LISTERINE TANDPASTA Zijn Uw tanden dof of zelfs geel Staatsloterij. Een brandweertentoon- stelling. FRANKRIJK'S WERKLOOSHEID. Buitenlanders geweerd. NALATIGHEID GESTRAFT. In de Sovjet-Unie. BRAND IN PETROLEUMFABRIEK. In Mesopotamië. HONGERMARSCH NAAR NANCY. ERNSTIG ONTPLOFFINGS ONGELUK. Honderd mijnwerkers bedolven. TERAARDEBESTELLING KARDINAAL GASPARRI. DE CONTROLE OP DEN WAPENHANDEL. Verklaring van Huil. TWEE MEISJES VERMOORD. Menigte wil negers lynchen. RUSLAND IN DEN VOLKENBOND. Aankomst Litwinol c.s. KONING CAROL AANGEREDEN. Roekelooze chauffeur gearresteerd. WAPENS IN ZEE GEWORPEN. Voor de Spaansche kust. uitvaart a- c- r. dreesmann. auto in een sloot. het een of andere korps, zoodat de automo- bielbrandspuit mede oorzaak is geworden van de eenheid van óe Alkmaarsche Vrij willige Brandweer. Die chauffeeren kon, mocht de wagen bedienen en het dienst doende korps kreeg daarbij de voorkeur, dit wisselde om de 3 maanden, zoodat ieder korps zijn beurt kreeg. Evenwel stond het zoo, dat wie het eerst aau de toenmalige hoofdpost was, onder leiding van een brand meester uitrukte. In 1932 kwam de tweede automobielbrand spuit, gebouwd op Ford chassis, door de firma van der Ploeg te Apeldoorn, afwijkend van het eerste model in zoo verre dat in deze tweede automobielspuit de menschcn binnen in zitten en deze spuit zich daardoor uit stekend leent voor verre afstanden voor bran den in de aangesloten buitengemeenten of als assistentie wordt gevraagd. Met de snellere verplaatsing van het mate- riaal kwam ook de behoefte aan een auto ladderwagen en ook daarin werd voorzien. Een tweedehands luxe automobiel werd aangekocht en door de leden van de Alk maarsche brandweer, geheel in vrijen tijd, omgebouwd. Er werd gesmeed, getimmerd, geschilderd enz. en bij deze werkzaamheden bleek hoe meer en meer de eenheidsidee naar voren kwam. Deze wagen zou tevens dienst doen als tractor voor de mechanische ladder ln 1934 weid een schuimbluschapparaat aangekocht, dat op een der motoren werd gemonteerd en welk apparaat voorloopig dient voor eventueele benzine- en olie- branden. Aangezien er telkens meer gtmeenten zich aansloten bij de gemeente Alkmaar, om hulp te erlangen bij brand, werd het wenschelij geacht, een der motoren om te bouwen en te voorzien van autowie'en, aangezien in eerste instantie een automobielspuit en een motor naar een brand in een buitengemeente gaan, waarvan de auto zoo spoedig mogelijk terug keert. Maar het was gebleken, dat de motor op houten wielen niet geschikt was voor snelvervoer en vandaar deze verbetering. Zoo streeft de Alkmaarsche brandweer steeds naar vervolmaking van het materiaal en naar goede geoefendheid van het per soneel. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan het gemeentebestuur, dat steeds zoo welwillend is geweest ons te helpen. Concentratie van het materiaal. In dit verband moet nog gewezen worden op de concentratie van het materiaal. Waren voorheen op verschillende plaatsen in de stad de z.g. brandspuithuisjes, waar de stads- spuiten en die van de vrijwilligers, waren ge- stationneeid, bij ue reorganisatie in 1920, werd alles overgebracht naar de z.g. Hoofd- post aan de Laat, een lang smal gebouw, waar het materiaal achter elkaar was opge steld. In den winter werd daar. een kachel gestookt om vooral de automobielen niet al te koud te doen worden, maar op den duur werd dat te gevaarlijk en toen zich de gele genheid voordeed het gebouw te verkoopen, werd 'een niéuwe kazerne gebouwd. Deze nieuwe kazerne is te danken aan de voortvarendheid van den tegenwoordigen commandant-, waarbij niet vergeten mdg worden de welwillendheid van den Raad dezer gemeente en zeker niet de zeer gewaar deerde medewerking van onzen toenmaligen burgemeester, mr. W. C. Wendelaar. De alarmeerlng. Bij de geschiedenis van de Alkmaarsche Brandweer behoort zeker ook de alarmee ring. Vroeger werden de klokken geluid en heel de Stad kwam op de been om zich naar dén prand te spoeden. Zeker was het in die: dagen noodig, dat de schutterij dan tevens werd opgeroepen om hei terrein af te zetten. In 1900, toen de schutterij werd afge schaft, werd de afzetting aan de politie op gedragen. Toen het luiden der klokken werd afge schaft, kreeg elke man een brandschel thuis, terwijl de hoofdlieden per telefoon werden opgeroepen. Sedert 1 Jan. 1934 geschiedt de oproep per radio. De Gemeentelijke Radiodistributie heeft bij den aanle? een kabel voor de brand weer ingelegd en alle perceelen waar brand weerlieden wonen, aangesloten. De centrale bevindt zich op het bureau van politie en wordt van daaruit bediend. Politie en brandweer. Met de politie is de brandweer op goeden voet. In eerste instantie overtuigt de politie zich, als een brand wordt gemeld ol hel noodig is, dat de brandweer wordt opgeroe pen. Schoorsteenbranden en dergelijke kleine branden worden meestal door de politie ge- bluscht; als zoodanig werken brandweer en Eolitie samen. Tot de taak van de brandweer fhoort ook (en dat is speciaal werk van den commandant) adviezen te geven inzake bouwwerken. Tusschen den directeur van Bouw* en Woningtoezicht en den comman dant van de brandweer is dan ook een nauw contact. Het behoeft zeker geen betoog, dat ook vooral de bioscopen onder de bouwwer ken vallen, die wel de bijzondere aandacht hebben van de brandweer, Deze worden ge regeld gecontroleerd en die chef van mate riaal is daarvoor speciaal terzake kundig. Voor iedere filmvoorstelling, die niet van uit een cabine wordt gegeven, moet telkens vergunning* worden aangevraagd en het is meerdere malen voorgekomen, dat toestel en films werden afgekeurd. Dat wekt dikwijls de ontstemming op bij de operateurs, die dan het smoesje verkoopen, dat zij zelfs in Amsterdam hebben mogen draaien, maar door dergelijke praatjes laat de brandweer zich niet van zijn standpunt brengen. De vreeselijke branden van den laatsten tijd. veroorzaakt door het in brand vliegen van films en toestel, men denke slechts aan den brand in Hilversum, heb ben geleerd dat men niet te voorzichtig kan zijn. Geen moeite fe veel. U de daden aan moed en zelfopoffering te schetsen ligt niet op mijn weg, maar menig een die de kerels ziet wegrijden naar een brand, beseft niet aan welk gevaar zij bloot «taan. Maar daar rekent onze brandweer niet mede. De brandweer is eigenlijk voor ons een aoort sport en geen moeite ia ons te veel om, waar noodig, hulp te verleenen. Dat men wel eens nare dingen ontmoet, ligt voor de hand, ik denk daarbij aan een brand van het molenaarshuiaje achter het station, waarvoor de brandweer was gealarmeerd, maar die wij niet konden ontdekken, omdat in de donkere nacht het vuur door een ont zettende rookontwikkeling onzichtbaar was. Toen wij besloten terug te keeren, omdat wij meenden dat het loos alarm was, kwamen twee vrouwen met kleine kinderen in dekens gewikkeld vluchtend den 600 M. langen dijk af en het angstgeschrei klinkt mij nog in de ooren. De dijk was te smal voor onze wagens, wij moesten omrijden en met een schuitje overva ren om de slangen naar den overkant te brengen, 't Was een moeilijke situatie en me de aan het beleid en de kunde van een onzer chauffeurs is het te danken, dat het mate riaal weer goed in de kazerne kwam. En wie herinnert zich niet de brand in het psychopatengesticht te Heiloo waar 120 men- scnen uit het brandende gebouw door de broeders werden gered? Ik gaf u een overzicht van de ontwikkeling van de Alkmaarsche Brandweer en ik hoop u overtuigd te hebben, dat de Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer goed geoutilleerd is. Volmaakt is ze niet, dat blijkt uit de pogin gen om een mechanische ladder te verkrijgen op automobiel, waarvoor onlangs een prach tige gift is geschonken als eerste bijdrage voor dat doel. Het is geen uitgebreide, maar wel een zeer geslaagde tentoonstelling, die de Alkmaar sche Vrijwillige Brandweer in de brandweer- kazene heeft georganiseerd. Er zijn eenige stands van firma's, die ten nauwste bij de brandweer betrokken zijn, er is daarnaast materiaal verzameld uit archieven e.d., dat zeer zeker voor de bezoekers heel wat in teressants biedt. Laten wij met dit laatste beginnen. Onder een groote vitrine liggen rondom een herdenkingsbord, dat den vrcegeren commandant, den heer S. Frayman, is aan geboden, typische brandweerpenningen van 'z^er ouden datum. Daar liggen verder een paar teekeningen van een feilen brand in ce Kapelkerk, dateerende 21 Augustus 1760 eu een van deze twee teekeningen herinnert sterk aan de foto van de onlangs totaal ver brande kerk te Noordscharwoude, Boven de vitrine staan de oude comman- deursstoken in drie verschillende grootten (al naar gelang de rang!) en in verschillen de kleuren (al naar gelang het corps!) en links en rechts daarvan vindt men kleppers, waarmee in de grijze oudheid alarm ge maakt werd. Hier ziet men ook de brandlan- taarns en een luidspreker. Inderdaad, er is geen nieuws onder de zon, want het rcep- apparaat van vroeger is niets anders dan een heel-gewone luidspreker, zij het dan in zeer eenvoudig formaat. Wij wijzen verder nog op foto's en teeke ningen van een brand in de meelfabriek, dateerende 18 Sept. 1898 en zouden onze lezers willen opwekken, om dit hoekje van de tentoonstelling eens goed op te nemen, De lengtezijde van de kazerne juist achter de standplaats der wagens, is vertier in een kauge '„standtafel" herschapen In 'den hoek prijkt: het vaandel van Burgerplicht en dan zien wij allereerst nog tal van teekeningen, aardige paperassen, zocals convocaties voor vergaderingen, feestprogramma's, aanma ningen, reglementen, enz. enz. Verder vindt men hier verschillende foto's van oude be kende branden en eenige oorkonden en her denkingsplaten van den vroegèren comman dant frayman. Zeer interessant zijn ook de notulen van het college van brandmeesters, notulen, die dateeren van het jaar 1857. En heel typisch is, dat de eerste naam, dien wij daar tegen komen, is die van den heer J. Ringers, koimoraal bij de brandspuit no. 1. Teekeningen, foto's, aardigheidjes, dat allemaal trekt de aandacht en dan Ja, dan komt er iets, wat iedereen moet zien: dat, wat er nog mankeert aan de Alkmaarsche brandweer' Wat dat is, dat zal iedereen duidelijk zijn. die deze tentoonstelling bezoekt. Thans komen wij tot de stands van eenige firma's. Allereerst noemen wij de N, V Handelmaatschappij A. de Voigt Co. te Amsterdam, die rookmaskers, sluitstukken, koppelstukken, bijlen, laarzen, slangen, helmen enz, ge- etaleerd heeft. DeAlkmaarsche Forddealer S mith heeft een aantal accu's tentoonge steld, want deze hooren bij de autospuiten van Alkmaar, dat Ford-producten zijn' De firma de Boer uit Amsterdam is gekomen met het bekende lucht-schuitr- kanon de „Komeet" en met Total-apparaten. Het kanon Is dezen zomer hier nog ge- demonstreerd en daarna aangeschaft. Ais een bijzonderheid diene, dat met de lucht- sehuimkanonnen een enorme ollebrand ge- bluscht werd in Hannover (29 Sept. 1934) De fa. Haasbroek alhier heeft de vertegen woordiging van deze apparaten. Dan ziet men verder verschillende poppen, gekleed in de uniformen van Burgerplicht (1879), Kr. en Vlugheid (1879), Jan v d. Heyden (1880) en van een brandmeester in 1670, en tenslotte zijn er brandspuiten uit 1672, 1752, 18O0, 1885 en 1878. En natuurlijk bekijkt men het moderne materiaal der Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer, want daar gaat eigenlijk alles om. En dan zal men tenslotte tot de ontdek king komen, dat de Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer paraat is en paraat blijft, dag en nacht, jaar in jaar uit. En dat is voor ons allemaal een heel be langrijke factor. tBuUeutand NACHTELIJKE AANRANDINO BIJ PARIJS. Door een Nederlander. De politie te Parijs heeft I der aanranders der Roemeensche en Poolsche jongedames, des avonds in een bosch bij Parijs, aangehou den. Het is de 29 jarige Nederlander Cor- nelis v. H., die eenigen tijd als auto* en mo torrenner naam had en beweert voor 800.000 frank effecten te bezitten. Tegenover den rechter vin instructie van Versailles heeft hij bekend. Met de vrou wen had hij ln een dancing kennis gemaakt. Hij zegt zijn medeplichtige niet te kennen, die hij juist in een café ontmoet had. V. H. was aan het stuur van zijn auto, waaruit de dames gezet werden, na door hen van geld en juweelen beroofd te zijn. De nieuwe Fransche minister van arbeid heeft zich onmiddellijk na het overnemen van zijn functie gezet aan het uitwerken van maatregelen in ver band met de werkeloosheid in Frank rijk. Zooveel mogelijk buitenlandsche werkkrachten zullen in Frankrijk door inlandsche arbeiders worden vervan gen. De verhouding tusschen buiten landsche werkkrachten en binnenland- sche, die tot dusverre bepaald was op 10 pet., zal nog worden verlaagd. Vier monteurs der locomotief-werkplaatsen te Loeg-ansk in Rusland zijn tot gevangenis straffen van eenige jaren veroordeeld we gens nalatigheid. Zij hebben slechts gerepa reerde locomotieven afgeleverd als goed ma teriaal, waardoor zij de veiligheid van het goederen- en personenverkeer in gevaar heb ben gebracht. Bij een brand in een fabriek van de En- gelsch-Perzische petroleum-maatschappij in Abadan in Mesopotamië, die gisteren is uit gebroken, zijn drie niet-Europeesche arbei ders om het leven gekomen. Twee Europea nen en 15 niet-Europeanen bekwamen ver wondingen. Ongeveer 5000 Fransche werkloozen uit het industriebekken van Neuvrs Maisons en Cha'.igny in Franrijk hebben gisteren met hun gezinnen een hongermarscn ondernomen naar Nancy, waar zij aen prefect van het de partement verschillende eischen overhandig den. Het is daarbij niet tot incidenten geko- men. Naar het blad Sjoenbau uit Sjang hai meldt, is in de Foesjoen-steen- koolmijnen in Mandsjoerije een ern stige ontploffing ontstaan, tenge volge waarvan een honderdtal mijn werkers werden bedolven. Donderdag a.s, zullen: de teraardebestel- ljngsplechtigheden plaat» vinden van kardi naal Gasparri. Gistermorgen is zijn stoffe lijk overschot opgebaard in een zaal van de villa van den kardinaal, waar een groot aan tal autoriteien, onder wie zich uit naam van het taliaansche koningspaar ook graaf Suar- di bevond, benevens de Italiaansche ambas sadeur bij de Heilige Soei, hem de laatste eer kwamen bewijzen. Staatssecretaris Huil heeft gisteren een ver klaring afglegd, waarin hij zeide, dat de Amerikaansehe regeering vast bes'oten was haar nieuwe plan inzake controle over den internationalen handel, vervaardiging en verzending van oorlogsmateriaal met energie door te zetten. De Amerikaansehe gezant, Wilson, zal t nieuwe plan Dinsdag formeel voorleggen aan de Geneefsche commissie en aandringen op spoedige zakelijke bewerking. GRCOT PROCES VOOR HET VOLKSGERECHT. Zeer jeugdige verdachten. Op 26 November a.9. begint voor het Volksgerecht te Berlijn het proces tegen 25 leden der Soc. Arbeiders-Partij, die- wegens het voeren van illegale actie en pro paganda tegen de Rijksregeering terecht zullen staan wegens hoogverraad. Onder de 25 verdachten bevinden zich een zeer groot aantal nog zeer jeugdige personen, die deel uitmaken van het Socialistisch Jeugd-Ver- bond. Tot de oudsten behooren de medicus Klaus Zweiling, de tandarts Georg Weinberg en de schilderes Kathe Schuftan. Zes van de be klaagden zijn meisjes tusschen de 16 en 22 jaar, ongeveer tien jongens tusschen de 16 en 25 jaar. Tevens behoort tot hen de in 1903 te Dresden geboren kopersmid Kurt Liebermann, die als emigrant in het buiten land vertoefde en in Februari j.1. in Neder land was, waar hij deelnam aan een inter nationale socialistische jeugdconferentie te Laren (N.-H.) bij welke gelegenheid hij door de Larensche politie gearresteerd werd en naar de Duitsche grens werd geleid, waar hij aan de Duitsche politie werd overge leverd. De dagvaarding beschuldigt alle verdach ten van hoogverraderlijke actie ter voorbe reiding van gewelddadige wijziging dei Rijksgrondwet. De verdachten Kurt Liebermann en vier anderen worden er van beschuldigd druk werken uit het buitenland in Duitschland re hebben ingevoerd met het doel, deze in Duitschland zelf te verspreiden, waarbij van de 18-jarige kinderverzorgster Lilly Adel en den 16-jarigen scholier Wolfgang Bötzer wordt aangenomen dat tij ten tijde van het plegen van hun misdrijf voldoende geestelijk en moreel ontwikkeld waren om de onwettig heid van hun daad te kunen inzien en hun wil ondergeschikt te maken aan hun inzicht De meeste verdachten bevinden zich reeds geruimen tijd in hechtenis en hebben al vorens ter beschikking van de justitie te zijn Gebruik dan onmiddellijk en Uw gebit wordt hagelwit - Neem heden nog een proej Groote Tube slechte 60 cent 10.000.000 afnemen over de geheele wereld gesteld reeds geruimen tijd doorgebracht in S.A.- of S.S.-kazernes en in concentratie kampen. In een bosch nabij Ciifton Forge in den staat Californië (Z.-Am.) werden de lijken ontdekt van twee zusjes van 13 en 9 jaar oud. Van beide slachtoffertjes waren de sche dels ingeslagen. Twee negers, die van den moord verdacht en gearresteerd waren, moes ten uit de stedelijke gevangenis, die omsin geld werd, door een dreigende menigte, die de negers wilde lynchen, naar een andere plaats worden overgebracht. Onder leiding van den volkscommissaris Litwinof is de Sovjet-delegatie te Geneve aangekomen om deel te nemen aan de buiten gewone commissie-vergaderingen en aan de buitengewone zitting van den Volkenbonds raad. Toen koning Carol gistermiddag door de straten van Boekarest per auto naar het pa leis wilde terugkeeren, naderde uit een zij straat met groote snelheid een auto, die recht op de koninklijke auto aanreed en deze 'Zou hebben geramd, indien de chauffeur van den koning het stuur niet had omgegooid, waardoor er slechts een lichte aanrijding p'aats had. De auto van den koning, hoewel licht beschadigd, kon de tocht voortzetten. De roekelooze chauffeur van de andere auto werd gearresteerd, opdat een onderzoek zou kunnen worden ingesteld. Een groote hoeveelheid wapens en muni tie, afkomstig van de Spaansche opstande lingen, is voor de kust van Bilbao in zee ge worpen. Onder zeer groote belangstelling is gister de uitvaart van den heer A. C, R Drees- mann te Bussum geschied. Bij den plechti- gen uitvaartdienst in de St. Vitu3kerk was een groote menigte aanwezig, waarbij behal ve de familie, de burgemeester van Bussum en mevrouw De Bordes, de directeuren, com missarissen. bedrijfsleiders, chefs van de verschillende zaken van de firma Vroom Dreesmann, vertegenwoordigers van talrijke personeelsverenigingen en deputaties van personeelen en vele zakenrelaties aanwezig waren. De Gregoriaa, sche Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor Alferinck van de St. Vitusparochie, pastoor Van den Velden, Noorsch missie-procurator, was presbyter-assistent, kapelaan A. Vehmeijer, eenkleinzoon van den over-edene, diaken en kapelaan Mentink sub-diaken. Het orgel werd bespeeld door den compo nist Hubert Cuypers. Ook aan de zij-altaren weiden missen gelezen. De familie en alle deputaties volgden te voet de rouwkoets naar het R.K. kerchof en vormden een zeer lange stoet. Op het kerkhof werd de baar aoor twaalf leden van de conferentie „St. Franciscus Xaverius" van „De Krijtberg" uit Amsterdam, waarvan de overledene veer tig jaren lid was, en vice-president, naar het familiegraf gedragen. De absoute aaa het graf werd verricht uvf Pa'er Lathauwers. Nadat de geestelijk heid het eraf verluien had dankte de zoon, de heer W. J. R, Dreesmann, uit Amster dam, namens zusters en zwagers de aanwe zigen voor de laatste eer, hun vader bewe zen. Eén persoon ernstig, vier anderen licht gewond. Gistermorgen tegen twaalf uur heeft in de Harenschestecg onder de gemeente Berghem (L.) een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij vijf personen werden ge wond, waarvan één ernstig, iien auto, bestuurd door den heer Tatken, (Niet officieel) li te klasze, 2de HJ«t Trekking van Dinsdag 20 November 1834 Hooge Prljten 20.000— 14403 2.000- 1207 1.500.— HM V 1000— 14014 22892 400.- 9913 22318 r 200.- 21420 21998 100— 1741 2101 3988 9428 11684 14819 22248 48 Prijzen v»n 20— 160 69 60 108 118 195 390 391 405 428 432 436 708 717 855 865 887 925 1052 1126 1210 1281 1249 1258 1342 1366 1377 1406 1420 1470 1543 1662 1617 1827 1837 1658 1766 1813 1883 1900 1916 1970 2108 2155 2164 2177 2208 2222 2310 2320 2335 2337 2353 2403 2488 2611 2607 2628 2630 2636 2670 2675 2728 2748 2752 2754 2991 3025 3043 8044 3089 3101 3112 3119 3127 3215 3231 3284 3325 3357 3369 3401 3436 3495 3536 3552 3570 3605 3612 3641 3804 3809 3831 3849 8853 3861 4047 4064 4083 4063 4164 4298 4700 4707 4726 4779 4820 4850 6009 6023 5067 6072 5078 5083 5174 5208 5221 6243 5283 5310 5385 5386 6419 5430 6540 5603 6660 5664 6672 5678 5681 5703 5836 5841 6852 6907 6947 5955 6031 6045 6058 6078 6120 6142 6241 6417 6484 6485 6501 6520 6582 6613 6814 6631 6643 6669 6778 6784 6793 6848 6888 6987 1046 7048 7071 7093 7148 7172 7260 7287 7315 7348 7436 7467 7647 7651 7690 7714 7749 7756 7895 1912 7940 7943 7954 7956 8073 8185 8296 8300 <u29 8362 8410 8449 8500 8504 8543 8581 BÖUZ ÖOUO ovov OU" www- w»uo o(jy 8785 8795 8812 8898 8898 8944 8949 8955 8973 8878 9114 9142 8163 8171 9203 9243 9280 9284 9347 9361 9366 9407 9506 9588 8611 8632 8636 9668 8768 8788 9839 9907 9914 9932 9953 10055 10085 10249 10301 10313 10316 10321 10328 1U340 10346 10356 10388 10429 10433 10451 10307 10515 10527 10570 10581 10683 10587 10626 10637 10638 10673 10711 10725 10726 10727 10758 10760 10764 10793 10803 10817 1085U 10854 11019 11058 11115 11254 11343 11347 11364 11364 11366 11387 U410 11434 11437 11449 11466 11487 11603 11576 11584 11594 11628 11676 11686 11669 11725 11730 11778 11788 11842 11876 11885 11905 11918 11973 11989 12016 12017 12068 12130 12154 12184 12192 12237 12243 12245 12259 1227/ 12309 12317 12327 12378 12400 12433 12441 12618 12570 12589 12590 12654 12670 12708 12719 12776 12793 12818 12915 12974 12987 13006 13013 13027 13032 13034 13039 13102 13125 13135 13183 13192 13215 13231 13233 13293 13311 13400 13413 13483 13580 13591 13612 13676 18721 13775 13610 13332 13852 13897 13938 13954 14005 14015 14024 14025 14049 14066 14071 14079 14081 14116 14119 14137 14151 14275 14286 14290 14378 14429 14455 14527 14584 14588 14805 14610 14614 14737 14762 14806 14809 14811 14815 14893 14926 14958 14970 16064 15071 16119 15161 15180 15187 15226 15273 15275 15279 16319 15331 16369 15431 15589 15635 16671 16738 15815 15828 159U2 15976 16052 16069 16203 16269 18383 18357 18388 16437 16555 16563 16567 16627 16630 16638 16719 16756 16803 16806 16897 16921 16979 17021 17051 17104 17123 17172 17205 17296 17394 17403 17404 17418 17419 17456 17459 1751o 17559 17562 17570 17592 17697 17725 17810 17822 17868 17869 17904 17941 17986 17990 18053 18121 18133 18141 18165 18177 18219 18227 18261 18286 18312 18359 18361 18440 18474 18478 18508 18586 18551 18565 18613 18614 18628 18631 18638 18655 18681 18701 18763 18835 18847 18901 13917 18943 19004 19078 19120 19124 19139 19196 19240 19276 19288 19310 19317 19318 19320 19419 19437 19470 19481 19482 19511 19549 19597 19608 19622. 19639 19642 19672 19691 19755 19763 19774 19777 19791 19807 19849 19853 19878 19904 19967 19983 20045 £0050 20057 20067 20112 20134 20153 20186 20217 20226 20249 20302 20320 20419 20440 20446 2046O 20467 20527 20543 20530 20557 20558 20594 20399 20601 20655 20708 20725 20765 20822 20832 20850 20873 20948 21105 21186 21216 21267 21298 21346 21364 21371 21381 21387 21395 21497 21598 21602 21612 21852 21762 21796 21809 21827 21879 21916 22009 22034 22078 22102 22117 22163 22181 22184 22220 22226 222.3 22446 22474 22503 22526 22599 22605 22828 22638 22695 22739 22751 22769 22772 22774 22809 22819 22826 22960 23098 23112 23145 23313 23332 23399 23413 23431 23453 23480 23507 23559 23584 23389 23651 23661 23719 23738 23734 23829 23876 23972 Verbet. Ie klasse. Ie lijst: 6645 m. z. 8645; 6646 m. z. 8646; 10629 m. z. 10622, uit Ledeacker, reed bij een bocht van den weg, door een defect aan de stuurinrichting, in een sloot. Behalve den chauffeur waren rog vier landbouwers in den wagen gezeten De 51-jarige M. van den Oever bekwam een ernstige schedelbreuk, en is in het Sint- Anna Ziekenhuis te Oss ter verpleging op genomen. De overige inzittenden werden door glasscherven licht gewond en konden na in genoemd ziekenhuis te zijn verbonden, hunsweegs gaan. De auto is geheel vernield. Dokter Stolz uit Oss, biigestaan door eenige verpleegsters, verleende de eerste hulp. AAN HEN, DIE VIELEN IN HET CONCENTRATIEKAMP. Optreden van Ernst Busch en Thomas Canifez door vreemde» Iingenpolitie verboden. Door het Ossietzky-ComRé was gister avond in de Bach-zaal van het Amster' damsch Conservatorium 'n bijeenkomst georganiseerd ter herdenking van den in het Concentratiekamp Oranienburg overleden Duitschen dichter Erich Muehsam. Een klein half uur na den aangekon- digden openingstijd werd namens het Comité door den heer Van Praag mede gedeeld, dat de vreemdelingenpolitie te Amsterdam het optreden van den Duit schen zanger Ernst Busch en van den cellist Thomas Canifez had verboden. Omtrent dit verbod werd na afloop aan de pers medegedeeld dat het Co mité aanvankelijk voornemens was den Franschman Renee Crevel voor mede werking aan den kunstavond uit te noodigen, doch daarvan had afgezien omdat Crevel een te geprononceerd po litiek persoon was en men don avond geen politiek karakter wilde geven. Vrijdag j.1. had de secretaris van het Comité, mr. Boergers te Laren monde ling via de Larensche politie een mede- deeling van den Amsterdamschen vreemdelingendienst gekregen, dat geen buitenlander* mochten optreden, die

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10