Zestigjarigen uit de school. ^Binnenland de moord in den ijpolder. ZES AUTO'S RIJDEN OP ELKAAR. Ravage op den nieuwen Rijks weg Rotterdam—Den Haag. INBRAAK IN EEN KAPEL. Plannen tot voorloopige pen- sionneering van onderwijzers. Vervallen van verhoogingen voor hoofd- en bij-akten. Algeheele salarisherziening. AAN HET STUUR VERBRAND. KONINKLIJKE GIFT 3 50.000 voor het N. C. C. £uchtoaaet DE KERSTVLUCHT VAN DE SNIP. De inrichting van het vliegtuig. Het vliegtuig landt ook in Venezuela, Huldigingscomité op Curapao. HULDIGING PRINS VAN DE „UIVER". ULM BLIJFT ZOEK. Opsporingen duren voort. het ongeluk met de ekster te kopenhagen. EEN BOEK VAN PARMENTIER. £and* en 3xdn&oim NEDERLANDSCHE TUINDERS- BOND. Buitengewone vergadering te Hoorn. Verkiezing hoofdbestuur. Het uitblijven van steunmaat regelen. Gebrek erkenning van den bond. Binnenlandsche prijsregeling. Jnqezondm Stukken DE BRAND OP DE OUDE GRACHT. EEN STRIJD IN ATJEH. EEN OOGARTS OP HET OORLOGSPAD. Jkovwciaai TUeuws SCHAGEN. LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. Mackiêeciditen Ajkmaar, ieder 10 boete oj 10 dagen hechtenis. A. B. te Barsingerhorn, 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van de politieverordeningen: A. M. te Medemblik, H. L. te Bellingwol- de, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. K. N. te Warmenhuizen, J. A. L. te Ber gen, F. G. M. K. te Heiloo, C. K. te Alk maar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A., J. A., H. A. en C. R. allen te Bols- ward, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wet boek van strafrecht (dronkenschap): G. F. R. te Hoorn, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de visscherijwet J. J. B. te Amsterdam, 4 boete of 4 da gen hechtenis. Overtreding van de ijkwet: H. M. te Oudkarspel, 2 x 2 boete of 2 x 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen gewichten. Overtreding van de arbeidswet: B. J. A. te Koedijk, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de crisiszuivelwet: p. K. te Zijpe, 8 boete of 4 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van het inbe- slag genomen vet. P. K. te Zijpe, 8 boe te of 4 dagen hechtenis, met verbeurdver- klaring van het inbeslag genomen vet. Naar aanleiding van de geheimzinnige moord in September 1933 gepleegd op den landbouwersknecht J> Verhoeven, schijnt thans kans te bestaan dat in deze zaak opheldering komt. fn de strafgevangenis te Haarlem zit ten momenteel twee Amsterdammers wegens rijwieldiefstal. Zij hebben ver klaard, dat een zekere C. S., die thans ook wegens rijwieldiefstal te Haarlem gevangen zit, het schot op Verhoeven zou hebben gelost Deze S. is kort na d:n moord aangehouden onder verden king het te hebben gepleegd. Ook toen waren er reeds aanwijzingen, maar we gens gebrek aan bewijs heeft men S. toen na 9 weken voorarrest vrij moeten laten. Beide bovengenoemde mannen verklaarden dat op den morgen na den moord S. de revolver met een blikken doosje met patronen bij een vriend van hem in bewaring had gegeven. De revol ver heeft S. den dag daarop weer ge haald, maar het doosje met patronen heeft hij hem laten houden. Niet weten de wat met het doosje verder te doen, is het in de Prinsengracht geworpen. Deze verklaringen zijn door de Haar- lemsche justitie naar Amsterdam door gezonden. Na eenige dagen was de vriend opgespoord, die de verklaringen kon bevestigen eri ook aanwees, waar het doosje in de Prinsengracht was ver dwenen. Niet zonder moeite is inder daad het doosje met de patronen uit de gracht opgevischt. Door de justitie zal met deze gegevens worden getracht ds zaak tot klaarheid te brengen. Gisteravond tusschen half acht en acht uur is op den nieuwen rijksweg Rotter damDen Haag onder de gemeente Pijnacker een vrachtauto komende uit Rotterdam, in botsing gekomen met een defecte auto, die aan den kant van den weg stond. Bijna op hetzelfde oogenblik reed een personenwagen tegen een an dere vrachtauto en vlak daarop reden terzelfder hoogte twee personen-auto's tegen elkaar. Het gevolg was, dat er plotseling zes defecte auto's op den weg stonden en het verkeer eenigen tijd was gestremd. Vier wagens werden zwaar beschadigd en moesten worden wegge sleept. De andere twee zijn ter plaatse gerepareerd en konden daarna op eigen kracht verder rijden. Met de inzittenden van de auto's liep h.Vwonderbaarlijk goed af. Slechts twee personen werden licht gewond. Een hunner werd naar zijn woning te Over- schie gebracht, de andere heeft zijn reis per auto voortgezet. Gisterennacht, aldus de „Bossche Crt.", is ingebroken in de kapel op de Smakt (Holthees) en in de school en molen te Holthees. De dieven hebben zich in de kapel toegang verschaft door uitsnijden van een ruit in de doopkapel en vervol gens hebben zij het St. Jozef offerblok gelicht. Daarna hebben zij een paneel uit de deur der sacristie getraptin de sacristie is'allés doorzocht. Een kist wijn Wet 15 flesschen werd ontvreemd. In school en molen werd tot nog toe niets vermist. Naar wij vernemen, is de regeering voornemens te komen tot voorloopige pensionncering van onderwijzers, die den leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, ingaande na afloop van den loopenden cursus, waarin genoemde leeftijd be reikt is. De minister van Onderwijs, K. en W. stelt zich voor deze voorloopige pension- neering te bereiken door de 60-jarigen dit te sluiten bij de berekening van de Rijksbijdrage aan gemeente- en school besturen. Het voorloopig pensioen wordt bere kend op den voet van de pensioenwet. Dit vporloopige pensioen komt ten laste van het Rijk doordat het Rijk de bedra gen van deze voorloopige pensioenen zal storten in het Pensioenfonds. Het voor loopig pensioen houdt op, zoodra vol gens de pensioenwet definitief pensioen kan worden toegekend. De regeling is van tijdelijken aard en zal 5 jaar gelden. Naast dezen maatregel, welken minis ter Marchant heeft aanhangig gemaakt bij de speciale commissie van georgani seerd overleg voor het L. O., heeft Z. Exc. aan deze commissie ook advies verzocht over het voorstel om met in gang van 1 Januari 1935 de verhooging van wedden der onderwijzers bij het la ger onderwijs ingevolge het bee t van de hoofdakte, de akten voor Fransch, Duitsch, Engelsch en Wiskunde niet meer toe te kennen, tenzij aan de bezit ters van de hoofdakte, die hoofd eéner school zijn of die onderwijzer zijn met z.g.n. verplichte hoofdakte en aan de be zitters van de bijakten, die in het be treffende vak onderwijs geven. Thans verworven verhoogingen op grond van het bezit van genoemde akten blijven gehandhaafd. Naast bovenbedoelde maatregelen stelt de minister een algeheele salarisherzie ning bij het L. O. in uitzicht. Indien de z.g.n. voorloopige pension- neering bij de onderwijzers goede resul taten geeft, zal een soortgelijke regeling worden getroffen voor de Rijksambte naren. Gisteren is een auto op den straatweg van Eichardt naar Klooster Buch bij Doe- beln (Dtl.) van den weg afgeraakt en in De bestuurster is daarbij verbrand, h~ar echtgenoot kon zich redden. Naar wij vernemen is door H. M. de koningin een bedrag van 50000 geschonken aan het Nationaal-Crisis- Comité, welk bedrag op speciaal verlangen van H. H. de koningin uitsluitend zou mogen worden be steed aan kleeding en dekking. In de werkplaatsen van den technischen dienst der K.L.M. op Waalhaven wordit thans de Snip verbouwd voor zijn kerstvlucht naar West-Indië. In de cabine worden acht extra tanks geplaatst, die samen 3500 liter benzine kunnen bevatten; de drie normale, in den vleugel gemonteerde reservoirs hebben 2000 liter inhoud, zoodat de Snip met 5500 liter brandstof, genoeg voor 5100 K M. vlie gen, den sprong ovr den Oceaan zal doen. Het Oceaantraject is 3612 K.M. De olievoor raad aan boord zal worden uitgebreid door montage van een extra tank met 110 liter in houd. Al deze reservoirs moeten zooveel mogelijk in liet zwaartepunt van het vliegtuig werden opgesteld, dus wordt de geheele voorste helft van de cabine door tanks ingenomen. De ra dio-installatie, anders vóór in de kajuit, is naar de achterzijde overgebracht. Sommige tanks waren zoo groot, dat ze niet door de deur van het vliegtuig konden, zoodat het noodig was den vloer open te breken. Om het vliegtuig zoo licht mogelijk te ma ken, is alles wat men maar eenigszins mis sen kan er uit gehaald, zooals stoelen, loo- pers, kleeden, gordijnen, enkele luiken der vcorbagageruimen. enz. Want bij den start te Porto Praia zal het vliegtuig worden belast tot een totaal gewicht van 10.000 K.G. Dit stelt hooge eischen aan het onderstel van het vliegtuig; daarom heeft de firma Dun'.cp twee bijzondere banden vervaardigd, die maar één K.G. meer wegen dan de normale, doch berekend zijn voor zoo'n zware belas- 11e, uit het vliegtuig gedemonteerde dee- len, zijn intusschen verpakt en naar West- Indië verzonden. Deze deelen zullen reeds te Ctrra^ao aankomen, voordat de Snip daar is, zoodat bij aankomst de boordwerktuigkundi ge Stolk onmiddellijk kan beginnen met het inrichten van het vliegtuig voor het normale luchtverkeer. Daarmede zal waarschijnlijk een week gemceid zijn. De extra inrichting voor de vlucht naar West-Indië bestaat ook nog hierin, dat enkele toegangen zijn gemaakt om de bemanning in de gelegenheid te stel'en gedurende de vlucht in het achterste bagageruim te komen. Dit is noodzakelijk omdat van diaar uit metingen met den sextant moeten geschieden ten be hoeve van dë navigatie. In afwijking van het oorspronkelijke reis plan is besloten, dat de Snip ook La Guaira in Venezuela zal aandoen. Het vliegtuig zal op 22 December van Paramaribo naar La Guaira vliegen en vandaar vermoedelijk neg denzelfden dag doorgaan aar Cura^ao. Dien tengevolge zal het thans mogelijk zijn ook post naar Venezuela met de Snip te verzen den. De frankeering bedraagt voor dit land 1.121$ per 5 gram. De posterijen zullen nadere bijzonderheden bekend maken. Op Curacao is de vorige maand al een al gemeen hu'.digings-comité saamgesteld, op initiatief van Oost en West, Algcm. Neder- landsch Verbond, Onze Vloot en de Kamer van Koophandel. De gouverneur is eere voorzitter, dfe heer S. M. L. Maduro, voorzit ter van het comité. Een heele reeks feestelijkheden is in voor bereiding. Gisteravond is in Den Helder met den trein van 18 uur 33 een van de vier vermaar de Uivervliegers, de mechanicien Bcuwe Prins, aangekomen. In Den Helder is Prins, evenals zijn vrouw aeboren, en ook nu nog wonen er zijn ouders. Na aankomst is hij in de stationswachtkamer ontvangen, waar de heer Tijssen, voorzitter van de voetbalclub Racing, van welke veree- niging Prins jarenlang lid is geweest, hem heeft toegesproken. Aanwezig waren hier zijn ouders en vele vrienden uit de Racing en niet te vergeten de aspiranten. Van het station af is met een groot aantal auto's, met het stedelijk muziekcorps voorop, een tocht door de stad gemaakt. Zeer veel pu bliek was op de been, dat zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. fn het Casino heeft men eenige ververechin- gen gebruikt, waarna een vroolijke avond volgde. Tal van vereenigingen hebben de be manning van de Uiver in het algpmeen en den heer Prins in het bijzonder gehuldigd. 0.a. hééft burgemeester Driessen het woord gevoerd. Een groot aantal geschenken is aangebo den. Het was een bijzonder geanimeerd*; avond, welke den mechanicien van de Uiver geboden werd. Hoewel men practisch alle hoop heeft opgegeven, dat de vlieger 'Jlm en zijn metgezellen nog in leven zijn, hebben de bevoegde autoriteiten be sloten, dat de opsporingspogingen nog niet kunnen worden gestaakt, doch nog eenige dagen door marine en luchtmacht zullen worden voort gezet. Naar men ons nader meldt, zal met de re paratie van het vliegtuig Ekster, dat, zooals is medegedeeld, bij de landing te Kopenhagen is beschadigd, betrekkelijk geruimen tijd' ge moeid zijn. Vooral de herstelling van den midden-motor is een omvangrijk karwei. De vier werktuigkundigen, die gisteren naar Ko penhagen zijn vertrokken, nemen de schade thans op en gaan na of zij zelf de noodige herstellingen kunnen aanbrengen, dan wel of dit door een Deensche firma zal moeten geschieden. Men heeft besloten het vliegtuig niet te de- monteeren, doch het in Denemarken te laten, tot het geheel gerepareerd zal zijn. De be manning komt per andere gelegenheid naar Nederland terug. Als oorzaak van het ongeluk schijnt men te kunnen aannemen, dat men op het vlieg veld verzuimd heeft de plaats waar men be zig was het terrein om te ploegen, duidelijk aan te geven. Nauwelijks is de lange reeks Uiver-huldi- gingen ten ernde of gezagvoerder Parmentier heeft zich aan zijn schrijftafel gezet om den grooten tocht te boek te stellen. Het boek van Parmentier zal bij de firma Scheltens Giltay te Amsterdam verschij nen. Het wordt verlucht èn gedocumenteerd d'oor een groot aantal oorspronkelijke foto's, welke voor het meerendeel nog niet werden gepubliceerd. i n i..i mi» De Nederlandsche Tuindersbond, district Noordbolland, hield Vrijdag een buitengewone afgevaardigden-vergade ring in hotel „Sopar" te Hoorn. Een groot aantal afgevaardigden was aan wezig toen de vo o r z i 11 e r, de heer A. Schermer, allen een hartelijk woord van welkom toeriep. Spr. deelde mede, dat in Amsterdam een afdeeling van 133 markttuinders is toegetreden, terwijl ook in Zaandam een afdeeling is opge richt. Spr. schetste de noodzakelijkheid van betere steunverleening aan bewaarkool en vroege aardappelen. Aan de orde was verkiezing van 4 leden voor het hoofdbestuur. De vier leden die thans zitting hebben waren slechts voorloopig aangewezen. Dit wa ren de heer A. Schermer, W. Vennik, A. Hoogland en R. W. A. Muijen. Deze vier zijn opnieuw candidaat gesteld. Daarnaast nog de heeren C. Ham te Wij- denes, P. J. Joore te Nieuw Vennep, M. Harmsen te Aalsmeer en W. van Dok te Beverwijk. Deze laatste kan volgens de statuten van den N. T. B. geen bestuurs functie bekleeden, daar hij n.1. vertegen woordiger eener zaadfirma is. De afgevaardigde van Wijk aan Duin deelde mede, dat men op het standpunt bleef staan dat de heer van Dok wel lid van den N. T. B. en tuinder is. De heer van Dok zeide zelf, tuinder te zijn. Spreker deelde mede, door twee hoofd bestuursleden van den Neutralen bond te zijn gevraagd, lid te worden van den bond; verder is spreker gevraagd voorzitter der afdeeling Heiloo te worden en steeds heeft spreker alle medewerking verleend; er is hem nooit medegedeeld, dat hij na de fusie met den N. T. B. geen lid meer mocht zijn van den N. T. B. Na nog eenige besprekingen deelde de voorzitter mede, dat, als de heer v. Dok ae tuinderij had vóór z'n candidaatstelling, z'n candidatuur zal worden aanvaard. Dit bleek zoo te zijn, zoodat de heer van Dok candidaat bleef. Uitgebracht werden 68 stemmen. Uitslag van de stemmingen was: A. Schermer48, W. Vennik 64, A. Hoog land 58 en R. W. A. Muijen 51 stemmen, aldus herkozen. De heer C. Ham had lt, P. J. Joore 6, M. Harmsen 8 en W. v. Dole 23 stemmen. Hierna volgde bespreking van het uit blijven van steunmaatregelen. Het is eenigen tijd goed gegaan met den bpv. aarscnooloogst 19331934, maar later was het weer veel slechter. Tot half Februari is het niet gegaan, daarna tot Maart was het bevredigend In het laatst van Maart ging het weer naar be neden en belandde er heel wat op de vuilnis belt. Voor de kool van deze eerste en laatste periode heeft men recht op steun. Daarop is meerdere malen gewezen, doch er heeft nog niets plaats gevonden. De vroege aardappelen-oogst 1934 was ook niet best. De toestand is nog slechter dan verleden jaar. Ook dit is onder de aandacht van den regeeringscommissaris gebracht, doch vol gens dezen was er nog geen aanleiding voor steunverleening, omdat „eenige"' tuinders een mindere opbrengst van de aardappelen heb ben gehad. Van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale is bericht ontvangen, dat wel steun op vroege aardappelen zal worden gegeven, doch niet hoeveel en wanneer. Na eenige bespreking werd een motie aan genomen, waarin als het oordeel der ver gadering de aandacht gevestigd wordt op het feit, dat zonder spoedige steunverleening de verplichtingen als het betalen van interest, huur e.a. met Kerstmis door zeer velen niet nagekomen kunnen worden, terwijl eveneens financiën voor levensonderhoud zullen ont breken. Geprotesteerd wordt ten sterkste tegen deze achterstelling vergeleken bij de meer inten sieve cultures en aangedrongen werd op vluggere afwikkeling van onderzoek en spoe dige uitbetaling van 100 pCt. van den pro ductieprijs voor alle in aanmerking komen de producten. Verder werd een motie aangenomen, waarin werd aangedrongen op een aanvullenden steun, welke noodig is, om algeheele ver arming te voorkomen. Vervolgens was aan de orde de bespreking van een protest tegen de geringe erkenning van den N.T.B. in de L.C.O. De voorzitter merkte op, dat men in verhouding tot de andere tuinbouworganisa ties in deze organisatie veel te weinig verte genwoordigers van den N.T.B. vindt. De vertegenwoordiging in het bestuur der Groenten- en Fruitcentrale is eveneens zeer treurig. Betreurd werd ook, dat in de L.C.O. alleen over biggeninerken n kalveren schert send wordt gesproken. Een motie, waarin tegen deze achterstel ling werd geprotesteerd, werd met algemee- ne stemmen aangenomen. Vervolgens werd besproken of een binnen landsche prijsregeling gewenscht en noodig zou zijn. De voorzitter zette het standpunt van het bestuur uiteen. Hij meende, dat de tuin ders recht hebben op een garantie dat een zeker bedrag wordt uitgekeerd. De productie prijs te betalen zal voor den consument niet bezwaarlijk zijn, daar de verkoopprijzen steeds nog behoorlijk zijn. - Verschillende heeren voerden hier over nog het woord, waarbij door de af gevaardigden werd gewezen op de nood zakelijkheid van een optreden in de rich ting van prijsregeling. Ook werd de aan dacht gevestigd óp de verwachte onkos ten van ambtenaren; er moet 100 pet. van de productieprijs worden uitge keerd er moet een bevriezingssysteem met de hypotheken.worden toegepast, waardoor de vaste lasten worden ver laagd. enz. enz. Alkmaar, 7 Dec. 1934. Aan den heer Hoofdredacteur van de Alkmaarsche Courant. Mijnheer! Beleefd verzoek ik U opname van bet vol gende in Uw veelgelezen blad. Bij den brand, welke gewoed heeft in per ceel Oudegracht 130, is mij opgevallen, dat het'gebouw voor een poosje in lichterlaaie stond. Toen de kranige vrijwillige brand weer, onder leiding van haar commandant, een betrekkelijk korten tijd haar blusschings- werk verrichtte, was het gevaar voor uitbrei ding spoedig geweken. Vandaag aanschouwde ik het perceel eens en het viel mij op, dat, na zoo'n vuurzee betrekkelijk weinig is vernield. In ieder geval voor wat betreft de balklagen en vloeren, welke gespaard zijn gebleven. Ook de gestucadoorde plafonds zijn nog gaaf aan de zoldering gebleven. En dit, mijnheer de Redacteur, doet mij naar de pen grijpen. Ik ten van meening, dat het geheele gebouw inwendig veel meer geleden zou hebben als er geen gestucadoorde plafonds waren ge weest, bijvoorbeeld houten plafonds of triplex of iets dergelijks. Ook in andere gevallen is gebleken, dat gestucadoorde plafonds meer brandvrij zijn, dan eenig ander materiaal. Zou deze en ook andere branden geen aan wijzing kunnen zijn voor bevoegde auto riteiten cm in bouwvergunningen of -ver ordeningen plafonds te eischen uitsluitend van stucadoorswerk? Ik meen te weten, dat bedoelde verordeningen worden toegepast in de grootere plaatsen van ons land. In ieder geval zou m.i. hierdoor het branduitbreidings- gevaar voor een groot deel zijn te beperken U beleefd dankend voor event. plaatsing, OPMERKER. Tet voor korten tijd, was bij eenige boek handelaren hier ter stede een boekje ver krijgbaar onder bovenstaarden titel (waar aan het woord „vreedzame" eigenlijk ont breekt). Inderdaad een zeer levenswaardig be knopt doch vlot geschreven werkje, waar in zeer duidelijk het liefdadige werk belicht werdt van een eenvoudig en bescheiden Hol landschen arts, op het gebied van genees kundige hulpverschaffing aan de inheemsche bevolking van ons Insulinde. Inzonderheid bracht deze weldoener der lijdende menschheid die ook oogarts is veel heil en licht op het duistere pad der tal rijke ongelukkige blinden en andere ooglij ders. En het succes is dan ook op dat edele werk gelukkig niet uitgebleven men kan zelfs s'.reken van wonderbaarlijk succes als men bedenkt, dat personen die zelfs 12 jaar volslagen blind waren, met goed succes zijn behandeld. Denkt U zich eens even den dankbaren gedaehtengang in van deze ongelukkigen, die zich zoo ineens door een Hollander het gezicht zagen weergegeven. .En deze gedaehtengang die het geheele Atjehsche volk bezielt zegt meet,; veel meer, voor het laijd, dat dezen weldoenei hun schonk, Nederland! Inderdaad is de moreele waarde van net werk van dezen dokter vobr ons land groot en het mag wel opgemerkt, dat genoemde esculaao dit heerlijKe doch moeilijke werk geheel financieel belangeloos verricht. Dit werk verricht hij geheel op eigen ini tiatief, en hier in Holland kan men zich moeilijk indenken, welk een onzettend zwaren en ontberingvollen arbeid, dij vereischt, en welk erin insphnning en taaie volharding noodig zijn, om dit werk uit te voeren. Schrijver dezer regelen kent de Atjehsche toestanden en weet wat ontzaggelijke ont beringen deze arts zich heeft getroost en steeds weer zal moeten getroosten, om in de kampong z ij n w ér k te gaan verrichten. Opzettelijk spreek ik hier nogmaals van z ij n w e r k, want de lezer moet weten, dat de doorsnee Atjeher een opname in een goed ingericht hospitaal net iets meer vreest dan den dood, en zich dan ook niet laat op nemen in een dergelijke inrichting. Dokter Tijssen -want zoo Keet deze arts kent den- Atjeher en zoekt hem dan ook in de kampong op, en behandelt zoodoende de zieken in eigen omgeving en onder eigen milieu. Veelal onder uiterst moeilijke en primitieve omstandigheden worden hier ook de verschil lende operaties verricht, en dan te weten dat hij gemiddeld per maand evenveel operaties verricht als een universiteitskliniek hier te lande in een vol jaar, en het overgroote deei met succes bekroond ziet, spreekt boekdeelen Begrijpelijk is dan ook dat een en ander een zegenrijk effect geeft, zegenrijk ook voor ons geheele volk en land. En als men nu deze week in de couranten de passagierslijsten der naar Ned. Indië ver trokken personen naleest, vindt men ook den naam van dr. J. Tijssen. In alle stilte vertrok gisteren deze beschei den man per Marnix van Genua, om zijn hoogstaand werk in onze koloniën voort te zetten. Over een 7 of 8 tal maanden hoopt hij dan wéder in Alkmaar terug te keeren, om eenige maanden van zijn zeer zwaren arbeid wel verdiend uit te kunnenrusten, zooals de vorige jaren in allen eenvoud. En toch zijn de verdiensten door hem aan het vaderland' bewezen zij het dan op eenig ander gebied zeker zoo groot als die der Uiver-bematining, waarin ons geheele volk zco heeft meegeleefd. Mogelijk en waarschijnlijk zullen er onder de geachte lezers en lezeressen wel zijri, die eens nader met het werk van dezen Alkmaar der zouden willen kennis maken. Het bedoelde boekje dan waarover in den aanhef van dit episteltje wordt gewaagd is tegen den zeer civielen prijs van 25 cent te verkrijgen aan het adres Oudegracht 186 te Alkmaar en ook bij den'heer ten Brug- gencatCj hoek HeerenwegBurgem. de Wilt- laan i(te .Heiloo. De opbrengst is bestemd voor. de vereen i- gihg S.I.M.A.V.1. „Steun In Medische Aan gelegenheden voor Inheemschen", een veree- niging die veel en zeer veel nuttig en barm hartig werk verricht onder de door. ziekte noodlijdende bevolking in de koloniën. Mcge uw nader kennismaking met S.I.M. A.V.I. er een zijn tot heil en zegen van Ne derland en zijn koloniën, dus geheel in de lijn van dokter Tijssen's streven. Heiloo, 7 Dec. 1934. Schilderspa.tr oonsv er eeriiging. Tn ca4é „Het Oude Slot" van den heer van Erp te Schagen werd de winterverga dering gehouden van de afd. Westfriesland van den Bond van Schilderspatroons. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Woestenburg te Wieringerwaard als pen ningmeester herkozen, de heer D. Dirkmaat te Noordscharwoude als gewoon bestuurslid, C. Oudendijk als secretaris. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat de ontvang sten 204.06, de uitgaven 113.48, waren geweest. Een hasconeer-demonstratie werd bijge woond van de firma Herm. A. Schreuder en Co. te Schoonhoven. Gisteravond werden de verschillende door de winkeliers voor de St. Nicolaas- attractie beschikbaar gestelde prijzen (onge veer 250) toegewezen in de groote zaal van Concordia. Het was een recht gezellige avond. De grootste fcadeaux werden als volgt uitgereikt: mej. G. de Wit Ld. te Oudkars pel 20, mej. Jantje Jansen te Oudkarspel 30 en mej. Alb. Stoffers te Zuidschar- wonde 50, te besteden bij de deelnemers aan de attractie. Het departement Wieringerwaard van de Mij. tot Nut v. h. Algemeen hield Don derdagavond haar eersten Nutsavond in dit seizoen. De kolfbaan van den heer v. d Woude was flink bezèt. De heer Suswerda, als waarn. voorzitter, sprak zijne voldoening uit over de groote opkomst. Voor dezen avond werd de bekende film Calvrcade geheel onverkort vertoond. Als vóór-film heeft men ons laten kennismaken met de Philips^abrieken en wat daarmee in verband staat. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 8 Dec. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 105000 st. kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt; 56—58 4— f 4.40, 58 —60 4 204.60, 60—62 4.50—4.70, 62—64 4.70—/ 6 en 64—66 5.20— 5. 10000 stuks Eendeieren 2.60.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3