nAtfjt Sta ,ld mr'A-w-ïa» JSwamtand Stad en Omgeving. werd de vaandelgroet gebracht. Daarna nam de heer G. Waalewijn, vetter jubileerende vereeniging het woord, in allereerste plaats heette luj allen_op dezen dij zonderen avond van harte welko richtte dit welkom speciaal tot de «spvjar digden van K. N. G. V. en Turnknng_n maar en Omstreken, tot de zusterveree g - gen tot de eere-leden en oud-leden, w donateurs en tot de pers. De eere-yoorzi kon tot zijn spijt niet aanwezig zijn. op bracht hulde aan de oprichters van lot aan de vele uitstekende krachten die daarna <K. en V. hebben geleid en hij bracht voora hulde aan het eere-lid (den heer W. J. lee- rink, die dit jaar 40 jaar aan de club was verbonden. (Applaus). Met groote waardee ring herdacht spr. daarna wijlen de be stuurders Wijdeman en Jung. Verblijdend was dat K. en V. zich weer geschaard had onder de vanen van het K. N. G. V. Het lede"jaj was aan schommelingen onderhevig. Met genoegen constateerde spr. dat vele gehuwde dames en heeren geregeld bij K. en V. turn den wat zeker een voorbeeld voor de jonge ren moest zijn. Na de hartelijke welkomstwoorden van den voorzitter (woorden, die een luid ap- Ïlaus verwierven) was het woord aan den eer Reurslag, die K. en V. van harte geluk- wenschte namens de Turnkring Alkmaar en Omstreken en de wijze roemde, waarop K. en V. de turnzaak diende. Met genoegen had de Kring aan den avond medegewerkt door het doen medewerken van haar kernploeg, waarvoor de heer Waalewijn reeds in zijn openingswoord dank had gebracht. HH deed spr. pleizier dat K. en V. meer tot het Verbond was teruggekeerd (proefjaar). Hu hoopte in 1935 op definitieve toetreding en dat K. en V. zou medewerken tot het ideaal Turnen volkszaak. Namens het K. N. G. V. had hij de op dracht gekregen K. en V. hartelijk te compli menteeren met haar jubileum en spr. bood een prachtige bloemenmand aan namens de Kring. De heer Teerink sprak op enthousiaste wijze namens de eere-leden en hij hoopte dat de groote sympathie der ouderen een aansporing voor de jongeren zou zijn om zich bij K. en V. aan te sluiten. Spr. bood daarna prachtige bloemen aan. Namens de oud-leden sprak daarna de heer A. Burger die de club in opdracht diei leden complimenteerde en de verklaring af legde, dat alle met het grootste genoegen terugdachten aan de gezellige uren bij K. en V doorgebracht. Spr. bood bloemen aan en een enveloppe met inhoud welke geschenken in dank werden aanvaard. Namens De Halter sprak de heer Mole naar, die hartelijk feliciteerde en er aan herinnerde dat hij het werken van K. en V. met groote belangstelling van nabij had kunnen gadeslaan. Hij roemde de samen werking en huldigde met een bloemenmand. Toen kwam de heer Schotsman gelukwen- schen namens Turnlust. Hij vond het 60 jaar in stand houden van een vereeniging iets dat respect afdwong. Turnlust was in de loop der jaren wel meer in contact ge weest met de Halter dan met K. en V. maar toch was de verstandhouding steeds goed geweest. Ook spr. bood bloemen aan en roemde het werk van den directeur. De heer J. Amoureus complimenteerde on der het aanbieden van bloemen namens de voetbalvereeniging Alcmaria Victrix, waar na nog een bloemenhulde volgde van den heer de Lange, de directie van de Harmonie. Voorlezing volgde nog van telegrammen van het K. N. G. V., van den burgemeester van Alkmaar, van den heer v. d. Berg uit Groningen en van U. D. I. uit Hensbroek. Op sympathieke wijze wist de heer Waa lewijn alle sprekers met een kort woord har telijk dank te zeggen voor hun gelukwen- schen en geschenken. Het tooneel was in een bloementuin herschapen. Hierna kon onder leiding van den heer D. Boot, den directeur, begonnen worden me* de afwerking van het programma voor de zen avond. Dit programma werd zeer vlot afgewerkt. De jongens van afd. B gaven eenige vrije- en lenigheidsoeLningen, waarop de meisjes van afd. C eenige zeer goed geslaagde zwaar- oefeningen aan de ringen Heten zien. Een aardige afwisseling waren de vrije oefe ningen van de jongens (afd. A) Zij werkten onder leiding van één der jeugdige turners, die zijn oefeningen kranig voordeed en zijn mannen flink liet turnen. Het Boerendansje (meisjes A) was een groot succes. Toen de meisjes in hun leuke costuums op het tooneel stonden, klonk reeds een luid applaus, wat zich luid herhaalde, toen zij het aardige dansje met zooveel gratie hadden uitgevoerd. Tot groot genoegen der aanwezigen werd dit nummer voor de pauze nog éénmaal herhaald. Het eerste pro- grammadeel werd gesloten met het optreden aan de brug van de keurploeg van de Turn kring. Er werd door deze ploeg, geheel be staande uit bekende turners, uitstekend ge werkt (we noemen slechts de heeren Nol, Schuit, de Rie, Wassink, Jonker enz.) Dit optreden werd blijkens den bij»al zeer op prijs gesteld. Na de pauze was het de beurt aan de dames en heeren, terwijl de meisjes in afd. C nog vrije oefeningen gaven. De keurploeg bevestigde den goeden in druk aan ringen en hoogrek. De dames van K. V. leverde uitstekend werk aan de brug en ook hun rythmische oefeningen waren zeer goed. De dans, die het programma sloot, was een succes. Met zeer veel waardeering zagen de toe schouwers de knotsoefeningen der gehuwde dames en de lenigheidsoefeningen der seniores (heeren). Een schitterende propaganda voor de oudere turners, die lenig willen blijven. Natuurlijk werd de avond met het traditio- neele turnbal besloten, waarbij de muziek van de band van Siem Spruijt voor prima dansmuziek zorgde. Het was voor K. en V. een prachtige avond, die de beste herinne ringen zal achterlaten en de volgende week door den feestavond met revue zal worden gevolgd. Het programma was vergezeld van een getypt courantje, waarin verschillende per sonen een artikeltje hebben geschreven ter gelegenheid van dit jubileum, Schaatsenrijd e n. cpi?ANA -NEDERLANDSCHE SCHAATSENRIJDERSBOND. Jaarlijksche algemeene ver- gadenng te Dordrecht. van hotel Ponsen te Dor- di echt hield de Kon. Nederlandsche Schaat- r?t°n °"deir Presidium van den heer G. W. A. van Laer J. Czn. Zaterdag middag zijn jaarlijksche algemeene vergade- ring, welke zeer druk bezocht was Na de opening verhieven de aanwezigen zich van hun zetels om het overlijden te her denken van H. M. koningin Emma, Z. K. H. prins Hendrik, die beschermheer van den Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. M. van Haaften, werd hierna goed- gekeurd, evenals het financieele verslag. I ^a' de gewone ontvangsten bedroegen; de gewone uitgaven t Ao-7,. buitengewone uitgaven e ieo u' i buitengewone ontvangsten 268. Het afgeloopen jaar sluit dus met een batig saldo van 1698.32 Dit bedrag werd afgeschreven op het debetsaldo bij den kassier, waardoor dit thans 1769.38 be draagt. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuurleden, de heeren W. M. van Haaften, mr. C. H. Thiebout en C. G. J. van Lan- schot, werden bij acclamatie herkozen. Voor het organisecren van wedstrijden werd een crediet van 1000 en voor uitzen ding van Nederlandsche rijders naar het buitenland een zelfde bedrag beschikbaar gesteld. Hierna kwam aan de orde de vaststelling De bondswedstrijden in het seizoen 1934—1935. van welke het volgende resultaat had. Hardrijden: proefwedstrijden te Appinge- dam, Deventer Arnhem (Thialf), Loos- drecht, Heemstede en Beemster. Eind- wedstrijd te Schagen of Heiloo. Provinciale kampioenschappen: Groningen Leeuwarden, Ooster-Hesselen, Hengelo, Oosterbeek, Utrecht (Zilveren Schaats), Anna Paul ow na, Rotterdam en Wolphaartsdijk. Kampioenschap van Nederland: Veendam. Kampioenschap van Nederland kunstrij den, dames en heeren: Sportfondsen-ijsbaan te Amsterdam. Schoonrijden dames: provinciale kampioen schappen te Groningen, Zwolle, Zeist, Zaandam, Rotterdam en Middelburg. Kampioenschap van Nederland: Anrhem. Schoonrijden heeren: Provinciale kam pioenschappen te Appingedam, Naarden, 's-Gravenhage en Middelburg. Kampioen schap van Nederland: Dordrecht. De amateursbepalingen. Na breedvoerige bespreking, waarin met diverse voorbeelden de onvolledigheid van art. 2 ten 2e van het wedstrijdreglement (definitie amateur) luidend: door het schaatsenrijden om geld te beoefenen en te onderwijzen houdt men op amateur te zijn, werd z.n.s. besloten dit artikel aan te vullen met: Hiervan is uitgesloten de enkele ver goeding der reis- en verblijfkosten bij deel neming aan buitenlandsche wedstrijden, docht deze mag niet aan den rijder persoon lijk ter hand gesteld worden. Bij nationale wedstrijden in Nederland moet de deelne- fer voor eventueel e vergoeding van noodza kelijke, reis- en verblijfkosten zich voor den aanvang van den wedstrijd tot het presi dium van den bond wenden, dat gerechtigd is hem deze vergoeding toe te kennen. De wedstrijdgevende vereeniging is verplicht het door het presidium uitbetaalde bedrag aan den bond te restitueeren, met dien ver stande, dat het bedrag, hetwelk gerestitu eerd moet worden, nimmer het bedrag, dat voor de vereeniging is vastgesteld, over schrijdt. De voorzitter deelde in dit verband nog mede, dat het wedstrijd-reglement niet geheel meer vodoet. Indien op het a..s con gres van de I. E. V. te Stockholm geen in grijpende veranderingen zullen worden aan gebracht in het nieuwe reglement van deze vereenigig, zal dit door den K.N.S.B. wor den overgenomen. PRIJSVERLAGING RUNDVLEESCH IN BLIK. Wie in aanmerking komen. Naar wij van het departement van Economische Zaken vernemen zal met ingang van Maandag 26 No vember de prijs van de blikken rundvleesch, welke door de Neder landsche veehouderij centrale be schikbaar worden gesteld aan daar toe aangewezen groepen, worden gesteld aan daartoe aangewezen groepen, worden verlaagd van 35 cent tot 25 cent per K G. blik. Proeven worden genomen om voor den komenden winter naast de blikken rund vleesch een nieuw product voor dezelfde groepen beschikbaar te stellen gehakt in blik, bestaande uit rund- en varkensvleesch en bevattende een belangrijke hoeveelheid vet. De prijs hiervan zal 35 cent per K.G. blik bedragen. Tot nu toe kon het vleesch in blik ver kregen worden door de navolgende groepen van personen: steuntrekkenden en armlasti gen, personen, die naar het oordeel van het bestuur der gemeente, waarbinnen zij woon achtig zijn, een inkomen genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk te stellen is met dat, hetwelk door steuntrekkenden wordt genoten, personen, die als mijnwerker in de steenkolenmijnen werkzaam zijn; gestichten, waar uitsluitend of nagenoeg uitsluitend arm lastigen voor rekening van openbare kassen of instellingen van weldadigheid worden ver pleegd; vereenigingen of andere lichamen met een liefdadige doelstelling voor gebruik bij de gratis of tegen zeer lage vergoeding verkrijgbaar te stellen warme maaltijden en diaconieën en instellingen met liefdadige doel stelling ten behoeve van door deze lichamen ondersteunden Deze categorieën kunnen blikvleesch blijven betrekken. Voorts zal er toe worden over gegaan het vleesch in blik beschikbaar te stellen voor de in werkverschaffing tewerk- gestelden en voor de landarbeiders en tevens in ruimere mate voor de grootere gezinnen. KAMPENS 20.000STE. Zaterdag is te Kampen in de Julianastraat 29 het knaapje J. Leene geboren als 20.000ste inwoner van Kampen. Een aantal jaren ge leden is de bevolking van Kampen ook boven de 20.000 geweest; daarna is zij terugge- loopen, om vervolgens weer geleidelijk toe te nemen. DE AVONTUREN VAN EEN DRONKEN AUTOMOBILIST. Een dronken automobilist heeft te Amsterdam gisteravond te ongeveer 8 uur Overtoom en Amstelveenscheweg onveilig gemaakt. Met groote snelheid volgens sommige ooggetuigen onge veer 80 K.M. reed hij, terwijl hij het stuur niet meester was en de wagen he vig slingerde, langs de Overtoom. Een dame, die niet spoedig genoeg voor dezen roekeloozen rijder kon uit wijken, werd aangereden. Zij kwam er nog betrekkelijk goed af: eenige ontvel lingen en gescheurde kleeren waren het resultaat. De auto snelde intusschen voort en reed den Amstelveenscheweg op, waar hij in aanrijding kwam met een anderen auto. Ook dit liep wonder boven wonder goed af. De dolle rijder kwam eindelijk tot staan on de Schin kelkade, waar hij tegen een boom reed. Dit redde hem waarschijnliik het leven, daar hij anders de Schinkelkade zou zijn ingereden. De auto werd geheel ver nield. De dronken bestuurder kwam er zonder verwondingen af. De motorpoli tie, die hem reeds achtervolgde, heeft hem veilig en wel opgeborgen in een der cellen van het bureau Overtoom. AUTO TE WOUW OP DRIE f PAARDEN INGEREDEN. Een der dieren moest worden afgemaakt. Op den Wouwscheweg te Wouw (N.Br.) is Zaterdagavond een uit de richting Bergen op Zoom rijdende auto, be stuurd door v. B. uit genoemde plaats, met vrij groote vaart op een drietal paarden van den landbouwer Mouwen gereden. Een der dieren liep dusdanige verwondingen op, dat het afgemaakt moest worden. Dank zij de tegenwoor digheid van geest van den voerman, die op het kritieke moment ter zijde sprong, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De auto van v. B. werd gedeeltelijk vernield. OP HET NIPPERTJE GERED. Kinderen te Oss spelenderwijs onder zand bedolven. •Eenige kinderen hadden Zaterdag op een stuk braak liggend terrein te Oss twee diepe kuilen gegraven en beide vervolgens door een onderaardsche gang onderling verbonden. Bij dit spelletje kropen twee jongens door de opening. Plotseling stortte de aarde in, waardoor zij werden bedolven. Onmiddellijk snel den omwonenden op het geroep van de andere kinderen te hulp. Met spaden werd getracht de jongens uit hun nete lig) positie te bevrijden, hetgeen in on geveer vijf minuten mocht gelukken Het ongeval bleek nog goed te zijn afge loopen. Een der knapen was versuft, doch hij knapte spoedig weer op. FELLE BRAND TE HARLINGEN. In kledingmagazijn. Vrijdagmiddag omstreeks halfvijf werd brand ontdekt op het zoldergedeelte van het kleedingmagazijn van de firma J. Pruyf, Groote Breedeplaats No. 8 te Harlingen. De vlammen sloegen aan alle kanten uit en met een knal vlogen de dakpan nen overal heen. Het groote pand was één vuurzee toen de brandweer ver scheen. Met de motorbrandspuit werd het vuur van achteren aangetast; de automobielspuit bond aan den voorkant den strijd tegen 'tvuur aan. Een oogen- blik scheen het of het postkantoor ook gevaar zou loopen, weshalve alle be langrijke bescheiden benevens de geld voorraad werden opgeborgen in de kluis. Doch met een geweldige water massa werd men spoedig de vlammen meester. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Wel weet men dat de brand is aangekomen in de opslagplaats. De schade is zeer groot, daar een groo te voorraad goederen verloren ging of waterschade kreeg. De oorzaak van den brand wordt toe geschreven aan kortsluiting. Van een inwonend bediende is een gedeelte van zijn kleeding en inhoud der kas van de voetbalvereeniging Fortuna, groot pl.m. 27, waar hij penningmeester van is, verbrand. Zaterdag zou juist de groote najaars opruiming beginnen. De waterschade is enorm, daar alleen de slangen der automobielbrandspiut 1800 liter water per minuut verwerken met een kracht van 6 atmosfeer. DE ONDERZEEBOOT K 18. Goed weer en alles wel. Bij de marinestaf te 's-Gravenhage is Zondag van den Commandant der on derzeeboot K XVIII het volgende tele gram ontvangen: Op 18 November, 12 uur, op 46 graden 22 sec. noorderbreedte, 10 graden 14 sec. westerlengte. Oceaandeining, voorluik open, Noorderwind, goed weer, slinger proeven verloopen naar wensch, alles wel, ONGELUK BIJ DE JACHT. Gemeente-secretaris gewond. De gemeentesecretaris van Ubbergen- Beek, de heer G., is Zaterdagmiddag het slachtoffer van een jachtongeluk ge worden. Hij had een haas geschoten op de weide De Ooy, en toen hij bij het dier kwam, bleèk dit nog niet dood te zijn. De heer G. wilde de haas toen met den kolf van zijn geweer doodslaan, doch ongelukkigerwijze ging het geweer daarbij af en trof den kogel hem in het onderlijf. Hij werd ernstig gewond per brancard overgebracht naar het zieken huis te Beek, waar hij onmiddellijk werd geopereerd. Zijn toestand was Za terdagavond niet zonder levensgevaar. BOTSING MOTOR- EN ROEIBOOTJE. Opvarenden gered In den afgeloopen nacht omstreeks vier uyr kwam een roeibootje, waarin twee personen waren gezeten op de Am- stel te Amsterdam ter hoogte van Am- stelrust in botsing met een motorbootje. De inzittenden van het roeibootje vie len te water, doch konden worden gered. BRAND OP DE „BALOERAN". Gen mertsch merkt hit. Op 12 November j'.I. werd aan boord van de „Baloeran" een dag stoomens voorbij kaap Gardafui een brandje bemerkt, dat on middellijk werd gebluscht. Met 40 minuten vertraging kon het schip zijn weg vervol gen. De brandblussching ging voorbeeldig in haar werk en bij de passagiers was geen enkele emotie merkbaar. HET DRAMA TE DEN HAAG. Schoenmakersvrouw genezen. De vrouw van den schoenmaker T., in wiens woning aan de Maasstraat te Den Haag Vrijdagavond j.I. het droevige drama heeft plaats gehad, heeft gisteren het ge meenteziekenhuis verlaten. Zij vertoeft thans bij familieleden. De begrafenis van den man en de kinderen zal Woensdag plaats hebben op de algemeene begraafplaats. SCHOOLGELDREGELING LAGER ONDERWIJS. In bijlage no. 149 schrijven B. en W.: Wij zouden U thans wederom hebben voorgesteld te besluiten ons te machti gen opnieuw de Koninklijke goedkeuring op de heffingsverordening, zooals die thans luidt, aan te vragen, ware het niet dat het hoogste tarief van het schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs van 127.50 niet ge handhaafd kan worden. Dit tarief mag niet te boven gaan het gemiddeld be drag der kosten per leerling van dezelf de soort scholen, welk bedrag wordt be rekend door het gezamenlijk bedrag der kosten, bedoeld in artikel 55 der wet, van aile scholen van dezelfde soort in de gemeente te deelen door het geheele ge tal leerlingen, die van die scholen ge bruik maken. En blijkens voor U ter in zage liggende berekening is dit gemid deld bedrag te stellen op 121.98, waar voor wij tot grondslag hebben genomen de op het ontwerp der gemeente-begroo ting voor 135 geraamde uitgaven, ver meerderd met een bedrag wegens rente vergoeding der kapitaal6waarde van schoolgebouwen .gymnastieklokalen, grond en inventaris, en de aantallen leerlingen der verschillende openbare scholen op 1 November j.i. Aangezien de stijging per beiastinggroep in de hooge- re en hoogste groepen 7.50 aan school geld bedraagt, zal het maximum-tarief verlaagd moeten worden van 127 50 tot 120. In aansluiting daaraan zal voor het openbaar buitengewoon lager onderwijs eenzelfde verlaging zijn aan te brengen. Het tarief voor het uitge breid lager onderwijs bedraagt VA maal dat voor het gewoon lager onderwijs, zoodat voor het uitgebreid lager onder wijs het maximum-tarief is terug te brengen van 191.25 tot 180. De hoogste beiastinggroep van boven 12000 komt hierdoor te vervallen en wordt boven 1150. In de aansluitende hoogere groepen worden de schoolgeld bedragen van resp. 127.50 en 191.25 Overvangen door resp. 120 en 180. De schoolgeldkohieren voor het school jaar 1934/1935 bevatten resp. voor het openbaar- en het bijzonder gewoon la ger onderwijs 23 en 18, samen 41 aan slagen van 127.50, en voor het open baar- en bijzonder uitgebreid lager on- derwijs 4 en 3, samen 7 aanslagen van 191.25, zoodat is te rekenen op een mindere ontvangst van 41 X 7.50 307.50 plus 7 X 11.25 78.75 of to taal 386.25 per jaar. Behoudens de vorengenoemde uitzon deringen en wijzigingen zijn nieuwe verordeningen gelijkluidend aan de thans van kracht zijnde. B. en W. stellen den raad vóór de des betreffende besluiten te nemen. VERBETERING HOEVERWEG. In bijlage Nr. 150 schrijven B. en W.: In het begin van October j.I. is de verbete- ring van den Hoeverweg gereed gekomen. Ten behoeve van de verbreeding van den Hoeverweg tusschen den Bergerweg en de brug over het Krommesloot was het voor het Hoogheemraadschap noodig te beschikken over 18 A., 86 c.A. grond, deel uitmakende van de aan de gemeente toebehoorende per- ceelen Sectie D. nrs. 106 en 108, welke in het grondbedrijf zijn ingebracht. Op de bij de stukken ter inzage gelegde teekening is de benoodigde strook grond met bruine kleur aangegeven. Het Hoogheemraadschap is bereid be doelde strook in eigendom van de gemeente over te nemen voor f 0.50 per M2., een ijs, dien wij redelijk achten. "ij stellen uwe vergadering daarom voor de eerdergenoemde strook grond aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Nooi derkwartier te verloopen voor 1886 X/ 0 50 of 943. In de met het Hoogheemraadschap te slui ten overeenkomst zal worden opgenomen di zooeven vermelde verkoop van grond, terwij' het Hoogheemraadschap heeft verzocht daarin tevens nog enkele wijzigingen aan te brengen. Tegen deze wijzigingen hebben wij geen bezwaar, in verband waarmede wij uwe vergadering eveneens voorstellen uw besluit van 27 Juli 1933, nr. 10 te wijzigen. VERHUUR VAN GROND. In bijlage No. 151 schrijven B. en W.r Met ingang van Kerstmis 1934 eindigt de huur van verschillende aan de gemeente toe behoorende perceelen grond en landelijke eigendommen. De meeste huurders zijn bereid de desbetreffende perceelen grond en lande lijke eigendommen tegen de thans geldende huurprijzen of althans weinig daarvan af wijkend, voor den duur van een jaar opnieuw te huren. In verband met de onzekere tijds omstandigheden komt het B. en W. niet ge- wenscht voor deze verhuring voor langeren duur aan te gaan. Met ingang van 1 Jan. 1935 loopt tevens de huur af van eenige jrerceeltjes grond aan den Tienenwal en het Kweerenpad. Deze per ceeltjes grond worden gewoonlijk voor 5 jaren verhuurd. B. en W. stellen voor hen te machtigen bedoelde perceeltjes grond op nieuw voor een gelijk tijdvak te verhuren tegen de in het on+werp-besluit sub II ver melde minimum prijzen. De N. V. Alkmaarsche Exportveiling huurt van de gemeente eenige perceelen grond aan den Helderscheweg. De huur van twee dier perceelen loept op 1 April 1935 af. De N.V. heeft verzocht met ingang van laatstgenoem den datum alle perceelen grond, die zij thans van de gemeente in huur heeft, voor den tijd van 5 jaren te mogen huren tegen een huur van 472.50 voor den duur van een jaar en van 410 per jaar voor de daarop volgende vier jaren. De geboden huur komt ongeveer overeen met de tegenwoordige huur. De Commissie van bijstand voor het grond bedrijf kan zich met de in de ontwerp besluiten voorgestelde verhuringen vereeni gen. B. en W. stellen voor tot vaststelling dier besluiten over te gaan. Met betrekking tot sommige perceelen grond, waarvoor B. en W. tot dusver nog geen behoorlijke huur konden bedingen, hopen zij binnenkort met een nader voorstel te komen. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN ENZ. BIJZONDERE LAGERE SCHOLEN. B. en W. stellen in bijlage nr. 154 den raad voor: gezien adressen van de besturen der ver eeniging „St. Joseph" voor de R.K. Jongens scholen, der R.K. Meisjesscholen en der ver eeniging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs te Alkmaar, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrek ken en wel resp. voor: A. 1. Schoolboeken ten behoeve van de St. Josephschool (u.l.o.); 2. Schoolboeken, leermiddelen en school- kruis ten behoeve van de St. Willibrordus- school (g.l.o.); B. 1. Schoolboeken ten behoeve van de St. Agnesschool (g.l.o.); 2. Schoolboeken ten behoeve van de Julia- school (g.l.o. en u.l.o.); 3. Blinde landkaarten van de werelddeelen en schoolboeken ten behoeve van de Julia- school (u.l.o.); 4. Schoolboeken ten behoeve van de St. Jo sephschool (g.l.o.); 5. Schoolboeken ten behoeve van de Maria- school (g.l.o.); C. 1. Leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Julianaschool (u.l.o.); 2. Schoolboeken en schoolborden ten be hoeve van de Wilhelminaschool (g.l.o.); te besluiten: I. de gevraagde medewerking e verleenen; II. de uit het besluit onder I voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. OVERDRACHT RECHTEN GEDEELTE SCHULPVAART. In bijlage no. 147 schrijven B. en W.: Krachtens het besluit van uwe vergade ring van 24 Juli 1930, nr. 21, goedgekeurd door Ged. Staten van Noordholland bij hun besluit van 13 Augustus 1930, nr. 110, zou aan het Rijk ten behoeve van de vernieuwing van de Vlooisbrug en de verbreeding van den Rijksweg AlkmaarHaarlem onder de ge meente Limmen een gedeelte van de Schulp- vaart, althans de mede-eigendom daarin van de gemeente Alkmaar, worden overgedragen voor den prijs van 1. Het Rijk is van oordeel, dat de eigendoms rechten der gemeente niet vaststaan en zou daarom de voorkeur geven aan een formu leering, waarbij de aard der rechtsverhou ding buiten beschouwing zou worden gela ten, b.v. in dezen zin, dat de gemeente af stand doet van alle rechten, welke zij op het perceel zou kunnen doen gelden. Wij hebben daartegen geen bezwaar en geven uwe vergadering daarom in overwe ging in overeenstemming daarmede te be sluiten. WIJZIGING DER GEMEENTELIJKE INSTELLING VOOR MAATSCHAP PELIJK HULPBETOON. In bijlage Nr. 155 schrijven B. en W.: Bij circulaire van 15 September 1933, nr. 1382, afd. W. en S. heeft de minister van sociale zaken bepaald, dat de uitvoering van de steunregeling moet geschieden öf door het college van Burgemeester en Wethouder öf op aanwijzing van dat college door de Arbeidsbeurs of het Bureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon, terwijl het aange wezen orgaan van steunverleening in ge meenten met een belangrijk aantal onder steunden kan worden bijgestaan door een commissie van advies, weike om een spoedige afdoening van zaken te bevorderen uit een zoo klein mogelijk aantal leden behoort te bestaan. Deze commissie wordt samenge steld door het college van B. en W., uit welks midden de voorzitter der commissie

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11