Aqwda Stad en Omgeving. Weec&edcfit ffiPJn JUiMicaties Alkmaar's stille armen. Er wordt achter de gesloten deuren van flinke huizen meer geleden dan menigeen denkt HET OVERDEKTE ZWEMBAD. Kantongerecht te Alkmaar. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Frasquita (filmoperette); hoofdrollen Jar- mila Novotna, dirigent Franz Lehar. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De pas in het Doodenwoud (sens.); hoofdrollen Tom Tyler en Buffalo Bill Jr. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Cleopatra (rom.- hist.)hoofdrollen Claudette Colbert, War ren William, Henry Wilcoxon. Leeftijd bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Dood Water (hist.); hoofdrol Jan Musch. Toegang eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 9 December. 7 uur, zaal Kok te Rustenburg, prop.- avond Staatspensionneering; opvoering ,,0p hoop van zegen" door Falkland uit fieiloo. Dinsdag 11 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Gem. koor Vocaal Alkmaar. 8 uur, dancing Harmonie, lezing met licht beelden door A. den Doolaard over Volks leven in den Balkan. Woensdag 12 December. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Nutsdepartement. Donderdag 13 December. 8.15 uur, Harmonie, concert Alkm. sym- phonie-orkest, dir. Willi Kohier. 9 uur 's av., in de huishoud- en industrie school, ledenvergadering dier instelling. In een onderhoud, dat wij heden op het bureau van den Armenraad -r- het centrale informatie-bureau voor alle Armenzorg hadden, was men vol lof over het initiatief van de Nederlandsche Dagbladpers, om te trachten door een Kerstinzameling eenigen zonneschijn te brengen in het sombere lot van de stille armen. Er zijn helaas in Alkmaar meer stille armen dan men schijnt te bevroeden en er wordt achter de gesloten deuren van flinke huizen meer geleden dan menig een denkt. Wij kunnen u voor de courant geen bepaalde gevallen noemen, omdat in een plaats als Alkmaar de betrokkenen uit de courant te gemakkelijk hun geval zouden herkennen, 'tls voor alles noo- dig, dat deze crisisslachtoffers, die steeds als zelfstandigen door het leven zijn ge gaan en nog maar altijd hopen den strijd om het bestaan te kunnen blijven voeren, de zekerheid hebben, dat hun schrijnende toestand niet bekend wordt. Wij komen regelmatig in aanraking met in-zielige gevallen en bovendien is het ons bekend, dat er nog tal van cri sisslachtoffers zijn, die tot op heden den moed misten om zich tot het crisiscomi té of Maatschappelijk Hulpbetoon te wenden. De toestanden bij deze men- schen zijn in-treurig. In de gezinnen van de steuntrekkenden en de armen is de toestand niet rooskleurig. Vooral in die gezinnen, waar het spook van de werk loosheid lang rond dwaalde, is er een groote behoefte aan schoeisel ontstaan, doch in die gezinnen komt met de Kerstdagen wel op de een of andere ma nier een Kerstgave. Vele instellingen interesseeren zich daar voor. De inzameling voor de stille armen door de Nederlandsche Dagbladpers be oogd, kan juist daarom niet genoeg ge steund worden, omdat deze bedoeld is voor die menschen, die men met de openbare instellingen niet bereikt. Onder hen zijn er die voor enkele ja ren nog groote inkomens hadden, doch door een langdurige werkloosheid niets meer bezitten en zelfs het eene goede stuk huisraad na het andere moesten verkoopen. Er zijn er, die zich genood zaakt zagen hun huis te verkoopen, waarin zij hun spaarpenningen hadden gestoken, doch bij den verkoop moesten ervaren, dat de opbrengst onvoldoende was voor de op het pand rustende hypo theek, zoodat zij niet alleen hun spaar penningen verloren, maar bovendien met schulden zijn blijven zitten. Er zijn er die van bescheiden hypotheekrenten konden leven, en nu bijna geen inkomen meer hebben, omdat hun debiteuren de verschuldigde rente niet kunnen vol doen. Daar is het gezin, waarin de man we gens langdurige ziekte uit zijn betrek king werd ontslagen en waarin de spaarduitjes op geraakten, zoodat men thans zonder brandstof zit, maar het toch buiten den steun van M. H. wil zieh te stellen. Er zijn winkeliers, die hun voorraden moesten verkoopen en zich genoodzaakt zagen het ontvangen bedrag op te sou- peeren en nu met schulden zitten bij hun grossier en geen raad meer weten. Er zijn er die bescheiden leefden van rentegevende papieren en dit nu niet meer kunnen, omdat die rentegevende papieren geen rente meer opbrengen. Daar is de familie die jaren lang in Indië een ruim bestaan had. Voor enkele jaren volgde ontslag en thans is ze financieel zoodanig uitgeput, dat een Kerstgave er zeker welkom zal zijn. Daar zijn de ouden van dagen, die hier maan delijks hun steun van hun kinderen ko men halen, die deze door de toepassing van het verha'alrecht aan hen moeten afdragen en waarover wij, hoewel het weinig is, ons nog steeds verwonderen, hoe het mogelijk is, die gelden nog toe te zenden. Daar zijn de kleine tuindertjes, die zich met hun groote gezinnen genood zaakt zien met een steun van 9 per week rond te komen. Daar is het echt paar dat van een klein pensioentje moet leven. De man is zenuwpatiënt en de vrouw slooft zich af met de verzorging van haar dochter, een t b. c. patiënte, die behoorde te worden uitgezonden, doch omdat het daarvoor benoodigde geld ontbreekt, kan dit niet gebeuren. Daar is het gezin, waarvan de man ee - leidende positie heeft bekleed, doch waarin men thans door het houden van commensaals buiten den steun tracht te blijven en waar men met alle mogelijke zorgen heeft te kampen. Daar is het gezin waarvan de vrouw reeds jaren ziek is en waarvan de man en kinderen voortdurend met werkloos heid hebben te kampen. Het is ontzettend moeilijk om iets voor deze menschen te doen. De actie van de Nederlandsche Dag bladpers is daarom in hooge mate sym pathiek. Er kan niet genoeg worden ge geven en de gevers behoeven er niet aan te twijfelen, dat de gelden, die inkomen en ter beschikking van de burgemees ters worden gesteld, niet in goede han den zullen komen, omdat deze ongetwij feld van onze organisatie gebruik zullen maken om de juiste menschen te berei ken". Wie als wij een dergelijk onderhoud heeft medegemaakt en over gevallen heeft hooren spreken, die niet in de courant kunnen worden vermeld, zal niet langer aarzelen om zijn bijdrage in te zenden. Wij weten dat de noodtoe stand in de betreffende gezinnen daar door niet wordt opgeheven, maar wij weten ook, dat het voor in nood verkee renden van buitengewoon groote mo- reele waarde is om in dagen waarin in andere gezinnen huiselijke vreugde heerscht, te mogen ervaren, dat ook voor hen alle maatschappelijk contact nog niet verloren is gegaan; dat men mi' hen medeleeft en dat er nog zijn die van hun saamhoorigheidsgevoelens blijk willen geven. Door de moeilijkheden die een ieder in dezen tijd ondervindt, stompt 't beste in den mensch af. Dit is een nadeel voor de menschheid als samenhang. Ook zij dia naar wegen zoeken om het bran dende vraagstuk van onzen tijd radicaal op te lossen, gelieven te bedenken, dat de thans in nood verkeerenden niet zijn gebaat bij een oplossing over tientallen jaren. Hun streven zal meer erkenning vinden als ook zij, door het brengen van een offèr, toonen dat het hun ernst is in hun streven naar menschelijker verhou dingen. Wat voor Alkmaar geldt, geldt ook voor de buitengemeenten. Wij vertrou wen er daarom op, dat ook onze buiten- lezers ons hun bijdrage niet zullen ont houden. Zij toch hebben de zekerheid, dat hetgeen zij ons doen geworden, in handen gesteld zal worden van den bur gemeester uit hun gemeente, om in de door de crisis gedrukte gezinnen van de stille armen een weinigje zon te brengen. De nood is dermate groot, dat onze oproep ten zeerste gerechtvaardigd is. Hier kan slechts door de samenwerking van allen het nagestreefde doel bereikt worden. Mogen Maandag onze kolommen er van getuigen, dat onze oproep niet ver geefs is gedaan. ER WORDT GEKLOPT En... „Als 't jongste kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin". Zoo gaat het, geslacht na geslacht, in iedere familie, sinds voor bijna honderd jaar de dichter deze woorden schreef van warme huis'lijkheid. En zoo gaat het meer dan tien jaar reeds, als in <Je maand December het Alkmaarsch zegelcomité aan de harten klopt. Want hoe groot de nood ook is, en hoe velerlei de drang op gansch de burgerij ge oefend dag na dag en uur na uur, er is slechts één kinderzegeltijd. Op ons wordt gewacht, dat weten wij, ook in deze moei lijke dagen Het elfde jaar gaat in van den verkoop van den weldadigheidszegel, maar van de groe pen, tot leniging werkend van nooden en smarten in de gemeenschap van ons volk zijn wij de kinderen gebleven: onze hand is gauw gevuld, met enkele nietige centen! We kijken wel eens jaloersch naar de groote broers en zusters, die mooie adver tenties zetten, of een prachtige plaats voor hun actie krijgen op de helft van de eerste pagina, maar och, we zijn weer gauw tevre den en voelen ons best thuis op ons plaatsje onder stadsnieuws. En we kijken ook wel eens met schuine oögen naar dat groote loket in het postkan toor, waar zoo vreeslijk veel zegels worden verkocht, maar lettend op ons tigen tentje (in de hall van het postkantoor te vinden van 10 December tot 10 Januari; dus a.s. Maan dag voor het eerst!) weten we daar van menig offertje aan 't goede doel gebracht Want rijken en armen koopen bij ons, jong en oud verkoopen we steeds en morren mogen we niet, zoolang duizenden zegels worden verkocht aan velen die kunnen geven en het met draagte doen, maar ook aan velen, die niet kunnen geven en het toch ook doen! Want ons doel, zoo bekend, wordt door ieder gesteund, omdat de opbrengst is voor het arme, misdeelde kind!! Voor blinde, doof stomme, misdeelde kinderen, voor achterlijken en uiterst-behoeftigen. Wij weten het, niemand kan het laten, een goede klant te zijn, want ieder denkt in deze dagen bij eigen bezit en huis lijkheid aan hen, die dit alles volkomen missen Tot ziens, in het postkantoor!!! Naar aanleiding van de plannen tot stich ting van een overdekte bad- en zweminrich ting, annex moderne schouwburgzaal, hier ter stede, over welk plan wij eenigen tijd geleden reeds eenige bijzonderheden publi ceerden, vernemen wij thans, dat deze plan nen reeds zoover gevorderd zijn, dat heden een request aan den gemeenteraad gezonden is door de commissie tot stichting van boven genoemde inrichting, om haar het z.g. oude ziekenhuisterrein aan de Paardenmarkt tegen een zeker bedrag per jaar in erfpacht te geven. In verband met de zeer groote belangstel ling hier ter stede voor een overdekte bad en zweminrichting mogen wij hopen, dat onze gemeenteraad het groote belang van een dergelijke inrichting zal willen inzien. Vooral ook, waar het geheele bouwwerk uit eigen bronnen gefinancierd zal worden en het de gemeente dus geen geld zal kosten, maar integendeel geen onbelangrijke inkom sten met zich zal brengen, terwijl met het oog op de werkloosheid hier een mooie werk verruiming voor den komenden winter is en Alkmaar weer een bouwwerk rijker wordt, waarop het trotsch zal kunnen zijn. Redenen genoeg om te hopen, dat de ge meenteraad deze commissie, die reeds zoo lang gestreden heeft voor een overdekte zwemgelegenheid, het bedoelde terrein zal willen afstaan, waardoor deze inrichting voor Alkmaar een feit zal kunnen worden. BENOEMING. Bij de P. T. T. alhier is benoemd de heer H. J. P. van den Aakster tot buitengewoon geëmployeerde (groep 5) aan het telefoon district. AUTOBUSDIENST NAAR DEN AFSLUITDIJK. Ged. Staten van Noordholland hebben vergunning verleend aan M. Geel te Hippo- lytushoef tot het in werking brengen van een autobusdienst van Schagen over van Ewijcksluis naar den Oever en terug en heb ben een dergelijk verzoek en de N.V. Habo te Alkmaar afgewezen. ART 247 WETB. VAN STRAFRECHT. Op last van de justitie is gister een koopman, uit Alkmaar afkomstig, inge sloten in het huis van bewaring, als ver dacht van vermoedelijke overtreding van art. 247 W. v. S. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week van 10 Decem ber—15 December 1934; uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op witte bonnen vanf no. 1 (a 0.25 per blik) en onvermengde margarine op blauwe bonnen vanaf no. 9951 en verder vanaf no. 11001. UITVOERING IN HET DIACONIEHUIS. Door het dubbel mannenkwartet Zang en Vriendschap. Gisteravond werd in het Diaconiehuis voor de verpleegden een uitvoering gegeven door het bekende dubbel mannenkwartet Zang en Vriendschap, directeur Cörn. Jonker. Mede werking werd verleend door dte heeren ge broeders A. en J. Haasbroek, de eerste als zanger van het levenslied, de tweede als pianist; als violist trad op de heer Co Sieu- werts, de bekende AlkmaarsChe bandleider. Het fijne vioolspel van den heer Sieuwerts werd op de piano begeleid door den heer Corn. Jonker. Het was dus een avond vol afwisseling en er is van het gepresteerde ten zeerste ge noten, zoowel van het spel als van den zang. In de pauze werd den heer Jonker namens regentessen en regenten een klein souvenir aangeboden, als herinnering aan zijn 1214- jarig jubileum als dirigent en uit waardee ring voor zijne welwillendheid steeds zich voor liefdadige instellingen belangloos te willen geven. De president, de heer F. W. Roderwijn, was aller tolk, toen hij alle medewerkers hartelijk dank zegde voor de kunst en vroo- lijkheid, belangeloos aan verpleegden en diakenen met hunne dames geschonken. Hij riep hun een tot weerziens toe, waarop de heer Jonker en zijn mannen zich gaarne bereid verklaarden nog eens weer op te treden. De avond was geopend met het zingen van het eerste vers van Gez. 194 en werd ge sloten met vers 1 van Gez. 273. VOLKSUNIVERSITEIT. Voordracht van A. den Doolaard in de Harmonie. De schrijver A. den Doolaard heeft zich groote bekendheid verworven door zijn boeiende iomans als „De Druivenplukkers", „De Herberg met het hoefijzer" en zijn nieuwste werk „Oriënt Express", terwijl ook vele uitstekende bijdragen in periodieken van zijn hand zijn verschenen. Dinsdagavond 11 December a.s. zullen zijn lezers en verdere belangstellenden en dat zijn er zeer velen in de gelegenheid zijn om dezen schrijver te hooren in een voordracht over „Volksleven in den Balkan" dat hij grondig heeft leeren kennen op zijn omzwervingen door dit zoo interessante deel van Europa. TANTE ROOSJE. Esther de Boer—van Rijk. Gaarne willen wij er nog «ven des aan dacht op vestigen dat de voor?tep van „Tante Roosje" (met mevr. de Boer van Rijk in de hoofdrol) op Maandag a^s- in 't Gulden Vlies om kwart over acni aanvangt. Voor deze opvoering is reeds veei animo, zoodat het aan te bevelen spoedig kaarten te koopen. Speciaal wordt er den nadruk op ge legd dat dit in 1934 de eenige keer is, dat mevr. de Boer—van Rijk in Alkmaar optreedt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 December is de apotheek van Mevr. de Wed! P. A. F Schouten, Verdr.oord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopen De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot dien volgenden morgen 8 uur. In' de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. KINDERVACANTIEKOtONIES CENTRAAL GENOOTSCHAP. Bij de firma Cramer op het Ritsevoort staat thans in dé etalage de eerste prijs van de verloting voor de kindervacantiekolonies van het Centraal Genootschap. Het is weer een fraai werkstuk van chocolade van de firma Ringers, dat waard is om gewonnen te worden. Zooals men weet, heeft 20 Dec. a.s. de trekking plaats, zoodat eventueele liefhebbers zich moeten haasten, om zich nog van loten te voorzien, die aan het bovengenoemde adres nog in een klein aantal verkrijgbaar zijn. EEN PRIESTERJUBILEUM. A.s. Maandag 10 Dec. hoopt rector C. Vis van het St. Elisabeth-gestiCnt zijn 12%f jarig priesterfeest te herdenken. VERPLAATSING KAPPERSZAAK. De heer P. Apeldoorn heeft met in gang van vandaag de heerenkapsalon van den heer Joh. Kalksma, Oudegracht 90, overgenomen. De van ouds bekende zaak zal nu verplaatst worden en de inventaris van no. 90 zal op no. 70 wor den overgebracht. Aldaar zijn de noodige ingrijpende ver anderingen aangebracht (zooals wand- betimmering, étalage, verlichting, enz.) zoodat ongetwijfeld ook deze nieuwe zaak zich op een goede outillage kan beroepen. Moge dan ook het succes niet uit blijven. DE KLEUTERSCHOOL VAN VOLKSONDERWIJS TE HEILOO GEOPEND. "In het gebouw voor „Sport en Kunst'' had Vrijdagavond de opening plaats van de kleuterschool, uitgaande van de Ver. voor Volksonderwijs. Onder de vele aanwezigen (het gebouw was tjok vol) merkten we op wethouder Opdam, de raadsleden Dekker, Vahl, Kostelijk, Keesman en Greeuw, den heer P. van Meven, gedelegeerde van het hoofdbe stuur van Volksonderwijs, de ouder commissie, het voltallig bestuur der school' .onderwijzeressen en onderwij zers, bestuur V. V. V., commissie van toezicht op het gebouf van Sport en Kunst en vele ouders en vrienden van Volksonderwijs. De zaal had door de eenvoudige palmen en vele bloemstuk ken een feestelijk aanzien. Ds. B 1 o e m h o f fvoorzitter van Volksonderwijs, opende den avond met een hartelijk welkom. Het gebeurt niet veel, aldus spreker, dat op het gebouw de vlag staat en dat beteekent iets bij zonders. Het is ook bijzonder, dat we in dezen tijd een kleuterschool openen. Eindelijk is de dag daar, de dag dien we zoolang verbeid hebben. We hadden het graag eerder gedaan, doch we wilden het budget der gemeente niet verzwaren in dezen tijd. We waren misschien nog wel in afwachting als er zich niet iets had voorgedaan, dat de opening had verhaast, nl. de opening van een andere school. Toen is men begonnen om een lang gekoesterden wensch in vervulling te brengen. Het deed spr. goed zooveel belangstelling te zien. In de eerste plaats heette hij welkom den wethouder Op dam en de raadsleden. Spr. weidde uit over het vele werk dat in korten tijd was verricht, hetwelk getuigt van werk en offers. Dankbaar was spr. gestemd dat mej. Rab bereid was gevonden om het onderwijs te geven. Er is, zoo ging spr. voort, gesproken over de medezeg genschap der ouders. Spr. betwijfelde of het wel gewenscht was, dat zij alleen net „beheer" zouden voeren. Met al hun wenschen en verlangens wordt re kening gehouden en 't instituut „Volks- onderwijs werkt uitsluitend, voor hun belangen. Een objectieve instantie is wel gewenscht. Spr. bracht dank aan een 5-tal bestuursleden, die veel werk hebben verricht en bracht ook dank aan die colleges die meewerkten om te be reiken wat is geschied. Het speet spr. dat er twee scholen waren, doch de splijtzwam is iets echt-Hollandech. Met den wensch dat God de schöol in lengte van dagen mag zegenen, verklaarde spr. t^SCv?00 voor *e°Pend- (Applaus). De heer van Meven stond voor een aangename taak om hier te mogen spre ken. Er is moed noodig om in een tijd dat vele scholen verdwijnen, een school te openen. Spr. had respect voor het gemeentebestuur van Heiloo dat de school naar vermogen steunde. Als men nagaat dat groote gemeenten als Hilver sum (waar men een millioen voteerde voor een raadhuis) en Haarlem zich geheel aan dien steun onttrekken, dan naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 December. Medezedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,7 m.M. te Laagste barometerstand 739,2 m.M. te Blachsod. Verwachting, geldig tot den avond van 9 December: Meest matige wellicht tijdelijke toenemen de zuidelijke tot zuidwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; waarschijn- lijk nog enkele regenbuien; weinig verande ring te temperatuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk handhaafde zich in Polen over de Alpen nam nog in be. teekenis toe. De oceaan-depressie naderde meer en meer tot het gebied tusschen Ijs- land en Schotland, oodat het luchtdrukver- val over het geheele westen weer toenam en de strooming van zachter weer weer wordt versterkt. In Lapland is de vorst zeer streng geworden. In de randstaten blijft zij matig. Van de Azoren tot het Kanaal heerscht stormweer uit het westen nog steeds trekken regengebieden uit het westen, de regen hoe veelheden worden echter minder, behalve dichter bij het depressie centrum. De rug van hoogen druk in het noorden dreigt door de naderende depressie weer doorbroken te zullen worden. Vooreerst is nog te rekenen op aanhouden van het ongestadige weer met matige winden en afwisselend regen en op klaring en vrij zacht weer. OAoeiUKSCH weerbericht; maakt het klein© Heiloo een schitteren de figuur. (Instemming). Spr. wees op de innige samenwerking van Volksonderwijs en op den wil om te doen wat men zich voorstelde, weidde uit over de waarde van het goe de voorbeeld, hetwelk men aan de kin deren moet geven en hij noemde het ge lukkig dat een vrouw het onderwijs geeft. Spr. eindigde met de beste wen schen voor den groei en den bloei der school. (Applaus). Wethouder Opdam sprak een kort woord, dat uit het hart kwam en wenschte de initiatiefnemers veel suc ces met hun school en hoopte dat zij moge groeien en bloeien. (Applaus). De heer Bos sprak namens de ouder commissie. Spr. hoopte dat er eenmaal een moderne kleuterschool zou verrij zen. (Applaus). Nadat de thee was geserveerd, werd de school bezichtigd. De voorzitter vroeg voorrang voor de dames van Dok en de Jager, de initiatiefneemsters voor de school. Het gebouw is in twee gedeelten ge scheiden. Het zuidelijke gedeelte, het welk door een opvouwbare deur en een kleed is afgescheiden, vormt de school. Mooie opvouwbare tafeltjes en stoeltjes en het onmisbare speelgoed, alles fonkel nieuw, maken een gezellig interieur. Men was algemeen opgetogen over alles wat in' enkele dagen is tot stand gekomen. Maandag a.s. vangt de school aan met 52 kinderen, voorwaar een flink getal. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van A. G. de Wit, alhier, om een tapvergunning ver gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend voor gebruik ter plaatse, voor welke de vergunning geldt in het perceel Langestraat nr. 2. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze vergunning indie nen. Alkmaar, 8 December 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Mondelinge uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 7 December. Overtreding yan de motor- en rijwielwet: N. T. K. te Zuid Scharwoude, Ch. M. D. te Amsterdam, S. A. te Bergen G. N. te Heiloo, J. W. M. te Wierinferwaard, P. C. oa? te Schermerhorn, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. van der B te Ber gen, J. K. te Zijpe, D. v. T. te Bergen, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. R. v. p* »i j3n5. boete of 3 dagen hechtenis. U Groningen, 8 boete of 8 da gen hechtenis. A. L. te Alkmaar, J. A. te

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2