Agenda JCuttst m Wetenschap £uchtvaati £aatste betichten. 2i£nutieuws JbucgecüjAe Stand Stad en Omgeving. Weecbeticht DE DIEVEN SLAPEN NOOIT. Ook Uiver-geschenken welkom. Smirnoff 12'A jaar K. L. M.- vliegtuigbestuurder. 10EILIJKHEDEN VAN „HET SCHOUWSPEL". Wordt een oplossing bereikt? Verklaring namens den Kunst kring. DE MOORD TE NAARDEN. De kapeprsbediende veroordeeld tot 6 jaar. GENERAAL VON BLOMBERO ERNSTIG ZIEK- ERNSTIGE AANRIJDING TE DEN HELDER. CONFLICT „TELEGRAAF"— BARMATT. De zaak in hooger beroep. AVONTUREN OP DEN ZEEBODEM. Reprise in het Victoria-theater. TERAARDEBESTELLING G. CLOECK. LEZING: DE ABDIJ VAN EGMOND. Mevr, v. d. Schrieck spreekt voor dea R, K. Vrouwenbond. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Meisjes in nonnenkleed (rom.); hoofdrol Dorothea Wieck. Toegang eiken leeftijd. Cinema-Americain, half 8, hoofdnummer Ik ben een zwerver (rom.)hoofdrol Al Jolson Toegang eiken leeftijd. A. B. T„ half 8, hoofdnummer Het ge heim van den verborgen schat (sens., serie film, tweede deel); hoofdrol Richard Tal- madge. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 28 November. 8 uur, Harmonie, uitvoering Bilderdijk (verzorgd door de rederijkerskamer J. J. Cremer uit Haarlem). 8.15 uur, 't Gulden Vlies: N.V. Ver. Rot terd. Tooneel: Boefje. Stompetoren, 7.30 uur, bij Renses: Twee de Kamerlid Louwes spreekt voor den Vrij heidsbond. Donderdag 29 November. 7.30 uur, Harmonie, concert Bond van Chr. Zangvereenigingen. Victoria-theater, half 8, populair-weten- schappelijke voorstelling. Avonturen op den zeebodem en andere films. Toegang voor eiken leeftijd. 8 uur, De Unie, lezing over Chrysanten door den heer Spaargaren voor de Kon tien reizen naar Batavia had hij achter den rug toen kwam de Pelikaan. Twaalf en een half jaar, 11.000 vlieg uren, 2 millioen K.M., 18 Indië-vluchten scheiden thans de heer Smirnoff van voor hem èn voor de K.L.M. gelukkigen dag in Mei, toen hij zijn kracht en zijn kennis in dienst van de Nederlandsche luchtvaart stelde. En heel Nederland wenscht heden „Turk" van harte: nog vele jaren! Happy landings! Het „Soer. Hbl. maakt melding van het spoorloos verdwijnen van een aantal ge schenken aan de bemanning van de „Uiver". Het gaat hier om den voor de „Uiver" be stemde zilveren lauwerkrans met inscriptie, welke namens de Malangsche burgerij was aangeboden, zoomede om voor het Parmen- tier bestemde gouden polshorloge, eveneens namens Malang overhandigd en om den zil veren cigarettenkoker van Parmentier, die door de „Cercle Hellendoorn" werd aange boden. Het onderzoek is in gang, echter acht de politie het nog niet uitgesloten dat hier van een vergissing sprake is, en dat de bewuste geschenken nog te voorschijn zullen komen Vandaag is het 12 J4 jaar geleden, dat de heer I. W. Smirnoff als vliegtuigbestuurder in dienst der K.L.M. trad. De heer Iwan Wasil Smirnoff, die eenige jaren geleden de Nederlandsche nationali- teit verkreeg, werd den 30sten Januari 1895 te Wladimir geboren. In zijn jeugd wees niets er op, dat hij eenmaal de vliegerloop baan volgen zou; hij was integendeel be stemd om mijningenieur te worden. Doch eenige maanden voor hij naar de universi teit te Petrograd zou vertrekken, brak de oor log uit en Smirnoff ging als vrijwilliger naar het front. Bij de verkenners van net 96ste regiment infanterie verdiende hij het Kruis van Sint George, de eerste zijner vele oorlogsonderscheidingen. Na gewond te zijn geweest in November 1914, gelukte het hem bij de opleiding tot vlieger geplaatst te worden. Na 30 vlieguren vertrok hij weer naar het front en kwam bij een jachtescadrille Weldra was hij een ge ducht oorlogsvlieger, die in korten tijd den rang van kapitein bereikte. De revolutie, einde 1917, was voor hem het begin van jarenlang zwerven. Hij trok een oud soldatenpak aan en reisde in een goederenwagen naar Wladiwostok; de reis duurde 31 dagen; over Honkong en Saigon bereikte hij Singapore, waar hij zich als sol daat voor het Britsche leger liet aanwerven. Op voorspraak van den bekenden generaal der luchtmacht Sir Sefton Brancker kwam hij bij de Royal Air Force. Kort daarop werd de wapenstilstand gesloten. De heer Smirnoff werd instructeur voor de Russi sche vliegers, die uit Duitsche gevangen schap terugkeerden en zich in Engeland aan lieten werven voor de legers van Koltsjak, Denikin en Wrangel. Na ineenstorting van Denikin's leger kwam hij als assistent bij den Russischen luchtvaartattaché te Parijs en vloog daar toestellen in, bestemd voor Wrangei's formaties. Nadat Wrangei's leger een dergelijk lot getroffen had als dat van Denikin, keerde Smirnoff naar Engeland terug, waar vrienden hem aan een betrekking als werktuigkundige op Croydon hielpen Kort daarop trad hij als verkeersvlieger in dienst van de Belgische maatschappij Sneta, die vrijwel haar geheele vloot verloor bij den brand van een hangar te Antwerpen. Doch op Schiphol, waar hij herhaaldelijk met Bel gische vliegtuigen heengekomen was, kende men Smirnoff als een bekwaam vlieger en den 28sten Mei 1922 trad hij in dienst der K.L. M. De heer Smirnoff heeft den moeilijken be gintijd der Nederlandsche luchtvaart meege maakt en een spannend avontuur beleefd op den 19den October 1923. Op weg naar Lon den in een Fokker F3 met eenige passagiers aan boord, kreeg hij motorstoring boven het Kanaal. Hij slaagde erin het vliegtuig neer te zetten op een zandbank, de Goodwin Sands, die bij eb juist boven water uitstak Hij schoot lichtkogels af om de aandacht van de mannen op het nabije lichtschip te trekken doch vergeefs, niemand zag het vliegtuig in gevaar. De vloed kwam op, 't werd nood weer. Zware brekers beukten tegen de zanden en in den hoogsten nood schoot Smirnoff den laatsten lichtkogel afdie gezien werd op een voorbijvarend schip. Na een worste ling tegen de woeste golven werden de passa giers en de bestuurders van het vliegtuig ge red. Nooit hebben bekwaamheid en geluk Smir noff in den steek gelaten. Reeds in October 1928 maakte Smirnoff met de heeren Aler en Veenendaal zijn eerste retourvlucht naar Indië met 259 K G post aan boord, voor dien tijd een aanzienlijke hoeveelheid. Veer- in een met Naar wij vernemen hebben de bespre kingen, die gisteren te Amsterdam ge voerd zijn tusschen de vertegenwoordi gers van de leiding van den kunstkring „Het Schouwspel" en de vertegenwoor digers van enkele zich gedupeerd gevoe lende tooneelgezelschappen, niet tot een definitief resultaat geleid. Wat deze ge zelschappen betreft, waren aanwezig de heeren Frits Bouwmeester, namens „Het Nieuwe Schouwtooneel", Pierre Mols namens „De Vereen.^de Schouwspelers en Hans van Meerten, namens het „Groot Nederlandsch Tooneel". Laatstgenoemd gezelschap zcu naar ons nader is meegedeeld Maart a.s. voor „Het Schouwspel" tournee ondernemen, terwijl zulks het gezelschap van Esther de Boervan Rijk, dat niet aan de besprekingen van gistermiddag heeft deelgenomen, in Januari het geval zou zijn. Ook met Pierre Mols zou voor deze maand we derom een overeenkomst worden aange gaan. Namens de leiding van den Kunst kring „Het Schouwspel", welke organi satie te Utrecht haar hoofdkantoor heeft, werd ons medegedeeld, dat er geen sprake is van het niet langer voortbestaan van de verschillende af- deelingen, die „Het Schouwspel" in Nederland telt. Hoewel men ons toegaf, dat er zich moeilijkheden hebben voorgedaan, ver zekerde men ons, dat deze binnen den kortst mogelijken tijd zullen worden opgelost. Uitvoeriger toelichtingen ten deze zul len zeer binnenkort volgen. Men zeide ons nog, dat de afdeelingen van „Het Schouwspel", over geheel Ne derland verspreid, thans ongeveer 25000 leden tellen. (Ongecorrigeerd De vierde kamer der arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam wees vandaag vonnis in de strafzaak te gen den 32-jarigen kappersbediende A. C. V. uit Bussum, die op Zondag 18 Maart j.1; het 17-jarige meisje Everarda de Bruin, waarmee hij verloofd was geweest, heeft doodn - geschoten. De rechtbank veroordeel de verdachte wegens moord tot een gevangenisstraf van zes jaar, met aftrek van voorarrest. Het O.M. had 10 jaar gerequireerd. Van welingelichte zijde verluidt, dat de Duitsche Rijksweerminister von Blomberg reeds eenige tijd vrij ernstig ziek is. Hoewel in ingewij de kringen veel hierover gespro ken wordt, is er nog niets hiervan in de dagbladen doorgedrongen. De patiënt bevindt zich reeds sedert verscheidene weken op den Weissen Hirsch bij Dresden in een sanatorium, waar Hitier hem reeds eenige malen heeft bezocht, den laatsten keer nog Woensdag j.1. Gistermiddag heeft op de Binnenhaven te Den Helder een ernstige aanrijding plaats gehad. Het ongeluk is te wijten aan den heer A. A., die toen hij op zijn bakfiets zittende den weg wilde oversteken, geen teeken met zijn arm gaf. De auto van den marine-commandant waarin alleen de chauf feur gezeten was, naderde zoo dicht, dat van uitwijken geen sprake meer kon zijn. A. liep een vrij ernstige hoofdwonde op, terwijl later bleek, dat het linker been ge broken was. Het slachtoffer werd door twee officieren van gezondheid voorloopig ver bonden en per ziekenauto naar het marine hospitaal vervoerd. Voor de eerste Kamer der arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam werd van daag gepleit in de civiele procedure die Julius Barmatt tegen de „Telegraaf" aan hangig heeft gemaakt. Het betreft hier een beleedigingsactie tegen de „Telegraaf" op grond van een artikel verschenen op 12 Ju ni, getiteld: Wie is Barmatt" en „óns land mag niet de vuilnisbelt van Europa wor den". Dit artikel werd geschreven naar aanlei ding van een rechtbankvonnis in een vorig civiel-proces Barmatt contra de „Telegraaf' welke proces op 12 Juni eindigde met een veroordeeling van de „Telegraaf" tot beta ling van 500 schadevergoeding. Het dagblad heeft de schadevergoeding betaald, doch is in beroep gegaan. Het appél is nog hangende. Door het artikel van 12 Juni acht Barmatt zich opnieuw in eer en goeden naam aange tast Hij vordert thans 100000 schadever goeding wegens materieël geleden schade en 20000 wegens aantasting van zijn eer en goeden naam. Ook vraagt hij aanplak king van het vonnis althans publicatie in de dagbladen. Voor de „Telegraaf" trad op mr. G. J. Salm, voor Barmatt mr. E. Emme- ring. Mr. Emmering behandelde uitvoerig de voorgeschiedenis van deze zaak. Vervolgens besprak hij de bronnen, waaruit de „Tele graaf" de berichten over Barmatt putte en welke bronnen naar Pleiters meening onbe trouwbaar waren. Er is hier een beleedi- gend artikel verschenen, dat insinuaties be vat, onware qualificaties, onjuiste mede- deelingen en beweringen, waarvan de „Te legraaf" de onjuistheid kende. Pleiter ver zoekt toewijzing van de schadeloosstel lingen. Gezien de enorme belangstelling van den vorigen keer, heeft de directie van het Victoria-theater besloten, op veler verzoek nogmaals een reprise te geven van deze on getwijfeld spannende film. Immers, behalve van prachtige koraalconstructies, buiten gewone collecties planten en ontelbare vis- schen, kan men genieten van de sensationeele vangst van haaien en walvisschen en van den verwoeden strijd tusschen duikers en onderzeesche monsters, zooals poliepen en giftige slangen. De opnamen zijn heel goed en door meesterhand vervaardigd. Moge dan velen morgenavond van de ge boden gelegenheid gebruik maken. Een actueel en boeiend voorprogramma zal deze film vooraf gaan. GETROUWD: Petrus Godijn en Catharina Anna Kroon. GEBOREN: Trijntje, d. van Arie Klaaren en Alida Nieuweboer. OVERLEDEN: Arie Duijves 3 weken Onder groote belangstelling werd heden middag om half drie op de algemeene be graafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer G. Cloeck ten grave gedragen. Op dezen triesten herfstmiddag merkten we onder de belangstellenden op de begraaf - ilaats o.m. op den burgemeester, de direc trice van het Centraal Ziekenhuis, den in specteur van het lager onderwijs, den heer Dun. Verder waren er deputaties van den IJ.H.N., van de Alkmaarsche IJsclub, van de ijs baan De Quint, van de Kon. Rederijkers kamer Bilderdijk en van de afdeeling Alk maar van den Middenstandsbond. Een drietal kransen dpkte de baar. Namens de familie Verklaarde de heer Keuzekamp, dat de familie aan den uitdrukkelijken laatsten wensch van den overledene, om aan zijn graf niet te spreken, gaarne eerbiediging wenschte. Daarna bracht de heer Keuzekamp namens de weduwe, de kinderen en de verdere familie dank aan allen voor de laatste eer, aan den overledene bewezen. VRIEND BUIS WEER ZOEK! De bekende psychopaat Petrus Johannes Tuis, die langen tijd in het psychopaten- gesticht te Heiloo was ondergebracht en in dien tijd kans zag, om :en paar keer de beenen te nemen, heeft den laatsten tijd door gebracht in eenzelfde inrichting te Avereest Uit het volgende extra-politiebericht blijkt, dat de gladde jongen net als een vos, wel zijn haren, maar nog niet zijn streken heeft verloren De burgemeester van Avereest te Dedems- vaart verzocht aanhouding en voorgeleide van Petrus Johannes Buis, geboren te Vlaar- dingen op 12 Maart 1895, verpleegde in het rijksasyl voor psychopaten te Avereest. Signalement: lang 1.85 M.; zwart grijzend dun haar, achterovergekamd, meestal glad; achterschedel reeds kaal; zwarte wenkbrau wen; hoog voorhoofd; bruine oogen; lange spitse neus; mond en kin gewoon; ovaal gelaat; gezonde kleur, doch iets bleek; geen baard of knevel; kunstgebit; betrekkelijk lange hals; gekleed in grijs colbertcostuum, gestichts-onderkleeding, lage zwarte schoe nen, muiskleurige grijze hoed, blauwe over jas. Hij maakt een zeer netten indruk, is bui tengewoon geslepen, zal trachten ieder om den tuin te leiden, ook bij aanhouding. Hij is niet direct gevaarlijk, doch zal ongetwijfeld pogen bij magazijnen kleine en ook groote bestellingen te doen. Hij is gistermiddag tijdens een bespreking te Amsterdam om zijn bewaking ontsnapt. Aan een spoedige aanhouding wordt groote waarde gehecht. Zijn arrestatie wordt zeer belangrijk geacht. In de geheel bezette dancing van de „Harmonie" heeft gisteravond mevr. v. d. Schrieck, bouwkundig pub'i- ciste, voor de afd. Alkmaar R. K. Vrou wenbond een lezing gehouden over: XT De abdij van Egmond. Nadat de voorzitster, mej. M Boom, de vergadering meteen enkel woord had geopend en o.m. de heer en mevr. Roe broek, architect de Kort en rector Vis had welkom geheeten, gaf ze het woord aan de spreekster, die haar lezing (met lichtbeelden) begon met de opmerking, dat de herbouw van de abdij van Eg- mond een zaak van cultureel belang is, waarvoor een ieder zich moet interes seeren In dien geest heeft ook minister Marchant gedoeld, toen hij zei, dat de behoefte aan kerkforten weer actueel is geworden. Op de plaats waar de abdij gestaan heeft, heeft men vernielend werk ver richt en daarom is wederopbouw hier geboden. Spr. spreekt den wensch uit, dat er, ondanks de moeilijke tijden, nieuw leven zal worden gegeven aan dat eens zoo belangrijke cultuurcentrum. Uitvoerig gaat spr. in op het klooster wezen in 't algemeen, zooals dat zich heeft ontwikkeld door alle eeuwen heen Met schetsteekeningen en meerdere lichtbeelden, wordt een en ander daar omtrent duidelijk uiteen gezet. Het is de heilige Antonius, die eigen lijk het eerste in de vierde eeuw den grondslag van het kloosterwezen legde en op dit terrein veel baanbrekend werk heeft verricht. Duidelijk wordt ons dit gedemonstreerd met afbeeldingen en daaruit zien we den gang van zaken van de klooster-architectuur. Over het leven van de kloosterlingen gaat spr. uitvoe rig in en daaruit blijkt, dat excessen maar al te vaak voorkwamen, hoezeer ook daartegen door verschillende gees telijke autoriteiten uit dien tijd i6 ge vochten. Nadat verschillende kloosters in bin nen- en buitenland aan een nauwkeurig onderzoek inzake den bouw zijn onder worpen, komt spr. tot de abdij van Egmond, die in den laatsten tijd zoozeer in het brandpunt van de belangstelling staat. Spr. toont aan, dat vele beweringen en afbeeldingen (schetsen, plattegronden, schilderijen, enz.) op pure fantasie be rusten, al heeft ieder een bepaald ken- teeken, waaruit men tenslotte een waar- heidgetrouw geheel mag gaan opbou wen. Het klooster, zooals dat thans door den bekenden architect Kropholler ont worpen is en zooals het weer zal ver rijzen, draagt spr.'s algeheele goedkeu ring weg. Uit alles, wat mevr. v. d. Schrieck ons over de abdij van Egmond vertelde, bleek haar uitgesproken liefde voor dit soort werk en met bijzondere interesse werd haar vlotte rede aangehoord. Echter, een opmerking moet ons toch van 't hart: Heeft spr. n.1. wel getracht haar lezing zoo populair mogelijk te houden en is ze vaak niet te veel in historische details getreden? Dit doet natuurlijk aan haar boeiend betoog niets af, maar we kregen zoo den indruk, dat bedoeld onderwerp toch wel wat boven het gehoor van de aanwezi gen ging. Voor speciaal geïnteresseerden en des kundig-onderlegde personen moet deze rede ongetwijfeld van groote waarde zijn geweest. Ter afwisseling zong een dameskoor o. 1. van mej. Annie Veenenbos een 5- tal liederen, die een hartelijk applaus bij de aanwezigen ontlokten. Na afloop bedankte de voorzitster de spreekster voor haar lezing en sloot de vergadering. DE WERKUREN VAN BUSCHAUFFEURS. Op verzoek deelen wij mede, dat het be richt over de werkuren van een buschauffeur (men zie ons nummer van Maandag), een onderneming uit den Helder betreft, die niets te maken heeft met den dienst Alk maar—den Helder. EERVOL ONTSLAG. Op zijn verzoek is met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend aan den heer J. Koster, burgemeester der gemeente Winkel. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR MURMELLIUS-GYMNASIUM. In bijlage nr. 162 schrijven curatoren van het Gymnasium: Onder overlegging van het advies van den Inspecteur van het Gymnasiaal- en het Mid delbaar Onderwijs in de vijfde Inspectie heb ben wij de eer U, ter tijdelijke vervanging van dr. J. B. van Amerongen, ter benoeming aan te bevelen als leeraar in de Engelsche taal aan het Murmellius-gymnasium, voor den duur der ongesteldheid van dr. van Amerogen, den heer drs. J. de Lange, te Bilthoven. JAARWEDDEN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. B. en W. schrijven in bijlage nr. 161: Ged. Staten van Noordholland deden ons bij brief van 7 November j.1., nr. 1, dien wij bij de stukken ter inzage hebben gelegd, het ontwerp toekomen eener nieuwe regeling van de jaarwedden van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers in deze provincie, met verzoek uwe vergadering daaromtrent te hooren. De wedden zijn daarin als volgt geregeld voor de gemeente Alkmaar: burgemeester 7400 secretaris 5350 - 6450 ontvanger 3550 4550 De tegenwoordige wedden bedragen in de zelfde volgorde 8000, 5800 7000 en J 3900 4900, waarop sedert 1 Januari 1933 een tijdelijke korting van 6 wordt toegepast (na vermindering der wedde met een bedrag van 1000, dat buiten de korting valt) en sedert 1 April 1934 verhaal van pensioensbijdragen tot het door de wet toegelaten maximum. Het ligt in de bedoeling de bestaande rege ling met het besluit tot tijdelijke korting in te trekken en de nieuwe regeling te doen in gaan te rekenen met 1 October 1934, zulks op verzoek van den minister van binnen- landsche zaken, die van oordeel is, dat nu de salarissen van verschillende categorieën overheidspersoneel reeds zijn herzien of spoedig worden herzien, ook de bezoldigin gen van burgemeesters, secretarissen en ont vangers aan een herziening moeten worden onderworpen. Wij achten een salarisherziening met terugwerkende kracht in het algemeen niet juist en in het onderhavige geval is deze terugwerkende kracht in bijzondere mate ou- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 778,2 m.M. te Mönchen. Laagste barometerstand 725,2 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 29 November: Meest zwakke westelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot zwaar of half bewolkt; weinig of geen neerslag; iets kouder. De stroom van vochtige lucht uit het wes ten schijnt teneinde te loopen. De laatste noordelijke depressie wera in Scandina». j zeer diep en wordt door een flinke druksuj- ging op IJsland gevolgd. In noord-Scandi- navië viel plotseling weer strenge vorst 'n. Ook het gebied van lichte vorst ten z van het hooge drukgebied breidde zich richting van Duitschland uit. Een diepe ue- pressie bij de Azoren schijnt zich noord waarts te bewegen, maar breidt zich ook in de richting van Spanje uit. Alles bijeen genomen is daling van temperatuur te ver wachten. In Noorwegen stormt het uit noordwest, er vielen zware regens in Zwe den, in noord-Noorwegen valt weer sneeuw! De mist en windstilte houden in Frankrijk en zuid-Duitschland aan, in noord-Duitsch- land is meer wind, maar is de lucht ook be trokken. Op de Britsche eilanden is eenige opklaring en afkoeling OAGELIJKSCH WEERBERICHT billijk, nu de voorstellen, die wij U met be trekking tot de salarisverlaging van het an dere gemeentepersoneel zullen moeten doen, de strekking hebben, die verlaging te doen ingaan op 1 Januari a.s. Wij vertrouwen, dat uwe vergadering deze opvatting deelt en zouden u in dat geval wil len adviseeren Ged. Staten te doen berichten naar aanleiding van hun brief van 7 Novem ber 1934, nr 1, dat uwe vergadering instemt met de ontworpen jaarwedderegeling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, met uitzondering voor zooveel betreft den datum van inwerkingtreding, aangezien het onbillijk is een weddeverlaging met terug werkende kracht te doen ingaan en dit nog meer klemt voor de gemeente Alkmaar, waar een te verwachten algemeen verlaging van wedden van het gemeentepersoneel met in gang van 1 Januari 1935 van kracht zal worden. MEISJE AANGEREDEN. Te omstreeks 4 uur gistermiddag had op den hoek Nieuwesloot—van den Boschstraat een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijdster. Het achterwiel van het rijwiel werd eenigszins beschadigd. De oorzaak van de aanrijding is, dat de auto bestuurder aan de wielrijdster geen voor rang verleende. Hij kon echter de wielrijd ster niet tijdig opmerken, daar het uitzicht ter plaatse niet vrij is. De schade is aan de wielrijdster vergoed. Persoonlijke ongeluk ken vonden niet plaats. HET PORTIER VLOOG OPEN. In de Langestraat sloeg gistermiddag het rechterachter-portier van een luxe auto open. Het gevolg hiervan was, dat mej. M., die op het trottoir bij de firma Spruijt liep, een klap van genoemd portier kreeg. Zij klaagde over pijn in haar linkerarm, doch kon haar weg vervolgen. VERKOOPWEEK „ST. NIOOLAAS 1934". De 100 werd Dinsdag gewonnen door mej. A. Raat, Prins Hendrikstraat 30 te Alkmaar (bon 489 worp 9992) de eerste 50 door den heer M. Poland, Huijgendiik, Oudorp (410 worp 9989) en de tweede 50 door den heer C. Nierop, Koningsweg, Alk maar (bon 400 worp 9936). VERZOEK DEMPING VERDRONKENOORD. In bijlage No. 158 schrijven B. en W. Uwe vergadering stelde om bericht en raad in onze handen het adres der vereeni- ging van winkeliers van het Verdronkenoord om het Verdronkenoord te dempen. De N. V. Maatschappij „Alkmaar Packet" zond ons een adhaesiebetuiging aan dit adres. Wij wonnen over deze aangelegenheid het advies in van de commissie van bijstand voor de publieke werken, welke commissie ons mededeelde, dat naar haar meening op het adres afwijzend moet worden beschikt, om dat het stadsbeeld door demping ernstig zou worden geschaad. Wij deelen geheel de meening der com missie.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2