SCHAGEN. BROEK OP LANGENDIJK. STOMPETOREN. DE RIJP. WEST-GRAFTDIJK. WIELINGEN. W ARMENHUIZEN, AKERSLOOT, Tot voorzitter werd dan gekozen de heer B. Leyen; daar deze echter reeds bestuurslid was, moest een ander bestuurslid worden gekozen. Hiervoor werd gekozen Adr. Schol ten. De contributiercgeling zou blijven zooals ze was. Daarna dankte de penningmeester den af tredenden voorzitter voor het vele wat hij voor de flfd- had gedaan; als bewijs van er kentelijkheid werd hem een kistje sigaren sigaren overhandigd. in de rondvraag vroeg de heer C. Witte brood of de penningmeester ook een vergoe ding kre?§- waaroP werd geantwoord, dat die 'gesteld was op 25. B- en W. stelden in den raad voor althans de meerderheid, geiet op rapport der raads commissie het G. E. M over te willen doen voor 233000 aan het F E. N. met bepaling, dat de baten en lasten van; het G. E. B., op den datum van de overname, buiten beschou wing zullen blijven. De minderheid wil het laatste aanbod der directie P.E.N. aanvaarden, met dien verstande, dat aan de door de directie geboden bedragen van 156000 en 12000 wordt toegevoegd het bedrag van 280OQ0, wik bedrag vol gens de directie noodig zou zijn voor ver betering van het net, welke verb.hring aiet noodig zijn. Na een zeer lange discussie werd een- nieuw commissievoorstel aangeboden, waar bij bepaald wordt; op het bod van het p E- N. niet in te gaan De gemeente Schagen wil het bedrijf liquideeren. De kapitaalslasten P. E N en de berekening concessie worden ingeschakeld, doch op basis van de overname som, groot f 83000. De raad sprak zijn bereidheid uit, om het G. E. B. aan het P. E N. over te doen voor 215500, overeenkomstig berekeningen van het commissielid Schoor',, waarbij echter de gemeente het bedrijf liquideert en de kas- saldi, banksaldi, vorderingen en schulden niet aan het P. E. N. overgaan en overigens de voorwaarden 5 t. m 11 in het laatste aan bod van het P. E. N. van kracht blijven. Dit alles mits door het P. E. N. dit laatste vóór 1 Jan. 1935 wordt geaccepteerd. Met 8—2 stemmen (1 was afwezig) werd dit belangrijk besluit aangenomen. Voor stemden weth. de Vries, de heeren van Nulard Stam, Klaver. Schoorl, Buiskool, Orsel en Bakker. Tegen wethouder Blaauboer en de heer de Neer. Vanwege de Chr. Nationale Schoolver- eeniging werd evenals vorige jaren weer de traditioneele ouderavond gehouden in 2 lo kalen der Chr. school. De voorzitter, de heer J. Balder, memoreer' de de zware taak die in deze dagen van haat en ongeloof rust op de schouders van het on derwijzend personeel en riep te dien op' zichte de hulp der ouders in om bij de opvoe ding hen in die taak te steunen tot vermeer' dering der kennis niet alleen, maar ook in tijden van moeite en druk kracht te zoeken door het geloot in Christus. Hierna werd Het woord verleend aan den heer van -fu»en die een onderwerp behandel de ow liet ïlcekn „een zonde waaraan onze jeugd zich schuldig maakt". Er op ge- We2f,Sih^nh tvl0^ satani£h verstikkende macht is en aantast het Godde lijk wezen. Verschrikkelijk is het den naam des Heeren ïjdelijk te gebruiken als een krachtterm of uiting van verworg en daarmede Gods oordeel over zich zelve in- te roepen. Een groote verantwoordelijkheid rust hierbij op de ouders welke zelf dienen een goed voorbeeld te geven tegenover hunne kinderen. Mej. de Bruin behandelde het stelsel Mon- tessorie en liet op duidelijke wijze de revue passeeren hoe de methode van onderwijzen is op deze scholen. Hierna werd gepauzeerd en een druk ge bruik gemaakt van het bezichtigen der werk zaamheden door de kinderen op school ver' richt. De heer IJtsma behandelde hierna „opvoe ding en gebed", en wees er op hoe het gebed steeds moet zijn een innige uiting des har ten en spreken met God. Zoo ook heeft het bidden met kinderen een eigen karakter. Er moet een verheffende invloed van uitgaan Oprecht bidden is een uiting der ziel welke zich tot God opheft. Na de behandeling der onderwerpen volg de hierop een aangename gedachtenwisse- ling. Bij tiid en wijle werd thee en koek gepre senteerd en gezongen, waarna deze aange name en gezellige avond door den heer Buiize werd besloten. Dat de proef met toeslag der overheid in het vrije bedrijf voor deze gemeente in elk opzicht als ges'aagd mag worden geacht, moge wel hieruit blijken, dat van het begin af gemiddeld een 16-tal arbeiders zijn werk- zaam geweest en nog zijn. Door 't uitglijden van de vaarboom viel de tuinbouwer A. uit Heerhugowaard in het Bruggediep. Door het ijlings toeschieten van eenige omstanders, we'ke het ongeluk zagen gebéuren, wist men den drenkeling behou den op het droge te brengen, welke alzoo met den schrik en een nat pak vrij kwam. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan als werkloos ingeschreven 27 transportarbeiders, 26 landarbeiders, 3 tim merlieden, 1 bakker, 1 metaalbewerker. OEESTMERAMBACHT. (OOSTEDIJK en MOLENGEERZEN.) Vrijdagamiddag vergaderde het bestuur en hoofdingelanden van bovengenoemdtn polder op de gewone plaats met een commis sie uit den Ringpolder. De voorzitter, de heer Jb. Swan, opende met woord van welkom, al hanteerde de voor zitter wel met eenige aarzeling de voorzit- tershamer, daar het zeer waarschijnlijk de laatste vergadering van spr. zal zijn. Medegedeeld werd, dat de opzichter de heer H. Tauber, wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. ste?C voorz'tter hoopte op zijn spoedig her- ctpmÜw werd 1?e<fc&edeeld, dat een tweetal teerri n'p"8'»11! |fonden worden geconver- bracht Vnn °P 4 1/4 worden ge- £r 1 worHlnrK Róssing moet ech deet vnnr rJ b®taa'd. Nadien is het voor- deel voor den polder echter 3/4 van de kanafS V3n >'rondcn ten behoeve van de kanalisatie werd goedgekeurd. veracht in ïnWV7"niging De Toeko™t den Doidèr Tp? Schnjven' het zomerpeil van uen polder met ingang van 1 Anril a s te verhoogen met 5 c M P .„^B vereeniging Groentecultuur te Broek Kr SJE. ,slecht, *ewas Ketesld- dit lagen watersfaS* WOrcien geWeten aan den t.«2; meerderheid van het dag. bestuur was tegen inwilliging van het verzoek w™ wnhuiZ6,J en °udkarspef betoogden, tegen het verzoek te zijn. De banne Noordscharwoude bij monde van den heer j. Ootjers sprak zich'uit voo A "Van het peil' Vooral aan de Oostkant bn de veenakkers is het peil wel zeer nadeehg bij groote droogte. De heer nattpn? 'M n wel rekenin!ï houden met den i.tdae„^n,rS.te'peil al,iid 1,08 De heer P. Slot, Broek op Langendijk, sloot zich bij den laatsten spreker aqn. Men want W .dt.bllllJkheid betrachten in deze, want we hebben een polder van 4800 H A. waarin zoowel hoog als laag land ligt. bpr. zou er voor zijn, dat in droge tijden wat meer water in den polder werd gelaten. De heer Borst, Harenkarspel, wees er op, dat men met het algeméén belang rekening moest houden. Spr. was er wel voor, dat bij groote droogte het peil iets werd verhoogd bijvoorbeeld 3 c.M. De heer C. Kroon gaf een overzicht Van den waterstand tijdens de droogte. Bij een droogte zooals men die dit jaar heeft mee gemaakt, droogt het drie duim per dag in Na eenige besprekingen wera besloten het verzoek niet in te willigen, doch in voorko mende gevallen zal het water iets boven peil worden gehouden. Er zal een duiker worden gemaakt in den ouden waterloop van de verbrande kopmolen, daar men eigenlijk bij groote droogte niet voldoende water in den polder kan laten loopen. De heer H. van Wonderen te Oudorp werd als nieuwgekozen hoofdingeland toegelaten. Hierna was aan de orde de verkiezing van een nieuwen voorzitter, daar de heer Jb. Swan wegens bereiken van den 70-jarigen leeftijd niet meer herkiesbaar is, Bij de tweede vrije stemming was de uit slag; dat de heer Jb. Kroon Jbz. te Oud karspel 7 stemmen kreeg en werd gekozen De heer P, Borst Harenkarspel vereenigde vier stemmen op zich. De heer P. Slot twee. De heer Kroon nam zijn benoeming aan. De voorzitter hoopte en vertrouwde, dat de belangen van den polder bij den heer Kroon, die in het openbare leven geen onbe kende fe, in goede handen zal zijn. Alge- meene felicitatie volgde. De heer Kroon dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en beloofde zijn beste krachten aan den polder te zullen geven, in samenwerking met de andere bestuursleden De aftredende molenmeester, de heer J Pranger, werd herkozen. Bij de rondvraag vestigde de heer P. Slot te Broek op Langendijk de aandacht van het bestuur op het bruggetje in zijn ge meente, dat noodig reparatie behoeft. Zal naar gekeken worden. De heer D. Swart bracht een schrijven ter sprake van het ambacht Westfriesland, waarin wordt gewezen op de mogelijkheid, dat een spui-sluis wordt gemaakt bij de Noordscharwo-uder sluis. Spr. zou er voor zijn, als daartoe, alle medewerking wordt verleend. De voorzitter dacht, dat deze zaak van de baan was, doch er zal zoo mogelijk sterk yoo.r worden geijverd. Hierna sprak de scheidende voorzitter eenige afscheidswoorden. Het heeft spr. met weemoed vervuld, dat hij zijn arbeid in dienst van den polder moet opgeven. Ver- g'n£ sPr' de gebeurtenissen, welke er tijdens zijn voorzitterschap zijn voorge vallen, na. De voorzitter wees hierbij op eten V°urUJw-ng 'n de *ecbn'ek' welke men had gehad bij de bemaling en de wegenaanleg in en door den polder verricht. De voorzitter n' i gelijklegging van Schermer- en Raaksmaatsboezem den polder geen schade mocht doen. De heer Swan memo reerde de prettige samenwerking met be stuur en hoofdingelanden, in het bijzonder woorden van dank richtende tot den oud- secretaris, den heer M. Kroon, die als gast aanwezig was, den te?enwoordigen secreta ris, den heer K. G. Reinders; den penning meester, den heer C. Brinkmanden opzich ter; machinist en tweede machinist. De voorzitter wenschte allen gezondheid en levenslust toe mede tot welzijn van den pol der. De heer C. Kroon sprak den scheidenden voorzitter toe als vriend en a's molenmeester den wensch uitende, dat de heer Swan zijn rust nog lang en opgewekt mag genieten. Ook de secretaris richtte eenige afscheids woorden tot den heer Swan, memoreerende dat er tijdens des heeren Swans bestuurslid maatschap 245 vergaderingen zijn gehouden, waarvan er slechts zes door hem zün ver zuimd. Wel een bewijs, hoe den scheidende de belangen Van den jiolder ter harte gingen. Spr. huldigde het optreden van den heer Swan als chef tegenover het personeel wien hij steeds het bezielend voorbeeld is geweest. Hierna voerden nog het woord de pen ningmeester, de heer C. Brikman; de heer J. Ootjers mede namens zijn schoonzoon, den opzichter H. Tauber; de oud-secretaris, de heer M. Kroon; de machinist, de heer Mooi- huizen; de heer D. Swart namens den Ring polder, die den heer Swan allen waardeerend toespraken. De heer Swan dankte voor deze woorden en sloot de vergadering, waarna men zich aan tafel begaf. Aan dit afscheidsdiner werd nog door verschillende heeren gesproken. Zaterdagavond had in 't café van den heer Kamsteeg de feestavond van de Vereen. Huisvlijt en rioralia piaats. Deze avonden mogen zich steeds in een groote belangstelling verheugen. Ook nu weer mocht de heer Huyser van Reenen, die den avond opende, een welkomstwoord rich ten tot een overvolle zaal. 't Programma vermeldde eenige nummers van 't Dubb. Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", dir. Corn. Jonker te Alkmaar- en 't optreden van het duo „Wi-Jo", dat met de revue ,,'t Komt dik in orde", uitbundig succes oogstte. Siompetoren viel bovendien de eer te beurt de primeui van deze revue te mogen meemaken. „Zang en Vriendschao" heeft volkomen aan de verwachtingen beant woord Dit ensemble heeft onder z'n be kwame leiding veel bijgedragen tot 't succes van den avond en oogstte een welverdiend applaus, 't Duo Wi-Jo is voor velen een ver rassing gebleken. Een inleidend praatje met de onmisbare kwinksiagen, waarbij ook nog wel haast natuurlijk even geuiverd werd, bracht al dadelijk contact met de zaal. En dat de heeren dit contact tot 't eind van hun revue hebben weten levendig te houden, verklaart volkomen 't uitbundig applaus, dat aan 't slot van den avond hun deel werd. Zonder deze revue op den voet te willen volgen, zouden wij als bijzonder geslaagd willen noemen 't tafereel: „In Volendara" door z'n kleurige aankleeding. Verder „de Auto-rijles", die herinneringen wakker riep aan onzen grootmeester der revue-artisten Buziau er» waarin dé lichtsignalen een wer kelijk geestige vondst genoemd mogen wor den. Van 't gedeelte na de pauze vermelden wij nog: „In de Alpen" Dit sloeg geweldig in, zoo zelfs, dat 't slot moest worden her haald. De presidente van de Vereen. Huisvlijt en Floralia, mevr. Kruimel, bracht aan 't eind van den avond den medewerkenden een woord van hulde en. dank, waarmede zij zeer zeker de tolk van de aanwezigen was De muzikale medewerking van dezen avnd be rustte bij 't ensemble Qebr. v. Meurs van Hoorn, dat de dar.slustigen tot laat in den nacht gezellig bijeen hield. Tot bestuursleden van de Rijper IJsclub alhier werden lurkozen de heeren A. Vrede- voort en J. van Straten alhier. Beide hebben hunne benoeming aangenomen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Nic. Oude- ians te Graffc, die eveneens zijn benoeming aanvaardde. De arbeiderstooneelvereeniging „Nieuw Leven" te Westgraftdijk gaf Zaterdagavonc haar eerste uitvoering in 1934. Opgevoerc werd „Moeders verjaardag" en „Ze krijgen elkaar". Er werd goed gespeeld en de ookomsi was goed. Met een gezéllig bal werd deze avonc beëindigd. FEDERATIEMAN VEP. VOOR VREEMDELINGENVERKEER. In het oudé Parkhotel te Hoorn hield bovengenoemde Federatie een druk bezochte vergadering onder presidium van mr. D Bieebaart te Callantsóog. De vergadering werd bijgewoond door de heer van Deventer, secretaris vin de A. N V. V. en later burgemeester Leemhorst van Hoorn. De voorzitter nam met instelling kennis van het overlijden van den heer Robers, lic van het hoofdbestuur. Zijn aandenken werc staande herdacht. Met groot genoegen nam de vergadering kennis, dat mr. J. P. Bos man te Alkmaar tot lid van het dag. bestuur in het hoofdbestuur was gekozen. Na een reeks van ingekomen stukken kwam aan de orde de tentoonstelling „Mooi Neder land" te Amsterdam. De opzet die peper duur is en maar liefst een f 60.000 kost is niets voor ons, a düs de vergadering. Wel werd betreurd (het doel de vreemdelingen tv wijzen op hun mooi eigen land had aller sympathie) dat de opzet zvo duur was zoo dat de V. V. V. met een bescheiden beurs niets kunnen doen. In het bestuur werden herkozen de heeren mr. J. P. Bosman Alkmaar, J. Fh. Schnei- ders Hoorn en G. Vcët. IJmuiden. De be groeting voor 1935 werd begroot op 350 Reorganisatie hoofdbestuur De Vereeni ging ,,'t Koggeschip' aldus de voorzitter, heeft die kwestie aan de orde gesteld. Men wil van net hoofdoestuur wat anders, wat beters. Zoo mogelijk een afdeeling voor buitenlandsche en buinenlsndsche aangele genheden. De alleen heerschapoij om T zoo uit te drukken wil 't Koggescbip weg heb ben. In Utrecht is die kwestie uitvoerig be sproken, er is een studiecommissie benoemd die o.m. bestaat uit mr. Breebaart en M. Bos man. Men wil het aansturen om o.m. provin ciale vertegenwoord''grng in het hoofdbestuur en meer zeggingsschap der aangesloten ver- eenigingen. Nadat de heer van Deventer de notulen van de vergadering te Utrecht had geciteerd en een toelichting had gegeven, werd goed keuring verleend Uitgave gids. De commissie, bestaande uit de""heeren Dinkelberg en Voet. gaf inlich ting. Een gids van handig formaat, waarin elke afdeeling clichés en tekst kan plaalsen De heet Butter uitgever te Hoorn, zal de uitgave kosteloos verzorgen voor een 500Ü exemplaren. De heer van Deventer vroeg- of de cóm- missie. vooral haar aandacht wiidde aan een handige uitvoering Laat die kreiné commissie den tekst verzorgen en ook zijn aandacht wijóen bit'v. aar de Beemster waar geer. aan gesloten V. V. V. ;s. Spr. is geen bewonde raar van advertenties in een gids, doch het is helaas noodig. De uitgave werd goedgekeurd. Reorganisatie autobustochten. De organi satie aldus ce voorzitter, is een mislukking. Daarom d't jaar-beter, aldus de vergadering. De secretaris ontwierp een schema voor een tocht naar alle winstreken uit Alkmaar en ook a's eindpunt. Besloten werd om het oordeel /an de af- deelii.gen af te wachten. A's plaat* voor de voorjaarsvergadering werd aangewezen Velsen. Na gehouden rondvraag' vereenigde men zich aan eer. lunch welke het hotel alle eer aan deed. Na afloop werd onder leiding van ien heer Butter oud-Hoorn bezichtipd. In de Keizerskroon werd door de V. V. V. Hoorn 'n thee aangeboden. Zoowel door de voorzitter van de V. V Hoorn als de voor zitter Brerbaart werden woorden dan dank geuit. Het was een mooie dag voor de Fede ratie van V. V. V.'s in Noordholland benoor den het Y. Qemeenie^uiden De raad vergaderde Donderdag onder voorzitterschap van wethouder Kaan. Aan mevr. A. Diepgrond werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwij zeres aan de O.L. school te Den Oever, in gaande den datum, door B. en W. te bepalen. Aan J. Hof werd voor een half jaar ont heffing van hondenbelasting verleend. Van Ged. Staten was ingekomen het ont werp voor een nieuwe salarisregeling voor den burgemeester, secretaris en ontvanger. Uit deze regeling blijkt, dat de tijdelijke kor ting van 6 pCt. in een vaste jaarweddever- mindering is omgezet, terwijl een verdere sa larisverlaging is doorgevoerd van 3 tot 4 pCt. De nieuwe regeling is ingegaan op 1 October j.1. Deze gemeente is geplaatst in de 6e klasse, De raad ging met deze regeling accoord. Aan het N.V.V.-petitionnement tot verbete ring van den werkloozensteun zal adhaesie worden betuigd. De ontwerp-begrootingen voor 1935 en van de zeegras-exploitatie voor 1934-1935 werden aangeboden. Op verzoek van den minister van economi sche zaken werd de winkelsluitingsverorde ning, na een paar wijzigingen, opnieuw vast- steld. Besloten werd de waarborgsommen gestort door de besturen der beide bijzondere scho len, groot respectievelijk 8542.40 en 4381.96, te beleggen bij de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten, die daarvoor 2i/è pCt. 's jaars vergoedt. Tot heden waren deze sommen belegd bij de Coöperatieve Boeren leenbank, doch Ged. Staten eischen een on derpand, wat door de Boerenleenbank niet wordt verstrekt. Voor de Bank voor Neder- landsche gemeenten wordt dit onderpand niet vereischt. Vastgesteld werden verordeningen tot hef fing en invordering van rechten voor het hebben van draadgeleidingen in of boven openbaren gemeentegrond. De in 1930 bij de N.V. Mij. voor gemeenté- crediet aangegane geldleening, per 1 Jan a.s. nog groot 120.000 zal worden gecon verteerd in een 4 1/4 pCt. leening Tot heden bedroeg de rente 4 3/4 pCt. Als vergoeding moet over het saldo 3/4 pCt. worden be taald. Verder werd besloten bij de N.V. Bank voor Nedjerlandsche gemeenten een geidlee ning aan te gaan, groot 110.453 46 tegen 41/4 pCt. 's jaars. Deze leening is noodig voor de financiering van uitgevoerde open bare werken en de stichting van een ncod- slachtplaats. B. en W. werden gemachtigd de gemeente- landerijen opnieuw publiek te verhuren, thans echter voor een termijn van 7 jaar. Bij de Coöjieratieve Boerenleenbank werd een kasgeldieening aangegaan van 50.000 tegen 41/4 pCt. rente en 1/8 pCt. provisie De leening af te lossen uiterlijk 31 Dec. a.s. Nog werd besloten de regeering te verzoe ken voor deze gemeente thans, nu verschil lende pierscnen niet meer bij de werkver schaffing kunnen worden geplaatst, een steunregeling in te voeren. Deze regeling is noodig voor alle arbeiders, die werkloos zijn, aangezien een onderscheid tusschen cri siswerkloosheid en andere werkloosheid hier niet is te maken. Verder kan de bepaling, dat de arbeiders in de laatste drie maanden ten minste 6 weken in het particu'ier bedrijf ge werkt moeten hebben, hier onmogelijk toege past worden. In verband met de ziekte van den burge meester, welke nog wel eenigen tijd zal du ren, werd overgegaan tot benoeming van een lijdelijken derden wethouder. Na verschillen de stemmingen werd in een herstemming tus schen de heeren Bosker en Oden, eerstge noemde met 6 stemmen benoemd. De heer Bosker nam de benoeming aan. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag half drie ten raaclhuize. De voorzitter, de heer H. Nolet, opende de vergadering met woorden van weikom waarna vaststelling der notulen volgde. Gunstig beschikt werd op een verzoek van de handwerkvereeniging „Handwerkvreugd te Schorldarn, gekomen om een lokaal der o. 1. school te Schooi ldani, voor het houden van een cursus in handwerken, in gebruik te mogen nemen. B en W. stelden voor, machtiging te ver kenen tot het in beroep gaan tegen de aan h-.t gasbedrijf uitgereikte aansiagen in de omzetbelasting, De voorziber deelde mede, dat dit een kwestie is tusschen de vereeniging van gas- fabrikanten en de administratie van de om zetbelasting. De administratie wil een be lasting heffen op de afleveringsprijs. terwijl de vereen.gir.g van fabiikanten van meening is, dat dit eigenlijk op de kostprijs moet ge- scnieden. De aanslag is op den verkoopsprijs in gevuld. Het voorstel van B. en W werd na deze toelichting zonder op- of aanmerkingen aan genomen. Verder werd medegedeeld, dat in net ver volg 4 op de gasleveranties aangeslotenen zal worden geheven. Besloten werd tot het vaststellen van een verordening op de benoembaarheid en de be- zo'dk-ing van den gemeente-veldwachter In het G O. was deze verordening vast gesteld en werd door den raad aldus vast gesteld. Op geldelijk gebied blijft het gelijk. De vergoeding voor een ïijwiel werd terug- gcbiacht van 50 op f 30. terwijl voor het pjlitiediploir.a 25 werd bijgevoegd. De salarissen. Ged. Staten stelden voor de jaarwedden van de burgemeester, secretaris en ontvanger in overeenstemming te brengen met een door Ged. Staten vastgestelde regeling. B. en W konden zich met deze nituwe regeling ver- eenigen- 1 Het salaris van de bu^emeester werd teruggebracht van f 27003000 op f 2550—f 2850. Het salaris van den secreta ris werd teruggebracht v*n f 23002850 op f 21502650. Het ontvangerssalaris v^n f 900 op 725. De heer De Gioot vroeg of men niet in de vierde klasse zou kunnen worden geplaatst inplaais van de derde. De voorzitter antwoordde, dat dit niet kon. De heer Mink zeide. zich er mee te kunnen vereenigen en ook de anderen gingen met het voorstel accoord. Ontslag handonderwijzeres. Daar aan de school te Schoorldam thans een vrouwelijke leerkracht is verbonden, stel len B. en W. voor, mej. W. A. M Krom met ingang van 1 Januari 1936 eervol ontslag te verkenen ais onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de schooi te Schoorldam. De heer Mink vroeg, of het onderwijs er niet onder te lijder, zou hebben, als de juf frouw ook met het handwerkonderwijs werd belast. Zou het onderwijs dan niet slechter worden? De juffrouw heeft evengoed al zes óf'7 klassen. Spr. dacht dat het voor het onderwijs misschien beter was, als de hand- werkonderwijzeres werd gehandhaafd. Wat kost het de gemeente? De kosten blijken f 150 per jaar te zijn. De heer de Geus was ei voor, dat de juf frouw van Schoorldam liet onderwijs gaf. Het gebeurt op Woensdagmiddag en bezui nigt men hierdoor 150. De heer Molenaar geloofde niet, dat de juffrouw het graag op de vrije Woensdag middag zal doen. Dat is de bedoeling van B. en W. ook niet. Het moet in het leerplan opgenomen worden, evenals op andere scholen. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. B. en W. werden gemachtigd, een kasgeld- leening aan te gaan van ten hoogste 50.000 tegen een rente van ten hoogste 4 Naar aanleiding van door Ged. Staten ge maakte opmerkingen werd de rekening over 1932 opnieuw voorloopig vastgesteld. Nu is het nad saldo teruggebracht op 21.704.83. Volgde de voorloopige vaststelling van de rekeningen 1933. De heer de Groot rappor teerde namens dc commissie tot nazien der rekening. De rekening van de gemeente sloot in uit gaven op f 165.743.24, ontv. 156.957.81. Het nadeelig saldo bedroeg f 8785.43, terwijl 'in de ontvangsten nog etn flink bedrag aan rijksbijdrage is geboekt. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten op 61 619.74, uitgaven f 64.557.02, nadeelig saldo f 2973.28, Het gasbedrijf had het eenige voordeelig saldo in 1933. De ontvangsten waren 59.057.38, uitga ven 57.770.45, batig saldo 1286.93. De buitengewone dienst sloot met een voordeelig saldo van 623.32. De rekening van het tuinbouwbedrijf sloot met een verliessaldo van f 1285.79. Het burg. armbestuur had f 22.716.30 uit gegeven en f 20.098.09 ontvangen, zoodat het nadeelig saldo 2618.21 was. De commissie adviseerde tot goedkeuring en aldus werd besloten. B. en W. stelden voor, een verordening op de heffing van besmettelijke ziektengeiden vast te stellen. Het gaat hier om de terug vordering van gelden, ten koste gelegd aan de ontsmetting van woningen waarin een besmettelijke ziekte geheerscht heeft. De verordening werd vastgesteld. De hef fing zal zijn bij een inkomen van: f 10001500 10 der kosten. - 'f 15002000 15 2000—2500 25 f 25003000 40 3000—3500 60 3500—4000 80 daarboven 100 Aan den h^-er J. de Nijs werd voor een half jaar optheffing verleend van honden belasting. Vervolgens werd de begrooting 1935 aan geboden. De raadsleden, behalve de wethou ders. zullen de commissie van onderzoek uit maken. Nadat eenige pensioengrondslagen werden vastgesteld en de toegepaste tijdelijke kor ting van 6 op de salarissen van de arbei ders werd gewijzigd in een vaste korting, werd de rondvraag gehouden. De heer de Groot verzocht, om zoo moge lijk een baggerregeling in het leven te roe pen gedurende de winter, waarbij de gelegen heid wordt opengesteld, dat de tuinders voor elkaar mogen baggeren. Er is weinig kool geteeld, zoodat het wel gerechtvaardigd is. Als het noodig mocht blijken, zullen B. en W. de benoo-iigde stappen doen zeide de voorzitter en daarna volgde sluiting. ^BucgecBjke Stand Overleden: Evert Schermerhorn, oud üO jaren. Guurtruida Verduin, oud 3 jaren, dochter van H Verduin en P. van Wonderen. Simon Leijen, oud 5 maanden, zoon van A. Leijen en G. van Wonderen. Ondertrouwd: Klaas Tenty te Graft en Maartje Popper. CASTRICUM (October). Geboren: Corneiia Antonius Anna d van J. Steeman en M. C. Rijs. Gerardus Nicolaas, z. van W Gijzen en C. Molenaa- Elisabeth Maria, d. van A. G. Schermei en M J. de Waard. Catharina Corneiia d van C. de Groot en G. A. Castricum. Ca tharina Johanna, d. van W. G. Ras en G. A. Dekker. Johanna Theodora. d. van L Scheerman en T. Castricum. Catharina Heiena, d- van S. P. Dekker en M. Zonnevehi. Getrouwd: Johai.-nes Gijsbertus Krim en Margaretha Biandjes. i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7