Agenda ffllteriAcvidt'c Weec&edcht Stad en Omgeving. VREESELIJK DRAMA TE DEN HAAG. MOORD TE OSS OPGEHELDERD. w SOÜWE EGBEKTS Onze Bridgewedstrijd. LAVAL VOERT BESPREKINGEN. Scherpe circulaire van Flandin. SECRETARIS VAN DEN PAUS ZIEK. Vader en 4 kinderen door gas- verstikking om het leven gekomen. Huiselijke twist de oorzaak? Een neef de schuldige? WARDENIER UIT ZIEKENHUIS ONTSLAGEN. Naar Wolvega terug HET LARENSCHE RAADSLID P. VAN PRAAG 28 NOVEMBER VOOR DE RECHTBANK. VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. UIT HET MIJNBEDRIJF. Ontslag op de Oranje Nassau- mijnen. OPPERFABBIJN ONDERWIJZER.™ DE TERUGREIS VAN DE UIVER. Te Jodphur. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Een groot succes. Eenige honderden bridgespelers zonden hun antwoorden in. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Zondag, Maandag en Dinsdag hoofdnummer Moe der en kind (dram.); hoofdrollen Henny Porten en Peter Voss. Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tarzan's verdere avonturen (sens. avont. film); hoofdrollen Johnny Weismuller, Maureen O'Sullivan en Neil Hamilton. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer In diplomatieken dienst (sens.); hoofdrollen Brigitte Helm en Willy Fritsch. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- c Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer Het ge heim van den verborgen schat (sens., serie film, eerste deel); hoofdrol Richard Tal- madge. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- ce voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 17 November. 7.30 uur, rafé van Doorn aan den Kenne- merstraatweg, buitengewone vergadering Alg. Mil. Pensioenbond afd. Alkmaar, spreker hoofdbestuurslid Carol. 8 uur, Harmonie, jubileum-uitvoering turnclub Kracht en Vlugheid. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering van Belasting-ontduikers voor den Berger Kunstkring. Zondag 18 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue „Hebt u niets vergeten?" door het Alkm. Revuegezelschap. 7.30 uur, café Rus, Heerhugowaard, uit voering gymnastiekvereniging Tavenu. WoMp/n, 75 ct 60ct Bij Apoth. en Drogisten De Fransche minister van buitenlandsche zaken heeft gistermorgen een reeks bespre kingen gevoerd, die van algemeen politiek belang zijtl. Hij ontving allereerst den Franschen ambassadeur in Rome, de Cham- brun, die gisteravond weer naar Italië is te ruggekeerd teneinde de onderhandelingen ter plaatse verder te voeren. Eigenlijk had de Chambrun reeds Woensdag weer uit Parijs moeten vertrekken, doch hem was verzocht nog eenige dagen te blijven om deel te ne men aan de voorbereidende werkzaamheden voor de verwachte FranschItaliaansche besprekingen. Inzake de aankondiging van een reis naar Rome van Flandin in een Pa- rijsch ochtendblad wordt van bevoegde zijde verklaard, dat nog geen besluiten in deze aangelegenheid zijn genomen. Dit sluit uiteraard nog niet uit, dat Flandin een ont moeting zou hebben met Mussolini. Voorts ontving Laval den Zuid-Slavischen vertegenwoordiger bij den Volkenbondsraad, Fotitsj, die begeleid was door den Zuid- Slavischen gezant te Parijs en daarna den Oostenrijkschen gezant. Met de Zuid-Slavi sche diplomaten heeft Laval uitvoerig ge sproken over het voornemen van Zuid-Slavië den Volkenbond een nota te doen toekomen inzake de Hongaarsche verantwoordelijkheid voor den moordaanslag te Marseille. Minister-president Flandin heeft aan alle Fransche ministère het volgende rondschrij ven gericht: „Het herstel van het staatsgezag eischt een nauwkeurig opvolgen der wetten en be palingen der openbare ambtsbureaux. In de toekomst mag een onberispelijke uitvoering van den dienst noch door afzonderlijke, noch door gemeenschappelijke nalatigheden of verlangzaming van het werk, verstoord wor den. Ik verzoek U dus: 1. er op te letten, dat geen vergrijpen worden begaan in de onder u ressorteerende bureaux en dat zoo noodig de chefs persoonlijk en disciplinair ter verantwoording worden geroepen; 2. mij iedere maand een lijst van in onder u ressorteerende bureaux gepleegde vergrijpen en de door u genomen strafmaatregelen te doen toekomen". Uit de kringen van het Vaticaan wordt medegedeeld, dat de toestand van Kardi naal Gaspari, den voormaligen pauselijken staatsseeretairs, die sedert eenige dagen aan influenza lijdt, is gisteren aanmerkelijk verergerd. De toestana wekt ernstige be zorgdheid in verband met een complicatie van longontsteking. UBitutettlan VIER DRONKEN HEIERS IN EEN AUTO. Na botsing met een lichtmast drie aangehouden. Vier heiers uit Zaandam, die in de hoofd stad op karwei waren geweest, wilden gis teravond met een auto, die door één hunner bestuurd werd, naar hun resp. woningen terugkeeren. Zij zouden wellicht ook gezond en wel thuis gekomen zijn, ware het niet, dat ze het noodig geoordeeld hadden hun verdiensten voor een groot deel in borrels om te zetten, die als water naar binnen wa ren gewerkt. De gevolgen bleven niet uit, want de be stuurder van den auto, die evenals zijn drie passagiers door den drank volkomen bene veld waren, ontdekte, toen hij zizaggende over den Spaarndammerdijk reed, tot zijn verbazing een lichtmast, dien hij niet meer kon ontwijken. De auto kwam in hevige bot ting met het obstakel en werd goeddeels vernield. De inzittende bleven als door een wonder ongedeerd. De chaufefur, die door den schok weer eenigermate tot bezinning was gekomen, ging aan den haal, doch vóór de drie anderen dit voorbeeld konden vol gen, was er politie ter plaatse, die hen inre kende en ter ontnuchtering in de cellen van het bureau Spaarndammerstraat opsloot. Ook met den chauffeur, wiens adres bekend is, hoopt het gezag nog een hartig woordje dat zonder mankeeren door een proces-ver baal zal worden gevolgd, te spreken. Gisteravond heeft zich in perceel Maasstraat 2 te Den Haag, waar van de tweede etage wordt bewoond door den 31-jarigen schoenmaker, een ontzettend drama afgespeeld, tengevolge waarvan vijf slacht offers te betreuren zijn, n.1. de man, en vier kinderen van 2 tot 9 jaar, die door gasverstikking om het leven zijn gekomen. Het gezin T. stond bekend als een fat soenlijk burgergezin. De man verdiende zijn brood met schoenmaken, terwijl de vrouw 's avond kantoren schoonmaakte. Zij kwam in den regel om 9 uur thuis, op welk tijdstip de kinderen meestal te bed waren. Toen de vrouw gisteravond thuis kwam, vond zij de deur gesloten. De politie werd gewaar schuwd en twee agenten drongen via het dak het huis binnen. Toen zij door het raam wa ren binnengeklommen, kwamen wolken gas hun tegemoet. Hu eerste werk was toen, de hoofdleiding af te sluiten en eerst daarna konden zij het huis binnen dringen. In de slaapkamer von den ze de vier kinderen te bed. De vader zat op een stoel in nachtgewaad bij het bedje van het jongste kind. Tot hun ontsteltenis moesten ze constateeren, dat de man en drie kinderen reeds dood waren. Het oudste jon getje, een ventje van 9 jaar, gaf nog teekenen van leven en de G.G.D., die direct was ge alarmeerd, paste nog kunstmatige adem haling toe, echter zonder eenig resultaat. Na korten tijd trad ook hier de dood in. Het onderzoek wees uit, dat de groote toe voerkraan bij den gasmeter, die in de slaap kamer der kinderen stond, was los ge schroefd, zoodat het gas in groote hoeveel heid in de kamer kon stroomen. Uit een achtergelaten brief van den man leidde men af, dat huiselijke oneenigheid aan dit drama niet vreemd is. De lijken zijn naar een ziekenhuis overge bracht. De vrouw, die eerst kort geleden uit het ziekenhuis was ontslagen en die ook thans weer daarheen is vervoerd, is in den loop van den avond door een geestelijke met groote omzichtigheid met het drama in ken nis gesteld. Het gebeurde verwekte in de buurt groote consternatie. Zooals men zich wellicht zal herinneren, werd in den vroegen morgen van 8 Aug. 1933 in een weiland aan de Spaarnders- straat te Oss, in het z.g. Schaikscheveld, het lijk gevonden van den negentienjarigen G. de Bie, die 's avonds tevoren per rijwiel de ouderlijke woning had verlaten en daarin niet meer was teruggekeerd. De jongeman bleek door niet minder dan 66 messteken te zijn gedood. Het lijk werd gevonden in een greppel en sporen wezen erop, dat aan den moord een hevige worsteling moest zijn voorafgegaan. De fiets van het slachtoffer was verdwenen. Het onderzoek, dat de marechaussée met groote voortvarendheid instelde, leverde aanvankelijk geen aanwijzingen op omtrent den pleger van het misdrijf en omtrent de motieven tot de gruweldaad. Later bleek, dat de verslagene 's avonds tevoren in gezel schap was geweest van zijn neef, den negen tienjarigen P. de Bie. Ook kwam vast te staan, dat de verstandhouding tusschen beide jongelieden niet gunstig was, voora1 de laatste weken vóór den moord was een zeer gespannen verhouding ontstaan. Op grond hiervan ging de marechaussee tot arrestatie van P. de Bie over, zoo meldt het Hbld. Hij werd naar 's-Hertogenbosch overgebracht en ter beschikking van de justi tie gesteld. Verdachte bleef met groote hard nekkigheid ontkennen en moest na eenige maanden weer op vrije voeten worden gesteld Denasporingen werden intusschen voortgezet en men slaagde er o. a. in het rijwiel van den vermoorde te vinden, dat in het Osschemeer was geworpen. Eenige maanden geleden werd P. de Bie opnieuw gearresteerd, thans op vermoeden van medeplichtigheid aan een inbraak bij den caféhouder Van Dinther te Schaik, waar een partij drank werd ontvreemd. De Bie werd wederom naar 's-Hertogenbosch overgebracht, waar hij in het huis van bewaring werd opgesloten. Het onderzoek naar deze inbraak bracht intusschen bepaalde feiten aan het licht, die aanwijzingen bevatten omtrent de richting, waarin het verdere onderzoek inzake de moordzaak kon worden geleid, met kans op onthulling van het geheim. Met groote om zichtigheid is daarom het onderzoek voortge zet, en men is er eindelijk in geslaagd, zoo veel aanwijzingen te verkrijgen, dat de schuld van De Bie onomstootelijk vast staat. Naar men mededeelde, moet de moord op G. de Bie worden beschouwd als een der ernstigste misdrijven, die ooit te Oss en omgeving zijn gepleegd. Naar verluidt, is thans het gerechte lijk vooronderzoek tegen P. de Bie wegens 'H OIÜCIvetióiowuxtrrwtA. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI 10 15 20 25 p. half ons VCU\ CéSlCrT. J moord op zijn neef Gerrit de Bie gesloten en wordt de zaak binnenkort in ooenbare rechts zitting voor de rechtbank te 's-Hertogen bosch behandeld. DE „TRIBUNE"-PERSEN. Niet vrijgegeven. Het request ingediend door mr. S. de Jong en mr. van 't Hoff Stolk, raadslieden van de N.V. Atalanta, waar de „Tribune" werd gedrukt, tot teruggave van de per sen en machines van genoemde drukkerij, is gister door de recht bank behandeld en afgewezen. De heer J. Wardenier is gistermiddag uit de psychiatrische afdeeling van Prof. Van der Scheer in het Academisch Ziekenhuis te Groningen ontslagen. In aansluiting op het bericht, dat de heer Wardenier uit het Ziekehuis is ontslagen, kunnen wij nader mededeelen, dat Warde nier naar Wolvega is teruggegaan. Men acht 't voor zijn gezondsheidtoestand het beste, dat hij weer in het gewone leven te rugkeerde. De heer P. van Praag, lid van den Larenschen gemeenteraad voor de O. S. P. zal op 28 November a.s. voor de Vier- de Kamer der Arrondissements Recht-1 bank te Amsterdam terechtstaan, ver dacht van beleediging van den burge meester dier gemeente, jhr. van Nispen van Sevenaer, gepleegd op 28 Febr. j.1. In de Raadsvergadering verweet het raadslid Van Praag den burgemeester diens houding ten aanzien van de Duit- schers die in het bekende geval over de Duitsche grens, Nederland zijn uitgezet. Volgens de uitgebrachte dagvaarding zou Van Praag in de bedoelde raadszit ting hebben gezegd: -■ „Ik haat je en kan geen woorden vin den om voldoende uitdrukking te geven aan den haat, dien ik je toedraag. Ik wil uitdrukking geven aan de diepe verach ting, die ik voor je koester. Ik wil zeg gen, hoe ik je veracht, zooals men walgt van een schurftige wond, zóó walg ik van jou. Het leugenachtige bericht, dat het de eigen verkiezing was van mijn kameraden dat ze over de Duitsche grens werden gezet, is van jou afkom stig". Ook terzake van nog andere beleedi- gende uitdrukkingen welke in de om vangrijke dagvaarding zijn opgesomd, zal P. zich hebben te verantwoorden. Naar wij vernemen zal de heer Van Praag een bezwaarschrift tegen, deze dagvaarding indienen, op grond van het feit, dat hij terzake niet is gehoord, noch door de politie, noch door den rechter commissaris aldus beweert verdachte. Voorts is nog een tweede dagvaarding tegen den heer Van Praag uitgebracht terzake van het feit, dat hij op 1 Mei te zamen en in vereeniging verzet tegen de politie zou hebben gepleegd, toen deze zich bemoeide met een optocht, waar voor geen vergunning was verleend. Zijn vrouw moet zich verantwoorden wegens beleediging van een Larenschen politieagent. In deze zaak is hij even eens tegen 28 November gedagvaard. Door de marechaussee te Veenendaal is gistermorgen, in overleg met den keurings dienst te Ede bij den slager A. van Rhee te Geldersch Veenendaal ruim duizend pond vleesch in beslag genomen. Het vleesch was weliswaar van een goed keuringsstemipel voorzien, doch bij onder zoek bleek, dat' het stempel valsch was. De stempel is eveneens in beslag genomen, ter wijl voorts nog twee auto's met vleesch aan gehouden werden en men de hand wist te leggen op een partij ongekeurd vleesch en vet. Tegen 1 December is op de Oranje- Nassaumijnen aan een tweehonderd ar beiders ontslag aangezegd. Op de mijn Oranje-Nassau I treft het 112, op de mijn Oranje-Nassau II 90 arbeiders. OVERTREDING ARBEIDSWET. Bij herhaling hechtenis. Naar de Msb. verneemt, heeft de mi nister van justitie een circulaire gericht tot de procureur-generaals der ver schillende gerechtshoven om te bevor deren, dat in het vervolg bij herhaling overtreding van de Arbeidswet door een en dezelfde persoon geen boete meer wordt geëischt, doch hechtenis. £aatste Be (Ongecorrigeerd Hedenmorgen tegen 11 uur is te zijnen huize aan de Plantage Mid denlaan te Amsterdam op 72-jarigen leeftijd overleden de opperrabijn der Nederlandsche Israëlitische hoofdsynagoge, de zeer eerwaarde heer A. S. Onderwijzer. De overledene was in orthedox Joodsche kringen en ook daarbui ten een bekende- en ook beminde fifguur. De Uiver is, op de terugreis naar Nedtr- land, gisteren te Jodphur geland. De Rijstvogel (heenreis) is 16 November van Medan te Bandoeng aangekomen. Kwartel (heenreis) is 16 November van Rome te Athene aangekomen. Jietk School NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. DIRKSHORN, nam. 7 uur, ds. de Leeuw. Onderwerp: De Boomen en het Bosch. NIEUWE NIEDORP, geen samenkomst. WINKEL, voorin. 10 uur, ds. van Baaien. ZUIDSCHARWOUDE, voorm. 10 uur, ds. de Leeuw. Het zoontje van den heer J. A. Aalderink wonende Oude Enschedescheweg te Haaks berg, dat deze week achterover in een em mer heet water kwam te vallen, is gister aan de opgeioopen brandwonden in het St. An- thonius gasthuis te Haaksbergen overleden. OPLICHTER GEARRESTEERD. Iiij gaf zich voor Orde-Broeder uit. Men is er in geslaagd in de omgeving van Houthein in Limburg, den 26-jarigen Akkermans, te arresteeren. Akkermans heeft door zich voor Order-Broeder uit te geven in een aantal plaatsen in Midden- en Noord Limburg 'n groot aantal personen weten op te lichten voor bedragen in totaal van circa 4000. De arrestant wordt voor het onderzoek naar Horst overgebracht, aangezien met het groote aantal slachtoffers, dat Akker mans hier heeft gemaakt, het onderzoek het best kan beginnen. Het begin van onzen bridgewedstrijd is al een groot succes geweest. Met buitengewone animo hebben de liefhebbers getracht de meest juiste antwoorden op onze twaalf vra gen te vinden. Eenige honderden brieven be reikten onze redactie en wanneer de inzen ders thans gaan vergelijken met de door ons als goed aangemerkte antwoorden, zullen ve len wel wat verwonderd opkijken, 't Was iets nieuws voor de bridgers en slechts 10 pCt. der inzenders had de helft of meer goed. Sommigen verkeerden nog in de meening, dat aangegeven moest worden wat het eind bod op het bedoelde spel zou zijn. Er werd echter alleen gevraagdWat moet N., Z., O. of W. op 't gegeven moment bieden? Vooral de liefhebbers uit den omtrek stonden nog wat vreemd tegenover deze opgaven. Een be langrijk punt is echter, dat van alle 12 vra gen goede antwoorden zijn binnengekomen, alleen ze stonden niet alle op 't zelfde lijstje. Wel een bewijs, dat de door ons bedoelde antwoorden alle aanhangers hebben gevon den. Geen der inzenders heeft het kunnen brengen tot 12 goede antwoorden en ook 11 goede antwoorden kwam niet voor. Langen tijd dachten wij dat 8 het maximum zou blij ven, doch bij de laatste buslichting, kwamen 1 x 10 en 3 k 9 goede ons verrassen. Wij laten thans eerst de 12 goede ant woorden volgen; 1. 3 klaver. 2. 3 harten. 3. doublé. 4. pas. 5. pas. 6. 4 ruiten. 7. 3 harten. 8. groot slam schoppen. 9. 3 ruiten. 10. 5 sans-atout. 11. 2 sans-atout. 12. pas. En nu de 42 bridgespelers of speelsters, die door hun goede oplossingen in aanmer king kwamen voor den wedstrijd, waarvoor zij elk een partner mogen kiezen: 1. P. Hoekstra, v. d. Woudestr. 57, met 10 goede antwoorden. 2. J. H. Booy, Zevenhuizen 4 Goed 9 3. C. Oudes, Houttil 68 9 4. N. K. Bettink, Macl. Pontstraat 9 5. Mevr. A. E. Lind—Pronk, Heerenstraat 8 6. B. Kuyper, Boterstraat 8 7. B. Finkensieper, Fnidsen 8 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te Vasa. Laagste barometerstand 751,5 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 18 November: Zwakke tot matige oostelijke tot noord oostelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De sterke luchtdrukdalingen in het noor den waren oorzaak, dat de absolute waar den van den druk in den rug van hoogen druk van Finland naar de oceaan iets afna men. De diepe depressie zelve liep naar de Noordzee en bracht groote warmte tot hoog in het noorden. Op IJsland stegen de baro meters weer en werd het weer kouder. De de pressie in de Middellandsche zee trok dwars over de Alpen naar Centraal-Europa. Door de stijgingen van den druk achter de depressie won het westelijk hooge druk- gebied in beteekenis over het oostelijke. Dit laatste vertoont neiging om zich met de de pressies naar het oosten terug te trekken, waardoor een regime van noordelijke win den, de oostelijke zal vervangen met opkla- ring en kouder weer. Boven de wolkenlagen in de onderste kilometers bewegen zich nog steeds de luchtmassa's met zomer tempera tuur, hoewel met iets grootere vochtigheid en de vliegtuigwaarnemingen maken mel ding van warme zonneschijn. De Alpen stations melden nog steeds krachtige wind uit zuid, echter met iets minder hooge tem peraturen en meer bewolking in de hooge niveau's. 8. B. M. Vink, Rijkstraatweg A84, Heiloo 7 9. J. H. Voort, Metiusgracht 7 10. A. Visser, Helderscheweg 7 11. F. Trijbetz, Langestraat 86 7 12. F. Rentenaar, Koornlaan 61a „7 13. N. Schermerhorn, Paul Krugerstraat 2 7 14. mevr. de Vriesv. Berghem, Metiusstraat 13 7 15. K. Bos, Steijnstraat 43 7 16. Mevr. T. BladVoerman, RuTnelaan 19, Bergen 7 17. J. M. de Lange, Pension Holland, Bergen 7 18. Mevr. S. Trijbetz, Langestr. 47 6 19. W. Prins, Oudegr. 154b 6 20. M. Olie, Kraanbuurt 6 21. C. Geus, Metiusstraat 9 „6 22. Mej. A. Alzas, Costerstraat 6 23. P. Akkerman, Kenn.str.w. 126 6 24. C. R. Beek Sr., Kennemerstraat- weg 151 6 25. W. Drager, R. Visscherstr. 16 6 26. D. Leyen, Lindelaan 111 „6 27. Mevr. C. Oostwouder-Schalkwijk Huigbrouwerstraat 2 6 28. C. W. Keysper, Geestersingel 28 5 29. D. Wasterval, Payglop 3 „5 30. P. C. Pronk, Adama van Scheltemaweg 2, Bergen 5 31. Mevr. dr. Schut, Kenn.singel 5 32. A. Mater Sr., Stationsweg 48 „5 33. H. Davelaar, Stompetoren 5 34. Mr. P. Boelmans ter Spill, Bergen 5 35. W. Voorthuysen, Helderschew. 29 5 36. A. Bing, Houttil 5 37. R. Middelburg, Heiloo 5 38. J. Pie, Stuartstraat 14 5 39. C. Kirkenier, Steijnstraat 45 5 Om de drie resteerende plaatsen is geloot tusschen de 15 deelnemers met 4 goede oplos singen met het volgende resultaat: 40. W. C. A. Buers, Emmastraat 64 41. H. de Haan, Langestraat 42. C. Blom, Kruisweg, Bergen terwijl als reserves zijn aangewezen: P. D. Roosendaal, Landstraat 66 Mevr. SyperdaGroot, Hoogstraat Mr. M. Moens, Bergen, die in deze volgorde in aanmerking als één der 42 gekozenen verhinderd wanneer er een plaats vrij komt doordat twee der gekozenen samen spelen. De 42 hierboven genoemde deelnemers moeten onze Redactie vóór Maandag 4 uur berichten met wie zij Dinsdag zullen samen spelen. In ons nummer van Maandag volgen nog eenige bijzondere mededeelingen over den wedstrijd zelf. VERANDERING CENTRUM-HOTEL. Het bekende Centrum-Hotel op het Ver- dronkenoord, geëxploiteerd door den heer v. d. Molen is gemetamorphoseerd in dien zin, dat er thans in ruime mate gelegenheid bestaat vergaderingen aldaar te beleggen Waar er in Alkmaar vaak gebrek is om een geschikte zaal voor vergaderingen tegen billijken prijs te krijgen, daar heeft de heer v. d. Molen thans in voorzien. Het linkerge deelte is n.1. in afwijking met voorheen door een railsdeur in twee deelen gescheiden en ook is een betimmering aangebracht, waar door de zalen afgescheiden zijn van de bar. Ongetwijfeld zullen deze nieuwe vergader gelegenheden de belangstelling trekken van vele vereenigingen en we hopen dan ook, dat er een druk gebruik van gemaakt zal wor den. komen is of NOG UIVERKAARTEN BESCHIKBAAR. Teneinde teleurstelling te voorkomen, deelt het agentschap der K. L. M. (N.V. Ree derij West-Fries'and, Smits) ons mede, dal gegarandeerd tot hedenavond 10 uur no,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2