drfjn drentel en piet prikkel. *fxoüUiciaat Tlieuws £atuU ettJmnAouut wieringerwaard. u-* ii ,spr i had onlangs een audiëntie bij minister Steenbergen aange vraagd. Wij ontvingen antwoord, dat we eerst moesten berichten waarover het ging langendijk. egmondbinnen jaarwedden ged. staten van noordholland. medemblik. P. Kooy. f bo venkarspel. 't veldt. uitgeest. Beemstér, 4 boete of 1 week tucht school; G. J. te Beemster, 2 boete of 2 dagen hechtenis; H. C. J. v. e 's Gravenhage, P. J. A. te Alkmaar, J M te Eginoud aan Zee, S. S. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, P. J. van T. te Uitgeest, F. A. H- te Ber gen. A. S. te Alkmaar, J. de G. te Sch€l"" merhorn, A. S. te Schagen, C. J. Beemster, ieder 4 boete of d®8?P hechtenis; J. P. de K. te Oudorp, L- G- B te Oude Niedo-p, C. B. te Schoorl, J. -• R. te r msterdam, ieder 5 boete of dagen hechtenis; Th. L. te s'ootd°5£' J B. te Amsterdam. J. K. te^Limmen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, A. K. te Medemblik. J. B. B. te Haarlem, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van d e P U" tieverordeningen: T. v. a. n. te 's Gravenhage, N. B. te 'sGravenhage, Th S. te Rotterdam, J. E. te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, D. S. te Alkmaar, A S. te Schagen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis: H. A. u. te Beverwijk, 5 boete of 5 dagen n ten is; I. I. te Schagen, SV. S. te Schagen, iede 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de i - be d s w e t B. G. T. M. te den Hel der, 2 boete of 2 dagen hechtenis, B G. G. te Alkmaar, 2 x 2 boete of - x 2 da<ren hechtenis. Overtredingen van de vis- s c h e r ij w e t W. P. te Amsterdam, M. K. te Krommenie, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 460 van het wetboek v a n s traf- recht (loopen over bouwland): W. P. te Amsterdam, G. K te Wieringerwaard ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 435 van het wetboek van straf recht (opgeven van valschen naam): W D. te Oudorp, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; C v. H. te Amsterdam 2 en 10 boete of 2 en 10 dagen hechtenis. Ongeveei 50 heeren en 8 aaroesleden van den Bond \an Boerinnen en Plattelands vrouwen waren Donderdagmiddag in de zaal van den heer H. v. d. Woude aanwezig om te luisteien naar den heer de Lange, propagandist voor den Bond Landbouw en Maatschappij. De heer J. Saai als voorzitter van de af deeling sprak in 't bijzonder een wooid van welkom tot de dames, omdat <fc Bond van Boerinnen uistekend kan samenwerken met Landbouw en Maatschappij. Ook een woord van hulde aan 't adres van den heer de Lange omdat door diens toe doen de Bond zich mag verheugen in een g-stadigen bloei. Woensdag werd o.a. in de Beemster een afdeeling opgericht met niet minder dan 100 leden. De economische toestand is bedroevend en vooral de veehouderij. Door den minister wordt wel geer, afslachting gelast doch over Cvrt richtprijs voor de melk wordt niet ge sproken. Daarna was het woord aan den heer de Lange. Wanneer ik hier voor U sta, zult U allicht denken, dat ik als propagandist van L, en M. tot U spreek. Dat is niet geheel juist. In de eerste plaats als collega, als boer. In onze omgeving worden 2 soorten propaganda ge noemd. Wij trachten het menschdom iets te doen begrijpen. Heel het net van leugen is een chaos van leugens Alleen de waarheid kan ons leeren begrijpen. Als wapen neem ik geen revolver of zoo iets, doch alleen de natuur en de waarheid kan onze maatstaf zijn. Ei wordt gezegd dat de Nederlandsche landbouw er met 220 mil- lioen gesteund wordt. Hier is dezelfde eigen schap als met den leugen wordt vertoond. Uitvoerig word de vraag; „Wat is de oor zaak van alie ellende'', besproken Crisis? Absoluut neen. Wat is dan de hoofdzaak? De geraffineerde politiek van nu. Wie door hard werken iets heeft verdiend, moet dit door de sociale onrechtvaardigheid afslaan. De akkerbouwer heeft gemeend, dat het nu in etn guede lijn gaat, doch doe Uw oogen open en ziet naar Uw collega veehouder. De steun wordt gedekt door anderen steun. Spr. begon dan weer van onder af aan, wat hij ongeveer in een eerste vergadering alhier heeft verteld, n.1, techniek. Loon naar be hoefte. Werken in ruil voor voedsel. Dat vopr 97 pet. alles uit den bodem moet komen, zoodat de winkels in Amsterdam enz. ook bijna alles van den landbouw moeten hebben. De S. D. A. P.-ers zeggen; mijn loon moet beschut worden. Hoog loon en lage prijzen. Er werden nog meer partijen genoemd, die 't zelfde zeggen als de S. D. A. P. De beschutte part Daar ligt de oorzaak. De landbouwer heeft het niet eender gezien. Thans doet men de gewiekste zet door te zegaen: Die boeren moeten bewaard worden voor landbouw en maatschappij Ze gaan de boeren teger. elkander ophitsen. Men dwingt de menschen om niet met ons mee te gaan. We hebben een verarming, die ten hemd schreit. De 220 millioen zijn evenzoo veel leugens. De heeren van de margarine kunnen wel dankbaar zijn. De koeien geslacht, Jur- gens lacht. Na de pauze vroeg spreker: Is de samen leving dan waanzinnig en als we dit met ja beantwoorden, dan zullen wij moeten uit maken hoe 't beter kan worden. Recht is recht, dat moet men loven, al gaat de wereld onderste boven. Wat recht is, wordt door velen niet be grepen. De zuivelboer gaat te gronde door den •teun aan den akkerbouwer. Hooge invoer rechten is het heil van den zuivel. Een platte land dat solidair is, kan het winnen. Laten we nu eindelijk eens snappen, dat we de handen inéén moeten slaan. Politiek blijft er absoluut buiten. Wij kunnen een drang uit oefénen, die buitengewoon sterk is. Spr eindigde ten slotte met te zeggen: Wij heb ben te aanvaarden, wat de Schepper ons brengt. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd gebruikt door de heeren Jn. Blaauboer van Kolhorn en H. J. Hofstee alhier. De heer Blaauboer had met genoegen naar spr. geluisterd, doch vroeg, wat spr. er van dacht, wanneer de minister met een wet komt, dat er gescheurd moet worden en hoe de regeennK ral moeten óoen voor de vee- ™!LS; ft de Un£e lichtfc toe, dat wanneer 50 gulden per H.A. scheurpremie wordt gegeven, er geen dwang is. Invot" steun vervalt°P hoORte ««bracht, dat de De heer Hofstee vroeg of er geen groot nadeel aan de invoerrechten op de zuivel was verbonden in verband met meerdere invoer op margarine. De heer de Lange zou ook de invoer van margarine willen beperken. Het bestuur van Wanneer er over margarine gesproken moest wonden, was Z. Ex. niet te spreken. Met een woord van dank werd de bijeen komst gesloten. Er gaven zich 15 nieuwe leden op. Door bemiddeling van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank is er door Ged. Staten bij de besturen der locale Boerenleenbanken in de ze tuinbouwstreek met klem op aangedron gen, dat de tuinders, die in 1931 crediet heb ben ontvangen van deze Boeren eenbanken, waarvoor de provincie voor 70 pCt. borg was, binnen het raam van het mogelijke aan hun verplichting tot aflossing en rentebeta ling zullen voldoen. Men is tot dien maatre gel overgegaan, omdat van de opgenomen credieten niets wordt afbetaald en het groot ste gedeelte der tuinders ook niet aan hun verplichting tot rentebetaling voldoen. Het vervoer der groenten, die aan de vei lingen worden verkocht, heeft een geheele wijziging ondergaan. Werd enke'e jaren ge leden nog alles per spoor of per boot ver voerd, thans wordt het grootste gedeelte met de vrachtauto vertraqsporteerd. Dit transport heeft plaats tot de uiterste grenzen van ons land, terwijl ze'fs auto's de greenten tot in het buitenland brengen. Op die wijze is veel werk aan dé transportarbeiders ontnomen, waardoor het aantal de laatste tijden veel te groot is. De afd. Noordholland van de Hoofdaf- deeling Zoeiwatervisscherij van de Ned. Hei demaatschappij heeft besloten, in verband met den noodtoestand, waarin de binnenvis- schérij verkeert, de regeering te verzoeken den invoer van buitenlandsche aal en paling tot 25 procent van de tegenwoordige hoeveel heid te contingenteeren; de pachtsom van rijkswateren en die van andere publiekrechte lijke lichamen met de helft te verminderen. Verder zal de regeering werden verzocht de manschappen van leger en vloot en anderen, die hiervoor in aanmerking komen, minstens een dag per week zoetwatervisch te laten eten en aan visschers, die in nood verkeeren en niet zijn aangeslagen in de Inkomstenbe lasting rente ooze voorschotten ten bate van het bedrijf te verstrekken. Voorts zal de re geering om medewerking worden verzocht, ten einde pootaal tegen zoo laag mogelijke prijzen, b.v. 5 cent per pond, ter beschikking te doen ste'len ter verbetering van de visch- stand. Geklaagd wordt er over, dat de regee ring zoo goed als niets heeft gedaan om" de binnenvisscherij te steunen. Tot de regeering zal nu het verzoek worden gericht, wettelijke prijzen voor de zoetwatervisch vast te stel'en en het mogelijk te maken dot de visch die deze prijzen niet opbrengt, door de regeering wordt ingekocht. Bovendien zal verzocht worden hef rijkswater slechts te verpachten aan binnenvisschers en niet aan hengelaars- vereenigingen of visdihandelaars. In de afgeloopen maand heeft de uitvoer van bloembollen 2992 ton bedragen ter waarde van 1.517.000 tegen 4634 ton ter waarde van 2.139.000 in de overeen komstige maand van 1933. Het grootste kwanum ging naar Grcot-Brittannië, n.1. 1603 ton; naar Frankrijk werd 354 ton en naar Duitschland slechts 272 ton uitge voerd. Hoewel de uitvoercijfers, zóówel wat hoe veelheid a's waarde betreft, aanmerkelijk la ger zijn dan verleden jaar, hebben de eerste 10 maanden van dit jaar toch een aanzien lijke voorsprong bij die van het vorige jaar. n.1. 41953 ton ter waarde van 21.007.000 tegen 39.918 ten ter waarde van 18206.000 voor 1933. Nu aanstonds hernieuwde onderhande lingen zullen worden gevoerd over het clea- ring-verdrag met Duitschland wordt de be langstelling aan den Langendijk voor dit onderwerp natuurlijk weer vergroot, want van een vlot en gunstig verloop van deze besprekingen hangt voor deze streek veel af. Een der vooraanstaande personen in de exporteurswereld hebben wij eens gevraagd, u,°P bet °°genblik met den handel op Duitschland gestel was. Uit den aard der zaak is de export naar dat land niet groot, d« aanvoeren aan de veilingen gering i i. ,1 ,nu de b€palingen weer gelden van het verdrag van 21 September, bestaat er wel eenige zekerheid dat de betaling van 5m,rnfUJeLeVerde zV.llen volgen, maar het duurt bij deze regeling buitengewoon lang. Men moet van 1 tot 2 maanden op z'n geld wachten. Dat kan nu nog wel, maar aan stonds, bi] de wintercarnpagne is een derge lijke toestand natuurlijk onhoudbaar. Men heeft de hoop dus weer gevestigd op de on derhandelingen, welke aanstonds oiaats Zul- len nebben. Noodig is, dat een gunstiger clearing-verdrag wordt verkregen en daarbij een handelsovereenkomst, waarbij een flink kwantum groenten naar Duitschland kan worden geëxporteerd tegen een laag invoer recht. Daar hangt veel van af voor de Lan gendijk. De tuinbouworganisatie's zijn reeds bezig, cijfermateriaal te verzamelen voor de onder handelingen voor het handelsverdrag, n.1. wordt de inventarisatie van stapelproducten reeds 20 November a.s. gehouden, terwij! anders begin December eerst werd begonnen te tellen. De vertegenwoordigers zullen dus weibeslagen ten ijs kunnen komen. Omtrent de clearing-overeenkomst, welke door het departement van economische zaken wordt verzorgd, hoopte onze zegsman, dat men met de afsluiting van het verdrag van 21 September, waar zooveel stof over is opgewaaid, iets geleerd zou hebben en dat thans betere bepalingen worden verkregen betreffende de aflossing der oude schulden. De exporteurs zouden daar zeer mee zijn gebaat. Naar men ons mededeelt, zal de bond van exporteurs geen verdere aandrang uitoefe nen op de regeering in deze richting, maar houdt men zich aan het eenige weken ge leden aan de regeering gezonden adres, waarin verzocht en de^ billijkheid gemoti- veerd wordt, dat de Nederlandsche regee ring de z.g. bevroren vorderingen op Duitschland garandeert. Dat is op zichzelf al aandrang genoeg. Het verloop van de onderhandelingen wordt dan ook met spanning tegemoetge- zien. De tuinders leven nog steeds in het on zekere, wat zij het volgend jaar op hun be drijven zullen moeten telen in verband mei de teeltregeling 1935. Het is nu half No vember, zegt het orgaan van de Ned. Tuin- dersbond, maar wij zijn niet tevreden, omdat wij niet half zijn ingelicht over dingen, die wij vandaag beslist mbeten weten. Daarom heeft het H.B. van den N.T.B. in het begin van deze maand een adres gericht aan den minister van economische zaken, waarin op de buitengewoon slechte toestand in en voor den Nederlandschen Tuinbouw wordt gewezen. De algemeene vooruitzichten gevoegd bij den zeer zorgwekkenden toestand zijn van dien aard, dat ze zeer ernstig moeten over wegen op welke wijze zij hun teeltplan moe ten maken. De reserves zijn weg, alles ge schiedt met credieten, waarvoor in de meeste gevallen geen of geen solide dekking meer disponibel is De werkzaamheden en uitga ven zijn reeds in vollen gang niettegen staande alle gegevens voor een behoorlijke bedrijfsregeling ontbreken. Dit is een ontoe laatbare toestand, niet alleen uit sociaal- economisch maar ook uit en cultuur-tech nisch en moreel standpunt. De tuinders hebben het recht te weten op welke steunbedragen in 1934 kan wordei. gerekend en hoe dit over alle gewassen, welke beneden de richtprijzen bleven, zal worden verdeeld. Verder hoe de definitieve teeltbeperking voor 1935 er uitziet en op welke steunregeling in 1935 kan worden ge rekend. Zonder deze gegevens ontbreekt aan ieder bedrijfsplan elke basis. Klakkeloos doorgaan is absoluut onverantwoordelijk. Voorts wordt er op gewezen, dat niet voort kan worden gegaan met prcduceeren be neden de zuinig berekende productieprijzen en zal het definitieve standpunt der regee ring gaarne worden vernomen. Zonder aeze zekérheid is het feitelijk omogelijk met de werkzaamheden voer 1935 door te gaan. Betreffende de verhoogde steun is men wel dankbaar, maar niet tevreden. Het is bittere noodzaak, dat de volle richtprijzen worden uitgekeerd en er zal daarvoor nog 7 A mil lioen meer noodig zijn. Er wordt van een voorloopige verhooging gesoroken, doch in dien de ware omvang-van de.ellende gekend werd. zou een meer definitieve toezegging hier op zijn plaats zijn geweest, al getuigt het van den goeden wit der regëering. Het is thans vrij zeker, dat de brand spuit van de gemeente-tichtbedrijven een ver andering en verbetering 2al ondergaan. Wij vernemen, dat deze moterspuit op een auto onderstel zal worden geplaatst, zoodat een sneller vervoer in geval van brand mogelijk zal zijn. Woensdagavond hield de kiesvereeniging „Kiesrecht is "Kiesplicht" haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord herdacht de waarnemend voorzitter den overleden voor zitter, den heer W. J. Apeldoorn, die 30 jaar de functie van president had vervuld. Mededeelingen wérden gedaan over den uitgestelden Landdag in Beverwijk, waar over nog nadere inlichtingen werden ver wacht. Goedgekeurd werd een bijdrage van 10 voor het parochiefeest. Hierna werden voor.oópige beschouwingen gehouden over de verkiezing voor den ge meenteraad en de Provinciale Staten in 1935 en over de algemeene vergadering, die op 24 Nov. in Alkmaar wordt gehouden. Tot bij woning dier kringvergadering spoorde de se cretaris aan. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in kas was 147.53. Met het oog op den gunstigen stand der kas werd de con tributie bepaald on 25 cent. Deze zal vóór 1 Jan. geïnd worden, omdat alleen zij, die vóór dien datum lid zijn, kunnen medewer ken aan de totstandkoming der candldaien- lijsten voör 1934. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen, a s zevende lid werd gekozen de heer S. Zuurbier. Tot voorzitter werd be ncemd de heer Th. W. Straathof. De andere bestuursleden behielden hun functie. Vervolgens werd de kernvorming bespro ken, waarbij bleek, dat wel kernleden gevon den zouden worden. Als leider werd uitge- noodigd de heer S. Zuurbier. Deze wilde zich eerst op de hoogte stellen van zijn taak, voor hij durfde aannemen. Tot afgevaardigden naar de vergadering te Alkmaar werden benoemd de heeren Straathof en Zuurbier. Hierna sluiting der vergadering. Korting van 10 Op de jaarwedde van de leden van Ged. Staten van Noordholland wordt thans vol gens statenbesluit van 21 Dec. 1932 een kor ting van 10 pCt. toegepast. Deze korting is tijdelijk. Thans is, naar de meening van Ged. Sta ten, het tijdstip gekomen om ook voor deze jaarwedden de tijdelijke regeling door een definitieve te vervangen. Het komt Ged. Sta ten voor, dat ook voor de leden van hun col lege invoering van de betaling van een pen sioenpremie ae juiste vorm is om het gestel de doel te bereiken. Zij stellen daarom voor, met ingang van 1 Jan. 1935 in te trekken hun besluiten van 21 Dec. 1932, 13 Dec. 1933 en 31 Jan. 1934 en te bepalen, dat met ingang van 1 Jan. 1935 door de leden van Ged, Staten een pen sioenpremie zal worden^ betaald van 10 pCt. van hun jaarwedden, Gisteren is alhier overleden de heer P. Kooy, sinds vele jaren liberaal raadslid en wethouder. Hij was een algemeen geziene figuur en bekleedde vele betrekkingen in het verenigingsleven. Op de middagveiling van de veilings- vereeniging „Westfriesland" liepen de ge ringe prijzen voor de gladiolen nog iets te rug. Alleen de soort Pfitzers Triumph liep nog op. R.K- Kiesvereeniging. Dinsdag 13 Nov. j.1. werd ten lokale van den heer J. F. Pepping aan de Weel, een algemeene prqpagaridavergadering gehouden van de R.K. kiesvereeniging „Eendracht maakt macht" te Oude Niedorp. De voorzitter, de heer J. Bakker Jz., open de de vergadering met den chr. groet en wijdde nog eenige woorden ter nagedachte nis aan het overleden raadslid, den heer J. Wit Sr. De voorzitter los voor een schrijven van den heer B. J. F. Sutman Meijer, waarbij werd toegezonden het dossier van genoem den heer in zijn hoedanigheid als lid der rijkskieskring-organisatie den Helder, wegens beëindiging der functie, wat in dank werd aanvaard. Daarna werd het woord gegeven aan pa ter Huijsen van Nieuwe Niedorp, die een propaganda-rede hield over het onderwerp „Stemt onze Staatspartij". Spr. bracht naar voren hoe dringend noodzakelijk het was om lid te zijn van de R.K. Kiesvereeniging, daar immers door krachtige samenwerking alleen het gewenschte resultaat kan worden be reikt. Spreker achtte het van belang de poli tieke bewegingen bij te houden. In verschil lende zinsneden werd door spreker een be roep gedaan op de mdfee'e en financieele steun der aanwezigen. Spreker sloot het eer ste deel zijner rede met de leuze: Wij pro testeeren tegen de buitenlandsche import en blijven ten allen tijde onze steun ontzeggen aan de on-katholieke Organen. Aanvangende met het tweede deel zijner rede 6telde spreker de vraag: Is de steun voor de R.K. Staatspartij dan zoo noodzake lijk, waarop als antwoord door spreker de wedervraag werd gesteld: Zijt ge roomsch- kathojiek staatsburger- Welnu, aan hebt ge de plicht dm de R.K. Staatspartij te steunen. Vervolgens maakte spreker duidelijk, dat het gezag noodzakelijk was, ter welker be vestiging hij verschil'ende voorbeelden uit het buitenland aanhaalde. Spreker s'oot zijn tweede deel der rede met de woorden: Ge loof. strijd, volhard, overwin, hier, hierna maals. Na een woord van dank door den voorzit ter werd door den heer B. J. F. Meijer nog eenige woorden gesoroken in aansluiting op de rede van poter Huijsep. Hierna sluiting. Dezer dagen heeft in den meelmolen De Krijgsman een ware rattenvernietiging plaats gehad. De eigenaar ha.d heel veel last van dit gedierte en besloot ten slotte den vloer op te breken om er eehs een einde aan te maken. Een hondje van den buurman die een zeer goed rattenvanger is werd gebruikt em het ongedierte te dooden. De vloer werd opgebroken, de ratten kwamen voor den dag en buurmans hondje deed zijn plicht. Het dier was geheel enthousiast en zoo actief, dat hij binnen korten tijd niet mindef den 40 exemplaren dood had. Voor den molenaar een mooie opruiming. Donderdagmorgen hadden de heeren J. A. en W. v. d. S-, alhier, een aanrijding met auto, die gelukkig nog goed is afgeloopen. Beide heeren zouden per auto gaan naar een verkooping te Akersloot, doch hiertoe zijn de heeren niet gekomen. In Akersloot had men het ongeluk op onzachte wijze met de auto bus in aanraking te komen met het gevolg, dat de heer S. een hoofdwonde opliep en de heer A. in een hoekje werd gedrukt, doch ge lukkig zonder eenig letsel, terwijl ook de chauffeur van den auto er heelhuids afkwam. Ook de bus is er nog betrekkelijk goed afge komen. Nadat een voorloopig verband was gelegd is men direct naar huis teruggekeerd. FOKVEREENIGING TE HEERHUGOWAARD. Uit het verslag der plaatselijke fokver- eeniging te Heerhugowaard over 1933, stip pen we het volgende aan: Aan het einde van het jaar telde de ver eeniging 17 leden. Voorz. P. Blauw Jz., secr. M. Spaan, penningm. H. A. M. Wuis, bestuursleden; K. Oudeman en A. Oudhuis. Als keuringscommissie fungeerden de hee ren A. Blaauw, F. N. Spaan, P. de Geus en S. Borst. Zoowel voorjaar als najaar waren gun stig, zoodat reeds voor Mei veel vee in de wei liep, terwijl de staltijd niet te vroeg be hoefde te zijn. Ook de hooibouw was gunslig te noemen. Als ziekten traden op darmontsteking, waaraan nog al eenige koeien verloren wer den en een enkel geval van kopziekte, terwijl in bijna alle veestapels het mond- en klauw zeer zich deed gelden, meestal echter slechts in lichten graad. Bij enkele leden kon men de koeien slechts matig bestand krijgen, zoodat menig, overi gens goed fokdier, als guste koe van de hand moest wórden gedaan. Ook kwamen meerdere gevallen van kalf verwerpen voor. Dit euvel deed zich bij het vee van één lid in zoodanige mate gelden, dat behandeling door den veaarts noodig werd geacht. (Het resultaat van de behan deling was gunstig, daar in het voorjaar 1934 slechts bij één koe van dezen veehou der verwerpen voorkwam.) De vruchtbaarheid der dekstieren, be woog zich gemiddeld om de 77 hoogste getal 87, laagste 64 Als hoogste oudere koe van erkende af stamming zien we Lena 2 van den heer G. Kant met 5342 K G. melk percentage vet gem. 3.41, opbrengst 182 K.G. vet in 329 melkdagen. Als hoogste oudere koe van niet erkende afstamming Wiltje van den heer P. Borst, met 324 melkdagen en een gemiddeld vetge halte van 3.66. Productie 6969 K.G. melk, waarin 255 K.G. vet. Onder de vaarzen van erkende afstam ming met meer dan 4 vet worden vermeld Ko. Aaagje 4 en Grietje 2. Van twenters van niet erkende afstam ming, met meer dan 4 vet, treffen we er een "tweetal in het verslag aan, resp. met 4.09 en 4.51 Het laatste dier produceer de in 280 melkdagen 157 K.G. vet, terwijl de opbrengst van het eerstgenoemde dier 166 K.G. vet bedroeg. Bij de oudere koeien van niet erkende af stamming staan een drietal dieren boven de 4 vet. Met een kort overzicht over den algemee- nen toestand door den heer K Reiine, de controleur der rundveefokvereeniging, wordt het verslag afgesloten. WAARSCHUWING TEGEN ZOOGENAAMDE BESTRIJDINGS MIDDELEN TEGEN DE IEPENZIEKTE Naar de inspecteur, hoofd van den plantenziektenkundigen dienst, de heer N. van Poeteren, gebleken is, worden er in ons land wederom pogingen in het werk gesteld om zoogenaamde bestrij dingsmiddelen tegen de iepenziekte in den handel te brengen. Hij raad echter alle bezitters van iepeboomen ten stelligste aan, niet in te gaan op aanbiedingen inzake behande ling van iepeboomen teneinde deze te beschermen tegen of te genezen van de iepenziekte, daar alle voorspoegelingen in deze als volkomen waardeloos moeten worden beschouwd. Het geld, dat voor deze behandelingen of middelen wordt uitgegeven, moet als weggeworpen beschouwd worden. Men late zich dus niet overhalen tot het doen uitvoeren van dergelijke be handelingen of tot het koopen van de zoogenaamde bestrijdingsmiddelen, daar hiervan geen enkel resultaat ver wacht kan worden. Men late zich ook vooral niet misleiden door behandelin gen, waarbij de boomen ook in meerde re of mindere mate worden ingesnoeid. 273. Maar al deze eerbetuigingen begonnen op het laatst te vervelen en Piet en Drein verlangden naar hun vaderland. Ze hadden alles gekregen wat ze heb ben wilden en geld genoeg voor den trein. En zoo stonden ze op zekeren morgen op 't perron op den trein te wachten, die hun naar Holland zou brengen. 274. Piet kon echter zijn handen niet thuis houden en begon met den wissel te spelen. Na veel moeite had hij het zoover gebracht, dat hij den wissel had omge gooid. De gevolgen waren echter zeer leelijk.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7