BLUE BAND Jëft i'Buitenland OlechL%<iaken „Neemt Holtand's beroemde Standaardmerk" POLITIEK DAGBOEK VAN Dr. SCHOBER SPOORLOOS VERDWENEN. ONTPLOFFING VAN ACETYLEENGAS. ERNSTIG ONGELUK BIJ TRAPEZONT. DE TOESTAND IN ZUID-SLAVIE. Anti-Italiaans-.he betoogingen. HUISZOEKINGEN IN WARSCHAU. WANG TSJING LIN GEDOOD. HET PROCES MATUSCHKA VERLENGD. STORMWEER BIJ DE AMERIKAANSCHE KUST. GEWAPENDE BANDIETEN VERJAGEN BEVOLKING. ENGELSCHE SOLLICITANTEN VOOR DE SAARPOLITIE. VROUWENKIESRECHT IN TURKIJE? Naar een modern Turkije! STORM OVER JAPAN. Een stoomschip verdwenen. Alkmaarsche Politierechter raadt het BLUE BAND-meisJe* V E R S C H GEKARND Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Vechtpartij in het Fnidsen. Vier maanden geëischt. E ALlN D» voorm. pres. der Weenscfio politie en bondskanselier dr. Johannes Schober had tijdens zijn optreden als president der politie en als politicus een omvang rijk dagboek bijgehouden en een groote hoeveelheid documenten verzameld. Het dagboek, dat buitengewoon be langrijk materiaal bevat over de geheele geschiedenis van Oostenrijk vóór den oorlog, is op verlangen van den over ledene, die a'le politieke sensaties wilde vermijden, nooit gepubliceerd. De poli tieke documenten kwamen in het ar chief van de directie van politie, terwijl het nog belangrijker dagboek in het be zit bleef van de echtgenoote van Schober. Thans wordt bekend, dat deze dag- boekaanteekeningen verdwenen zijn. Mevr. Helene Schober is, gelijk bekend is. na den dood van haar echtgenoot eveneens overleden. De dagboekaantee- keningen zelf konden bij de nalaten schap niet worden gevonden. Ondanks alle nasporingen is het tot dusverre niet gelukt aanwijzingen te vinden, waar ze kunnen zijn gebleven. In de Amerikaansche oorlogshaven van Charleston is bij de exploisie van een acetyleengas-installatie een man ge dood Een in de onmiddellijke nabijheid van het ongeluk staande benzinetank bleef wonder boven wonder onaange- ast. De trilling van den grond kon in en omtrek van 8 mijl worden waarge nomen. Aan den oever van een rivier bij Tra- pezont (Turkije) is een vrachtauto van een hoogte van 40 M. naar beneden ge stort Van de inzittenden, zeven perso nen, werden vijf gedood en twee gewond Bovendien vond de chauffeur den dood. Naar thans bekend is geworden had den nationale >rganisaties en vereeni- gingen in Agram Maandag het voorne men voor het Italiaansche consulaat groote betooginger te houden tegen het verdrag van Rapallo, dat op 12 Novem ber 1920 tusschen Italië en Zuid-Slavië gesloten is en waarbij Zuid-Sla-ië Fiume als vrijstaat erkende. De politie was echter op de hoogte en onderdrukte de betoogingen in den aanvang. De de monstranten trokken daarop naar het Fransche en Duitsche consulaat, waar zij met hoerageroep voor Frankrijk en Duitschland betoogden en smadelijke uitroepen jegens Italië uitschreeuwden. Gisternacht heeft de politie te War schau huiszoekingen gehouden bij aan hangers van de illegale organisatie, die zich „het kamp der nationale revolutie" noemen, waarbij beslag gelegd werd op de oplaag van een clandestien blad, dat door de organisatie werd uitgege ven. Verder werd beslag gelegd op een aantal anti-semitische brochures. Zeven tien jongelieden, voornamelijk studen ten werden gearresteerd en ter beschik king van den rechter gesteld. In de hoofdstad van de provincie Honan heeft de politie den gevolmach tigde van de Communistische interna tionale van China, Wang Tsjing Lin en vier zijner begeleiders ,op de vlucht neer geschoten. Zij waren naar China geko men om de Chineesche Communistische Partij te reorganiseeren. De politie heeft voorts een omvangrijke Communisti sche organisatie ontdekt, die een nieuwe poging tot opstand tegen de Chineesche regeering voorbereid. Tweehonderd per sonen zijn gearresteerd. De behandeling van het proces Ma- tuschka is op het oogenblik vrijwel uit sluitend gewijd aan de voorbereidingen voor de aanslagen van Bia Torbagy en Jüterborg, zonder dat echter nieuw fei tenmateriaal aan den dag is gekomen. De verhooren trekken dan ook op het oogenblik slechts weinig belangstelling. In den loop van heden zijn wederom 66 K.G. Weensche politiedocumenten over Matuschka binnengekomen. Tijdens de bestudeering van het voor de rechters- liggende uitgebreide ontploffingsmate riaal toont Matuschka zich een ervaren deskundige op dit gebied en noemt hij den vervaardiger van een uit metaal splinters samengestelde bom een stum per. De zittingen van het proces, dat oorspronkelijk reeds op 13 November beëindigd zou worden, zijn met het oog op het hooren van de talrijke getuigen uitgebreid tot 16 November. Er zijn te New-York noodseinen ont vangen van den Franschen trailer Bois de Rose, welke in moeilijkheden ver keert ter hoogte van New Foundland De S O.S.-eeinen zijn opgevangen door 't Amerikaansche stoomschip Washing ton, dat sindsdien niets meer van het Fransche visschersvaartuig heeft ver nomen Sedert Zondag worden veertig booten vermist te Delaware. De weerbe richten zijn ongunstig. Er wordt een hevige storm voorspeld langs de Atlan tische kust. Gemeld wordt, dat een aantal families in de paraguayaansche plaats Ayoles hebben moeten vluchten tengevolge van het optreden van een ^oep gewapende bandieten. Op het Engelsche departement van oorlog is gisteren een groot aantal solli citaties ontvangen van candidaten voor de Saarpolitie. Dit wordt verklaard door het feit, dat de Saarpolitiekwestie in den laatsten tijd door de dagbladen uitvoe rig is besproken. In de laatste twee dagen hebben ongeveer 150 mannen, meerendeels voormalige actieve officie ren, op het departement van oorlog in lichtingen gevraagd, terwijl velen zich met hetzelfde doel tot het departe ment van buitenlandsche zaken hebben gewend. Slechts weinig sollicitanten be zaten echter de noodige geschiktheid, welke vooral bestaat in voldoende ken nis van de Fransche en Duitsche taal. Uit Ankara wordt gemeld, dat er een zeer groote waarschijnlijkheid bestaat, dat de nieuwe Turksche nationale ver gadering in 1935 zal besluiten tot invoe ring van het vrouwenkiesrecht. De hui dige nationale vergadering zal binnen kort worden ontbonden teneinde :n Januari a s. nieuwe verkiezingen moge lijk te maken. Men verwacht ,dat de nieuwe verga dering het vrouwenkiesrecht zal goed keuren als deel van Kemal pasja's maat regelen tot moderniseering van Turkije. De hevige stormen van de laatste weken in de Japansche zee hebben vele schepen in gevaar gebracht en doen vergaan. Gisteren hebben bergingsvaartuigen, bijgestaan door Japansche torpedoja gers, vergeefsche pogingen gedaan om het 3439 ton metende s.s. „Eiryu Maru" van de Matsu nura Stoomvaart Mij. op te sporen, dat sedert eenige dagen in de Japansche zee wordt vermist. Het schip was op weg van Hokaido naar Dairen. De nasporingen bleven echter ver geefs. Tot nog toe is geen spoor ontdekt van het schip, dat een bemanning van 60 koppen aan boord had. MISHANDELING EN MACHTS MISBRUIK NIET BEWEZEN. De gemeente-veldwachter vrijgesproken. De rechtbank te Rotterdam heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den 30- jarigen gemeenteveldwachter J. M. te Ouderkerk aan den IJsel, die terecht heeft gestaan wegens mishandeling en machtmis- bruik. Verdachte zou omstreeks 27 Augustus van het vorige jaar te Ouderkerk aan den IJsel Arie van Limborgh hebben mishan deld door opzettelijk gewelddadig dezen één of meer stompen of slagen op diens neus, althans diens gelaat toe te dienen en hem eenige malen met een gummistok af te ranselen, waardoor genoemde van L. pijnlijk zou zijn getroffen geweest; bovendien zou verdachte bij het begaan van het hier om schreven strafbaar feit van mishandeling hebben gebruik gemaakt van macht, gele genheid of middel hem door zijn ambt van veldwachter geschonken. De rechtbank heeft M. vrijgesproken. Het O. M. (waargeromen door mr. Meischke) had een boete van 25 of 10 dagen hechtenis geëischt. DE MOORD TE KOOG AAN DE ZAAN. Tegen dader tien jaar geëischt. Op 21 September is te Koog aan den Zaan de 23-jarige fabrieks arbeidster D. Drieman uit Amster dam, die werkzaam was te Koog aan den Zaan door een 32-jarigen fabrieksarbeider K., eveneens te Amsterdam woonachtig, vermoord. Het meisje had ongeveer een half jaar verkeering met K. gehad, doch wilde den omgang verbreken, daar zij sympathie voor een ander had opgevat. Op' den bewusten dag had K. voor de woning van een vrien din van het meisje te Koog aan den Zaan een lang» gesprek met haar gevoerd, waarbij hij haar vroeg, hem niet in den steek te laten. Het meisje weigerde echter. Toen een man, die in de woning van de vriendin aan wezig was, haar riep, vroeg K: Is dat de man waarmee je tegenwoordig gaat?" Op het bevestigend antwoord van het meisje haalde K. een mes te voorschijn en stak haar daarmee in de borst. Het mes aakte haar hart, waardoor zij enkele oogen- blikken later overleed. K. deed daarna nog een poging om zich zelf van het leven te be- rooven. Hij stak zich het mes in de zijde, doch de wond was niet van ernstigen aard. Spoedig was de politie ter plaatse die K. arresteerde. Gistermiddag stond K. voor de Haarlem- sche rechtbank terecht wegens moord. On der de vele getuigen bevond zich o.a. dr. J. P Hulst uit Leiden die de sectie op het lijk van het slachtoffer had verricht. Ook wer den de ouders van het meisje gehoord. Verdachte verklaarde, dat hij in Amster dam het mes gekocht had om het gezicht van het meisje te verminken, ook erkende hij het plan te hebben gehad, haar te dooden, echter niet op den dag van het misdrijf. De officier van ,ustitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman hield vervolgens zijn re quisitoir. Hij schetste enkele omstandigheden, die er op wijzen, dat de daad met voorbe dachten rade gepleegd. De officier wees er op dat hij bezwaar had tegen de overdreven clementie die in het buitenland in dergelijke gevallen wordt toegepast. Verd. heeft een ernstig misdrijf' gepleegd, waarop zelfs levenslang staat. De officier eischte tenslotte t f e n jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. H. J. Eskens, pleitte rekening te houden met de omstandigheden, waaronder de moord is begaan. De rechtbank zal op 22 November a.s. uitspraak doen. Stiafzitting van Maandag 12 November. VADERLEED. De 37-jarige smid Arie K. uit Oosthuizen had zich in den dienst zijns vaders, een 76- jarigen wagenmaker te Öosthuizen, op een meer dan ergerlijke wijze misdragen. Gedu rende de laatste jaren deed hij niets dan zijn grijzen vader bestelen en benadeelen, om het aldus onrechtmatig verkregen geld te ver brassen. Tot de maat eindelijk overliep en de oude man verplicht was de justitie te hulp te roepen, ten einde zich tegen zijn eigen zoon te beschermen. Deze stond nu terecht voor een drietal verduisteringen van gelden, die hij schijnbaar voor zijn vader had geïnd, 95 van den heer Dikstaal te Beemster, f 78.75 van den heer A. Vet te Oosthuizen en /-110 bij den heer P. Timmerman te Beemster, doch niet had verantwoord. Dit was slechts een gering staaltje van de duizenden guldens, die hij zijn vader had ontstolen. Het is begrijpelijk, dat deze ontaarde zoon dan ook met weinig consideratie door officier en politierechter werd behandeld. De officier schetste in scherpe 'bewoordin gen het wangedrag van dezen verdachte en requireerde de hoogste straf, die de politie rechter kan opleggen en wel 6 maanden ge vangenisstraf. Mr. Winkel, de verdediger, hield nog een sympathiek pleidooi, wat gun stiger voorwaaiden ter schulddelging te ver krijgen, doch de politierechter ging niet op deze voorstellen in en vonniste conform het krasse requisitoir. EEN TWIJFELNUMMER. De aangehouden zaak tegen het Hoornsch loodgieterszoontje Piet Pr., die te Wognum 'n rijwielbelastingmerk had gestolen en daarom de vorige week terecht itond, liep ook niet af in het voordeel van dezen snuiter. De heer Wiggers had aanvankelijk nog de hand over het hart gestreken en een voor waardelijke veroordeeling geadviseerd, doch toen hem bleek, dat de dwaze jongen, trots zijn gegeven belofte, had verzuimd om het aan den landbouwer A. Dekker ontstolen be lastingplaatje te vergoeden, daalde ook zijn sympathie tot 10 graden onder nul -en was zijn aardigheid er af. Ook de officier was lang niet voldaan over dezen thans snikkenden knaap en bleef de meening getrouw, dat hier een strenge straf zeer noodzakelijk was. Gerequireerd werd dan ook, 6 maanden gevangenisstraf het maximum, gemêleerd als volgt: 4 maanden onvoorwaardelijk en maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Voorts verzocht de officier de onmiddel lijke gevangenneming van het jonge mensch. De politierechter wees direct vonnis, ver oordeelde hem eveneens tot een gecombi neerde straf, t.w. 6 maanden, waarvan A maanden voorwaardelijk. Voorts werd de verdachte staande de zit ting gearresteerd en naar het Huis van be waring overgebracht. Zoonlief trachtte nu nog bescherming te zoeken bij zijn vader, die zich op de publieke tribune bevond, maar als de politierechter die vaderlijke taak overneemt, is de ouder lijke macht'uitgeschakeld. ONTEVREDEN „STEUNVERLEENERS". Van de 91 opgeroepen wegen- en rijwiel- belasting-delinquenten, was er een 17-tal uit alle hoeken des lands gearriveerd. We kon den echter niet zeggen, dat het een bijzonder opgewekt en tevreden clubje was. Eén der comparanten geraakte in extasie en riep dat hij in naam der koningin als oud-gemobili seerde het gebruik van zijn beenen had ver speeld, 'n ander mopperde bij het verlaten der zaal, dat het een dievenboel was, kortom, mr. Ledeboer had geen reden om heden over zijn discipelen tevreden te zijn. Maar de opgelegde boete bedroeg zoowat 900 gulden en daarmede werd veel leed door smaad en miskenning veroorzaakt, verzacht. Wegenbelasting. A. J. v. d. H., garagehouder, Harlingen, aangehouden; Adr. B., koopman, Haarlem, f 15 boete of 5 dagen; Joh. B., vrachtrijder, Alkmaar, 15 boete of 5 dagen; S. B., slager, Wervershoof, 15 boete of 5 dagen; J. C. van B., monteur, Zijpe, 6 boete of 2 dagen; G. P. B., arbeider, Beemster, 10 boete of 5 dagen; C. J. B., loodgieter, Ber gen, 5 boete of 3 dagen; J. B., chauffeur, Catlantsoog, 5 boete of 3 dagen; G. D., vrachtrijder, Enkhuizen f 10 boete of 5 dagen; G. D., vrachtrijder Enkhuizen,10 boete of 5 dagen; A. F. G., garagehouder, Bovenkarspel, 10 boete of 5 dagen; J. ten H., schoenmaker, IJmuiden, 15 boete of 5 dagen; P. N. H., melkhandelaar, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; G. A. H., garage houder, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; W. H., melkslijter, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; A. H-, arbeider, Anna Paulowna, 15 boete of 5 dagen; F. H. J., handelaar, Haarlem, 15 boete of 5 dagen; F. H. J., handelaar, Haarlem, 15 boete of 5 dagen; S. J., kaashandelaar, Alkmaar, f 15 boete of 5 dagenS. J., kaashandelaar, Alkmaar, f 15 boete of 5 dagen; C. K., chauffeur, St. Pan- cras, f 5 boete of 3 dagen; W. K., koopman, Alkmaar, 10 boete of 5 dagen; C. K-, wa genmaker, Anna Paulowna, lÓ'boete of 5 dagen; B. v. S., chauffeur, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; C. N. M., arbeider, Lisse, 15 boete of 5 dagen; Joh. v. M., chauffeur, Hoorn, 5 boete of 3 dagen; H. J. M radiomonteur, zwervend, 15 boete of 5 dagen; D. M.. garagehouder, St. Pancras, f 15 boete of 5 dagen; J. M., vrachtrijder, Bergen, 2 zaken, 2 X/ 5 boete of 2 X 3 d.; Het merk, Jat een jarenlange reputatie heeft gevestigd door Blue Band 3 onvergelijkelijke kwaliteit. Het merk, dat een garantie is voor de fijnste grond stoffen, gekarnd onder de strengste controle. Het merk, dat voordeel èn kwaliteit op onovertrefbare wijze combineert. BBl4S-t> cents per '/V pondspakje G. H. M., Den Haag, 10 boete of 5 dagen; P. J. v. N., caféhouder, Helder, 15 boete of 5 dagen; D. O., machinist, Hoorn, 15 boete of 5 dagen; D. P. P., machinist, 's-Graven- hage, 5 boete of 3 dagen; C. J. v. d. P., loodgieter, Langendijk, 10 boete of 5 dagen G. v. d. P., loodgieter, Langendijk, 5 boete of 5 dagen; G. J. de R., chauffeur, Aven- horn, 5 boete of 5 dagen; H. A. R., rei ziger, Zaandam, 5 boete of 5 dagen; A. D. Sm., chauffeur, Schagen, 3 zaken, 3 X 15 boete of 3 X 15 dagen; J. v. S., vracht rijder, Winkel, 5 boete of 3 dagen; J. J. S., vrachtrijder, Beverwijk, 3 X 15 boete of 3X5 dagen; W. T., handelaar, Heiloo, 5 boete of 5 dagenJ. V., koopman, 's-Graven- zande, 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen; H. P. V., monteur, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; G. J. J. de V., monteur, Amsterdam, 10 boete of 5 dagen; M. de V., groenten- handel, Anna Paulowna, f 5 boete of 3 dagen; M. J. V., steenzetter, Amsterdam, 15 boete of 5 dagen; A. N. V., vracht rijder, Wervershoof, aangehouden; H. W, arbeider, Medemblik, 15 boete of 5 dagen; C. W., rijwielhersteller, Breezand, 10 boete of 5 dagen; N. v. Z., reiziger, Heiloo, 15 boete of 5 dagen; A. Z., melkrijder, Zijpe, 15 boete of 5 d.K. Z, groentenhandelaar, Den Helder, f 15 boete of 5 dagen; K. Z chauffeur, Medemblik, 5 boete of 3 dagen. Rijwielbelasting. J. J. A, arbeider, Bergen; H. C. B. W zonder beroep, Haarlem; I. B., arbeider, 's-Gravenhage, 2 zaken; H. B., arbeider, Zuidscharwoude, thans gedetineerd te Am sterdam, 2 zakenP. B metselaar, Schagen J. D., koopman, Amsterdam; A. H. D., groen- tenboerf Den Helder; E. C., granietwerker, Alkmaar; W. J,, tuinbouwer, Harenkarspel; P. K-, arbeider, Limmen; Th. K., arbeider, Den Helder; J. W. K., landarbeider, Heer- hugowaard; E. L., heier, Alkmaar; J. L., heibaas, Zijpe; Jb. M., arbeider, Anna Pau lowna; KI. M., boerenarbeider, Beemster; P. de M., arbeider, Heemskerk; L. J. M petróleuinventer, ZijpeP. M., visscher, Den Helder; H. O-, arbeider, Oudkarspel; J. O arbeider, Bergen; A. O, koopman, Den Hel der; W. P., vischventer, Kolhorn; C. R-, ar beider, Anna Paulowna; T. de R., slager, Santpoort; P. R., visscher, Wiefingen; C. G. A. v. Sch., bakker, Zijpe; L. S., arbeider, Win schoten; J. S., reiziger, Alkmaar; C. S., koopman, Schagen, 2 zaken; J. S., arbeider, Obdam; A. P. L. F, landbouwer, Medem blik; P. A. T., arbeider, Zijpe; C. V., timmer man, Alkmaar; J. V., visscher, Egmond aan Zee; W. V., koopman, Zaandam; J. de V., venter, Utrecht; A. W., arbeider;,Langendijk; M. W., broodventer, Schoorl; Jt. Z., stoker olieman, Den Helder, allen 5 boete of 3 dagen. Zitting van Dinsdag 13 November. De eerste zaak in de middagzitting gold het optreden van den reus^chtigen 30- jarigen havenarbeider Hendrik KI. te Alk maar, die terecht stond op grond van het feit, dat hij op 4 Augustus den getuige J. G. Westerbeek uit Amsterdam een schedelbreuk had bezorgd. Het spektakel was begonnen in de slijterij van den heer de Wit in het Fnidsen, toen volgens Hendrik de Amsterdammer begon te treiteren, hem een duw gaf en hem tot een knokpartijtje uitdaagde. Natuurlijk liet hij dat niet op zich zitten. De heeren gingen op de gebruikelijke wijze naar buiten, alwaar Hendrik zijn tegenpleiter tegen de straatstee- nen sloeg, hem in zijn drift optilde en hem heen en weer schudde, omdat hij dacht dat Westerbeek zoo'n beetje comedie speelde. Vol gens de dagvaarding zou hij Westerbeek ook nog een schop tegen het hoofd hebben toege bracht. Dr. Kerssemakers, chirurg te Alkmaar, had den verslagene dien nacht behandeld. Hij was bewusteloos en had een schedelba- sisfractuur en nog eenige andere wonden aan het hoofd. Zijn toestand was zorgelijk en het levensgevaar was binnen 3 a 4 weken verpleging nog niet geheel geweken. De oor zaak was vermoedelijk, dat de man met kracht op den grond terecht was gekomen. De wond aan de linkerzijde van het hoofd scheen te zijn ontstaan door een van buiten aangebracht geweld. De verdache Hendrik KL verklaarde, niet dronken te zijn geweest. Hij had slechts drie glaasjes bier geconsumeerd. De verdachte vroeg of de wond niet het ;evolg kon zijn van het feit, dat hij den man ad opgetild en weer had laten vallen? De president merkte op, dat hettoch geen manier was om den man, die ernstig gewond was, weer te laten vallen. De mishandelde, de 44-jarige groenten- handelaar Gerard Johannes Westerbeek uit Amsterdam, stelde zich civiele partij. Hij deelde voorts mede, dat hij op 4 Augustus zijn broer op de Lindengracht had bezocht. Hij wilde daar logeeren om dan Zondags 's morgens met hem te gaan visschen. Hij was toen met zijn zwager L. G. van Putten op stap gegaan en zij waren aangeland in dê Wit's slijterij. Getuige had al eenige potjes bier-op'en had misschien in vroolijke stem ming iets gezegd, dat beleedigend had kun nen zijn. Hij herinnerde zich niet door be klaagde te zijn uitgedaagd om mee naar bui ten te gaan. Hij zei den verdachte gewoon goeden .dag, maar hij werd opeens geschept en de straat gesmeten. Bij de politie had ge tuige gezegd een vuistslag tegen het hoofd te hebben gekregen, waardoor hij duizelig werd. Hij was buiten bewustzijn geraakt en eerst in het ziekenhuis bij kennis gekomen. De geleden schade bedroeg aan verple- gingskosten 89, transport per auto 5 en uitbetaling aan loon voor waarneming van zijn groentenbedrijf 90, totaal 184, doch de wet geeft de rechtbank geen bevoegdheid boven de 150 schadevergoeding te gaan. Verdachte verklaarde nog dat getuige erg dronken was. Hij trad heel uitdagend op en had gedreigd hem als een haring uit elkan der te zullen trekken. Ook had getuige op geschept over het Jordaan-oproer, maar ver dachte was daar niet op ingegaan, hij had gezegd: proost, en was vertrokken, gevolgd door Westerbeek. Wat de schaderekening betrof, deze sprak verdachte niet tegen. Met de betrekking tot de gereclameerde 90 gulden arbeidsloon, zeide hij: Hij kan wat mij betreft wel 1000 gulden schrijven! Zwager v. d. Putten, met wien Wester- beek 'n potje bier was gaan drinken, moest toegeven dat zijn zwager wel wat op had, maar niet abnormaal was. De verdachte had tegen zijn zwager gezegd: Ik zal jou 'n slaapmutsje opzetten. Beiden gingen daarop de deur uit. v. d. Putten hoorde buiten een slag afs van een- pistoolschot en zag zijn zwager achterover vallen. Verdachte tilde zijn zwager op, liet hem weer vallen en gaf hem toen een schop tegen het hoofd. De heer C. J. Slijkerman, tapper te Alk maar, eenigermate doof, had het een en an der opgevangen van het twistgesprek tus schen verdachte en Westerbeek en had gezien dat verdachte KI. den Amsterdammer een he- vigen slag gaf, waarop Westerbeek met een harden klap op de straat sloeg. Voorts had hij verdachte den getuige Westerbeek zien optillen en hem daarna een schop geven. Verdachte gaf toe, misschien in drift den man een schop te hebben gegeven. De president legde hem diverse vcroor- deelingen voor, waarop beklaagde repliceer de er geen dagboek op na te houden De president vermeende, dat dit ongepaste antwoord de onverschilligheid van verdachte typeerde. Na een met redenen omkleed requisitoir achtte de officier de ten laste gelegde ernsti ge mishandeling wettig en overtuigend be wezen en requireerde, mede gelet op het strafblad van verdachte, vier maanden ge vangenisstraf. Ik heb er weinig op te antwoorden, zei ver dachte koeltjes.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9