Agenda £aatste berichten. JnqzKmden Stukken JCedióL School SfiucgecÜjke Stand Stad en Omgeving. WeecBeddlt £uchtvaact Sociale verzekeringen. De commissie refereert hier aan een rap port van het internationaal arbeidsbureau In de veronderstelling van een handhaving van het volkenbondsregiem stelt de commis sie vast, dat de verworven rechten in stand worden gehouden. Zij refereert echter aan een overeenkomst over de sociale verzeke ring van 29 Juli 1932 tusschen de Duitsche en Fransche regeering, die niet is onder teekend door den Franschen president, ter wijl de Duitsche regeering heeft doen weten, dat de ratificeering van deze overeenkomst niet mogelijk is, aangezien eenige der bepa lingen niet meer met den tegenwoordigen stand der Duitsche wetgeving in overeen stemming kunnen worden gebracht. Bescherming van hen die uit wijken. DE VERMISTE VLIEGER ULM. ARBEIDER DOOR MACHINE GEGREPEN. OM EEN FOTO VAN DE PRINSES. N. V. Ver. Photobureaux in het ongelijk gesteld. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN ENGELSCH STOOMSCHIP. BREUK VAN EEN STOOMLEIDING AAN BOORD VAN FRANSCHEN TORPEDOJAGER. ERNSTIGE BRAND TIJDENS FILMVERTOONINO. 50 personen gewond. DE KLEUTERSCHOOL TE HEILOO. SPEELGOED IN DE RECHTSZAAL. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. HET „HOERA'-BERICHT. Hoe de man uit Tjepoe zich vergiste. EEN RIJKE ARME VROUW. Tijdelijk zijn geheugen verloren. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het ge heim van den verborgen schat (sens., serie film, derde, laatste deel); hoofdrol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Met voorbedachten rade (dram-sens.); hoofdrollen Stuart Erwin, Wynne Gibson, Jean Hersholt en Francis Dee. Toegang bo ven 14 jaar. Donderdag 6 December. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het mysterie der schepping (wetensch.) Maandag 10 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Tante Roosje" met mevr. de Boervan Rijk. 8 uur, Logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance door mej. M. Harpe uit Rotterdam. worden uitgeoefend. De inwoners van het Saargebied van niet-Duitsche nationaliteit zouden hun eigen nationaliteit behouden met recht van optie echter om de Saarlandsche nationaliteit te verkrijgen indien zij stemge rechtigd waren bij de volkstemming op 13 Januari. Indien het Saargebied na de volks stemming Fransch zou worden, zou de nationaliteitskwestie geregeld moeten wor den overeenkomstig de algemeene beginselen in het geval van annexatie van grondgebied; met name zouden de bewoners het recht van optie ten gunste van de Duitsche nationali teit moeten verkrijgen. In geval van terug keer van het Saargebied naar Duitschland, dat nu nog de souvereiniteit over het Saar gebied heeft, zoo geenerlei verandering in de tegenwoordige nationaliteit der bewoners van het Saargebied worden gebracht. De Duitsche regeering heeft toen op aan vrage in een schrijven van den Duitschen ambassadeur te Rome van 2 December 1934 verklaard, dat in geval van terugkeer van het Saargebied naar Duitschland de sociale verzekeringen van dit gebied in het alge meene verzekeringssysteem in Duitschland ingeschakeld zullen worden. Deze verkla ring is voorts uitvoerig omschreven, ook met betrekking tot de buitenlanders. Van haar kant heeft de Fransche regee ring de verklaring afgegeven, dat voor het geval dat het Saargebied bij Frankrijk zal worden aangesloten de pensioens- en ver zekeringsrechten evenzoo zullen worden ge garandeerd. Het vierde punt van het rapport heeft be trekking op den toestand der bewoners van het Saargebied vooral in economisch en financieel opzicht na terugkeer tot Duitsch land of overgang naar Frankrijk. De raadscommissie doet opmerken, dat de Volkenbond niet het recht heeft de vereeni- fing van het Saargebied met Duitschland of rankrijk afhankelijk te stellen van de aan vaarding van deze landen van bepaalde ver plichtingen, die de uitoefening der souver einiteit van die landen zou beperken ten gunste van bepaalde categorieën van inwo ners. Aagezien echter de billijkheid eischt dat ernstige gevolgen van de al te plotselin ge veranderingen van den bestaanden toe stand zullen verhoed worden, heeft de raads commissie zich over deze kwestie in verbin ding gesteld met de Duitsche en Fransche regeeringen teneinde ook van deze aange legenheid van haar bepaalde toezeggingen te verkrijgen. Von Neurath en Laval hebben identieke brieven aan Aloisi geschreven en de ver plichting op zich genomen dat de bewoners van het Saargebied, die na de volkstemming naar een ander land zullen verhuizen, hun onroerende goederen kunnen behouden of desgewenscht verkoopen en het roerende goed zonder eenige betaling van lasten zul len kunnen meenemen, mits zij binnen zes maanden na het in werking treden van den nieuwen toestand hun voornemen om de Saar te verlaten schriftelijk kenbaar maken en binnen het jaar inderdaad het Saargebied hebben verlaten. Gedurende dezen termijn van een jaar zullen deze personen op geener lei wijze een discriminatie op grond van nationaliteit, taal, ras of godsdienst mogen ondergaan. Zij zullen in rechte en in feite dezelfde behandeling en waarborg genieten waarop zij thans in het Saargebied hebben. Het rapport beschrijft het verloop van zaken ongeveer als volgt: De man uit Tjepoe had verscheidene ma len Melbourne hooren roepen dat de „Uiver' ergens in de buurt rondvloog. Daarna ging hij eten en juist toen hij terugkwam hoorde hij over een landing spreken en „hurra" roe pen. Daaruit heeft hij opgemaakt, dat de „Uiver" te Melbourne geland was Het ging echter over de huldiging van Scott! In ieder geval, nu het blijkt, dat er geen „bericht" uit Australië geweest is, kan er van een vervolging geen sprake zijn en dat is eigenlijk wel jammer, omdat nu de f legenheid over de juiste beteekenis van f strafwetsartikel, waarin „het openlijk be kendmaken" van „radioberichten" door „on bevoegden" strafbaar wordt gesteld. Vier en twintig marinevliegtuigen drie legervliegtuigen, talrijke marine vaartuigen, particuliere schepen en Ja pansche visschersbooten zetten het zoe ken naar den vermisten vlieger Ulm voort. Tot dusverre heeft men nog geen enkel spoor gevonden. POOLSCHE BALLONTOCHT. De Poolsche ballonvlieger, luit Pomaski, i» met de ballon Thorn opgestegen voor een lange-afstandsvlucht, om het bestaande record te verbeteren. Na een vlotte start dreef de ballon in de richting van de Oekraine. Pomaski heeft reeds herhaaldelijk met goed gevolg deelgenomen aan de Gordon-Bennet-wedstrijden. (Ongecorrigeerd.) In de Stroocartonfabriek „Erica" te Oude Pekela kwam in den afgeloopen nacht de 20-jarige arbeider H. Spelde in aanraking met de draaiende as van een der machines. De man werd eenige malen rondge slingerd, waarbij hem de kleeren van het lichaam werden gerukt. Met ernstige verwondingen werd de ongelukkige uit de machine gehaald. De man die een beenfractuur, een ontwrichte arm, een gebroken rib en bloedende wonden over het geheele lichaam heeft gekregen, is naar het R. K. Ziekenhuis te Winschoten vervoerd. De president van de rechtbank te Rotter dam mr. H. W. D. Thomas, heeft heden uit spraak gedaan in kort geding waarbij de N.V. Vereenigde Photobureaux te Amster dam, teruggave van fotografische platen en schadevergoeding wegens onrechtmatige ar restatie van twee persfotografen, die een fo to hadden gemaakt van prinses Juliajia, toen zij op 20 November per Batavier naar Enge land overstak om de huwelijksplechtigheden van prins George met prinses Marina bij te wonen. De president heeft de vordering van de N.V. de Vereenigde Fotobureaux afgewe zen en eischeres veroordeeld in de kosten van het geding. In zijn vonnis overwoog de president, dat de bezwaren, welke eischeres tegen de ar restatie heeft ingebracht, buiten beschouwing kunnen blijven, en hij beantwoordt de vraag of eischeres recht en belang heeft om de op heffing van het beslag op de fotografische platen te vorderen ontkennend Het verzoek van het koninklijk huis om het fotografeeren van de prinses bij haar vertrek naar Enge land te voorkomen moet worden opgevat als een bevel tot handhaving van de openbare orde, zijnde dus een overheidshandeling. tot nu toe gevonden bedragen maken een waarde uit van 1.200.000 dollar. Men vermoedt dat tusschen de spleten in de muren en schoorsteen nog belangrijke sommen verborgen zitten. Er is geen testament gevonden en erfgenamen heb ben zich nog niet aangemeld. Gisteren heeft aan boord van het 10 902 ton metende Engelsche stoomschip „City of Paris" in de machine-kamer een ontplof fing plaats gehad, tengevolge waarvan de derde machinist en een Indische stoker wer den gedood. Een tweede Indiër werd zwaar gewond. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat het ventiel van een stoomketel sprong, waar door de machinekamer zich in enkele secon den met stoom vulde. Het schip, dat uit Indië was gekomen en Plymouth had aan- geloopen bevond zich juist in het Kanaal, op weg naar Antwerpen, waar het een ge deelte van zijn lading moest lossen. Aan boord van den Franschen torpedo jager „Temeraire", die ter hoogte van Tou- lon oefeningen houdt, sprong in de machi nekamer een stoomleiding, tengevolge waarvan twee stokers ernstige brandwon den opliepen. Gisteravond is bij Parijs tijdens een film- vertooning door een rondtrekkende bioscoop de film in brand gevlogen, waardoor onder de toeschouwers, aie bijeen waren in een gehuurde groote schuur in 'n voorstad van Penignan een paniek uitbrak. De rondtrekkende bioscoopondernemer had een groote schuur gehuurd om daar zijn voorstelling te geven. Het projectie apparaat was bij den uitgang van de schuur opgesteld, terwijl aan den tegen overgestelde wand het projectiescherm was aangebracht. Eenige honderden personen woonden de voorstelling bij. Plotseling vloog een film in brand en het vuur tastte onmiddellijk de voorraad stroo aan, die in een deel van de schuur nog lag opgeslagen. Van de aanwezigen maakte zich een paniek meester en zij trachtten door den eenigen uitgang die de schuur had naar buiten te komen, waartoe zij echter letterlijk door 't vuur moesten springen om de deur te berei ken. Ongeveer 50 personen, grooter.deels vrouwen en kinderen, liepen brandwonden qp, waarvan de meesten zeer ernstig. Na dat hun in een café in de nabijheid de eerste hulp was verleend,zijn de gewonden naar het ziekenhuis te Perpignan overgebracht. hieraan te worden toegevoegd, dat uit den aard der zaak uiteindelijk het aantal ge leverde, en niet het aantal ter levering aan geboden, runderen den hierboven aange geven invloed op de toewijzing zal uitoefe nen. Heiloo, 4 December 1934 Geachte Redactie, „De zekerheid moet n.1. bestaan, dat het onderwijzend personeel gewaarborgd is tegen allerlei klein-peuterige klachten van ouders. In dit verband werd ons ge wezen op de vreugde van het personeel der bijzondere scholen, toen het bij de rijksambtenaren werd ingelijfd en dus minder te maken kreeg met schoolbe sturen", zoo lees ik in Uw bericht met naschrift over de Neutrale Kleuterschool te Heiloo in Uw blad van 3 dezer. Uit dit stukje volgt, dat boven geci teerde verklaring werd opgeteekend uit den mond van Ds. Bloemhoff. Waar deze verklaring een geheel nieuw licht op de Wet 1920 werpt, mag ik Zijn Eerw. misschien, middels een ingezonden stuk in Uw blad, verzoeken, om ons in Uw blad daarover iets ijjeer tc vertellen. Tot nu toe immers waren ik, en velen met mij, altijd van meening, dat de ge lijkstelling niet anders dan financieel was, doch dat het beheer van de bijzon dere school geheel bleef in handen van de schoolbesturen, die weer uit en door de ouders gekozen zijn. In verschillende reglementen van bijzondere scholen, die ik er nog eens op na zag, is bepaald, dat het personeel wordt benoemd en ontsla gen door de besturen, dat het bestuur voor hoofd en onderwijzend personeel een instructie vaststelt, dat bij geschil tusschen ouders en onderwijzer eerst het hoofd en in laatste instantie het bestuur (ev. ledenvergadering) beslist, enz. Uit al deze bepalingen blijkt toch dui delijk het tegendeel van het door Ds. Bloemhoff beweerde. Die reglementen zullen toch niet alle fout zijn? Daarom is die bijzondere vreugde, die indertijd bij de personeelen van bijzon dere scholen geconstateerd is, zoo moei lijk te verklaren en een nadere toelich ting zeer gewenscht. U dankend voor de opname, Uw dw. H. NIJDAM Lzn. GETROUWD: Petrus Schoen en Trijntje de Vries. Julianus Zevenhek en Johanna de Grand. Abram Waijboer en Grietje Elzer. GEBOREN: Levenloos aangegeven kind van Johannes Halman en Maria Stam. recht In een proces, dat voor het gerecht te Kaapstad in Zuid-Afrika gevoerd werd, moesten eenige jongens van 812 jaar als getuigen gehoord worden. Toen de eerste jongen voor den ma gistraat gebracht werd, stond hem het huilen nader dan het lachen en was er geen woord uit hem te krijgen. De rech ter besloot toen tot een list. Een aantal speelgoed-auto's, welke bij verkeerspro- cessen dienst hadden gedaan, werd op de tafel gezet en de rechter beloofde den knaap er een te mogen uitzoeken als hij behoorlijk wilde spreken. De list gelukte en de jongen kreeg zijn auto. Ook nummer 2 kreeg men zoo aan het praten. Het proces werd vervolgd, doch plot seling steeg uit de gang een hevig la waai op. De jongens waren zóó verdiept in het spel, dat ze vergeten waren, waar ze zich bevonden. Daar het lawaai dui delijk in de rechtszaal gehoord werd, was dit zeer hinderlijk voor den verde ren gang van het proces. De auto's wer den tijdelijk in beslag genomen, maar de rechter besloot in dergelijke gevallen in het vervolg maar zijn toevlucht tot cho colade of andere lekkernijen te nemen. De Rijstvogel is op thuisreis in Marseille geland. De Oehoe is heden uit Bankok te Medan geland. Naar het Bat. Nbl. vernam, heeft de Nirom schriftelijk rapport uitgebracht bij de recherche omtrent het voorbarige bericht van de aankomst van de „Uiver" te Melbourne. Het blad meldde reeds eerder, dat de man uit Tjepce, die de Nirom op een dwaalspoor bracht, een bezoek aan het hoofdkantoor heeft gebracht, om zijn verontschuldiging te Een 79-jarige vrouw, Louise Herle ge naamd, werd onlangs dood in haar bed in haar vervallen huisje te Brooklijn in New-York gevonden. Buren fluisterden dat ze een aanzienlijk fortuin moest be zitten doch tot voor kort had men aan deze praatjes geen geloof gehecht. Na haar dood is men echter in het krotje aan het zoeken gegaan en het verhaaltje van haar rijkdom bleek niet zonder waarheid te zijn. In de kelder tusschen een vreeselijke rommel vond men groentenblikken die vol chequeboeken, effecten en geld za ten. Uit de boeken bleek dat ze een zeer groot bedrag op de bank had staan, maar de grootste ontdekking deed men toen men onder het zeil in de keuken i «en aantal goud-certificaten vond. De Gekozen tot ouderlingen in de geref. kerk te Broek op Lan&endijk de heeren J. Balder Jbz. en P. Glas Abrz., en tot diakenen de heeren Jb. Glas Slot en C. Kloosterboer. AANBIEDING VAN RUNDEREN AAN DE VEEHOUDERIJCENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 23 tot 29 December a.s. gelegenheid zal wor den gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: op Maandag 24 December te Alkmaar van 810 v.m. bij de Doorbraak; op Donderdag 27 December te Schagen van 810 uur op de veemarkt; op Zaterdag 29 December te Hoorn van 9—11 v.m. bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten moeten vóór Za terdag 15 December zijn ingezonden. KALVEREN-TOEWIJZING 1935. Door de Nederlandsche Veehouderijcen trale wordt het navolgende bekend gemaakt: Zooals reeds werd medegedeeld, heeft het in de bedoeling gelegen ten aanzien van het seizoen 1935 een voorloopige toewijzing van kalveren, gelijk aan ongeveer de helft der toewijzing 1934, te doen plaats hebben. Teneinde de veehouders zooveel mogelijk gelegenheid te geven onder hun kalveren selectie toe te passen, is thans, wijl de ver wachting mag worden gekoesterd, dat de definitieve toewijzing, welke in het vorige seizoen eerst in Juni bekend kon worden ge maakt, voor dit seizoen reeds betrekkelijk kort na 1 Januari a.s. zal kunnen worden vastgesteld, besloten niet tot bovenbedoelde voorloopige toewijzing over te gaan. Indien een veehouder bij de definitieve toe wijzing slechts gedeeltelijk of in het geheel geen gebruik zal hebben gemaakt van de hem geboden gelegenheid tot levering aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale, zal de definitieve toewijzing voor 1935 worden verminderd met het aantal dieren, dat door hem, ondanks de na 1 November 1934 ge boden gelegenheid, niet zal zijn geleverd. De afname van de ter levering aange boden runderen zal zooveel mogelijk geschie den in de volgorde waarin de opgiaven ge daan worden. In verband hiermede wordt aan belanghebbenden in overweging gege ven de door hen te leveren runderen zoo spoedig mogelijk op te geven. Voor zoover op 1 Februari 1935 de helft (waarbij naar boven wordt afgerond) van het aantel te leveren runderen niet ter levering is aangeboden, zal aangenomen worden, dat men het aantal runderen, dat minder dan deze helft is opgegeven, niet wenscht te leveren en dus vermindering van de toewijzing van balveren over 1935 ver kiest. Na 1 April 1935 zal het niet meer moge lijk zijn runderen voor de levering op te geven. Wanneer op dezen datum niet alle te leveren ninderen zijn opgegeven, zal de kal- ver-toewijzing-1935 dienovereenkomstig wor den verlaagd. Ter vooricoming van misverstand dient EEN LICHTE HERSENSCHUDDING. Gistermiddag bevond de winkeljuffrouw van de Patroonsbakkerij in het Paijglop zich in de werkplaats en kwam te vallen. Hier door kreeg zij een lichte hersenschudding. Per ziekenauto is zij naar het St. Elisabeths- Ziekenhuis vervoerd. VAN ACHTER AANGEREDEN. Gistermiddag te omstreeks kwart voor vijf reed een brandstoffenhandetear met zijn handkar op den Helderscheweg vanaf de Gasfabriek naar de stad. Nabij het slacht huis werd hij van achteren aangereden door een auto, die zijn handwagen in de berm langs den weg slingerde, terwijl de zich hierop bevindende zak cokes over den weg rolde. De autobestuurder reed door en de handwagenfcestuurder kon geen nummer op nemen. Daar op het moment der aanrijding van tegenovergestelde richting een tegenlig ger naderde, had de bestuurder der aanrij dende auto niet mogen passeeren. Persoon lijke ongelukken vonden niet plaats, noch materieele schade. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 December. Medegedeeld door het Kon. Neder Met. Instituut te de Bilt. 'Hoogste barometerstand 7ó9,3 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 745,2 m.M. te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 7 December: Zwakke tot matige later wellicht weer toe nemende zuidwestelijke tot zuidoostelijke wind; nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt; waarschijnlijk nog tijdelijk regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie-kernen in onze omgeving, voornamelijk die op de Noordzee, vullen op, waardoor de zware winden afnemen. Ten westen van Ierland ligt echter een nieuw diep-minimum, dat zich naar zuid uitstrekt tot voor de kust van Portugal en een nog dieper minimum van 50 gr. N.B. 40 gr. W. L. In het noorden kwam een vereenigmg stand van den hoogen druk ten zuiden van en die in Finland en oost-Europa, waar. door zich een rug van hoogen druk vormde van Groenland tot diep in Rusland. Ook in het zuiden en zuidoosten steeg de druk. Terwijl de warmte thans tot diep in een- traal-Europa is doorgedrongen, is de tem. peratuur in onze omgeving geleidelijk iets aan het afnemen en werd het in zuid-Frank rijk na een heldere windstille nacht van den grond weer koud. Aanvankelijk is er nog niet veel verande ring in den toestand van zacht weer te wachten. OAOEIUKSCH WEERBERICHT 1. van A. F. Moll, wonende te Den Hei- der aan de Steigerstraat en aldaar een drijvend aan Kopperstraat 2, laatst wonende Rui-geweg 197 te Den Helder, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Mulder tot curator; 2. van G. W. Noot, landbouwer op de hoeve Zandwijk te Schagerbrug, gem. Zijpe, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter commissaris en van mr. Mulder tot curator; 3. van J. Vriend, winkelier te Hóóg-karspel, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter commissaris en van mr. Langeveld tot cura tor. .eren- DE TWEEDE ZWAAN f Aan het bureau van politie werd g avond een doode zwaan gebracht afkomstig uit de singelgracht. De opzichter van hout en plantsoenen zal zich er verder over ont fermen. DE VERMISTE STUDENT WEER TERECHT. De 23-jarige student A. B. uit Enkhuizen, die sedert Donderdagavond vermist werd is aangehouden tusschen Venhuizen en Wijde- nes. Hij bleek tijdelijk zijn geheugen kwijt geraakt te zijn en kon, naar „De Tijd" mee deelt, n;ct mededeelen waar hij geweest was. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. i. Haar7hetri'N^d- Ho11- Dagblad" verneemt, is door Z. M. Koning Leooold II van Beteië aan onzen stadgenoot dr. H. Hofstee de Kioonorde van België verleend. HET GEBRUIK VAN HET TELEFOONTOESTEL Het hoofd van het telefoondistrict i. .lier vestigt er onze aandacht op dat bij het kie zen van een telefoonnummer niet steedis wordt gehandeld zooals werd aangegeven op de eerste bladzijden van den localen tele foongids. In het bijzonder wordt na het afne men van de telefoon van de haak, niet steeds met kiezen gewacht op het hooren V 3 1 i"-iZ °\v;m f r 0 0 n- Dit is bepaald noodzakelijk Wordt hieraan niet voldaan dan treft het kiezen van het eerste cijfer geen dloel en wordt het gewensche nummer dus niet verkregen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende meuten faillisse- GESLAAGD. De heer H. Vasbinder te Bobeldijk is geslaagd voor het te Schoonhoven gehouden examen in hasco-relief (schilder-techniek). AUTOBOTSING. Woensdagmorgen ongeveer 6 uur had op het beruchte kruispunt nabij garage De Moor te Schagerbrug een hevige autobotsing plaats. Uit de richting Schagen kwam een auto van den expediteur Bras aldaar. Op 't kruis punt reed- deze wagen met een flinke vaart tegen een vrachtauto met aanhangwagen, beladen met zand, en eigendom van den heer A. de Wit te St. Pancras. De chauffeur van laatstgenoemde auto wist door vol gas te geven, te bewerken, dat slechts de aange koppelde aanhangwagen werd aangereden. Maar deze aanrijding was enorm, De mo tor van den wagen van den heer Bras drong een halve meter in den sterken aanhangwa gen. De materieele schade was van beide zijden aanzienlijk. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De gemeenteveldwachter te Schagerbrug heeft proces-verbaal opgemaakt. AUTO-ONGELUK IN BELGIE. Bij den heer Pankras, expediteur aan het Noordeinde te Heerhugowaard, kwam bericht binnen, dat een zijner vrachtauto's, met een lading groenten onderweg naar Zuid-België, nabij Turn hout in botsing was gekomen met een stoomtram. De chauffeur Waij werd daarbij ernstig gewond en bekwam be halve een gebroken rechterarm en kneu zingen aan de ribben, gelaatwonden door het breken van de voorruit. De naast hem zittende hulpchauffeur Hink wist nog bijtijds uit de auto te springen en kwam er met enkele glaswonden aan het gelaat af. Inmiddels is de chauffeur Visser ver trokken om zoo mogelijk de auto verder te brengen. EEN HAASTIGE AUTOMOBILIST. Nog goed afgeloopen. Det echtpaar K. te Noordscharwoude m<?<!ïrt Sinterklaasavond iets meege maakt, dat dezen gezelligen avond tot een droevigerhad kunnen maken. hit cl Ir Dudkarspel kwamen, waar ze het St.-Nicolaasfeest hadden gevierd,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2