pjMHHciaat Tticuws £aatsie A JCeck ÓL School JjecfUsia&eti Jbdlicaües PROPAGANDA- VERGADERING Christelijke Besturenbond. Een tweetal sprekers. DE MEEST ECONOMISCHE GLOEILAMP. ZWEMMEN IN DEN WINTER. Waterpolowedstrijden van D, A» W. BEVERWIJK. LANGENDIJK. ONTSLAG BELGISCHE KABINET. Soc. dem. in de nieuwe regeering? DE DIEFSTAL BIJ LISSONE. De yier arrestanten voorge leid. DOOR HOOGSPANNING GETROFFEN. Arbeider gedood. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. WINKELSLUITINGSWET 1930 S. 460. HINDERWET. BRANDWEERJUBILEUM. In verband met de aankomst van de Uiver" op 21 November a.s. is de datum van het jubileum van de brandweer ver vroegd van Woensdag 21 November op Dinsdag 20 November. Zaterdag a.s. zal er een programma ver schijnen, waarin een omschrijving van ae brandweertentoonstelling, route lichtstoet, programma van het vuurwerk, enz. enz:... Eenige muziekcorpsen en de gezamclijke gymnastiekverenigingen hebben hun meae- werkine aan den lichtstoet. spuitdemonstratie enz., belangloos toegezegd. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van „Dierenbescher ming" den heer Verwer, Oudegracht— hoek Baanstraat zijn hedenavond tus- schen 7 en 8 uur voor eventueele liefhebbers te verkrijgen een witte kater (lief dier) en een zwart poesje. FAILLISSEMENTEN. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van F. Bouw te Andijk, curator mr. J. Belonje, ge ëindigd. SPANNING. Dinsdagmiddag werd de politie te Heerh'ugowaard opgebeld, daar aan den toe gangsweg naar het station Noordscharwou- de een rijwiel gevonden was, waarbij een pak lag, waarvan niemand de herkomst kon opgeven. Het volgende bleek: Zondagavond was per rijwiel een persoon gearriveerd, die tewerkgesteld zou worden bij de verbreeding van den spoorweg. In zijn eentje was hij in verheugde stemming den toegangsweg naar het station opgepeddeld. Arbeiders, die zich des morgens naar het werk begaven, hadden daar reeds het rijwiel zien liggen, doch er verder geen aandacht aan geschonken. Toen zij des middags, van hun werk terugkeerende, echter het rijwiel nog zagen, rees vermoeden, dat hier een on geluk gebeurd was, daar de ploegbaas dien morgen iemand verwacht had, terwijl deze persoon niet was komen opdagen. Het ver moeden aan een ongeluk werd nog versterkt, toen men een pet in de aldaar tamelijk diepe sloot vond. Weldra was men met 'n kroozer aan het dreggen, echter met als eenig resul taat, dat spoedig een tamelijk groote volks menigte op de been was. Tegen twee uur meende iemand: „dat lijkt hem wel". Stijf, verkleumd en bemodderd, kwam de gezochte persoon opdagen. Hij was aan den eenen kant in de sloot geraakt, met verlies van zijn pet, aan de andere zij er weer uit weten te krabbelen en had den nacht nat en wel in een aldaar op het land staande schuur doorgebracht. Een dezer dagen had in de dancing „Har monie" een propaganda-vergadering plaats, uitgaande van de Christelijke Besturenbond, afd. Alkmaar. De zaal was goed bezet, toen de voor zitter, de heer Piersma, de vergadering opende en verzocht gezamenlijk eenige psalmliederen te zingen, waartoe verschil lende leden van het bekende muziekgezel schap „Soli Deo Gloria" hun medewerking verleenden. Nadat de voorzitter in gebed was voorgegaan en met een kort woord het doel van deze bijeenkomst had uiteengezet, gaf hij het woord aan den eersten spreker van dezen avond, den heer A. v Driel, voor zitter Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond, die zich als onderwerp gekozen had „Wat verkregen werd". Spr. begon zijn betoog met de opmerking, dat wij in dezen moeilijken tijd niet moede loos bij de pakken mogen neerzitten, maar dat we allereerst moeten terugzien naar wat het verleden ons bracht. Zien wij dat en houden we ons vast aan Goas trouw, dan mag de toekomst niet duister ingezien worden. Thans bezitten we toch de chr. vak verenigingen, die mede hebben zorg ge dragen voor de vrijmaking van den arbei dersstand. Hierbij mogen we het licht van Gods genade niet geringschatten. De chr. arbeidersbeweging vindt haar oorsprong in de maatschappelijke verhou ding van dien ijd, de negentiende eeuw. Loonslavernij, armoede, droefheid en ellende waren de kenmerken in de beginperiode van de beweging. Dr. Brugman was de man, die er over ging schrijven. Da Costa en v. Hoogendorp wezen reeds op deze wantoestanden. Im mers, rechteloos was de positie van den toen- maligen arbeider. O.m. tierde de nacht arbeid nog welig. Verzet kon niet uitblijven en bleef ook niet uit. Dat was het ontstaan van de chr. arb - beweging, maar men begreep ook, dat alleen door samenwerking een goed resul taat verwacht kon worden. Toen begon de geweldige strijd tusschen Christus en den Satan. De chr. arbeiders beweging kwam naar voren, opkomend voor de banier des kruises. Krachtig klonk de stem van het verleden, die uitdroeg de chr. beginselen op maatschappelijk terrein. Dat was de heerlijkheid van onze beweging. En hier rijst op het beeld van den onvergetel ij ken Talma. Hij ging van het standpunt uit, dat als men het woord van het geloof weg neemt, men dan ook den groei van onze be weging als een raadsel mag zien Maar hij zag in het geloof zijn krachtigen steun. Strijd tegen vijand en vrienden mocht ge voerd worden. Krachtige predikanten hiel pen ons, die niet met ons den klassenstrijd verwierpen. Hieruit blijkt, dat we positief christelijk zijn. De N. C B. wenscht, dat de andere factor in het bedrijfsleven, de arbeid, de plaats in zal nemen van een door God fegevene .Daarnaast de erkenning van het estaansrecht en de medezeggenschap in de bedrijven. In wezen is onze beweging geen strijd-, maar een vtedesiuslituut. Zij is gegrond op een gezonde financieele basis. 27 keurige vakbladen worden door onze bekwame mede werkers geredigeerd. We hebben invloed op elk terrein. Nogmaals, ons geloof moet ons tot overwinning brengen. (Applaus). Na een korte pauze nam de heer T h T a 1 m a, van den Centra Eest. Nederl. Chr. Bouwarbeidersbond, die zich onderwerp had gekozen „De weg vóór ons". Nadat we een blik achterwaarts hadden geworpen, wilde spr. een blik vooruit wer pen. De weg, die vóór ons ligt, is een weg met ongeveer 300000 werkloozen. De moei lijkheden stapelen zich dag aap d3g op. Spr. toonde aan, hoe in de verschillende bedrijven n grooten nood hetrscht, dit naar aanlei ding van vele statistische gegevens. In de soc.-dem. kamp schreeuwt men wel van, men moet t halen, waar t is. maar men verdenkt niet, dat ook de groote vermogens een groo ten teruggang vermelden. Het gevolg hier van is geweest nog grootere verarming van ons volk en een geestelijke verwarring. In een economische samenleving is een plan matige productiewijze onmogelijk. Evenmin ais het „Führer'-principe van de fascistische leer. Van menschen kan men een dergelijk iets niet verwachten, dat moet steeds tot een debacle leiden. Maar ook de N. C. V. wil trachten ver betering te brengen in de werkloosheid. Dat doen wij echter liever binnenskamers, zonder te werken met opzwepende petitionnementen. We weten, dat er van de regeering heel wat gevergd wordt en dat men nu eenmaal geen handen met ijzer kan breken. Maar wij zullen helpen naar den weg van opleving. In de contactcommissie en in de vakvereenigingen. We putten kracht uit het verleden. Zoo blijven wij ook net als toen onze bond werd opgericht staan op ons standpunt wat betreft de Zondagsrust. Ook moeten de woninghuren verlaagd worden. Een hulpmiddel daartoe zal het werkfonds 1934 zijn. De cumulatie van inkomens heeft eveneens de onverdeelde aandacht van de C. N. V. Spr. eindigde met den wensch, dat ieder christelijke arbeider in Gods kracht trouw moet blijven aan zijn vereeniging. Nadat het muziekcorps zich nog eenmaal had laten hooren, sprak de laatste spreker het dankgebed uit. ARBEIDSDELEGATIE NAAR SOVJET-RUSLAND. Het bestuur der V. V. S. U., afdeeling Alkmaar, verzoekt ons opname van het volgende: Onder 't kopje: „Arbeidersdelegatie naar Sovjet-Rusland" komt in het blad van 8 November een berichtje voor, waaraan wij gaarne het volgende zagen toegevoegd: In de eerste plaats is het onjuist, dat dit berichtje van onze zijde zou komen, het tegendeel is waar. (Natuurlijk komt h:t van een der leden, al is die het dan ook met onderstaande beschouwing niét eens. Red. Alkm. Crt.) Wat betreft den verderep inhoud wil len wij er nog eens op wijzen pp den filmavond is dit ook duidelijk naar vq- r sn gebracht dat het nog 'piet vast stond dat de candidaten op deten avond gekozen, definitief als afgevaardigden in aanmerking zouden komen. De beslis sing hieromtrent lag bij het Internatio naal Bureau, dit in verband met de richtlijnen waaraan ook dit bureau zich houden moest. Eén van de belangrijkste punten was dat arbeiders, werkzaam in een groot bedrijf, de voorkeur zouden, hebben. Onze afdeeling heeft ook gepro beerd iemand van de ijzergieterij bereid te vinden zich als candidaat op te geven. Een 60-tal organisaties van alle móge lijke politieke richtingen hebben wij aangeschreven voor medewerking. Het resultaat was: 2 berichtjes met afwij zende beschikking. Le Alkmaarsche candidaat Veen nu heeft niet beantwoord aan de eischen welke aan onzen afdeelingscandidaat waren gesteld. De gekozene was niet al leen candidaat van onze afdeeling, doch tevens van het Boerencomité, hij is n.1. bestuurder van den Nederlandschen Tuindersbond. Dit was doorslag gevend. Over geld is door ons nooit gesproken, dat misschien eenige leden (in den regel de verkeerde) die meening opperden, is toch niet voor waar aan te nemen. Dat iemand van het hoofdbestuur zich heeft uitgelaten, als wist hij niets van een candidatuur-Veen af, is waar, doch de bewuste iemand was de hoofdredac teur van ons Weekblad, dus vanzelfspre kend tot in de finesses niet op de hoogte met de werkzaamheden van de delega tie-commissie en hij kende ook niet alle namen van de candidaten. Tenslotte nog de opmerking als zou den wij iemand heengezonden hebben die reeds overtuigd was van de zegenin gen van het communisme, is spijkers zoeken op laag water. De delegatie wel ke momenteel in Rusland vertoeft, be staat uit verschillende menschen met verschillende inzichten, o. a. zijn er 2 sociaal-democraten onder hen. Voor ons ligt een lijvig rapport van de K. E. M. A., een N. V. tot keuring van electro-technisch materiaal. Deze N. V. heeft eischen gesteld waaraan lampen moeten voldoen. De bedoeling is te komen tot het maken van de meest economische gloeilamp. Die lamp moet dus in de eerste plaats zoo zijn, dat de levensduur en het wattverbruik in sa menwerking met den kilowattuurprijs het gunstigst is. Het eerste rapport komt tot de con clusie, dat bij een spanning van 220 volt, zooals in de buitenwijken van Alkmaar wordt toegepast, de grens tusschen het gebied der vacuum en dat der gasge- vulde lampen ligt bij de 40 wattlamp en voor de 127 volt bij de 25 wattlamp. Het belang van den verbruiker brengt dus mede om bij 220 voltspanning bij lampen boven 40 watt en bij 127 volt spanning bij lampen van 25 watt de met gasgevulde lampen te gebruiken. Aangezien wij het voor onze lichtge bruikers en wel in het bijzonder voor onze winkeliers, die veel lampen ge bruiken, van groote beteekenis achten, dat zij het hoogst nuttige effect van hun lichtgebruik krijgen, hebben wij ons tot den directeur van de lichtbedrijven om inlichtingen gewend. Wij deelden hem mede, dat wij hadden vernomen, dat een groot winkelier, door het gebruiken van de Bi-arlitalamp (een met gas gevuldie lamp) reeds verlaging van vast recht-tarief had verkregen. De heer Hofman antwoordde ons, dat de voordeelen ergens anders gezocht moeten worden, aangezien een Bi-arlitalamp van 75 Watt slechts een voordeel, geeft van 3 Watt, zoodat een winkelier die b.v. 50 lampen brandt, slechts voor het vastrechttarief een voordeel heeft van 150 Watt. Wij zijn, aldus de directeur, er echter op aangewezen, dat de menschen datgene krij gen wat het meest" economisch js, omdat dit de cliënten tevreden stelt, wat in het belang is van den leverancier. Ik wil U daarom wel nader inlichten. Voorop stel ik, dat de con clusies van hét rapport, waarop U doelt, nog niet geheel aan de practijk zijn getoetst. Het rapport, zoo vervolgde hij, is ook mij bekend en voorzeker is het streven van de K. E M. A. van groote waarde. De zaak is, dat sedert het vorige jaar In den handel gébracht is een dubbel gespira- liseerde lamp. De normale lamp is een lang getrokken metaaldraadlamp. Men gaat deze lamp nu ook anders,om draaien en krijgt daardoor een dubbel gespiraliseerde gloei draadlamp de Bi-artilalamp. Deze lamp levert men in verschillende waarden. Vroeger betee- kende het aantal Watts het aantal kaarsen lichtsterkte. Wij hebben daarna gekregen de halffwattlamp, die gestempeld werd met zoo veel normaal kaarsen, zooveel Watt. Nu is de uitdrukking „normaal kaarsen" een ver keerde waarde omdat elk licht naar alle kanten uitstraalt. Daarop is men de lampen gaan bedrukken met het Wattverbruik. Vele kleine gloeilampenfabrieken maakten gloei lampen, die inderdaad verbruikten het aantal Watt's, dat er op werd aangegeven, maar zij gaven niet de lichtstroom in lumen. Deze lamp gaf dus niet het beste licht. Toen zijn de fabrikanten naast het Watt verbruik op de lampen de lichtsterkte gaan aangeven, die uitgedrukt werd in decalumen. Een Bi-arlitalamp is een met gas gevulde lamp. Het licht van deze lamp is witter dan dat der vacuumlamp en hoewel de proeven nog niet geheel aan de praktijk zijn getoetst, is het ook mijn meenirig, dat de lichtgebrui kers, bij een spanning van 220 volt verstan dig doen om voor lampen boven 40 Watt met gas gevulde lampen te gebruiken en dit bij een spanning van 127 volt reeds te doen met lampen boven 25 volt. Hierin zit inderdaad een voordeel voor den verbruiker. De lezer gelieve vooral, dit laatste te onthouden. Menig Alkfnaardèr, die 's zomers een gezónde eh aangename ontspanning vindt in de zwemspórt, zal het meer dan ooit blijven betreuren, dat het streven van het comité van actie om tot een overdekt bad in Alkmaar te komen, zoo hopeloos mislukt is. Maar de nuchtere feiten leeren ons, dat de zwemmende Alkmaarder slechts een klein eedeelte van het jaar zich aan zijn sport kari geven. Van dit standpunt is het D. A. W. be stuur uitgegaan en het is dank zij de bemoeiingen van dén heer Pesie Sr. gelukt om aan den wënsch ook in den winter te kunnen zwemmen, tegemoet te komen. Immers, eiken Donderdagavond om de 14 dagen zal er vanuit Alkmaar een autobus naar Haarlem gaan, om daar onder deskundige leiding in het prach tige overdekte had van Stoop te zwem men naar hartelust. Hiervoor bestaat reeds een groote be langstelling, daar ook aan niet-leden deze gelegenheid tegen een gereduceer- den prijs wordt geboden. Donderdag a.s. zal het eerste water- polo-zevental van D. A. W. den eersten wintercompetitiewedstrijd spelen tegen H. V. G. B. II (Haarlem). Mogen talrijke supporters het zevental aanmoedigen door het te vergezellen naar de Spaar- nestad. Als een gevolg van het zachte herfstweer werden Maandag aan de Beverwijksche groenten- en fruitveiling aardbeien ten ver koop aangeboden. Het komt met de „Eerste hulp bij onge lukken" goed in orde aan den LangendijTc. Op d ewoningen van verschillende leden der vereeniging, over alle vier dorpen verspreid, zijn thans borden aangebracht met het op schrift „Hulppost E.H.B.O," zoodat bij voorkomende ongevallen dadelijk de dichtst bijzijnde hulppost gemakkelijk kan worden gevonden. (Ongecorrigeerd.) Het staat vast, dat de Belgi sche regeering-de Brocqueville hedenmiddag haar ontslag zal indienen. De kamerfracties heb ben hedenochtend vergaderd. De liberalen hebben hun ver trouwen in het programma der nationale bezuiniging en de stabilisatie van de munt uitge sproken. In officieele kringen wordt niet ont kend, dat er pogingen gedaan zullen worden om de soc dem. te bewegen ''n het nieuwe kabinet zitting te nemen Hoewel politieke verrassingen niet zijn buitengesloten, staat er nog niets vast. Ook wordt het mogelijk geacht, dat Theucw of Franchi in het te vormen kabinet-Jaspar zitting zullen nemen. INBRAAK BIJ LAMERIS TE AMSTERDAM. De dader gearresteerd. Een brutale inbraak, die, door het lawaai, dat daarbij gemaakt werd, de politie spoedig ter plaatse deed zijn, met het gevolg dat de dader kon worden ingerekend, is in den vroe gen morgen gepleegd in den handel in uur werken van de heer Laméris in de Leidsche- straat te Amsterdam. Te ongeveer half vijf hoorde de heer Laméris, die boven de zaak woont, een tame lijk hard gebonk en het gerinkel van glas scherven. Haastig schoot hij eenige kleeren aan en ging naar beneden. Hij ontdekte, dat de spiegelruit van de zaak verbrijzeld was; vermoedelijk had de dader dit met zijn hak fedaan, want aan de glasbreuk in het ruit leefde hier en daar modder. Van den in breker zelf was niets meer te bekennen, doch spoedig kreeg de heer Laméris bericht van een rechercheur, dat de man nog in den win kel was aangehouden. Hij werd, behalve van inbrekerswerktuigen, in het bezit gevonden van ongeveer 25 horloges, die tezamen een waarde van 800 vertegenwoordigden. ARRESTATIE VAN EEN JOURNALIST. Wegens valsche onderteekening. Een redacteur van het kinder-tijdschrift „Harlequin" te Parjjs is gearresteerd wegens valschheid in geschrifte. De man schreef zelf verhalen en artike len en onderteekende deze met den naam van bekende personen uit het openbare leven. Een aanbeveling voor het blad geteekend door niemand minder dan wijlen Poincaré bleek door dezen redacteur te zijn geschreven evenals een verhaal „Le Grand Petit Gar- con", dat echter in het tijdschrift werd af gedrukt, toen deze nog een jongen was. Thans heeft een aanklacht echter een einde aan de praktijken van dezen redacteur gemaakt. De vier arrestanten, twee mannen en twee vrouwen, die in het bureau Singel te Am sterdam waren opgesloten in verband met den diefstal van 16.000 uit de brandkast van het reisbureau Lissone in de Leidsche- straat, zijn vanmorgen voor den officier van justitie geleid. Zij zijn in den loop van den dag naar het Huis van Bewaring overge bracht. Hedenmorgen heeft in de gemeente Rens- woude een noodlottig ongeval plaats gehad, waarbij de 28-jarige landbouwer E. Eikel kamp werd gedood. Eikelkamp was met den daggelder D. van der Pol achter het huis van eerstgenoemden bezig met het plaatsen van een radio-antenne. De draad-antenne werd gelegd op eenige meters afstand van de ach ter het huis loopende hoogspanningskabel voor de electriciteitsvoorziening der gemeen te Scherpenzeel. Op een gegeven oogenblik kwam de antenne in aanraking met den elee trischen draad, die aldaar een spanning heeft van 1000 volt, met het gevolg dat beide mannen getroffen werden. Na eenige oogen- blikken gaf Eikelkamp, die ongehuwd is reeds de geest. Van der Pol kwam spoedig weer bij en is naar zijn woning overge bracht; men hoopt hem in 't leven te kunnen houden. EEN KLEUTERSCHOOL TE HEILOO. Het bestuur van de afd. Heiloo van Volks onderwijs schrijft ons: Ten zeerste zou u ons verplichten, door 't onderstaande in uw veelgelezen blad te plaatsen In het nummer van 12 dezer komt onder „Kerk en School" een bericht voor van een door de heeren Meilink c.s. op te richten Frö belschool. 't Komt ons gewenscht voor er de aan dacht op te vestigen, dat dit n i e t de school is op te richten door „Volksonderwijs", zoo als Zaterdag j.1. in uw blad werd bekend ge maakt. Ho© men „van zekere zijde" kan be weren, dat pogingen van anderen geen succes hadden, is ons een raadsel. Een ieder heeft zich toch van het tegendeel kunnen overtuigen. Waar Volksonderwijs dè vereeniging is, di© zorgt voor een school voor ieder een, lijkt het ons gewenscht, nog eens de aandacht te vestigen op onze mededee- ling van Zaterdag j.1. teneinde verwar ring t© voorkomen, temeer, waar vol gens uitlatingen van den heer Meilink c.s., het de bedoeling was 'n school voor meer gegoede ouders t© stichten, di© geen „voorportaal" voor de openbar© school mocht zijn. Het comité voor de school verzoekt ons nog te willen vermelden, dat dit een neutral© school is. lijk, dat ds. Fischer te Slootdorp als hulp prediker kon optreden en aldaar en elders in den polder met grooten ijver heeft ge arbeid. Door het vertrek van ds. Fischer naar een andere gemeente dreigde er stagnatie te ko men in den arbeid, doch dank zij de activi teit der commissie bepaalde die stagnatie zich maar tot enkele weken, daar mej. D van Vliet, godsdienstonderwijzeres te Hoorn, zich bereid verklaarde een voornaam deel van dien arbeid op zich te nemen en thans reeds werkzaam is. De commissie, waarin drie stadgenooten zitting hebben, hoopt door ruimen finan- cieelen steun van geestverwanten uit het ge- heele land haar zoo goed begonnen arbeid in dit nieuwe bcvolkingsgebied op krachtige wijze te kunnen voortzetten. Zij is thans samengesteld uit de volgende leden: ds W. D. M. Baar, voorzitter, Alle rnaar- J. G. Addens, secretaris, Scherven- weg, Middenmeer; G. W., Kloos, penning meester, van Houtenkade, Alkmaar, Giro 240835, aan wien alle bijdragen moeten ge zonden worden; W. J. Karssen, lid voor de propaganda, Kennemerstraatweg 62, Alk maar, Tel. 631; J. D. de Bruijn, Haarlem; dr. J. Ellerbroek, Amsterdam en ds. J. N. Seulijn, penningmeester v. d. Propaganda- commissie der Ver. v. Vrijz. Herv. in Neder land, Boxum (Fr.) Onderstaande persoonlijkheden uit ver schillende deelen des lands betuigden hun sympathie met het streven der commissie: Prof. dr. G. J. van den Bergh van Eysin- ga, Santpoort; mr. G P. ter Braak, notaris, Eibergen; mr. W. J. Dons, rechter, Amster dam; prof. dr. B D. Eerdmans, lid der Tweede Kamer, Leiden; prof. dr. L. Knap pert, Leiden; mevr. C. S. van Lidt de Jeude van Beusekom, Tiel; prof. dr. J. Lindeboom, voorzitter van het Hoofdbestuur der Ver. v. Vrijz. Herv. in Nederland, Groningen;" J. Lindenbergh Cz., oesterkweeker en fruit- kweekerijen en gros, Wemeldinge; H. D. Louwes, lid der Tweede Kamer, voorz. der Groningsche Mij. voor Landbouw, Ulrum (Gr.); prof. dr. M. C. van Mourik Broek man, Breda; Z. Exc. mr. P. j Oud, min. v. financiën, 's-Gravenhage; prof. ir. W. Schermerhorn, Delft en ir. J. W. Sprenger, Breda. COMMISSIE VOOR DE VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGE BELANGEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Ruim twee jaar geleden werd door het bestuur van de Ver. v. Vrijz. Herv. in Noord- Holland bovengenoemde commissie inge steld. Mede door haar actie was het moge Meervoudige Strafkamer. Zitting van 13 Nov. Uitspraken 6 Nov. Iman Corn. G., arbeider, Anna Paulowna, thans gedetineerd, misdrijf art. 249, straf recht. Eisch 4 jaar gevangenisstraf (2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf.) G. H. v. d. B., chauffeur, Alkmaar, hooger beroep vonnis art. 22 motor- en rijwielwet. Vonnis bevestigd, doch met uitzondering van de ontzegging rijbevoegdheid. Abram Corn. K-, zonder beroep, gedeti neerd te Amsterdam. Hooger beroep vonnis sen overtreding motor- en rijwielwet, 2 x 1 maand hechtenis en ontzegging rijbevoegd heid. Pieter de W., Alkmaar, hooger beroep, vonnis art. 453 wetboek van strafrecht. Von nis bevestigd. Pancras Z., expediteur, Alkmaar, hooger beroep vonnis overtreding art. 22 motor- en rijwielpad. Vonnis bevestigd. Pietertje M., huisvrouw C. J. V., te Den Helder, zedenmisdrijf art. 250 strafrecht (eisch 2 jaar gevangenisstraf). Vrijgesproken. Fred. Henor. P., student, te Zaandam, schuldmisdrijf, waarbij één doode viel te be treuren. Eisch 3 maanden hechtenis en één jaar ontzegging rijbevoegdheid. Drie maan den gevangenisstraf en één jaar ontzegging. Ans. B., koopman, Arnhem, wederrechte lijke toeëigening van vier electrische draden te Den Helder. Vervolg geschorst tot na uit- spraag burg. rechter c.q. 29 Oct. 1935.. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dezer Gemeente hebben aan het bestuur der afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen ontheffing verleend van de verbodsbepalingen der winkelslui tingswet 1930 S. 60 ten behoeve van den verkoop van artikelen ten bate van het Jacobafonds (Fonds ter ondersteuning van tijdelijk in moeilijkheden verkee- rende huisvrouwen) in de groote zaal van ,,'t Gulden Vlies" aan de Koorstraat no. 24 alhier, op WOENSDAG 14 NOVEMBER a s. des 's avonds van 89 uur. Alkmaar, 13 Nov. 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijla gen van den heer C. de Boer, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting,, door vervanging van de bestaande benzinemeetpomp door een electrisch aangedreven pomp- toestel, hetwelk is voorzien van een electromotor van P.K., op het perceel Friescheweg nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op Dinsdag 27 November a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht, op de secreta rie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 13 November 1934. Burgemeester en Wethouders Vfl TT A 1 Ir TY1 Q q v» F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3