Amstecdamsche Jieucs £uchtuaact Qemeentecadm Jüukt&etichten Jkicgediite Stand MEISJE IN BRAND GERAAKT. NED. SCHIP OP ZEE-PIER GESLAGEN.. Bemanning wist zich te redden. SALARIS DER S. A.-LEIDERS WORDT GEHALVEERD. Bezuinigingsmaatregel van Schacht. JONGMENSCH UIT OSS VERDWENEN. Tijdens fietstocht met een com mensaal van zijn ouders. - op PRINSES JULIANA EN HET ROODE KRUIS. Installatie als voorzitster 13 December. De verkeersweg eischt dooden... AUTO TEGEN BOOM. Eén doode, drie zwaar gewonden. Doodeliik ongeluk te Soest. Door de blauwe tram gedood. Aanrijding met doodelijken afloop. ONTHULLING MONUMENT WAALDORP. Door Prinses Juliana. Vliegongeval te Hoorn. HARTELIJKE BEGROETING DER PANDERJAGER-BEMANNING. UIVER VERTREKT REEDS DEN 19DEN DECEMBER. van Maandag 10 Dec. 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V, Koers van heden tv. staatsleeningen. bank-instellinGen. industr. ond. buitenl. Am. Smelting a Anaconda Bethleh. Steel a Cities Service a rubbers. 12^. k ARBEIDERSWONING AFGEBRAND. p Te Rosmalen. Zondagmiddag omstreeks twee uur brak brand uit in de arbeiderswoning van den heer Heijmans op de Berg te Rosmalen. De familie was juist bij buren op visite gegaan. De brandweer kon bij gebrek aan water niets uitrichten, zoodat het heele huisje tot den grond toe afbrandde. Een geit en eenige kippen kwamen in de vlammen om, terwijl ook de inboedel een prooi der vlammen werd. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Doordat de wind in Zuidelijke richting woei, kon echter worden voorkomen, dat het vuur oversloeg naar de belendende perceelen. INBRAAK TE ZANDVOORT. In het Casino. Zaterdagmiddag kwam men tot de ont dekking, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het Casino te Zandvoort. Het gebouw was verleden zomer in gebruik van de NIV. Tuschinsky's Exploi- tati Mij. Vanaf September was het gebouw gesloten. De inbrekers hebben een spiegelruit inge slagen, waarvan niemand iets heeft gehoord. Het geheele kantoor is overhoop gehaald. In de kelders hebben de ongewensdite bezoe- krs zich te goed gedaan aan wijn. Er wer den drie gebruikte glazen gevonden. LIJK GEVONDEN. Eenige wandelaars aan den havenddjk te Bergen op Zoom zagen Zaterdagmorgen in de Schelde een lijk drijven. Het bleek een on geveer 30-jarige man te zijn. Zijn identiteit kon niet worden vastgesteld. Per politieradio is hedenavond zijn signalement verspreid. Zaterdagavond is in pand 103 aan den Binnenweg te Rotterdam een meisje in haar bed in brand geraakt. Het meisje, de 14-jarige M. Elshout, dat een weinig achterlijk is, had in bed met lucifers gespeeld, waardoor het bed- degoed, een stoel en een kastje in brand raakten. Op haar hulpgeroep is het kind uit het bed gehaald, waarna het met ernstige brandwonden aan het boven lichaam naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd gebracht. Haar toestand is zorgwekkend. De brandweer bluschte zeer spoedig het brandje in de slaapkamer. Het Nederlandsche motorschip „Titia" metende 168 ton, ging te Walton on the Naze Zaterdagavond voor anker wegens een motordefect. In den nacht is het schip door de zware zee van de ankers geslagen, en nabij de Wal ton-promenade op het strand gezet. De reddingsboot voer uit en sleepte het schip vlot, doch toen braken achtereenvol gens drie trossen, zoodat de „Titia" een tijd lang hulpeloos ronddreef en ten slotte tegen de pier sloeg. Door de zware zeeën werd het schip zelfs herhaalde malen tegen de pier geslagen. De uit vijf personen bestaande bemanning slaag de er echter in, ongedeerd op den wal te suringen. Later is men erin geslaagd het schip aan de pier te bevestigen, in afwachting van een sleepboot. De „Titia" was met een lading klein op weg van Denemarken naar Colchester. Naar de correspondent van de „Daily Telepragh" verneemt, is dr. Schacht voornemens in het kader van zijn bezuinigingsprogram de salarissen van de officieren der S.A. aanzienlijk te verlagen. Met ingang van 1 Januari a.s. zal op het salaris van een Standartenführer, die het bevel voert over 3000 a 3500 man en wiens rang overeenkomst met dien van een kolonel, die het bevel voert over een regiment, een korting van 50 worden toegepast, terwijl op 1 April een verdere korting te wachten is van 15 Naar schatting zijn er in Duitsch- land ongeveer 120 personen, die dezen rang bekleeden. De meesten hunner zijn gepen- sionneerde leger-officieren. Dienovereenkomstige salarisverlagingen zul len1 gelden voor de lagere stormtroep-officie ren. Daarentegen zullen de salarissen van de Rijksweer waarschijnlijk worden ver hoogd. Sinds eenige dagen wordt te Oss vermist de zestienjarige H. A. de Hommel, die Vrij dagmorgen j.1. tezamen met zekeren v. B per rijwiel naar Den Bosch is geweest en op de terugreis op geheimzinnige wijze is ver dwenen. Het jongmensch moest dien dag voor een kleine overtreding tegen de verkeersregelen voor het kantongerecht te Den Bosch ver schijnen. Tezamen met genoemden v. B. die als commensaal bij zijn ouders inwoont, fietste De H. naar Den Bosch. Op de terug reis reden beide wielrijders achter elkander, v. B. verklaart voorop te hebben gereden. In het Hinthamereinde draaide v B. zich eens om, daar hij iets tegen zijn metgezel wi'de zeggen. Tot zijn verwondering bleek, toen De H. spoorloos te zijn verdwenen, v. B. heeft daarop te Den Bosch op verschillende plaatsen naar den vermiste gezocht, evenwel zonder resultaat. Het verdwenen jongmensch is tot op heden iHe* t« Qb6 tej^gg&eejd, pud^rs hebbea van de verdwijning aangifte gedaan bij de marechaussee. Het signalement van De H. is door de politie per radio omgeroepen. Ook de recherche te Den Bosch is van de ver dwijning in kennis gesteld. Vrijdag- en Za terdagavond is op verschillende plaatsen te Den Bosch naar het jongmensch gezocht, doch zonder het gewenschte resultaat. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede, dat de plechtige installatie van H. K. H. Prinses Juliana der Neederlanden als voorzitster van het Hoofd bestuur is bepaald op Donderdag 13 dezer te drie uur ten gebouwe van het Hoofdbestuur. Zondagochtend heeft op den straatweg HeerlenAken even over de Nederlandsche grens een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon om het leven is geko men en drie anderen ernstig werden gewond. Doordat de auto, welke werd bestuurd door den heer Becker uit Heerlen een hond aanreed, verloor de chauffeur de macht over het stuur en vloog dé auto tegen een boom. De wagen werd geheel vernield. De heer Becker was op slag dood. De drie overige inzittenden werden allen zwaar ge wond. Het waren de heer Biesman, Wolff en Waayfoort, die alle drie naar het ziekenhuis te Heerlen zijn overgebracht. Ook het stoffe lijk overschot van den heer Becker is daar heen vervoerd. De heer Becker bekleedde de functie van ambtenaar bij de Oranje Nassau- mijnen, waar de heeren B. en W. eveneens werkzaam waren. De heer Waayfoort is leeraar aan het han- delsinstituut „Studio" te Heerlen. Zaterdagavond heeft op den Rijksstraatweg te Soest een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een groote, zwaar met bloem kool beladen auto van de fa. Van Doorn te Tiel, 'bestuurd door zekeren v. d. H., komende van Bovenkarspel en op weg naar Tiel reed ter plaatse slingerend over den weg en het wandelpad. Mevrouw B. werd aangereden en tegen het hek van haar woning gedrukt. Zij was onmiddellijk dood. De chauffeur zeide verblind ie zijn geweest door een tegenkomen Gisternamiddag te ongeveer half één is op den Waalsdorperweg bij den Raamweg een 60 a 65-jarige heer, vermoedelijk wonende in de Van Diepenburchstraat, door de blauwe tram aangereden en onmiddellijk gedood. De geneeskundige dienst heeft het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Zondagmiddag ongeveer drie uur werd op den Haarlemmerweg te Amsterdam bij „Vredenhof" een 70-jarige vrouw door een auto aangereden. Zij had bij het oversteken van den weg niet voldoende opgelet. De vrouw was onmiddellijk dood. Het lijk is door de G. G, en G. D. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Zaterdagochtend heeft op Waalsdorp te Den Haag de plechtige onthulling plaats gehad van het monument, ter nagedachtenis van de bij de gevechten te Brussel in 1830 en tijdens den tiendaagschen veldtocht in 1831 gevallen grenadiers en jagers, welk monu ment is aangeboden aan de regimenten gre nadiers en jagers door de reserve- en oud- reserve-officieren dezer regimenten. H.M. de koningin was bij deze plechtig heid vertegenwoordigd' door haar adjudant, den kapitein der grenadiers H. J. Phaff, ter wijl prinses Juliana persoonlijk aanwezig was om de onthul 1 ingsp lechtigheid te ver richten. De minister van defensie, die bericht van verhindering had gezonden, werd vertegen woordigd door den commandant van hel veldleger, luitenant-generaal jfar. W. Röell. Prinses Juliana onthulde met enkele toe passelijke woorden het fraaie monument. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur zweef de er een vliegtuig zeer laag boven het Noordelijk-gedeelte der stad. Duidelijk was te hooren, dat de motor onregelmatig werk te. Even later zocht het toestel landings terrein, waarbij het rakelings over de hoo rnen aan den Nieuwen weg zweefde. Op een weiland op den hoek van de Geldelooze weg trachtte men te dalen. De waarnemer sprong uit het toestel vóór het den grond raakte en wist zich te redden. De bestuur der kwam met het toestel, dat over den kop sloeg, in een sloot terecht; hij zat bekneld tusschen stuurstoel en stang. Onmiddellijk was hulp ter plaatse. Met zeer veel moeite heeft men den bestuurder uitgezaagd, waarbij bleek, dat hij vermoe delijk ongedeerd was. Beide personen zijn bij de familie Oortman Gerlings Jnr ver pleegd. Naar men ons verzekert, is het betreffen de -vliegtuig van de Fokker-fabrieken. De bestuurder, Meinicke deelde mede, hoogtevluchten te hebben gemaakt. Boven Hoorn was hij geheel den koers kwijt en had geen zicht meer. Bovendien kreeg hij motordefect. Het vliegtuig, dat op den kop in de sloot ligt, is vrijwel geheel vernield. Omtrent het vliegongeval te Hoorn be richt men ons nog het volgende: Het legervliegtuig van de bekende Fok kerfabrieken was gistermiddag opgestegen om yoor de yierde maal te jyorden ingevlo gen, waarna het bestemd was voor Indie. De bestuurder, de bekende in-vlieger de heer Meinicke en den waarnmer den heer Ir. van Stockum, bereikten hierbij een ge weldige hoogte. Toen het wolkendek zien sloot en ze later onder de wolken kwamen, bevonden ze zich boven de zee. Later kwa men ze boven land, doch wisten zich hoeg^' naamd niet te oriënteeren. Daar inmiddels de duisternis viel, werd besloten te landen. Eerst werd een poging gewaagd op een weiland, doch tengevolge van de aldaar grazende schapen durfde men niet te lan- den. Hierna werd een ander weiland opge zocht. Het vliegtuig geraakte echter te dicht aan den kant van een lengtesloot; een der vleugels raakte de overzijde, met het gevolg, dat het vliegtuig over den kop sloeg. De waarnemer was vanaf uit het toestel ge sprongen en wist zich op die manier te red den. De bestuurder zat bekneld en hing met het hoofd naar beneden in een zeer ne telige positie. Na een half uur w P}?n hem uit te zagen en ook hij bleek gelukkig ongedeerd. Het zeer gehavende toestel trok Zondag uit den aard der zaak zeer veel bekijk. Teneinde uiting te geven aan de^ Amster dam heerschende vreugde over de behouden terugkomst der Panderjager-bemanning en aan de groote waardeering, die men in hjc"'" vaartkringen koestert voor het taaie volhou den ondanks allen grooten tegenslag van Geyssendorfer, Asjes en Pronk hebben eeni ge luchtvaartmenschen genoemde mannen Zaterdagavond in, intiemen kring een diner aangeboden in het Carlton Hotel. Uit alle takken van luchtvaart zaten ver tegenwoordigers aan. Aanwezig waren be halve de Panderjager-bemanning met hun dames, de piloten Parmentier, Duimelaar en de Snip-bemanning, die aanstonds voor de vlucht naar West-Indië zal vertrekken, Hon- dong en van Balkom, de pelikaan-marconist Beukering, vele employé's van Schiphol en de havenmeester Dellaert, de heer Entho ven van de K.N.I.L.M., ir. Von Baumhauer van den Rijksstudiedienst voor de Lucht vaart, de heer de Mul van de Nationale Luchtvaartsdhool, de constructeur der Pan derjager, de heer Slot, ir. Vreeburg en kapi tein van Lent van de Indische Luchtvaart Afdeeling en verder verschillende vertegen woordigers van de Fokkerfabrieken, van de Bataafsche Petroleum Maatschapij en van de Americain Petroleum Company en vele andere vrienden en bekenden uit luchtvaart kringen. Officieele speeches werden niet gehouden, maar de stemming was er niet minder opge wekt onder. In tegenstelling met hetgeen aanvankelijk werd bericht, zal de Uiver niet dien 20sten, doch reeds den 19den December vertrekken voor de Kerstvlucht naar Nederlandsch Oost- Ind'ië. j De Uiver wórdt den 22sten op Tjililitan verwacht; het vertrek voor de thuisreis naar Nederland blijft op den 26sten December vastgesteld, in aansluiting op het ochtend- vliegtuig der K.N.I.L.M. uit Soerabaja. Vol gens het reisschema zal de Douglas den 29sten weer in Amsterdam zijn. De vlucht van de Uiver is een extra vlucht, vallende buiten den gewonen wekelijkschen dienst. Donderdag den 20sten December ver trekt als gewoonlijk het dienstvliegtuig van Schiphol, ditmaal de Rijstvogel met den heer A. Viruly als gezagvoerder. Woensdag den 26sten Dec. vertrekt, tegelijk met de Uiver, de Ijsvogel naar Nederland, gezagvoerder de heer E. van Dijk. De K.L.M. stelt voor de kerstbrieven naar de Oost kosteloos in het bijzonder voor deze gelegenheid vervaardigd postpapier en enve- loppes ter beschikking. Alle post voor deze extra-vlucht moet voorzien zijn van de aanduiding „Per vlieg tuig Uiver" en bij de frankeering moet min stens één driehoekig zegel voor bijzondere vluchten gebruikt worden. LIMMEN. De raad kwam Vrijdagavond 8 uur voltallig bijeen. Ingekomen was een ver zoek van den Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" om kolen- en kindertoeslag en vrijen Zaterdagmiddag. B. en W. hadden tegen den kolentoeslag bezwaar. De heer Dekker en Kuijs verdedigen het verzoek, maar na toelichting van B. en W. werd hun voorstel aangenomen. De heer Dekker verzocht aanteekening van tegenstemmen. Een adres van den Ned. Tuindersbond afd. Limmen, om medewerking voor een steunregeling, werd afgewezen. Wel zegden B. en W. medewerking toe om de lasten te verlichten, wellicht in overleg met het Nat. Crisis-Comité. De regeling jaarwedde van den burge meester, secretaris en ontvanger werd goedgekeurd zooals Ged. Staten voor stelden, echter ingaande 1 Januari a.s. Goedgekeurd werd een wijziging der begrooting 1934, id. verordening leges ter secretarie en idem verordening be smettelijke ziektegelden. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aangaan van een rek.-courant-over- eenkomst met het Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar, groot 15000 ten behoeve van het dienstjaar 1935. Vastgesteld werd de vergoeding vol gens art. 101 Lager Onderwijswet voor de bijzondere scholen en wel aan de Jongensschool 3633.73 en aan de meis jesschool 3511.80. Vastgesteld werd een wijziging van het kohier hondenbelasting, verhoogd in de 2e klasse van 1 op 3. Idem vaststelling suppl. kohier hon denbelasting. Bij de rondvraag vroeg de heer Dek ker hoe het staat met de werkverschaf fing aan de Munikhorn. De voorzitter zeide, dat de heer Dekker lid is van de commissie voor werkvoorziening, op kon beter aan den heer Dekker al vraag doen. De heer Dekker repliceerde. Hij meende dat het initiatief van B. en W. moet uitgaan. De heer Kuijs vroeg wat B. en W. den ken te doen met de ontruimde woning van wijlen den heer van Middendorp. De voorzitter zeide dat van B. en W- nadere voorstellen zijn te wachten. Wethouder Pepping wees op den vuil en weg op Disseldorp. Zal aandacht aan gewijd worden. Daarna ging de raad in comité. (Van welingelichte zijde vernamen we dat het in de bedoeling ligt om den ge meenteveldwachter te laten verhuizen naar het vrijgekomen woonhuis van wijlen den heer van Middendorp en de vrijgekomen ruimte te benutten voor berging van archief. Als men ziet hoe men zich ten gemeentehuize moet be helpen, dan is dit een oplossing, zij het geen ideale. De geringe ruimte in de burgemeesterskamer was zoo miniem, dat hij de raadszaal in gebruik heeft ge nomen. Hoewel dit allerminst een op lossing der ruimte is (het is allerminst een kamer voor het hoofd der gemeen te), heeft hij zich beholpen. Wie het hoofd der gemeente wil spreken, moet wachten in de corridor of in de eenige kleine kamer van het secretarie-perso neel. Er is echter in dezen tijd geen sprake van, dat er een nieuw raadhuis gebouwd kan worden. Wat er echter zou verloren gaan als er brand kwam (er is niet eens een brandkast), daar moet men maar niet aan denken). DE VEEMARKT. ALKMAAR, 10 Dec. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 60 vette koeien 115 225; 7 Vette kalveren 3365 en per K.G. 5070 cent; 39 Nuchtere kalv. (slacht) 6—16; 422 Vette varkens zware per K.G. 30—33 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 10 Dec. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 467 vette koeien, le kw. 5660 cent, 2e kw. 48—55 cent, 3e kw. 3846 cent per K.G., slachtgewicht; 59 Melk- en kalf koeien 150190; 124 Vette kalveren, le kw. 43—52 cent, 2e kw. 36—42 cent, 3e kw. 32^-35 cent per K.G. levend gewicht: 61 Nuchtere kalveren 4— 7.50; 37 Schapen en lammeren, schapen 15—18 en lammeren 8—11677 Varkens, vleeschvarkens wegende 90110 K.G. 37—38 cent, zware varkens 36—37 ct. en vette varkens 35-36 ct per KO. slacht. gewicht; 21 Paarden 60—100. Ter veemarkt waren 3 wagons geslacht* runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Dec. >34 Aanvoer en prijzen waren heden als volgt» 22000 K.G. Roode kool 1.40—2.60 doorschot 1 -ƒ 1.50; 10000 K.G. Qel^ kool 1—/ 1-60; 6000 K.G. Deensche witte kool 0.90-/ 1.60; 2800 K.G. Uien: Nen 1.30; gele uien 1.90—2, grove 2.3o 2.50, drielingen 1.70; 2000 K.G Peen, prijs niet genoteerd. Alles per ftyj K.G. NOORDSCHARWOUDE, 8 Déc. 1934 7000 K.G. Uien: uien 1.90—2.10, drie! lingen 1.20—1.30, grove 2.502.60 gele nep 1.601.80; 2000 str. Andijvie 1.20 (per 100); 106400 K.G. Roode W 1.20—2.80, doorschot 1—/ i.qq. 9400 K.G. Gele kool 1 1.50, doorschot 151800 K.G. Deensche witte kool 0.90 1.60, doorschot 0.70—1.40, alles per 100 K.G. en 135 stuks Bloemkool 5.30 7.30 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Dec. '34. Roode kool le s. 1 2.30, 2e s. 1-/ Gele kooi le s. f 1 1.20, 2e sf 1; q' witte kool le s f 1.30; Drielingen 0.90t Uien 2 en Peen 1.20. Aanvoer: 60200 K.G. Roode kool; SgoA K G. Gele kool; 17200 K.G. Deensche witte kool; 625 K.G. Uien en 300 K.G. Peen. TEXEL. (November), Geboren: Willem, z. v. Pieter Kol en Cornelia van Lente. Nelly, d. v. Ja, hannes Witte en Johanna Boogaard. Willem, z. v. Jan Dob en Antje Visser. Trijntje, d. v. Cornelis Ans Eelman ea Marretje Vlaming. Jacob Jan, z. v. Am tonius Schraag en Cornelisje Brouwer. Alida Maria, d. v. Johannes de Lugt ep Cornelia Elisabeth de Vries. Johannp Maria Clasina, d. v. Johannes Antoniuj Appeldoorn en Maria Clasina van den Hoorn. Pietje, d. v. Biem van der Vis en Neeltje Lap. Gietje, d. v. Simon de Waard en Pietertje Annetje Geerje Alder. lieste Jacob, z. v. Pieter Dekker en Adri. ana Vermeulen. Anna, d. v. Johannes Spigt en Trouwtje Kok. Janna Hendriks, d. v. Symon de Waal en Aaltje Hendriks Dogger. Henny, d. v. Jan Pieter Stam en Sara van der Slikke. Onde rtrowd: Cornelis van Wijk en Aagje Geertje Visser. Theodorus Witte en Cornelia Clementina Evalina van 't Noordende. Johan Pannekoek en Lieuwk je de Boer. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1931 1934 1934 1934 A 1930 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5Duitschland Idem met kettingverklaring Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank a Rotterd. Bank industr. ond. binnenl. Alg, Kunstzijde Unie a v. Berkels Patent a Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst, Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever Steel comm. a U. S. Leather a cultuur maatsch. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions mijnbouw. Alg. Explor. Mij. a Boeton Redjang Lebong petroleum. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber a -heepvaarten. Kon. Ned, Stoomboot Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah amer. spoorwegen. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. Vorige koers 102 1021/8 1011/4 IOIV4 25VS 296/s 1051/g 29 307a 581/4 83 331/s 331/4 42 232114 219l/g 71% 22!5/i6 73/l6 18% 1% 23'/* 3% 146% 72 66 12% 6.00 134% 5/4 1711/4 112 131% 85% 1 ll/l6 4% 89 65 89'/, 30'/, 56 1% 3% 271/4 142 1221/4 124 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 102 pl.m. 2.00 2.15 25% 29'/,-J 29'/, 25'/, 29%-f 25% 30-29$ 30 58 105 29J-30J 29% 29% 83 331/4 235 220 72-1/4 219% 219% 220%$ 7 18% 7i/g isi-% 18% 18% 23 4% 145% 66'/, 66% 134 170 1307/g 85 10% 47/i« 1304-8/4 1304-1$ 88% 65 87 31 1% 88%-J 26$.% 88'/, 65 1% 261/4 56% 143 123 123 65 PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 pCt. Heden 1 pCt XT NIET OFFICIEEL. New-Tork Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopehnagen Stockholm Oslo Madrid t t t Italië t t 1 t 1 .1 1 Vorige koers 1 471%. '■31% 59.43 9 75 34.56 47.93 32 65 3772% 36771/! 20 20 U62% Koers op heden 2 uur 148 7.32% 59.43 9 75 34.55 47 98 32.50 37.60 37 60 20.20

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8