drein drentel en piet prikkel. Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent 'f zixuutcLaal 'nieuws SCHOORLDAM. HENSBROEK. BEVERWIJK. KOFDIJK. WINKEL. HOORN. DE STREEK. HEERHUGO WAARD. TEXEL. WIJK AAN ZEE. WIERINGERWAARD. BROEK OP LANC-^NDÏJK. tAiHHwland HEETE KOFFIE OVER ZICH HEEN. JUmmeuws AVONTUREN OP DEN ZEEBODEM. De d'lettantenclub „Ons Genoegen" gaf Zondag een openbare uitvoering in de too- jiielzaal van den heer P. Mantel. Ten tooneele v.erd gebracht „Een Boete", tooneelspel iti 3 bedrijven door Suze la Chapelle—Roobol. Jammer was het, dat niet meerderen waren opgekomen om van dit zoo mooie tooneel werk te genieten De zaal was matig bezet. „Ons Genoegen" heeft met deze opvoering haar beste beentje voorgezet. „Een boete" is een tooneelwerk, dat bij een goede vertolking de bezoekers van begin tot einde doet meeleven. Dat dit Zondag avond het geval was, bewees wel de groote stilte, waarmee het spel gevolgd werd, en het daverena applaus. De grime was verzorgd door den heer Loevers uit Alkmaar, en keurig 'n orde. „Ons Genoegen" kan op een schitterenc geslaagde uitvoering terugzien. Zoo heeft Zondag onze toonee'.vereeni ging t Viooit'e haar eerste jubileum-uitvoe ring gegeven. Het stuk, getiteld „Eenzaam een tame.ijk zwaar Indisch stuk, werd schit terend weergegeven. De zaal van den heer Groot was gehee gevuld. De muziek onder leiding van was af. We kunnen een bezoek aan onze jubilee- rende vereeniging ten zeerste aanbevelen. Als een gevolg van het zachte herfst weder verschenen er Maandag aan de Bever wijksche groenten en fruitveiling nog aard beien. Cor Steen In onze gemeente is opgericht een cur sus in Esperanto, onder leiding van Hendrik Heijnis van Westgraftdijk, waaraan door ruim 40 personen w^rdt deelgenomen. De gemeente heeft een verlicht en verwarmd schoollokaal toegestaan. Bij de op 12 November gehouden stem ming voor den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp is herkozen de heer J. Kcs te Nieuwe Niedorp a's molenmeester en de heer P. Strijker te Winkel als hoofdinge'and van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge. Voor het examen radio-monteur van wege de Ned. vereeniging voor radio-tele- grafie is geslaagd de heer D. v. d. Vlies, al hier. De betalingsmoeilijkheden met Duitsch- land fnuiken den export van bloemkool ge heel. Zonder ncemenswaardigen export kon de prijs zich toch nog op 7 tot 10 cents hand haven. De prijs voor tweede soort bloemkool blijft laag. De derde soort draait nog steeds bij groote massa's door; wat ervan verkocht wordt, geldt 1.50 tot 2.40 per 100 stuks. Orgelfonds herv. kerk. Maandagavond vond alhier in de con sistoriekamer de verloting p'aats van de prij zen, in hoofdzaak vervaardigd door de da- meskrans ten bate van het orgelfonds. Ech ter waren uit alle hoeken van onze zeer uit gebreide kerkelijke gemeente blijken van me deleven gekomen, zcodat ten slotte 60 prijzen beschikbaar waren Hoofdprijs was een dres soir, aangekocht van het batig saldo van een door het strijkclubje gegeven avond. Van den heer D Dirkmaat was een penteeken'ng aanwezig, voorstellende een mo'en, mej. I. Bierhaalder had een teekening, voorstellende een Zwitsersch landhuisje, beschikbaar ge steld; verder sierden tal van handwerken de prijzen tafel. Ds. Bloemhoff hie'd een korte, inleidende rede, waarin hij deed uitkomen, dat hier een gedachte daad was geworden, waardoor de eerste gronds'ag werd gelegd voor een fonds, waaruit in komende jaren een nieuw orgel zou moeten worden aangeschaft, daar het oude, dank zij een grondige reparatie, die het had ondergaan, het wel weer eenigen tijd zou doen. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de betoonde medewerking en heette de aanwezigen, die de consistoriekamer geheel vulden, hartelijk welkom. De hoofdprijzen vielen op de nummers 565. 390, 353, 427, 386 en 159. Na de verloting bleef men nog een poosje gezelig bijeen. Een woord van lof voor de penningmeesteresse van het comité, mevr. v d. Busse—Heeman, die, dank zij hare vele bemoeiingen, een bpi'o- saldo kon boeken, dat niet zoo ver van de 200 afbleef. *In café den Burg te den Burg i6 Maandag een verkiezing gehour'er voor twee hoofdingelanden voor het water schap „De 30 Gemeenschappelijke pol ders." Ingekomen waren 172 stembiljetten. Op den heer Joh Roeper Nz. werden 126 stemmen uitgebracht en op den heer Jac. Boogaard Hz 118 stemmen. De overige stemmen waren over verschil lende ingelanden verdeeld Gekozen werden alzoo de heeren Roeper en Boogaard In de Dinsdagmiddag gehouden raads vergadering van Wijk aan Zee en Duin zijn besprekingen gewijd aan de toekomstige samenvoeging van deze gemeente met Be verwijk Ingekomen was een voorstel van 11 der 13 raadsleden om met den raad van Be verwijk een gemeenschappelijk adres aan de Kroon te richten, verzoekende de noodige stappen te doen tot vereeniging der beide gemeenten De burgemeester, de heer H Kothe, ontraadde aanneming van het adres, hoewel hij zegt, daarvan niet het minste te verwachten. Mocht onverhoopt toch een be roep op de Kroon worden gedaan, dan zal spreker een adres san H.M. de koningin runten, verzoekende het raadsbesluit niet goed te keuren en een commissie te benoe men, wier taak het zal zijn de wenschelijk heid van fusie te onderzoeken. Na uitvoerige discussies, stelde de heer Kiuythof voor, de behandeling aan te houden, teneinde den raad in de gelegenheid te stellen, zich over het adres van den burgemeester te teraden Men besloot hiertoe met 8—5 stemmen. Burgemeester Haringhuizen is na een ernstige ongesteld, waaraan ook nog een operatie was verbonden, gelukkig weer ge heel hersteld in onze gemeente teruggekeerd Zijn ziekteverlof loopt nog tot 18 Novem- bcr, waarna hij weer met lust zijn werk- zaamheden zal hervatten. Het Com. van W. te Broek op Ian gendijk heeft weer een keur van sprekers waai onder ook Zijne Exc. Dr. H. D. van Broekhuizen, Zuid Afrikaansch gezant, be reid gevonden, hier in den komenden winter op te treden. De eerstfe lezing wordt Donderdag a s. gehouden. VERGOEDING AAN AMSTERDAMSCHE RAADSLEDEN. Sedert 1930 is voor vergoedingen voor het bijwonen der Amsterdamsche raadsver gaderingen een vast bedrag uitgetrokken Aanvankelijk bedroeg dit 32.000 per jaar. Op 1 Juli 1932 werd dit bedrag bepaald op 30.400 eh met ingang van 1 Januari 1935 is het vastgesteld op 28.800. In verband met den financieeien toestand der gemeente spraken Gedeputeerde Staten de verwach ting uit, dat dit laatste bedrag nog aanzien lijk zal verlaagd worden. Van de in de gemeentewet neergelegde 'be voegdheid om te bepalen, dat de raadsleden voor Het tij wonen der vergaderingen van commisies, ingesteld dcor den gemeenteraad een vergoeding kunnen genieten, is tot nu toe geen gebruik gemaakt, ten onrechte, naar de meening van het Senioren-convent. Deze laatste instelling wenscht echter niet het totale bedrag der vergoedingen aan raadsleden te verhoogen. Zij stelt thans voor, dat voor het bijwonen van vergade ringen van raadscommissies een vergoeding zal worden gegeven van 5, hetgeen naar schatting een bedrag zal vorderen van 5600 per jaar, en met dit bedrag de ver goedingen voor het bijwonen der raadsver gaderingen te verminderen en dus te brengen op 23.200. EXPLOITANT VOOR 8000 BENADEELD. Een der daders, een Duitscher, te Dilsseliorf aangehouden. Enkele weken geleden hebben wij melding gemaakt van het feit, dat een exploitant van een klein 'bioscooptheater te Amsterdam, toen hij in den namiddag zijn woning aan de Berenstraat binnentrad, tot de onaange name ontdekking kwam, dat in de huiska mer uit een buffetlade een bedrag van 8000 was verdwenen. De deur, die toegang gaf tot de woning, was door de daders geforceerd. De verden king viel reeds spoedig op twee Duitschers, met wie de bestolene besprekingen had ge voerd en die op de hoogte waren van het feit, dat er veel geld in huis was. Het vermoeden bestond, dat het tweetal over de grens was gevlucht en in dit ver band had zich een rechercheur van het bu reau Raampoort naar Duitschland begeven, waar hij nasporingen deed. Deze hebben, naar wij thans vernemen, succes gehad. De rechercheur is er n.1 in samenwerking met de Duitsche politie in geslaagd een der da ders te Düsseldorf te arresteeren. Over de vraag of van het gestolen geld nog veel terecht zal komen, zullen nadere 'berichten moeten worden afgewacht. DE LOONSVERLAGING VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL. Door den Centralen Bond afgewezen. De Centrale Bond van Spoorwegpersoneel heeft in een te Utrecht gehoüden buitenge wone algemeene vergadering een motie aan genomen, waarin wordt geprotesteerd tegen de houding van den minister van Water staat, die slechts een voorstel, waarbij 5 pet van het totaal loonbedrag van het perso neel wordt geëischt, wenscht goed te keuren. Besloten werd met algemeene stemmen de aangekondigde verlaging der loonen en sa larissen met 5 pet niet te aanvaarden en daartegen met alle wettige en toelaatbare middelen stelling te nemen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. En gedood. Gistermiddag is op den Rijswijkscheweg bij de Wenckebachstraat te 's Gravenhage een ongeluk gebeurd. De ongeveer 7-jarige B. P., wonende in de Deimanstraat, is daar ter plaatse door een auto overreden, met het gevolg dat bet jongetje op slag gedood was. Omtrent de toedracht van dit ongeluk wordt gemeld, dat de jongen was mee- fereden op een auto van Van Gend en oos. Hij had achter aan deze auto ge hangen en deze op den hoek van de Elias- straat losgelaten. Hij bleef toen eenige oogenblikken heen en weer op den rijweg loopen, waarbij hij door de aankomende auto gegrepen werd. Deze auto werd be stuurd door iemand uit Rotterdam. Het lijkje is r.aar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht VOOR NIETS IS NOG VOORDEELIGER. Dame, wat heeft u in uw taschje? Gistermiddag kwamen drie vrouwen in het modemagazijn van de firma C. en A. Br. aan de Hoogstraat te Rotterdam. Eén van' de drie kocht een japon, terwijl de beide an deren veel belangstelling aan den dag leg den voor de in haar buurt uitgestelde japonnen. Na veel wikken en wegen^had de koopster ten slotte keus gemaakt Zij zou het gekochte maar ineens meenemen. De verkoopster leidde haar naar de kassa, waar bleek, dat de klant zoo goed ais geen' geld bij zich had. Men vond dit nog al vreemd en 'bij nader inzien vond men het nog vreemder, dat de groote tasch van een der begeleidsters van de klant opeens zoo dik was geworden. Een chef werd er bijgehaald en die vroeg he:l nieuwsgierig, wat de da me in haar tasch had. De tasch werd ge opend en toen kwamen er vijf gloednieuwe japonnen uit, weggenomen uit de uitstalling, welke de twee vrouwen met zoo'n aandacht hadden bestudeerd. De politie werd gewaar schuwd en deze nam de drie vrouwen mee naar het bureau aan de Groote Paauwen- steeg en daar deden de vrouwen het volgen de verhaal: Zij wonen te Amsterdam. Een van haar heeft daar al eens een winkeldief stal gen'eegd. Dit had hun op het denkbeeld gebracht, om :n samenwerking op stao te gaan. Aangez'en zij het te Amsterdam te riskant vonden, zijn zn met een van de wei nige nog tusschen Rotterdam en Amsterdam rijdende autobussen „voor 'n krats" naar Rot terdam gekomen, waar zij beslote te trachten hun slag te s'-an in het genoemde magazrn Een van de drie zou wat kocpeu, om de aandacht van de verkoopster af te le'den; de tweede zou innrdde's proteeren een naar japonnen te stelen en de derde zou haar daarbij he'T"<m. De drie vrouwen, de 28-ja- rige J. de M.-S., de 31-jarige P. de R -O en de 29-jarige J. K.-S. zijn opgesloten. VECHTPARTIJ IN EEN WERK VERSCHAFFING. Gisterochtend is een twist ontstaan tus schen twee tewerk'gestelden bij de gemeente lijke werkverschaffing te Veghel. De beide mannen, H en B. uit Veghel, gingen elkaar te lijf, waarbij H. met een schop zijn tegen stander eenige slagen op het hcofd en op de borst toebracht, tengevolge waarvan B. ge wond werd. Een ijlings ontboden geneesheer achtte overbrenging van B. naar het zieken huis ter plaatse noodzakelijk. H., die niet on gunstig bekend staat, is naar de marechaus seekazerne gebracht. Hij zou in drift hebben gehandeld. De reputatie van het slachtoffer is minder goed. Hii is reeds meermalen in vechtpartijen betrokken geweest. VERSNELDE BRUGGENBOUW. De Nederlandsche bond van autobus- dienstondernemers heeft aan de ministers van waterstaat en van financiën een adres gezonden, waarin hij eraan herinnert, dat de regeering versnelden bouw van de bruggen over de groote rivieren overweegt o.m. met behulp van tolheffing op deze bruggen. Vol gens eenige publicaties van de algemeene Nederlandsche verkeersfederatie, aldus het adres, is versnelde bruggenbouw mogelijk, zonder dat tot tolheffing behoeft te worden overgegaan. Wanneer de regeering bereid zou zijn om gedurende zes tot zeven jaar een voorschot van ongeveer drie millioen gulden te verstrekken tegen een rentevergoeding van 4 pet., zouden deze voorschotten ongeveer 10 jaar na het gereed komen van de bruggen kunnen zijn afgelost uit de voor bruggen bouw bestemde gedeelten van de opbrengst der wegenbelasting. Volgens den bond van autobusdienston- dernemers zou naar de juistheid van deze bewering een onderzoek dienen te worden in gesteld, opdat het va* keer straks n:et worde belemmerd door een uit den tijd zijnde tol heffing. De verbinding van het zuidelijke deel des lands met de overige gedeelten van het rijk zal zeker zonder tolheffing meer worden bevorderd en meer voldoening aan de re^eering schenken, dan eene, welke door tolheffing wordt belemmerd. DE GROOTE REIS VAN HR. MS. DUIKBOOT K XVIII. Heden vertrek uit Den Helder. Commandant, officieren en bemanning van Hr. Ms. K XVIII hebben ter gelegen heid van hun vertrek de laatste dagen vele schriftelijke en telegrafische blijken van be langstelling ontvangen. Er zijn zeer treffen de en hartelijke bij, waaruit overtuigend blijkt, hoezeer de afzender met de opvaren den medeleeft. De heer Hetterschij, commandant van de K XVIII, heeft dan ook gemeend niet beter u- kunr.en doen dan de medewerking inroepen van de Nederlandsche pers, teneinde de ge voelens van dankbaarheid en erkentelijkheid, welke commandant, officieren en bemanning voor deze overstelpende hartelijkheid van het Nederlandsche volk bezielen, te ver tolken. Hedenmorgen half twaalf vangt de duik boot zijn langen tocht aan. Dinsdagmiddag heeft de commandant der marine te Wil- lemoocrd, schout-bij-nacht T. L. Kruys, na vooraf inspectie te hebben gehouden, in har telijke bewoordingen afscheid genomen van de. opvarenden. Nadat zij zich hadden opgesteld op het voorschip, sprak de schout-bij-nacht hen toe DUIZEND GULDEN VERMIST. Gistermiddag heeft een reiziger aan het politiebureau Raampoort te Amsterdam aan gifte gedaan van diefstal van een bedrag van duizend gulden. Hij zou dit geld in den trein, tusschen Den Bosch en Amsterdam, zijn kwijt geraakt. Het geld, bestaande uit bankbiljetten, was in een enveloppe in zijn zak geborgen. HELP MEDE NEERLANDS VLAG IN HET BUITENLAND HOOG TE HOUDEN! De Ver. tot het stichten en instandhouden van Holland Huizen in het buitenland ver zoekt ons opname van het volgende: Een instelling, ontstaan uit een nationale gedachte bij enkele Nederlanders, verkeert thans in ernstig gevaar. In de bijna twaalf jaren van haar werken is veel tot stand ge bracht ten koste van groote opofferingen aan energie en aan geld, dat, zou zij nu moeten verdwijnen, geheel verloren zou gaan om niet meer te kunnen worden opgebouwd Hiermede hebben wij op het oog het wel bekende Holland Huis te Brussel, waarvan iedereen, die het van nabij kent, met bewon dering en lof spreekt. Verscheidenen hebben verklaard, dat zij zich te voren geen denk beeld hebben kunnen vormen van de grootschheid in den opzet en de doeltref fendheid in de uitvoering en dat zij er trotsch op waren, dat onze kleine natie op deze wijze in den vreemde was vertegenwoordigd. Thans echter heeft het Holland Huis een zoo moei'ijken tijd door te maken, dat zijn bestuur zich de vraag heeft moeten voorleg gen: zullen wij onder dezen druk wel langer kunnen doorwerken? Wij behoeven zeker wel niet in bijzonder heden uiteen te zetten wat het Holland Huis heeft tot stand gebracht voor de nijverheid en den handel van Nederland en ter bevor dering van de Indische belangen factoren waarvan het welzijn van duizenden en dui zenden afhankelijk is dit toch is algemeen bekend en wordt in oreede kringen gewaar deerd. Echter, wil het blijven bestaan, dan moet er daadwerkelijke hulp komen. En nu is het onze stellige overtuiging dat ieder goedgeaard Nederlander zal zijn op te wek ken, onze instelling deze hulp te verleenen, Tot hoever deze hulp zich zal uitstrekken, dit kan iedereen voor zichzelf bepalen; wij kunnen alleen zeggen dat indien allen, die nationaal voelen, een steentje zouden bijdra gen, dit voor ieder afzonderlijk waarlijk niet een groote opoffering behoeft te zijn. Door zulk een medewerking zou van deze instel ling van erkend nationale strekking het voortbestaan verzekerd zijn. Nu zoudt u ons wellicht toevoegen: wendt u tot de regeering om rijkssteun. Ons antwoord hierop zou moeten luiden: kunnen wij in tijden als deze, met eenig kans op slagen, met een dergelijk verzoek uitsluitend bij de regeering aanko men, terwijl tot op den huidigen dag onze insteling op eigen beenen heeft gestaan, dik wijls ten koste van groote persoonlijke opof feringen? N-een, wij wenden ons nu tot ieder een. Wanneer wij, wat wij niet hopen, gedwon gen moeten worden de deuren van het Hol land Huis te sluiten, dan pas zal men ten volle beseffen, welke leemte de verdwijning van het Holland Huis achterlaat, afgezien van den indruk, dien het in den vreemde zal maken dat het Nederlandsche volk, waarvan de energie terecht zoo dikwerf is geprezen, niet in staat is gebleken een dergelijk insti tuut in stand te houden, nog wel nu in het volgende jaar Nederland zijn vlag op de Brusselsche wereldtentoonstelling tijdelijk zal ontplooien, terwijl de vlag, die van het Holland Huis voortdurend wapperde, gestre ken is. Het is te betreuren, dat niet iedereen juist weet wat het Holland Huis in het belang van het land heeft gedaan. Zelfs zijn er ve len die het Holland Huis niet kennen, die nooit door eigen aanschouwen hebben ge zien hoe krachtig de propaganda is, welke daar wordt gevoerd voor de uitbreiding van het afzetgebied der Nederlandsctte nijverheid en de Indische cultures, hoe er de aandacht wordt gevestigd op Nederlands steden- en natuurschoon, hoe de saamhoorigheid onder de in België gevestigde landgetiooten wordt verstevigd. En zooveel meerEn al dit werk zou opeens moeten worden vernietigd? U zult dit niet willen. En daarom sporen wij er u toe aan, ons, liefst per omgaande want de nood dringt te doen weten welke bijdrage u voor deze goede zaak ter beschik king wilt stellen. Mogen wij u daarbij in herinnering brengen, dat het postgiro-num mer van de „Ver. Holland Huizen" te Am sterdam is 8005, en daar het verzoek aan toevoegen, bij uw storting te willen vermel den „voor de instandhouding van het Hol land Huis Brussel". Wij stellen het steunen van onze instelling in deze benarde omstandigheden op zoo hoo- gen prijs, dat wij het voornemen hebben op gevat, de namen van hen, die ons verzoek in willigen, bijeen te brengen in een album, ter voortdurende herinnering aan de landge- nooten, die hebben voorkomen dat de econo misch vooruitgeschoven post in den vreem de, welke het Holland Huis is, voor goed zou moeten verdwijnen. Wii vertrouwen, dat op uw naam in dit al bum zal prijken. DUITSCH SCHIP IN BESLAG GENOMEN. Het Duitsche s.s. Epis Howaldt, komende van Antwerpen, dat laatst het Deensche s.s. Erik Boeye heeft aangevaren, is op de reede van Vlissingen in beslag genomen en in de binnenhaven gebracht. Het schip zal na ge stelde cautie worden vrijgegeven. Jongetje gedood. Te Wanssum in Limburg heeft gistermid dag een driejaric jongetje van de familie Tissen in een onbewaakt oogenblik een kan heete koffie over het lichaam gekregen. De kleine werd naar het ziekenhuis te Well ver voerd. Eenige uren later is het ventje aan de opgeloopen brandwonden overleden. Donderdagavond geeft het Victoria- Théater een populairen avond waarbij de prachtfilm „Avonturen op den zee bodem" vertoond wordt. Jn eeuwige duisternis verzonken, be volkt door dieren, die nooit het licht van de zon aanschouwden, begroeid met fantastische plarten, ligt de onbekende wereld van den zeebodem, door geen menschenoog ooit aanschouwd. In deze wereld drong J. E. Williamson, de on verschrokken Amerikaansche diepzee- vorscher, door, om een ongekende film buit te veroveren. Williamson, die zich reeds meer dan 20 jaren met het pro bleem van de onderwaterfotografie bezig gehouden heeft en de eerste was, die filmopnamen onder water maakte, construeerde een apparaat, dat hem den arbeid onder water en op belangrijke diepte mogelijk maakte. Dit apparaat bestond uit een ruimen kogel, voorzien van buitengewoon sterke schijnwerpers en met de tot basis dienende stoomboot verbonden door een waterdichte harmo- nicavormige buis. Met behulp van dit apparaat daalde hij in de diepte af zelfs zijn vrouw en dochtertje gingen mee, zoo zeker was hij van zijn zaak. Zoo ontstond deze film, de eenige in haar soort ter wereld. Hij toont ons de wereld op den zeebodem, de reusachtige kora len, die licht sidderen in het water. Hon derden groote en kleine visschen zwem men langs de glazen vensters van den kogel, verblind door het hun volkomen onbekende licht; daar kruipt de Dui- velsvisch uit haar hol, de Darricuda, de gevreesde roover van den Atlantischen Oceaan, schiet pijlsnel voorbij, daar duikt een zwart lichaam naar beneden, het is een negerduiker parelvisscher. Daar komen de machtige haaien aange zwommen; wij zien ze hier in hun eigen element; wij zien ze happen naar aas, dat aan een machtige haak hangt; wij zien de diepzeeduikers in strijd met e gevaren der diepte; wij zien ze werken in het wrak van het gezonken schip, wij zien een duiker, die verdoofd door den druk van het water heen en weer tui melt, totdat hij door zijn kameraden gered wordt, wij zien een anderen dui ker bijna verzinken in het slijkerige zand groote wa'.visschen worden voor onze oogen opgejaagd en gedood, dolfij nen suizen door de golven, scharen rob ben schieten van de rotsen in het water om dan pijlsnel te verdwijnen Met een mes als eenig wanen vechten de neger- duikers tegen de haaien. Daar nadert een reuzen-poliep de duikers, die aan het wrak werken, haar slijmerige armen houden één van hen omklemd, een strijd op leven en dood ontspint zich tusschen menschen en het zeemonster alle ge heimen en mysteriën van een wereld, die tot heden voor het menschenoog verborgen waren, doemen op en wij be leven eens te meer de geweldige grootte van de door God geschapen natuur. 265. Ook bij een baron gingen ze eens probeeren of die niet een paar huisknechten kon gebruiken; maar die baron was nogal op het uiterlijk gesteld en vond dat Drein en Piet er niet netjes genoeg uitzagen. 266. 'tLiep tenslotte nogal in de gaten, dat Piet en Drein het iedereen lastig maakten, en weldra kwam een veldwachter naar hen toe, die zei, dat ze land- loopers waren en dat landlooperij niet geoorloofd was.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7