sS' g'Ls;,.1934 2 DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. een a.n.w b.-avond. Qemeentemden EGMONDBINNEN. 'fxaüiHciaai Vlieuws Politiek van het P.E.N. En de tariefsverlaging. EGMONDBINNEN ZIJPE. HOORN. £aud* en J-uinBouut JngeaoHdeH Stukken DE LOONEN IN WERKVER SCHAFFING. secretarie-ambtenaar, 1 electr.-techn. inge nieur, 1 klompenechilder, 14 kantoorbedien den, 2 administrateurs, 34 transport- en 203 los-arbeiders gedeeltelij werkloos: metaalindustrie 55, tabaksindustrie 10, overige beroepen 4; jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in di verse beroepen 27 vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedienden, 2 winkeljuffrouwen, 2 dienstboden, 5 dag meisjes, 4 werksters; geplaatst: 52 werkzoekenden. Alkmaar, 17 Nov. 1934. De direteur voornoemd, ED. VAN DEN HEUVEL. De alom bekende A. N. W. B.-Toeris tenbond voor Nederland, zal op 22 en 23 November in de Harmonie een tentoon stelling van zijn werk en filmavonden organlseeren. Dat de A. N. W. B. een instelling van algemeen nut is en eigenlijk de vriend van iedereen, die het toerisme beoefent, hetzij per auto, fiets, motor, trein, boot, te voet of te paard, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op de wegen, mag algemeen bekend worden geacht. De A. n. w. B. is gegroeid van Wiel- rijdersbond tot algemeenen Toeristen hond- De Bond ontwierp in 1913 den eersten Bondswandelweg en heeft er thans een groot aantal in verschillende deelen des lands uitgezet. Dat ons land verlost is van tollen is voor een niet gering deel te danken aan den a. n- w. b. Ontzaglijk veel heeft de Bond gedaan voor de verbetering van het Nederland- sche wegennet en voor het aanleggen van rijwielpaden, waarmede tienduizen den gemoeid zijn geweest. Hoezeer en op hoe velerlei wijze de A. N. W B. heeft gearbeid voor de ver keersveiligheid, is velen bekend; wie het niet mochten weten, zullen dit kun nen vernemen op beide genoemde dagen Het behoud van natuurschoon maakte al Jaren een belangrijk deel van het werkprogram van den A. N W B. uit Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den A. N W B. veilig. Hij weet, dat deze Bond de oudste en best geoutilleerde vereeniging is op het gebied van toerisme te land en te water, dat hij banen effent en veilig maakt, en het ideeële genot van reizen en trekken verschaft op een wijze, die bewondering en erkenning heeft gevonden. De relsinlichtingen en reisolannen en voor buitenlandsche tochten daaren boven de onmisbare grensuocumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron van genot en gemak. De Bondsbelangen zijn Volksbelangen ge\yfirden, zoodat bevordering van ie belangen, die de A, n. w. B. voorstaat, identiek is met de bevordering van de belgngen, weike heel de natie raken en ten goede komen. Daarom raden wij iederen automobi list, motorrijder, wielrijder, voetganger, watertoerist, ruitertoeriet, alsmede den koetsier, den voerman, den landbouwer, kortom ieder, die van de land- en water wegen gebruik maakt, hetzij voor genoe gen, hetzij voor beroep of bedrijf, de tentoonstelling of een der filmavonden burgemeester, de wethouders, leden van den te bezoeken. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Bos. Na de opening volgde eerstde beëediging van den nieuwen gemeente-ont vanger, waarna deze door den voorzitter als volgt werd toegesproken. „Als voorzitter acht ik mij gelukkig, dat ik de eerste mag zijn om U met uw nieuwe functie te feliciteeren en ik hoop, dat het U gegeven mag zijn den naam van gemeente ontvanger met eere te dragen. Het is een mooie, maar ook zware betrekking. Het ver heugt mij tevens, dat U met 6 van de 7 stem men werd benoemd, die bewijst wel, dat de raad vertrouwen in het dagelijksch bestuur stelt, welk vertrouwen wij hopen niet te be schamen. Het is een zware taak, daar er meerdere d'n8e.n zullen voorkomen, die niet gemakke lijk zijn uit te voeren. Voorts zult U tact moeten hebben om met menschen om te gaan, menschen die U hun nood komen kla gen en naast uw instructie als gemeente ontvanger zult U ook de noodige soepelheid moeten betrachten. Ik zou mij het schild van den gemeente-ontvanger met de volgende woorden willen voorstellen: „goedheid, eer lijkheid en voorkomendheid maken ons be mind bij Ood en bij de menschen" en ik twij- felniet of op deze manier zult U de moei lijkheden overwinnen, ik hoop van harte, dat het U gegeven mag zijn hier lange jaren als ontvanger te werken, en dat het U gelukken mag de rekening niet met een nadeelig maar m n u" VoordeeI'(? saldo te doen sluiten!" hierna- f ^0r'eg,e8' 8em.-ontvanger, zeide „Hoewel nog eenigszins onder den indruk van de plechtigheid van de beëediging voel ik mij gedrongen U met een enkel woord te danken voor het vertrouwen mij geschon ken. Ik zal mijn best doen de belangen der gemeente te behartigen en ik twijfel niet of dit zal mij met Gods hulp gelukken". Van de Vereenigingen van Nederlandsche gemeenten was een schrijven ingekomen, waarin een voorbeeld was opgenomen om in beroep te gaan naar aanleiding van de de bedrijven opgelegde omzetbelasting. Deze belasting bedroeg over de eerste drie kwar talen voor het Electr. bedrijf reeds ruim 190. Het bezwaarschrift is niet tegen der, aanslag, maar tegen het feit, dat een distri butiebedrijf deze belasting van zijn verkoop verschuldigd is. De raad ging met het be zwaarschrift accoord. De gemeentebegrooting 1934 kwam goed gekeurd terug. Van den minister van sociale zaken kwam bericht binnen, dat de werkverschaffing te H^rlT1fngd was tot M December 1934. Qtih.iHi. te Alkmaar verzocht een ih?'w« !Lrarun m4enin?' da* het bil lijk was deze school een subsidie te verlee- nen, daar men wettelijk verplicht is bij te dragen indien die leerlingen H.B.S. of Gym nasium zouden bezoeken. Echter werd een subsidie gevraagd van 150 per leerlingen per jaar en vonden B. en W. dit te hoog zij stelden voor 100, indien dit op de begroo ting zou worden goedgekeurd. De raad nam dit voorstel aan. ,,Yan ped- Staten was een schrijven inge- ÏÏÏSÜ k" ontwerp-regeling der jaar wedden burgemeesters, secretarissen en ont vangers. 'iJ3* ï00rzitter deel£te mede> da* de korting tot dusver was een tijdelijke van 6 be- neven» 10 penaioensstorting, deze tijde lijke korting zou nu een definitieve worden van 10 De heer Bras vond het jammer voor den nieuwen ontvanger. Zonder discussie ging de raad met het ontwerp accoord. De voorzitter deelde mede, dat de ge meenterekening 1932 met enkele opmerkin gen was terug gekomen, alsmede de rekening der bedrijven. De gevraagde wijzigingen brengen geen verandering In de eindsaldi. De raad ging accoord met de wijzigingen, de opmerkingen op de rekening van het Electr. bedrijf zullen nog met den accountant worden besproken. B. en W. stelden voor den gasprijs te ver lagen In verband met de concurrentie van de goedkoope petroleum, waardoor steeds minder gas verbruikt wordt, dus niet gedaan, omdat het bedrijf zoo rijk is, maar gedwon gen door de omstandigheden. De prijzen zijn thans 10 cent voor z.g. gewoon gas en 11 cent voor muntgas. Het voorstel luidde thans de prijs voor gewoon zoowel als muntgas te brengen op 9 cent. De heer de Waard opperde, dat als doot verlaging van den prijs het verbruik zou toenemen het misschien nog beter zou zijn den prijs op 8 cent te brengen. De heer de Waard vroeg tevens nog eens naar de mogelijkheid van aansluiting van zijn perceel nu de tram was opgeheven. De voorzitter antwoordde, dat zoolang de spoorrails daar nog lagen de aansluiting nog wel op bezwaren zou stuiten, daar de financieele voorwaarden, die de spoorweg- maatschamij over het algemeen stelde on overkomelijk zijn. De voorzitter zou het geen bezwaar vin dij den gasprijs b.v. tijdelijk te brengen op 8 cent nu de wintermaanden komen en blijkt het, dat de menschen ondanks deze verlaging toch minder gas verbruiken, dan in het voorjaar den prijs weer op 9 cent stellen De heer van de Reep vond later verhoo- gen verkeerd en zou dan maar liever nu 9 cent nemen. Na eenige discussie over het voor en tegen van 8 cent werd met algemeene stemmen besloten het voorstel van B. en W. aan te nemen en den gasprijs te stellen op 9 cent, B. en W. stelden voor de nminfster te ver zoeken ingaande januari 1935-wederom in werkverschaffing aan te vange met bagget- werk. De reden van aanvang met Januari is, dat naar alle waarschijnlijkheid er dan 99 bijdrage van het Rijk terugkwam en nu on geveer 40 Het vorig jaar was met mede werking van de Uitwaterende Sluizen met dit baggerwerk begonnen, dit zou dan gereed worden gemaakt. De voorzitter deelde mede, dat de heer de Nijs per 1 November ontslag heeft gevraagd als agent der Arbeidsbemiddeling. Dit ont slag werd hem inmiddels eervol verleend, daar echjer benoeming, schorsing en ontslag van den agent volgens de arbeidsbemidde- lingswet berust bij den raad werd bekrachti ging van dit ontslag door den raad verzocht De raad ging hiermede accoord, evenals met de benoeming in deze functie van den nieuwen gemeente-ontvanger, De heer van ae Reep vroeg of de werkloo zen thans ook een kolenbon kregen. De voorzitter antwoordde, dat de kolen- toeslag reeds Werd uitbetaald. De heer Straathof heeft klachten gehoord over het veelvuldig vootiomen van ongeluk ken op den hoek Slotweg—Schoolstraat. De voorzitter deelde mede, dat ook hier- ovep ip JB. en W. reeds was gesproken, ei was zelfs geopperd een spiegel te plaatsen, dit leek echter te duur een spiegel vlak bij de school! Bovendien Was de voorzitter van meening, dat zelfs een bord niet veel nut zou hebben, daar de voorgekomen ongeluk ken alle gebeurd waren met auto's van inwo ners. De overige raadsleden waren ook van meening, dat deze hoek niet zoo gevaarlijk was. De heer Straathof had gehoord, dat Eg- mond aan Zee de personeele belasting had verlaagd van 200 op 100 opcenten. Indien dién mogelijk was, zou spreker dat voor deze gemeente ook willen voorstellen. De voorzitter zag in dat besluit niet ved meer dan een groot gebaar, de regeering schreef dit immers voor. De heer Bras vroeg of het niet mogelijk was bij het aanstaand baggerwerk te zorgen voor beter onderdak voor de werkloozen, dit waren varkenshokken. De voorzitter had hierover reeds gespro ken de Uitwaterende Sluizen zouden zich hierover met de regeering verstaan, daar deze hokken ook destijds door de regeering bij de Zuiderzee waren gebruikt en daarvoor goedgekeurd, zij schenen aan de voorschrif ten te voldoen. Hierna ging de raad in geheime zjtting ter bespreking van de verbetering van den Vennewatersweg. lijkheid van den directeur zeer groot en zijn taak buitengewoon omvangrijk is, de tegen woordige functionaris daartegen ten volle is opgewassen. Overigens wordt verwezen naar de reorganisatie, die in hoogere rangen van het P.E.N. i» geschied. Ged. Staten oordeelen dat de toestand der provinciale bedrijven tot een gematigd opti misme aanleiding geeft. Voor het P.E.N. kunnen de tijdelijk ingevoerde tariefsverla gingen nog voor 1935 worden verlengd; voor het P.E.N. kon tegen 1 Jajiuari as een tariefsverlaging worden aangekondigd. Hiertegenover staat, dat aan de vooral voor, het P.E.N., mede in verband met mogelijke wijzingen in de techniek, zoo dringend nood zakelijke reserve, slechts een in feite te ge ring bedrag 'zal kunnen worden toegevoegd. Van een monopolistische positie kan, voor al wat het P.E.N. betreft, moeilijk worden gesproken. De concurrentie ondervonden van andere licht- en krachtbronnen, leidt tot eene scherpe tariefstelling. De crisis gaat inderdaad niet ongemerkt aan het P.E.N. voorbij; zij doet zich het meest gevoelen ir de stroom levering aan de grootindustrie. Ging in de laatste jaren het aantal grootverbruikers regelmatig vooruit, het stroomverbruik bleef stationnair. Ook in de stroomlevering voor verlichting en huis houdelijke doeleinden is de crisis merkbaar, doch niet in die mate. De stroomlevering aan de zelf-distribu- eerende gemeenten gaat nagenoeg niet voor uit; die in de rechtstreeksche gebieden neemt nog op bevredigende wijze en regelmatig toe. Groote voorzichtigheid in de bedrijfsvoe ring zal geboden zijn en wordt dan ook be tracht. Hoe moeilijker de tijden zijn, des te meer zal het voor de provincie als geheel van belang zijn dat de opwekking en distri butie aan huis van electrische energie in handen zijn van één goed geoutilleerd lichaam dat ovef in alle opzichten gesocia liseerde krachten beschikt en dat levert te gen de laagst mogelijke prijzen, dus zonder dat op de levering winst wordt gemaakt. De tijdelijke tariefsverlaging zal ook voor het jaar 1935 gelden. Ged Staten vestigen op het tij Jelijk karakter van deze verlaging nogmaals de aandacht. Na de talrijke in de opvolgende vergade ringen der Staten op dit gebied gehouden besprekingen en de daarbij genomen beslui- In tegansfelling met andersluidende beweringen is door wetenschappelijke onderzoekingen van Dr. A. Krupski, Prof. aan de Universiteit te Zürich, uitgemaakt, dat de coffeïne door het organisme slechis zeer langzaam ver werk» wordt en bij geregeld gebruik van koffie dus de functie van hart en zenuwen voortdurend onder de onge- wenschfe prikkelwerking van de coffeïne te lijden heeft. Koffie Hag is gegarandeerd cotfeïne- vrij en dus onschadelijk voor hart en zenuwen. m In de Memorie van Antwoord op het Al gemeen Verslag der afdeelingen van de Prov. Staten van Noordholland omtrent de begrootingeh voor 1935 der provinciale be drijven, merken Ged Staten op, dat hoewel niet valt te ontkennen dat de verantwoorde ten achten Ged. Staten de directe levering aan huis door het P.E.N. een gewijsde zaak. De jongste beslissing der Staten, waarbij na verwerping van een voorstel van tegengestelde strekking een crediet van 1.000.000 werd verleend, vormt een af sluiting van deze reeks van besluiten. Ged. Staten kunnen niet inzien hoe een zoo be langrijke kwestie van beleid zou kunnen worden beschouwd los van «lies wat stuk voor stuk tot het innemen van dit standpunt heeft geleid. Ged. Staten zijn van meening, dat de fis cus een te groot bedrag aan omzetbelas ting heft van de electriciteitsbedrijven. Te gen den aanslag is beroep ingesteld. Mocht dit het gewenschte resultaat opleveren, dan zullen uiteraard de afnemers de voordeelen daarvan plukken. Ged. Staten zijn overtuigd dat de ge- wenschte uniformiteit in tarieven eerst zal kunnen worden bereikt zoodra alle distri butie-bedrijven in het concessiegebied in handen van de provincie zullen zijn over gegaan. Bij het invorderen van stroomgelden wordt de noodige soepelheid betracht. Bij niet betalen wordt niet zonder meer tot af snijding overgegaan. Afnemers met geringe middeleh kunnen gratis een s'paarbus verkrijgen. Hiervan wordt op ruime schaal momenteel tot een aantal van 7878, gebruik gemaakt. Ged. Staten ontkennen met nadruk, dat het oppervlakte-tarief ertoe zou leiden, dat de minstdraagkrachtigen een hoogen prijs voor den stroom betalen. Het tegendeel is het geval. Gedep. Staten achten het woord winst on juist. De regel geldt, dat op de provinciale bedrijven geen winst wordt gemaakt. Zou den overschotten optreden, die niet noodza. kelijk zijn voor het vormen der hoog noodi ge reserve, dan zal tot tariefsverlaging wor den overgegaan, zooals trouwens reeds her haaldelijk is geschied. Wat de vraag betreft of het Prov. Elee- triciteitsbedrijf van Noordholland een slui tende begrooting kan krijgen zonder uit breiding der levering aan hui», wordt op gemerkt, dat het P.E.N. sinds het jaar 1924 een sluitende begrooting heeft. Aan de gemeenten Castricuii^ Andijk en Zuid- en Noord-Schermer is een aanbieding gedaan. Met de gemeente Egmond aan Zee, zijn besprekingen geopend om tot een aan bieding te geraken. De gemeente Limmen heeft het openen van onderhandelingen ge weigerd. r GROOTEBROEK. De heer K. Bark, rijksveldwachter alhier is bevorderd tot brigadier-titulair, Na 1 Dec. a.s. wordt hij ingedeeld bij de verkeersbriga- de der rijkspolitie. Wij vernemen, dat het plan bestaat hedenavond een raadsvergadering te beleg gen ter verdere bespreking en beslissing aangaande de verbetering van den Venne watersweg. Wij vernamen, dat de rijks werkverschaf fing bij Staatsboschbeheer weer voor werk- looze arbeiders uit deze gemeente Zal wor. den opengesteld. Uit een overzicht van Maatschappelijk Hulpbetoon over de eerste negen maanden van het jaar, betreffende de steunuitgaven en de kosten van werkverschaffing, vermel den we het volgende: Allereerst valt op, dat de tijdelijke bedee lingen, waaronder vallen de steun-uitkeériri- gen aan kleine kooplieden en venters, de ra ming met een bedrag van 15316 hebben overschreden. De steun aan crisis-werkloozen bleef echter 7620 beneden de raming, ter wijl de vaste bedeelingen en de steun aan niet-crisiswerkloozen, de raming met resp. 5760 en 8127 overtroffen. De uitgaven voor de werkverschaffing be droegen in totaal 101.135, dit is 10.240 minder dan geraamd was. Het aantal werkloozen blijft nog steeds stijgende en bedroeg op 29 Sept. j.1. 3641, dit is 73 meer dan op denzelfden datum van het vorige jaar. TOEWIJZING VAN biggenmerken VOOR HET SEIZOEN 1935. Door de Nederlandsche Veehouderij centrale wordt het navolgende bekend gemaakt: Gedurende het seizoen 1934 (1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935) werden aan de gewesten in totaal 2.520.000 stuks big- genmerkeh toegewezen. Op grond van de cijfers betreffende binnenlandsche consumptie, export en huisslachtingen is het Bestuur der Cen trale van meening. dat ten aanzien van de periode 1935 (1 Januari 1935 tpt 1 Januari 1930) een toewijzing van 2200 000 stuks biggenmerken rationeel te achten is. Uitgaande van de daartoe door de Provinciale Landbouw-)Crisis-Organisa ties verstrekte gegevens betreffende de aantallen merken, welke door hen aan de ondedrscheidene groepen varkens houders werden toegewezeu, werd de conclusie getrokken, dat de beoogde be perking op doeltreffende en billijke wijze verkregen zou kuhnen worden, in dien aan de categorie der varkenshou ders met een bedrijf van minstons 8 H A. cultuurgrond, waarvan de opper vlakte voor tenminste 20 bebouwd is met de gesteunde gewassen tarwe, sui kerbieten, vlas en fabrieksaardappelen (hierna aangegeven door: categorie II), een ongeveer 2 maal zoo groote beper king werd opgelegd ais aan de categorie der overige varkenshouders (hierna aangegeven door: categorie I). Vervolgeri's werd a&n de hand van uit voerige becijferingen voor elke der bei de vorenbedoelde categorieën varkens houders een toewijzings-schaal opge steld. In deze schalen werd o.a. vastgelegd, dat geen verdere beperking zal worden opgelegd aan de varkenehouders van ca tegorie I, wien voor 1Ö34 7 of 14 merken werden toegewezen, alsmede aan de varkenshouders van categorie II, wier toewijzing-1934 7 bedroeg. Daarbij is be paald, dat ook de tot categorie I behoo- rende stamboekfokkérs, die in 1934 voor extra-merken in aanmerking kwamen, niet verder beperkt zullen worden, ter wijl ten aanzien van de tot categorie II behoorende stamboekfokkers, die in 1934 voor extra-merken in aanmerking kwamen, zal gelden, dat het aan elke pfovincialé Landbouw-Crisis-Organisa-: tie afzonderlijk overgelaten wordt te be palen, hetzij, dat deze fokkers niet ver der beperkt zullen worden, hetzij, dat de vaststelling van hun toewijzing 1935 volgens de voor categorie I opgestelde schaal zal geschieden. Hierbij wordt op den voorgrond ge steld, dat inzake de toewijzing van extra- merken de desbetreffende regeling voor het nieuwe seizoen zoodanig gewijzigd zal worden, dat daarmede wordt vast gesteld. dat voor deze toewijzing alleen in aanmerking kunnen komen houders van ster-zeugen of van daarmede d"or do commissie van toezicht op de selec- tieme3terijen gelijk te stellen geïmpor teerde zeugen. Verdere becijferingen leidden vervol gens tot het resultaat, dat voor het sei zoen 1935 aan de onderschedene gewes ten de navolgende aantallen biggenmer- ken toegewezen kunnen worden: Groningen 74.500;' Friesland 122.000; Drente 241.000; Overijsel 296 000: Gel derland 448.000; Utrecht 147.000; Noord holland 100.500; Zuidholland 226000; Zeeland 47.000; Noordbrabant 324000; Limburg 174.000 biggenmerken. Totaal Nèderland 2.200.000 biggenmerken. Heiloo, 14 November 1934. Mijnheer de Redacteur! Wilt U zoo goed zijn onderstaand in Uw blad te plaatsen. Het medegedeelde door Uw correspondent te Heiloo over het loon der arbeiders aan de werkverschaffing, heeft mij ten zeerste ver ontwaardigd. Hij schijnt er steeds op uit om critiek uit te oefeoen op deze menschen, ter wijl de „renteniers" zijn algeheele sympathie hebben. Hij kent er onder deze die minder inkomen hebben, dan de arbeiders, boven bedoeld. Dan zou ik die maar niet meer bij de categorie „renteniers" rangschikken. Waar haalt die man den moed vandaan om te be weren, .dat een gezin van zes personen te veel heeft aan f 19, althans acht hij dit in komen te hoog. Mijn n.an geniet ook het voorrecht(P) om bij die arbeiders te be- hooren en mijn huisgezin bestaat ook uit zes personen. Nu zou ik Uw correspondent twee vragen willen stellen; le. Hoeveel acht hij voldoende loon voor de betrokken arbeiders, en 2e. Hoe en waaraan moet het besteed, want hierin zou ik gaarne een lesje van hem willen hebben. Laat mij U dit zeggen, dat er voor huur 4 af moet, verplichte ziekenfondsen ruim 1dan nog electrisch licht en brandstoffen er schiet zoo ongeveer elf gulden over om van te „leven". Waar moeten nu Weeding, schoenen, enz. van betaald worden? Zij, die zelf kinderen hebben, weten wel wat die kosten, daar zal ik het dus niet over hebben. Zou het Uw correspondent misschien tot troost strekken, als ik zeg, dat zijn „rente niers" niet alleen belasting betalen? Wij, als werkloos.gezin, betalen nog f 15.38 aan per soneele belasting. Dit moet dus ook nog van dat veel te hooge loon af. Werd dit loon mindèr, dan zouden ongetwijfeld de rente niers bewerkt worden om op te brengen voor Crisis Comité of anderzins om den nood te lenigen. Daar Uw correspondent al meerdere malen de gewoonte had om op aie wijze over deze arbeiders te schrijven, verwondert het mij, dat nog nooit één van hen de pen opgenomen heeft, om die dingen eens recht te zetten. Misschien durven zij niet, want er is veel risico aan verbonden. Er is een spreekwoord dat zegt: Slechts de waarheid doet pijn. En als er nu in zoo'n ingezonden stukje dingen voorkomen, die ongewenscht zijn, dan moet die persoon zich voor een soort, ja, ik noem het maar krijgsraad, verantwoorden. Dit heeft nog onlangs de heer Koene onder vonden. Of zij worden geschorst voor een week omdat zij de waarheid gezegd hebben. Enfin, degene, die deze dingen het meest in de hand werkte, is nu gelukkig afgezwaaid. Ik zou met mijn grieven nog wel een poosje door kunnen gaan, we hebben genoeg bij onderviriaing, maar ik hou graag nog wat pijlen op mijn boog; 't kan noodig zijn voor later. Met hartelijken dank voorde plaatsing, M. H.-D. Onze correspondent, wien wij het boven staande ter inzage zonden, schrijft ons: Onder dank voor de inzage vaa het inge- zondene van M. H.D., welke voor mij geen onbekende is, wil ik kort zijn. Niet onderge- teekende, maar de onbekende schrijver in het s. d. orgaan heeft de kwestie aangesneden. In mijn commentaar heb ik enkel weerge geven de ontstemming van een groot deel der burgerij over dt genomen raadsbesluiten van 3' October j.1. Een ontstemming die ver klaarbaar is en waar ik mij als de brief schrijfster dat nog niet begrepen heeft? aansluit. Correspondent A. C. 275. Door den verkeerden wisselstand, was de trein .die Piet en Drein moest hebben, een zijlijn ingereden en nu zagen de stationschef en Drein en Piet hun trein heql in de verte voorbij rijden. 276. Piet en Drein hadden zelf het meest de last van hun ondeugendheid. De nacht was koud en toch moesten ze die onder den blooten hemel doorbrengen. En Drein zat Piet de heele tijd te plagen met zin verwijten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7