Gemeenteraad van Alkmaar. Spoct JCeck éi Schoot JUMicatUs fBüutentand ALKM. BOYS—HOLLANDIA. ALCMARIA EN DE WERKLOOZEN. VERGADERING IJSCLUB OUDE-MEDORP. Automobilisme. Benoeming tijdelijk leeraar aan het Gymnasium. Verlenging bewoningstermijn. Salarieering burgemeester, secretaris en ontvanger. DE UITZETTING TE LAREN. Minister zeer getroffen; verzoek aan Duitsche regeering. HERZIENING TIJDREGELING. Adres Kamer van Koophandel aan Eerste Kamer. NOGMAALS: LOONSVERLAGING SPOORWEGPERSONEEL. Na de 5 pCt. korting op 1 Jan een nieuwe verlaging in uit zicht gesteld. HINDERWET. deze luidt dat op de mentaliteit /an bestuur en directeur der betrokken afdeeling ver trouwt wordt, dat zij maischen nemen, welke haar afdeel ine waardig zijn. De contributie werd voor 1935 wederom bepaald op 0.50 per lid. De eerstvolgende jaarvergadering zal ge houden \v orden te Alkmaar. Door de afdeeling Bluemendaal wordt een beker beschikbaar gesteld voor die afdeeling, welke in den marschwedstrijd het hoogste aantal punten behaalde. V o e t b a 1. Van een actief voetballer, die echter niet bij den wedstrijd Alkm. Boys-Hollandia aan wezig was, ontvingen wij nog een schrijven van den volgenden inhoud: Het lijkt mij een geheel verkeerde methode, dat het publiek zich met scheidsrechterlijke beslissingen of, zooals nu, met de schuld vraag van een of meer spelers aan een on geval bezig houdt en hierover zijn meening openbaart. Er zijn in de voetbalwereld andere wegen om misstanden uit den weg te ruimen. Waarom is er anders een straf- of protest-commissie ingesteld? Maar een klacht bij een derge lijke commissie kan ook alléén door den scheidsrechter of een bestuur van een ver- eeniging e.d. worden ingediend, doch in geen geval door het publiek, waarmede m. i. wel voldoende is aangetoond, dat aan het publiek elk (officieel) zeggingschap ontzegd is van oordeel of zelfs veroordeel. Is dus de officieele weg voor een aanklacht gesloten, dan nog behoort het publiek te hoeden om door middel van dag- of sport bladen den naam van een of anderen sport man te schaden. Deze afstraffing moet men aan de instanties van den K.N.V.B over laten! Voordeel heeft zoo'n openlijke beschul diging nooit: het feit ligt er eenmaal en de meening van „het publiek" kan gevoegelijk buiten beschouwing blijven. Het is natuurlijk heel goed, dat de, als tenminste bewezen ge acht kan worden, dat die er zijn, schuldigen ernstig onderhanden wordt genomen, maar dan door het bestuur van de vereeniging of door de betreffende commissie van den K N VB. Het bewijs voor moedwilligheid is echter steeds heel moeilijk te leveren, en waar het hier een ernstig feit betreft, ligt het als van zelfsprekend op den weg van allen het oor deel over te laten aan den man, die als no 1 hiervoor in aanmerking komt: n.1. den scheidsrechter. Ik kan mij moeilijk voorstel len (ook al heb ik in het verslag gelezen, dat hij wel wat lankmoedig optrad), dat de scheidsrechter den speler van Hollandia, als hij van oordeel was geweest, dat deze v. d Hilst met opzet had raakgetrapt, niet on middellijk van het veld gezonden had. Juist in dezen tijd, waarin het voetbalspel dreigt te verruwen, moeten wij een groot vertrou wen in den scheidsrechter stellen en niet nut teloos een of meer spelers, en dan meestal een geheele vereeniging, door den modder halen. Dit laatste kan den toestand nooit beter, maar wel slechter maken! Het begin is het uitfluiten enz. van een scheidsrechter of „zoo noodig" het na schreeuwen van spelers ter tegenpartij of- van de „eigen" spelers, het vervolg is inge zonden stukken in de courant. Waar is het einde op deze manier?? (De gedachtengang van dezen voetballer- schrijver is o.i. zeer logisch. Het lijkt ook ons verstandig, om de discussie over het be kende ongeval thans stop te zetten. Sportred. A.C Wij hebben eenigen tijd geleden gé schreven over Alcmaria en de werkloo- zen en toen gewezen op het misbruik, dat eenige werkloozen maakten van het gebaar van Alcmaria. Thans is een nieuwe maatregel inge voerd, die naar wij hopen zal vol doen, a! blijft ook de medewerking van de werkloozen gewenscht. oortaan zal n.1. de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen des Zater dags van 10—11 uur v m. in de „Nieuwe Doelen" voor de werkloozen kaarten van Alcmaria I uitgeven voor den wedstrijd, die den volgenden middag gespeeld wordt Rechtmatige bezitters van die kaarten kunnen de controle passeeren van 115—1 45 uur des Zondagmiddags Men ziet, dat het Alcmaria-bestuur ie werkloozen niet vergeet, ondanks de minder sportieve en faire opvattingen van enkelen hunner. En wij hopen, dat de werkloozen dat zullen begrijpen en waardeeren 1 Schaatsenrijden. VERGADERING THIALF TE GROOT-SCHERMER. Dinsdagavond vergaderde onder voorzit kÏÏfp den heer P. Kreb de l"b „Thialf ten huize van den heer H. van Truijen. Aanwezig waren 13 leden- Na goedkeuring der notulen en warvcrsla„ werd opgemaakt een rooster van aftiedi g der bestuursleden. Met zoo goed als algemeene stemmeh werden de in 1934 aftredenden de heeren J. P Kreb, C Wiedijk Klz en N Waterdrinker, herkozen. Het boekjaar der vereeniging loopt thans van Mei tot Mei, waard<»rl^ voorgaande boekjaar bijna 1X laar had hierdoor de kas der vereeniging bijna ledig ^Besloten werd eenige honderden meters touw voor afscheiding aan te sehafferu Aangaande de plannen vooi t komenae neitïïW bepaald dal .bet zal wolden een wedstrijd voor school kinderen. Besloten werd verder, dat men ter ve - zekering van een goede baan zich in ver biX zal stehen met een de. ewennrenvan een koog fcrwill tevens aar. den El'aflTls- polder de beschikking gevraagd zal \yorden over een water, toebehoorend aan genoem den polder. Burgemeester Kolk verklaarde op een des- verzoek gaarne het eerevoorzit- -'schap te zuhen aanvaarden. f de Geus bracht ter sprake het nuari 193? vereeniging op 11 Ja- hiKi™ rr. in verband hiermede een bijzonder ijsfeest te organiseeren Des mid dags zal dan een koppelwedstrijd per schaats fumeerd?rSj.n 3V0IKis een «ecos- De heer C. Spaan bedankte in verband met fnnrf^ Jgials hoofdcommissaris. Deze functie werd toevertrouwd aan het bestuurs lid, den heer C. Wiedijk Klzn. Desiuurs rin WoensdaSav°nd had een ledenvergade ring plaats van de IJsclub van Oude Nie- varw/n u ca,u Peiis' onder voorzitterschap van den heer Jb. van Zoonen. Deze deelde mede, dat er verschillende pogingen zijn gedaan om tot uitbreiding van de ijsbaan te komen. De plannen konden ech ter geen doorgang hebben, omdat de land eigenaar Over pertinent weigerde voor dit doel land te verkoopen. Hierna werd de rekening over het afgeloo- pen jaar nagezien. Ontvangen werd 139 40 en uitgegeven 101.32, zoodat er een batig saldo is van 38.08. ,rh?"s volgde verkiezing van een bestuurs- i 1,- l n /-. heer J. Koopmans (niet herkiesbaar). Gekozen werd de heer J Lief hebber. Aan den heer Koopmans werd dank ge- bracht voor zijne bewezen diensten tijdens zijn lidmaatschap Uitgeloot werden 10 aandeeen. Aan het bestuur werd overgelaten de be spreking van de te houden ijsfeesten DUITSCHLAND EN HET INTER NATIONALE AUTOMOBIEL- VERKEER. Naar aanleiding van verschillende ge ruchten dienaangaande deelt de K.N.A.C. ons mede, van Der Deutsche Automobilchvb bericht te hebben ontvangen, dat voortaan vreemde motorrijtuigen om in Duitschland te mogen rijden zullen kunen volstaan met het vertoonen van een nationaal inschrij- vingsbewijs van het land van herkomst. Voor Holland is dit document dus het Neder- landsch nummerbewijs. Aan deze regeling zijn echter verschillen de formaliteiten verbonden, die de vraag wettigen of men op dit moment inderdaad reeds wat ons land betreft van een vereen voudiging kan spreken. Deze formaliteiten zijn de volgende: Het nationale bewijs van inschrijving (het Nederlandsche nummerbewijs) moet bevat ten: de juiste naam en het adres van den eigenaar, de naam van den contructeur, het chassisnummer, de wijze van voortbeweging, het aantal paardekrachten of de boring en slag van de cylinders, het eigengewicht van het voertuig en het gewicht van de nuttige last, c.q. het aantal vervoerde personen. Tegelijk met het nationale inschrijvingsbe- wijs meet een geautoriseerde vertaling in het .Duitsche kunnen worden getoond. Tenslotte -moet men -zich aan de grens voorzien van een-speciaal Duitsch nummer, waarvoor 2 markt huur moet worden getaald benevens •een' waarborgsom van 10 mark. Dit hlles lezende vraagt men zich af waar de bedoelde vereenvoudiging schuilt, welke ,'het, internationale automobielverkeer zou moeten, vergemakkelijken Hierbij komt nog dat. ten aanzien van de inrichting van het •nummerbewijs van de hierbedoelde gegevens geen enkele regeling tusschen Nederland en Duitschland is getroffen Voorshands" blijven wij de voorkeur geven aan hét internationaal bewijs voor motor- 'rijtpigen, hetwelk, dit zij ten overvloede op gemerkt natuurlijk eveneens van kracht blijft, geheel op dezelfde wijze als tot dusver het-geval was-. Ten aanzien van het rijbewijs kan de nieuwe regeling als een geringe vergemakke lijking worden beschouwd, waar men voortaan ook zijn, geldig Nederlandsch rijbe wijs zal kunnen gebruiken mits dit bewijs ook .weder vergezeld is van een door een Duitsch consulaat of door de Automobielclub ge autoriseerde vertaling. Ook het internatio naal rijbewijs heeft hiernaast zijn geldigheid onverminderd behouden. DE R. A; I.-TENTOONSTELLING. Verschenen is het algemeen reglement van de 24ste R. A. I. tentoonstelling, welke ge houden wordt van tot en met 10 Febi uari S. i. B. REVUE DEP SPORTEN. Dit bekende sportweekblad heeft op de eereplaats diie beroemde kunstriidsters afge beeld, w.o. Sonia Henie De middenpagina van het blad bevat nog :reer kiekjes van de kunstijsbaan fe Amsterdam en tevens een relaas over de gebeurtenissen van de ope ningsdagen. Groothof schrijft nog verschillende bij zonderheden naar aanleiding van den voet balwedstrijd EngelandItalië en verslaat tevens den wedstrijd Heracles—Go ahead. Verder wordt tlcriflnefd aan het 40 jarig bestaan' van Achilles (Assen), lezen wij een Franscljen. golf brief en schrijft S. M. Asher pvej de noodzakelijkheid van beter trainen van onze tennisspelers. Schermen, voetbal, het dagboek van Tar- tuffi, iets over jiu jitsu enz., enz., trekken verder de aandacht. Tusschen den tekst foto's van a'lerlei sport gebeurtenissen, die vanzelfsprekend alle zeer actueel zijn. Hoofd der bewaarschool benoemd Naar wij vernemen, is mej. C. R. Rab, voorheen-hoofd wan de bewaarschool te Uit geest,' thans sedert eenigen tijd op wacht geld, benoenid tbt hoofd van een soortgelijke schooj te H^iloo. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure onder voorzitterschap van burge meester van Kinschot. Afwezig de heeren Grondsma en v. d. Vall, met kennisgeving. De heer v. d. Vall wegens Statenvergadering. De notulen werden conform vastge steld. Ingekomen zijn: a. Een briet dd. 21 November 1934, nr. 107, van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van een door hen, voor zoo veel noociig, goedgekeurd raadsbesluit van 18 October 1934, nr. 19, inzake verhuur van de woning Oudegracht nr. 198. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een brief dd. 21 November jl., nr. 124, van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goedge keurd raadsbesluit van 13 September 1934, nr. 20, tot het aangaan eener gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Hoogwoud, inzake de toelating van leerlingen uit Hoog woud tot de openbare scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs dezer gemeente. Als voren. c. Een brief dd. 14 November jl., nr. 184, van hetzelfde College, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 6 November 1934, nr. 34, houdende goedkeuring van de bij raads besluit van 13 September 1934, nr. 12, vast gestelde verordening regelende het heffen van schoolgelden voor het onderwijs aan de Gemeentelijke Avondschool voor lager nij verheidsonderwijs en de school voor voor bereidend middelbaar technisch onderwijs. Als voren. d. Een adres dd. 2ó November 1934 van E. Mak c.s., bezwaar indienende tegen het ontwerp-uitbreidingsplan Alkmaarder Hout en omgeving en verzoekende het ontwerp niet goed te keuren en het te wijzigen over eenkomstig een overgelegd plan. In handen van B. en W. om bericht en raad. e. Een brief dd. 21 November 1934, nr. 152, van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, mededeelende het raadsbesluit van 18 October 1934, nr. 'O, betreffende de finan- cieele regeling van den bouw van 28 arbei derswoningen en 2 winkelhuizen aan de Uitenboschstraat door de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" en 24 kleine arbeinderswoningen van gemeentewege aan de De Ruijterstraat en de Trompstraat, voor kennisgeving te hebben aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. f. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-ont vanger op 26 November 1934. Als voren. Van de leden van den Vrijheidsbond wao de volgende motie ingekomen: De Raad der gemeente Alkmaar; Overwegende, dat de Raad behoefte gevoelt, uiting te geven aan zijne opvat ting ten opzichte van de gedragslijn van den Burgemeester in de laatste raads vergaderingen spreekt als zijn oordeel uit, dat het beleid van den Burgemeester in die vergaderingen, algeheele instemming verdient De heer G o v e r s las de motie voor en verzocht den raad de motie zonder discussie aan te nemen. Met algemeene stemmen werd de mo tie aangenomen. De voorzitter dankte den raad voor het in hem gestelde vertrouwen en stel de deze gedragslijn zeer op prijs. B. en W. stelden voor om tot tijdelijk leeraar aan het Murmellius-Gymnasium te benoemen den heer Drs. J. de Lange te Bilthoven, voor den duur der onge steldheid van Dr. van Amerongen. Benoemd werd de heer de Lange met algemeene stemmen. Geldleening. Voorgesteld werd ter conversie van een vijftal 4Vt leeningen een 4 lee ning aan te gaan, a pari af te lossen in ten hoogste 36 jaar. De leening wordt overgedragen aan de firma Theodoor Gillissen te Amsterdam, en verdeeld in 2750 obligatiën k 1000 en 300 a 500. De voorzitter stelde voor omtrent dit punt even in geheime zitting te gaan. Hiertoe werd besloten. Na een minuut werd de vergadering heropend en conform het voorstel be sloten. Wederom werd den raad voorgesteld om den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen Sandersbuurt 9 en Lindelaan 56, te ver lengen. Zooals reeds eenige jaren ge bruikelijk is, werd hiertoe besloten. Conform besloten. In de door Ged. Staten ontworpen regeling voor de salarieering van burge meesters, secretarissen en ontvangers in Noord-Holland wordt voorgesteld, het salaris voor den burgemeester op 7400, van den secretaris op 6450 en van den ontvanger op maximum 4550 te stel len. De minister van binnenlandsche za ken wenscht de nieuwe regeling 1 Octo ber te doen ingaan. B. en W. gaan met de nieuwe regeling accoord, doch stellen den raad voor aan Ged. Staten te adviseeren die 1 Jan. 1935 te doen ingaan, aangezien de salarisver laging die voor het gemeentepersoneel 7 worden voorgesteld, bedoeld is ook met 1 Jan. 1935 in te gaan. Tijdens de behandeling van dit punt fungeerde de heer Klaver voor voorzit ter en de heer van Dijk voor secretaris, terwijl de voorzitter en de secretaris de vergadering verlieten. Z. h. s. werd het voorstel aangenomen en de vergadering om vijf voor half tvec daarop gesloten. In de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de Justitie-begrooting deelt de minister het volgende mede: Nadere inlichtingen, ingewonnen inzake het Larensche geval, hebben aan het licht gebracht, dat de betrokken personen scherp uitgevraagd zijn door de Duitsche ambtena ren. Zoodoende kwam volgens de Duitsche regeering aan het licht, dat zij onwettig werkzaam waren geweest voor ae Duitsche Socialistische Arbeiderspartij. De Duitsche regeering is er op gewezen, dat de Neder landsche autoriteiten, toen de overneming van deze personen was gevraagd, niet voor zien hebben dat dit voor de betrokkenen zóó ernstige gevolgen zou kunnen hebben en dat de minister zeer getroffen is door het besef van deze gevolgen en door het feit, dat deze personen feitelijk in de positie waren ge- brScht alsof zij aan Duitschland waren uitge leverd (zonder dat de voorschriften van het uitleveringsverdrag waren nageleefd). Aan de Duitsche regeering is verzocht, met deze omstandigheden rekening te willen houden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam heeft een adres gezonden aan de Eerste Kamer, waarin zij verzoekt te willen bevorderen, dat de tijdregeling hier te lande aldus worde herzien, dat gedurende de wintermaanden zal gelden de West-Europee- sche, en gedurende de zomermaanden de Midden-Europeesche tijd; dat in dat geval de overgang van West-Europeeschen naar Midden-Europeeschen tijd op hetzelfde tijd stip zal plaats vinden, als waarop in andere landen van den West-Europeeschen tijdgor- del wordt overgegaan naar den zomertijd; dat, ook indien de Amsterdamsche tijd mocht gehandhaafd blijven, de zomertijd jaarlijks op hetzelfde tijdstip wordt ingevoerd als in de bedoelde landen. Door den Personeelraad der Spoorwegen wordt 't volgende medegedeeld: Zooals bekend, is omtrent de door den mi nister van waterstaat aan het spoorwegper soneel opgelegde loonsverlaging van 5 pCt. tusschen de directie en den personeelraad der N.S. de eveneens door den minister ge- eischte algeheele overeenstemming niet kun nen worden verkregen, doordat de twee kleinste bonden, de B.A.N.S. en de G.B. wei gerden daarover in overleg te treden. Tegen over zijn eisch van algeheele overeenstem ming, had de minister toegezegd, de loonen van het spoorwegpersoneel voor 1935 en 1936 onaangetast te laten. Terwille van deze zeer belangrijke concessie en ook om gelegen heid te hebben op de samenstelling van de te wijzigen loonregeling invloed te kunnen uit oefenen en rekening te kunnen houden met gerechtvaardigde speciale wenschen, waren de N.V., St. Raphael en PC.B., die samen het overgroote deel van het personeel der N.S. georganiseerd hebben, tot overleg met de directie bereid. 27 November heeft de directie een loonre geling aan den minister voorgelegd, welke overeenkomstig den eisch van den minister, een bezuiniging van 3.200.000 zal opleve ren. Dienzelfden dag hebben de heeren Molt- maker en Timmermans een bespreking gehad met den minister van waterstaat om te be pleiten: le. dat Z.E. zijn toezegging omtrent rust in de loonregeling voor 1935 en 1936 gestand zou blijven doen. 2e genoegen te ne men met overeenstemming tusschen de direc tie en N.V., St. Raphael en P.C.B. De minis ter is gewezen op de geweldige ontstemming, welke zich reeds onder het personeel open baart en die tot het toppunt zou stijgen, in dien Z.E. zijn standpunt zou laten bepalen door de houding van een kleine minderheid van het personeel. Z.E. beschouwde de zaak, nu aan zijn eisch van algeheele overeenstem ming niet voldaan was, voor hem af en was niet bereid zijn concessie te handhaven. Even min kon nog overleg met de directie plaats hebben, wijl de nieuwe regeling op 1 Januari 1935 moet ingaan. De minister verschuilt zich dus achter het voor het personeel bui tengewoon schadelijk gebleken optreden van den B.A.N.S. en den C.B., wat tot gevolg heeft, dat, naar de minister liet verstaan, de loonen binnen dien tijd opnieuw zullen wor den herzien, aangezien aoor de regeering verder moet worden gestreefd naar een nog lager liggend levenspeil De N.V., St. Raphael en P.C.B. zullen ver der pogingen blijven aanwenden om den aanvankelijk in uitzicht gestelden termijn van twee jaren alsnog te bereiken. NEDERLAND EN HET SAAR- GEBIED. Onze regeering niet tegen individuede recruteering. Naar wij vernemen heeft thans ook de Ne derlandsche regeering een verzoek ontvangen van de Regeeringscommissie voor het Saar- gebied met betrekking tot recruteering van Nederlanders voor aanvulling van de Saar- politie. De Nederlandsche regeering heeft in ant woord op dit verzoek te kennen gegeven te gen de individueele recruteering hier te lan de geen bezwaren te hebben Hieraan heeft de regeering toegevoegd de mededeel ing, dat zij bereid is voor zoover haar mogelijk is, medewerking te verleenen aan de uitvoering van het recruteeringsplan. VERKIEZING LEDEN EN PLAATS VERVANGENDE LEDEN VAN HET SCHEIDSGERECHT DER GEMEENTE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter kennis, van de ambtenaren en werklieden in vasten dienst dier gemeente, dat de stemming voor de ver kiezing van weldadigheid in die gemeente, dat de stemmng voor de verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden van het scheidsgerecht, bedoeld in artikel 6 der verordening, regelende het beroep op het scheidsgerecht der gemeente Alkmaar, alsmede de samenstelling en werkwijze van dat gerecht (gemeenteblad nr. 1225), aan te wijzen door de ambtenaren en werklieden, ter vervulling van de met 1 Januari 1934 openvallende plaatsen, zal plaats hebben ten stadhuize op Woensdag 12 December a s. van des voormiddags 9 uur tot des namid dags 4 uur. Stemgerechtigd zijn de in artikel 6 van de genoemde verordening bedoelde ambte naren en werklieden in vasten dienst der ge meente of van een burgelijke installing van weldadigheid in de gemeente, die op het tijdstip der verkiezing meerderjarig zijn. Voor de stemming mag slechts gebruik worden gemaakt van de ter gemeente-secre tarie te verstrekken met het stempel der ge meente gewaarmerkte stembiljetten. Alkmaar, 29 November 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. WINKELSLUITINGSWET 1930, S. 460. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dezer gemeente hebben aan mej. M. van Stein, Kapitein van het Nederlandsch Leger des Heils, alhier, ontheffing verleend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, ten behoeve van den ver koop van luxe- en huishoudelijke artikelen bij het te houden bazarfeest op Zaterdag 1, Maandag 3 en Dinsdag 4 December a.s., in et perceel Hekelstraat nr. 9, des avonds vanh 10 tot 11 uur. Alkmaar, 29 November 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van de N. V. American Pe troleum Company te 's Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats vóór en ten behoeve van het perceel Stationsweg nr. 17, verdaagd. Alkmaar, 29 November 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ST. NICOLAASMARKT. De directeur van het Gemeente-Slachthuis en het Marktwezen te Alkmaar brengt hier mede ter algemeene kennis, dat de St. Nico- laasmarkt te Alkmaar wordt gehouden dato 2, 3, 4 en 5 December 1934 op de Laat. De standplaatsen op deze markt zulle t alléén beschikbaar worden gesteld voor inge zetenen der gemeente Alkmaar en moeten schriftelijk worden aangevraagd vóór Zater dagmorgen (1 December 1934) 11 uur, ten kantore van het Gemeente-Slachthuis aan den Helderscheweg no. 28, met duidelijke ver melding van naam, woonplaats, branche en aantal kramen. De aanwijzing der standplaatsen zal bij loting geschieden. Den 2den December 1934 mogen de stand plaatsen niet eerder worden ingenomen dan des namiddags 2 uur. De directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. Voorts vernemen wij, dat uit Nederland in totaal ongeveer dertig man noodig zijn ge oordeeld, officier hierbij inbegrepen. De voorwaarden voor de indiensttreding bij de Saarpolitie staan op het oogenblik nog niet vast. Is het eenmaal zoover, dan zal zoo spoedig mogelijk tot recruteering worden overgegaan. Er kan dan ook thans nog niet worden gezegd, uit welke groepen de recru teering zal geschieden. In ieder geval zijn verscheidene departementen hierbij betrok ken. Uit Den Haag meldt men ons, dat door bemiddeling van de commissarissen der ko ningin aan alle burgemeesters, die de Duit sche taal voldoende machtig zijn, uitnoodi- gingen zijn gericht om op te treden als voor zitter van een Saar-stembureau. AANRIJDING TE WOERDEN. Wielrijder ernstig gewond. Gistermiddag te ongeveer drie uur is de wielrijder Magielsen, die een ledig benzine- vat met zich meevoerde, op den Leidschen straatweg te Woerden bij het passeeren van een auto, welke werd bestuurd door den hr. van L. uit Den Haag en welke reed in de richting van Bodegraven, met den wagen in aanraking gekomen. De man werd tegen den grond geslingerd en bewusteloos opge nomen. Hij bleek ernstig te zijn gewond, vooral aan het hoofd, en had bovendien een been gebroken. In ernstigen toestand is hij naar het r. k. zihekenhuis hier ter plaatse vervoerd. BINNENVAART-ALMANAK 1935. Verschenen is de Binnenvaart-Almanak 1935, het bekende Jaarboekje van het On derwijsfonds voor de Scheepvaart te Am- sterdam. (Binnenkant 22). De Binnenvaari-Almanak, die uitgegeven wordt ter bevordering van het vakonderwijs en het lageronderwijs aan schippers en schipperskinderen, is dit jaar, zooals uit het voorwoord van den heer G. de Jong, den directeur van het Onderwijsfonds blijkt, weer uitgebreid. Behalve de gewone rubrie ken bevat het 144 pagina's tekst beslaande

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11