Agenda Stad en OmgevtitQ JSixcq edijke Siana Jieck éi SxJïooi Spoct lüeec&edcht De wethouderskwestie. ONZE BRIDGEWEDSTRÏJD. BROEK OP LANGENDIJK. S. i. B. REVUE DER SPORTEN. SCHIETEN TE BROEK OP LANGENDIJK. S. I. S. WARMENHUIZEN VERGADERT. Bespreking verzekering ijson- gevallen. IJSCLUB WINKEL VERGADERT. De IJ, H. N. en de nieuwe bond. KOLFWEDSTRIJD TE HOOGKARSPEL. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer onderzeefilm van Gebr. Williamson (weten schappelijk); toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het huis in de 56e ^raat (dram.)hoofd rol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, hoofdnummer De Zijde express (sens.) Ioegjjng boven 18 jaar. Donderdag 15 November. 10—12, 2—5 en 7—8 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling van handwerken van wege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 7.45 uur, in de ambachtsschool, lezing met lichtbeelden over autogene metaalbewer- king. 7 uur, zaal Groot te Hensbroek, jubi leum-uitvoering tooneelver. ,,'t Viooltje". 7 uur, herv. kerk te Broek op Langendijk, eerste winlerlezing; „preker ds. Vupderink Vrijdag 16 November. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, op richtingsvergadering afdeeling Ned. Roode Kruis. Zaterdag 17 November. 7.30 uur, café van Doorn aan den Kenne- merstraatweg, buitengewone vergadering Alg. Ned. Pensioenbond afd. Alkmaar; spreker hoo'dhestuurslid Carol. 8 uur, Harmonie, jubileum-uitvoering turnclub Kracht en Vlugneid. 8 uur. De rustende Jager te Bergen, op voering van Belasting-ontduikers voor den Berger Kunstkring. Maandag 10 November. 8 uur, dancing Harmonie, lezing Blavats ky-loge; spreker J. Kruisheer. Dat de sluiting van den inzendingster mijn (Vrijdagav 8 u.) begint te naderen, bewees het groot aantal antwoorden dat beden op onze bridge-vragen reeds was binnengekomen. En het gaat nog maar steeds door. Er is blijkbaar groote liefhebberij voor dezen wedstrijd van onze courant en ook de bridge-opgaven worden zeer in teressant gevonden. Wij wijzen er nog maals op, dat de 42 deelnemers, die ge kozen worden, elk een partner mogen kiezen en dat zij in die keuze volkomen vrij zijn. Bridge-liefhebbers denkt om tijdige inzending, als gij uw antwoorden nog niet gezonden hebt. Het regeeringsblok, de Soc.-Dem.- en de R.K. raadsfractie, heeft gisteravond opnieuw vergaderd. Ook ditmaal is men niet tot overeenstem ming kunnen komen, zoodat nog niet te zeg gen valt of de R.K. fractie er zich mede zal vereenigen, dat voor de nog loopende periode het college uit twee R.K. en één Soc.-Dem. wethouder zal bestaan. Voor de R K. fractie staat n.1. niet vast, dat de Soc.-Dem. fractie voor den vrijgekomen zetel van den heer Wes terhof geen lid kan kiezen en slechts in hoo- ge noodzaak wenscht de R.K. fractie een verhoogde verantwoordelijkheid te aanvaar den. Bovendien bestaan er nog verschillen over de door den heer Westerhof opgemaakte be grooting. O.m. kan de R.K. fractie zich niet vereenigen met het uitvoeren van een gedeel te van het boschplan. Wel erkent deze frac tie, dat uitvoering van dit plan voor de werlkoozen wenschelijker is, doch het feit, dat het rijk voor werkloozensteun aan Alk maar 100.000 meer uitkeert, wanneer het plan niet wordt uitgevoerd en men zich zon der meer tot steunverleening bepaalt, maakt het voor deze fractie, met het oog op de ge- meentefinanciën, te moeilijk zich met dit plan te vereenigen. Het standpunt van het rijk in deze mag wel zeer zonderling genoemd worden. Uit sociale overwegingen moest men toch bij het rijk inzien, dat het voor het moreel van de werkloozen van veel belang is het geld voor arbeid in plaats van als steun te ontvangen. Financieel maakt het voor het rijk geen ver schil om aan het boschplan steun te verlee- nen en daarom zou het wel wenschelijk zijn, dat alsnog bij de regeering stappen werden gedaan om 's rijks steun voor het plan te verkrijgen. De tijd dringt inmiddels, aangezien de burgemeester de volgende week Donderdag een raadsvergadering heeft uitgeschreven, zoodat het in ieder geval noodzakelijk is, dat men vóór dien tijd zijn houding heeft be paald. Zooals de zaken nu staan is het niet uit gesloten, dat het nog tot de vorming van een zakencollege komt, met een vertegen woordiger van de oppositie in het college. Dat de oppositie hiervoor weinig zal gevoe len ligt voor de hand. De raadszitting van Donderdag kan met dit al hoogst interessant worden. VERDWAALD. Dinsdag kwam te Egmondbinnen van Bergen bericht dat een paar reeds bejaarde menschen uit die gemeente om ongeveer 4 uur de duinen waren ingewandeld en nog steeds niet terug waren. Later vernamen wij, dat zij door den mist waren verdwaald en eindelijk om 9 uur bij het koloniehuis Kerdijk doodelijk vermoeid en overspannen waren aangekomen. Zij werden terstond per auto naar hun woonplaats terug gebracht. DIEFSTAL. In een der winkels alhier werd een winkel juffrouw gistermiddag betrapt op het weg nemen van eenige kleine voorwerpen die in den winkel ten verkoop waren. Het meis je bekende, de diefstal te hebben gepleegd. WISSELLOOPER. politie te DE VERDWENEN De commissaris van Alkmaar deelt in verband zijn verzoek om opsporing voorgeleiding van den met van met een bedrag van 7000 voortvluch- tigen wissellooper A. G., mede, dat op het vinden van den dader een belooning is gesteld van 10% van het op den verdachte te bevinden, van het misdrijf af komstige geld, toe te kennen aan dengene, door wiens of wier aan wijzingen de aanhouding van den vernachte plaats vindt. DE RECHTERPOLS GEBROKEN. De arbeider J. Pielkenrood te Broek op Langendijk kreeg bij het op gang brengen van een motor een klap van het terug slaande vliegwiel, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, waarbij bleek, dat zijn rechterpols was ge broken. KLEINE HERSENSCHUDDING OPGELOOPEN? Ongeveer kwart voor drie hedenmiddag had op den hoek Houttil—Magdalenenstraat een ongelukje plaats. Uit de Magdale nenstraat kwam de ongeveer 50-jarige R., kaaspakhuisknecht, die een handkar voort duwde. Juist op hetzelfde moment naderde een auto van het Waagp'ein en een motor uit de Houttil. De motor raakte de kar aan, waardoor deze een zwaai kreeg. R. werd daardoor met een ruk tegen de auto aange worpen en viel op den grond. Vermoedelijk liep hij een lichte hersenschudding op. De geneeskundige dienst was met een ziekenauto van de Ken nemergarage spoe dig ter plaatse. De patiënt werd naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van J. B. Wassink, timmerman en aanne mer te Middenmeer-YVieringermeer. Rechtercommissaris is mr. Krabbe en curator mr. Dwars te Hoorn. OPRICHTINGSVERGADERING NED ROODE KRUIS. Vrijdag 16 Nov te 8 uur zal te Heiloo in de Rustende Jager de oprichtingsver gadering van een afdeeling Heiloo van het Nederlandsche Roode Kruis worden „ehouden. Gezien het goede doel dat men daarbij nastreeft, mag zeker verwacht worden dat vele belangstellenden aanwezig zullen zijn. EEN WINKELWEEK VOOR SINT NICOLAAS. Gisteravond is een spoedvergadering gehouden door de gecombineerde Mid- denstandsvereenigingen om alsnog te komen tot een winkelweek voor de St. Nicolaas. Daartoe werd besloten. De bijzonderheden zullen nog nader bekend gemaakt worden. Het voornemen bestaat aan een en ander groote prijzen te verbinden DE TWEEDE LUTO-VERLOTING HIER TER STEDE. Van de tweede Luto-Verloting zijn thans ook hier ter stede o.a. bij de K. L. M.-agenten loten verkrijgbaar. Zooals bekend is de hoofdprijs der Luto- Verloting, opgezet ten bate van de Lucht vaarttentoonstelling „Luto" en uiteindelijk ten bate van het Nationaal Luchtvaart Fonds, een vliegtocht per K. L M. voor 2 personen, heen en terug Amsterdam—Batavia, met vrij verblijf in Indië gedurende 10 dagen, of een Lincoln Auto ter waarde van 8000. Als extra-prijs is aan deze verloting o.a. toegevoegd: een vlucht met de Uiver voor 14 personen van 1000 K.M. over Nederland, met een bezoek waar ook in Nederland boven de woonplaats van de winnaars. In het midden van de volgende week zal de trekking van deze verloting plaats vinden. GETROUWD: Dirk Wijdenes en Elisabeth Vermeulen Pieter Zwaan en Cornelia Benjamin. Gerrit Amelsbeek en Maria Evers. Jan van Lienen en Geertje Ooiikaas. GEBOREN: Pieter, z. van Antoon Gerrits en Joanna van Rijssen. Catharina Maria, d. van Hendrik Geels en Anna Braak. Maria Elisabeth, d. van Arie Louwe en Maria Leuver. Guurtje, d. van Bartholomeus Fernée en Leentje Zwart. OVERLEDEN: Alida Dekker wed. Nicolaas Apeldoorn 80 jaar. Hendrika Christina Kaal wed Joachim Otto- Wiesner 28 jaar. Naar wij vernemen staat ds. J. H. W Wamers alhier no. 1 op het drietal van de Ned. herv. kerk te Rotterdam in de vac. ds. C. Posthumes Meyjes. Bij de gehouden verkiezing van 4 gemachtigden in het Kiescollege der Herv. Gem. te Zuid-Scharwoude, werden de aftredende heeren Jb. Schoenmaker Pz., D. de Geus Jbz. en J. Klingeier Kz. herkozen. Door de ontstane vacature moet herstemming plaats hebben tus- schen de heeren A. Scholte en P. van Exter. TIJDREDE PROF. Dr. K. SCHILDER. Den 27en November zal professor dr. K. Schilder, van de Theologische school te Kampen, in de gereformeerde kerk aan de Oudegracht alhier, een openbare £01Jd«n> over: „Koe, Slang, Adelaar, Duif" Vanwege den Chr. Besturenbond werd een propaganda-avond gehouden in de nieuwe zaal der Ned. Herv. kerk Na het openen op de gebruikelijke wijze door den heer J. Pluister werd aller eerst het woord gegeven aan den heer Post, dié als onderwerp had „Wat ver kregen werd". Op duidelijke wijze werd uiteengezet de totstandkoming van het C. N. V., terwijl men de revue liet pas seeren hetgeen in een reeks van jaren van haar bestaan niet alleei} werd ver kregen, maar ook wel een zegenrijke werking van haar is uitgegaan trots de tegenwerking welke vooral in het begin der oprichting is ondervonden. Als tweede spreker trad de heer C. v Baren Jr. op met als onderwerp: „De weg voor ons." GewezA werd op de moeilijkheden welke thans doorworstelt moeten worden, dat men zich daardoor niet late ontmoedigen, maar trouw blij ven aan de beginselen welke chr. vak organisatie steeds heeft voorgestaan in stil vertrouwen op Hem van Wien alleen redding en uitkomst is te verwachten zoowel voor het persoonlijk als maat- schappelijk leven. Kegelen. NOG 2 AVONDEN IN DEN KORPSWEDSTRIJD. Het is „Op de Lat" niet mogen gelukken, den lsten prijs in beslag te nemen; de heeren besomden een totaal van 312 hout. Nog gooiden in afd. B „Met z'n tienen' 301 en „Victoria I" 258 De damesclub „Men heeft ze niet aan een touwtje" wierp 243 en neemt in die arueeling nu de 2e plaats in In den vaste baan wedstrijd Junioren, wierp W. Esser op baan 4 5 negens en neemt in deze afdeeling nu de le plaats in. Op baan 5 versterkte de heer P- Delamarre zijn positie door nog respectievelijk 45 en 44 te gooien. Hedenavond komen in den korpswedstrijd niet minder dan 8 vijftallen uit, te weten, de damesclub „Vredelust" I en II (Schagen), Op 't kantje af I en II, „Z.E.K.Z.?" I en II en „Gooi geen Poedels" I en II (Schagen). Speciaal zijn we benieuwd wat de heeren van Z. E. K. Z.P zuhen gooien; ingewijden weten maar al te goed, dat in die vereeni- ging den laatsten tijd onder leiding van den heer C. H. de Lange, serieus is geoefend. Zou de club van wijlen Jan Verwey voor de verrassing zorgen? De heeren zijn er zeker toe in staat, evenals Op 't kantje af, die we zeker ook als een concurrent kunnen be schouwen. In den verrassing-wedstrijd komen steeds meer candidaten. voor den „24 prijs". Voor hen, die niet met de geheimen van de kegel- sport op de hoogte zijn, is het op baan 6 „de" gelegenheid om met de zoo gezellige kegelsport op de hoogte te komen. Kom aan heere^j en ook dames, de toe gang tot „De Unie" is geheel vrij en U zult zeker ondervinden, dat de kegelsport niet alleen een aangename, maar bovenal een ge zellige sport is. De stand in den korpswedstrijd is thans: Afd. A: de Club I 332, de Burg I 327 Koekoek I 324, Cubo I 320, Op de Lat I 312, de Unie I 272, Hout of Fout I (Schagen) 271, Onze Club 254, Schagen I 241 en Omsmijters V (Schagen) 222. Afd. B: de Burg II 327, Koekoek II 320, de Club II 310, Cubo II 302, Met z'n tienen I 301, Omsmijters II (Schagen) 268, Victoria II 259, Victoria I 258 en Hout of Fout II (Scha gen) 256. In de damesafdeeling: Onder Ons 252, Men heeft ze niet aan een touwtje 243 en Ophouden Wint 202. Hoogste korpsgooier afd. A: dr. G. Straver 76, afd. B: A. Scheilinger 79, dames korps: mevr v. d. Heuvel 60, terwijl als hoogste „loslooper" de heer P. Kokkes met 74 genoteerd staat. kl. A.: 1. G. Groen, 98 ptn.; 2. P- Kra mer 97 ptn. kl C.: 1 C. Bak Kz., 80 ptn. De prijzen bestonden uit huishoude lijke artikelen. Dit fraaie sportweekblad geeft natuur lijk nog verschillende aardige bizonder heden over de derde Amsterdamsche Zesdaagische, verlucht met diverse kiekjes. De voetbalsport eischt deze week heel wat plaatsruimte: wedstrijdverslagen van AjaxFeijenoord, van NoadWil lem TI, beroepsvoetbal in België, een stem uit de praktijk over een hoofd klasse en het beroepsspel en het voet baloverzicht. Ook hier tal van actueele foto's. De hockey-selectie-wed6trijden te Hil versum werden onder de loupe geno men, een artikeltje over rugby trekt de aandacht en natuurlijk wordt het dag boek van een leek terdege bestudeerd. Ziedaar een greep uit de vele artike len, welke in dit nummer zijn opgeno men. hield zaal Schaken NEDERLANDSCHE BOND VAN PROBLEEMVRIENDEN. Compositiewedstrijd Vlaanderen Nederland 1934. Deze wedstrijd, georganiseerd door de twee Bonden: Nederlandsche Bond van Probleemvrienden en Vlaamsche Problemis- tenbond, betreffende het componeeren van problemen volgens twee opgegeven thema's, werd gewonnen door de Nederlanders. Vlaanderen verdedigde zich waardig, maar kon het nog niet halen tegen de Noor derburen. De uitslag luidt: le thema: 1 Nederland 23 Y, >pt.2 Vlaanderen 31 pt. De problemen, die mededongen, waren van de componisten: 1 M. Seegers (VI.); 2 G. H. Drese (Ned.); 3 en 4 Berghmans (VI.) en D. Brummelman (Ned.); 5 Jos. Opdenoordt (Ned.); 6 J. Verhoef (Ned.); 7 A. J. Deutekom (Ned.); 8 H. d'Hondt (VI.); 9 R. Gevers (VI.) en 10 L. d'Hondt (VI.). 2e thema: 1 Nederland 27 pt.; 2 Vlaanderen 28 pt. De problemen, die mededongen, waren van de componisten: 1 G. H. Dresse (Ned.); 2 M. Segers (VI.)3 O. de Smet (VI.); 4 J. Verhoef (Ned.); 5 H. H. Kamstra (Ned.); 6 J. Berghmans (VI.); 7 R. Gevers (VI.); 8 A. J. Deutekom (Ned.) Nederland behaalde dus in totaal 50*4 punt en Vlaanderen 59 punt. De regels waren zoo opgesteld, dat het kleinste totaal den winnaar aangaf. Schieten. Te Broek op Langendijk werden schiet wedstrijden gehouden door de afdeeling van de B V. L. De uitslag was: kl. B 1. K. Wagenaar, Wagenaar Sz. 97 pt.; ptn.; 2. J Schaatsensport. Bovengenoemde vereeniging Woensdag j.1. een vergadering in de van den heer Slikker. De voorzitter opende deze vergadering met een woord van welkom, speciaal tot de nieu we bestuursleden en sprak een woord van waardeering aan het adres van den afgetre den heer Jn. Gutker, die zoovele jaren nuttig werk heeft gedaan voor deze vereeniging. Spr. betreurde de geringe opkomst van de leden. De voorzitter deed daarna mededeeling, dat het plan om een rolschaatsenwedstrijd te houden, niet is doorgegaan, daar de deelna me te gering was. Tevens werd medegedeeld, dat het bestuur noodgedwongen heeft moeten besluiten een vijzel aan te schaffen. Met deze vijzel kan men het terrein in twee dagen onder water laten loopen, terwijl met een motor minstens 30 dagen gemoeid zijn. In verband met de beroering in de Ijs bond-organisaties heeft het bestuur besloten nog niet tot den bond van IJsclubs toe te treden en voorloopig een afwachtende hou ding aan te nemen. Blijkt het bestuur, dat een andere wending noodig is, dan zal het bestuur niet aarzelen voorstellen aan de ver gadering te doen. De voorzitter cLed mededeeling, dat leden van deze ijsclub zich kunnen verzekeren te gen ongevallen op het ijs tegen betaling van 15 cent per lid per jaar. Heeft een ongeval met doodelijken afloop op het ijs plaats, dan wordt den uitkeering gedaan van 1000, bij tijdelijke invaliditeit 3 per dag met een maximum van 30 dagen. Het hoofdbestuur heeft een contract met „De Nieuwe Eerste Nederlandsche''. De kas kan deze premie niet dragen, dus zullen de leden, indien zij voor dit soort ongeval verzekerd willen zijn, de kosten zelf moeten dragen. Wenscht men van deze verzekering gebruik te maken, dan gelieve men dit op te geven aan den bode. De voorzitter deed een ernstig beroep op de leden om de contributie op tijd te betalen. De financiën baren groote zorg. De heer Koning vroeg bij de rondvraag, hoe of het stemrecht is geregeld, zulks in verband met de gehouden stemming in de vorige vergadering. De voorzitter zeide, dat hij het antwoord schuldig moet blijven, daar hij de statuten niet bij zich had. Hij beloofde de zaak te zullen onderzoeken en in de volgende ver gadering den uitslag te zullen mededeelen. De heer C. Pronk informeerde of in den komenden winter nog een wedstrijd in het hardprikken wordt gehouden. De voorzitter zegde ook dit met het be stuur te zullen bespreken en zoo het mogelijk is, wedstrijden te organiseeren. Na enkele besprekingen volgde hierna sluiting. 'Woensdagavond vergaderde de ijs- club Winkel. Op een vraag van den heer Keetman antwoordde de voorzitter, dat met het kerkbestuur wordt onderhan deld over het huren van een perceel land, teneinde dit als ijsbaan te kunnen inrichten. Verder deelde de voorzitter mede, dat met den dijkgraaf van de Nie- dorper Kogge gesproken is over het zui veren van de groote kolk van Hop. Deze kwestie is in onderzoek. De contributie bedraagt weer 1.05' voor kinderen tot 14 jaar zal weer 25 cent en voor huisgenooten 50 cent be taald moeten worden. Ingekomen was een schrijven van de IJ. H. N. om voeling te zoeken met het gemeentebestuur in verband met het beschikbaar stellen van werkloozen voor het onderhouden der banen als er ijs komt. Hier bestaat reeds werking. Voorts wordt gewezen op een collec tieve verzekering 0.15 per lid, waar door men tegen ongelukken op het ijs dft3nrtn A ebQ een on8€val geduren de 30 dagen k 3 per dag en bij verdrin king een uitkeering van 1000. Het be stuur stelde voor nog niet daarop in te De ontvangsten bedroegen 443.55, de uitgaven 341.1414, zoodat er een batig saldo is van 102.40*4. De heeren W. Keetman, J. C. Wit en J. Blom werden herkozen als bestuurs- liei, terwijl gekozen werden de heeren Bart Pzn., H. D. Wilken, K. Kistema- ker en G. van Stipriaan. De heer Kistemaker gaf in overweging het hop in de kolk voor eigen rekening weg te halen. De voorzitter antwoordde, dat dit ook de bedoeling was. Op spoed werd aangedrongen. De heer Becker vroeg inlichtingen omtrent den strijd iii de ijswereld. De naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Nivember. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,8 m.M. te Libau. Laagste barometerstand 750,5 m.M. te Oporto. Verwachting, geldig tot den avond van 16 November: Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; nevelig tot half of zwaar be wolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Weeroverzicht. Zoowel in het oosten als in het noordwes ten bleef de druk stijgen, zoodat zich een rug van hooge druk vormde van ver in het westen op den oceaan tot aan de oostzeesta- ten De depressie in het zuidwesten ligt thans over Portugal en noordwest Spanje. In het hooge noorden trekken depressies van west naar oost, aan hun zuidzijde be grenst door luchtmassa's van hooge tempe ratuur. Over centraal- en oost-Europa waait over het gebied van nevel en koude aan den grond een warme Föhnstrooraing met groote droogte, storm en hooge temperaturen. Op de toppen van de middelgebergten in oost- Europa en in oost-Duitschland komt de warmte aan den grond. Daar de druk ten noorden en oosten van ons land nog regel matig stijgt is aanhouden van den oostelij ken wind te wachten met voorloopig nog kans op mist en in den nacht plaatselijk temperaturen om het vriespunt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.40 uur licht op. een goede samen- heer Keetman antwoordde daarop, dat er een strooming is, die niet in het be lang van de IJ. H. N. is. In het bestuur in Winkel zijn dan ook stemmen opge gaan om zich af te scheiden, doch de meerderheid was daar niet voor. De IJ. H. N. bewoog zich aanvankelijk op het verkeerswezen, doch als gevolg van de motorvaart is dit op den achter grond geraakt. K. N. S. B. en IJ. H. N. zijn wel twee afzonderlijke lichamen, doch onder druk van den K. N. S. B. Mocht de IJ. H. N. zich niet bewegen op het terrein der wedstrijden, niettegenstaande talrijke pogingen daartoe. Later, toen er een bestuurslid kwam van den K. N. S. B., die ook bestuurslid was van IJ. H. N., werd dit wat beter en werd voor een paar wedstrijden toe stemming gegeven. En nu wordt er onder Mr. Eecen een nieuwe bond gesticht, die zal doen, wat IJ. H. N. nooit klaar heeft kunnen krij gen en in de vergadering van IJ. H. N. stonden de aanwezige afgevaardigden daarom achter den IJ. H. N. De nieuwe bond is opgericht en 8 vereenigingen met 6000 leden zijn over gegaan. Spreker achtte het niet juist, dat de afdeeling Nieuwe-Niedorp, die bestaat uit leden uit verschillende gemeenten, ook overgegaan is naar den nieuwen bond. Toch verwachtte spreker van deze bewe ging wel eenige goede nawerking. Er zal nu door den IJ.H.N. nog krachtiger worden op getreden tegen den K.N.S.B. en waar vereeni gingen met klein water, nu bij een korte baanwedstrijd moest uitloven een eersten prijs van 100 om goede rijders te krijgen, is het nu het streven daarin uniformiteit te brengen en zal dit b.v. 60 worden. De heer Becker ziet er toch iets goeds in. Spr. zag dit ook en hoopte, dat ae IJ.H N. het zal redden. Pec*leer Kistemaker begreep niet, dat de K.N.S.B. dien nieuwen bond als leden handhaaft. Medegedeeld werd, dat de K.N.S.B. zich nog moet uitspreken. De heer Keetman deelde voorts mede, dat door den IJ.H.N. het vorige jaar een wed strijd werd gehouden te Avenhorn onder auspiciën van den K.N.S.B. Iedere afdeeling kon zijn primeurs zenden. Onze vertegen woordigers wonnen een tweeden prijs, n 1 een gouden medaille en 50 voor de ver eeniging. De medaille is gezonden, doch de 50 niet en als dit niet in orde komt, zal de afge vaardigde daarover in de eerstkomende alge- meene vergadering moeten spreken. Zoover bekend, zijn er ook aan andere afdeelingen geen geldprijzen uitbetaald. De voorzitter bedankte de heer Keetman voor deze toelichting en sloot de vergade ring. Kolven. Bij den gehouden 50 slagen-kolfwedstrijd in de baan van hotel Bantam was de uitslag: Eerste klasse: 1. J. Goet te Alkmaar 505 p.J 2. D. Rijper te Zuidscharwoude 491 p 3. M. Roosje te Grootebroek 473 p.; serit- prijs W. Ooteman te Bovenkarspel 106 p. lweede klasse: 1. G. Beima te Hoog- karspel 483 p.2. C. Keizer te Hoogkarspel 478 p.j 3. H. Dekker te Venhuizen 464 p.; serieprijs J. Schmidt te Berkhout 107 p Derde klasse: 1. J. Brander te Hoog karspel 430 p.2. S. Wit te Hoogkarspel 424 p.; 3. W. Bronkhorst te Venhuizen 420 p.; serieprijs C. de Jong te Hoogkarspel 100 p. Sajet: 1. J. Schenk te Barsingerhorn 464 p.; serieprijs J. Leguit te Krommenie 107 p.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2