DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. HEILOO. NOORDSCHARWOUDE. Een frissche mond met witte tanden door CASTRICUM. LANGENDIJK. KOEDIJK. VredesT»ond. RUSTENBURG. BERGEN. BEVERWIJK. EGMONDBINNEN. SCHOORL. De voorzitter deelde mede, dat dit juist gezien is, de financieele gevolgen laten het Medegedeeld werd, dat een uitgetrokken georganiseerde 8 ontvangt, tegenover den Dfheef Raven gevoelde wel het fl^nciej| bezwaar, doch zag er toch een bevoorrech ting in van de niet-georganiseerden. Aangezien de mogelijkheid niet is uitges_o ten dat de komende maanden de werkloos heid zal toenemen en niet allen meeI; werkverschaffing gepaatst zullen worden, is door B. en W. aan den m machtiging gevraagd de vastgestelde regeling te mogen toepassen in zoover Rijk bijdragen verleent. Omtrent de plannen tot het stichten van een sportterrein annex bad- en zweminrich ting zijn t.o.v. drie verschillende terreinen berekeningen uitgewerkt. De ontwerper heett zich gedacht twee bassins te graven, waar van één voor beginnelingen en één voor ge- oefenden, als watervoorziening aan te wen den bronwater, dat door middel van motor kracht opgepompt en via een toren in het bassin wordt gestort, de bassins onderling te verbinden. Voorts is gedacht het gebruik te water te doen afvloeien in de aangrenzen de polderslooten, en op het terrein te plaat sen een twaalftal cabines, benevens kleedka mers voor jongens en meisjes. Voorts een speelterrein van 64 M. bij 104 M., benevens gelegenheid voor plaatsen voor het publiek. De voorloopige raming is als volgt: Plan I: Terrein van den heer Nobel (Lutjewinkelerweg), groot 16442 M2. a 30 cent per M2., waaraan voorwaarden ten op zichte van beplanting zijn verbonden. Het al- gcheele plan wordt geraamd op 10.619.90, zonder kosten voor toezicht op de uitvoering. Plan II: Terrein van de heeren P. Ho- ningh, D. A. de Bruijn en K. Meurs, groot 14.055 M2., waarvan 4135 M2. a 0.50 per M2. 1861 M2. h 0.30 en 8059 M2. a 0.60 per M2., welk plan wordt geraamd op 13.835 zonder kosten van toezicht op cfe uitvoering. Plan III: Terrein van de heeren P. Ho- ningh, J. Breebaart Jzn. en K. Meurs, groot 14.250 M2., waarvan 400 M2, a 0.50 per M2. en 13.850 M2. h 0.60 per M2., welk plan wordt geraamd op 13.312, zonder toe zicht op de uitvoering. Nadere berekeningen worden voortgezet ook o.a. ten opzichte van stichting der dee- len afzonderlijk, benevens de exploitatie-mo gelijkheden. De heer van Zoonen deelde mede, dat de beplantingseischen tot gevolg schijnen te hebben, dat het gedachte terrein dan te klein zou zijn, doch spreker heeft daarop een on derhoud met den heer Nobel gehad en deze zou bereid zijn, zijn voorwaarden zoo te stel len ten opzichte van de beplanting, dat de oppervlakte voldoende zou zijn. De heer Dekker zeide, dat de genoemde be dragen voor hem nog weinig waarde heb ben, een nadere berekening kan nog tot an dere bedragen komen. De plannen worden inmiddels nader uit gewerkt. Ingekomen stukken. Van den burgemeester was een schrijven ingekomen, waarin hij me dedeelde, dat hij aan H.M. de koningin ver zocht heeft hem ontslag uit zijn ambt te ver- leenen. B. en W. stelden voor hier nader op terug te komen als het ontslag is verleend. Tengevolge van de stichting van het werk- loosheidssubsidiefonds waarin 25 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting zullen worden gestort, mag de gemeente niet verder gaan dan een heffing van 55 opcen ten. Indien echter met deze heffing geen slui tende begrooting kan worden verkregen, be staat de mogelijkheid het getal der opcenten te verhoogen tot 75. Dit geval doet zich thans voor. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Vaststelling verordening classificatie G?- meentefondsbelasting Om gelijke redenen als in het voorgaande agendapunt vermeld zal ook een plaatsing in de le klasse der hef fing van gemeentefonHsbelasting niet houd baar zijn en B en W. stelden voor de ge meente te plaatsen in de 3e klasse. Aldus werd besloten. Met deze beide wijzigingen, opcenten en plaatsing in de 3de klasse zal nog geen slui tende begrooting mogelijk zijn. Door B. en W. is nu 't plan ontworpen aan den minister van soc. zaken te verzoeken om een extra bij drage uit het werkloosheidssubsidiefonds van 40 pCt., boven het percentage van 41.1 dat thans door het Rijk wordt bijgedragen. Al dus besloten. Vaststelling verordening heffing leges ter secretarie. Bij de behande'ing van de be grooting 1934 is door Ged. Staten de wen- schelijkheid te kennen gegeven de verorde ning op de heffing van leges ter secretarie te herzien, waarop werd medegedeeld bij het opmaken dpr begrooting 1935 daarmede rekening te houden. De tarieven werden vastgesteld. Vaststelling verordening heffing van keur- loonen. Bij Kon. Besluit houdende beslissing in het geschil inzake uitvoering van de ge meenschappelijke regeling van den Vleesch keuringsdienst in den kring Barsingerhorn tusschen de gemeenten Winkel en Oude-Nie- dorp eenerzijds en de andere gemeenten be- hoorende tot dien kring anderzijds, betref fende de verhooging van keurloonen, zijn de gemeenten Oude Niedorp en Winkel in het ongelijk gesteld en is opgedragen hun mede werking tot de vaststelling van een uniform keurloon te verleenen. B. en W. stelden voor de bestaande veror dening op de heffing van keurloonen te wij zigen in overeenstemming met de door de commissie van uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst voorgestelde regeling. Aldus besloten. Ontslag boventallige leerkrachten. Aange zien het verloop van het leerlingental aan de O.L school te Lutjewinkel niet van dien aard is geweest, dat met 1 Januari 1935 een ge middelde is te verwachten, dat op een derde leerkracht voor Rijksrekening aansprak zal kunnen worden gemaakt en het behoud van een derde leerkracht na genoemden datum voor gemeenterekening, om financieele rede nen niet zal kunnen plaats hebben, stellen B. en W. voor met ingang van 1 Januari 1935 aan den heer B. Schouwstra eervol ont slag te verleenen. De voorzitter zeide, dat B. en W. met een bezwaard gemoed dit voorstel doen, en dit is wel gebleken, toen zij in April j.1. voor stelden de 3de leerkracht voor eigen reke- P'"? ,H?ê dit jaar te houden. Het leerlingen tal blijft echter nu nog beneden het verplich te getal; langer voor gemeenterekening hou den kan eenvoudig niet. Omtrent de inkrim ping ten opzichte van de leerkrachten zou spreker nog wel heel wat te zeggen hebben, doch dit baat nu niet. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Aan de school voor Ulo doet zich het ge val voor, dat ook daar een gemiddeld aantal leerlingen op 1 Januari 1935 zal zijn, onvol doende om een derde leerkracht voor Rijks rekening te behouden. Bij een verplicht ge middelde van 53 zal waarschijnlijk bereikt worden 51. Om gelijke redenen als hiervoren genoemd stelden B. en W. met 1 Jan. 1935 voor aan den heer C. de Wit eervol ontslag te verleenen, terwijl nadere voorstellen wor den overwogen omtrent de wijze van voorzie ning in het onderwijsvak wiskunde. De voorzitter deelde mede, dat kort voor deze vergadering een schrijven is ingekomen van het Rood der school, waarin wordt voor gesteld de 3de leerkracht der Ulo-school zoo mogelijk voor gemeenterekening te houden, desnoods tot het einde van den cursus Juli 1935, of toch de noodige maatrege.en te tref fen voor het geven van onderwijs in het vak wiskunde. De heer Dekker achtte dit voldoende aan leiding om een beslissing op te schorten. De voorzitter meende, dat de voorziening in het vak wiskunde evengoed onder het oog zal worden gezien, doch het behoud van de 3de leerkracht stuit op financieele bezwaren. Na uitvoerige bespreking werd het voor stel van B. en W. gehandhaafd en met alge- meene stemmen tot eervol ontslag besloten. Overeenkomst met Barsingerhorn toela ting van leerlingen. Door een 15-tal bewo ners van de Strook, gemeente Winkel, wier kinderen thans de OL. school te Kolhorn be zoeken, is een bezwaarschrift ingediend tegen het besluit van den raad van 13 Juli 1934, waarbij werd opgezegd met ingang van 1 Januari 1935 de overeenkomst met de ge meente Barsingerhorn, waarbij het bezoeken dier school werd mogelijk gemaakt. De overweging van een en ander heeft ten gevolge gehad, dat beide gemeentebesturen ae juiste oplossing achten, de bestaande ver ordening te handhaven en men stelde mits dien voor het besluit van 13 Juli 1934 in te trekken. Aldus besloten. Ontheffing van schoolgeld werd verleend aan P Zwagerman te Nieuwe Niedorp en P. C. Tijsen te Winkel. Aldus besloten. Eveneens aan A Spaans, J. Ham en W van der Loo te Winkel. Op de verzoeken van W. Tromp te Aarts woud, D. A. de Bruijn en J. Sijtsma te Win kei werd afwijzend beschikt. Ontheffing van hondenbelasting werd ge weigerd aan W. van der Loo. Suppletoir kohier hondenbelasting. B. en W. boden aan een suppletoir kohier honden belasting voor 1934, tot een getal van 10 aanslagen. Goedgekeurd. Ten opzichte van het plan tot verbreeding van den weg te Lutjewinkel door aankoop van grond voor de perceelen van de heeren J. Nobel en S. Vethman, waren B. en W. van oordeel, dat de toestand ter plaatse zooda nig wordt, dat een oplossing dien te worden gevonden. Ten opzichte van het perceel Nobel is over leg gevraagd met het Hoogheemraadschap. Schriftelijk advies van het Hoogheemraad schap is nog niet ingekomen. B. en W. komen thans weer tot hun eerst ingenomen standpunt terug om den grond van S. Vethman te aanvaarden en voor den grond van Nobel te bedanken. De heer Kort zag liever, dat de grond van Vethman ook niet werd geaccepteerd. De voorzitter meende echter, dat de toe stand dit eischt. De heer Dekker achtte den grond van den heer Nobel onnoodig, doch die van Vethman is wel noodig voor het verkrijgen van een behoorlijken toestand. De heer van Zoonen zou voor het voorstel stemmen, omdat de heer Nobel te weinig grond beschikbaar stelt. De heer de Veer zou deze overname op ge lijke wijze willen behandelen a's de overna me destijds in Winkel, n.L een hek verplaat sen of vernieuwen en den grond billijk beta len, doch dan komt Nobel niet hooger dan 75 en S. Vethman niet hooger dan 188 en verder zou spreker niet willen gaan. De voorzitter zeide met beide heeren ge sproken te hebben, doch de heer Vethman bleef bij zijn eisch van 250 voor ph.34M2 benevens overdracht en opheffing van hypo theek ep de heer Nobel blijft bij zijn eisch voor 8 M2. grond en 'n hek van 58 M. voor 312 en daarvan is geen afwijking meer te verwachten. Aanbiedingen van andere bedra gen of besprekingen zullen niet baten. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 4 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Raven, van Zoo nen, Dekker en Brugman, tegen stemden de heeren de Veer en Kort. Verzoek restitutie Ziekenfondspremie. B en W. wenden pogingen aan om op de hoog te te worden geste'd met het ziekenfondswe zen ter plaatse en de financiee'e gevolgen van een zoodanige steunverleening, waarom trent voorstellen aan den raad zullen wor den gedaan. Goedgevonden. In verband met het besluit van den raad van 1 Juni 1934, waarbij op een verzoek van M. de Ruijter om bijdrage ingevolge art. 13, le lid in de reiskosten voor twee leerlingen naar de school voor christelijk nationaal on derwijs te Schagen, afwijzend werd beschikt is door M. de Ruijter beroep ingesteld bi] Ged. Staten. Ged. Staten hebben het raadsbesluit van 1 Juni 1934 vernietigd en besloten dat aan M. de Ruijter 80 pCt. in de vervoerkosten zal moeten worden bijgedragen. De voorzitter gaf in overweging geen be roep in te stellen. De heer van Zoonen zeide, voor gelijkstel ling van onderwijs te zijn doch dan om prin cipieele redenen, doch waar het hier om an dere redenen heeft plaats gehad, stelde spr. voor wel in beroep te gaan, teneinde dit eens duidelijk te doen hooren, al is ook z.i. geen succes te verwachten. De heer van Zoonen handhaafde na eenig debat zijn voorstel, waaromtrent de stemmen staakten. Vóór stemden de heeren Raven, Kort en v. Zoonen. Rondvraag. De heer Raven vroeg of het crisiscomité nog bestaat en of het niet ge- wenscht is, in dc plaats van den burgemees ter een ander te benoemen. De voorzitter dee'de mede geen lid van het crisiscomité te zijn en dit een commissie is staande buiten den raad en het benoemings recht van den raad. De heer Raven deelde mede, dat de behoef- tigen van den een naar den ander worden gezonden en men niet meer weet, waar men zijn moet. Verwacht wordt, dat deze opmerking voor het crisiscomité aanleiding zal zijn bij elkaar te komen. De heer Dekker sprak over gebreken aan de straatverlichting, welke onderzocht zul len worden. Daarna sluiting. Pxouinc iaal Tlieums Soc. Dem. Vrcuwenclub in „De Rustende Jager". Dinsdagavond werd een druk bezochte vergadering gehouden. De presidente, mej Elzer, opende met een hartelijk woord van welkom, inzonderehid aan de spreekster mevr. Miedema—Zondervan, en Falkland. die de club ter wille waren. Spr. resumeerde de propaganda der Landelijke clubs. De avond in November was het slot van de pro paganda. Spr. weidde uit over de „Proleta rische vrouw" en wekte allen op om dat or gaan te lezen. Daarna gaf zij het woord aan de spreek ster. Rede mevr. Miedema—Zondervan, lid der Tweede Kamer, met het on derwerp Tegen oorlogsgevaar hel socialisme". De Vrouwendag is Internationaal. Men moet dien dag internationaal bezien en behandelen. De strijd moet èn plaatselijk èn landelijk herdacht worden. In 1914 konden wij doorgaan alleen in die landen, die buiten den oorlog bleven. Spr. herinnerde aan 1915, toen men tegen elkander ten strijde trok. Toen hoopten we, dat er nooit meer een oorlog zou komen Wij hebben geijverd voor den vrede En het ligt zeker niet aan ons, dat de vrede gevaar loopt. Wij strijde*- "oor een samenleving waar we in vrede en leven. Na den oor log kwamen er j van hoog-conjuctuur De toestand verbetCi-e, men dacht te komen, waar we wilden zijn. Onder den drang van de omstandigheden konden we eischen, wat we wilden. We kregen meer dan we vroegen Toen kwam de reactie: De geheele wereld is een chaos. De zorg voor een betere samen leving is een desilluse geworden. Armoede en ontbering zijn thans het deel der arbeiders Er is eigenlijk geen lichtpunt meer. En toch is er een lichtpunt. We hebben in onze orga nen een strijd gevoerd en meerderen hebben den moed gehad om plaats naast ons te nemen. Vasthouden aan ons stelsel, dat 34 jaar heeft bestaan, zal ons tot de victorie voren. Toch is de toestand meer dan ernstig De gevolgen zijn niet uitgebleven en we wil len niet meer tot den tijd terug van vroeger Wij eischen onze rechten voor arbeidstijd en onderwijsc. Wij willen geen loonen als vóór den oorlog. Wij willen geen terugdringen der vrouw, doen hare positie in de maat schappij handhaven. Spr. ging daarop uit voerig in. Gebleken is, dat de vrouw haar plaats in de maatschappij waardig is. De vrouw terug dringen tot het gezin, om plaats te maken voor den man, kon spr. niet goed keuren. De rechteloosheid der vrouw, die mi nister Marchartt moet verdedigen, keurde spr. af. Dit geldt niet alleen voor de onge huwde, doch ook voor de gehuwde vrouw Wij moeten de vrouwen bijbrengen deel te nemen aan den strijd. Geen veraeeling der arbeiders, doch strijden voor verbetering van het productiesysteem. Het kapitalisme zal van ons weer die offers eischen, die het mili tairisme vraagt. Zijn we de 19 millioen men- schen vergeten, die in 19141918 gevallen zijn? Zoo neen, plaats U dan achter het N.V.V. en de S.D.A.P voor een betere maat schappij. De strijd moet gaan tegen trust en kartels, die het oorlogstuig willen aanvui- len, alleen om zich winsten te bezorgen, ten nadeele der arbeiders. Wij moeten den strijd aanvoeren voor een beter productiestel Geen 90 pet. voor de enkelingen en 10 pet. voor hen die den arbeid presteeren. Het is gemak kelijk voor een minister Sloteinaker de Bruine om voor een dameskostschool zijn stelling, op zijn manier, te verdedigen. De verder doorgevoerde loonsverlaging in de provincie onderwierp spr. aan critiek. Het is gelukkig, dat de sociale voorzieningen, door ons ge propageerd, in het belang van den midden stand zijn. Plaats U achter onze organisatie, die geen millioenen willen bezuinigen op sociale voorzieningen, doch wel op militaire uitgaven. Wij willen opheffing van het bankgeheim. Men zegt wel, dat die maat regel het kapitaal zal doen vluchten. Spr. toonde aan, dat het kapitaal niet naar het buitenland zal uitwijken, want daar is hel niet beter. Daarom vandaag onze leus- „Tegen oorlogsgevaar het socialisme". Laat de oproep van de S.D.V.C. niet tevergeefs zijn. Strijdt voor een betere samenleving! strijdt, vrouwen en mannen, voor een betere maatschappij. (Spontaan applaus.) In de pauze declameerde de heer Koenen, die daarvoor een dankbaar applaus oogstte De Arbeiders Tooneel Club „Falkland" voerde op „Het Nieuwtje", een één-acter, die als altijd goed werd vertolkt. Mevr. GeerüngOoykaas declameerde een fragment uit een Koningin en Prinses, getiteld „Standen". Ook mevr. ReijndersJonker declameer de, alsmede mevr. De Gierde Vries liet zich hooren. Hun gedichten oogstten een dankbaar applaus. Der traditie getrouw ontbrak de verloting niet. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door Jan Smit en zijn band, een goede aanvulling van den goed geslaagden avond. Een darikwoord aan alle die meewerkten, om den avond te doen slagen, was het slot. 'De afdeeling Oudkarspel-Noordschar- woude van den bond voor staatspenslon- neering hield een bestuursvergadering. In deze vergadering werden bespre kingen gevoerd om tot uitbreiding van het ledental te komen. Medegedeeld werd. dat een huisbezoek-actie wordt ge voerd, met succes. Men had reeds onge veer 50 nieuwe leden ingeschreven. Dit is wel een bemoedigend verschijnsel. Met deze actie zal dan ook worden doorgegaan. Daarna werd besproken, wat men zal doen voor de feestvergade- ring. Van verschillende tooneel vereen igin- gen waren aanbiedingen ingekomen. Na ampele besprekingen besloot men de tooneelvereeniging O. K K. te Zuid- scharwoude te verzoeken te willen op treden met de klucht: „De baron van Haberniks", een stuk. dat door genoem de vereeniging al meerdere malen en met zeer veel succes is opgevoerd, zoodat den oudjes een vroolijke avond zal worden bereid. Pe Nederlandsche Tandpasta ..WAT MIJN HARDT MAAKT IS GOED" Tot bezoldigd gemeenteveldwachter in tijdelijken dienst te Castricum is benoemd de heer Lorenz Couperus aldaar. De laatste weken zijn ongeveer 100 arbeiders bij de tuinders te werk gesteld op voorwaarden voor de proefgemeenten be paald, zoodat een derde gedeelte van het weekloon, dat 16.50 bedraagt, door de overheid (rijk en gemeente ieder de helft) wordt vergoed. Door B. en W. van Winkel is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school te Winkel, de heer A. D. de Veer te Winkel, tij dens de ongesteldheid van den heer J. Sloo- ten. De op 13 November gehouden verkie zing van een lid van het college van Nota belen te Koedijk gaf tot uitslag dat de heer G. Meijer met op een na algemeene stemmen is benoemd. De vredesbloemcollecte heeft in Koe dijk 16 87 opgebracht. Zondag hield de V.V.V. „Ursem" haar jaarlijkschen feestavond in café Kok, dit ter gelegenheid van haar vier-jarig bestaai:. De voorzitter heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder het eere lid den heer Jb. Bakker. Hierna werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het officieele programma, wat hoofdzakelijk door de leden zelf was in gestudeerd. In de pauze werd een verloting gehouden, wat veel gezelligheid gaf, vooral het op z'n Amerikaansch verkoopen van een paar fietsbanden bracht heel wat enthou siasme. Na de pauze werd nog een tooneelstukje opgevoerd Het slot was een gezellig bal met attrac ties, die ten bate van de V.V.U.-kas waren, die er in dezen tijd natuurlijk niet op vooruit was gegaan. Al met al kan V.V.U. op een uitstekend geslaagden avond terug zien. Zaterdag is te Rustenourg de nieuwe brug voor het verkeer opengesteld. Na tien maanden is dan de door de inwoners zooveel besproken brug toch gereed gekomen. Voor het verkeer is net een heele verbetering, daar men nu niet meer behoeft om te rijden. Het werk in het geheel vordert nu snel, zoodat het binnen enkele maanden wel gereed zal zijn. De doorgang voor auto's naar de Wog- meer zal hoogstwaarschijnlijk deze week nog klaar komen. 'Het plaatselijk steuncomité B is voor nemens, evenals het vorig jaar, aan bij de werkverschaffing geplaatste arbei ders eenigen steun in natura te verlee nen, bestaande uit kleedingstukken en schoeisel, voor zoover hun omstandig heden hen hiertoe in aanmerking kun nen doen komen. Dit comité bestaan uit den burgemees ter als voorzitter en de heeren J. van Exter, L den Das, Jac. Houtenbos en M. C. Dingerdis. Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis". Bazar voor een badhuis. Reeds lang werd hier de behoefte ge voeld aan een nieuw badhuis. Het oude dat reeds voor dit doel voor een halve eeuw van de Meerstraat werd aange kocht, voldeed de laatste jaren in vele op zichten niet meer, vandaar dat de afd. „Het Witte Kruis" voor enkele jaren eene commis sie benoemde, welke in de naaste toekomst plannen ontwierp voor een nieuw badhuis Deze commissie was dit voorjaar hiermede al in zulk een vergevorderd stadium geko men, dat aan dit bouwfonds nog slechts 5000 ontbrak. De oude inrichting is bereids verkocht en zal per 30 Juni niet meer aan de Bever- wijksche Wittekruis afd. behooren. Op initiatief van mevr. Brat is Maandag avond in 't Kennemer Theater een bazar geopend waardoor men hoopt het ontbre kende geld, 5000, bij elkaar te krijgen, waarna spoedig met den bouw eener nieuwe inrichting welke aan de C. H. Moens- straat zal verrijzen begonnen kan worden Agentschap arbeidsbemiddeling. Aan den agent der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering den heer A. P. de Nijs werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend per 1 November 1934. In zijn plaats werd door B. en W. aan gesteld de nieuw benoemde gemeente-ont vanger de heer D. Portegies. Dinsdagavond vergaderde de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, welke werk zaam is in het Noordelijk gedeelte van de gemeente Schoorl, in het café van den heer Marees in de buurtschap Groet. De opkomst was zeer go-d; bijna 60 leden waren aan wezig. Eerstens had een buitengewone leden vergadering plaats met het oog op contri- butieverhooging. De heer Kos, voorzitter, opende deze ver gadering, waarna de statuten werden ge lezen en goedgekeurd. Bij het eenige punt: Bestuursvoorstel om de contributie met f 1 te verhoogen en dus op 3 te brengen, voerde de voorzitter aan, dat de vereeniging voor haar financiën geheel op de bijdragen van de leden is aan gewezen. In deze tijden voelde hij niet alles voor hoogère contributie, doch was men er toe genoodzaakt. Van den kant der gemeente wordt, volgens den voorzitter, heel weinig gedaan voor het verkeer. Wel is een jaar of viei geleden de straatweg verbeterd, doch men kan er niet tevreden mede zijn. De werkloozen werken maar in de duinen en voor wegenverbetering wordt niets gedaan. We moeten dus zelve zorgen om de menschen naar ons toe te trekken, wat altijd kostbaar is. Vandaar de contri butieverhooging Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De opmerking werd gemaakt om het z.g. garantiefonds dan niet meer toe te passen, alsook om van de pensionhouders een pro gressieve bijdrage te heffen. Mede werd de raad gegeven om de zaken- menschen eer. hoogere contributie te laten betalen. Hierna sluiting van de buitengewone en opening van de gewone vergadering. De voorzitter bracht in herinnering den goedgeslaagden reclametocht der beide V. V. V.'s naar de Noordelijke provinciën, de totstandkoming van het informatiebureau en 267. Een voor een moesten ze bij den commissaris komen. „Hallo", zei Drein toen ie binnenkwam. Dat was natuurlijk erg brutaal en onbeschoft en 'twas dan ook begrijpelijk, dat de commissaris het tweetal in het arrestantenhok liet brengen. 268. Ze zouden er niet zoo gauw zijn uitgekomen, als Piet en Drein intusschen niet door hun avonturen over de heele wereld bekend waren geraakt. Ook nu werd hun arrestatie in alle kranten en door de radio over de heele wereld besproken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7