Agenda tBinnenland JCeek School Stad, en Omgeving. WeetBeddU n£|?AN?Efti Bezoekt Humanitaire Tentoonstelling Het verloop van de vlucht. DE CHINEEZEN-MOORDAANSLAG. Het raadsel opgelost. De dader herkend. TEGEN DE BEBOUWING VAN HET ZIEKENHUIS-TERREIN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tooneelmoeder (revue); hoofdrollen Alice Brady en Maureen O'Sullivan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hartsgeheimen (rom.)hoofdrol Mary Pick- ford. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Geheime zending (sens.); hoofdrollen Charles Farrell en Joan Bennett. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, 7.30 uur, hoofdnummer Ein Walzer für Dich (operette); hoofdrollen Louis Graveure, Camille Hom. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 15 December. Gebouw de Unie, tentoonstelling Broeder- schaps-federatie. 8 uur, feestavond „De Halter", voor do nateurs. Zondag 16 December. Gebouw de Unie, tentoonstelling Broeder- schaps-federatie. wanneer van der Molen op 52 M. deze po sitie doorgeeft, de signalen aanmerkelijk zwakker doorkomen. Er zijn hevige lucht- storingen. Daarna komt de positie 20 K.M. W.Z.W. van Luik. Het peilen blijkt moeilijk te gaan. Als later om 2.12 uur de Snip zijn posite aan Brussel vraagt, blijkt Keulen niet te kunnen peilen. Waarschijnlijk komt de AIS te zwak door of treedt er nachteffect op, waardoor de peiling waardeloos wordt. Intusschen hebben een paar Fran- sche vliegvelden elkaar goeden mor gen gewenscht en wij hooren o.a. Bordeaux, Valenciennes en natuur lijk ook Le Bourget. Al deze stations geven elkaar de laatste positie van de Snip. Het blijkt dus, dat alle vliegvelden, die maar eenigszins op de route liggen, hoewel het nacht en in den winter is, open zijn en de we tenschap, dat er op den grond tele- grafisten zijn, die de Snip volgen om te helpen bij het vliegen, moet voor de wakkere bemanning van ons vliegtuig wel een veilig gevoel en een groote moreele steun zijn. Om 2.20 uur hooren wij de Snip weer sei nen op 52 M., maar tengevolge van de lucht- storingen kunnen de berichten niet woorde lijk worden opgenomen. We hooren seinen: „jammer datenz." De signalen zijn dan veel zwakker dan aanvankelijk. Wij hou den echter goeden moed, omdat wij weten, dat de U.K G. op de meest onverwachte mo menten plotseling zwijgt of heel goed door komt. Wij zitten te luisteren zoowel op lange als op korte golf. Daar is hij weer! De Snip vraagt aan Le Bourget gegevens over wolken, wind, enz., om veilig verder te kunnen vliegen. Op 900 M. hooren wij, dat van der Molen de ge vraagde inlichtingen krijgt. In vergelijking met overdag is het op de golflengte van het luchtverkeer zeer rustig. Af en toe werken Keulen en Croydon met elkaar in verband met den nachtdienst tusschen Duitschland en Engeland. Verder is het rustig, wat pret tig is, omdat daardoor de seinen van de Snip niet worden gestoord en wij het vliegtuig over geheel Frankrijk kunnen volgen. Om 2.40 uur in den ochtend vraagt de Snip weer positie aan Le Lourget. Brussel, Nan- cy, Auxerre en Valenciennes moeten meepei- len, zoodat de Snip een kruispeiling van vijf stations krijgt. Ook Schiphol geeft onge vraagd nog zijn peiling, waaruit blijkt, dat de seinen van de Snip goed naar Amsterdam doorkomen en hoe betrouwbaar de richting zoekers werken. Dezen keer kan de peiling echter niet ge schieden tengevolge van nachteffect. Le Bour get zegt, dat er teveel variatie is in de peilin gen, dit beteekent, dat in een serie van 3 tot 4 peilingen, die binnen een tijdsverloop van 40 seconden worden genomen, te groote on derlinge verschillen zijn. Brussel vraagt aan Schiphol, hoe daar de seinen van <ie Snip worden ontvangen; Brus sel zelf heeft slechte ontvangst: OSA 1-0 (of tewel: neembaarheid practisch onmogelijk). Schiphol en ook wij hebben goede ontvangst. Parijs geeft den moed niet op en vraagt om weer te seinen. (QTG), waarbij dit station aangeeft, hoelang de strepen ongeveer moe ten zijn. Moeilijk seinen. Van der Molen geeft thans strepen van tientallen seconden. Helaas het variatie verschijnsel blijft optreden, zoodat alle moeite vergeefs is. Schiphol peilt echter wel goed en heeft intusschen de positie van de „Snip" uitgerekend, volgens de gegevens van de Fransche stations, die Le Bourget echter niet doorgegeven heeft. Schiphol vraagt: Stuur je in? Van der Molen vraagt „wachten" en in gedachten zien we hem de roode lamp laten gloeien, het sein voor Hondong dat er „gehuistelefo- neerd" moet worden Het antwoord van Hondong is, dat er nog steeds koers wordt gehouden. Op 54 M. hooren wij, dat het Duitsche kuststation Norddeich met de Graf Zeppelin tracht te werken. Ook deze verbinding blijkt niet zoo gemakkelijk te zijn. Om 3.20 uur hooren we de „Snip" weer op 52 M., doch de signalen komen thans minder goed door Even later geeft van der Moien als positie 120 K.M. ten Noordoosten van Dyon. Het blijkt dus, dat Hondong te veel oostelijk is en van Schiphol krijgt hij dan ook een waar schuwing, dat hij aan de Alpen moet denken. Wie had vroeger kunnen denken, dat men op een dergelijken afstand orders zou krij gen, hoe gestuurd moet worden. Hondong geeft onmiddellijk goed stuur naar rechts en weldra gaat het regelrecht op Dyon aan. Dit blijkt uit de peilingen, die uit wijzen, dat de Snip eerst 120, daarna 75 en dan 25 K.M. van Dyon is. Er behoeft dus geen vrees te bestaan voor een minder aan gename ontmoeting met de Alpen. Even over half vier roept Tours de Snip met het verzoek om te seinen voor een peiling- Ook Schiphol is weer van de „peilparhj en peilt nog steeds 177 gr. Het peilen duurt den geheelen nacht voort. Terwijl op de kortegolf de seinen slecht door komen blijven de signalen op de lange golf opvallend goed. Wij kunnen woord voor woord nemen. In den ochtend te kwart voor 7 wordt het drukker in den aether; Hamburg, Berlijn en Leipzig gaan hun zenders instellen en beginnen met „traffic" terwijl de sterkte van de signalen van de „Snip" nu het dag licht begint, afneemt. Om 1 uur 10 Gilze-Rijen gepasseerd. De Snip is om 1 uur 10 Gilze-Rijen gepasseerd. Om 1 uur 40 ten N. W. van Leuven. De Snip was om 1 uur 40 Amsterd. tijd op 22 K.M. ten Noord-Westen van Leuven. Om 2.12 uur bij Luik. De Snip was om 2.12 uur Amst. tijd op 20 K.M, W.Z.W. van Luik. Om 5.35 uur bij Roannes. De Snip passeerde om 5.35 uur Amst. tijd Roannes en vloog in de richting van Marseille. Om 8.17 uur te Marseille geland. Om 8.17 uur Amst. tijd is de Snip te Marseille geland, om benzine in te ne men. Alles was wel aan boord. Om 9.13 uur weer vertrokken. De Snip vertrok om 9.13 uur Amst. tijd weer van Marseille in de richting van Casablanca. Een Kerstgroet. Na het vertrek van de Snip behoorde ook de phohi-omroep tot de velen, die nog langen tijd met spanning hebben geluisterd naar hetgeen de Snip op zijn tocht naar de West in morsetaai had mede te deelen. Ongeveer ruim een half uur na den start zond de Snip, terwijl zij de Belgische grens passeerde, in een alleen voor ingewijden verstaanbare taal een Kerstgroet uit aan alle vrien den in Nederland, met de mededeeling, dat alles wel aan boord was. De signalen van de N. S. F. Philips- installatie aan boord kwamen hierbij zoo krachtig door, dat de Phohi-omroe- per hiervan haastig gebruik heeft ge maakt, om deze Kerstgroet uit de lucht op de wasplaat vast te leggen. Zoowel de Phohi als de K. R. O. hebben deze plaat, waarop de beteekenis van de morseteekens gelijktijdig wordt ver klaard, bij haar actueele rapportage van de Snipvlucht hedenmiddag ten gehoore gebracht. Op weg naar Alicante. De Snip is op weg naar Alicante. Indien het weer eenigszins opklaart zal naar Casa blanca worden doorgevlogen. De radio-ont vangst is te Scheveningen zeer goed. Van der Molen seint. Onmiddellijk na de start van de Snip van Marseille werd het volgende telegram van de Snip, dat de radio-telegrafist naar Cura- gao zond, ontvangen: „Hoorde je niet. Wij zijn op weg naar Alicante. Wanneer het weer eenigszins opklaart, gaan wij naar Casa blanca, anders morgen. Vannacht was het barre ontvangst, alles stond onder lading. Bij het vastpakken van de antenne kreeg ik een hevige schok, doordat de buien electrisch geladen waren. Ik heb Scheveningen op 55 M. gehoord". Bij Barcelona. De Snip was te half twaalf A. T. in de buurt van Barcelona. Radiouitzending op Zondag. De uitzending van Marokko zal niet alleen morgenmiddag door de K. R. O. maar ook door de A. V. R. O. geschieden. De uitzending zal te ca. 12.04 uur plaats hebben. Volgens door P.T.T. ontvangen berichten is de uitzending van het vertrek van de Snip verzorgd door den K.R.O. in Cura^ao schit terend ontvangen. Men heeft alles woordelijk kunnen volgen en het enthousiasme van het publiek was geweldig. Cura^ao zond namens de geheele bevolking een dankbetuiging. De moordaanslag op den Chinees, die Donderdagavond op Katendrecht te Rotter dam is gepleegd, is gisteren door de poiltie opgelost. Men heeft thans in arrest als verdachte, den 22-jarigen Chinees Wen Chin, die in de Delistraat 38 te Rotterdam heeft gewoond Donderdagavond had de politie 6 Chinee- zen in arrest, die als verdachten beschouwd werd. Hierbij waren er drie te Amsterdam gearresteerd, twee op Katendrecht en was 1 bij het D.P. station aangehouden. Den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de vrouw van het slachtoffer (een Hol- landsche) in het ziekenhuis aan den Coolsin- gel doorgebracht, daar de toestand van haar man zeer ernstig was. Ook de politie was daar aanwezig, om eventueel het slachtoffer te kunnen hooren. Dit was echter door de doctoren verboden, in verband met den toe stand van het slachtoffer. De politie vernam van de vrouw van het slachtoffer, dat zij en haar man reeds geruimen tijd bespied werden door een kleinen Chinees, wiens naam zij niet kende. Bovendien had men hen reeds verscheidene malen gewaarschuwd, dat er iets boven hun hoofd hing. De vrouw zeide tegen de politie, dat zij meende, dat de Chi nees, die den moordaanslag gepleegd had, zeer zeker omgekocht was. Vrijdagmorgen is de politie met de vrouw gaan zoeken en vond men in een boarding- house Wen Chin, in wien zij den man her kende. die haar en haar man bespied had. Men ging tot arrestatie van hem over en bij fouilleering bleek hij een revolver bij zich te hebben, waarop nog 6 patronen zaten, ter wijl hij in den zak nog zes andere had. De politie had nu dus 7 verdachten in arrest. Met dit zevental is zij toen Vrijdagmiddag laat naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gegaan, waar, toen de toestand van het zwaar gewonde slachtoffer zulks even toe liet, tot confrontatie met de verdachten werd overgegaan. Het eerst werd Wen Chin getoond en toen het slachtoffer even zijn oogen open deed, zag men, dat hij bij het zien van den kleinen Chinees een trek van haat op het gelaat kreeg. Op de vraag, die men hem met behulp van een tolk stelde, of deze verdachte de man was, die den aanslag op hem gepleegd had, antwoordde hij „ja". Bij drie anderen, die men nog bij hem bracht, schudde hij het hoofd. Nogmaals bracht men Wen Chin bij hem en wederom herhaalde hij, dat deze degene was geweest, die de schoten op hem gelost had. Het stond nu duh wel vast, dat Wen Chin de dader was. De politie heeft daarop nog eenige vragen aan het slachtoffer kunnen stellen en hierbij bleek, dat het slachtoffer familie was van den moordenaar van den Chineeschen ship- ping-master, die dezen zomer in de Edison- straat is doodgeschoten. Men is er dan ook van overtuigd, dat Wen Chin is omgekocht om dezen moordaanslag gelost had. Het stond nu dus wel vast, dat Verdachte ontkende den moordaanslag ge pleegd te hebben, doch hij werd ook nog door andere personen herkend, zoodat er geen twijfel meer bestaat. Laat in den avond heeft men de overige Chineezen, waaronder ook die uit Amster dam, weer in vrijheid gesteld. BERGEN. Woensdagavond te 8 uur zal Dr. Ra demaker uit Den Haag in hotel Kreb te Bergen een lezing houden met het doel te komen tot oprichting van een afdee- ling Bergen van de Ver. tot facultatieve lijkverbranding. DOOPSGEZINDE KERK TE ALKMAAR. Wegens ziekte van ds. Kuiper zal a.s. Zondagavond 7 uur in de doopsgezinde kerk alhier optreden ds. Keuning uit de Rijp. DE DEMPING VAN VERDRONKENOORD EN MIENT. In de toelichting op het desbetreffende adres aan den Raad zijn in punt 2 en 3 en kele verkeerde correctie-regels geslopen. Wij plaatsen deze punten nogmaals over: 2. Onze prachtige Singels, de Oudegracht en de Zaadmarkt zullen in de toekomst steeds bewaard blijven, daar voor demping van deze waterwegen o.i. geen enkele reden bestaat. Onze stadgenooten en vreemdelin gen zullen dus ook in de toekomst gelegen heid te over hebben om karakteristieke grach ten in Alkmaar te kunnen bewonderen. 3. De Vischmarkt, welke o.a. door het Col lege van B. en W. zeer op prijs gesteld wordt, zou o.i. zonder veel bezwaar behou den kunnen blijven: het voetgangersverkeer worde, zooals thans, door de Vischmarkt ge leid, terwijl het autoverkeer langs de Visch- marktmuur zou kunnen gaan. Demping van Verdronkenoord brengt o.i. dus niet noodza kelijk slooping van de Vischmarkt met zich mede. DIE SCH6PFDN6 van HAYDN, uitgevoerd door toonkunst, Dirigent J. HENRI OUSHOORN. 20 Dec. a.s. in de Harmonie. Entrée niet-leden f 1.50, bel. inbegrepen. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigen eerbied te ken nen de afdeeling Alkmaar en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters, geves tigd te Amsterdam, goedgekeurd bij konink lijk besluit; dat zij voor het navolgende Uw welwillen de aandacht vraagt: Bij Uw Raad is ingekomen een verzoek van een onderneming om het terrein, waar op vroeger het oude ziekenhuis gevestigd was, te mogen huren met het d-oel hierop een complex gebouwen te vestigen, waarin zul len worden ondergebracht een zwembassin, tooneelzaal, bioscoop, en winkelgalerij, etc. Het komt adressante voor, dat dit niet in het belang van de gemeente, noch van een zeer belangrijk deel der burgerij zal zijn. Daarbij moge worden opgemerkt, dat het hier bedoelde terrein zeer kostbaar is en het dus ook de vraag mag heeten of genoeg huur door de bedoelde onderneming zal kunnen worden betaald, wil van een behoorlijke huursom sprake kunnen zijn en niet van een verkapte subsidie voor een en ander. Voorts vestigt adressante de aandacht er op, dat dit terrein bestemd is om daarover te leiden een nieuwen verkeersweg Den Helder Haarlem en dat door stichting van het hier bedoelde complex dit doel nimmer meer behoorlijk zal kunnen worden verwezenlijkt. Dat in een tijd, waarin het verkeersvraag- stuks steeds grootere aandacht vereischt, dit ongerijmd om een zacht woord te gebrui ken moet heeten, behoeft geen verder be toog. De belangen der gemeente zijn er niet mede gediend hier nog een andere zwem inrichting te vestigen naast die, waaraan de gemeentelijke financiën reeds nauw ver bonden zijn. Maar bovendien is het in een tijd, waarin illerwege ook gesproken wordt van beper king van het aantal bedrijven, ook niet goed te keuren, dat nog weer tal van nieuwe be drijven worden opgericht naast de hier be staande. Noch aan een tooneelzaal, noch aan een nieuwe bioscoop, noch aan een win kelgalerij kan in Alkmaar behoefte heeten. Verschillende particuliere ondernemers heb ben kort geleden nog groote bedragen be steed om hun inrichtingen te vernieuwen, - verbeteren, te vergrooten en,te Komen er nog weer andere bij, da"z"'L zoowel voor de nieuwe als voor de reeos gevestigde bedrijven de tijdsomstandig nog moeilijker worden dan zij reeds Z1j Adressante is overtuigd.dat noch het ge meentebelang, noch het middenstandsbelang gediend zijn bij den opzet van de neming, die zich tot Uw Raad heeft gewend voor het huren van het bovenbedoelde t rein. Zij ziet het vooral als een speculatie, waarbij eenige bouwondernemers betrokken zijn en die beter hadden gedaan andere en voorspoediger tijden af te wachten alvorens uitwerking aan deze plannen te geven. Daar bij zullen zij liefst ook niet het oog hebben te richten op het terrein, dat voor bet verkeer door deze gemeente van zulk een groote teekenis moet worden geacht Daarom verzoekt adressante Uw Kaau beleefd en dringend het plan, waartegen zij zich verzet, niet in de hand te willen werken. Alkmaar, den 13den December 1934. 't Welk doende, Namens de Vereen iging voornoemd, (w.g.) H. LONDON, Voorzitter, (w.g.) J. VAN OEFFELT, Secretaris. LEDERZAAK GEOPEND. Chatillon in de Schoutenstraat 10 een winkel Chatillon in de choutenstraat 10 een winkel openen, waarin de bekende schoenreparatie- inrichting (v.h. Breedstraat 38) gevestigd is en waar thans een keur van lederwaren en sportartikelen ten toon gespreid wordt. Een ruime keus in tasschen, koffers, garni turen en fournituren dwingt de voorbijgan gers even bij de etalage stil te staan. Mogen dan velen hierdoor een stapje verder gaan en iets uitzoeken uit de keurige collectie, die bin nen uitgestald is. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. De Alkmaarsche Kantonrechter heeft het „kankervrouwtje", mej. H. G. geb. H. te Castricum van wier zaak wij uitvoei-ig melding maakten wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde veroordeeld tot 300 boete, subs. 100 dagen hechtenis. De eisch was 600 boete of 14 dagen hechtenis. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten le. P. Gorter, autobus- en taxi-ondernemer te Castricum, Dorpsstraat 39. 2e. A. Gorter, gep. rijksveldwachter te Castricum, Beverwijkerstraatweg. 3e. P. van Egmond, ambtenaar te Castri cum, Kramersweg no. 1. Mr. A. 'M. Ledeboer is rechter-commissa- ris en curator is mr. C. Smal. INBRAKEN IN DEN BURG O'P TEXEL Donderdag bemerkte de alleenwonende mej. G. B. te Den Burg, dat tijdens haar af wezigheid onbekende personen hare woning waren binnengekomen. Verschillende laden waren opengehaald, en 't geheel zag er zeer wanordelijk uit. Direct waarschuwde zij de politie. Bij onderzoek bleek, dat één of meer personen zich door een raam aan de achter zijde toegang tot de woning hadden ver schaft. Zoover als kan worden nagegaan, wordt echter niets vermist, 't Bleek, dat in 't binnengedrongen vertrek geen geld of voor werpen van waarde aanwezig waren. Ver moedelijk zijn de insluipers niet in een ander gedeelte van het huis geweest. 't Schijnt dat de ongenoode gasten ook nog een bezoek hebben gebracht aan de feestzaal van den heer Eelman. Hier werden eenige flesschen wijn en siga retten vermist. De politie, die een uitge breid onderzoek instelt, heeft al eenig spoor van de daders gevonden. TENTOONSTELLING BROEDERSCHAPS-FEDERATIE. Hedenmiddag 3 uur wordt de ten toonstelling van de Broederschaps-Fede- ratie in het gebouw „De Unie" ge opend. Aan deze tentoonstelling werken mede de Nederlandsche Vegetariërsbond, de Nederlandsche afdeeling van de Theo sofische Vereeniging, de Stichting Anti- Vivisectiebond, de Algemeene Neder landsche Vredesbond, de Nederlandsche Vereeniging voor Dierenbescherming, de Internationale Bellamy-vereeniging, de Esperantenbond, de Mobilisatie voor den Vrede en de Geheelonthouding. Zooals men ziet alle organisaties, die beoogen de wereld door de humaniteit op een hooger levensplan te plaatsen, omdat zij begrijpen, dat de wereld niet mag groeien in de richting van de vij andschap. Wij hebben heden een bezoek aan de ze tentoonstelling gebracht en het trof ons bijzonder, dat deze tentoonstelling, Heden en morgen In de UNIE. VRIJ ENTREE. in tegenstelling met vele andere, er niet naar streeft om de bezoekers op alle mogelijke wijze het geld uit de zak- ïi lialeP- Hier begrijpt men, dat het geld duur is en ervaart men, dat men bovenal beoogt de geesten voor de hu manitaire gedachte te winnen, waar- voc.- men een schat van boeken en pla ten heeft tentoongesteld. Bijzonder werd onze aandacht getrok ken door den stand waarin de plat tegrond en de teekeningen van het „Pantheon der Menschheid", een ont werp van wijlen Berlage en door deze gedacht in een middelpunt van Frank rijk, met toegangswegen voor alle lan den. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. g Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 762,6 m.M. te ^Laagste barometerstand 722,2 m.M. te 1Verwachting, geldig tot den avond van 16 December: Mstiffc tot krachtige, latei afnemende zuidelijke tot zuid-westelijken wind; zwaar bewolkt met tijdelijk opklaring; aanvankelijk nog regenbuien; iets kouder. Weero verzicht. De depressie ligt met een kern nabij 720 m M over Ierland en vult aan de achter zijde snel op, zonder dat aan de voorzijde nog daling van beteekenis voorkomt. In Noord-Scandinavië en op IJsland stijgt de barometer vrij sterk. Een zware westerstorm woedt op de Golf van Biscaye op de oceaan stormt het uit noord-west, in Schotland uit zuid-oost. In zuid-Frankrijk hielden de zware regens aan. Toulouse meldde weer 25 m.M. €n in noord- en oost-Frankrijk zal heden weer regen vallen. Ook op de Britsche eilan den valt veel regen. Duitschland heeft alleen in het westen meer dan matige wind en overal zwaar bewolkte of betrokken lucht, met zeer zacht weer in het oosten. In Scan dinavië hield matige vorst aan. wanneer de hooge drukontwikkeling in het noorden aan houdt, komt een kans op temperatuursda- ling, maar aanvankelijk houdt het buiïge en zachte weer met tijdelijke opklaring aan. OAOf IIJKSCH WEERBERICHT Wie een poosje bij den stand van de stichting Anti-Vivisectiebond, heeft ver toefd, begrijpt volkomen waarom de humanitairen voorstanders zijn van de invoering van vivisectievrije genees kunde en wordt in ieder geval tegen stander van het noodelooze en uitge breide geëxperimenteer met dieren. Ook de stand van den Algemeene Nederlandsche Vrouwen Vredesbond doet begrijpen, dat wie volk en vader land lief heeft boven God geen goed christen zijn kan en begrijpt het woord van Hugo de Groot: „Waar de wegen des rechts eindigen begint de oorlog". Een aardige gedachte is om na de opening van de tentoanstelling 10-minu- ten lezingen te houden over het streven van de medewerkende vereenigingen. In het zijzaaltje vindt men een strijk je opgesteld en men kan daar tevens een kopje thee gebruiken. Een bezoek aan deze tentoonstelling, die morgen om 6 uur wordt gesloten, zij een ieder aanbevolen die nader met het humanitare streven kennis willen maken. CONCERT VAN TOONKUNST. Op 20 December a.s. geeft de afd. Alk maar der Maatsch. t. b. a. Toonkunst alhier haar eerste concert van dit seizoen. Hoewel er wel eenige reden is voor een feestconcert, de afdeeling bestond in Septem ber jl. n.1. 60 jaar, brengt de algemeene toe stand mee aa neen dergelijk feit geen bizon- dere herdenking te verbinden. Wel wordt uitgevoerd een bekend en ge liefd oratorium, n.1. die Schöpfung van Haydn, een werk, dat zeker geen extra aan beveling noodig heeft. Als solisten treden op mej. Adr. Maas Geesteranus en de heeren Corns. van Mun ster en Laurens Bogtman. Het orkest is het voormalige Alkmaar sche strijkorkest, dat thans in de vereeni ging opgenomen is, en dus als orkest van de Afd. voor het eerst optreedt. De klavierbegeleiding is in handen van mej. Truus Tuyn, sinds eenige jaren de ge waardeerde medewerkster van Toonkunst. Het geheel staat weer onder leiding van den dirigent, den heer Oushoorn. Toonkunst wil zoo veel mogelijk muziek liefhebbers laten genieten van de frisschc muziek van Haydn, en zij heeft daarom haar generale repetitie op Woensdag 19 Dec. a s omgezet in een volksconcert toegankelijk tegen een entree van 25 cent belasting inbe grepen. Die prijs behoeft voor niemand een beletsel te zijn tot het bezoeken van dit con cert. Wij wekken dan ook gaarne op van deze gelegenheid gebruik te maken. Tekstboekjes zijn verkrijgbaar bij de firma Coster, Voordam en beide avonden aan de zaal. BEKENDMAKING. De Directeur van het GemeentelijK Bureau voor Sociale Zaken maakt bs- kend, dat voor de week van 17 Decem ber—22 December uitsluitend rund- vleesch in blik wordt afgegeven op oranje bonnen vanaf no. 1 en onver mengde margarine op witte bonnen vanaf no. 9664.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2