D. O. S.-Alcmaria 1—3. Ernstig Verkeersongeval DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Een snelle en goede wedstrijd. ALKMAARSCHE BOYS- HOLLANDIA ALKMAAR l-VRONE I 2-1. door defect aan stuur. Merkwaardig, nietwaar, dat Alcmaria in haar uitwedstrijden zooveel meer succes heeft dan op eigen veld. Merkwaardig ook, dat Alcma ria in de uitwedstrijden ook beter speelt dan thuis, dat de meeste spelers buiten de stad met veel meer overleg spelen en alles veel systematischer doen. Hoe komt dat? Aan het terrein ligt het hem niet, want het Alcmariaveld doet niet onder voor de meeste terreinen, is zelfs een van de f>este velden in Noordholland. Aan den wil, om thuis goed te spelen, ligt het hem natuurlijk ook niet. Er moet dus een ande re oorzaak zijn. 't Is natuurlijk niet gemakkelijk, om deze ooi zaak op te 6poren, maar wel is het frappant, dat een der spelers ons na afloop van den wedstrijd van gisteren vertelde, hoe verschillend het publiek in Utrecht en inAlkmaar was. In Utrecnt moedigde men zijn spelers aan op spon tane wijze, hier in Alkmaar is er altijd een categorie, die meent, dat veel ge- krijsch de spelers tot grootere daden in spireert. Maar zei de speler ons daar wordt je maar „zwiebel" van. Wij zu;len dit onderwerp op 't oogen- iblik maar laten rusten (wij komen er wellicht binnenkort nog wel eens op te rug) en gaan thans eens zien, hoe Alc maria daar in Utrecht van D. 0- S. won. Toen wij het terrein eens bekeken, dachten wij, dat Alcmaria heel veel moeite zou hebben, om de terreinmoei lijkheden te overwinnen. 't Was een klei-veld, dat vrij glad was, dat betrekkelijk smal was en dat tamelijk bol gevormd was. Dat waren dus lastige factoren voor de withemden. En toen wij de D. 0. S.-ploeg gedurende de eerste drie kwartier aan het werk hadden gezien, begrepen wij, dat die club wel successen had moeten boeken. Immers, de ploeg speelde een snel spel met steeds maar weer openen op de vleugels, met harde schoten van het bin- nentrio. Dat eischt veel van de verdedi ging der tegenpartij. En Alcmaria? Dat wist niet hoe D. 0. S. speelde. Natuurlijk merkte men al gauw, dat D. O. S. een stevig partijtje voetbal speelde, maar 't wasoQ^en^®" een eerlijk, fair partijtje, waarin ™en steeds trachtte den bal vrij P Welnu, Alcmaria speelde haar eigen snel voor zoover dat mogelijk wis Geen Waald verdedigend systeem, Tooai- iaatst tegen A. F. C, maar een vlug partijtje met halen naar beide vleu gels, met goed kou werk van de half linie en zeker werk van het achtertrio. Deze wedstrijd herinnerde ons aan den uitwedstrijd tegen Hil versum, dien Alcmaria even eens won. En net als toen, was Alcmaria in het veld ook dezen keer wellicht de mindere, maar daartegenover stond, dat haar aanvallen veel sneller en veel gevaarlijker waren dat die van D. 0. S. Vooral na de rust, toen D. 0 S. er alles op zette om te winnen en de verdediging daar door eenigszins mede naar vo ren trok, was het gevaar van de D. 0. S. veste niet van de lucht, 't Gevolg was dan ock, dat een der doorbraken den doorslag gaf. Toen eindelijk werd de zege een voldongen feit. Niet eerder en niet later. Alcmaria, dat den toss had gewonnen (al beteekende dat dezen keer niets, nu er geen wind en geen zon was), begon heel goed cn toog direct ten aanval, waarbij de D. 0. S.-doelman al direct toonde, dat hij zijn plaats waard was. Eenige scho ten werden door hem zeer correct on schadelijk gemaakt. Maar daarna werd Jongmans aan de tand gevoeld. Een paar onverwachte en verre schoten werden op zijn doel afge vuurd, die echter geen onheil stichtten, want Jongmans redde en, werkte zij het ietwat langzaam iyeg. Opnieuw nam Alcmaria (iet ipitiatief en weldra kwam het eerste doelpunt. Gerritse had een hal. toegespeeld- ge kregen,t reuzelde eigenlijk veel te lang en toen hij wou voorzetten, ging de trap Via een der backs corner. Gerritse plaat ste den hoekschop hoog voor het doel, een korte doelworsteting volgde- en Peereboom was er net op tijd'bij, om-het leer in het net te drukken (d—1). Dat was 7 minuten na het begin en waarschijnlijk was een tweede doelpunt direct daarop gekomen, als de scheids rechter niet voor de een of andere over treding had gefloten. Nog hield Alcmaria het beste van het spel, maar Hamstra kon in deze periode geen enkelen bal in zijn macht krijgen en toen succes uitbleef en de D. O. S. verde diging met harde trappen eindelijk op luchting kon brengen, kregen wij een snellen D. O. S. aanval te zien over den linkervleugel. Echter, de links-binnen schoot te vlug en te hoog. En direct daarop schoot de spil, na een corner van yegl ^0 grooten ■&fst&nd, oV<?r do Icit. Dat deed hij even later nog eens en toen bieek de algemeene fout van de DOS -voorhoede: de aanvallen werden wel goed opgezet, maar over 't algemeen schoot men te haastig, van te grooten afstand en daardoor ook onzeker. Want hoewel er tal van nieuwe D. 0 S.-aanvallen volgden, de Alcmaria-ver- dediging bleef stand houden en Jong mans behoefde slechts enkele keeren actief in te grijpen. Intusschen hadden Gerritse en de Jong elk een kansje vergooid door tre - ze.en en was Hamstra in de gelegenheid geweest om te toonen, dat „hij er beter in kwam. Hetzelfde was het geval met Burger, die het eerste kwartier moest zoeken naar een goede verdediging. Hij toch had de gevaarlijke linkervleugel tegenover zich en had daardoor een zware taak. De druk op het Alcmaria-doel b'eef en Ooms en Bijlsma moeiten voo'-tdurend ingrijpen, wat hun best af ging. Ooms had zijn afwachtende taktiek gem-ei laten varen, viel voortdurend aan, kjpte en trapte hard en zag zelfs kans. om ettelijke ballen naar de voorhoede te plaatsen, waardoor ook de D. 0. S.-de- fensie verplic.it was, om op haar hoede te blijven. Een tijdje kregen wij toen middenspel te zien en waren beide partijen beurte lings in den aanval, maar weldra werd de thuisclub weer sterker. En toen kwam de gelijkmaker. Het was weer 'n snelle aanval van den rechtervleugel, de binnenspeler had den bal, Ooms liep terug naar het doel in plaats van aan te vallen, een schot volg de, dat tegen den paal ketste en meteen was de rechts-binnen weer in het bezit van den hal en scoorde van zeer dichtbb'. I'at urde in de 43ste minuut. Nog kreeg Gerritse een kans, maar hij zette niet voor en deed dus niets nuttigs, even later strandde een Alcmaria-aan- val op buitenspel en toen was het rusten (1-1). De tweede helft. De tweede helft werd door beide par tijen weer met een hoog tempo ingezet en het was weer D. 0. S., dat de eerste corner te nemen kreeg. Resultaat leverde deze niet op. En eenige aanvallen strand den op Ooms, terwijl Jongmans een lastig schot heel mooi stopte. Meteen was na een verren trap de bal bij Hamstra, die naar voren rende, een lange pass gaf en voordat men er op bedacht was, had Peereboom met een ontzettend hard schot het tweede Alc maria doelpunt gemaakt, zes minuten na de rust. 21 voor Alcmaria stond het dus en bijna was dadelijk de gelijkmaker gekomen, toen de snelle links-buiten van D. O. S. fraai voorzette en de rechtsbinnen net tegen den paal schoot. Lengers transporteerde 't leer natuur lijk vlug naar zijn eigen voorhoede. Echter, een nieuwe periode van D. 0 S. overwicht volgde, Jongmans werd toen flink aan de tand gevoeld, redde eerst door tijdig uitloopen, daarna door 6tompen en een derden keer door 't leer tot corner te verwerken. Maar deze hoek schop leverde, evenals een paar anderen, geen succes op en steeds hield Alcmaria een voorsprong. Trouwens, elk oogenblik kon die voor sprong vergroot werden, want de witte voorhoede hunkerde naar verre ballen, om er dan snel mee weg te gaan. En ook nu waren deze uitvallen veel gevaarlij ker dan de aanvallen van D. 0. S., om dat ze sneller werden uitgevoerd. Na twee Alcmaria doorbraken nam D.0 S. voor den zooveelsten keer het ini tiatief over, doch een voorzet van rechts bleek zoo verrassend, dat de linksbinnen er niet van durfde profiteeren, hoe schoon de kans ook was. Een vrije trap op het Alcmaria-doel zou bijna noodlottig zijn geweest, als de Iinks-binnertman niet buiten spel had gestaan. Nu floot de scheidsrechter een seconde voordat het leer in het net vloog. Even wist Alcmaria het spel weer te verplaatsen en onmiddellijk trok ook de witte halflinie mee ten aanval. Hamstra miste echter twee keer, Gerritse deed precies hetzelfde en toen had Hamstra pech, want een hard schot van hem suisde precies voorbij het doel. Maar het was slechts uitstel, want een komisch doelpunt zou volgen. D. 0. S. had n l. weer een poging ge daan, om gelijk te maken, Ooms trapte den bal ver naar voren, plotseling had de Jong hem te pakken, rende op het doel af, schuin voor Peereboom en de rechts back, de eenige tegenstander op dat mo ment, wist niet, wat hij doen moest. Zijn aarzelen werd hem noodlottig, want toen hij op de Jong wou afkomen, verhinder de Peereboom dat en zonder moeite na derde de Jong den keeper en gaf dezen geen schijn van een kans! De stand was toen 13. Met nog 9 minuten te spelen leek de overwinning een feit. Wel bleef het spel snel. Wel trachtte D. 0. S. nog op te halen, maar Alcmaria speelde nu veel vrijer, forceerde nog een doelworsteling voor het D. 0. S.-doel en versterkte toen nog even de verdediging. Er was geen doorkomen aan en het einde beteekende een 31 nederlaag voor de Utrechtsche club. Een goede wedstrijd. Wanneer wij nog even den wedstrijd globaal bekijken, dan moeten wij aller eerst opmerken, dat hij veel van de spelers gevergd heeft. Het veld was ta melijk zwaar en het tempo bleef gedu rende alle 90 minuten zeer hoog. Dat beteekende dus naast uithoudingsver mogen ook een groote 6nelheid. Het pleit voor de Alcmaria ploeg, dat zij over 't algemeen het tempo zoo goed volhield. Er was geen inzinking, geen fataal kwartiertje. Uit het verslag zal men natuurlijk moeten opmaken, dat D. O. S. in het veld over t algemeen sterker was. In derdaad was dat zoo, maarze was niet productief. Nu trof de D. 0. S. voor hoede het niet, dat de Alcmaria-defensie en halflinie zoo goed in vorm waren. Een Ooms van gisteren bijvoorbeeld is iemand, die zekerheid geeft. Hij was de beste van het echtertrio, waarin de beide anderen toch zeker wel goed wa ren. Als Jongmans nu eens eerder weg werkte, zou de defensie nog sterker worden. De prachtig getrainde v. d. Vall heeft een fiaaien wedstrijd gespeeld: trapvast, harde schoten naar de vleugels en magnifiek kop werk. En zijn buurlui de den weinig of niets voor hem onder. De voorhoede maakte drie doelpunten Dat is voldoende, natuurlijk! Maar 't zou nog beter kunnen, wanneer Gerritse vlugger voorzette en zich niet te vaak dood liep in den cornerhoek. Gerritse stichtte wel veel verwarring, maar hij kan veel productiever zijn. Het Utrecht- sche publiek vond Peereboom verrevveg den gevaarlijksten man en ook de D.O.S.- menschen hadden respect voor hem. Tusschen Gerritse en Peereboom stond Homan voor het eerst weer. Hij had het niet gemakkelijk, omdat er snel gspeeeld werd en het terrein zwaar was. Over 't algemeen was de linker-vleu- gel sneller, vooral toen Hamstra èr weer beter in kwam en niet meer goochelde. Maar het vijftal heeft gevochten voor de overwinning en die is behaald. D. 0. S. heeft een goede ploeg, die in een hoog tempo kan spelen. Ze zocht haar heil in open spel en het veldwerk van allen is heel goed. Alleen, het zui vere schot ontbrak gisteren en boven dien werd geen der spelers ook maar één seconde vrijheid gegeven. Intus schen een prettige ploeg, die ook goed tegen verlies kan. De scheidsrechter had door de goede onderlinge verstandhouding een gemak kelijke taak- Hij floot niet te veel en wist drommels goed het verschil tus schen „hands en hands". En nu: volhouden! Elke wedstrijd eischt alles van de spelers, het tempo zal vermoedelijk steeds hooger worden. Daarom blijft trainen en nog eens trai nen noodzakelijk voor iedereen. Withemden, doe je best! Van een spannende ontmoeting:, een ongeval, duisternis en een witte bal. Het ongekende ent housiasme zegeviert. De Alkmaar—Hoorn-ontmoeting behoort weer tot het verleden en de talrijke Boys aanhangers zijn niet teleurgesteld, omdat de rood-wit geblokten een zeer verdienstelijke 21 zege wisten te behalen, ten aanschouwe van een record aantal bezoekers. Zeer mooi in alle opzichten was de ont moeting niet en buitengewoon jammer was het zelfs dat de wedstrijd voor bijna een half uur gestaakt moest worden, door een ongeval, v. d. Hilst overkomen. Kon de wedstrijd door het late komen van Hollandia pas om kwart over twee aanvangen, genoemd ongeval was mede oorzaak dat de duisternis haar stempel zette op het einde van de ontmoeting. De witte bal bracht echter uitkomst en men kon het spel weer voldoende volgen. Het begin was voor de Alkmaarders niet erg bemoedigend. Hollandia nam reeds da delijk het spel in handen en zette een flink tempo in. De gastheeren werden dan ook enkele malen wat overspeeld, doch konden het gevaar echter voldoende bezweren. Toch bleven de Hollandianen domineeren en het gelukten hen na 20 minuten de leiding te nemen. Toen pas kwamen de Boys wat meer los, hun aanvallen werden talrijker, doch het inmiddels dik verdiende tegenpunt kwam slechts enkele minuten voor rust. Na rust kwamen de Boys geducht opzet ten en de Hoornsche verdediging moest vaak alle zeilen bij spannen om meester te blijven van het terrein. Haring en v. d. Rol de oude voetbalrotten van wel eer bleken voor heeter vuren te hebben gestaan, want zij beheerschten op kalme wijze de situatie. Reeds was er een ruim kwartier gespeeld en de Alkmaarders hadden nog steeds het beste var» 't spel, toen plotseling dien Alk- maarschen spil bij een gevaarlijke door braak, een ongeval overkwam, een ongeval, dat een stagnatie bracht van 28 minuten, daar men den gewonden speler niet van het terrein duifde verwijderen, alvorens medisch advies werd ingewonnen. Men heeft nog in overweging genomen de ontmoeting te staken, doch de resteerende tijd werd ten slotte nog verwerkt. Het uitvallen van v. d. Hilst had een vol gende elftal-wijziging naar voren gebracht: Weel, sph; Brouwer, rechtshalf en Booy, rechtsbinnen. Gingen de eerste aanvallen naar beide kanten, plotseling zette de Boys een ogekend enthousiasme in en het Hoornsche ontsnapte enkele malen aan groot gevaar. Het winnende doelpunt, dat geruimen tijd in de lucht hing, kwam dan ook na een kwartier en alles wees er op, dat het vonnis over de Hoornsche ploeg was geveld. Nog menig gevaarlijke aanval volgt, doch de Hoornsche defeqsie staat paraat. Dan doet de duisternis zich geducht gelden en een witte bal brengt uitkomst. Wat de Alkmaarders ook probeeren, de gasten komen er nu wat beter in en het einde komt zonder verandering. Als we de Alkmaarsche ploeg even onder de loupe nemen, dan doen we een zeer goede ontdekking: dat de verdediging er thans heel wat beter in was dan ooit te voren en indien dezen vorm wat gehandhaaft zou kunnen blijven, is het groote aantal tegengoals ver moedelijk eens van de baan. De halflini was weer goed op dreef en de omzetting was gelukkig geen verslechtering. In de voorhoede deed men vaak zeer goede dingen en vooral de linkervleugel was wel zeer actief, doch als voorwaartsen hadden de Hoornsche verdediging waar vooral de jeugdige doelwachter Kors en de linksback v. d. Rol prima werk verrichtten een zeer groot struikelblok gevonden. Zooals hier boven vermeld, viel het werk van doelman Kors en v. d. Rol te looven, terwijl de spil Haring ook zijn plaats nog volkomen waard is. Hollandia is in haar voorhoede aan het experimenteeren en erg gunstig geslaagd zijn ze op dit gebied nog niet. De linkervleuger bleek wel het gevaar lijkst, doch de nieuwe midvoor is ook niet den man op de rechte plaats. De wedstrijd. Het is reeds kwart over twee als we de volgende opstellingen binnen de lijnen zien: A 1 k m. Boys. H. Keesen. Koster. Slikker. Weel. v. d. Hilst. Licht. Indri. Brouwer. Kwadijk. Boots. De Grand. Scheidsrechter Luyken. Kooij. v. Dijk. v. Duimen. Freeze. Boom. v. Kalken. Haring. Veenboer. v. d. Rol. Horsman. Kors. Hollandia. De eerste aanvallen zijn voor Hollandia, totdat plotseling 'n corner op 't Hoornsche doel wordt geforceerd, die Indrie echter achter plaatst. Hollandia geeft echter nog de toon aan en Keesen magenkele malen zijn kunnen laten zien. Reeds zijn 20 minuten gespeeld als plotseling Boom doorbreekt, aan Freeze afgeeft, die van dichtbij Keesen onhoudbaar passeert O1. Vreugde bij de talrijke Hoornsche bezoekers, doch de gastheeren raakten niet van hun stuk, integendeel, er werd geducht aangepakt en de Hoornsche verdediging kreeg het enkele malen zeer zwaar. Enkele overtredingen van Horsman volgen, doch de vrije schoppen van v. d. Hilst büjvea onbenut. Eenmaal hadden de Alkmaarders bijna geluk, doch Horsman kopt het leder juist uit den doelmond. Nadat de Grand uit goede positie naast schiet, besluit Boots een goede ren met een hard schot, dat juist tegen de kruising komt. Ook de Hollandianen zitten niet stil, doch vinden de Alkmaarsche verde diging nu in goede conditie. Bijna kopt v. d. Pol uit een Alkmaarsche aanval in eigen doel, doch de gelijkmaker blijft uit. Nog enkele minuten, dan zal de rust aan breken. Dan een plotselingen uitval en met een hard schot in den rechter bovenhoek maakt Boots gelijk 11. Nog een vrije trap van Weel, die echter naast gaat. Dadelijk na rust enkele wederzijdsche aan vallen en eenmaal redt Weel keurig, terwijl Brouwer een voorzet van Kwadijk juist naast kopt. Voor een overtreding van Hersman een vrije trap, juist buiten het beruchte gebied, v. d. Hilst zet zich achter den bal, doch het schot gaat naast. De druk duurt voort. Plotseling breekt v. d. Hilst door, doch wordt op het kritieke moment ten val ge bracht, waardoor de wedstrijd voor een klein half uur moet worden gestaakt. Als er opnieuw wordt begonnen, zetten de Boys geleidelijk aan 'n geducht offensief in met een ongekend enthousiasme en wat velen verwachtten, Weel geeft een schuiver, Kwa dijk verandert even van richting en het leder rolt in de linkerbenedenhoek, zoodat de stand 21 is. Nog volgen eenige geduchten aanvallen, eenmaal heeft Weel bijna succes, ook Hol landia zal het nog even probeeren, doch het einde komt zonder verandering. Hoewel deze overwinning volkomen was verdiend, kon het spel van de groen-witten toch lang niet die hoogte bereiken als in den wedstrijd tegen Andijk. Men verviel weer teveel in de oude fout, drie gewonden. Op den Rijksweg vlak bij de plaats, waar il woont, reed gisterenavond uw auto. Toen u plotseling sterk moest rem men gebeurde er door een wonder - gelukkig - niets. Maar wanneer u niet onmiddellijk uw auto in orde laat brengen komt er misschien morgen zoo n bericht »ls hierboven staat over u in de krant! het spel tekort te houden, waardoor de Vrone- achterhoede steeds gelegenheid kreeg in te grijpen. Over den wedstrijd, welke door scheids rechter Schmidt uitstekend werd gefloten, het volgende: Alkmaar neemt direct het spel in handen en komt herhaaldelijk voor het Vrone-doel, doch tot doelpunten weet zij het niet te bren gen. Men probeert steeds den bal in het doel te drijven inplaats van te schieten. Het spel werd veel te kort gehouden, waaraan de halflinie schuld had, door de meeste ballen in het middenveld te plaatsen, inplaats van de vleugels in het spel te betrekken. Van Os krijgt een goede kans tot doelpunten, doch schiet nog jui3t naast. Waarom deze bal nog links genomen? Dat had dan een zeker doel punt geweest. Vrone weet zich dan een oogenblik los te werker», profiteert van het opdringen van de Alkmaar-halflinie en neemt de leiding. Alkmaar scoort dan den gelijkmaker door een misverstand op de Vrone-achterhoede. Wanneer Kuis daarna een prachtkans tot scoren krijgt, wordt hij ten val gebracht, waarvoor de scheidsrechter een strafschop geeft. Schoonhoven weet echter niet beter te doen dan de bal juist in de handen van den keeper ter schieten. Hoeveel maal is dit nu reeds gebeurd dit seizoen? Met den stand 11 komt de rust. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Alkmaar steeds aanvallend, doch doelpunten weet zij niet te maken. Kort voor het einde breekt v. d. Stok dan goed door, de bal komt bij den vrijstaande» Kuis, die er na eenigen bedenktijd nog juist weet te scoren. Nemen wij in oogenschouw dat Alkmaar uit de laatste 3 wedstrijden 5 punten haalde en thans, nu de eerste helft achter den rug is, totaal 10 punten heeft, dan is er reden tot tevredenheid. Het kan echter veel beter, en wil men ook in de tweede helft de noodige resultaten be reiken, dan zal men het spel meer open die nen te houden. En voor alles: schieten! Wielrennen. Wielerclub „Alcmaria". De tijden, op de Home-trainers gemaakt na een trainingsweek, leverden over verschil lende afstanden reeds aardige resultaten op: 500 M. sprint (staande start): H. Bol 22.4 sec.; A. Zuidam 23.6 sec; J. Hollebeek 24.2 sec. 1000 M. sprint: P. Joon 54.8 sec.; A. Zuidam 55.4 sec.; G. Oukes 56 sec. 10 K.M. H. Bol 8 min. 56 sec; F. Roo- beek 9 min 59 sec.; P. Joon 10 min. 2 sec J. Hollebeek 10 min. 8 sec.; Jb. Homan 10 min. 50 sec.; J. Frijn 11 min. 6 sec. Wielerclub „De Kampioen". Deze vereeniging hield sprintwedstrijden over 1000 M.G. Klomp 5 ptn.J. Wide- hoff 6 ptn.; W. Tol 7 ptn.: C. Holtus 8 ptn.; R. Rover 9 ptn.; H. Scheffel 10 ptn. Wielerclub „A.S.V. Victrix". De Alkihaarsche wielerclub A.S.V. Victrix heeft op 25 November een afstandrit gehou den, waarvan de uitslag als volgt was: A klasse, afstand 67 K.M.: 1. C. Hooger- huis in 2 uur 16 minuten; 2. J. Groot; 3. J. Pronk. B klasse, 50 K.M.: 1. J. van Beek in 1 uur 38 min.; 2. J. Schipper; 3. D. Groot. C klasse, 33 K.M.: 1. K. Kusch in 1 uur 7 min.; 2. J. de Bood; 3. L. Prins en N. Tamis. Junioren, 16)4 K.M.: 1. Chr. Schipper in 36 min. 30 sec.; 2. J. Sroet; 3. J. Ravenstein. DE WOLFF GEOPEREERD. In de ziekte van De Wolff is helaas een verandering ten slechte gekomen. Had de dokter aanvankelijk verklaard, dat alle ge vaar geweken was Zondag stortte de Am- sterdamsche wielrenner plotseling ineen, zoodat de behandelende geneesheer een spoed-operatie noodzakelijk achtte. Deze is, naar wij vernemen, goed geslaagd. 285. Dan zou Drein maar alleen probeeren om naar het hotel te gaan. Doch toen hij de groote hall van Hotel Royal, waar ze zouden logeeren, binnenstapte, werd hij door een bediende weggejaagd, die tot hen» riep dat landloopers en bedelaars werden gr i 286. Toen Drein zijn wedervaren aan Piet vertelde, werd deze kwaad. „Wat, riep hij, ze weigeren ons?! Ga mee Drein, ik wil eens zien of ze ons niet toelaten. Ik heb geld in mijn zak om kamers te betalen voor wel honderd landloopers en bedelaars".

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11