Spod VERRUIMING GOUD-EMBARGO. In de Ver. Staten. REDE OUD PRESIDENT HOOVER. DE SNELHEID VAN DE „QUEEN MARY". Over den oceaan in 96 uur. WANDELRIT DER KENNEMER RIJSOCIETEIT. Paardrijden in Alkmaar's schoone dreven. Langs de N.H.V.B.*velden. In de eerste klasse A ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 13 NOVEMBER 1934 VARIA UIT DE VOGELWERELD. In de eerste klasse D is dan de spanning aan den kop geducht toe genomen, eerstens door de verdienstelijke 5—3 overwinning van Schoorl op het be zoekende Petten behaald en tweedens, in verband met de groote verrassing waar oor de Heldersche Boys zorg droegen, door H.R.C. III in eigen veste met 23 te slaan. In de tweede klasse D In de derde klasse D In de vierde klasse E JONG HOLLAND I—C.J.M.V. I 5—0, J. H. overwegend sterker; Bliek scoort drie maal DE AANSLAG TE MARSEILLE. Het onderzoek beëindigd. Het Hongaarsche Telegrafische Corres pondentiebureau deelt officieel mede: De Hongaarsche politie heeft het °nder- zoek in verband met den aanslag te Mar- seille, mits geen andere tot dusverre onbe kende feiten opduiken, beëindigd. Het opperstadhouderschap van de Hon gaarsche staatspolitie deelt in verband hier mede het volgende mede: „In de dagen, die onmiddellijk volgden op den aanslag te Marseille, hebben de Hon gaarsche politieautoriteiten de verst strek kende onderzoekingen ingesteld. Bovendien hebben zij op urgente wijze alle onderzoekin gen ten uitvoer gelegd, waarom van den kant der Parijsche politie of via het ministe rie van buitenlandsche zaken door het Zuid- Slavische gezantschap te Boedapest, ver zocht was. De politie heeft verscheidene honderden personen verhoord en 21 perso nen in arrest gesteld. In den loop van het onderzoek werd vastgesteld, dat geen enkel persoon, ook niet onder de verhoorden en gearresteerden, gevonden werd, die in ver band kon worden gebracht met den aanslag. Ook bleek geen enkel bewijs te bestaan, dat de koningsmoordenaar Wlada Georgieff ooit in Hongarije is geweest, of zich daar heeft opgehouden. Het instand houden van het politietoezicht op de in Hongarije ver blijvende Zuid Slavische staatsburgers, die als Kroatische politieke emigranten kunnen worden beschouwd, is bevolen". CHALET-KAAS IN ZWITSERLAND. Een nieuwe productie-methode. Gedurende den laatsten tijd worden voor het samenstellen van de ook in Nederland bekende Zwitsersche Chaletkaas nieuwe pro ductie-methoden toegepast. De Chalet-kaas wordt door het smelten van Emmentaler en Gruyère-kaas vervaardigd. Daarvoor zijn thans speciale machines in gebruik, waar door het mogelijk is het geheele proces van het smelten tot het in staniel verpakken der Chalet-kaas machinaal te doen geschieden. De productie van Chalet-kaas bedroeg het afgeloopen jaar 12 millioen doosjes. PRINS GEORGE'S HUWELIJK. „Gehoorzamen" of niet? Omtrent de vraag, of het woord „gehoor zaam" bij de trouwplechtigheid door prinses Marina zal worden uitgesproken, dan wel, of dit „verouderde" woord, zooals dit hier meermalen geschiedt, uit de huwelijksverkla ring zal worden weggelaten, is beslist, dat dzee belofte ongewijzigd gehandhaafd blijf', evenals bij het huwelijk van prinses Maria met den Hertog van York. ENGELAND'S GEHEIMEN. MacDonald dementeert deze berichten. In Amerika waren geruchten in omloop 5ebracht volgens welke geheime Engelsch apansche besprekingen zouden plaats vin den over economische- en politieke kwesties Bovendien zouden volgens deze geruchten Engeland in Mandsjoekwo concessies zijn gedaan. Deze geruchten zij gisteren door Mac Donald met nadruk gedementeerd. Deze wees er op, dat de Amerikaansche vertegen woordigers op de hoogte worden gehouden van de Enge'lsch—Japansche besprekingen terwijl den Japanschen vertegenwoordigers wordt medegedeeld, wat tusschen Enge land en Amerika wordt besproken. KONING PETER WEER NAAR SCHOOL? Uit Belgrado wordt gemeld, dat aldaa, een wijziging van de grondwet wordt over wogen, waardoor het den jeugdigen koning Peter mogelijk wordt gemaakt naar Enge land terug te keeren, om daar, evenals vóór den moord op zijn vader, wijlen koning Alexander, weer de school te bezoeken. NEGEN LEDEN DER IMRO VERMOORD. Uit de Macedonische stad Petritsj op den Balkan wordt gemeld, dat de autoriteiten op een veld bij de treinhalte Pirin een graf, in houdende negen lijken, hebben gevonden Alle lijken zijn geïdentificeerd. Het betreft uit het dorp Krunik afkomstige lieden, die tegenstanders waren van den leider der Im- ro, Michaifow. De moordenaars zijn reeds drie maanden geleden gearresteerd. VENETIE DOOR NOODWEER GETEISTERD. Een hevig noodweer heeft de lagunenstad Venetië geteisterd. De storm dreef het zee water de kanalen in, zoodat de lager gelegen deelen der stad overstroomd geraakten. Het plein San Marco vormt één groote watèr- vlakte. Het verkeer wordt uiteraard in stand gehouden met gondels en motorbooten. Bij de huizen worden noodsteigers aangelegd. Ook de Italiaansche Riviera is door slecht weer getroffen. PLEZIERVAARTUIGEN IN BOTSING. 17 passagiers verdronken. Twee plezierbooten zijn ter hoog te van het eiland Carmen aan de kust van den staat Campeche, in de Golf van Mexico, met elkander in botsing geweest. 17 Menschen zijn verdronken, o.m. de bekende Mexicaansche stierenvechter Luis Freg. BISSCHOP VAN MEXICO MAANT TOT VREDE. Het dagblad „Palabra" uit Mexico publi ceert een herderlijken brief van den aarts bisschop van Mexico, Pacual Diaz. ,vIIlii»iLhtrderli3ke.schriiven' dat Zondag in alle kerken van het aartsbisdom is voor gelezen, berispt de aartsbisschop de ver stoorders van de orde. Het is noodig, aldus zef!; h'J> 'n vrede te leven, en alle anderen in vrede te laten leven. Vervolgens keert de aartsbisschop zich tegen het toenemende heidendom en zegt dan verder, dat pogingen °fn..j arbeidersvraagstuk door den klasse- strijd en door de vernietiging van het recht op den eigendom op te lossen der chaos be- teekenen en den dood der vrijheid. De voor uitgang en de beschaving worden daardoor voor altijd verbannen. De behoeftige klassen zullen daardoor geen verbetering van hun levenstoestand bereiken maar zullen slaven worden van een groep wildemannen, die zich met geweld den titel van vertegenwoor diger der maatschapnii toeëi?enen Het Amerikaansche departement van de schatkist heeft met ingang van gisteren het embargo op den uitvoer van kapitaal uit de Ver. Staten opgeheven. Voortaan kunn.n Amerikaansche credieten en geldzendingen naar het buitenland worden geremitteerd, zonder dat daartoe een speciale vergunning noodig is van het departement van de schat kist en onverschillig naar welk land en voor welke doeleinden het kapitaal wordt uitge voerd. Het goud-embargo blijft natuurlijk ge- handhaafd, zoodat de export van goudcerti- •ficaten en baar goud blijft verboden. Dit laatste kan alleen worden uitgevoerd naar buitenlandsche centrale circulatiebanken, wanneer de do'lar beneden een bepaalde grens in buiten'andsche valuta's daalt. Het embargo werd ingesteld, toen Ameri ka den Gouden Standaard losliet, teneinde te voorkomen, dat bij het ontstaan van een eventueele paniek een kapitaalvlucht hiervan het gevolg zou zijn. Het departement van de schatkist verk'aart thans, dat een dergelijk embargo niet noodig is, aangezien er mo menteel meer kapitaal naar de U.S.A. vloeit dan uit Amerika wordt uitgevoerd. Ook uit het uitvoerverbod kon men voor commercieel e doeleinden voldoende credieten krijgen voor den uitvoer om den handel niet te remmen. Thans is het kapitaal ook weer beschikbaar voor het koopen van buitenlandsche effecten en bezittingen of voor het openen van reke ningen op buitenlandsche banken. Oud-pres:dent Hoover hie'd gisteren te San José in Californië een redevoering ter herdenking van den wapensti'stand, waarbij communisten tijdens het défilé een tegenbe- tooging trachtten te organiseeren, welke door de politie werd verhinderd. Hoewel Engeland;s grootste mailschip „Queen Mary" waarschijnlijk pas over 17 maanden zijn eerste tocht zal maken, doet de Cunard White Star-line toch reeds mededee- ling omtrent de dienstregeling, waaraan het nieuwe schip zal zijn onderworpen. Het is de bedoeling in den namiddag op Zaterdag uit Cherbourg te vertrekken, en Woensdagmiddag voor de thee te New-York te arriveeren, zoodat het schip de reis zal doen in 96 uur. De „Queen Mary" zal daar toe een gemiddelde snelheid loopen van 32i knoop, of vier knoopen meer dan de snelste At'antische mni'schepen van het oogenblik. Paarden. Zondag hield de Kennemer Rijsocieteit een wandelrit door de Castricummer- duinen naar Bergen aan Zee en Bergen- binnen. De deelname was vrij groot, hoewel door verschillende omstandig heden enkele opgaven moesten verval len. De cavalcade trof het uitstekend met het weer, een klein regenbuitje des mid dags ,was alles wat minder aangenaam kon zijn. De rit door de Castricummerduinen was een genot. De herfsttinten, bloeiden warm op in de Novemberzon, de konij nen en fazanten vlogen voor de hoeven der paarden weg, patrijzen vlogen op. Een prachtig gezicht: die ruiters, hier en daar verspreid in de mooie dui nen. Langs een goed berijdbaar strand, waarlangs veel zeehonden in de golven speelden en waar de winterfauna weer aanwezig is, bonte kraaien, zwarte zee eenden en de forsche mantelmeeuwen werd'naar Bergen' aan Zee gereden. Van daar langs den zeeweg en het dezen zomer aangelegde ruiterpad naar Bergen Binnen waar enkele uren gerust werd en een koffietafel in de Rustende Jager ge bruikt. Via de Voert en Egmond aan den Hoef werd de terugtocht weer aanvaard en dankbaar en voldaan werd om ongeveer half vijf de Manege weer bereikt. Naar aanleiding van deze mooie trip stuurde een deelnemer ons de volgende ontboezeming over de paardrijsport in het algemeen, die in onze omgeving zoo enthousiast wordt beoefend. Houdt gij van paarden? Wie zou er nu niet van de edelste aller viervoerters houden. Is het geen lust ze te zien, buiten, in het opene van een stralenden dag of in getemperd najaars- licht? Er zijn plekjes in de omstreken van Alkmaarwaar men plotseling tus schen de boomen een cavalcade langs ziet draven. Galoppeer en de ruiters, voorstuivend over de mulle paden der provinciale landgoederen, meer bekend als Bakkummerduinen. Tusschen de prachtige Castricummer bosschages is voldoende ruimte voor de klotsende paardenhoeven, voor de vroolijk-witte rijblouses, voor de correcte verschijnin gen te paard, die het landschap omtoo- veren tot een bekoorlijke prent.... Er wordt tegenwoordig veel paard gereden in Alkmaar's omgeving! Is iedereen dan zoo rijk in dat geluk kige centrumstadje van Noordholland bij de zee? En de crisis en de malaise en de narigheid? „Och", zegt de ruiter, paard-rijden is tegenwoordig niet duur meer, een auto is veel kostbaarder in onderhoud." En verder zegt hij' niet veel, doch ge niet van de paardrijsport. Als de dag zonnig is, de hemel blauw en de weg droog dan hooren wij in de verte paar dengetrappel- De ruiters trekken naar de duinen. Zij rijden langs de kust, zij galloppeeren over de vlakten en draven door de bosschen. Op Zaterdagmiddag en Zondagmorgen is de trek naar de uitspanning „Johan- na's hof", schitterend gelegen aan den zeeweg naar Castricum aan Zee. Vroegei was dit een oude boerderij te midden van het woeste duingebied. In deze idyl lische streek heeft dan gewoonlijk een of ander hippisch festijn plaats en klin ken de paarden-hoeven getemperd in het blonde duinzand. Deze uitspanning, (unieke gelegenheid voor ruiters en ja gers) biedt den sportman welkome ver- poozing. Zij ligt daar als in diepe ge dachten verzonken onder de hooge den nel oomen: maar in het gezellige inte rieur is het druk als op een musschen- vergadering, hier verschijnt heel de rui terschare. Dames en heeren in rijcostuum en laar zen komen binnen, om even bij een kop koffie uit te rusten. Onder de tafeltjes ziet men slechts sporen blinken. Aan de kapstok hangen rijhoeden en zwepen. Op de tafels liggen rijhandschoenen. Achter op het springterreintje: een ruiter gaat in gestrekten draf rond en neemt een hindernis, en nog een, en nog een. De hoef raakt even de lat. die op den grond valt. Onmiddellijk wordt de lat weer op de juiste plaats teruggelegd want de volgende ruiter is in aantocht. Rondom staan andere ruiters en ama zones, die ademloos meeleven en soms spontaan applaudisseeren bij een fraaien sprong. En daarachter staan de krom gegroeide denneboomen tegen het wijde duin-panorama, dat schittert in de zon. Over de bronzen paadjes rijden de ruiters in bonte rijkleeding; er is een druk va-et-vient want zij zijn op weg naar de stallen der manege, waar het, voor wie uit het zonlicht komt, aarde- duister is. Maar als de oogén wennen aan het donker, zien zij het bewegen van vele slanke paardenhoofden, waarin de groote vochtige oogen glanzen. De stal geurt naar welriekend hooi en paarden: een der heerlijkste parfums voor den waren liefhebber voor de hippische 6port. Tegen lunchtijd keeren de ruiters huiswaarts, vol van levensvreugde. FEDERATIE-RIJSCHOOL TE HOOFDDORP. Nadat verschillende moeilijkheden, die den voortgang der rijschoolplannen der Ned federatie van landelijke rijvereenigingen eenigen tijd gestuit hadden, uit den weg waren geruimd, is vorige week overgegaan tot de gunning van den bouw der stallen, koetshuis en verdere ruimten, die de reeds bestaande rijbaan te Hoofddorp tot een waardige en alleszins doelmatige „Federa tie-Rijschool zullen moeten bruikbaar maken Het aanvankelijke plan de rijschool reeds in November in gebruik te nemen, heeft men wel moeten laten varen, doch men heeft toch alle hoop, dat vóór 1 Januari 1935 de eerste paarden hun vakken zullen kunnen betrek ken. De eerste cursus (met internaat) van zes weken die men per 1 December had willen laten beginnen zal nu vermoedelijk 1 Januari ingaan, indien de belangstelling voldoende blijkt. In zes weken kan heel wat geleerd worden en de jongelui, die van het platteland komen, kunnen dan vóór de grootste drukte in het voorjaar weer thuis zijn. Elke deelnemer kan een paard meebren gen, dat dus tegelijk met den ruiter verder wordt afgericht. Ook andere jongelui kun nen van deze gelegenheid profiteeren. Als de teekenen niet bedriegen zullen deze cursussen in den loop van het jaar zeer veel belangstelling trekken, temeer omdat deelneming open staat voor een ieder, die maar eenige rijkunstige opleiding heeft ge had. Dat men allerwege het nut van deze in stelling een unicum in ons land inziet, moge wel blijken o.a. uit den steun, die ver leend werd door de Hollandsche en de Gel- dersch-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. Temeer wordt van alle zijden gaarne steun verleend, omdat de rijschool geen winst maken ten doel heeft en uitsluitend zoo goedkoop mogelijk de landelijke ruitersport tracht te dienen. Voetbal. De leiders in de eerste klas af- deelingen geslagen. Overi gens weinig verrassing. Over betrekkelijk verrassingen kunnen we deze keer niet spreken. Wel zijn in enkele af- deelingen de uitslagen anders gevallen, dan we aanvankelijk verwacht hadden, doch de behaalde resultaten zijn echter vrij normaal. In de beide eerste klas afdeelingen is de spanning geducht toegenomen, doordat de leidende ploegen door runner ups werden geslagen. valt ons de nederlaag (0—1) van Z.F C. IV tegen K.V.V II, van de Zaanlanders niet Hoenderrassen met blauwe eischalen. In „Ardea", tijdschrift der „Neder- landsche Ornithologische Vereeniging" XII, 1923, pp. 34—36) heb ik destijds een en ander medegedeeld over een hoen derras uit Chili, het zoogenaamde Chi- leensche Bolstaarthoen, dat blauwscha- lige (soms bruin-gevlekte) eieren legt. Blauw eischaal-pigment was noch uit-, noch inwendig ooit bij eieren van het geslacht Gallus en wel evenmin bij de wilde soorten als bij een der rassen van het tamme hoen aangetroffen. Prof. Castelló, directeur der Spaan- sche Staatsschool voor Pluimveeteelt te Arenys de Mar (Barcelona) was inder tijd zoo welwillend mij op mijn verzoek een der eischalen (en eenige schaakstuk ken voor onderzoek), door hem uit Chili ontvangen, vergezeld van een tijdschrift artikel van zijn hand over het bovenbe doelde Bolstaart-hoen. Niet alleen het Chileensche Bolstaart hoen Zegt prof. C. maar de meeste Chileensche staartlooze hoenders en zelfs vele van de Creoolsche rassen mèt staart in Chili, leggen blauwe, hemels blauwe of groenachtig blauwe eieren, die soms bruinachtige stippen of vlek ken dragen, zooals bij het kalkoen-ei voorkomen. Ook onder de inboorlingen en Indiaan- sche stammen van Araucania trof prof. C. in overvloed staartlooze hoenders aan, die bijna alle een blauw- of groen achtig ei leggen. Eveneens komen in andere landen van Zuid-Amerika (Boli via, Peru, Columbia, Ecuador), naar het Noorden tot aan 't Panama-Kanaal toe, dergelijke hoender-eieren voor. Zeker is het aldus prof. C. dat de Spanjaarden het Castiliaansche hoen naar Chihil hebben overgebracht, en dat door kruising met het inhèemsche hoen tut Creoolsche ras ontstond, waarin de karakteristieke eigenschappen van dat inheemsche hoen praedemineeren, voor al wat de blauwe kleur der eischaal betreft, die als een overgeërfd kenmerk van de onbekende, wilde stamsoort moet beschouwd worden, die, min of meer door de Indianen tot huisdier gemaakt, in ver verwijderde tijden in Amerika heeft geleefd. Bij mijn onderzoek van het van prof. C. ontvangen eischaal-ateriaal bleek mij, dat de schaaltextuur onmiskenbaar overeenkomst vertoont met die van ver schillende hoender-rassen, die ik erme de vergeleek; de schaalstukken van fij nere textuur onder het materiaal, nade ren, vooral door den bouw der poriën, heel dicht de eischaal van de gewone Fazant. Nu heeft onlangs prof. R. C. Pun- nett een onderzoek ingesteld naar de overerfelijkheid van de blauwe eischaal- kleur van bovenbedoeld Chineensch hoenderras door kruisingen met een Goudpel Hamburger haan. Van twee daaruit verkregen kuikens (de eerste generatie dus) legde het eene blauw- en het andere wit-schalige eieren. Bij voortgezette teelt bleek, dat de blauwe eischaal-kleur een enkelvoudige domi nant bij overerving ten opzichte der niet-blauwe is. De Chileensche hennen kruiste men ook met een Welsummer- haan, een ras, dat eieren legt met diep bruine schaalkleur. De uit die kruising gefokte hennen legden eieren met bruin-, groen- of olijfkleurige schaal kleur; de beide laatste typen bevatten den blauwen factor. Nader onderzoek toonde de aanwezigheid aan van een belangrijke factor en verscheidene facto ren van geringere beteekenis voor tin ten van bruin, zoowel als een beletter voor bruin. Prof. Punnett wijst er op, dat Fazanten een overeenkomstige reeks schaalkleurtypen produceeren; de gene tische relaties dezer laatsten volgen waarschijnlijk gelijke lijnen. De blauwe eischaalkleur bij het bewuste Chileen sche hoender-ras trad daar waarschijn lijk als een dominante mutatie op. Groen-schalige eieren, zooals, naar onlangs aan den dag is gekomen, een half-wild hoender-ras in Costa Rica (Centraal-Amerika) legt, danken die kleur waarschijnlijk aan de aanwezig heid van factoren, zoowel voor blauw als voor bruin. A. A. VAN PELT LECHNER. Arnhem, November 1934. mee, daar we juist een omgekeerd resultaat hadden verwacht en K.V.V. II ook vori ge seizoenen, dergelijke ontmoetingen tot een minder goed einde bracht. Doch de Kromme- nieërs schijnen met deze slechte gewoonte gebroken te hebben en namen nu de leiding C.S.V. I schijnt de kluts volkomen kwijt geraakt te zijn, want nu werden de Castri- cummers in eigen huis door W.F.C. IV met 1—6 gekraakt. Bergen verrichtte te Zaandam tegen Zil vermeeuwen II zeer goed werk, door de Meeuwen met 34 te slaan. Bravo Bergen! De stand is nu K.V.V. II 7 6 10 16—4 13 Z.F.C. IV 7 6 0 1 23—6 12 KF.C. IV 6 4 11 15—18 9 W.F.C. IV 7 3 1 3 23—20 7 O.S.V. IV 6 2 2 2 11—13 6 Zilverm. II 7 3 0 4 19—20 6 Bergen I 5 2 1 2 12 10 5 Zaandij 6 2 1 3 89 5 C.S.V I 6 0 1 5 5—19 1 Q.S.C. III 6 0 0 6 5—20 0 Komen we op het eerste treffen terug, dan blijkt uit den 4—1 achterstand, dat de Pette- naren zich nog niet direct gewonnen gaven, doch de achterstand was te groot en de wils kracht van Schoorl te sterk, om het tot een gelijk spel te kunen brengen. Van de Heldersche Boys is het ongetwij feld een goede prestatie, om op zulk een ver dienstelijke wijze voor de spanning in de af- deeling zorg te dragen. Succes 11 wisselde haar successen weer eens af door in eigen huis van Watervogels I met 13 te gaan verliezen, terwijl M. L. D. het ook thans in eigen omgeving tegen J. V.C. niet tot een overwinning kon brengen. De Julianadorpers incasseerde nu eens beide punten (34). De stand is hier nu: Petten 8 4 3 1 22—13 11 H.R.C. III 8 4 3 1 18—19 11 Schoorl 7 5 0 2 20—11 10 Watervogels 8 4 2 2 1620 10 J.V.C. 7 1 5 1 16—17 Held. Boys 6 2 2 2 10-11 Succes II 7 2 2 3 13—17 Wieringerw. 7 2 14 1015 Helder III 6 11 4 13—17 M.L.D. 6 0 15 12—25 7 6 6 5 3 1 hadden de leiders Alkmaarsche Boys II, met het bezoekende A.S.V. nog al veel moeite Geruimen tijd stonden de Sporters zelf met 21 voor, doch het einde bracht juist nog een puntenverdeeling (22), zoodat deze rood witten nog ongeslagen bleven. Koedijk sloot de jongste overwinning weer eens met een flinke nederlaag af, daar de Koedijkers zich te Egmond, door de Eg- mondsche Boys met 61 lieten slaan. De ontmoeting Alcmaria IVAlkmaar' sche Boys III kon wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden. De stand is nu: Alkm. Boys II 7 5 2 O 32—11 12 Alkm. B. III 7 4 1 2 23—24 Alkmaar II 7 3 2 2 23—20 Koedijk I 8 3 2 3 25-34 A.S.V. I 8 3 1 4 26—24 Egm. Boys 1 7 2 2 3 19—16 Alcmaria IV 7 1 4 2 17—19 D.T.S. II 7 0 2 5 12—29 brachten de runner ups het allen tot een overwinning, alleen C.S.V. II bracht haar verkleinde kans vrijwel om zeep, door aan den Westerweg van Alkmaar III met 43 te gaan verliezen. Inmiddels hebben de groen-witten zich op de ranglijst geducht opgewerkt. De leider Schoorl II konden van het bezoekende Vrone II gemakkelijk winnen (5O), terwijl Bergen II met 31 over Eg- mondsche Boys II kon zegevieren. Dus ook de Bergenaren behielden hun kans. Alkmaarsche Boys IV had met het bezoe kende Akersloot nog al eenige moeite en kon tenslotte met 42 winnen, terwijl Ursem en Alcmaria V, in een doelpuntrijke ontmoe ting (55), netjes de punten deelden De stand is hier nu: Schoorl II 7 5 0 2 17—7 10 Bergen II 6 4 1 1 2016 Alkmaar III 7 3 2 2 21—22 8 C.S.V. II 7 3 1 3 24—18 Alcmaria V 7 3 1 3 31—21 Alkm. B. IV 3 3 0 0 11—3 Ursem I 6 2 13 18—15 Egm. Boys II 7 1 3 3 14—21 Akersloot 1 7 2 0 5 19—21 Vrone II 7 0 3 4 10-36 zag Alkmaarsche Boys ,V zoowaar kans, het pittige Oudorp I in eigen veste met 3—4 te slaan, waarbij de rood-witten zich van hun jongste nederlaag herstelden. Ursem II behaalde op Koedijk III de te verwachten overwinning (51), terwijl A.S.V. II tegen het bezoekende Alkmaarsche Boys VI voor eenzelfde resultaat zorg. droeg De leiders Koedijk II konden zich met moeite handhaven en wonnen van Eg mondsche Boys III slechts met 12. De stand is hier: Koedijk II 7 6 1 0 30—8 13 Ursem II 7 3 1 3 20-34 Alkm. B. V 5 3 0 2 31—13 Egm. Boys III 6 2 2 2 20—11 Alkm. B. VI 5 3 0 2 13—15 A.S.V. II 4 2 1 1 14—5 Oudorp I 3 111 16—9 Akersloot II 4 1 1 2 420 Koedijk III 5 0 1 4 8—25 1 Oterleek I 3 0 0 3 5—20 J. H. is er Zaterdagmiddag in geslaagc het zoo sterk genoemde C.J.M.V. uit Enk huizen een gevoelige 5—0 nederlaag toe te brengen. D^, enthousiast spelende J. H. ploeg was vrnwel den geheelen wedstrijd in den aanval. De score had nog hooger kun- Schrijver van „Heredity in Poul- try", in het Nederlandsch vertaald door dr. J. P. Lotsy ('s-Gravenhage. 1923). nen zijn, als voor de rust 't J. H.-binnentrio de vele opgelegde kansen had benut, die nr door treuzelen verloren gingen. De C.J.M.V.-ploeg stelde in haar gehee' na haar verrassende 62 overwinning op Dindua, teleur; een achterhoede, waarvan de keeper een niet al te safe indruk maakte, een voorhoede, die tot weinig productief werk in staat bleek en een middenlinie, dit 't juiste verband tusschen voor- en achterhoede niet wist te leggen. We hebben nu J. H. in drie achtereenvol gende wedstrijden aan 't werk gezien en daarbij kunnen constateeren, dat zij niet alleen haar overwinningenreeks: 30, 4—1 50, voortgezet hebben, maar ook, dat hui- vorm is constant gebleven, zoodat de vet wachting is gewettigd, dat elke tegenparti eert harde dobber zal hebben om op de/ ploeg een overwinning te behalen. Reeds dadelijk na t begin bleek J. H. d meerdere van C.J.M.V. Hoewel tegen df wind inspelend, waren de aanvallen d gastheeren talrijker, terwijl 't beweeglij voorhoedespel der Jong Hollandianen gasten handen vol werk gaf. Na verschillt de mislukte aanvallen, die door te lang tre zelen of slecht schieten, teloor gingen, opei

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9