T128wl DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. TELEFUNKEN JL\ Toewijzing van kalveren voor het seizoen 1935. URSEM. ffeowtdaal Hieuw* NOORDSCHARWOUDE. LANGENDIJK. DE RIJP. ZUIDSCHARWOUDt. NIEUWE NIEDORP. GOEDKOOPSTE fli HEILQO. De aankoop van een smederij. DIRKSHORN. and- en Jxdn&ouw zijn, op een z.g.n. duren dag moeten trou wen In de legesverordening komt een bepa ling voor, dat B. en W. in bijzondere geval len bevoegd zijn dispensatie te geven, zoodat belanghebbenden dan niet het hooge huwe lijksrecht behoeven te betalen. Hem was een geval bekend, dat een visscher noodzake lijk op zoo'n duren dag moest trouwen, d. er W hadden geweigerd dispensatie te geven. Hij achtte dit onbillijk en stelde voor aan dien visscher een gedeelte van het huwelijks recht terug te betalen. De voorzitter antwoordde hierop, dat ae raad daartoe niet bevoegd is. Het geven van dispensatie behoort aan B. en W. Het voorstel van den heer van der werd niet in stemming gebracht. De voorzitter sloot hierna de openbare vergadering en er volgde geheime vergade ring voor belastingzaken. Pol Donderdag vergaderde de raad. De voorzitter deed mededeeling van een circulaire van den minister van sociale za ken d.d. 24 October 1934, mededeelende, dat de minister goedkeurt, dat in het tijdvak van 28 Oct. 1934 tot en met 30 Maart 1935 aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werkloozen een brandstoffenbij- slag van ten hoogste 1 per week wordt verstrekt. Besloten werd den brandstoffenbij- slag te verstrekken in natura (door het uit geven van ko'enbonnen). Vervolgens werd door den raad vastgesteld de exploitatiereke ning van de R.K. bouwvereeniging „St. Jo- seph" over het dienstjaar 19331934. Het eerste blok van 3 woningen gaf aan ontvang sten 496.08 en aan uitgaven 540.19, het tweede 515.75 in ontvangst en 542.92 in uitgaaf, terwijl het derde blok in ontvangst 566 08 en in uitgaaf 516.34 aanwijst, zoodat op de negen woningen zonder rijks- steun gebouwd, in totaal een verlies van 21.64 is geleden. De ontvangsten van de 6 woningen, gebouwd met rijkssteun bedra gen 1817.79, terwijl de uitgaven een bedrag van 2215.62 aangeven. In den ontvangpost van 875.66 draagt het rijk 75 pCt. en de gemeente 25 pCt. bij. Weth. Veldboer merkte op, dat het groote verschil van deze laatste 6 woningen is ont staan doordat 'n woning geruimen tijd leeg heeft gestaan en voor zoover nog bewoond, een slecht betalenden huurder had. Met alge- meene stemmen werd de exploitatierekening goedgekeurd. Aan de orde was de vaststelling van de 2e suppletoire begrooting dienstjaar 1934. De voorzitter deelde mede, dat het bes'uit van den raad d.d. 17 Sept. 1934 tot het aan gaan van een geldleening groot 5700 bij besluit van Ged. Staten d d. 3 Oct. 1934, nr. 125, is goedgekeurd. Als gevolg hiervan moet aan den kapitaaldienst van de begrooting 1934 een pest van 5700 in ontvangst en uitgaaf worden toegevoegd. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Van het hoofd der openbare lagere school is (7 Oct. 1934) mededeeling gedaan, dat 10 leerlingen zich voor het vervolgonderwijs hebben aangemeld, zoodat hij met het geven van vervolgonderwijs spoedig hoont te be ginnen. Met het oo^ op de financiën stelden B. en W. voor niet 100 maar 80 uren a's ma ximum te stellen tegen 1 per uur als ver goeding. Met algemeene stemmen werd al dus besloten. Aan de orde was de behandeling van de gemeente-rekening dienstjaar 1933, alsmede de rekening van het GEB dienstjaar 1933. De comrmssie be'ast met het nazien der reke ningen, bracht bij monde van den heer Schaap verslag uit van haar bevindingen. Tot op- of aanmerkingen heeft geen dezer rekeningen aanleiding gegeven, waarop werd voorgesteld de rekening vast te stellen. De voorzitter bracht aan de comniiss'e een woord van dank voor haar arbeid. De ge meenterekening werd hierop voorloopig vast gesteld in ontvangsten 47.413.13 en in uit gaven 49007.71. Nadeelig slot 1594.58. De voorzitter deed mededeeling van het verzoekschrift van den heer M Timmer d.d. 25 Sept. j.1. om gedurende een winter de ver voerkosten per autobus Alkmaar—-Ursem vice-versa te betalen voor het bezoek van zijn zoon aan de Mulo-school te Alkmaar. Op voorstel van B. en W. werd besloten de ver voerkosten over de maanden Nov., Dec. 1934 en Jan., Febr. 1935 te vergoeden. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. tot het converteeren van laopende geldleeningen. De voorzitter deelde mede, met de leening voor den bouw van de R.K. school oorspron kelijk groot 70.000 per esto 59.500 ge slaagd te zijn, tegen een rente van 4 1/4, met andere directies zijn B. en W. nog in onder handeling. Met algemeene stemmen werd aldus besloten. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. tot wijziging van de algemeene politie verordening. De voorzitter zeide, dat bij de wijziging op 30 Juli 1934 verzuimd is in de strafbepa lingen van de hoofdstukken de gewijzigde of nieuwe artikelen aan te halen, op grond waarvan B. en W. voorstellen de strafbepa lingen met de bij de wijziging van 30 Juli j.1. bedoelde artikelen aan te vullen. Aldus besloten. Reclames inzake aans'ag hondenbelasting waren ingekomen van K. Luitjes en K. Pee reboom. Besloten werd aan beiden voor een half jaar ontheffing te verleenen. Op een reclame van aanslag schoolgeld van D Dudink, D Meester, J. Goet, G. Bas, Jac. Zuurbier en P. Zuurbier werd besloten algeheele ontheffing te verleenen. Na behandeling van de agenda stelde de voorzitter in verband met het schrijven van Ged. Staten inzake den financieelen toestand van het burgerlijk armbestuur voor, in ge heime vergadering over te gaan. Aldus werd besloten. Na weder openbaar-verklaring van de ver gadering vroeg de heer Schaap of er niet op toegezien kan worden, dat de straatverlich ting niet brandt bij lichte maan De voorzitter zegde toe, dat hierop in den vervolge zal worden gelet. Andereleden vestigden de aandacht op de stei'e klucht die te Rustenburg is gemaakt in verband met de kanaalwerken. Zij achtten dezen toestand daar niet goed en drongen op verbetering aan. De voorzitter zou deze zaak onderzoe ken. ,D? P' A- p> afdeeüng Langendijk, meld zaterdagavond een feestvergadering in hotel „Concordia" te Noordscharwoude. Een ilink aantal personen was aanwezig, toen de voorzitster, mevr. Frielink, de bijeenkomst opende met woorden van welkom. Spr. ver heugde zich over Je groote opkomst. De leuze van dezen vrouwendag is „Tegen den oorlog Spreekster wekte allen op, mede te werken om den oorlog te bestrijden, maar in de eerste plaats het kapitalistische stelsel, dat daarvan het gevolg is. Spr. spoorde de vrouwen aan, zich bij de S. D. A. P. aan te sluiten. Na een nummertje muziek van de Gebrs Kos was het woord aan de spreekster van dezen avond, mevr. BarbierSeelemeijer, van IJmuiden. Zij wees op den grooten invloed van de crisis op de menschen, vooral op de jeugd, op de 65000 jonge menschen, die geen arbeid kunnen vinden. Wij zitten heel diep in het dal aan den voet van den berg, dien wij bestijgen moeten. Hierdoor zijn er veel moede- loozen onder de menschen, zoodat zij geen nut meer zien in de organisatie. Spr. wees op de groote moeilijkheden, welke men met de beklimming van den berg heeft te over winnen, oa. de hechte band welke de be- klimmers steunt en of men goede gidsen heeft. Er worden wel pogingen in het werk gesteld onbetrouwbare elementen in de organisatie te brengen om deze onbetrouw baar te maken. Er moet echter aan gewerkt worden, de organisatie zoo sterk mogelijk te maken en op de gidsen te vertrouwen. Spr. ging na wat er aan de andere zijde van de grenzen is gebeurd. Spr. wees op den strijd van het fascisme welke tegen de s.d. wordt geveerd, gesteund door <ie kapitalisten, omdat die ons als hun vijand zien. Dat spoort ons aan om voort te gaan en is een bewijs dat we op den goeden weg zijn. De vrouwen hebben veel invloed op hun kinderen. De vrouwen moe ten zich sterk aaneensluiten om te strijden voor het socialisme. Laat eenmaal onze kin deren zeggen: Zij hebben niet voor niets ge leefd. Zij hebben niet gefaald (Applaus). Verder w<=rd nog medewerking verleend door het zangkoortje van de vrouwenclub. dat enkele numme-s ten gehoore bracht. Ook de familie Schrijver zong een paar liedjes Na de pauze weid door mevr. Bakhuijs ge declameerd in het tooneelstukje „Waarom?" van Joh Kuiper gespeeld, dat goed tot z'n recht kwam. Daarna werd deze goedgeslaagde bijeen komst met eer, toepasselijk woord gesloten. Transportarbeiders gedupeerd. Daar de transportarbeiders ten zeerste gedupeerd zijn met de vele verladingen van groenten met transportauto's, waarbij de werkzaamheden buiten hen om gaan en zij de verdiensten daaraan dus missen, hebben de organisaties zich tot de bevoegde instanties gewend met het verzoek een rege ling te treffen, waarbij zij zijn gebaat. Aan gezien deze arbeiders ten zeerste onder de crisis hebben te lijden, is het 'te hopen, dat een werkwijze kan worden gevonden, waar door hun verdiensten wat minder slecht zijn. Vrijdagavond hield de afd. De Rijp Graft van den Bond voor Staatspensionnee- ring haar jaarlijkschen feestavond Voor de zen avond was uitgenoodigd de tooneelver MiddenBeemster". Deze vereeniging voerde op het blijspel „De Privé-secretaresse" De heer D. de Moes, voorzitter der afd., opende de bijeenkomst en heette de talrijke leden en niet-leden welkom. Spr, gaf daarna een resumé van dien laatst gehouden uit gaansdag en wenschte voorts een gezelligen avond. Daarna werd het tooneelspel begon nen, waarvoor een succes werd geoogst. De heer S. de Ruiter Jnz., die on'angs slaagde voor 't examen van analist, is aan gesteld als assistent van een der professoren aan de Universiteit te Amsterdam. De Middenstandsvereeniging hield een algemeene vergadering in café Kossen, al hier. De voorzitter deed eenige mededeelingen over een schrijven der zustervereeniging te Schagen, waarvoor een paar bestuursleden naar een daar gehouden vergadering zijn geweest ter bespreking van het vormen van een Kring van M.S.-vereenigingen. Algemeen gevoelde men meer voor een kring Schagen, inp.aats van Alkmaar. Deze kwestie is echter nog niet van de baan, maar zal verder door den K.N.MB. worden uitgewerkt. Een juist dezen avond ontvangen circulaire van den K.N.M.B. werd behandeld. De heer M. Oly bracht als afgevaardigde naar de gehouden algemeene vergadering van den K.N.M.B. te Amsterdam hierover verslag uit, waarvoor hij den dank der ver gadering ontving. Op voorstel van het bestuur werd besloten den inventaris der tentoonstelling te v-rkoo- pen aan de nieuwe veréeniging. Bij stem ming over den prijs werd bij meerderheid de prijs op 10 gesteld. (Drie bestuui sleden, te vens in het bestuur der nieuwe vereeniging hielden zich buiten stemming). Het punt der agenda: Winkelattractie met de St. Nicolaas oogstte veel bijval, waardoor de winkeliers deze zaak verder zullen rene- len. Weder kwam ter sprake de Ned. Midden- standsbank, aangezien er nog al eens ge ruchten gaan, dat de Coöp. Boerenleenbank als een gunst crediet mag verleenen aan mid denstanders. Den secretaris werd opgedragen zich in verbinding te stellen met het bestuur der Coöp. Boerenleenbank om inlichtingen en als genoemde moeilijkheid zich inderdaad voordoet, zal er getracht worden hier een agentschap te plaatsen der Middenstands- bank. Verder werd in de rondvraag nog gespro ken over de reeds zoo vroege buslichting 's Vraagt inlichtinqenbjjde Te!etunken Gorv'ce 9tations namiddags. Geprobeerd zal worden met be hulp van de Kamer vai. Koophandel of hier in verbetering is te brengen. Hierna sluiting. In de vergadering der winkeliers werd door 18 winkeliers besloten mee te doen en de winkelweek-attractie te houden vanaf 19 No vember a.s. tot en met 5 December Wat zal de attractie zijn? Na lange discussies werd besloten, dat in iederen winkel (kenbaar aan een biljet) een stuk lint zal hangen. En nu wordt gevraagd, hoe lang die 18 stukken lint te samen zijn. Bij iederen aankoop van 50 cent wordt een bon gegeven en 5 bonnen geven recht om te raden. Prijzen worden beschikbaar gesteld tot een totaal bedrag van 50. Onze correspondent schrijft: Doop 31 October 1934 genomen beslui ten van de werkverschaffing en de aan koop van de smedrij van den heer Th Velzeboer hebben allerminst de instem ming van een groot deel der burgerij. De commentaren op genoemde raadsbe sluiten zijn lang niet malsch We zouden er over hebben gezwegen indien niet in het s. d. partijorgaan van 10 Novemher j.1. een artikel voorkwam met als vet ge drukten kop. In bedoeld bericht wordt omtrent de 40-urige werkweek en het uurloon van 0 40 betoogd dat dit allerminst de in stemming heeft van de renteniers. Van zeekere zijde, gaat bedoeld bericht voort, wordt geïnsinueerd dat 't een doordrij ven is van s.d. en r.k. en een „ruil" om de stemmen van „rood" om den aankoop van de bedoelde smederij er door te krijgen. Om het lasterpraatje den kop in te drukken, wijst de onbekende schrij ver er op dat d e invoering van de 40-urige werkweek met algemeene stemmen is aangenomen en dat de aankoop van de smederij een voorstel van B. en W. is dat met 8—3 is aange nomen. We zijn zoo vrij op deze ontboezeming van den anonymus eenig commentaar te geven. Over de 40-urige werkweek is in den openbaren raad met geen woord ge sproken en deze is z. h. st. aangenomen. Echter niet in comité. Daar is wel dege lijk bezwaar gemaakt en het is teeke nend dat er van r. k. zijde geen bezwaar kwam dan alleen van Dekker (rk.). De r.k. en 6.d. waren het roerend eens. En nu de veelbesproken en nog meer beerj- tiseerde aankoop van de smederij. Toen men naar een geschikten uitgang voor den Zeeweg zocht is de oude smederij aangekocht.' Dit is gebeurd en het woon huis van den heer Velzeboer zou tot smederij worden omgebouwd Dit is in derdaad gebeurd en het gebouw was na genoeg klaar. In de vergadering van B. en W. kwam een voorstel van B en W. door de rk wethouders verdedigd, om toch maar die smederij (men versta ons wel: de ver bouwde smederij) aan te koopen want 't was noodig! In eerste instantie was de uitgang naar den Stationsweg vol doende, wat bleek uit een onderhoud dat we hadden met den opzichter en dat we destijds publiceerden. Op 31 Octo ber bleek de uitgang weer te klein Zeer terecht werd er in comité tegen het ge'dvermorsen (een slordige 2500) door de heeren Kostelijk en Vahl geprotes teerd en bij hen voegde zich als tegen stemmer de heer de Jager, maar men was het broederlijk eens en bij de door drijvers voeg ie zich wethouder Maas Geesteranus. En wat krijgt men voor de 2500? Een schuin strookje grond, meer niet En ten slotte iets over de ontstemming der renteniers over de 40- urige werkweek tegen een uurloon van 0.40. Heeft deze anonymus wel eens berekend hoeveel renteniers (die het twijfelachtig genoegen hebben er aan te mogen betalen) niet aan dat inkomen kunnen komen? Nemen we een gezin met 4 kinderen, waarvan de man verze kerd is. Die verdient 19 per week Dat is in het belang der gemeente, zegt „men". Toegegeven, maar het kweekt werkloozen, dat blijkt telkens weer. En dat zal zonder twijfel nog erger wor den, want bijna nergens geeft men dat loon. Er is geen sprake van dat men in het vrije bedrijf dat loon kan geven. Enfin, het besluit is gevallen. Men zal er in moeten berusten. Dat de raad soe pelheid betracht tegenover hen die ren woonachtig zijn, is te loven, doch door de crisis werkloos zijn en hier ja- tegenover vreemdelingen die hier een „blauwe week wonen", is dat niet ver antwoord. We zien hunkerend uit naar 1935. Misschien zullen dan den „rente niers" de oogen open gaan. Zondag gaf de muziekvereeniging „On der Ons" te Dirkshorn, directeur de heer P. A. Blauw, voor het eerst na 13 jaar weder een uitvoering in de zaal van den heer P Pijper. Door vergrooting van het podium was dat nu weer mogelijk. De voorzitter, de heer J. Smit, opende met een kort woord, waarna het orkest inzette met den pittigen marsch van Hall: Officier van den Dag, gevolgd door nog twee mooie nummers. Ter afwisseling werden daarna door der. heer S. van der Oord en eenige leden van Onder Ons, op de piano begeleid door mej. Nelly Bruin, enkele aardige voordrachten ten beste gegeven. Na de pauze gingen nog: Onvoltooide Symphonie van Schufcert, 1ste gedeelte, de prachtige Ouverture Dichter und Bauer van Suopé en de opgewekte marsch van Stolz: Adieu mon petit Officier. Na herhaald ap plaus werd nog toegegeven: Sarie Marais. Een mooie avond. Bal na. Door de Nederlandsche Veehouderij centrale wordt het navolgende mede gedeeld Zooals reeds voor eenigen tijd bekend werd gemaakt, zullen alle kalveren, die na 1 November 1934 geboren worden, ressorteeren onder de teeltregeling-1935, hetgeen dus inhoudt, dat de mogelijk heid tot het wel of niet aanhouden dezer kalveren door de kalver-toewijzing-1935 zal worden bepaald Ten aanzien van de kalveren, die wel iswaar reeds vóór 1 November 1934 ge boren werden, doch op dien datum nog geen gewicht van 60 K G. wat betreft de stierkalveren en 100 K.G wat betreft de vaarskalveren bereikt hadden, is vast gesteld, dat door de datum, waarop deze dieren geschetst worden, bepaald wordt of zij onder de teeltregeling-1934 dan wel onder die van 1935 ressorteeren. Werden deze kalveren n.1. vóór 1 November 1934 geschetst, dan zullen zij, na de betref fende gewichten van 60 respectievelijk 100 K.G. bereikt te hebben, door een identiteitsbewijs-1934 gedekt diénen te zijn, terwijl bij schetsing nè. 31 Octo ber 1934 voor hen t.g.t. een identiteits- bewijs-1935 afgegeven zal moeten wor den. Uit het bovenstaande kan afgeleid worden, dat de kalver-toewijzing-1935 als een zeer dringende aangelegenheid opgevat dient te worden. Het bestuur der Nederlandsche Veehouderijcentrale zou dan ook reeds geruimen tijd geleden tot vaststelling der betreffende regeling zijn overgegaan, ware het niet, dat het, van oordeel zijnde, dat inzake de toe wijzing voor het seizoen 1935 de aard der bedrijven ten nauwste in aanmer king genomen dient te worden, voor deze regeling gegevens behoefde, waar over toentertijd rog niet ten volle be schikt kon worden. Aangezien de ontbrekende gegevens eerst een dezer dagen verstrekt konden worden en met de verwerking nog eeni gen tijd gemoeid zal zijn, is voornoemd bestuur van oordeel, dat ten behoeve van den goeden gang van zaken aan de definitieve toewijzing een voorloopige toewijzing vooraf dit te gaan. Uit dien hoofde is bepaald: le. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 2 of van een even aantal grooter dan 2 hebben ontvangen, door de betreffende Land bouw-Crisis-Organisaties ten aanzien van het seizoen 1935 voorloopig zullen worden toegewezen een aantal vaarskal veren en ongeregisteerde stierkalveren, gelijk aan de helft van het hun voor 1934 toegewezen aantal. 2e. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 3 of van een oneven aantal grooter dan 3 hebben ont vangen, door de betreffende Landbouw- Crisis-Organisaties ten aanzien van het seizoen 1935 voorloopig zullen worden toegewezen een aantal vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren, gelijk aan de helft van het hun voor 1934 toe gewezen aantal verminderd met Y. 3e. Dat ten aanzien van de rundvee houders, wien voor 1934 geen kalf dan wel 1 vaarskalf of ongeregistreerd stier kalf werd toegewezen, vanwege Je be treffende Landbouw-Crisis-Organisaties in eerste instantie nauwkeurig nage gaan dient te worden, of zij voor 1935 wèl of niet voor de toewijzing van 1 kalf in aanmerking komen. Indien duidelijk is komen vast te staan, dat zij voor deze toewijzing wèl in aanmerking komen, zal hun bij deze voorloopige regeling direct 1 kalf worden toegewezen. Hierbij wordt echter op den voorgrond gesteld, dat één en ander onder geen voorwaarde tengevolge zal mogen hebben, dat aan deze categorie, te weten de groep vee houders, wier toewijzing-1934 0 of 1 be droeg, voor 1935 een grooter aantal kal veren dan het totaal der betreffende toe- wijzingen-1934 wordt toegewezen. Hieraan dient met nadruk toegevoegd te worden, dat van ieder aantal kalveren, vol gens bovenstaande regelen voorloopig toe gewezen, de toewijzing wordt ingetrokken met een aantal, gelijk aan het aantal runde ren, ten aanzien waarvan de betrokken vee houder niet gebruik heeft gemaakt van de hem door de Nederlandsche Veehouderij centrale geboden gelegenheid ze aan die Cen trale te leveren. Ter verduidelijking zij hieraan het navolgende voorbeeld toegevoegd: Aan een veehouder, wiens toewijzing- 1934 5 bedroeg, worden volgens de bo venstaande regelen voor 1935 voorloopig 2 vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren toegewezen, terwijl hem gelegenheid wordt geboden eveneens 2 drachtige dieren of (en) vaarskalveren met een identiteitsbewijs-1934 aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale te leveren. Van deze voorloopige toewij- zing-1935 zal door hem eerst ten volle gebruik gemaakt kunnen worden, zoo dra hij de bedoelde twee drachtige die ren of (en) vaarskalveren met een iden titeitsbewijs-1934 heeft afgegeven. Heeft hij echter nog slechts 1 dier geleverd, dan zal hem op zijn voorloopige toewij zing ook slechts 1 identiteitsbewijs-1935 uitgereikt kunnen worden terwijl, indien hij nog geen enkel dier heeft afgegeven, door hem van deze voorloopige toewij zing in het geheel geen gebruik ge maakt zal kunnen worden. Tevens zij medegedeeld, dat daaren boven inzake het recht vaarskalveren boventallig aan te houden door de Ne derlandsche Veehouderijcentrale de res- trctie gemaakt wordt, dat de voor dit recht benoodigde erkenning van den veestapel niet zal worden verleend, in dien de betrokken eigenaar van de hem door de Centrale geboden gelegenheid rundvee te leveren niet ten volle gebruik heeft gemaakt. Ter voorkoming van misverstand dient hierbij te worden opgemerkt, dat een dergelijke erkenning slechts één seizoen van kracht zal zijn, zoodat een erkenning-1934 geen recht verleent om onder de toewijzir.g-1935 ressorteerende vaarskalveren boventallig aan te hou den. DE VEEHOUDERIJ-CENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijcen trale maakt bekend, dat in de vyeek van 25 November tot 1 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraag de soorten aan te bieden: Maandag 26 November: Alkmaar 810 v.m. bij de Doorbraak. Dinsdag 27 November: Purmerend 810 v.m. veemarkt. Zaterdag 1 December: Hoorn 9—11 v.m. bij abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijg baar zijn bij de districtssecretarissen der Geweste!ijke Landbouw-Crisis-Organisa ties, moeten vóór Zaterdag 17 November 1934 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, waaron der de betrekken veehouders ressortee ren De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bij aanbieding van tuberculeuze dieren vereischte verklaring van den dierenarts, in duplo moet worden over gelegd. 263. Eerst weigerde de motor, maar toen hij einde lijk aansloeg, vloog de auto vooruit met een ontem bare vaart. Een ongeluk was natuurlijk te voorzien en dat kwam al bij het eerste het beste bruggetje. Het auto'tje vloog tegen de borstwering aan en Piet en Drein er overheen in het water. 264. Toen ze weer wat waren opgedroogd, gingen ze maar weer op stap en spraken iedereen aan om aan werk te komen. Van een gx-ondeigenaar kreeg Drein een sigaret en de beste wenschen, maar daar schoot hij niet erg mee op.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7