NEEM TELEFOON BOODSCHAPPEN? BESTELUNQEN? o© Jladiopcoqcamma «e®000® 11, 'Jeuilielon Kamerlid Wijnkoop spreekt te Alkmaar De heks van Winslea Op communistische prop.-vergadering. k&W8 Stad en Omgeving D. Wijnkoop de manier, waarop de bur gerlijke kranten hun berichten brengen. Wan neer men leest, als zou ik voor enkele weken geleden in een sanatorium zijn opgenomen wegens een ernstige ziekte, dan is, dunkt mij, verder commentaar overbodig, als u allen mij nu in levende lijve voor u ziet. De waarheid is, dat ik pas kopt geleden van een groote reis uit Rusland ben teruggekeerd en ik nu zal trachten u eenige Indrukken, daar van weer tegeven, zoowel op politiek- als op economisch terrein. Wanneer men met eigen oogen ziet, welk een ontzaglijke verandering er heeft plaats gehad in dat groote Rus sische rijk van 170—180 millioen inwo ners, dan moet, dat kan niet anders, daarvoor een groote bewondering muit worden. Als men weet, dat voor jaren geleden de grootste armoede in Rusland heerschte en men ziet dan, dat thans, na den communistischen opbouw, voor iedereen in voldoende mate voedsel en kleeding is, dan troet dat uitgegaan zijn van een bezielenden geest, van den geest van het communisme. Hier is op massale wijze snel gehandeld en goed geproduceerd. In Rusland was geen industrie, 't is er nu en 't blijft er en neemt nog steeds in omvang toe Dat die industrie daar gekomen ie, is voor een groot deel als uitvloeisel van den oor log, die, alles, wat er in Rusland nog goed was, vernielde en afbrak. Na een revólutfonnairen opstand hebben de arbeiders zelf het heft in handen geno men en spr heeft zich nog kort geleden kunnen overtuigen van de proletarische dictatuur. Toen de tijd er rijp voor was, kwam de revolutie en hierna ging alles in ver sneld tempo bergopwaarts van het proletariaat. Men schepte dan allereerst een industrie en men maakte machines, om niet afhankelijk te zijn van andere landen. Vergeet niet, dat wat in Rus land nu gebeurd is, heeft plaats gehad op 1/6 deel van de wereld. In die 11 weken tüds, dat spr. er ge weest van Leningsrad—Moekou—Wol zien. Wat betreft zijn Europeeeche reis door de Sovjet-Unie was de route ge weest van ILeninghad—Moekou—Wol- gagebied—Stalingrad—Zwarte Zee en Rostow naar de Dnepr-delta, héén met een gids, terug zonder, dit laatste om eventueels foute voorlichting zelf te on derzoeken. En over dien reis gaat spr. dan vertel len en het valt hem moeilijk, om een niet te groot loflied over dit alles te laten hooren. We constateeren dus alleen, dat de overwinning van de proletarische dicta tuur behaald is en dat daarbij groote, geweldig groote moeilijkheden te over winnen waren geweest. Maar met dit alles was de ongelijk heid van de boeren nog niet verdwenen Men had de groot-boeren, de midden- boeren en de kleine boeren. Nu hebben wij, communisten, geen dogma's, ons doel is alleen zoo si.el mo gelijk welvaart voor allen, maar hoe deod men nu met de 3 boerenstanden? Lenin zei, dat eer hierin gelijkheid zou zijn, wel eenige tientallen van Jaren ge moeid zouden worden. Dat sprak hij bij zij n dood in 1924. En zie nu in 1934, de boerenstand onberispelijk door Stal in gecollectiviseerd met een gezamenlijke verdeeling van den opbrengst volgens '.-wetten. We zien Stalin niet els «en God (want Die erkennen we niet) maar voor zulk een prestatie /.ou men in een ander land een soort heldenver- eeririg krijgen. Het is van a—z ge logen, indien men schrijft, dat daarach ter de communistische zweep sloeg. Immens, dat zou haat als resultaat heb ben en dan was er van de tegenwoordige eenheid allerminst sprake. Dat is het Juist, wat hier in Nederland zoo hope loos wordt misverstaan. Wat men hier doet, is de arbeiders tegen elkaar op hitsen, ten gerieve van de lachende bourgeoisie. Spr noemde verder de proletarische democratie de wijze, waarop de verhou ding arbeider tot boer tot stand is ge komen. Hoe heel anders is het hier in Nederland. Stalin heeft het voor elkaar gekregen, dat het verschil tusschen ar beider en boer werd opgeheven, omdat ze begrepen, dat ze als kameraden elkaar noodig hadden. Spr. wees vervolgens op een in het avondblad van de N. R, Crt. voorkomen de artikeltje over de Parijsche lucht vaarttentoonstelling, waarin de Russi sche luchtvaart geprezen werd als te be- hooren tot één van de besten van de wereld. Zelfs het afjakkerende systeem van „aan den loopenden band werken" was niet zooals men zich wel eens laat voor spiegelen, afmattend en machinaal, doch opgewekt en met een ongekende vitaliteit, onjdat de arbeidsduur, al naar gelang df zwaarte van den arbeid, min der wordt. Tegen al ld moeilijkheden in ls Rus land tóch opgegroeid en opgebloeid en is thans een voorbeeld .voor anderen. Laat ons echter ook aan de naderende gevaren denken. Was *t niet Hitier, die vandaag een toenaderingspoging deed aan Frankrijk, om als dat lukte gezamenlijk een aanval te doen op de Sovjet-Unie. Dat zijn de nuchtere feiten, feiten van plannen, dat fascisten den oorlog willen. Daarom noemde spr. het fascisme! de waanzin van den oorlog. Fascisme is de laatste stuiptrekking van het kapitalisme, om 't leven althans nog even te rekken Met ons moeten strijden de arbeiders, de vertrapte middenstand en de werk- looze intellectueelen, We nemen het de soc. dem. niet kwalijk, dat ze niet com munistisch denken. Maar wel nemen we 't hen kwalijk, dat ze de arbeiders tegen elkaar Opjagen. Plicht is thans die eenheid te bren gen. Want anders ligt de oorlog voor de hand. Dus op voor een éénheid van actie tegen fascisme en oorlog. (Applaus). Hierna was gelegen tot het stellen van vragen. De heer v. Leurs vroeg, waarom de Sovjet-Unie tot den Volken bond was toegetreden. (Antw.: omdat Duitschland en Japan daaruit vertrok ken zijn, Rusland in den Volkenbond althans één mogelijkheid ziet, om den oorlog tegen te gaan). De tweede vraag: waarom de C. P. H. niet met de linksche partijen onderhan delde en wèl met de S. D. A. P. over één eenheidsfront, werd ontkennend beant woord. Met een leder, die samen wil werken, zal onderhandeld worden. De communisten veroordeelen verder elke terreurmaatregel, dus ook de daad van Marsellle «en daad, die te verkla ren, maar nooit goed te praten valt. (Applaus). Met een laatste opwekking om toe te treen tot lid, sloot de voorzitter om kwart vóór elf de vergadering. Het communistische Tweede- Kamerlid, de heer D a v i d Wijnkoop heeft gisteravond in „Het Wapen van Munster" aan het Verdronkenoord voor een zeer talrijk publiek een propagandarede gehouden voor de communistische partij. De afdeelingsvoorzitter, de heer C. de Jong, heette de aanwezigen welkom en sprak in zijn openingswoord over de dringende noodzakelijkheid om thans, meer dan ooit, een éénheid van actie tegen fascisme en oorlog te vormen. °an neemt de heer Wijnkoop het woord. Kameraden, Vóór ik tot m'n eigenlijke rede overga, aldus spr., wil ik u even wijzen op Het groot-grondbezit is sinds 1917 af- Leloopen, de boeren hebben zelf do macht in handen genomen en pacht of iets van dien aard is afgeschaft. Even zoo de hypotheek. Het is nu echter verboden grond, dat men eenmaal toe gewezen kreeg om te bewerken, en e verkoopen. Doraela Nieuwenhuis heeft hiervan «era gezegd, dat is socialisatie in haar werkelijke beteekenls. Maar hoe is men tot die geweldige éénheid gekomen? Volgens spr-, omdat bij de communisten woord en daad één is en daarvan gaf spr. eenige voor beelden. Toen aan den communistischen opbouw ,werd begonnen, kwamen millioen en en millioerien arbeiders naar de fabrieken erf vele nieuwe eteaen werden gebouwd (het kenmerkende van deze steden is dat er. geen kerken te zien zijn). Alle arbei ders hadden liefde voor hun werk, om dat ze wisten, dat ze werkten voor zich zélf. Daartegen moeten we daadwerkelijk stelling nemen. Tegen fascisme, dat moord is. (Applaus). •jv.' tr *t^« Ö*1. v I. .5 V. I Woensdag 21 November. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 9.30 P. J. Kers: Onze keu ken 10— VPRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. In de Continubedr. Orvitropia olv. J. v. d. Horst; J. van Oogen, deel.; Dr. ir. Th. v. d. Waarden, lezing; O. Smit, altviool ■crs. 2.25 Kniples 3.- Voor de „inderen. 5.15 XX-Ensemble o.l.v, Cor Steyn. 5.45 Strijkorkest olv E. Walis. 6.- Sportpr. 6.20 Schalmei olv. P. Rencs. 6.30 RVU. Dr. Th v Schelven: Moeilijkheden met kin deren 7_late en 2de bedr. van „Schakels" van Heijermans. 8.- Ifierh. SOS-ber. 8.03 Eva Busch zang en J. Huy, saxofoon. 8.30 Hulde aan de „Uiver". 10.— Vaz Dias en VARA-varia. 10.15 Orgel spel Johan Jong. ,10,30 De Noten krakers olv. D. wins. 11.15—12. Or.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz) 8.- Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Or.pl, 10.30 Morgen dienst olv. ds. Ringnalda Jr. 11.— M. F. Jurjaanz, harmonium en Mej. D. MijnhotT, sopraan. 12.15 Or.pl. 12.30 Het Amst. Kamer- muziekkwartet. 2.— Reportage v. d. aankomst v. d. Uiver (of gr.pl 3.-3.45 Orgelspel S. P. Visser. 4.H. J. Steinvoort: Wij bouwen de Uiver. 5.— Kinderuurtje. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 Technische causerie. 8— Officier mmv. het NCRV- Klein-orkest olv. P. v. d. Hurk, A. Woud, alt, L. Bogtman, bas, mr. A. v. d. Deure en ds. A. D. v. d. Bosch, sprekers. 9.— Orj>l. 9.15 NCRV-Kleinorkeat olv. P. v. d. Hurk, mmv. L. Bogtman, bas. Om 10.-Vaz Dias. 11—11.30 Or.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35- 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Or.pl 11.50 Voorde scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac- Lean. 12.50 Ch. Manning's orkest. 1 50 Or.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.15 Piano-recital E. Lush. 3.35 Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin mmv. A. Butler, cello 5.05 Het MacArthur kwintet. 5.35 Med- vedeff's Balalaika-orxest mmv. O. Alexeeva, zang. 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Koorconcert. 7.50 Pianorecital C. Dixon. 8.— Proloog en ïste acte van Rlmsky- Korsakow's opera „La fille de Nei- ge". 9.30 Lezing. 9.50 Ser. 10.20 Concert door M. Foster, sopraan en I. Phillipowsky, piano. 11.20 12.20 Joe Loss en zijn Kit Cat Band. D1STRICTS-ARBEIDSBEURS. Tel. 838. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 uur en op Maandag- en Donderdag avond van 7—8 uur. Voor werkgevers van 9—12 en van 2—5 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks (uitgezonderd Zaterdag) van 2—5 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven groep bouwvakken: 98 timmerlieden, 1 bouwkundige, 3 waterbouwkundigen, 1 bouwk. teekenaar, 1 opz. teekenaar, 2 bóuwk. opzichters, 1 stuc. opperman, 1 stratenmaker, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenhouwer, 8 betonwerkers, 45 schilders, 23 stucadoors, 22 opperlieden, 55 grondwer kers, 47 metselaars, 13 voegers; groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 18 bankwerkers, 5 carosseriebouwere, 8 elec- triciens, 1 fitter, 1 fraiser, 4 instrumentma- krs, 2 kernmakers, 1 electro-technicus, 2 ke- PARIJS (RADIO-PARIS), 648 M 7 20 en 8 20 Gr.pl. 12.35 Het Go - dv-orkest. 8.20 Thérese, van I. Massenet. Hierna „L'Appel de la mer" van Rabaud, mmv. orkest olv. Bigot en solisten. 10.50 Dansmu ziek. KALUNDBORO. 1261 M. 11.20 —1 20 Concert uit rest. Ritz. 2.20 Gr pl 2.504.50 Omroeporkest o 1 v M ah Ier. 7.20 Deensche muziek olv Reesen. 8.20 KoorconcerL 9.35 Fluit- en pianorecital. 10.20—11.50 Dansmuziek. KFIJLEN. 456 M. 9.50 Koorcon- eert olv. rfluck. 11.20 Piano-recital E. Orape. 11.20 Concert uit Leip- zig olv. Blumer. 1.35 Or.pl. 2.40 Aft en cembalo. 3.20.Concert uit Koningsbergen olv. Wilcken. 5.20 Koorconcert. 6.45 Kamermuziek. 7 20 „Die Arbeitsschlacht tekst van Anacker, muziek van Winter meier. 8.20 Omroeporkest O. U Buschkötter. 9.40 Or.pl 10.20- 11.20 Het Borries-strijktrio. ROME, 421 M. 8.05 Italiaansche symphonische en opera-muziek. 9 35—10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 0r.pl. 1.30—2.20 L. Lang- lois' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 en 8.20 Or.pl. 8.50 Benoit-concert olv D. Defauw. 11.—11.20 Or.pl. 484 M.: 12.20 L. Langlois' orkttt. 1 30—2.20 en 5.20 Gr.pl 5 35 Ka mermuziek. 6.35 en 8.20 Gr p aten. 8.35 Hoorspel. 9.30 Max Alexys orkest. 10.30—11-20 Dito. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Unsere Saar den Weg frei zur Verst&ndiaung". 7.50 Omroeporkest olv. H. Stange. 8.50 Voordr. 9.20 Ber. 9.45 Voetbalpr. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Con- certu it Hamburg olv. O. E. van Sosen. OEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lin 3: Keulen 9.50—12.20. Brussel VI. 12.20-13.30, Brussel (Fr.) 13.30—14.20, Kalundborg 14 20—15.20, Lond. Reg. 15.20— 17.20, Keulen 17.20—18.20, Brus sel VI. 18.20—18.50, Brussel Fr. 18 50—19.25, Weenen 19.25—21,40 Keulen 21.40—22.20, Weenen 22.20 -24.-. Lijn 4: Parijs 8.05—8 50, Droitwich 10.3511.05, Lond. Reg. 11.05—12.05, Droitwich 12.05— 14.20, Lond. Reg. 14.20—15.15, Droitwich 15.1518.50, Lond. Reg. 18.50—19.50, Droitwich 19.50— 21.30, Lond. Reg. 21.30—24.—. telmakers, 4 klinkers, 3 loodgieters, 3 lijn- werkers, 10 machinisten, 2 mach. teekenaars, 14 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaal- slijpers, 16 monteurs, 1 orgelmaker. 1 plaat werker, 5 rijwielherstellers, 4 scheepsbou wers, 3 scheepstimmerlieden, 8 smeden, 11 stokers, 1 tanatechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 3 wagerana- ligen, 8 ijzerwer. Ivormers; groep voedings- en genotmiddelen: 43 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplakkers, 1 tabakstripper, 3 tabaksbewerkers, 4 slagers 4 koks, 1 chocoladebewerker, 2 suikerbewer ker, 2 suikerbakkers, 13 bakkers; groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 1 drukker; groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 7 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker; groep landbouwbedrijven: 8 tuinlieden, 14 boerenarbeiders, 2 bloemisten groep handel: 16 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden; groep verkeerswezen: 30 chauffeurs, 5 koetsiers, 18 pakhuisknechts, 15 magazijnbe dienden, 6 kellners; overige beroepen: 7 boekbinders, 2 was- schers, 6 kleermakers, 2 rietwerkers, 2 schoenmakers, 1 zeilmaker, 2 portier-huis knechten, 1 verfbereider, 3 huidenzouters, 5 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper, l kers, 2 werktuigbouwkundige kers, 1 zandbereider, 4 zandv v«ii May WyuiM. 44) Zou Marjorie nog in handen van den vijand zijn?De gedachte, dat James Birley daartoe hoorde, bezorgde hem zulk een hartgrondige vrees, dat hij soms haast v enschen kon, hoe hij haar maar liever had zien hangen aan dien verschikkelijken galgt Sir Jonn Digby liet er geen gras over groeien, om zien tegenover generaal Lam- bert bereid te verklaren te onderhandelen over de voorwaarden van overgave, waar de ander dadelijk op inging. Lambert toch achtte net een troostelooze taak om deze onneembare vesting te belege ren, en, om nu den vijand door hongersnood tot de overgave te dwingen, strookte niet met zijn opvattingen. In antwoord op de voorstellen van sir John verklaarde hij dus, dat hij niets liever wenschte dan zooveel mogelijk levens van de tegenpartij te sparen, maar dat hij eisch- te, hoe zes van de verdedigers yan p0nte- fract hem zouden uitgeleverd worden. „Ofschoon ik hun leven niet kan sparen", zei hij. „hoezeer mij dit ook spijt voor dap I pcie mannen, maar in deze moet ik de beve len van generaal Cromwell gehoorzamen". Tot die zes hoorde allereerst sir John Digby, als opstandig gouverneur van Ponte- fract en ir. die hoedanigheid verantwoorde lijk voor de daad van kolonel Morrice, wiens naam numero twee op de lijst stond onder de genen. die verstoken waren van CromwelPs genade, zijnde de moordenaar van gene raal Ralnsborough; met hem stonden ge noemd de twee, die met hem mee waren ge weest naar de „Oouden Haan": Tom Kings- ley en Oerald Alnutt; vervolgens luitenant Cartwright. de leider van de overige negen koningsgezinden, die de wacht hadden over- *vMMi*a*v«.uiuwi. UIV Mv TTov.ni iiauuui wïw rompeld op de brug bij Doncaste, terwijl het laatst werd vermeld de naam van sir Hugh Ainslie, in wiens huis sir Marmaduke Langdale was ontvangen en waar allereerst was bedacht de intrigue, die aanleiding had gegeven tot de andere gebeurtenissen, die in zoo hooge mate Cromwell's toorn hadden gewekt. Echter, als deze zes belhamels wa ren uitgeleverd, zou de lord Protector be reid zijn vergiffenis te schenken aan de ove rigen van het garnizoen van Pontefract, met verlof om onverwijld naar hun huizen en andere goederen terug te keeren. De belegerden binnen de vesting waren Riet tevreden met deze verklaring en sir lugh Ainslie deed een voorstel. „Het is mogelijk", meende hij, „dat gene raal Lambert, die zich zulk een edelmoedig vijand toont, ons zes dagen uitstel schenkt, waarin wij zessen, wier leven gebeurd is, al les in het werk kunnen stellen om ons te evrijden uit het kasteel. Hierin zullen onze vrienden ons mogen helpen, ofschoon ze, bij niet-slagen, daarvoor niet zullen hoeven te boeten en wij ojis schikken zullen in het lot, dat ons opgelegd wordt", Dit-voorstel werd woordelijk door den bo de aan Lambert overgebracht en de generaal nam er genoegen mee, zóó zeer voelde hij zich overtuigd, dat niemand aan de waak zaamheid van de wacht zou kunnen ontsnap pen. Mas aar één was er toch in kasteel Poneefract die nog altijd buiten zichzelven van woe de en verdriet op het terras stond, onder de schaduw van den Treasurer's Tower, en die opkeek naar de lijken, die daar aan den hingen, aar er werd nu geen vrouw meer waar genomen tusschen de overigen. Er was ze ker iemand geweest, die haar lichaam had gestolen, daar van dat vernederend doods gericht. Den hemel zij dank voor dien onbekenden vriend! Want Dick Morrice zou waanzin nig zijn geworden, als hij haar zoo had blijven zien. Barbara! Barbara!" Hij wilde niet sterven, eer hij wraak had ge nomen op hen, die zoo misdadig zijn gelief de hadden ten doode gedoemd. HOOFDSTUK XXVI. De gelofte van Zwarte Meg. Op den eersten dag, dien het zestal belegerden als uitstel was geschonken, werd de vijand steeds bezig genoudep, doordat hij een uitval verwachtte van het garnizoen en de belegerden zich telkens weef terug .trokken. Toen sir Hugh Ainslie zich dien avond ter ruste légde, werd hij gestoord door een onverwacht bezoek van kolonel Morrice. Déze had maar weinig gesproken tot wien dan ook, sinds 't lot van Barbara Carcroft hem bekend was; zelfs sympthiebetoon was door hem geweigerd en diep begaan als zijn vrienden met hem waren, hadden zij hem tenslotte ongestoord gelaten. „Wilde je mij spreken?" vroeg Ainslie, opkijkend in het strak gelaat, dat ieder sprankje levenslust en levensvreugd verlo ren had. „Ja. ik wilde je spreken", zei Morrice en ging bii zijn vriend aan het voeteneind zit- ten. „Morgen doen wij een uitval op de Rondhoofden en het zal er geweldig langs gaan!" „Ja, dat geloof ik ook; ik zal althans mijn c m!» °.r Kieren te breken" „En ik zei Morrice met grooten nadruk „Morgen zal ik vrij zijn, vrij om wraak l' nemen!" Ainslie zuchtte. ,,Jij weet tenminste wat het lot is van je Seliefde, maar ik word nog steeds gekweld oor onzekerheid. Marjorie Stapleton als zij al in leven is, wat ik soms kan wen- sthen van niet is daar ginds alleen en zonder vrienden. Haar vader is dood en aan f'j" e["d gekomen op een manier, die een liefhebbende dochter tot waanzin kon brengen; haar vriendin is eveneens dood. En zij heeft vijanden, die ze meer zal vree zen dan den dood. Als die eens schande over haar hadden gebracht!" „Daar had ik niet aan gedacht Toch blijft er altijd nog hoop voor jou. Maar ik te ik heb in het geheel geen hoop!" Dit zeggende liet hij het hoofd op de borst vallen. Als alle luchthartige naturen kon hij zich niet boven zijn leed verheffen, nu dit waarlijk zob aangrijpend was. „Morgen zal ik een vrij man zijn ging hij voort. „Daar ben ik zeker van. En dan zal ik wraak nemen op dengene, die Barbara Carcroft den dood heeft aangedaan „Nu je daar zoo volkomen van overtuigd schijnt te zijn, Dick, wil ik je een groote gunst verzoeken: mocht je soms in de gele genheid zijn wat te hooren van mistress Stapleton, wil je dan wel bedenken, dat zij Barbara's trouwste vriendin was en mijn geliefde?" „Dat beloof ik je. Als ik soms ontdekken mocht, wat haar overkomen is, dan zal ik doen, al wat in mijn vermogen is, om haar te helpen. Zooals je zegt: ze was de vrien din van mijn Barbara". Dit zeggende stond hij op en ging. Dien nacht droomde Hugh Ainslie, dat Marjorie hem van verre riep, maar dat er een ijzeren muur tusschen hen was, die niet verbroken kon worden. De verschrikkingen van den droom ver dwijnen echter in de werkelijkheid van den dag en het was een geweldige uitval, waar toe de koningsgezinden dien volgenden morgen overgingen. Van de zes ter dood veroordeelden werden er vier met de kameraden naar het kast«' teruggedreven, terwijl tot e twee, die vlucht ten, inderdabd Dick Morrice behoorde. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6