Agenda Jierk éi Schoot Vfmywciaat 1lieuws £aatste Aeticftten Stad en Omqeuw# Wzec&ecicht PETROLEUMKACHEL ONTPLOFT, Vier kleine kinderen levend verbrand. DE DUITSCHE PROPAGANDA IN HET SAARGEBIED, „Van Duitschland afgerukt het tragische lot van Holland, Vlaanderen enz," HET GEHEIMZINNIGE „SPOOKVLIEGTUIG" IN NOORD ZWEDEN. VAN VOETBALSPEL TOT DWANGARBEID, HET OVERLIJDEN VAN VAN KETWICH. Een tragische gebeurtenis, BERGEN, ECMONDBTNNEN. SCHERMFFHORN. WINKEL. OTERLEEK. (Ongecorrigeerd DE K XVIII VERTROKKEN. Groote belargs telling. HET ONGEVAL IN DE LANGESTRAAT. DS GEVLUCHTE INCASSEERDER. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het danshuis De gcuden Engel (real); hoofdrollen Lucie English en Fritz Kam pers. Toegang boven 18 jaar. Donderdagav., half 8, onderzeefilm van Gebr. Williamson (wetensch.); toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het huis in de 56e Vraat (dram hoofd rol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, hoofdnummer De Zijde express (sens.) Toegang boven 18 jaar. Woensdag 14 November. 79 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling handwerken, Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Mannen in het wit" door het Centraal Too- neel voor het Comité voor Tooneeluitvoerin- gen 7.30 uur, gebouw Rehoboth aan de Dr. van Peltlaan te Bergen, buitengewone sa menkomst Evang. Vereen. Maranatha; spreker ds. Rijnders, zendingsdirector. 8 uur, café Central, huish. vergadering Kinderzorg. Donderdag 15 November. 10—12, 2—5 en 7—8 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling van handwerken van wege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 7.45 uur, in de ambachtsschool, lezing met lichtbeelden over autogene metaalbewer- king. 7 uur, zaal Groot te Hensbroek, jubi leum-uitvoering tooneelver. ,,'t Viooltje", 7 uur, herv. kerk te Broek op Langen dijk, eerste winterlezing; opreker ds. Vunderink Zaterdag 17 November. 8 uur, Harmonie, jubileum-uitvoering turnclub Kracht en Vlugheid. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering van Belasting-ontduikers voor den Berger Kunstkring. Te New York zijn vier kinderen van vier weken tot vijf jaren, die alleen thuis waren, levend verbrand, tengevolge van de ontploffing van een petroleumkachel. In verband met de aanstaande volks stemming in het Saargebied, geeft de „Saarbrücker Zeitung", het officieele orgaan van het Duitsch© Front, een in kleurendruk geillustreerd propaganda- bijvoegsel uit met op de voorpagina een fotomontage, die grootendeels bestaat Uit een landkaart van Zuidwest-Duitsch- land, en in afwijkende Heur het aan grenzende België, Nederland. Frankrijk er. Zwitserland, gegroepeerd om het Saargebied. De tekst op deze voorpagina luidt: „Op de Europeesche landkaart vormt het hoog industrieele Saargebied met zijn rijke bodemschatten en zijn Duit sche bevolkingskern van 830 000 zielen, slechts een- kleine vlek en toch wordt om dit eenig schoone stukje vaderland- schen grond sedert 15 jaar een taaie afweerstrijd tegen vreemde machtsaan spraken gevoerd Dat deze strijd ge wonnen wordt, dat het Saargebied voor het tragische lot der definitieve afruk king en vervreemding van het moeder land, dus voor het lot van Holland, Vlaanderen, Luxemburg, Bourgondië en Zwitserland bewaard wordt, daartoe is de moreele politieke en economische steun van de strijdende Saarbevolking door het geheele Du'tsche volk, door eik Duitsch volksgenoot noodig". Evenals verleden jaar komen uit het Noorden van Scandinavië wederom be richten over een geheimzinnig vlieg tuig, dat door de bevolking aldaar is ge hoord, doch omtrent welks aard en her komst men nog altijd in het duister ver keert Gisteren werd te Oslo reeds gemeld, dat het „spookvliegtuig" weer was waar genomen. en thans schrijft de „Vester- bottenkurier'' te Urnen, dat de redactie een brief heeft ontvangen, waarin ver klaard werd, dat in den nacht van 6 No vember boven Nast&nsjö een vliegtuig werd gehoord „Sven.ska Dagbladet" zoekt verband tusschen dit bericht en een Engelsch be- j richt, dat Scotland Yard te Londen on- ontcijferbare code-signalen van een schip in de Noordzee heeft opgevangen. die verband zouden houden met de ver dwijning van een aantal personen uit Huil, terwijl tegelijkertijd een in den internationalen wapenhandel vooraan staand persoon met onbekende bestem ming uit Londen verdween. Een voetbal-wedstrijd welke te Ocean- port (New Jersey) gespeeld werd en waarbij de gasten met 12—0 leidden, werd plotseling onderbroken door een aantal politieagenten, die het veld op wandelden en de gastspelers arresteer den. Ze werden voor den politierechter geleid en werden ervan beschuldigd, hekken, schuttingen en uithangborden den vorigen avond in een dronken bui vernield te hebben. Men sloot hen in het politiebureau op, waar ze pa© den volgenden morgen weer uit gehaald werden. Hun straf was toen echter nog niet ten einde. Het elftal werd voorzien van timmer- en verfge reedschap, waarmede het de aangerich te schade moesten herstellen en in na tura vergoeden. Naar aanleiding van het tragisch overlij den van den heer J. H. v. Ketwich, hoofd van het verkoopkantoor van 's lands mijn- bouwproductie, vernemen wij nog de volgen de bijzonderheden: De heer van Ketwich was op 12 dezer in gezelschap van den heer Houwing, directeur van de Biliton-maatschappij, met den boot trein op weg naar Londen, toen de heer Hou wing eensklaps bemerkte, dat zijn reisgenoot in slaap was gevallen. Tot zijn ontsteltenis moest hij constateeren, dat de heer van Ket wich overleden was Een hartverlamming had een plotseling einde aan zijn leven ge maakt. VERKIEZING NOTABELEN NED. HERV. GEMEENTE TE ALKMAAR. Bij de gisteravond plaats gehad heb bende stemming voor het college van nota belen der Ned. herv. gemeente zijn in de drie vacatures, ontstaan door het vertrek van den heer P. C. Schuijtemaker uit de gemeente en het periodiek aftreden der hee- ren H. Bossert en W. van der Leek, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschten te komen, alle drie candidaten der vereeniging van Vrijzinnige Hervormden „de Evangelische Unie", de heeren dr N H. Louis, G. W. Kloos en W. J. Karssen, gekozen. COMBINATIE VAN KERKELIJKE GEMEENTEN IN DE LANGENDIJK. Men deelt ons thans mee, dat het niet zal komen tot een combinatie van de twee Ned. Herv. kerkelijke gemeenten van Zuid en Noordscharwoude, waarvan het laatste jaar herhaaldelijk sprake was en waarvan de mogelijkheid grooter scheen door het af branden van het kerkgebouw te Noord scharwoude. Deze kerk zal weer worden op gebouwd, doch op kleiner schaal dan de vorige, ook al in verband met het bedrag waarvoor het gebouw verzekerd was. Zooals wij de vorige week reeds berichtten, had de Berger Winkeliersvereeniging tot B. en W. het verzoek gericht om, in verband met het St. Nicolaasfeest, een loterij met prijzen te mogen houden Aangezien van de afd. Bergen van „De Hanze" en de afd. Bergen van de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging een gelijk verzoek was ingekomen, besloten B. en W. de toe stemming te verleenen aan een commissie van negen, uit elke organisatie drie. De Berger Winkeliersvereeniging, die meer leden telt dan de beide anderen te samen, verklaarde zich, terecht, wel voor een com missie, doen wenschte in die commissie de meerderheid van het aantal leden, om te voorkomen, dat ze door de beide andere sa menwerkende vereenigingen in de commissie werd overheerscht. De beide andere organi saties bleven echter op de verdeeling staan, zooals die door B. en W. was voorgeste'd, waardoor de samenwerking afsprong en B. en W. besloten aan de twee kleinere organi saties de vergunning te ver eenen, die nu een winkelweek zullen houden van 24 Nov. tot en met 5 Decmeber. De Berger Winkeliersvereeniging, die ruim 60 winkeliers onder haar leden telt, besloot hierop attracties te organiseeren die buiten de loierijwet vallen, zcodat daarvoor de toe stemming van B en W. niet noodig is. Zij hebben een „Tweemaal Zesdagen-race'' in e kander gezet, waarbij aan een ieder die voor 25 cent besteedt een letter verstrekt wordt. Met de letters, die geruild kunnen worden, zal men een nader bekend te maken slagzin kunnen samenstellen. Onder de in zenders van den slagzin worden priizen ver loot. De eerste zesdagen-wedstrijd gaat Za terdag a.s. in. Er b'ijkt in deze gemeente tamelijk veel iepziekte te heerschen. Dit is reeds de tweede inaal, dat een aantal boomen moeten worden vernietigd. Vóór 1 April 1935 zullen bij 16 perceelen 30 boomen zijn geveld. De rederijkerskamer Amicitia hield Zon dag een uitvoering. Alhoewel er keurio- werd gespeeld, valt het te bejammeren, dat zulk een klein gpfal toehoorders aanwezig was. Dit werkt beslist ontmoedigend op de medewerkers. Bij de door stemgerechtigde ingelanden van den Weerepolder gehouden stemming, is herkozen tot moler.meester, de heer S. Veth man Jz. te Winkel. Maandagavond hield de afd. voor Staats- vanSHameer'ng Iedenver'?ac5er-nS: in café De voorzitter dr. Heringa, sprak zijn ge- noegen uit over de opkomst, waardoor er inderdaad gesproken kon worden van een ledenvergadering. De heer S. Heringa bracht een uitvoerig verslag uit van de algemeene vergadering wrïÜrf al® uffvaard'2de had bezocht I> bet00nde haar ingenomenheid met de keurige weergave. Hierna bracht de voorzitter in bespreking het volgende punt der agenda: de regeling der propaganda voor het komende seizoen. De heer S. Heringa achtte het beste middel huisbezoek. Verschillende leden betuigden hiermee hun instemming. De verdere besprekingen hadden tot resul taat, dat de feestelijke propaganda-avond zal wonden georganiseerd met eigen krachten. Verder werd het bestuur vrijheid gelaten een en ander aan te vullen. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting 1935. De heer Bierema geeft in zijn repliek de r. k. staatspartij in overweging wat matiging te betrachten in de wijze waar op ze spreekt over de liberale economie. Spr. is verheugd over de krach tigo taal van de regeeringstafel inzake be zuiniging ook bij het bijzonder onder wijs Wat de aanpassing betreft, de vaste industrielasten moeten naar beneden. Men lette daarbij vooral op overheids- en beschutte bedrijven. De heer van Houten betoogt, dat het aanpassingsproces niet bevorderd wordt als de regeering voortdurend loonsver laging toepast en voorstaat. De heer Joekes zegt dat de regeering ten aanzien van de onderwijsbezuiniging gelukkig duidelijke taal heeft doen hoo- ren Spr. is teleurgesteld dat de regee ring een onderzoek inzake particuliere wapenfabricage heeft afgewezen. Spr. '-eeft in het algemeen de voorkeur aan de meer practische contingenteering boven hooge rechten. Geweldig was hedenmorgen de belangstel ling voor het vertrek van de K XVIII uit den Heider. Wel steeds is bij zulke gelegenheden de Heldersche burgerij trouw vertegenwoor digd en vele duizenden brengen hun laatsten groet aan de opvarenden.. Ditmaal echter was ook van elders uit het land de belang stelling groot. Op een grasveld aan de bui tenhaven was een groot autopark ingericht, waar men de meest uiteenloopende provincie- letters zag vertegenwoordigd. Veel oud-ma- rinemenschen hadden door hun aanwezig heid blijk van belangstelling gegeven. Hier onder waren vele hooge autoriteiten. Het was een heiïg, maar voor een derge lijk afscheid ideaal weer. Vijf vliegtuigen van de Kooi waren opgestegen om hun ka meraden van de marine een laatste afscheid te brengen. Zij cirkelden boven de menscher* menigte en trokken ieders belangstelling. Ongeveer half twaalf kwam minister Deckers aan boord, om persoonlijk van de opvarenden afscheid te nemen en hun de hand te drukken. Dobbefmann lebber... man! 200 GULDEN VERDUISTERD. Door de politie te Schaesberg is gearres teerd de ambtenaar ter secretarie, de heer B., wonende te Kerkerade. Hij wordt ervan verdacht 200 ten nadeele van de gemeen te Schaersberg te hebben verduisterd. B., die op staanden voet is ontslagen, is ingesloten in het politiebureau te Heerlen. Morgen zal B., die gehuwd is, overgebracht worden naar Maastricht. WEER TWEE AUTOBUSSEN IN BESLAGGENOMEN. Gisteravond zijn opnieuw 2 autobussen, die den dienst tusschen Rotterdam en de hoofdstad onderhielden, in beslag geno men. Het zijn een bus van de firma van Zet ten en een van de firma Knap te Rotterdam. De bussen waren van Amsterdam op weg naar Rotterdam en werden in beslaggeno men resp. bij Rijswijk en bij Delft. In het ge heel zijn te Rotterdam thans 11 bussen in beslag genomen. Bovendien zijn hedenmorgen te Rotterdam in beslag genomen drie groote personen autos, die een geregelden dienst onderhiel den tusschen Rotterdam en Poortugal. Er is dus thans (begonnen met een actie tegen het oi.dehouden van geregelden diensten tus schen Rotterdam en de verschillende dorpen op de Zuid-Ho'landsche eilanden, voor wel- 1 ke diensten groote personen auto's worden gebruikt. TIEN JAAR GEEISCHT. De vierde kamer der Arrondissements- rechtbank te Amsterdam behandelde van daag de strafzaak tegen den 22-jarigen kap per C. V., verdacht van moord op het 17- jarige meisje Everarda de Bruin te Haarlem. Aan verdachte is moord subs. doodslag ten laste ge'egd. De officier van justitie requireerde wegens moord een gevangenisstraf van 10 jaar. Uitspraak 28 November. INGEBROKEN IN STATION GOES. Hedennacht is ingebroken in de beide wachtkamers van het station te Goes. De in- brekers zijn op tot nu toe onverklaarbare- wijze binnengekomen en hebben een bedrag van J 8 aan wisselge'd en ongeveer 70 aan consumptie-artikelen entvreemd. De eigenaar van het restaurant was niet tegen inbraak verzekerd. De daders zijn nog niet aangehou- IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann't Tabak en géén andere 1 evenwicht, voor zoover het er dan nog is, nog eens extra gaat verstoren. Het is volkomen waar, wat de geachte af gevaardigde, de heer de Geer, heeft opge merkt, dat er een groot verschil is of men de devaluatie ziet als het sluitstuk. Wanneer wij voover waren gekomen, dat er stabiele verhoudingen waren, dat men misschien zou staan voor de vraag van de herordening van de verschillende muntstelsels en herstel van de stabiele verhoudingen tusschen de ver schillende valuta's, dan zou het mogelijk zijn dat wij als sluitstuk zouden zeggenwij moeten beslissen over de vraag of de Neder- ndsche munt moet gehandhaafd blijven op „e oude goudvoorwaarde. Maar dat is een heel andere vraag, dan wanneer men de de valuatie niet neemt als sluitstuk, maar als een begin. De ervaring heeft ons geleerd, dat de mo netaire maatregelen die genomen zijn, on verschillig of zij gedwongen of vrijwillig genomen zijn, tot nog toe niets anders heb ben uitgewerkt, dan een verdere verstoring van het evenwicht door grootere moeilijkhe den. ONZE BRIDGEWEDSTRIJD. De lijstjes met antwoorden komen reeds vlot binnen. Velen hebben er serieus op ge werkt. Anderen willen nog liever eens wik ken en wegen, alvorens in moeilijke gevallen een beslissing te nemen en wachten daarom stellig nog met hun inzending. Wij zien de komende inzendingen met belangstelling te gemoet. In ons nummer van Maandag publiceerden wij de mededeeling van één der toeschouwers bi] een ongeval, dat Zondag in de Lange- straat had piaats gehad en waarin te kennen werd gegeven, dat het 20 minuten duurde en er een geneeskundige verscheen en daar na 20 minuten eer er een ziekenauto ter piaatse was. Wij hadden heden hierover een onder houd met den plaatsvervangenJen medicus van den Geneesk. Dienst, <Jr. Degenaar, die ons verzekerde, dat die mededeeling on juist was en onverdiend den indruk vestigt, (Jat de geneeskundigen dienst nier niet goed gefunctionneerd nad. Toen ik Zondagmiddag, zoo zeide hij. zat te eten, werd ik door de politie opgebe'd om in de Langestraat te komen voor een onge val. Ik greep onmiddellijk mijn taschje met hulpmiddelen, spreng'üi mijn auto, die voor de deur stond en was in drie minuten in de Langestraat. waar ik de patiënte onderzocht en bevond, dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ik bestelde de auto bij de firma Pauwvls en deelde mede, dat een paar zusters bij het ziekenhuis moesten worden gehaald om de patiënte te vervoeren. Hoe lang het duurde dat d? auto aankwam heb ik niet genoteerd, doch wel. hoe lang het duurde eer de auto. na he( opbellen, met de patiënte vertrok en dit was 18 minuten, zoodat kan worden aangenomen, dat de auto in 13 minuten aanwezig was. De pa tiënte is dus 4 minuten nadat ik werd ge waarschuwd dooi mij nagezien en 13 mi nuten daarna, al opgepak om naai het zie kenhuis te worden vervoero. 3 Vsn de politie vc nam ik dat deze mij direct heeft opgebeld en cU zij daarna den inspecteur Dre. w» heeft opgebeld, die <re- cunsiateerd heeit, dat hi] binnen 5 minuten aanwtzig was en gezien heeft, dat ik toen al gennield lag over de patiënte. De heer PauwcT;, die zeer attent is en in dergelgke gevallen alles laat liggen om on- midaelujk uit te luxken verklaarde mij ook, dat hij m 13 mmuten. met de plaatse was. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,7 m.M, te Sortavala. Laagste barometerstand 746,4 m.M. te La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van 15 November: Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vries punt des-nachts; overdag zelfde tempera tuur. Weeroverzicht. Ofschoon in de kern van het hooge druk- gebied in noord-Scandinavië eenige daling intrad is overigens de barometer stijgende. Vooral op IJsland, in Schotland en in zuid- Scandinavië. De depressie trok naar de Golf van Biscaye en veroorzaakt aan haar westzijde nog kernachtige noordwestelijke wind. Bijna overal houdt de vochtigheid der lucht, de ontwikkeling van vorst nog tegen, maar in geheel Duitschland daalde de temperatuur toch tot nabij of onder het vriespunt. In het noorden en zuiden komt veel niet voor. Regen valt nog in midden Frankrijk, in noord-oost Duitschland en aan de Spaansche en Noorsche kust. In noord-Scandinavië nam de vorst af en valt eenige sneeuw. De stijging van de baro- meter en de opdroging van de lucht in zuid- Duitschland duiden op de mogelijkheid van lichte vorst in den nacht hier te lande. mogelijk een dienst in te stellen, die uitslui tend voor ongevallen dienst doet en wij willen er dan ook gaarne toe medewerken om te bereiken, dat het publiek den dienst niet on rechtvaardig beoordeelt. Tot nog to© is het niet gelukt, den ge- vluchten incasseerder G. uit Alkmaar, te vinden, ondanks de uitgebreide maat regelen, die getroffen zijn. Wij vernemen verder nog, dat niet een bedrag van 8000, maar een bedrag van ruim 7000 door den vluchteling Is meegenomen, n.1. 6000.die G. naar een andere bark moest brengen en ruim 1000 die hij bij winkeliers geïncas seerd had. AANRIJDING. Gisteravond te omstreeks 7 uur reed een wielrijder op het Scharloo in de richting van den Bergerweg en kwam op den hoek Schar looStationsweg in botsing met een vanaf den Stationsweg komende taxi. Door den mist had de wielrijder het van rechts komend ver keer niet opgemerkt. Hij kwam te vallen en verwondde daarbij eenigszins zijn linkerbeen en -pols. Zoowel de auto als het rijwiel kre gen lichte schade. Naar de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek inge steld. zusters kr UIVER-SPELDJES. Het Dag. bestuur van het Nationaal Luchtvaartfonds schrijft ons: Natuurlijk leeft in alle Nederlanders, man of. vrouw, jongen of meisje, oud of jong, arm of rijk, de wensch om de „Uiver"- bemanning bij hare terugkomst op 21 Nov. te huldigen. Het zijn niet alleen de door hen geleverde bewijzen van persoonlijken moed, doorzet tingsvermogen en verstandig beleid, die ons zoo dankbaar tegenover deze kranige Ne derlanders stemmen, maar het is niet minder de wijze waarop zij tegenover de geheele wereld den naam van Nederland en de kleu ren van de Nederlandsche vlag hebben hoog gehouden, die maken, dat wij Parmentier en zijn mannen van onze groote waardeering willen en moeten deen blijken. Ongetwijfeld is het de wenscch van die bemanning dat hun groote daad gevolgd zal kunnen worden door andere dergelijke daden, om daardoor de schitterende reputa tie der Nederlandsche luchtvaart in de toe komst te blijven handhaven en te versterken. Hoe zouden wij hen beter kunnen huldigen dan door dit mogelijk te maken? De weg daartoe ligt in de versterking van het „Nationaal Luchtvaartfonds" dat na den gedenkwaardigen nacht van de „Peli kaan"' werd gesticht om ook in de toekomst onze luchtvaart haar vooraanstaande Om rn'tviJ. I 1 onze lULlilVCldl l tA u U „"er-het °Pdringende publiek i plaats in de wereldluchtvaart te helpen be -An „h„ad'k m'Jn auto dwars in de Lan- houden. WAT MINISTER OUD ZEIDE. Daar in een enkel persorgaan het gedeelte van het verslag der rede van minister Oud gisteren in de Tweede Kamer gehouden en waarin hij over devaluatie sprak, aanleiding tot misverstand kan geven, moge dit gedeelte hier naar de letter worden gepubliceerd: „Zij, die de devaluatie aanprijzen, draaien als het ware de zaak om. Zij wenschen mone taire middelen te gebruiken, om het herstel van het economische leven te bevorderen om spoediger een evenwicht te bereiken, maar zij begmnen daarbij met een middel, dat het ^5* waardoor de patiënte ge-1 Mei m 111 2*kerauto setild kon worden hwc|\rVaUT°iuben !kdaar"a vooruit naar j w0\» EhsaN-thges.icht gereden, om de zus ters te waa,schuwen, zoodat de patiënte, wlfrrri'n^n01113' de brancar k°n worden nS S ,DT"3ar cons<ateerd*. dat hier- j van 1 5r aan d,e funcüonneering broker! RenfeskundlS«n dienst niets had ont- Vi ij maken van een en ander gaarne- mel- Sp'n°m Wl! Wden' dat in dergelijke ge- neuten voor een angstig wach tend pubkek al gauw een hall uur lijkt en ornaat ook wij niet gaarne willen, dat het puc.iek den geneeskundigen dienst tekort komingen aanwrijft, die r.iet zijn gemaakt. Bovendien is het ons bekend dat zelfs in Amsfetdam, waar men over een dienst be schikt, oie uitsluitend voor ongeval'en func- tionneert, het ock wel eens niet te vermijden is, dat de hulp een 20 minuten na een on geval veleend wordt. Voor een gemeente als Alkmaar is he( niet De „Uiveri'-speld is het middel, dat ons brengen zal tot dit doel. De „Uiver"-speld heeftals embleem den gevleugelden Nederland^cTen leeuw, waar mede ieder, die zich goed Nederlander voelt, zirh op 21 November tooien moet. De „Uiveri'-speld wordt gemaakt door 's Rijks Munt en kost slechts 25 cent Bij d( distributie verleenen de Bataafscbe Import Maatschappij en de Ned. Bond van Sigaren- winkeliersvereenigintren welwillend de mede werking van hun over het geheele land ve» tegenwoordigde organisaties. De „Uiver"-spe1d op de borst van alle Nederlandsche mannen, vrouwen en kinde ren zal op 21 November aan de „Uiver"- bemanning het bewr's leveren, dat geheel onze bevolking niet al'een in gedachten heeft medebeleefd tijdens hun vlucht en de schil terend overwonnen moeilijkheden bij Alburv maar dat het ook zonder uitzondering hun wensch wil heigen vervullen de „Pelikaan" en „Uiveri'-vlnchten door tal van dergelijk daden te doen volgen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2