I Qenueiitecadm JladioptQQtamma HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout 'Jeuitieton OUchtszaiien De heks van Winslea KOEDIJK. Alkmaarsche Politierechter HARENKARSPEL. Voor 1935 'is de gemeente noodlijdend De raad deaer gemeente vérgaderde Maandagmorgen 10 uur ten raadhuize. Afwezig was de héér L. Doekes. Medegedeeld werd, dat de heer H. Nolet herbenoemd is tot burgemeester. De beëedi- ging heeft reeds plaats gehad. Van eenige tuinders was een aflossing ontvangen op het aan hen verleende tuinders voorschot 1931, resp. 500, 250 en 200. Goedgekeurd was terugontvangen het raadsbesluit tot het heffen van 100 opcenten op de gemeente-fondsbelasting, dat tot verla ging van de personeele belasting voor koffie huishouders, dat van den grondslag paar den en de gemeentebegrooting 1934. De gemeenterekening 1932 is door Ged. Staten gesloten. De pJaatse'ijke raad uit de moderne arbei dersbeweging yerzccht een brandstoffentoe slag van 1 voor werkloozen, die onder de steunregeling vallen, in een werkverschaffing werken en uit een werkloozenkas trekken. Aan de tweede groep worden deze toesla gen reeds verstrekt. Aan de eerste groep kan het ook worden verstrektvoor de derde heb ben B. en W. zich tot den minister gewend en stellen voor, ook aan deze groep een brandstoffentoeslag te verleenen geheel voor rekening van de gemeente onder bepaling, dat ieder geval op zichzelf moet worden be schouwd Aldus werd besloten. In hetzelfde adres werd verzocht aan ge noemde categorieën van werkloozen een huurtoeslag te verleenen. B. en W. ste'den voor hierop afwijzend te •beschikken, met uitzondering van de eerste proef, omdat hiervoor de huurtoes ag geldt ingevolge de steunregeling van den minister. De heer K. Doekes bepleitte wel verleening van den huurtoeslag. De loonen zijn zeer laag. De hocge huren kunnen er niet van af. De voorzitter wees er op, dat er woningen in dé gemeente leeg staan tegen lage huren. Zoolang de arbeiders daar geen gebruik van maken, wordt de toes'ag niet verleend. De heer K. Doekes i ïerkte oo. dat het wo ningen van werkgevers zijn. Als die een ar beider nemen, dan moet men er weer uit. De arbeiders wonen nu in de huizen van den wo ningbouw, daar zijn ze veilig. Wethouder De Vries meende, dat de arbei ders niet allen in den woningbouw wonen Er wonen er heel wat in andere huizen. De heer K. Doekes geloofde niet, dat er 25 goedkoope woningen leegstaan. De heer Burger was er voor, toeslag te verleenen. De huren kunnen niet van de lage loonen af De heer Francis was tegen toeslag. Na eenige besprekingen werd tot stem ming overgegaan en staakten de stemmen. Naar aanleiding van eenige adressen werd medegedeeld, dat tot invoering van de bag- gerregeling zal worden overgegaan indien liet aantal werkloozen hiertoe noodzaakt. Een verzoek van den plaatselijken raad uit de moderne arbeidersbeweging om adhaesie te betuigen aan de punten van het petition nement van het N V V., werd niet ingewil ligd, al waren B, en W, het met den inhoud eens. Het ligt echter niet op den weg van den raad, hieraan adhaesie te betuigen. Na vaststelling van eenige pensioengrond slagen en een verordening voor den veld wachter werd de door Ged. Staten voorge stelde sa'arisherz'ening van den burgemees ter, secretaris en ontvanger aanvaard. Het salar's van den burgemeester werd 2800 - 3400, met aftrek van 20 pCt. om dat hij niet in de gemeente wcont. secretaris 2500 3100, ontvanger 800. Volgde voorloopiee vastste'ling van de gemeenterekening 1933. Sluitende voor den gewonen dienst op 100.571 51 ontvangsten, J 10,644.68 uitga ven, nadeelig saldo 10073.17. Het gemeente-electriciteitsbedrijf had een winst gemaakt van 110.51. De ontvangsten van het Burg. Armbestuur waren över 1933 17 533 07, uitgaven 17.713 8414, nadeelig saldo 180.7554. Deze rekeningen waren in orde bevonden en aldus vastgesteld. Vervolgens was aan de orde de behande ling der begrooting 1935. Deze leverde geen stof tot veel discussie De commissie adviseer de tot goedkeuring. De begrooting sloot met een vermoedelijk nadeelig sa'do van 14 833.75. dat volgens den rapporteur der commissie niet de schuld is van een te royaal beheer van B. en W. De voorzitter merkte op, dat men nu tot de noodlijdende gemeenten behoort, maar over het algemeen zijn de eischen der regeering nogal redelijk. Men besloot voor het tekort van 1935 den steun der regeering in te roepen. In de begrooting beloopt de raming voor kosten van ondersteuning aan werkloozen 36.828 en aan behoeftigen 19.614.92, ter wijl voor de Volksgezondheid 3087.28 is uitgetrokken. Na rondvraag volgde sluiting. Salarisregeling burgemeester, secretaris en ontvanger. De raad vergaderde gister onder voor zitterschap van burgemeester Ninaber. Van den heer Smit was bericht van ver hindering ingekomen. De heer Kramer drong er op aan om aan den schoolarts, die 36 maal de school be zocht, daarvoor een dankbetuiging te zenden. De voorzitter was het hiermede geheel eens, zoodat daartoe werd besloten. Van den heer B. C. Slooten was een danz- betuiging ingekomen voor het beschikbaar stellen van een lokaal voor een esperanto- cursus Van den minister bericht, dat verlenging van de werkverschaffing was toegestaan tot 29 December 1934. Van B. en W. van Alkmaar bericht, dat bij gebruik van gas voor verwarming van het schoollokaal en het raadhuis de prijs op 6 cent gesteld zal worden, mits voor <te school 2000 M3 en voor het raadhuis 3000 M3. ge- biuikt zal worden. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat de minister van binnenlandsche zaken wenscht, dat het besluit tot salarisverhooging van den veldwachter wordt ingetrokken en daartegenover te bepaien, dat de tijdelijke Korting van 454 vervalt Conform besloten. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. werd besloten aan de malariabestrijding in Noordholland een subsidie van 1 cent per in woner toe tt kennen en voor 1935 aan de afd. Oudorp van het Wit Gele Kruis voor 1935 een subsidie toe te kennen van 100, Op de subsidieaanvrage van de Openbare Leeszaal *e Alkmaar stelder. B en W voor afwijzend te beschikken. Alzoo besloten. Van het provinc'aa' bestuur van Noordhol land verzoek de salarissen der ambtenaren te herzien, opdat een gelijke korting wordt toe gepast ais voor de rijksambtenaren: tevens wordt aangedrongen op het combineeren van verschillende betrekkingen. B. en W. stelden voor alken op de jaarwed den van de schooischoor.maal.sters korting toe te passen in verband met de vermindering der werkzaamheden (het schoonmaken van 3 inplaats van 5 iokalen) Betreffende het combineeren van betrek kingen wordt verwezen ..aar de bepalingen var. het ambtenaren-reglement terzake op wachtgeldstelling. waardoor de kosien hoo- ger zouden worden. Tegen de voorgestelde herziening der wachtgeldregeling bestond bij B en W. geen bezwaar. De voorzitter gaf een toelichting op het voorstel ;r De heer Hart oordeelde de gaskachels nog toekomstmuziek en oordeelde dat die in den winter geen vermindering van werk zullen brengen. Hij besprak den arbeid van de school- schoonmaakster en oordeelde, dat de buiten werking gestelde lok i,en wel ve-mindering geven, doch niet geheel uit het werk zijn gesteld. Er is geer. sprake van dat het werk met 2/5 wordt verminderd. Spr ontraadde de korting van 2 80 per wetk. De voorzitter: Kan U zich er mede vereenigen, als de gaskachels er komen? Dan kunnen wij het voorstel zoo redigeeren, dat het ingaat als deze zijn geplaatst. De heer Hart: Mits er dan eenige uren minder gewerkt behoeft ,t worden. Devoorzitter: Dat zal het geval zijn. De heer Hart zag in het voorstel een ver kapte loonsverlaging. 'De voorzitter zeide nog. dat hij bezig is voor een instructie voor de schoolschocn- maaksters. Weth. W. Visser aanvaardde het verwijt van loonsverlaging bij mii.der werk. De heer Hart: Er valt in het. werk heel wat te verbeteren, door meer en beter werk te eischen. De heer G r o en stelde aanhouding voor tot de gaskachels geplaatst zijn. Aldus werd besloten. In verband met het ontwerp salarisregeling voor burgerneesteTs. secretarissen en ontvan gers steiden B. en W. voor Ged. Staten te verzoeken Koedijk in de 3e klasse te plaatsen. De voorzitter zeide, dat Gea. Staten den raad de bevoegdheid geven te verzoeken de gemeente in een hoogere klasse te plaat- sen De heer Hart was van oordeel, dat de tijdsomstandigheden' niet motiveereft om Koedijk in een hoogere klasse te plaatsen dan het zielental wettigt. De voorzitter: De salarissen worden nog lager dan ze na de korting reeds zijn. De heer Hart: De gemeente en de bur gerij is noodlijdend. Wij kunnen geen sala rissen omhoog brengen. Dit maakt een ver keerden indruk in de gemeente. De salarissen laten toe er behoorlijk van te komen, terwijl alle zon in de kamers van de werkers ont breekt. Spr. kon zich er niet mede vereeni- gen. De voorzitter: Het rijk betaalt 3000 voor de salarissen van burgemeester en secretaris. De werkzaamheden zijn toege nomen. De salarissen waren reeds miniem en Ged. Staten geven een kans om een ster- kere verlaging te voorkomen door in een hoogere klasse te komen. Wij hebben 1900 zielen. Als wij er meer dan 2000 hadden moesten wij in de derde klasse. Wij zijn dus een grensgeval. De heer Hart wilde bij meer werk liever een ambtenaar aanstellen. De voorzitter: Dat kan niet. Een betere salarieering is wel op haar plaats en de maatregel sluit aan op het besluit om te bereiken, dat meerdere verlaging wordt tegengegaan. Men kan 't nu voor iederen functionnaris afzonderlijk fceoordeelen. De heer Hart: Voor den burgemeester achten wij plaatsing in de 3e klasse wel ge- wenscht en daartoe willen wij wel advisee- ren. Spr is daarvar. overtuigd en doet dit niet om bij den voorzitter in het gevlei te komen. Met algemeene stemmen werd daartoe be sloten. De voorzitter brak hierop een lans voor den secretaris, die veel meer te doen heeft dan gelijke functionnarissen in grootere gemeenten, omdat hem geschikt personeel ontbreekt. Spr. ried den raad den secretaris en den ontvanger de kans niet te bene men hun salaris niet verder verlaagd te zien. De heer Hart: Dat geldt ook voor de andere ambtenaren. De voorzitter; Voor hen is de 10 pCt. premiebetaling aanvaard, maar de 4 54 pCt. is ingetrokken. De voorzitter, secretaris en ontvanger betalen dit ook en van hen wordt nu nog weer extra genomen. Het voorstel werd hierop in stemming ge bracht met het resultaat dat de stemmen staakten. Tegen de heeren Hart, Mulder en Groen. De voorzitter: Voor 2 December moet het bericht weg, dus een volgende vergade ring kan geen resultaat geven. Met algemeene stemmen werd hierna be sloten Ged. Staten te verzoeken Koedijk voor het salaris van den. burgemeester in de 3.e klasse te-plaatsen. Besloten werd in rekening 1932 de door .Ged. Staten gewergc'hte wijzigingen aan te brengen. Van den Schoorlschen -Béstuurdersbond ver zoek, cf bii'dé régëenn'g'op aan te dringen, in den steun aan wërklo.o^èn eenige noodzake lijke verbeteringen aan te brengen: t. w. ver booging steun: in het bijzonder voor groote gezinnen: toeslag op de uitkeeringenrui mere bedeelincr van kleéding en dekking; ruimere beschikbaarstelling van goedkoope boter en van gcedkoooe aardappelen; hulp aan jeugdige werkloozen. In verband met reeds eerder gevraagde medewerking van de regeering voor diverse verstrekkingen in natura, waarop afwijzend werd beschikt in verband met de financiën, meenden B. en W. dat het bovengevraagde verzoek voor deze gemeente geen zin heeft. De voorzitter oordeelde het niet op den weg der gemeente te liggen om 't adres te ondersteunen. De betrokken bond is bij den minister beter georienteerd dan de ge meente. De heer Hart verdedigde adhaesiebetui- ging, die z.i. in den geest van de burgerij zou zijn gezien het groote aantal, dat het peti tionnement van het N, V. V. teekende. Spr. wil steeds op hetzelfde aambeeld blijven kloppen» :i. De> voorzitter was er niet tegen het door te zenden, doch hij zag er geen prak tisch nut in, omdat er zooveel in gevraagd wordt. De vele handteekeningen zeggen B. en \V. niet veel, Bovendien is de raad geen boodschappenlooper van het betreffende be stuur, dat veel meer contact heeft, door het hoofdbestuur, met den minister. Donderdag 29 November. HILVERSUM, 301 M- (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Concert door R. van Zanten, cello. G. Kijk in de Vegte, tenor. E. Veen, piano er voordracht door R. Beyer. 12.— John van Brück en zijn orkest. 12.45 Orgelspel P. Palla. 1.15 Vervolg orkestconcert. 2.30 Gr.pl. 3.3.45 Naaicursus. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Voor groote kinderen. 5.30 Tuschinski's Select Salon orkest olv. Max Tak. 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7.— Piano-recital S. S. Strawinsky. 7.30 Engelsche lés Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 „Peer Gynt", drama van Ibsen Vert. B. A. Meuleman. Leiding K. Kleyn, mmv. het Omroeporkest olv. A. van Raalte en Di Moorlag, so praan. 10.15 Verslag van het Kon. Huwelijk van Prins George en Prinses Marina, gr.pl. 10.45 Gr.pl. 11.—Vaz Dias. 11.1012.Uit Carlton, Amsterdam: M. Weersma en zijn Red-White-Blue Aces. HUIZEN, 1875 M. (8 —9.15 en 11—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30 uur). 8 9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgen dienst olv. ds. Th. Scharten Jr. 10.45 Gr.pl. 11.30—12— Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gr pl. 2.Handwerkcursus. 3. Vrcuwenhalfuur. 3.303.45 Gr.pl 4 Bijbellezing door ds D. A. v. d. Bosch mmv. bariton en orgel. 5 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Amsterd. Saion-orkest o. 1. v Kiekens. 6.45 Causerie H. Amelink. 7Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Zangavond uitg. v. d. Bond van Chr. Zang- vereen. in Nederland. Om 9. Causerie door ds. J. C. Koningsber ger. Van 9.309.40 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 1035— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Rep. van het Kon. Huwelijk van Prins George en Prinses Marina. 12.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest olv. N. Austin. 1.20 Gr pl. 2.25 Het Oiof sextet. 3.20 Het Commodore Grand-orkest olv. H. Davidson. 4.10 Gr.pl. 5 05 Or gelconcert T. W. North. 5.35 Jack Jackson en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Koorconcert. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8.20 „The show goes over", radio revue mmv. solisten en orkest. 9.20 Gr.pl. (Raie da Costa). 9.50 Ber. 10.20 Korte dienst. 10.35 Het Lon- De heer Hart: Er zit toch geen gevaar in en verwezenlijking beteekent toch verbete ring. Besloten werd het door te zenden aan het bevoegde adres. Aan den heer K Slooten werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als opzichter van de begraafplaats met ingang van 1 Januari 1935 en deze werkzaamheden werden opgedragen aan den neer G. Meyer. Conform besloten. De heer Hart gaf B. en W. in over weging om aandacht te schenken aan de begraafpiaats. Devoorzitter zegde dit toe. Besloten werd afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie voor bestrijding van de iepenziekte. De heer Mulder rapporteerde over de begrooting van het G. B. Ontvangsten 14615; afd. II 6010.15. De heer Groen over de begrooting van het B. A., ontvangst en uitgaaf f 16155 8614 met een subsidie van de gemeente van 12000. De heer Kramer over de gemeentebe- grooting 1935 in ontvangst en uitgaaf van 152658,64, met een nadeelig saldo van ■f 33678,17 De kapitaaldienst werd vastge steld op ten bedrag van 6859,49. De opcenten voor de gemeentefondsbelas ting werden gesteld op 75 en voor de ver mogensbelasting op 45 vèui Maj Wjfuue. 51). (Slot). Zoo spoedde zij zich de lange oprijlaan af, naar Barkleigh Towers, maar, naarmate zij het huis naderde, ging zij langzamer loopen. Wat ter wereld zou zij toch beginnen, als zij hoorde, dat Hugh ziek was, of ge vangen zat, of Een man trad door de qprijlaan; Marjo rie herkende hem als Greyson, den tuinman, en hield hem staande. „Je heer? stamelde zij „Waar is je heer?" Hij keek ten zeerste verrast, want er wa ren vreemde geruchten in omloop geweest betreffende Marjorie Stapleton. Hij voelde echter medelijden met haar en antwoordde vriendelijk: „Hij is niet hier, mistress. Hij is ook niet weergekeerd na de overgave van het kas teel. Ze zeggen, dat de generaal van de Rondhoofden eisehte, hoe hij erl vijf vati zijn wapenbroeders uitgeleverd en dan ge hangen zouden worden, maar ze hebben ze geen van alle gevonden Dus heeft de gene raai het slot met den grond gelijk gemaakt en is weggetrokken. Maar nog altijd heb ben wij van onzen heer niets gehoord, al zeggen sommigen dan ook, dat hij naar Frankrijk ontsnapt is, en anderen, dat hij bij het beleg den dood vond" Marjorie uitte een kreet en riep: „O neen, niet dood!... Toch niet ge dood! „Dat geloof ik ook niet, mistress", zei de map, om haar te troosten. „Hij zal te eeni- ger tijd wel weer terugkomen, als de koning weer op Whitehall is". „Zou dit ooit nog gebeuren?" vroeg zij ongeloovig. Maar Greyson scheen den toestand niet zoo hopeloos in te zien en sprak over tuigd: „Zeker zal dit nog wel gebeuren! En dan zal mijn heer goed en wel op Barkley To wers terugkeeren. Een schoone dag zal dit zijn voor ons allen!" Hij spoedde zich weg en herhaalde de laatste woorden, bij wijze van aanmoediging, terwijl hij zich recht verlucht voelde, toen hij dat tragische figuurtje niet meer zag. Wat zou Marjorie nu doen? Haar vader was dood, haar huis verlaten haar verloofde of gedood of in ballingschap. En vrienden, och, naar wie zou zij nu toe-' gaan in haar wanhoop? Doe'loos liep ze verder, onwillekeurig den weg inslaande, die naar Pontefract voerde Wat had Greyson ook weer gezegd? Dat hij misschien in het beleg gedood was? O, als dit zoo was, mocht zij dan ook maar sterven, daar het leven een te zware last voor haar was, om dien alleen te dragen. In de schemering hadden die grijze ruïnen iets spookachtigs. Ze kon haast niet begrij pen, dat dit nu drie weken geleden kasteel Pontefract was geweest, dat ze van haar vroegste kindsheid af had gekend. Alom heerschte dood en vernietiging. Het leek haar of zij een treurzang hoorde en zoo zeer voelde zij zich overstelpt door haar leed, dat zij neerzonk op een hoop vernielde steenen. Och, kon zij toch maar sterven, ster ven Het was bitter koud, maar hierop lette zij haast niet: de koude van buiten toch was niets bij de ijzige koude van haar ge moed. Allen dood! Dood en weg! Zij alleen over, zij, Marjorie Stapleton, beroofd van aller liefde en bescherming, hier gezeten als 't ware tusschen de puinhopen van jeugd en liefde! Het gegons van vele vleugels boyen baar hoofd joeg haar geen schrik aan: haar leed en haar verlatenheid konden immers niet grooter worden. Een vreemd geratel van steenen deed haar oprijzen. Wat was dat voor een levep? Zou een gedeelte van de ruïne nog instor ten? Met een schreeuw ijlde zij weg en stond eerst stil, toen het geluid van afbrokkelend steen had opgehouden. Waar was dat toch eigenlijk vandaan ge komen? Zou zij dan toch niet alleen zijn? Die gedachte deed haar hart nog on stuimiger kloppen. Zij moest gaan van deze verschrikkelijke plaats Struikelend ijlde zij weg, toen een lange gedaante te voorschijn trad achter een stuk muur yandaan: een mannenfiguur, overdekt met stof en vuil, die haastig op haar toeliep. Ze keerde zich om en zou gevlucht zijn, als ze hem niet had hooren roepen: „Marjorie! Marjorie!" Was dit een stem van de dooden?De genen, die in het kasteel verslagen waren en die nu als geest verschenen voor de een zame rouwdraagster? „Marjorie! Marjorie!" Dit was toch geen echo van de dooden, maar een kreet van levende lippeneen juichtoon, teeder en innig. Geen armen van een geestverschijning ook, die om haar heen geslagen werden en haar dicht tegen zich aandrukten, in spijt yan stoffige jas en wambuis. „Hugh!",... Zij klampte zich aan hem vast, of ze hem nooii weer zou laten gaan, zich telkens weer overtuigend, dat het toch inderdaad haar geliefde was, die daar stond in het half duister. Alle vrees, alle bezorgdheid scheen hun beiden van het hart genomen: hadden zij niet elkaar weergevonden? Later, toen de eerste verrukking van het densch Blaaskwintet m. m. v. E. Lush, piano. 11-30 Voordr. 11.35— 12.20 Het BBC-dansorl:est o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M Programma niet ontvangen. KALUNDBORG, 1261 M. 11-05 Zie Droitwich. 12.201.20 Concert uit rest. ^ivex. 2.20—4.05 Concert uit rest. Ritz. 7.30 Radio-sympho- nie-orkest olv. Fritz Busch m. m. v. Ad Busch, viool. 10.10-11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5 20 Gr.pl 6.35 Orkestconcert olv. Peter. 11.20 Ömroepkleinorkest o. 1. v. Kühn. 12 35 Leipziger Omroeporkest olv. Weber. 1.35 Concert. 3.20 Orpl. 5 10 Concert. 6.20 „Ueberbrettl olv Baumgarten. 7.35 Trioconcert. 8 05 „Musik und Liebe", operette van Müller. Muzik. leiding L. Eysoldt. 9.50—11 20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.05 „La Giocon- da", opera van Ponchielh. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30-2.20 Omroep, orkest olv. Gsson. 5.20 Vocsslcon- eert. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 9.20 Salon-orkest olv. Walpot m. m v Accordeon-solist. 10.30— li 20 Gr pl. 484 M.: 12.20 Salon- orkest o.'l.v. Walpot. 1.30-2.20 Gr.pl. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gr.pl. 8.20 Salon-orkest olv. Wal pot. 9.35 Omroeporkest o.l.y. Fr. André. 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Die Versailler Saar- verhandlungen" (gr.pl.) 8 05 Ber- lijnsch Philh. orkest olv. W. Sieben mmv. B. Leszmann, viool. 9.20 Ber., causerie en weerbericht. 10.20 —11.20 H. Fröhlich en Rob. Ga den met hun orkesten. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. .Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Deutschl.s. 8.058.20, Keulen 9.20—12.20, Parijs 12 20- 14.20, Kalundborg 14.20—15.20, Keulen 15.2016.50, Lond. Reg. 16.50—17.20, Parijs 17.20—19.20, Brussel (Fr.) 19.2019.35, Keu len 19.35—20.05 Rome 2005— 24.—. Lijn 4: Parijs 8.058.50, Droitwich 10.351850, Lond. Reg. 18.50—20.20, Droitwich 20.2») —21.50, Lond. Reg. 21.50—22.20, Droitwich 22.2022.35, Lond. Reg. 22.35—-24.— op- De winkelsluitir.gs verordening werd nieuw vastgesteld. Besloten werd een bezwaarschrift in te dienen tegen de omzetbelasting voor het elec- triciteitsbedriji. Tot een wijziging in de begrooting 1934 werd mede besloten. De hèer Slotemaker werd met algemeene stemmen gekozen tot lid van het B. A. Hierna sluiting. Zitting van Maandag 26 November. BETER ZICH NIET ZENUWACHTIG TE MAKEN. De volkslo^ementhouder Willem T., uit de Alkmaarsche St. Annastraat, had eens 'n stomme streek uitgehaald, door zich tegen de inbeslagname van zijn hengel te verzetten, althans te belem meren, toen hij door rijksveldwachter van Beek wrw betrapt op visschen zon der vergunning. Waar men tegenwoordig elke ongeoor loofde oppositie tegen het gézag en dés-1 zelfs dienaren krachtig den kop in- knij'pt, werd gezegde heer F., die geen enkel ievensteeken had gegeven, gedu- renJe de behandeling van zijn zaak, pij verstek veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf. Deze candidatuur voor de gevangenis weerzien voorbij was, had ieder van hen een geschiedenis te vertellen, een geschiedenis, die in het hart van den ander tallooze ont roeringen wekte. Wat hadden zij beiden veel doorgemaakt, maar dit schoone oogenblik scheen alles weer te vergoeden! Maar toen zij samen heuvelafwaarts gingen en een blik oostwaarts van de ven nen wierpen, fluisterde Marjorie snikkend: „O, waren zij toch maar hier!" Én Ainslie wist, dat zij dacht aan haar vader en aan Barbara. Nog dichter voelde zij zijn armen om haar heen en dit gaf haar zoo'n zalig gevoel vpn beschermende liefde, dat zij glimlachen moest, door haar tranen heen. Zoo gingen zij samen nog een veelbewogen leven tegemoet, want ze zouden meemaken de terechtstelling van Karei I en de restau ratie van diens zoon. Maar in de eenzame hut op de verlaten vennen treurde Zwarte Meg van Win9lae nog steeds over het wreede verlies van haar dochtertje, waardoor alle zonneschijn uit haar bestaan geweken was. En er zijn er nog wel, die beweren, da* Jack of Lanthorne, wiens gelaat immers nooit bij daglicht gezien werd, nog over de vennen daar in Yorkshire rijdt, en dat de ecno van zijn opgewekte stem pog wordt voortgedragen over heuvelen en da|en: Hey for Cavaliers! Ho for Cavaliers! Pray for Cavaliers!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6