. De kapitaaldienst sloot met een voordeelig saldo van 302.50. De heer Kwadijk adviseerde tot goedkeu ring, waartoe besloten werd. voorzitter dankte de commissieleden voor het door hen verrichte werk De begrooting 1935 zou echter no* wel wat op zich laten wachten, deelde de voor zitter mede, daar er met zulke wisselvallige uitkomsten der verschillende belastingbron nen moet worden gerekend naar aanleiding van de wijziging van de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeente. Belastingverhooging zou er echter vast moeten komen, was 's voorzitters meening. Bij de rondvraag bracht de heer Schrijver ter sprake het bouwen van een huis bij de Mosselenbrug, welke tot spr.'s verwonde ring met de bouwverordening in strijd is. Op welke gronden is dit gebeurd? De voorzitter antwoordde, dat het eigen lijk aan B. en W. is, deze bouwvergunningen te geven, doch spr. wilde den heer Schrijver wel inlichten. B. en W. hebben den bouw toegestaan en in overleg met den betrokkene de rooilijn vastgesteld. De heer Schrijver vond, dat de voorzitter het wel eigenaardig stelde. De raad heeft de verordening vastgesteld. Een der bepalingen was dat er op een zeker vlak voor een belendend perceel niet ge bouwd mocht worden. Thans geschiedt dit wel zoo. Het gaat niet aan, de bouwverorde ning maar willekeurig buiten werking te stellen. Op een vraag van den voorzitter ant woordde de heer Schrijver dat zijn bezwaar was, dat de bouwverordening willekeurig buiten werking was gesteld. De voorzitter: En toch zullen steeds zulke beslissingen worden genomen in dergelijke gevallen. De heer Schrijver: Dat is dan steeds buiten de bevoegdheid. De heer Kooi vroeg ot de toren al weer gauw herbouwd zou worden. De voorzitter antwoordde, dat hiervan rog niets bekend was. De zaak met de assu rantie is thans geregeld. Indien herbouw plaats vindt, zal daarvan mededeeling wor den gedaan. Nadat de heer Kansen op het ernstig lekken der sluisdeuren had gewezen, volgde sluiting. Donderdagavond vergaderde de bond van boerinnen en plattelandsvrouwen in de zaal van den heer H. v. d. Woude. De op komst was wedefóm zeer goed, n.1 ruim 50 dames en zelfs enkele heeren. Bij de opening werden in het bijzonder welkom geheeten mej. Wirnia uit Schagen en het bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „de Volharding" die een en ander zouden vertel len over Zuivelbereiding, enz. De heer H. K. Koster, voorzitter van de Volharding, vond het een gelukkige ge- gedachte van het bestuur van den bond om het bestuur van de fabriek hier de gelegen heid te geven het een en ander mee te dee- len over kaas, boter, enz. Een zoo belang rijke zaak als de zuivelfabriek heeft recht op meer 'bekendheid. Spreker memoreerde dat de eerste fabriek hier in 1872 werd opge richt in een der beste tijden. Het was toen een glorietijd. De oprichting van een zuivel fabriek schept heel andere voorbereidingen. Uitvoerig werd door speker verteld hoe men er toe gekomen is om later gezamen lijk een Coöperatieve fabriek té stichten. Coöperatieve is niet voor winstmaken Iedereen heeft gelijke rechten. Onder de vele voordeelen werd ook genoemd de verwijde ring van het werk op de boerderijen. Thans echter staat het er met den zuivel treurig voor. Dat niet aan Duitschland geleverd kan worden is een groote schade post. Er kan veel meer van onze fabriek worden betrokken. Met een opwekking daartoe eindigde de heer Koster zijn rede. Hierna verkreeg de heer Daan Kaan de gelegenheid'om iets te vertellen ten eerste over de melkwinning.JTet liefst had hij een •paar koeien meegenomen, om practisch aan te toonen hoe het wel en hoe het niet moet. Over het melken heerscht veel meeningver- schil. Het melken is een zeer groote factor. Spr. schetste de groote waarde van melk als volksvoeding en de waarde in onze sa menleving. Enkele citaten uit een lezing welke voor de F. N. Z. onlangs werd ge houden, werden als voorbeeld aangehaald. Is er op het gebied van verbetering melk- winning iets te doen? Zeer zeker. In de eer ste plaats speelt zindelijkheid een zeer groote rol. Wanneer men b.v. 7 of 8 koeien gemolken heeft en men bekijkt dan de vuile handen dan zou men de melk bijna niet lusten, dat kan anders. Tegenwoordig wor den er diploma's uitgereikt. Verschillende metheden werden eerder gevolg. Dit is nu anders geregeld. Men moet nu eerst een cursus volgen. Sp. zou de techniek hier niet beperken. Uitvoerig werd uiteengezet wat gedaan moet worden t.w. zindelijke melk- kleeding een emmertje water met handdoek- om vooraf de uier schoon te maken en ook de handen. De eerste stralen n:et in de emmer, omdat zich daarin de slechte bacteriën zich bevin den. Vooral goed namelken is vereischte. Dit laatste is ook zeer noodig bij het gebruik van melkmachines. Een onderzoek in Friesland heeft uitgemaakt, dat het gebruik van melkmachine, mits reinhouden en goed namelken evengoed is a's met de hand mel ken. Een goede verzorging van het vee in het land is ook aanbevelingswaardig. Na de heer K2an was de heer Hofste aan het wcord. d:e begon te vertel'en wat met de melk gedaan wordt, waaruit de melk bestaat n.1. 8834 water en 11% droge stof Die droge stof bevat vetten, eiwit, melksui ker en melkzouten. Er zijn dan weer 10 a 11 verschillende soorten vet. A's uitersten werden genoemd, olie en hardvet. Eiwitstof speelt een belangrijke rol bij de kaasberei ding, evenals melksuiker en melkzouten. De geheele rede van den heer Hofste, welke een uur in beslag nam, kunnen we niet weerge- ve. Uitvoerig werd besproken de ontvangst der melk en hoe van elk lid een monster wordt onderzocht, hoe het vuil er voor het meerendeel wordt uitgehaald en hoe het afgekoeld wordt. Men onderzoekt hoeveel vet de melk bevat, de roomlaag, hét stem- proces temperatuur, bereiding van kaas en boter, enz. Een regelmatige werkwijze is noodzakelijk Spreker vona het jammer dat natuurboter in margarine wordt opgenomen, waardoor onze boter een minderwaardig cachet krijgt. Natuurboter moet veel meer gebruikt worden. Terloops werd nog gezegd, dat kuilgras vooral niet tijdens het melken ge- voeden moet worden. Alle drie sprekers verwierven een dank baar applaus. Wat de heer Daan Kaan heeft verteld over het melken was ook heel goed geweest als dit door mannen was gehoord. Rest ons nog te vertellen dat mej. Wirnia uit Schagen aanwezig was, die met haar oud-leerlingen heeft laten proeven de uit komsten van de producten van boter en kaas. Diverse gebakjes werden in de pauze's voor rekening van de Volharding rondge deeld. De bedoeling van dezen avond was dan ook wel: „eet veel kaas, boter, ka>- - melk, en.," en betrekt het van onze fab Voor dat tot sluiting werd overgegaan, deelde de voorzitter mede, dat gelegenheid wordt geboden tot deelname aan een electri- Svhen kookcursus. Door mej. Rezelman werd nog verteld, dat het uitstekend bevalt, niet duurder <s dan op andere wijze. Verder werd meege deeld dat de dames een uitnoodiging hebben ontvangen van het bestuur van Landbouw en Maatschappij om a.s. weck een lezing bij te wonen van den heer de Lange. Met een woord van dank aan mej. Wirnia met haar staf en aan cje directie van de Volharding voor de leerzame uiteenzetting werd deze bijeenkomst gesloten. De afdeeling telt thans 70 leden. Het plaatselijk crisis-comité heeft Vrijdagavond weer eens een gezellige avond gehouden, waarbij de tooneelver- eeniging „Oefening kweekt Kunst" al hier, hare medewerking heeft verleend. Voorzitter van het comité was de heer H. Metselaar. Deze verwelkomde het zeer talrijk opgekomen publiek, sprak een woord van dank aan den oud-voor zitter, den heer S. de Boer Kz., die we gens een hem overkomend ongeval moest bedanken en deed verder eenige mededeelingen aangaande werkzaam heden van het comité. Inmiddels was het uur van aanvang reeds ver over schreden alvorens de tooneelvereeniging gereed was haar kunnen te presentee ren. Het publiek vond dat wachten niet leuk, maar bij informatie bleek dat dit wachten noodig was. „De Baron van Haberniks" zou ten beste gegeven worden, een blijspel in drie bedrijven van Schwarz en G. Leng- bach. „O. K. K." maakt nog sinds kort haar carrière en ook hier zal Eet begin wel moeilijk geweest zijn. Voor de twee de maal trad zij nu op, geheel belang loos tèn bate van de kas van het plaat selijk crisis-comité. In de publieke beoordeeling en in het recenseeren van haar kunnen achtte de tooneelvereeniging zich reeds bij voor baat beloond. En dit is een durf ge weest, want dan moet mén zich toch bewust achten een bevredigend resul taat te kunnen bereiken. En nu, de ver- eeniging heelt gespeeld en de verwach tingen niét teleurgesteld. „De Baron van Haberniks" is een stuk vol humoristische momenten, waarom uitbundig gelachen werd; maar ook een stuk waarbij andere dan humoristische tafereelen tot uiting komen. Een welverdiend uitbundig applaus viel de tooneelvereeniging ten deel. De voorzitter dankte nu den regisseur, den heer Beeldman, voor de gezellige oogenblikken die deze met zijn gezel schap den aanwezigen heeft verschaft. In de pauze had eene verloting plaats ten bate van de kas van het comité. De voorzitter dankte verder allen die medegewerkt hadden tot het zoo schit terend slagen van dezen avond en deed een beroep om deze medewerking te wil len blijven verleenen ten bate van hen die voor bijstand vftn het crisis-comité in aanmerking komen. Een bal besloot den avond. Het hoofddorp van den Wieringer- meerpolder. Binnen enkele weken zal met den bouw van het derde dorp in de Wierin- germeer genaamd Wieringerwerf, dat ook het hoofddorp zal worden, aange vangen. Het is gelegen In het centrum van den polder ten Noorden van de terp. Aanvankelijk was dit dorp in de onmid dellijke omgeving van de terp geprojec teerd, doch wegens de voor verbouwing minder gunstige bodemgesteldheid ter plaatse werd het circa 1 K M. noord waarts verplaatst. De bouw van de eer ste 100 woningen is reeds aanbesteed en gegund aan de firma Kingma, een aan nemersfirma te Slootdorp in de Wierin- germeer voor de som van ongeveer 200.00. Ook met de uitbreiding van het waterleidingnet naar het nieuwe dorp zal binnenkort worden aangevangen. Zondag vergaderde de Bond van Ge mengde Zangvereeniging in Noordholland in het Parkhotel te Hoorn. Door den vertegenwoordiger van de ver- eeniging te Aartswoud werd verslag uitge bracht over het onderzoek der rekening over 1933. Na toelichting werd deze op voorstel der commissie goedgekeurd en de penning meester gedechargeerd. De ontvangsten op 1598.98, ae uitgaven op f 1345.67, batig saldo 253 31. Voortaan zal die rekening niet meer voor de vergadering plaats hebben, doch ten huize vart den penningmeester en aan elk der aan gesloten vereenigingen een exemplaar der rekening worden toegezonden. De begrooting voor den gewonen dienst voor 1935 wordt uitgetrokken op 433.31. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren L. van Loo (Den Helder), A. Wkdiijk (Barsingerhorn), A. de Ridder (Winkel). Als plaats der volgende algemeene verga dering werd Alkmaar aangewezen. De rekening over 1934 zal worden nage zien door de vereenigingen te Wieringer- waard, Winkel en Kolhorn. Het zangersfeest in 1935 zal plaats hebben te Winkel op Zondag 14 Juli 1935. Juryleden en liederen voor de samenzang en het treffen van maatregelen, welke in het belang der vereeniging zijn en tot toetreding tot den Bond kunnen strekken, zullen worden overwogen door het hoofdbestuur met de dirigenten der aangesloten vereenigingen. Nadat eenige huishoudelijke aangelegen heden waren besproken en afgedaan, werd de vergadering gesloten. DE MISDADIGE INDISCHE KWAJONGENS. Een droevige geschiedenis. Het is een triest relaas, dat de Loc. geeft van de behandeling voor den raad van justi tie te Semarang van de zaak tegen 13 opge schoten jongens, die de hoofdrol hebben ge speeld in mishandelingen, gepleegd op inheemschen, rustige kampongbewoners, met wie de knapen niets uit te staan hadden. Het Bat. Nbl. doet de volgende grepen: Eerst uit het verhoor van eersten bekl., A. M., dat een triest beeld geeft van misdadige eenheid, die door de opvoeders niet vol- doénde ondier controle is gehouden en be- heerscht. De pres. toont bekl. een tjabang, een ver vaarlijk uitzienden ijzeren drietand. Pres.: Heb je die tjabang wel eens ge bruikt? Bekl.* Ja. Pres Bij welke gelegen heid heb je dat ding gebruikt? Bekl. noemt dan een mishandelingsgeval, dat nog niet aan de orde gekomen is. Pres.: Laten we die tjabang dan maar even laten rusten. Met ontzag neemt de officier de tjabang ter hand. Even later komt het moordwerktuig aan de beurt. Het was op den Siwalanweg, bekl. was in gezelschap van bekl. P. Terwijl P. quasi om vuur voor zijn sigaret vroeg, gaf bekl. deh aangesprokene onverwachts van achteren een slag met de tjabang op het hoofd. Karei pakte den aangevallene toen bij de keel en duwde hem achterover op den grond. De tjabang veroorzaakte diepe won den aan het achterhoofd. Pres.: Hoe kom je aan dat instrument? Bekl.: Van oom v. M. Pres.: Wist je oom v. M dat je er 's avonds op uit ging? B-ekl.: Oom wist niet dat het zoo erg was; hij wist wel dat we de menschen plaagden. Mr. Abell Waarvoor gaf hij dan dat moordwerktuig? B-ekl.Om te trainen. Mr. Abell: Op wie Pres.:, Wat te trainen; schermden jullie? Bekl.: Om handigheid te leeren. Pres.: Heb ben iuilie wel eens menschen bewusteioos geslagen? Bekl.: Dat weet ik niet; we liepen altijd weg. Pres Ben je van school gegooid? Bekl., die in de 3e klas H.B.S. zat, antwoordt bevestigend. Pres.. Wat was je van plan te worden? Bekl.: Op zee gaan. Pr-es.: In de gevangenis heb je tijd genoeg gehad om te denken. Wat ben je nu van plan te worden als je ie straf hebt uilgezeten? Bekl.: Dan moet ik de militie in. Pres.: Ja, maar wat denk je dan 'e doen; je begrijpt wel dat het van kwaad tot erger wordt als ie je leven niet,betert. Bekl. antwooidt niet. Pres.: In hoofdzaak hebben iuilie inlanders geplaagd; 261. De menschen in deze stad waren eigenlijk niets aardig voor Piet en Drein. Drein had zoo'n honger, dat hij aan een paar vrouwen, die met elkaar stonden te praten, een boterham ging vragen. Maar de één zei: „Ga je weg, vieze vent", en de andere zei heele- maal niets. 262. Moedeloos slenterde het tweetal de stad uit, een stille landweg op. Daar stond een kleine auto, heele- maal alleen. „Die hebben ze zeker verloren", zei Piet. „Weet je wat, we stappen in en dan gaan we den eige naar zoeken".

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7