Dobbelmann lekker.man! RecfUsza&eH ^Binnenland DE MOORD OP KIROW. Het lijk van Kirow in Moskou aangekomen. Het onderzoek naar den moord. 71 Witgardisten gearresteerd. DE LORGNET VAN KONING ALBERT. GULLE MILLIONNAIR. Schenkt zijn heele vermogen weg. STAATSVIJAND BEGRAVEN. Laatste tocht van „Babyface" Nelson. EEN BIJ DE HAND JONGETJE. NOG EEN AARDEBVING IN AMERIKA. EEN OPLICHTINGSZAAK, DIE NIET UITLEKTE. Oplichter geeft zichzelf echter aan. BOTSING TUSSCHEN TWEE GOEDERENTREINEN. GOUWLEIDER BRUCKNER ONTSLAGEN. Zijn optreden leverde voor de partij op. gevaar DE OVEREENSTEMMING IN DE SAARKWESTIE. VERDUISTERING DOOR EX-ONTVANGER. DE ZAAK VAN DEN HUIZENSCHEN GEMEENTE-ARCHITECT. Uitspraak op 18 December. Prinses Juliana weer terug. Hartelijk afscheid op Victoria Station. Moeder stond te wachten. DE ZAAK VAN DE VALSCHE AANDEELEN. De vrijlating van de beide Polen; een onderhoud met mr. de Blécourt. DOODELIJKE AANRIJDING. In Zuid-Limbsfjj, JONGE MAN EN MEISJE VERDRONKEN. STUDENT MAAKT OPSCHUDDING. In Zusterhuis. DE V.A.R.A. MAAKT SCHOON SCHIP. Communisten onder het perso neel worden ontslagen. MET Z'N DR1EEN DOOR EEN RUIT GEVALLEN. Onder de in verband met den moord op iQrow gearresteerden bevinden zich ook zes vrouwen, die lid zouden zijn geweest van een contrarevolutionnaire formatie. Voorts zijn verschillende bloedverwanten van Nicho- lajew gearresteerd. De 8 gearresteerde amb tenaren van de Gpoe zullen waarschijnlijk worden veroordeeld tot uitsluiting uit de partij en ontzetting uit hun functies. De speciale trein met het stoffelijk over schot van Kirow is te Moskou aangekomen. Stalin, Molotow, Worosjilow en Kagano- wrtsj en andere leden1 van het Politiebureau droegen den baar uit den trein en zetten hem op het affuit. Vanaf het station bewoog zich de rouwstoet tusschen de uit duizenden belangstellenden bestaande menschenha- gen naar het vakvereenigingshuis. Het te Leningrad ingestelde onderzoek Inzake den moord op Kirow heeft tot resul taat gehad, dat Nicholajew lid was van de vakvereenigingen der Ossoviachim en der Internationale Arbeidshulp. Zijn superieur heeft over den moordenaar geen gunstige in lichtingen1 gegeven. Thans is de lijst gepubliceerd van de na men der 39 personen uit het gebied rond Leningraden der 32 personen uit de streek rond Moskou, tegen wie een proces aanhan gig zal worden gemaakt voor het krijgscol- lege van het Hoogste Gerechtshof. De be klaagden worden daarbij „Witgardisten" ge noemd, welke in den laatsten tijd wegens voorbereiding van de organisatie van daden van terreur tegen de functionnarissen van het Sovjetregiem gearresteerd zij. Tot dus verre was niet bekend geworden, dat om deze redenen arrestaties waren verricht. De gepu bliceerde lijst bevat voor zoo ver tot dusverre kan worden nagegaan geen namen van in het openbaar bekende persoonlijkheden. Tot dusverre is de moordenaar van Kirow, Nicholajew, niet in verband gebracht met de Witgardisten. Onder de rots nabij Marche les Dames, waar Koning Albert van België tengevolge van een val op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen, is een lorgnet gevonden, welke is herkend als die welke de koning droeg. ROEMEENSCHE ADVOCATEN IN STAKING. De advocatenkamers van Roemenië hebben besloten vanaf heden in staking te gaan, daar nieuwe belastingen, die vooral zwaar drukken op den advoca- tenstand, zijn ingevoerd. De New-Yorksche millionnair Alexander Munsell heeft in de afgeloopen 15 maanden zijn geheele vermogen, dat meer dan een millioen dollar bedroeg weggeschonken, meldt Reuter. Een groot deel van dit bedrag is aan lief dadige instellingen en het overige aan nood lijdende personen geschonken. Nu leeft deze ex-millionnair in een Tehuis voor Armen, dat van regeeringswege in stand wordt gehouden. Het eenige plezier, dat ik ooit in geld ge vonden heb, aldus verklaarde Munsell, is het weg te schenken. De echtgenoote van den ex-millionair, die drie zoons van 11, 14 en 16 jaar heeft, ver klaarde dat haar man minder aan zijn eigen gezin beeft gedacht dan aan liefdadigheid. Zij is echter niet voornemens gerechtelijke stappen te doen. Het stoffelijk overschot van „gemeen schapsvijand no. 1" Babyface Nelson, die eenige dagen geleden te Chicago, na een gevecht met de politie, aan de bekomen ver wondingen is overleden, is onder buitenge woon groote belangstelling ter aarde besteld. Uren vooraf, stelde zich een file van hon derden mannen, vrouwen en kinderen voor het lijkenhuis op, om langs de zilveren kist te defileeren, die daar op een baar waa ge plaatst. De kist was nauwelijks zichtbaar door de vele bloemen en kransen, die er bij waren neergelegd. Duizenden menschen stonden langs den weg, naar het St. Jozefkerkhof in de voor stad River Grove, waar de teraardebestelling zou plaats vinden. Sedert de dagen van Al Capone had men niet meer zulk een groote belangstelling voor een lijkstoet van een be rucht bendelid meegemaakt. Honderden zwaar gewapende agenten en rechercheurs zochten tusschen die menschen- massa op straat en op het kerkhof naar de weduwe Nelson, die, naar algemeen werd1 verwacht, de begrafenis zou bijwonen. Zij is inmiddels reeds tot „gemeenschaps vijandin" verklaard en verscheiden malen in de nabijheid van de stad Niles Center in den staat Illinois gezien, in gezelschap van twee tot de tanden gewapende bandieten. De poli tie slaagde er niet in, haar te vinden. Psychologen van de New-Yorksche univer siteit houden zich momenteel bezig met een wonderkind, een 6-jarig Joodsch jongetje, zoon van een kleinen winkelier te New-York. Dit knaapje zou een graad van intelligentie bereikt hebben, die gemiddeld slechts bij één op de millioen kinderen voorkomt. Toen de jongen achttien maanden was, sprak hij reeds vloeiend en toen hij twintig maanden oud was, kende hij reeds het alpha- bet en was in staat het ook vlot van achteren naar voren op te noemen. Hij had toen 72 blokken met letters en cijfers op elk van de zes kanten van het blok. Als hem een kant getoond werd, was hij in staat van elke 72 blokken de 5 andere kanten óp te noemen, Nu hij zes jaar is, gebruikt hij in zijn con versatie op natuurlijke wijze woorden als encyclopeadie, evolutie, lichtsterkte enz. Zijn rekenkundig vermogen is zoo groot, als van' een normaal kind op 12-jarigen leeftijd. ERNSTIGE AARDBEVING IN AMERIKA. Groote verwoestingen? In het departement Ocotepee (Am.) heeft zich een zware aardbeving voor gedaan. Drie plaatsen met een totale bevolking van 6.500 personen schijnen te zijn verwoest. Uit Tegusigalpa wordt gemeld, dat Mid den- en Zuid-Amerika gisteren door een aan tal hevige aardscohkken zijn geteisterd Men heeft met de geteisterde streken nog geen verbinding kunnen krijgen. Men vreest, dat verscheidene slachtoffers te betreuren zijn en dat verscheidene steden zijn verwoest. De overheid heeft maatregelen getroffen om met hulpmiddelen naar het zuiden te ver trekken teneinde de eerste hulp te kunnen verleenen. Een 23-jarige bank-employé Otto van Derck, heeft aan de politie te Chicago ont hullingen gedaan omtrent een tot nog toe niet ontdekte oplichtingszaak van 54.000 dollar. Hij deed deze bekentenis omdat hij in het huwelijk wilde treden en daarom zijn gewe ten wilde ontlasten. Als gevolg van deze bekentenis zijn drie personen gearresteerd, welke verdacht wor den van verduistering van gelden van' de Vereenigde Trust- en Spaarbank te Chicago. Het zijn Dave Barry, die scheidsrechter was in den wedstrijd tusschen Jack Dempsey en Gene Tunney te Chicago in 1027; Josef Baiata, zijn partner in de Dave Barry- onderneming; Abraham Karatz, vroeger ambtenaar bij het gerecht van St. Paul. Ze hebben ieder een cautie van 10.000 dol lar moeten stellen om niet ingesloten te worden. Men verdenkt nog negen andere personen van medeplichtigheid, hoewel nog geen over tuigende bewijzen aanwezig zijn. Volgens van 'Derck had Balata een kleine rekening op de Bank, maar schreef chèques uit voor groote bedragen, welke van Derck uitbetaalde. De directie van de Bank had deze onregel matigheden nog niet ontdekt. Van Derck verklaarde verder, dat hij slechts 200 dollars uit het „zaakje''' had ge kregen. Hij wilde nu trouwen, doch was bang vroeg of laat gearresteerd te worden en gaf zich daarom vrijwillig aan. Zijn 22-jarige verloofde Willa Kriz ver zekerde, dat ze op hem zou wachten als hij de gevangenis in zou gaan. Balata, die reeds eerder met de politie in aanraking is geweest wegens oplichting, wordt er van verdacht het plan uitgedacht te hebben. Het geld, dat hij hierdoor verkregen heeft, had hij belegd in een inrichting op de wereldtentoonstelling te Chicago en een ver zekeringsbank te Springfield. Wat Dave Barry betreft, deze heeft ook al tot minder verkwikkelijke moeilijkheden aan leiding gegeven. Toen Tunney in zijn match tegen Dempsey door dezen in de zevende ronde werd neer geslagen, ging Dempsey in den verkeerden hoek staan. Barry sprak hem hierover aan en hierdoor kreeg Tunney 17 seconden tijd om zich te herstellen. Zooals men weet, heeft hij dezen strijd ge wonnen, maar het incident heeft indertijd tot de heftigste discussie aanleiding .gegeven. Bij een botsing tusschen twee goede rentreinen in Broolyn, te New-York, is een machinist en een stoker o-edood, terwijl 8 wegwerkers gewond werden. Hitier heeft den gouwleider van Silezië, Hellmuth Brückner, van zijn functie als gouwleider ontheven en uit de partij gezet omdat zijn optreden een gevaar voor de par tij opleverde. De Pruisische minister-president Göring heeft Brückner van al zijn functies oni- heven. Hellmuth Brückner was behalve gouwlei der ook opper-president van Silezië en als zoodanig de opvolger van den bekenden Heinis, die met de Röhm-revolutie van het tooneel is verdwenen. Brücker is 38 jaar oud. Hij werd in Silezië geboren en studeerde aan de universiteit te Breslau. Hij nam als vrijwilliger dienst in het leger toen de wereldoorlog uitbrak en werd geplaatst bij de veldartillerie. In 1918 werd hij aan het Westelijk front zwaar ge wond. Na den oorlog bewoog hij zich eerst op journalistiek terrein. Hij was in 1924 re dacteur bij de „Schlesische Volksstimme" en werd gemeenteraadslid te Breslau. In het voorjaar van 1925 stichtte hij de gouw-Sile- zië der N.S.D.A.P. en werd spoedig benoemd tot gouwleider. In 1930 kwam Brückner in den Rijksdag, twee jaar later werd hij lid van den Pruisisch en Landdag. Op 17 Aug 1932 werd hij commissaris van de N.S.D.A P. voor Oost-Duitschland, later opperpresi- dent voor Silezië. Hij is de grondvester van de Silezische gouw-pers, welke 10 kranten telt. Tenslotte was Brückner nog Pruisisch staatsraad. Het ontslag van dezen hooggeplaatsten nationaal-socialistischen leider, die reeds zoolang bij de partij was, heeft groot opzien gebaard. Wat er precies achter zit is, zooals dat gewoonlijk gaat, niet bekend. Zelfs eeni ge nadere motiveering van het ontslag wordt van officieele zijde niet gegeven. De Italiaansche dagbladen wijzen in hun hoofdartikelen op het belang van de over eenstemming waartoe men inzake het Saar- plebisciet is gekomen. Zij stellen daarbij in het licht, dat de groote mogendheden die zich bewust zijn van hun verantwoordelijk heid, redenen tot scherpe conflicten wenschen te vermijden door oplossingen te zoeken in vreedzame overeenstemmingen. De rol, die door Italië in deze zaak gespeeld is, is die van verzachting der verschillen geweest en daarvoor is in den loop der onderhandelin gen uitvoerig erkentelijkheid betuigd. De overeenstemming in de Saarkwestie aldus de „Giornale d Italia" bevrijdt de Europeesche atmosfeer van den onrust. De overeenstemming in Rome heeft verder de beteekenis, dat de groote mogendheden thans naar overeenstemmingen streven. De „Tribune" meent iets als een wederontwaken van het Europeesche verant woordelijkheidsgevoel te kunnen constatee- ren. Men zoekt thans weer het hoogere niveau van Europeesch optreden, waarbui ten er slechts verwarringen en gevaren be staan. Op een ander niveau beweegt zich ech ter de actie van Zuid-Slavië en wanneer in de rede van Laval een fout heeft gestaan, is het die geweest, dat hij de Fransch-Italiaan- sche toenadering in Europeeschen zin op het zelfde niveau geplaatst heeft als de betrek kingen met de Kleine Entente en in het bij- zonder met Zuid-Slavië, EEN AUTEURSRECHT-QUAESTIE. Beslaglegging op revue-muziek. Voor de civiele kamer der Amster- damsche rechtbank is gepleit in een auteursrecht-quaestie, welke bestaat tusschen den kapelmeester-componist John Brookhouse eenerzijds en den di recteur van het Grand Theater Mullens, mevr. Henriëtte Davids en Rido ander zijds. De revue „Gaat dat zien" is geschre ven door Rido en den kapelmeester componist Brookhouse. De laatste had de muziek voor zijn rekening genomen. Op 30 Juni is begonnen met de opvoe ringen van de revue, op 11 Juli is de ka pelmeester op staanden voet ontslagen. Vanzelfsprekend gingen de voorstellin gen door. Eenige dagen later, vlak voor de avondvoorstelling van 14 Juli j.1., heeft de kapelmeester beslag doen leg gen op de muziekpartijen van 't orkest. De voorstelling kon dien avond niet doorgaan. In den nacht van 14 op 15 Juli com poneerde de nieuw aangestelde kapel meester nieuwe muziek, zoodat de Zon dagmiddagvoorstelling van 15 Juli kon doorgaan. Volgens den ex-kapelmeester was dit wéér zijn muziek. In het civiel geding vroeg Brookhouse de beslagen van waarde te verklaren, en voorts een schadeloosstelling van 75 per avond, waarop de revue is op gevoerd. Mr. Maarssen voerde o. m. namens eischer aan, dat het ontslag onrechtma tig is geweest. De muziek mocht slechts worden ten gehoore gebracht, zoolang Brookhouse in dienst was. De nieuwe muziek is een nabootsing van de door eischer geschrevene. PI. concludeerde tot toewijzing van den eisch. Uitvoerig bestreden mr. Parser en mr. Kokosky de argumenten van den eischer. Brookhouse is aangesloten bij Sasem ,de directie van het Grand Thea ter bij het Buma, zóodat zij het recht had de werken van eischer uit te voe ren. Beide pleiters concludeerden tot afwijzing van de vordering. De rechtbank zal later uitspraak doen. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan een 49-jarige ontvan ger der directe belastingen te Horst, die we- fens verduistering ten nadeele van den taat van bedragen tot een totaal van onge veer 10.000 door de rechtbank te Roer mond was veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Verdachte erken de in de boeken geknoeid te hebben doch niet een bedrag van 10.000 te hebben verduis terd. Hij wist niet waar het geld gebleven is. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Mr. Paul Tripels voerde verzachtende omstandigheden aan. De controle was te oppervlakkig. Bovendien is eens aan het kantoor een ruit ingedrukt en het is mogelijk dat toen het geld gestolen is. Verd. staat gunstig bekend. Eens heeft hij aan een smokkelarij van rubber 80.000 kunnen verdienen, doch dat geweigerd waarvoor hem vanwege den staat een gratificatie van 1500 is toegekend. Arrest 17 December. In October van dit jaar heeft zich voor de Vierde Kamer der Arrondissementsrechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad de 45- jarige Huizensche gemeente-architect M., ver- dach van valschheid in geschrifte en gebruik maken van het valsche geschrift De officier eischte anderhalf jaar tegen hem, doch de rechtbank sprak hem vrij, overwegende, dat de feiten niet waren bewezen. Het O.M., mr. Versteegh, ging van dut vonnis in appèl. Voor het hof is deze zaak nog niet behan deld. De gemeente-architect is voor deze en an dere bezwaren, die men te Huizen tegen hem heeft, in Januari van het vorig jaar bij raadsbesluit geschorst. Een K.B. schortte de schorsing op tot 1 Juli 1933 en vervolgens tot Januari 1934. Op 25 Januari werd het schorsingsbesluit van kracht en is in Septem ber 1934 vervangen door een dusdanig be sluit van B. en W, De gemeente-architect bracht zijn zaa voor het Ambtenarengerecht, dat aldaar ze telt. Gister werd in deze kwestie gepleit door mr. E. Vonkenberg uit Gorcum, die verdachte ook voor de rechtbank verdedigde en d°°r mr. H. J. van Urk uit Amersfoort, optreden de voor- de gemeente Huizen. Mr. Vonkenberg, optreden dé voor klager, bespreekt omstandig dé motiveenngen van 't schorsingsbesluit, waardoor M, zoo zwaar is getroffen. In het verweerschrift betreffende het schorsingsbesluit zijn verschillende mal versaties aan den architect ten laste gelegd. Hieraan blijft bij nauwkeurige beschouwing niets tastbaars over, wat ten overvloede reeds blijkt uit het vrijsprekend vonnis der arron dissementsrechtbank. De ambtgenoot van den architect, de directeur van gemeentewo-- ken te Bussotn, heeft over het werk van kla ger een uitstekend getuigschrift gegeven. I en onrechte is naar pl. meening het salaris van den architect ingehouden, omdat hij zich el ders, namelijk te Bussuui ging vangen en daar particulier werk verrichte. Ook neeit men zich niet ontzien het particuliere leven van den gemeente-architect in deze zaak re halen, wat geheel buiten zijn werk staat. Mr. Vonkenberg was van meening, dat het scno - singsbesluit ten onrechte was genomen, oa dit niet kan worden gehandhaafd en dient te werden vernietigd. Mr. van Urk verdedigde de beslissing van de Huizer vroedschap. Het vonnis inzake kla ger is nog niet in kracht van gewijsde. Er is door den officier geappelleerd en het is zeer zeker niet onmogelijk, dat het gerechtshof tot een geheel andere beslissing zal komen dan de rechtbank. Naar pleiter's meening zijn de getuigen in deze strafzaak niet geheel objec tief geweest. Als eventueel de schorsing wordt vernietigd, zal ook het salaris weer worden uitbetaald; eerder is dit echter niet mogelijk. Dan wijdt pleiter enkele woorden aan het privé-leven van den architect; het heeft een slechten indruk in zijn woonplaats gemaakt, dat hij zijn vrouw en kinderen heeft verlaten. Pleiter concludeert tot handhaving van het schorsingsbesluit Het ambtenarengerecht, dat gepresideerd werd door mr. F. L. Neppérus, zal op 18 December uitspraak döen. H. K. H. Prinses Juliana heeft gisteren haar verblijf in Engeland beëindigd. Om half zeven is zij met den trein uit Lon den vertrokken om met de Batavierboot naar Nederland terug te keeren. Op het Victoria Station was een groote menigte bijeen, welke de Prinses een hartelijk vaarwel toeriep. Glimlachend nam H. K. H. deze vriendelijke hulde in ontvangst. De Prinses droeg een lichten bontman tel en daarop als versiering een roode orchidee. In de hand had zij een tuiltje rose anjelieren, welke zij aan een lid van het hooge gezelschap dat haar op het perron vergezelde aanbood. Prinses Alice en de Graaf van Athlone namen het laatst afscheid van prinses Juliana. Toen de trein zich in beweging zette, liet prinses Juliana het raampje van den coupé neer en zeide tot de ach ter- blij venden: Ik wilde, dat u allen met Mij mede kondt gaan. Bij het gezelschap, dat de prinses uit geleide deed, bevonden zich ook de Ne- derlandsche gezant in Londen jhr. de Marees van Swinderen en mevrouw, groothertogin Kyra van Rusland, die evennis prinses Juliana bruidsmeisje was bij het huwelijk van prins George en prinses Marina ,en voorts als ver tegenwoordiger van den koning van Engeland, kolonel Gabriël. Hedenmorgen te kwart over 8 is H. K. H. prinses Juliana met de „Batavier V" uit Engeland te Rotterdam aangekomen. H. M. de Koningin arriveerde om vijf minuten over half acht per auto met klein gevolg uit den Haag op de kade van het terrein, de ligplaats van de Batavier lijn. Totdat de boot in zicht kwam, is H. M. de Koningin in de auto blijven wachten, daarna stapte zij uit en begaf zich naar de aanlegplaats. De prinses stond op het campagnedek. Zoo dra de loopplank was neergelaten, begaf H. K. H. zich aan wal en werd zij door haar moeder verwelkomd. Nadat nog een onderhoud met een van de heeren van de directie van de Batavier-lijn was gevoerd, vertrokken H. K. H. en H. M. per auto naar den Haag. Wij vernemen nog, dat de prinses een uitstekende overtocht heeft gehad. De „Batavier" is van de Thames mond tot Hoek van Holland begeleid door H M torpedoboot Z V. ^Jaa£, aanleiding van de vrijlating van de beide Polen, die in Parijs waren gearres teerd, verdacht van medeplichtigheid aan de vervaardiging van de valsche aandeelen H. en ,"le door de Parijsche autoriteiten zijn losgelaten heeft V.D. een onderhoud ge had met mr. de Blécourt, subs. officier van justme te Amsterdam, die déze zaak behan delt. Blécourt was zeer verontwaardigd °vel" houding van de Parijsche justitie, net betreft hier een juridische moeilijkheid, i en W. zijn gearresteerd op het oogenblik, dat zij dé valsche geschriften overhandig den. Zij kunnen echter niet vervolgd worden op grond van artikel 225 tweede lid1, daar zij niet hebben beweerd, dat de stukken echt en onvervalscht waren tegenover den commis sionair. Een andere kwestie is het echter met de toepassing van artikel 134 bis van het wet boek van strafrecht, waarin staat, dat hij die een ander tracht te bewegen om een misdrijf te begaan wordt gestraft met een gevange nisstraf van ten hoogste vijlf jaren IBIS SHAG LICHTE PI3PTABAK Rookt Dobbelmann's Tabak en géén andarat Dit laatste nu is het geval, daar zoowel W. als P. getracht hebben den commissiiona® tot een strafbaar feit te bewegen. Ten opzichte van de beide Polen, kon ecN ter geen uitlevering gevraagd worden, daar voor het laatstgenoemde feit niet wordt uit, geleverd. Er was echter zoo zeide ons de officier, a), le aanleiding om beidé Polen vast te houden Het is wel zeker, dat zij zeer nauw betrok, ken zijn bij de vervaardiging van de vaisrf* aandeelen. Bovendien is het ons bekend, dtrf zij nog andere plannen hadden betreffend vervalsching van bankbiljetten en aaudeeW De officier noemde de houding vau Fransche autoriteiten in deze zaak een gro3 schandaal, temeer daar men wist, met gevaarlijke lieden men te maken had. Op den rijksweg tusschen Beek en Neer- beek is gistermiddag omstreeks half zes ck 60-jarige V., uit Beek, die met paard eit wagen van de staatsmijn Maurits kwam, van achteren aangereden door een autobus «ft Maastricht. V. werd van den bok geslagen en smakte tegen den grond, waarna de dood spoedig intrad. Het lijk is naar Beek over gebracht. Maandagavond, omstreeks elf uur, een jongen en een meisje, beiden omstre 25 jaar, door de duisternis misleid in het Wilhelminakanaal nabij de brug aan de Oosterwijksche baan te Tilburg te water geraakt en verdronken. Op hun hulpgeroep kwamen de brugwachter en nog enkele andere personen toegeschoten, maar alle po gingen tot redding, o.a. met een roeibootje waren tevergeefs. Ook toen later de auto van den geneeskundigen dienst verscAeea en met zijn koplampen het terrein konW lichten, slaagde men er niet in de drenkelin gen te vinden. In den loop van den nacht en gistermorgen vroeg zijn beide lijken op het droge gebracht en naar het ziekenhuis ver voerd. Een Leidsch student, die blijkbaar iets anders dan thee en limonade had gedronken, is Maandagavond na afloop van de schouw burgvoorstelling in een bergplaats achter het tooneel terecht gekomen en daar in slaap gevallen. Na zijn ontwaken, midden in den nacht, slaagde hij erin, uit een raam te klimmen en zich door middel van een touw te laten zakken in den tuin van het naast den schouwburg gelegen zusterhuis der Car- inelitessen. De emotie van deze ontsnapping was echter te veel voor zijn nog benevelde brein. Hij viel opnieuw in een zoeten sluimer, waaruit hij Dinsdagmorgen door kou en nattigheid wakker werd. Hij trachtte nu te vluchten door het Carmelitessenklooster, waar zijn verfomfaaide verschijning echter groote beroering onder de nonnen veroo»» zaakte. Met vereende krachten werd de indringer vastgehouden en ten slotte aan de politie overgeleverd. Het hoofdbestuur van de Vara, zoo meldt de s.d. Arbeidspers, heeft aan de personeel leden een circulaire gestuurd, waarin de ver klaring wordt gevraagd, dat de onderteeke naars van de aan die circulaire gehechte strook geen lid zijn van de CP.H. of een van haar mantel-organisaties. Er is bij verklaard, dat het hoofdbestuur het lidmaatschap van deze groepen onvereenigbaar acht met het bezetten van een functie in het bedrijf van de V.A.R.A. Naar wij vernemen, is het hoofdbestuur van plan om thans zonder aanzien des per- soons in te grijpen en iedereen te verwijde ren, die als vijand van de V.A.R.A. toch in dienst van de V.A.R.A. Een driewielige motorbakfiets kwam gis termiddag vanaf de Korte Prinsengracht den Haarlemmerdijk te Amsterdam oprijden. Door de gladheid van den weg slipte zij etl kwam daardoor aan den overkant van den rijweg terecht, waar zij tegen een wielrijder botste. Deze sloeg om tegen twee voetgan gers en met zijn drieën vielen zij tegen de winkelruit van perceel 13. De ruit bezweek Een van de twee voetgangers kreeg eenige ontvellingen en de wielrijder klaagde over pijn in het linkerbeen. Geneeskundige hulp was voor geen van drieen noodig, zoodat dit ongeluk nog g°®d is afgeloopen. 6

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8