Agenda 53immdaHd. JkooiHciaal Tlieuws ietkS. School £aatste betichten Weee&eeidU Stad en Omgeving' DE K 18 HEEFT VERTRAGING, Een der opvarenden ongesteld. SPELLING-MARCHANT. Ook ingevoerd op gymnasium en H. B, S. LANDBOUWERS NAAR INDIE, Dr. Vrijburg op audiëntie bij minister Colijn. BRAND TE LEIDEN, Iu sigarenfabriek. AUTOBUSDIENSTEN. EGMOND AAN ZFE. DE KANALISATIE-WERKEN. HEILOO. SINT P ANC RAS. St. Nicolaasieest. ANNA-PAULOWNA. OUDE-NTEDORP. NOORDSCHARWOUDE. EEN KRANIG BANKDIRECTEUR. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T, half 8, hoofdnummer Het ge heim van den verborgen schat (sens., serie film, derde, laatste deel); hoofdrol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Bolero (rom.); hoofdrollen Oeorge Raft, Carole Lombard en Francis Drake. Leeftijd boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Met voorbedachten rade (dram.-sens.) hoofdrollen Stuart Erwin, Wynne Gibson, Jean Hersholt en Francis Dee. Toegang bo ven 14 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De weg der vrouwen (dram.) hoofdrollen Kay Francis en Roland Young. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 6 December. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het mysterie der schepping (wetensch.) Maandag 10 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Tante Roosje" met mevr. de Boervan Rijk. Donderdag 13 December. 9 uur 's av., in de huishoud- en industrie school, ledenvergadering dier instelling. Dit is wat wij over de toekomstige maat regelen in het binnenland weten, maar er is iets te zeggen voor de veronderstelling, dat dr. Goebbels nog meer heeft bedoeld, omdat het voorafgaande, in groote trekken althans, reeds bekend is. Dit „nog meer" zijn waarschijnlijk veel omvattende maatregelen op het gebied' van het bedrijfsleven in de richting van stelsel matig gedwongen economie met een eenigs- zins socialistisch accent in den geest als ook ongeveer dr. Ley, den leider van het arbeids front, wordt voorgestaan. Dit is in alle geval, zoo niet waarschijn lijk, zeer wel mogelijk. Men mag hier niet zeggen, dat twee rich tingen elkaar bestrijden, zijnde dit een uit drukking uit het liberalistische tijdvak, maar men mag wel zeggen, dat in de economie schier twee richtingen in broederlijke eensge zindheid naast elkander leven, welke vrijwel precies het tegenovergestelde willen. Wat dr. Schacht wenscht, is algemeene be kend; het heeft, afgezien van een andere woordenkeus, veel overeenstemming met het geen in een tijdvak, hetwelk thans duizend jaar geleden in het niet verdwenen heet, werd aangevoerd. Nu is dr. Schacht wel de economische dictator, maar dit verhindert niet, dat bijvoorbeeld op het boerenccngres en elders, ook weer met veel gezag, tegen overgestelde theorieën werden verkondigd1. Deze richtingen willen, kort gezegd, op eco nomisch gebied in de lijn van de nationaal- sccialistische beginseen voortgaan Zij schij nen in den laatsen tijd in kracht te hebben toegenomen onder den invloed' van het onge duld van juist de natronaa 1 -social istische massa's. De uitlating van dr. Goebbels kan dus worden beschouwd als een episode in het wisselende evenwicht tusschen de beidé richtingen. De onderzeeboot K XVIII vertrekt wegens lichte ongesteldheid van een der opvarenden eerst heden, Woensdag 5 December van Funchal (Madeira). Bij kon. besluit is thans de spelling- Marchant ook opgenomen in de leer plannen der openbare gymnasia en hoo- gere burgerscholen met 5-jarigen cursus. Naar wij vernemen heeft de minister van koloniën gisteren audiëntie verleend aan dr. Vrijburg, die daarbij gelegenheid heeft ge had zijn plannen voor kolonisatie van Neder- landsche bceren naar daarvoor geschikte stre ken in Ned.-Indië (niet naar Nieuw Guinea) waarover hij in ons blad! uiteenzettingen heeft gegeven, toe te lichten. De minister die zooals bekend is een tegenstander is van kolonisatie in NieuwGud- nea toonde voor het plan van dr. Vrijburg veel belangstelling en heeft toegezegd te overwegen in hoeverre de bestaande stichting Landverhuizing Nederland, die nu slechts bemoeienis heeft met emigratie naar den vreemde, welke emigratie thans natuurlijk geheel opgehouden is, door uitbreiding van bevoegdheid aan deze plannen d'iensbaar ge maakt zou kunnen worden. Dr. Vrijburg zou dan in dit college zitting krijgen. De minister stelt zich op het standpunt, dat de regeering geen directe bemoeienis noch verantwoordelijkheid voor emigratie op zich neemt, doch het initiatief van anderen met belangstelling zal volgen en zoo noodig steun verleenen, als blijkt, dat de onderne ming aan de verwachtingen voldoet. Dr. Vrijburg heeft uit dit onderhoud goede hoop geput, dat er thans in Nederland een organisatie tot stand zal komen, die de plan nen zal aanvatten en tot een begin van uit voering zal brengen. In den afgeloopen nacht omstreeks 3 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de electrische drogerij, annex werkplaats en opslagplaats van de sigarenfabriek van de firma A. H. J. Wijtenburg aan den Nieuwen Rijn te Leiden. Daar het brandende perceel geheel door huizen en gebouwen ligt ingeslo ten, droeg de brand een gevaarlijk karakter, maar door het krachtig optreden wist de brandweer tot dit perceel te beperk$n dat ge heel uitbrandde. Het eigenlijke fabrieksge bouw werd niet aangetast. Een groote ho e- veelheid tabak ging verloren. Verschillende belendende perceelen kregen waterschade. Verzekering dekt de schade. Het nublus- schingswerk heeft tot hedenmorgen 9 uur voortgeduurd. Ged. Staten van Noordholland hebben besloten aan M. Geel te Hipolytushoef, met ingang van 1 Januari, vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een autobusdienst van Schagen over Ewijcksluis naar den Oever en terug. BESTUUR DER ZIEKENHUIZEN IN NOORDHOLLAND. Verdeeling der kosten van werkverschaffing. Gistermorgen vergaderden de Provinciale Staten van Noordholland onder voorzitter schap van den commissaris der koningin. Na afdoening der ingekomen stukken deed de voorzitter voorlezing van een inge komen schriftelijke vraag van den heer Tho massen. Gevraagd wordt, of Ged. Staten bereid zijn, bij den minister van sociale zaken te bepleiten, dat niet langer blijft gehand haafd de sinds 1931 geldende eisch, dat de gemeenten een zoodanig financieel belang bij de door haar ter hand genomen werkver schaffingen moeten hebben, dat tenminste 25 pCt. van het arbeidsloon voor haar reke ning komt. Besloten wordt, deze vraag met het antwoord van Gedeputeerden in de ver gadering van 18 December a.s. aan de orde te stellen. Vervolgens kwam aan de orde de stem ming over de benoeming van een lid van de commissie van bestuur der provinciale zie kenhuizen in de vacature Droog en K. Czn. de Boer. De heer De Jong Schouwenburg (c.h.) merkte op, dat mevr. Ringeling—Verhoeff no. 2 op de voordracht is geplaatst voor de vacature de Boer. De c. h.-fractie meent echter, dat zij aanspraak kan maken van een harér leden in deze commissie. Dit is al de tweede maal dat een lid der fractie no. 2 op een voordracht wordt geplaatst. Er is nu niets meer aan te veranderen maar spr. ad viseert toch de Staten om op no. 2 te stem men. De heer Ketelaar (v.d.) merkte op, dat de v d.-fractie geen enkelen vertegenwoordiger heeft in de commissie, zoodat er dus alle reden is den heer Van Dam te stemmen, die no. 1 op de voordracht staat. Vervolgens werd tot stemmin» overgegaan. Herbenoemd werd dr. E. A. M. Droof en benoemd in de vacature K. Czn. de Boer mevr. A. L. A. RingelingVerhoeff, deze laatste met 39 tegen 23 stemmen. In den raad van toezicht op de provinciale bedrijven werden vervolgens benoemd tot nieuwe leden de heeren E. Luden, lid van de Staten en dr. J. x\. van Steyn, instructeur van het staatsboschbeheer. In de vacature Kostelijk werd benoemd de heer D. Kooiman, lid der Staten, In de vacatures mr. L. M. de Jong Schouwenburg en jhr. G. C. Quarles van Ufford werden de aftredenden herkozen. De Staten gingen vervolgens in de af dee lingen en de vergadering werd verdaagd tot 18 dezer. (Hbld.) De oud-katholieke damesvereeniging T.A. V.E.N.U. hield in de zaal van het vereeni- gingsgebouw wederom haar bazar. De pre sidente, mej. Jansen, opende deze tiende ba zar met een hartelijk woord van welkom en bracht in het kort het werken der vereertiging in de afgeloopen 10 jaar in herinnering. Zevenmaal werd aan de kinderen een kerst feest gegeven. Elk jaar werd aan ouden van dagen brandstoffen en levensmiddelen ver- stretk. Verder werden woorden van dank gebracht aan allen, die voorwerpen voor de verloting aan de vereer.iging hadden geschonken. Als nieuwe attractie kwam de Sint op be zoek. Het is te begrijpen, dat dit bij de jeugd zeer in den smaak viel. Ook deze bazar van T.A.V.E.N.U. mag dan ook weer als geslaagd worden be schouwd. Van den Langendijk schrijft men ons: Met die werkzaamheden voer de kanali satie zal, naar vernomen wordt, eerstdaags een aanvang worden genomen. Allereerst zal worden begonnen met den sluizenbouw. We vernemen, dat daarmee anderhalf a twee jaar gemoeid zal zijn, doch dat intus- schen ook met andere werkzaamheden zal worden begonnen. De bewoners toch van de door de provincie aangekochte perceelen moe ten deze vóór 1 Mei a.s. hebben ontruimd, terwijl de betaling nog dit jaar zal plaats hebben. St. Nicclaas in Jager". „De Rustende Het was Dinsdagmiddag druk in het dorp. Bekend was, dat St. Nicolaas en zijn trouwe vazal Zwarte Piet op „Nijen- burgh" waren afgestapt en dat wa§ voor vele moeders met kinderen een wel kome aanleiding om te kijken. Intus- sehen verzamelden de kinderen der O.L. school zich op het schoolplein en als altijd was het fanfarecorps „Eensge zindheid" bereid om het geheel op te luisteren. Met de familie van Foreest, waaronder de burgemeester, stonden Sint en Piet op het balcon om de kin- derhulde In ontvangst te nemen. Toen een paar nummers waren gezongen, trad de heer A .N. K. Hopman naar voren en bracht dank aan de kinder vriend en Piet, dat men hier was geko men. Ook aan de familie van Foreest werd dank gebracht. Even daarna ging het door een groot deel van het dorp naar de Rustende Jager. De groote tooneelzaal was tjokvol met kinderen en begeleiders. Er werd gezongen en gul getracteerd. Met een auto, welwil lend beschikbaar gesteld door den heer ten Bruggecate, werden de zieke kinde ren bezocht. In de Rustende Jager terug, voerden de kinderen een tooneel- stuk op „Kleermaker en kabouters" on der regie van mevr. MosselKlomp en den heer Keuning. De mooie costuum- pjes der kinderen, doch vooral hun spel, trok de aandacht. Gelukkig zullen we hiervan een reprise krijgen. De belofte, dat men het volgend jaar weer het be zoek van den kindervriend kan ver wachten ontlokte een oorverdoovend applaus. 'De goede Sint heeft ook ons dorpje met een bezoek vereerd, op initiatief van „Volksonderwijs" werd dit kinderfeest georganiseerd voor de kinderen, der o. 1. s. Bij café Bouwstra werd de Sint door de kinderen opgewacht, waarna een rondgang door het dorp werd gemaakt. Bij de woning van het hoofd der school, den heer de Ruiter (die huisar rest had wegens ziekte) werden een paar liedjes gezongen, waarna hem door de grootste meisjes een fruitmand werd overhandigd. In café Bouwstra werd het feest ge houden. De leiding berustte in handen van den heer C. de Jong, voorzitter van „Volksonderwijs". De Sint werd door de kinderen harte lijk toegezongen, waarna zij rijkelijk werden onthaald. Door den onderwijzer v. d. Tak werd een aardige vertelling gedaan. Jammer dat buiten de zaal zooveel rumoer was dat achter in de zaal het gesprokene niet kon worden verstaan, zoo erg zelfs dat meester v. d. Tak om politie-toczicht verzocht. De kinderen der bijz. school nl. stonden buiten en maakten zooveel lawaai dat het meer dan schandelijk was. Later werdén de kinderen door Sin terklaas toegesproken. Bij het naar huis gaan kreeg ieder kind nog een speculaas een taai-taai pop en een cadeautje. Tot hoofdingelanden van den Anna Pau- lownapolder zijn gekozen de heeren P. J- Zoete en V. Kaan, beiden alhier. Dinsdagavond hield in de zaal van den heer Feijs de goede Sint zijn intocht. Er was van deze gelegenheid een feestelijk gebeuren gemaakt. De zaal was stampvol met kinderen en ouders en ook zagen wij nog vele andere be langstellenden, toen omstreeks kwart over zeven de heer Buddendorf, hoofd der open bare lagere school alhier, den avond opende. Het begon met zangnummertjes van allen te samen, andere liedjes weer door groepen groote en kleine kinderen, alles keurig ver zorgd. Daarna kregen wij een operette in het klein, de historie van Jan Lustig. Ook in dit stukje was met geringe hulpmiddelen zeer veel bebeikt o.a. een paar mooie lichteffecten. In de pauze wekte de heer Leek, voorzitter van de oudereommissie, allen op om loten te koopen in een verloting, waarvan de op brengst zou dienen, om aan de kinderen, die 's middags overblijven, gedurende het winter seizoen een beker warme melk bij hun brood te verstrekken. Hierna xregen wij nog enkele zangnum mertjes, totdat eindelijk het groote moment aanbrak. Onder luid gejubel kwam Sint met ziin knecht binnen. Aan alle kinderen werden pak'és uitgereikt. Hierna was het woord weer aan den heer Leek. Deze bracht een woord van dank aan de gevers, die dit feest hadden mogelijk ge maakt, aan allen die hadden meegewerkt om dit feest te doen s'agen, maar in het bijzon der aan den heer Buddendorf en juffrouw Mallet die zoo geweldig veel werk hebben moeten verzetten om dit te doen slagen en wie niets te veel is geweest. Spr. eindigde met een beroep op allen, om pal te staan voor de openbare school. De heer Buddendorf zeide, dat het hem een vreugde geweest is, zooveel medewerking te ondervinden van alle kanten. Ook hij wekte op tot trouw aan de openbare school. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag. Een aantal besluiten van den gemeente raad, om de rente van verschillende geldlce- ningen te verlagen, was goedgekeurd van Ged. Staten terugontvangen. Dit beteekent, dat de gemeente over 1935 ongeveer 6f,0 minder rente zal hebben op te brengen. De minister van sociale zaken verzocht een rapport te mogen ontvangen van de proefneming met de plaatsing van arbeiders in het vrije bedrijf met steun der overheid. In het door B. en W. opgemaakte rapport komt tot uiting, dat de resultaten in deze ge meente zeer goed zijn geweest. Wat de kosten betreft, is het resultaat ook veel beter dan in de werkverschaffing. De proef wordt dan ook als geslaagd beschouwd. De totale kosten hebben voor Rijk en gemeente tot 27 Octo- ber 459.05 bedragen. Aan de Ned. vereen. Eerste Hulp bij On gelukken werd toegestaan het gemeentelijk gymnastieklokaal te mogen gebruiken voor het houden van oefeningen. Goedgevonden werd, dat het zondags schoolfeest, wegens de ramp welke de kerk getroffen heeft, plaats vindt in het gym nastieklokaal. De L.T.B. afd. Langendijk verzocht de verhuring van gemeentelanderijen niet meer publiek, maar onderhands te doen geschie den, waarbij dan rekening mee dient te wor den gehouden, dat de huurder op het land een stuk brood kan verdienen. Werd aange houden. Vervolgens werd behandeld de circulaire van Ged. Staten betreffende de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger B. en W. adviseerden met de voorgesteld regeling accoord te gaan. Conform besloten. ,M. Aan het eind van het jaar zullen belang rijke bedragen moeten worden betaald. Daardoor is een kastgeldleening noodig. Het gymnastieklokaal heeft 12.612 ge kost. Men sloot daarvoor een geldleening aan te gaan tegen 4% af te lossen in 3ü 'aTot lid van de plaatselijke schoolcommis sie werd met algemeene stemmen de heer Dullemond, onderwijzer aan de U.L.G.- school, benoemd. Bij de rondvraag werd door den neer Kwadijk medegedeeld, dat hij gelezen ha dat de arbeiders, werkzaam in de werkver schaffing, bij een afstand van meer dan K.M. recht hadden op autovervoer. De voorzitter antwoordde, dat rijwielver goeding gegeven werd. Als het recht inder daad bestaat, zal men zich tot Staatsbosch beheer moeten wenden, hetwelke de uitbete- lingeq doet. De heer Kooij informeerde, of er mets in het dorp te doen was voor de werkloozen. Dat zou de gemeente misschien minder kun nen kosten dan de werkverschaffing buiten de gemeente. De voorzitter antwoordde, dat men het baggeren had. De rest is aangewezen op Schoorl. Ds. R. Bakker te Sint Pancras is be roepen tot predikant bij de gereformeerde kerk te Hazerswoude. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zitting van heden, Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het departement van sociale zaken voor 1935. De heer Sneevliet bespreekt het vraagstuk der jeugdige werkloozen, een der meest ern stige van dezen tijd. Door invoering van de 40-urige werkweek kunnen 37600 man arbeid krijgen. Voorts moeten ouden van dagen van den arbeid worden uitgeschakeld. De heer Hiemstra dringt aan op kortere werktijden in het landbouwbedrijf. Hij vraagt maatregelen tegen kinderarbeid in den landbouw. De heer Brautigam vraagt, wanneer de nieuwe stuwadoorswet eindelijk eens zal wor den toegepast. Spr. is het met dén minister niet eens, diat dit in dezen tijd niet verant woord is te achten. Hij dringt aan op rege ling der werktijden in de binnenvaart en voor de chauffeurs. De heer van der Putte is voorstander van verbindend verklaring van collectieve ar beidscontracten. HET DRAMA TE SCHIEDAM. Heden is te Schiedam de teraardebestel ling geschied van den Zaterdag op zijn bureau doodgeschoten politiecommissaris F- Ellenbergen. Vanuit de St. Liduina-kapel werd het stoffelijk overschot uitgedragen door vele agenten van het politiecorps die vervolgens als slippendragers fungeerden. De stoet trok naar het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat, waar een 6-tal kransen werden aangehecht. Vele afge vaardigden van politiecorpsen liepen in den stoet mede. Op de begraafplaats waren eveneens vele afgevaardigden van verschillende afdeelingen aanwezig. Op de begraafplaats werd het woord gevoerd doör den burgemeester van Schiedam den heer H. Stulemeyer en vervol gens door den officier van justitie te Rotter dam. die den overledene in gevoelvolle woor den herdachten. Een schoonzoon van den overledene, dr. de Bruin, dankte ten slotte voor de betoonde belangstelling. FELLE BRAND TE ENSCHEDE. In fabriek van afvalproducten. Te omstreeks kwart voor 11 hedenmorgen werd de brandweer te Enschedé gealarmeerd voor een uitslaanden brand in de fabriek van katoen-en afvalproducten de N.V. I. Roozen- daal Import Export Cie. aan den Room- weg te Enschedé. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek de uitstekend georganiseerde fabrieks- brandweer reeds in volle actie te zijn, terwijl ook de Sprenkler-inrichting in werking was. De brandweer kon dan ook verdere uitbrei ding van den brand voorkomen. De brand bleek te zijn ontstaan in een twee verdiepin gen hoog fabrieksgebouw, waarin de zooge naamde reinigingsafdoeling is onderge bracht. Het vuur was in een der machines op de benedenverdieping uitgebroken en vandaar via een zuiginrichting naar de eerste verdie ping overgebracht. Een zeer groote partij katoenafval, vermoedelijk ter groote van 25000 K.G., is verbrand of door het water geheel bedorven. Vooral de waterschade is buitengewoon groot. Hoe groot de schade is, kon op het moment nog niet worden nage gaan. Alles is oo beurspolis verzekerd. De nablussching zal waarschijnlijk nog gerui- men tijd in beslag nemen. GREN'SDIENST IN DUITSCHLAND. t Jeugdige personen gerecruteerd. Men meldt ons uit Limburg: In de grensdorpen van de Duitsche grens nebben de Duitsehe autoriteiten honderden jeugdige personen gerecruteerd voor den grensdienst. Daarmee denken de autoriteiten op elk denkbaar oogenblik de grens herme- tis>ch ges loten te kunnen houden, zoowel vooi den invoer van wapens en propaganda- matciiaal as voor het uitwijken van even- tueele vluchtelingen naar het buitenland. GOEDE VANGST VAN DE LOGSDRECHTSCHE POLITIE. Drie inbrekers gesnap Na een langdurig onderzoek is de gemeen tepolitie te Loosdrecht in samenwerking met de rijkspolitie er in geslaagd, in den afgeloo- naar waarnemingen, verricht in den mergen van 5 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765.3 m.M. te laagste barometerstand 741,9 m.M. te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 6 December: Meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind; tijdelijk opklarend; aanvankelijk wei nig of geen regen; iets kouder. Weeroverzicht. De uitbreiding van de depressie bij Ier- land over Frankrijk hield gisteravond op in een drukstijging over de Golf van Biscaye volgde die daar nu Westerstormen brengt, hoewel' de depressie in de kern afnam. Een deel van de depressie trok met vrij veel regen over ons land naar het Skagerak. Een volgende depressie op den oceaan schijnt nog zuidelijker te trekken. De hooge druk nam in Finland toe en bracht daar weer strenge vorst! Van de Noorsche kust tot Schotland en Ierland waait het storm, achtig uit noordoost. De hooge temperatuur houdt in het Kanaal en in ons land nég aan. maar trokken zich van de Bntsche eilanden en zuid-Finland eenigszins tc"~uK Zware regen viel van de Iersche zee tot Parijs. Voorloopig is tijdelijke opklaring met eenige afkoeling te verwachten. PAGEIIJKSCH WEERBERICHT pen nacht een drietal beruchte inbrekers, die den laatsten tijd Loosdrecht en omgeving on veilig maakte, in te rekenen. De politie heeft vannacht een inval gedaan in een schuur, gelegen aan de Kromme Rade te Kortenhoef en daar aangehouden den 21- jarigen J. v. L. uit Loosdrecht, den 36-jarigen G. v. L. uit Kortenhoef en den 30-jarigen L de R. uit 's-Graveland Bij een onderzoek in de schuur bleek, dat daar zeer veel voorwerpen van waarde, af komstig van diefstallen in de omliggende ge meenten, waren opgeslagen. De drie gearresteerden zijn naar het ge meentehuis te Loosdrecht overgebracht, waar zij zijn ingesloten. MILITAIRE DIENSTORDER. In verband met de komende feest' dagen. In een legerorder brengt de minister van defensie ter kennis, dat aan de militairen, aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en/of Nieuwjaarsdag verlof of bewegingsvrij heid wordt verleend, hetwelk zou eindigen onderscheidenlijk op Woensdag 26 December en op Dinsdag 1 Januari, kan worden ver gund terug te keeren per eerste reisgelegen heid op Donderdag 27 December onderschei denlijk cp Woensdag 2 Januari. Voor de tweede maal binnen twee jaar heeft de president van de Hiawassee Bank te Charleston (Am.) in den staat Tennessee getoond, dat het mogelijk is zich de bandie ten, die steedis veeivuldiger roofovervallen op banken deen, van het lijf te houden. Gisteren drongen drie bandieten het bankgebouw bin nen en trachtten met de revolver in de vuist de aanwezigen in bedwang te houdén, ten einde hun slag te kunnen slaan. De president van de bank, J. E. Quisenberry, die juist in het gebouw aan het werk was, vond dekking achter een meubelstuk en schoot de bandieten letterlijk de hal uit. Het vuur werd beant woord zonder echter effect te hebben en dé roovers vluchtten uit het gebouw en wisten met een auto te ontkomen. 'T WAS ONBETEEKENEND! Gistermiddag te omstreeks kwart voor zes vond op den Kennemerstraatweg een aanrij ding plaats tusschen een wielrijdster en een luxe auto. De wielrijdster kwam vanaf den Kennemersingel en reed in de richting van d*n Kennemerstraatweg. Uit de richting Hei- looërbrug kwam een luxe auto aanrijden. De vi/ielrijdster verkeerde in de veronderstelling, rif-t de auto rechtuit den Kennemerstraatweg zou blijven berijden, doch de wagen reed ere Wilhelminalaan in. Volgens den autobestuur der reed dé wielrijdster eerst de Wilhelmina laan in om daarna plotseling naar links te zwenken. Een en ander is aan een samenloop vari omstandigheden te wijten. Schade werd niet aangericht. PLAATSELIJK CRISISCOMITE. Vaste maandelijksche bijdrage. I>e ambtenaren van den Raad van Arbeid hebben besloten een maandé- lijksche bijdrage af te zonderen ten be hoeve van het plaatselijk crisiscomité.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2