f iü°^d€rinf oiV2?r. ontdok«n recht a 49.o0, en 31.85 kosten. fxovUtciaal 'tlieuws zwarte piet ontbrak ook niet. sigarettenpapier bleef troef. Verandering van spijs doet eten. grasboer en sigarenmaker. nóg n Bedorven zaak. Hierna sluiting der zitting. DE ACTIE TEGEN BUSSEN. Weer een ondernemer tot boete veroordeeld. STATEN VAN NOORD- HOLLAND BIJEEN. NIEUWE NIEDORP. OUDE NIEDORP. LANGENDIJK. OUDORP. BLOKKER. DE STREEK. kon evenwel den delinquent blijkbaar niet overmatig bekoren en hij trachtte aan de voorgeschreven kuur te ont komen door in verzet te gaan, ten einde persoonlijk het geval nog eens met den politierechter te bespreken. Heden werd dan op zijn verlangen de zaak nog eens opnieuw behandeld. Het bleek dat de opposant de vorige maal ongesteld was geweest. Den officier beviel de houding van Willem echter allerminst en er werd be krachtiging van het vonnis gerequi- reerd. Nadat nog diverse woorden ge wisseld waren, toonde de politierechter zich bereid tot consideratie en veroor deelde opposant tot 2 boete of 1 dag, alsmede 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. DE DAG DER VERGELDING. RIJKSADVOCAAT IN VOLLE ACTIE. Onze rijksadvocaat, mr. Asser Junior, wiens welsprekendheid, klankvol orgaan en duidelijke accentuatie zoo zeer door ons wordt bewonderd, dat we 6teeds met toestemming van den politierechter aan het balietafeltje mogen plaats nemen, teneinde van al die gaven der eloquen- tia zooveel mogelijk te genieten, had heden weer zijn beau jour in de Alk- maarsche rechtszaal. Niet minder dan 16 belastingzaken maakten het repertoire van deze matiné uit. En welke belastingzaken. Geen rij wielplaatjes of w«S«nl>elasting Qf derge lijk© ordinaire onderwerpen, maar volg brieven, sigarettenpapier, tabakswet, slacht- en suikeraccijns waren ditmaal de bronnen waaruit de staat de vergoe ding moet zoeken van de niet te onder schatten controle- en inspectiekosten, terwijl aan de justitie de aangename taak is opge'dragen voor inning te zor gen met de dreiging: Je geld of de ge vangenis in ,als er althans niets te halen is. Na de behandeling der verzetzaak ver scheen dus de rijksadvocaat ten toonee- le om zijn belangrijke en helaas ge woonlijk weinig gewaardeerde taak te vervullen. DRIE GEZAGVOERDERS IN GEBREKE. De niet verschenen schipper Hermann St„ gezagvoerder van het frega* „Arago" was in gebreke gebleven te Helder een z.g. volgbrief te toonen en werd veroor deeld tot 15 boete of 10 dagen hecht Schipper Pieter Gustaaf Gevenmin aanwezig, had zich aldaar aan een der gelijk feit schuldig gemaakt en hem trof hetzelfde lot. Volgde figuurlijk gesproken Leonard de J., commandant van het schip „De Energie". Ook hij werd ingedeeld bij de 15 boete of 10 dagen hechtenis. HET „VETTE" KALF WERD NU GESLACHT. Aan dit fiscale feit had zich op 24 Mei te Hoorn schuldig gemaakt de slager Renier Gr., niet tegenwoordig. Als ge tuigen werden gehoord de slagersknecht Arie Ott en de ambtenaar der directe belastingen A. Smit. Het betrof hier 3 kalveren. Het vetste kalf was echter de elager zelf. Hij werd veroordeeld tot 100 boete of 30 dagen hechtenis. DIE KAN OOK ZIJN SPAARBANK BOEKJE WEL PLUNDEREN. De arbeider Simon Petrus D;, te Akersloot, had 1 of 2 kalveren geslacht voor den molenaar Molenaar (nomen et omen) in den molen van genoemde molenaar Molenaar. Volgens dezen ouden heer had Simon deze kalveren niet voor hem geslacht. Niet minder dan 6 getuigen waren in deze gewichtige zaak opgeroepen. Nage noeg de heele opbrengst van een nuchter kalf ging er mee verloren. De diverse getuigen in deze zaak, uitgenomen de commies Buys, schenen in meer of min dere mate aan een acute geheugen zwakte te souffreeren. Bij Kees Kaan dorp en Niek Hollenberg was de aanval al heel stera. De officier ging er echter, gelukkig voor hen, niet verder op in en de nuch tere kalveren6lachter werd veroordeeld tot 7 X 20 boete of 7 X 10 dagen hech tenis voor 7 clandestiene slachtingen. De Curagaoer varensgezel Thomas Sch, stond terecht wegens ontduiking accijns op sigarettenpapier. Hij had nog een ge tuige a décharge ook meegebracht, Het verdachte sigarettenpapier was in be slag genomen in de Spoorstraat te Hel der, alwaar het door den neger werd vervoerd. Deze gebronsde heer vertoon de eeri zenuwachtigheid, die den ©rn t van de zaak ver te boven ging. 'n Zeer gevaarlijke eigenschap als men weet, dat hij bij aanhouding in het bezit was van een pistool. nn Gevorderd werd 100 boete of 30 da gen hechtenis met verbeurdverklaring. Dat neem ik niet, zei de zwarte, nooit, noot. God weet er meer van. Vonnis j ïu boete of 5 dagen, waarin ten slotte werd berust. Oek de niet aanwezige winkelier Piet Den heer Jan Dirk N„ winkelier te garettenpapier gescharreld en werd ver oordeeld tot 25 boete of 10 dagen met verbeurdverklaring van de negotie. De heer Jan Dirk N., winkelier te Alkmaar, niet verschenen, knapte men op met 25 boete of 10 dagen hecht. De heer Nic. Willem K-, koopman te den Helder, stond terecht terzake ont duiking van den suikeraccijns Mr Langeveld, procureur van den Staat, stelde zich civiele partij voor een bedrag van 49 50 plue de kosten voor dezen ongelukkigen „suikerzieke Het verweer van verdachte werd als weipig ter zake doende ter zijde gesteld, De transactie van f 51 had hi dom genoeg, geweigerd. De rijksadvocaat, lel ont stemd over de afwijzende houding van verdachte, vorderde 100 boete subs. 30 dagen, benevens toewijzing der civie- niy^]o8t;L2^-b?ete of 1(* daS€n hechte- koster? 3i.85 Civ' vord*nng en de DE TABAKSWET. Aikmi!fer Jan.H* sigarenfabrikant te rtitTitfuW^S ,conflict gekomen met de tabakswet en kwam in persoon zijn bepleiten. Tegen uitschakeling V€kZ?U<J V€rdachte zich, wat teiangrijk vertraagde deze? ongel ukkigen brood- ««n «taMe maa* en 7 kin deren, 100 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak: conform den eisch. UIT VERRE LANDEN. TTt?lMba^]ijdei' Petr" Joh' H., uit w irt W t pres0nt, werd veroordeeld tot 50 boete of 15 dagen hechtenis. 'T BLEEF TABAK. Volgde in persoon de heer Pieter K destijds sigarenfabrikant te Hoorn Hii was bevonden in het bezit van een partij nieuwe tabak, waarvan geen rechten waren voldaan. Het is mogelijk dat in deze verslagen fouten schuilen, maar de heeren murmelden zoo geheimzinnig, dat op ons afgelegen perestation soms weinig te volgen was. De rijksadvocaat eischte weer met frisschen moed 100 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch, aangezien in casu 100 boete het mini mum is. Veroordeelde heeft 2 maanden en 14 dagen tijd om in hooger beroep te komen bij het Hof te Amsterdam. Een veehouder te Ooster-Blokker, de heer Jacob W., die het vak van sigaren fabrikant aan de veefokkerij paarde, was ook met de tabakswet in onmin ge raakt en stond nu te dier zake terecht. Verdachte werd door den politierechter vanwege zijn sterk uiteen loopende za ken, koeien melker én bokkiedraaien, 'n merkwaardige man genoemd, wat hem echter niet belette deze merkwaardig heid ter zake het in voorraad hebben van een partij ongebanderolleerde siga ren te Yeroordeelen tot 100 boete of 20 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de rookertjes. Het leek er wel wat op dat deze man er door zijn ei^en domheid leelijk was ingetippeld. Hij stond er paf van, zoo'n verschrikkelijke boete, terwijl hij zich absoluut niet schuldig gevoelde. GEEN TOONEELVERANDERTNG. Het was thans de beurt van den siga renfabrikant en winkelier Chris Bte Hoorn, het noodlottige bankje te bezete- len, ook 6peelde hem de ontbrekende banderol, de Verraderlijke rol. Hij werd met de meest mogelijke clementie die de wet toestaat behandeld en tot 't bagatel van 100 boete of 20 dagen hechtenis veroordeeld. 'N MISLUKTE ONDERNEMING Van Hoorn schakelen we weer over naar den Helder, ten einde ons bezig te houden met den heer Piete- K., winke lier aldaar, die eveneens met strafbare waar ter markt kwanp Het scheen hem te betreffen een doosje onder den bande- rollenprijs verkochte saffiaantje„ aan zekere mej. Annie van Loon. Aan deze sigaretten was oqk nog verbonden een gratis lot voor een rijwiel. De Commiezen hielden echter met al deze buitensporig heden geen rekening, maar deden hun dikwerf niet aangenamen ambtenaare- plieht. Vonnis 100 boete of 20 dagen hecht. Het laatst behandelde tabakswetde lict, tevens de laatste zaak van de rol, betrof eeri dame, d« winkelierster mej. de wed. J. M. J^ W. v. d. H., eveneens te dén Helder. Zij had ook een dergelijke rijwielloterij georganiseerd en bij een pakje rooktabak een gratis lot verstrekt. De koopers konden zelf het lot nemen. Het was hier weer dezelfde lijdensge schiedenis die eindigde met een veroor deeling van het vrouwtje tot 100 boete of 20 dagen hechtenis. Deze week is door den kantonrechter te Amsterdam weer een autobus-Onder nemer veroordeeld, die ritten van Am sterdam haar Rötterdam en omgekeerd organiseerde tegen zeer lage prijzen. De verdachte, d© 44-jarige Amsterdammer H. v. d. Z. was niët Verschenen. Eind Augustus en begin September hebben agenten van de verkeerspolitie enkele keeren geconstateerd, dat de toyWngcar met eeri betrekkelijk groot aatitftl personen vhn de Rozengracht vertrok. Doel van de reis wAs Rotter dam- Enkelé passagiers werden als getuige gehoord. Uit huri verklaringen bleek, dat dé bussen geriefelijk waren en de prii6 laag- De verbalisanten deelden mede dat zij opdrachi haddén op een bepaald punt te controleeren Zij traden op tegen bussen die vaste diéhsteh maakten. De héér S., die enkele keeren voor Verd- gechauffeerd h"éft, verklaarde dat 12chfs gereden werd als er gegadigden waren. Ook getuige D. M. heeft voor verdach te op sommige dagen van Amsterdam naar Rotterdam en terug gereden. Kantonrechter dr. Höfelt: Bent u bij v. d. Z. in dienst? Getuige; Nee, rijeneer, Het was mijn eigen auto. De heer v. d. Z. heeft h«m gehuurd. Kantonrechte!*: Verhuurt u dien wagen wel vaker? Getuig©: Al* iemand een vrachtje voor me heeft Maar mag ik u nog eens iets vragen: Kan ik mijn wagen gerust verhuren als ik zoo'n opdracht krijg? Kantonrechter: Dat kunt u doen! De ambtenaar van het O. M., mr. Deyserink, wees er op dat geldboeten daarom een hechtenis van een week. blijkbaar niet afdoende zijn. Hij eischte daaróm een hechtenis van een week. De kantonrechter zeide, dat deze on dernemers de spoorwegen concurrentie aandoen. Daarmede heeft de rechter zich echter in dit geval niet bezig te houden. Hem raakt slechts het strafbare element en niet de economische kwestie. Spr. wenschte geen zware straf op te leggen en bepaalde het vonnis op vijf maal 5 boete subs. 5X5 dagen hechtenis. Financiën-begrooting in bespreking. De Provinciale Staten van Noord-Holland vergaderden gisteren te Haarlem onder voor zitterschap van den commissaris der Koniti- Sin- J j Na de opening der vergadering sprak de voorzitter een korte rede uit, ter herinnering aan de nagedachtenis van het overledén lid, den heer P. K o s t e 1 ij k Pzn. Daarna werd aan de orde gesteld de voor dracht tot omzetting van de tijdelijke ver laging van de salarissen van de leden van Gedeputeerde Staten in een definitieve, door toepassing van een pensioenkorting van 10%. De heer Polak (s.-d.) bracht verslag van het onderzoek der stukken, waarna de voor dracht werd aangenomen. Provinciale begrooffng. Hierna kwam de provinciale begrooting voor 1935 aan de orde. De heer Polak (s.-d.) merkte op, dat hij evenals verleden jaar ook nu de toestand in de provincie niet donker kan noemen. Spr critiseert de door Ged. Staten in de memorie van antwoord uitgesproken meening omtrent de oorzaak méér kan worden gedaan, o.a door het uitvoeren van belangrijke werken De provinciale besturen zijn volgens spr. voorbestemd, om op het terrein van een eco nomisch technologisch instituut en een indus- triebank baanbrekend werk te doen. Ten slotte kwam spr. tot de a.s. verkiezin gen. In 1931 hebben zekere politieke groepen algemeene richtlijnen vastgesteld, volgens welke zal worden gewerkt. Er is niet een aantal punten in een overeenkomst vastge legd, maar er zou een democratische politiek werden gevoerd. Als spr. nu den arbeid van de laatste vier jaren overziet, meent hij, dat de opzet der samenwerking is verplaatst Spr. constateert, dat het geheel der sociale voorzieningen is in stand gehouden; afbraak heeft niet plaats gehad. De leiding van het college van Ged. Staten verdient waardee ring. Maar in de laatste maanden heeft het college aanleiding gegeven tot ontevreden heid. Spr. heeft den indrhk dat, zoolang het college in aanwezigheid en onder toezicht Van de Staten is, het goed gaat, maar gaat het college zijn eigen weg, dan wil het wel eens misloojoen. De heer Asscher brengt Ged. Staten dank voor de wijze, waarop zij in de afgeloopen jaren de belangen van de provincie hebben behartigd. De toestand in de provincie is van dien aard, dat ernstig moet worden getracht naar de mogelijkheid van meer bezuinigin gen. Er is al meer aangedrongen op de be noeming van een bezuigingsinspecteur, maar Ged. Staten hebben daarnaar z.i. nooit een grondig onderzoek ingesteld. Spr. hoopte, deze zaak nog eens dieper zal worden be studeerd. Wat de kwestie eener industriebank betreft, vraagt spr. of het niet op den weg van Ged. Staten ligt, aan het provinciaal bestuur van Limburg te vragen hoe de bank daar werkt. Over de financieele positie van de provincie is spr. niet zoo gerust als de heeren Polak en Sneevliet. Versobering eenig redmiddel. De heer de Jong Schouwenburg (C.H.) noemde versobering in deze dagen het eenige redmiddel. Spr. uitte zijn waardeering voor den arbeid van Ged. Staten inzake de uit voering van werkverschaffingsobjecten, die aanleg en verbetering van wegen en kanalen mogelijk maken. Spr. zou de oprichting van een industriebank een bedenkelijk experiment achten. Zij moet met een groot kapitaal wer ken, wil zij iets prestoeren. Spr. zal met veel belangstelling het prae-advies van Ged Staten afwachten. Spr. komt dan met enkele opmerkingen over de bedrijven in verband met hetgeen in het voorloopig verslag over het overheids bedrijf worat gezégd en dat het den indruk zou wekken, dat de Staten het daar alge meen over eens zijn. Maar het is spr. opge vallen, dat alle rapporteurs juist tot één partij behcoren en die partij is toevallig de partij, die het overheidsbedrijf toejuicht en bevordert. Het is dus niet onbegrijpelijk, dat in de stukken eenzelfde geest ten opzichte van de overheidsbedrijven valt te consta- teeren, aldus het Hbld. In de gistermiddag voortgezette vergade ring van de Prov. Staten van Noord-Hol land kwam de heer Van der Walle (s.d.) aan het woord. Ten aanzien van de bestrijding der werkloosheid meent spr., dat de aanvul lende taak der provincie niet meer voldoende is. Er zal meer moeten worden gedaan; de werkloosheid in dit gewest is ontstellend groot. Spr. heeft waardeering voor het jaar lijks brengen van 200.000 op de begroo ting voor dit doel, maar het is onvoldoende, en men moet niet doen alsof Noord-Holland eigenlijk vooraan gaat. De heer Ketelaar (v.d.) constateert een genfoedelijkheid, die pleit voor het werk van Ged. Staten en van de Prov. Staten. De kort heid van het debat doet aan de grondigheid niet af. Het is spr. nog niet precies duidelijk hoe het zit met het onderzoek van de ontwerp begrotingen der gemeenten. Er is een aan schrijving van den minister van 18 Juni 1934, waarin gedoeld wordt op bepaalde ge meenten; maar nu hebben Ged. Staten dat voor-onderzoek gevraagd aan alle gemeen ten. Dat is toch niet aangenaam voor ge meenten, die haar begrooting in orde hebben Spr. heeft gehoord, dat er een tweede circu laire van den minister is, waarin wordt ge zegd, dat de aanschrijving niet aan alle ge meenten behoeft te worden gericht. Spr. zou daarover gaarne inlichtingen ontvangen. Voorts zet spr. uiteen, dat het wenschelijk is. dat Ged. Staten met andere colleges overleg plegen en niet uitsluitend uit beleefdheid luisteren naar Den Haag, en vandaar de „ik-weet-het-alleen"-uitspraak meebrengen. De heer Lambooy (r.k.) meent, dat de fracties, die bij de vorige verkiezing een af spraak hebben gemaakt, die afspraak levend hebben gemaakt. Maar het is toch een eisch, dat Ged. Staten bij het verloop van het getij de bakens verzetten. Wat deze begrooting betreft, merkt spr. op, dat er nog geen begrooting is geweest, die zoo weinig aanleiding heeft gegeven tot be spreking. De provincie heeft geen last met de steunverleening en draagt ook de zorgen daarvan niet. Dit brengt het gevaar mee, dat Ged. Staten niet duidelijk inzien de moei lijkheden van de gemeenten om aan haar sociale verplichtingen te voldoen. Laten Ged Staten zorgen, dat het niveau voor de ge meenten niet nog lager wordt dan het al ge bracht is. Dat nu niet 500.000 kon worden gestort in het Wegenfonds, is begrijpelijk De opmerking in de stukken, dat de uitga ven van de ziekenhuizen zijn gebleven be neden de raming, geeft spr. aanleiding tot de verklaring, dat een begrooting altijd zoo zuinig mogelijk moet zijn. Wat de werkver schaffing betreft, zegt spr., dat het zeer moeilijk is een werk te vinden, waaraan een groot aantal werkloozen kan worden te werk gesteld. De heer Ankersmit (s.d.) bepleitte de be noeming van een commisise ad hoe voor de bestudeering van het vraagstuk van het pachterskiesrecht in land- en tuinbouw. De heer Weiss (m.p.) bespreekt eveneens de werkverschaffing en vraagt hoe Ged. Staten staan tegenover het plan van tunnel bouw onder het IJ. Spr. vraagt of het niet mogelijk is op de een of andere wijze ook den middenstand steun te verleenen. Dit is een groep, die altijd veel in de belastingen heeft bijgedragen. Wat de prov. bedrijven betreft, waarschuwt spr. tegen te groote uitbreiding ervan en het investeeren van een te groot kapitaal. De heer Slingenberg (v.d.), lid van Ged. Staten, dankte voor de algemeene waardee ring in de Staten geuit. Spr. verzocht zijn rede Woensdag te mogen voortzetten. De vergadering werd hierop verdaagd tot hedenochtend half elf. Zondagavond j.1. heeft het departement Nieuwe Niedorp van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen haar tweeden wedstrijd avond in de Prins Maurits gehouden. Wederom was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden. Op het tooneel van den strijd verscheen thans Ormenio van Anna-Paulowna met Bergopwaarts, tooneelspel in drie bedrijven van Scheffer. De naam welke Ormenio bij 't laatste op treden alhier heeft achtergelaten, was oor zaak dat ook nu de verwachtingen van het publiek wederom hoog gespannen waren. Met de grootste aandacht werd het geheele spel gevólgd en het daverende applaus na elk bedrijf was wel het beste bewijs dat het publiek niet in de verwachtingen is teleur gesteld. Het is wederom de taak der jury over het geheel een deskundig oordeel uit te brengen en wij wagen ons niet aan critiek. Hoewel oyer het algemeen het publiek zeer rustig was, is een verzoek aan enkele jonge lieden achter in de zaal, om een volgenden keer op wat minder krakende wijze van hun stoelen gebruik te maken, toch zeker op zijn PlaatS' -JU. J Tot slot een geanimeerd bal, waarvan de muziek ons echter niet geheel kon bevredi gen. Het aantal werkloozen uit deze gemeente, tewerkgesteld bij de rijkswerkverschaffing in den Wieringermeerpolder stijgt. Zaterdag j.1. bedroeg dit aantal 13, terwijl het is te verwachten dat er spoedig weer eenige werk loozen zullen worden tewerkgesteld Naar wij vernemen is dooi' het Nationaal Crisis Comité besloten om aan deze gemeente over het 2e halfjaar een gelijke bijdrage te verleenen als over het eerste halfjaar. Door dit comité wordt echter bezwaar gemaakt, dat deze bijdrage buiten bezwaar der ge meentekas zal worden verleend. Hierdoor zal door de gemeente een gelijk bedrag moe ten worden bijgedragen. In de op Vrijdagavond j.1. gehouden ver gadering van den L. T. B., ten lokale van den heer J. Brouwer werd de agenda voor de te houden centrale vergadering van het hoofd bestuur te Haarlem vastgesteld en werden de prae-adviezen van het hoofdbestuur goed gekeurd. Zondagavond j.1. gaf het fanfarecorps „Crescendo" alhier, onder leiding van den heer P. Pranger eene uitvoering in het lokaal van den heer A. Mijts te Verlaat. De zaal was goed gevuld en het publiek heeft met belangstelling de uitvoering van de verschillende muzieknummers aangehoord. De bekende humorist van Straaten uit Hoorn verleende zijne medewerking voor dezen avond. Het publiek heeft volop kunnen ge nieten van zijne voordrachten. Zoowel in ernstige als in vroolijke liedjes was deze humorist buitengewoon. Ook zijn zang viel zeer te prijzen. Het publiek zal dezen humorist zeker gaarne weer eens in Oude Niedorp terugzien. Het Centraal Bureau uit de Veilingen in Nederland heeft zich tot de regeering ge wend met het verzoek, de uitbetaling op de door Duitschland geblokkeerde vorderingen ten spoedigste te doen geschieden, opdat de exporteurs weer over eenig bedrijfskapitaal de beschikking krijgen. Bovendien heeft het zich vereenigd met een adres van de Nederl. Ver. van Groenten- en Fruitexporteurs, waar in er over geklaagd werd, dat op de door Duitschland geblokkeerde vorderingen harer leden nog steeds geen afrekening door de Nederlandsche Bank was binnengekomen, ofschoon blijkens mededeeling van het Clea- ring-instjtuut voor achterstallige vorderin gen reeds een paar millioen gulden was ge reserveerd, waarom zij er bij den minister op aandrong, dat dit bedrag zoo spoedig moge lijk aan de rechthebbenden zou worden uit gekeerd in volgorde der stortingsnummers. In de gehouden algemeene vergadering van den R.K. Diocesanen Land- en Tuin- bouwbond is de heer J. Groen te Zuidschar- woude als hoofdbestuurslid gekozen. Beslo ten werd aan de regeering een telegram te zenden, waarin in hooge mate werd betreurd dat wettelijke maatregelen ten aanzien van de verlaging der vaste lasten tot dusverre zijn uitgebleven. Zij beschouwt deze maatre gelen a!s een consequent uitvloeisel van de zoogenaamde aanpassingspolitiek. De open bare en stille executies nemen toe en met den meesten aandrang wordt verzocht, bedoelde maatregelen, welke reeds in de troonrede van 1933 zijn aangekondigd, te nemen. Als standpunt van de vergadering ten aanzien van steunverleening aan den tuinbouw werd vastgesteld, dat deze steun rechtvaardig ver deeld behoort te worden over alle producten, welke verlies hebben opgeleverd. Vergadering Crisis-comité. Maandagavond vergaderde ten raad- huize onder voorzitterschap van burge meester Bos het plaatselijke crisiscomité. Door de leden van het comité zal met lijsten gecollecteerd worden, teneinde met Kerst mis weer een uitdeeling te kunnen houden Verder zullen pogingen in het werk worden gesteld een comité van dames samen te stel len, dat zich wil belasten met den aankoop en het maken van kleedingstukken voor. be- hoeftigen. De heer C. Deken heeft zijn 25-jarig ju bileum als lid van den gemeenteraad her dacht. Voor de woning was een eerepoort opgericht. De aanvoer van bloemkool neemt nu be langrijk af, wat de kans op betere prijzen verhoogt. Het uitblijven van vorst zal voor de Streeker-tuinders van het grootste belang zijn. WFJN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. 289. Het heéle stelletje danste nu springend en zin gend het deftige hotel binnen, tot groote ergernis der bezoekers, die gauw een goed heenkomen "^rhten. 290. De feestmaaltijd die Piet Prikkel had laten aan richten was nog in vollen gang, toen er een paar hee ren binnenkwamen, die Piet en Drein vroegen of z^ geen zin hadden om mee te spelen in het A. B. C elftal.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7