ALKMAARI-B.K.C.1 9ilm*iieiws binnenland Vtaag. en Aanbod het alkmaarsche programma. DE DERDE KLASSERS ZONDAG a.s. 2 uur DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. benauwd avontuur van URKER VISSCHER&i (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—regels H eest MJ vooruit' betaling te voldoen. 2de klasse A: Kinheim—Alcmaria (van Woerkom). Alcmaria Jongmans Bijlsma Ooms Burger v. d. Vall Lengers Gerritse Keppel Peereboom de Jong Hamstra Michel Sr. Nieman Raaymakers Michel Jr. W. Groeneveld Schoo Groeneveld P. Druyven Stals Rozemeyer C. Druyven Kinheim. 3e klasse A: Alkmaarsche Boys—Meteoor (paardebek). Al km. Boys 4e klasse A: AlkmaarB. K- C. (van de Hoven). Alkmaar Res. 2e klasse A: Alcmaria 2—H. R. C. 2 (Annyas). Res. 3e klasse A: Heider 2Alcmaria 3 (Kühne). Al km. Boys. Keesen Koster Slikker Brouwer Weel Ligt Indri Booy Kwadijk Boots de Grand Alkmaar. Burger Dingerdis Ooms Schier Baars Zwaan Kranenburg Kuis v Os A. Schoonhoven v. d- Stok Alcmaria 2. Rampen Schokker Hartland Meyer de Grand Hoorn Pieterse Kaptein C. Ooms v. d. Poll Pezie A1 c mar i a 3. Wayboer Stadegaard Koning Schaddenhorst v. Wieringer Scharlewie Jo Bos Langhorst Th. Bosch Koster de Groot willen zeggen, dat de Kinheim-ploeg zich nooit gewonnen geeft. Wie zich herinnert, hoe een jaar geleden Kinheim in de laatste 20 minuten een 52 achterstand nog ge heel ophaalde, weet, dat in dit geval zeer zeker de zege pas zeker is als de wedstrijd is afgeloopen. En geen minuut eerder! Het eerste parool moet dan zijn: volhou den tot het einde. Daarnaast zouden wij willen wenschen, dat Alcmaria nu eens werkelijk een geheel open spel speelde. Nog steeds zien wij te vaak het te korte spel en nog steeds zien wij vaak, hoe de rechtervleugel den bal niet gauw genoeg aigeeft. Wanneer de vleuge'spelets snel voorzetten en de rest „als vanouds" speelt, dan mogen wij een goed resultaat verwachten. Komaan withemden, spant je in tot het uiterste en zorgt er voor, dat het tempo heel, heel hoog blijft. En bedenkt, dat een even tueel verkregen 1O of 20 voorsprong tegen de gevaarlijke en bewegelijke Kinheim- voorhoede niet voldoende kan zijn. Intusschen speelt zich in Amsterdam een belangrijke gebeurtenis af. Daar ontvangt Blauw Wit in he( Stadion de sterke A.FC,- ploeg'en daarvan heeft Blauw Wit nog lang niet gewonnen. A1F.C. zal nl. probeeren, om iets dichter bij de eerste plaats te komen en dat kan alleen, als ze Blauw Wit klopt. Wij gelooven, dat de ctrijd dan heel zwaar zal zijn en dat elke uitslag mogelijk is. B.F.C. ontvangt O V.V.O dat een paar moreele klappen heeft gehad. En juist aaar- om is het niet onwaarschijnlijk, dat O.VV.O. morgen weer een veer laat en dus iets meer achter raakt bij de leiders. O.S.V. krijgt thuis een kans tegen D.O.S., dat ook al afgezakt is na den zeer goeden start en Hilversum heeft thuis opnieuw een beste kans, om de puntjes binnen te halen, nu het zwakke Hercules op bezoek komt. In de B-afdeeling moet Z. V. V. thuis tegen West-Frisia spelen Hoewel op het papier 'het krachtsverschil groot is, zal dat in wer kelijkheid heel wat minder zijn. Daarom ver wachten wij een spannenden wedstrijd met natuurlijk Z. V. V. als favoriet, maar met West-Frisia lang niet een „kanslooze tweede!" W. F. G ontvangt Bloemendaal, dat er dit jaar ongekend goed voor staat. Willen de Bloemendalers werkelijk een gooi doen naar den titel, dan moeten ze morgen W. F. C. in Wormerveer kloppen, 't Is een lastige op gave, maar..,, het kan. Velox krijgt gelegenheid, om zich te her stellen, nu het T. O. G. ontvangt en de Spartaan mag thuis tegen 't Gooi wel al haar krachten inspannen, om een succesje te bereiken. Wat echter niet heelemaal onmoge lijk is! De Alkmaarsche Boys spelen in eigen om geving tegen De Meteoor uit Amsterdam enkrijgen mogelijk de gelegenheid hun positie ten aanzien van de leiders die naar het lastige K. V. V. moeten te kunnen versterken. Daarbij willen we tevens niet zeggen dat de rood witten al bij voorbaat gewonnen hebben, integendeel, De Meteoor ziet er heusch niet zoo zwak uit, als de ranglijst dit aan wijst. De Amsterdammers Inschikken bij voorbaat over een zeer lastige voorhoede, waarin de midvoor en linksbuiten al zeer sterk uitblinken. Deze aanvalslinie weet vaak van menige fout te profiteeren en het doelsaldo naar deze zijde is niet slecht. Echter, de defensieve houding van de wit hemden is nu niet bepaald het sterkste deel cn we veronderstellen dat goed open gehou den en verrassend snelle aanvallen de Boys weer het vereischte aantal doelpunten zullen brengen, juist voldoende, om beide winst- Punten in eigen huis te houden. Alkmaarsche Boys! In Amsterdam was de stand gelijk. Echter toen was het nog een kwestie van aanpassen in de derde klas, nu kan ennu meet er gewonnen worden, "mar dan ook goed open spel en een onge kend enthousiasme, wis en zeker blijft de zege dan in de kaasstad. Play up! De kans is des te mooier, daar Volewij- kers, als reeds eerder gemeld, op bezoek gaat bij K.V.V. die maar al te vaak niet een een zeer lastigen tegenstander is, aar ook wel eens een gelukkige partij speelt, waarin het vooral doelman de Boer geducht mee zit. Hebben de Krommenieërs weer zoo n dag, dan tellen we voor de lei ders zeker een verliespunt. De derby H.R.GHelder is moeilijk te voorspellen. Wel bracht de eerste ontmoe ting een 3O verwinning voor de withem den, maar we gelooven niet dat het thans weer zoo ver zal komen. Toch zullen de rood-jakken het wel niet tot een overwin ning kunnen brengen. Zaandijk krijgt de zeer zware taak in Hoorn van Hollandia te moeten winnen, willen de Zaandijkers hun positie nog wat gaan verbeteren. We vreezen dat het de Zaankanters niet gelukken zal. In de B-afdeeling zal D. W. V. haar po sitie weer wat kunnen verstevigen, nu de Nieuwendammers bezoek van de Zeemeeu wen krijgen. Purmersteijn zal nog wat kun nen volgen, daar een Purmerender-zege ons in^Amsterdam tegen O.D.E. niet onmogelijk W. m. S. zou zich tegen het bezoekende Halfweg kunnen herstellen, terwijl de ont moetingen A. P. G. S.—S. D. Z. en D. j. K.Z. R. C. wel eens op puntenver- deeling kunnen uitloopen. Terrein Westerweg. Werklozen 10 ct. Alkmaar krijgt bezoek van B. K. G en waar de eerste ontmoeting al reeds een overwinning opleverde, mogen we aannemen dat een nieuwe zege zeker niet mag uit blijven, temeer, daar de groen-witten nog een zeer goede kans hebben enzich deze kans niet uit handen mag spelen door een onjuiste actie. Hoewel de Alkmaarders eertijds van de Breezanders hebben gewonnen, nog vorigen Zondag behaalde Succes van Wieringen, slechts in de laatste minuten een moeilijke overwinning, dank zij het zeer goede en sterke verdedigen van B. K. C. De Alkmaar ders kunnen dus bij voorbaat op geduchten tegenstand rekenen, maarbij flink aan- r°k! en blijven de winstpunten zeker aan den Westerweg. Komaan groen-witten opgepast! Nieuwe NiedorpSchagen zal een span nende kamp worden, waarin elke centimeter grond betwist zal worden, waarom we dan ook een puntenverdeeling verwachten. Succes—D. T. S. zal wel de volle winst voor de Wieringers brengen, al doen de Suc- cessers zeer wisselvallig dit seizoen. In de B-afdeeling gaat Beverwijk op be zoek bij Zaanlandia en zal wel weten te win nen. In de ontmoeting Zilvermeeuwen Meervogels wordt het voor de Vogels ge ducht oppassen. Toch rekenen we op een zege voor de bezoekers. Q. S. C. ontvangt Verkade en zal er de koekmenschen wel onder weten te houden. Ook thans krijgen enkele leidende ploegen het niet gemakkelijk en zullen geducht moeten oppassen cm geen winstpunten te verliezen Zoo gaat in de eerste klasse A K. V. V. II op bezoek bij K. F. G IV dat ook nog niet geheel kansloos is, en de Krommenieërs zullen geducht op hun qui vive moeten zijn. Toch rekenen we op een winst punt voor de leiders. Z. F. C. IV krijgt het iets gemakkelijker, daar de Zaandammers Q. S. C. III in eigen huis partij gaan geven en wel zullen winnen. Nu Bergen bezoek krijgt van C. S. V. zouden de Bergenaren het wel tot een over winning kunnen brengen, hoewel de Castri- cummers geen gemakkelijke slachtoffers zul len blijken te zijn. Zaandijk II en Zilvermeeuwen II deelen de punten. In de eerste klasse D gaat het er geducht van langs. Zeker niet minder dan een vijf of zestal kampioenscan- didaten, dus aan spanning geen gebrek. H. R. C. III heeft de leiding en krijgt be zoek van Succes II. De Racers boekten juist in eigen huis het meeste puntenverlies. Zou den zij nu eens met deze minder goede ge woonte gaan breken? We meenen het te moeten betwijfelen! Schoorl I ontvangt Wieringerwaard en als de „duinkanters" geducht aanpakken, zouden zij hun mooie positie kunnen ver sterken. Heldersche Boys en Watervogels bekam pen nu elkaar en zijn ook nog niet geheel kansloos, doch hier vallen nu spaanders. Petten I zou zich kunnen herstellen, nu M. L. D. op bezoek komt, terwijl J V. C. I het in Der. Helder tegen Helder III wel weer eens tot een puntenverdeeling zou kunnen brengen. De tweede klasse D brengt slechts twee ontmoetingen. De Alkmaarsche Boys II gaan bij Alcmaria IV op bezoek en zou opnieuw de leiding kun nen hernemen, hoewel het op 't sportpark geducht oppassen'wordt. Toch rekenen we in elk geval op een gelijk spel. Alkmaar II gaat naar D. T. S II en zal wel weten te winnen. In de derde klasse D 'krijgen de leiders Alkmaarsche Boys IV bezoek van Ursem I en zullen hun positie kunnen versterken. Anders is het met Bergen II gestekj, dat naar C. S. V. II gaat en wel eens punten verlies kon boeken. Ook Schoorl II krijgt het lastig en kan van het reisje naar Egmond wel eens niet veel plezier beleven. Alkmaar III zal wel van het bezoekende Vrone II weten te winen, evenals Alcmaria V van het bezoekende Akersloot. De vierde klasse E brengt een nieuwe zege voor Koedijk II, nu Oudorp II op bezoek komt. Ook Gudorp I zal wel Winnen, nu Alkmaarsche Boys VI op bezoek komt terwijl Alkmaarsche Boys V het lastiger krijgt, nu A. S. V. II in eigen om geving bestreden moet worden. Toch ver wachten we een punt. Oterleek I verliest wel van het bezoekende Ursem II, terwijl Koedijk III tegen Akersloot II een kansje krijgt. VICTORIA-THEATER. Tooneel-moeder. „Tooneel-moeder", de film, die deze week in Victoria aller aandacht ver dient, omvat de levenstragiek van een oud-wordende artiste, een vrouw, die zich met alle kracht, die in haar is, ver zet tegen de voor ieder mensch bestem de en onoverkomenlijke ouderdom. Zij wil en kan ook niet inzien, dat de tijd. waarin een artiste furore maakt, niet eeuwig is en dat zelfs de beroemdste ster zich de tragiek van de middelbare leef tijd zal moeten laten welgevallen. Opgegroeid op de planken huwt ze met een beroemde trapéze-werker, die, op 't moment, dat de film een aanvang neemt, angstwekkende toeren verricht. Zijn vrouw (Alice Brady), die een baby verwacht, slaat met angstige blikken de verrichtingen gade en juist op 't mo ment dat „de zwaai" aan 't verdwaasde publiek zal worden vertoond, grijpt Jim mis enlevenloos wordt de eens zoo beroemde artist weggedragen. Dit is dan het begin van alle leed. De weduwe met haar baby besluit bij haar schoonouders te gaan wonen, maar deze brave lieden, wier grootste verdriet het was dat hun zoon „aan 't tooneel ging", willen wel de zorg van het kindje op zich nemen, doch kunnen zooals reeds spoedig blijkt in 't geheel niet met hun schoondochter opschieten. Deze besluit weer te hertrouwen en als ook dat op een mislukking uitloopt, speelt ze haar hoogste troef uit en wil tot eiken prijs Shirley, haar dochter (Maureen O'Sullivan) als een beroemde ster op 't tooneel brengen. En inderdaad lukt haar dit, zij het vaak met onmenschelijke hulpmiddelen. Chantage, huichelarij en gemeene af persingen zijn de wapenen, waarmee de „Stage-mother" tracht haar kind voor goed aan zich te binden. Eén ding echter wil ze haar dochter onthouden en dat is dan de liefde van Shirley voor den jongen schilder Warren Forster. Tot welke complicaties haar hard nekkig verzet tegen deze liefde leidt, willen we niet aan de fantasie van de ongetwijfeld vele bezoekers ontrukken. Er zit in dit filmwerk, dat rijk is aan boeiende revue-scènes en dat door- sproeid is met diep-menschelijke ta- freeltjes, een climax, welke in staat is, deze film in haar geheel aanvaardbaar te maken. Naast deze hoofdfilm nog een enkel woord over het voorprogramma. Daan- van noemen we in de eerste plaats de kinderfilm, een juweeltje van bestudee ring van kinder-psyche. Noemen we tenslotte nog een klucht „Taxiridders", een van het bekende smijt-roomtaartengenre. Dat een bepaald percentage op dit soort films nog uiter mate gebrand is, bewijst het opklarend enthousiasme van de klucht-liefhebbers. Een goed éclair-journal gaat aan dit alles vooraf, waarmee het geheel uitste kend wordt gecompleteerd. HARTSGEHEIMEN. In Cinema Americain. Lang hebben we Mary Pickford in Alkmaar op het witte doek gemist en daarom zal het haar bewonderaars, die zij ongetwijfeld ook hier ter stede en in de omgeving heeft, genoegen doen, te vernemen, dat in Hartsgeheimen, welke film gedurende de eerstvolgende dagen in Cinema Americain aan de Nieuwe- sloot wordt vertoond, zij een hoofdrol vervult. We zien haar allereerst als Mary Morlow, de jonge dochter van een rijk man, een meisje dat niet wil trou wen met een door haar vader uitgezoch- ten lord en er de voorkeur aan geeft te worden geschaakt door haars vaders bediende John Carlton (Leslie Howard). Zij deed hierdoor afstand van veel ge makken en ging met den man harer keuze een leven vol ontbering tegemoet. In een huifkar trokken zij langs kale vlakten en door wildernissen naar het westen, waar we het tweetal later terug zien als een gelukkig echtpaar, in het bezit van een uitgebreiden veestapel en een lief kind. Maar dan komen er vee dieven, die alle koeien meenemen op een dag dat Mary alleen thuis is met haar kind. Als John van de stad terug komt en de dieven ontmoet, ziet hij in dat hij en zijn knecht tegen de over macht niets zullen kunnen beginnen en thuis gekomen, spreekt hij van vertrek ken, uit vrees dat de dieven nog eens zullen terugkomen en zijn gezin dan kwaad zullen doen. Maar daar wil Mary niet van weten, zij spoort hem aan eigen rechter te zijn, en dan gaat John de dieven achterna. Hij heeft succes met zijn achtervolging, met hulp van ande ren gelukt het de koeien te heroveren en de dieven te verstrooien, voorzoover zij tenminste niet het leven laten bij de overrompeling: drie hunner worden ge hangen, en onder hen is de broer van den hoofdman der bende. Voor deze ge welddaad zweert Jake Houser wraak en, gesteund door een talrijke bende bandieten, trekt hij op John's woning af, die slechts verdedigd wordt door den eigenaar en diens knecht, terwijl later nog hulp van buiten-af opdaagt. De ver dediging is taai: de boeven moeten na een moorddadig gevecht terugtrekken met achterlating van vele dooden. Vree- sel ijk is, dat het kind tijdens het „be leg" sterft In het derde deel van de film zien we de beide hoofdpersonen, veel ouder ge worden, terug, gekleed in de meer mo derne Costuums. John is gouverneur ge worden en wordt geluk gewenscht door zijn kinderen. Weer 16 jaren later gaat hij „uit de politiek", om zich alléén met ziin vrouw naar Californië te begeven, den wensch der kinderen ten spijt. Hun hartsgeheimen willen zij voor zich alléén. In deze film viert Mary Pickford nieu we triomfen door het spel, dat zij te zien geeft in de verschillende creaties waarin zij optreedt. De natuuropnamen zijn ware juweeltjes. Het voorprogramma geeft na een jour naal waarin o.a. een „slan^enbrug" van de brandweer te Diemen en de kunstijsbaan te Amsterdam nog een reisje door Ierland met zeer veel mooie van land en volk van het Groene Eiland, alsmede een interessante teekenfilm van Ping en Pong aan de Noordpool en een wandeling door den dierentuin in Schönbrunnen. Alles te zamen een programma dat zeker zeer velen zullen willen zien. Damno ver^r'i^ 'Poe<hg alle kou in hoofd 'rw en neus. op borst en keel door in wrijving met Dampo en inademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. „Wat Mijnhardt maakt is goed." A. B.T 2 Hoofdnummers. Het eerste filmwerk „De beschaving ont vlucht", waarin Tonny Bourdell de hoofdrol vertolkt, is een boeiende film, z-ich afspelen de ver van de beschaafde wereld, n.1. op een verlaten eilandje in den oceaan. Cain (Tonny Bourdell) doet dienst als stoker op 'n oceaan- stoomer, welk leven hem allang niet aan staat. Als het schip in een haven kolen bun kert, rijpt bij hem 't plan, om geld te stelen, en er vandoor te gaan. Maar erg gelukkig is hij niet, want na geld en eenige sieraden ge stolen te hebben, vlucht hij in een pagaai- bootje wat echter niet aan vasten wal aan komt, doch afdrijft, waardoor honger en dorst hem na vele dagen beginnen te kwel len, maar toch strandt hij op 't nippertje van den dood, nog op een onbewoond eilandje. Over eten en drinken heeft hij zich niet meer te bekommeren, want er is alles in overvloed, doch aan :t gestolene heeft hij niets. Na eeni ge maanden in deze verlatenheid geleefd te hebben als een oermensch, komt er een ne gerfamilie van een naburig eiland zijn woon plaats bezoeken, wat 'n heelen omkeer in z'n bestaan brengt. Gain is vlug, sterk en slim, waardoor hij de negers op de vlucht laat slaan, doch een aardig negerinnetje weet ach ter te houden. Na eenigen tijd worden deze twee eigen met elkaar, en leven zoo eenige jaren in deze mooie wildernis. Als dan op zekeren dag 'n stoomschip, wat toevallig langs vaart, aoor hem opmerkzaam wordt gemaakt, wordt Cain weer meegenomen, maar als stoker, wat hem niet erg naar den zin is, waardoor hij weer op tijd ontvlucht, om maar weer naar 't eiland te zwemmen en daar zijn verdere leven te slijten met z'n zwarte levensgezellin. Het tweede hoofdnummer „Geheime zen ding", met in de hoofdrol Charles Farrell en Joan Bernett, is een waarlijk romantische film, waarin verschillende personen elkaar bekampen om de liefde van 'n vrouw te win nen. Joan Bernett als de dochter van een rijken farmer is een mooi meisje, dat door 'n ieder bewonderd wordt, waardoor onderlinge twis ten en tweedrachten niet uitblijven. Charles Farrell als „de vreemdeling" is op zoek naar iemand die z'n zuster heeft ge dood, en die zich nu in het plaatsje bevind waar Joan woont. Als hij dan dien persoon gevonden heeft, wordt deze vermoord, waar door Charles op zijn beurt gevangen wordt genomen, om z'n straf hiervoor te onder gaan, n.1. opgehangen te worden. Tusschen deze bedrijven door is Joan niet ongenegen geworden tegenover Charles, waardoor hij weer moed krijgt en nog even voor dat de strop hem wordt omgedaan, weet te ontsnap pen. Doch al spoedig zijn ze hem weer op het spoor, maar krijgen doen ze hem niet. Na tal van onstuimige en spannende tafe- reelen waarbij Joan's vader ook nog in ge drang komt, wordt 't Wijste middel ter hand genomen, en vluchten ze allen over de grens, waardoor Charles tevens in het bezit komt van Joan. Een goed geslaagde film, welke van begin tot eind spannend is, waar ook tal van vroo- lijke momenten in voorkomen, en die door de hoofdvertolkers uitstekend worden gespeeld. Vooraf gaat een uitgebreid wereldnieuws, dus in z'n geheel genomen een avond vol af wisseling. EIN WALZER FUR DICH. Bioscoop Theater Harmonie. Een zeer geslaagde operette-film. Het theater Harmonie brengt vanaf mor gen een Lumina-film, die reeds algemeene bekendheid heeft verworven, n.1. Ein Walzer für Dich. Deze kostelijke amusementsfilm met zang van den bekenden tenor Louis Graveure had zeker verdiend een heele week in Alkmaar te loopen. Want niet alleen, dat de hoofdrol door Graveure wordt vervuld, maar Camilla Horn, Heinz Rühmann en Maria Sazarina spelen hun niet minder be langrijke rollen op voortreffelijke wijze. Rühmann is in deze film als komische kracht al bijzonder op dreef, terwijl het dansen van Maria Sazarina een groote attractie is. De scène in den wijnkelder zal nog lang in herin nering blijven bij allen, die de film zullen zien. De geschiedenis speelt in het vorstendom Palamo. De vorstin doet afstand van de regee ring. Zij moet opgevolgd worden door haar neef Prins Antonio. Maar deze is de wereld in getrokken en niet te vinden. De jeugdige Steïanie komt nu in zijn plaats Maar de mi nister-president komt te weten, dat Prins Antonio en de beroemde tenor Torelli dezelf de persoon zijn. Men wil hem verzoeken de regeering in Palamo te aanvaarden, omdat men liever een man, dan een vrouw aan het bewind ziet. Eerst verzet Antonio zich, maar later gaat hij toch en dan beginnen de in teressante verwikkelingen en komische scènes met hofbal en kelderfeest. Bij dit laatste is Rühmann op zijn best en de danseres van het Scala te Milaan (Sazarina) krijgt tevens gelegenheid haar groote kwaliteiten te too- nen. Een vlotte, alleraardigste film met prach- tigen zang en dans en eerste klas spel. Ein Walzer für Dich is inderdaad een ont spanning. Aan het programma, dat aan het hoofd nummer voorafgaat, is veel zorg besteed en bevat eenige zeer interessante nummers. Zes dagen hulpeloos op zee. Gisteren is te Urk binnengebracht het motorschip UK. 95 schipper P, Baarsen. Het schip heeft met een defecten motor zes dagen op de Noordzee rondgedreven. Aan gezien reeds den tweeden dag de etensvoor raad verbruikt was, had de bemanning 2S££ met drie koppen bemande schip uit Terschelling vertrokken ter vischvangst op de Noordzee.- De bedoe ling was om een dag te visschen en dan naar Amsterdam te gaan om de vangst e verkoopen, Het schip was ongeveer twee uur stoomen uit den wal toen plotseling de motor weiger de. Het bleek dat de krukmetalen warm ge- loopen waren. Getracht werd om zeilende de kust te bereiken, maar dat bleek onmogelijk, het scheepje dreef steeds verder uit de kust. Zondagmorgen bevond men zich op een een diepte van 40 vadem. Voedsel had men niet meer en redding scheen uitgesloten. Zondagavond stak een hevige wind op zoo dat de fok scheurde en er in 't geheel niet meer gezeild kon worden. Een der leden Van 'de' bemanning opperde toen het denkbeeld om te trachten de lagers van den motor te versterken met leer. Een drljfrieih 'werd aan stukken gesneden en een stuk daarvan werd in de krukmetalen ge legd. De motor werd aangezet en gelukkig, hij liep. Na een kwartier was echter het leer ver brand. De opvarenden moesten een uur wachten voor het ijzer voldoende afgekoeld was om een nieuw stuk leer in te leggen. Vijf en twintig maal moest dit werk her haald worden eer men zoover gekomen was dat men Dinsdagnacht de lichtjes van de andere Urkèr visschers kon zien. Al het leer aan boord was opgebruikt en het schip kon niet verder. Door middel van fakkels trachtte de uit geputte bemanning de aandacht te trekken van de zich nog op grooten afstand bevin dende schepen. Gelukkig bemerkte men aan boord van de UK. 202, schipper l. Kramer, de noodsignalen. Onmiddellijk werd het net ingehaald en zoo snel mogelijk voer de U.K 202 naar het in nood verkeerende schip Groot was de verbazing van de beman ning der UK. 202 toen men bemerkte dat de signalen van een makker afkomstig waren. Ook de UK. 68, schipper Romkes, kwam te hulp. Enkele mannen stapten over en ver schaften allereerst eten aan de uitgehonger de visschers vari de UK. 95. Terwijl de doodelijk vermoeide mannen, na te hebben gegeten zich ter ruste begaven, werd het schip door de beide motorbotters op sleeptouw genomen en na een tocht van een-en-twintig uur behouden op Urk binnen gebracht. Schipper Baarsen vond het al voldoende dat de redders hem in Terschelling brach ten, maar hoewel het hun twee nachten vis schen kostte wilden de schippers Kramer en Romkes daar niet van hooren, aldus de Tel. Het is slechts te danken aan het feit dat het die zes dagen en "achten betrekkelijk mooi weer is geweest dat het schip behouden is. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Donderdagmiddag werd ten overstaan van notaris van Woerden in het lokaal van den heer G. A. de Wit te 't Zand. publiek te koop aangeboden 'n huis met diverse percee- ien wei- en bouwland, staande en gelegen aan de Grootsloot (gem. Zijpe), tezamen groot 9.67.95 H.A., eigendom van den heer J. Boots. Gemijnd door den heer P. Raat te Schagen voor 7518. TE KOOP AANGEBODEN GAS- RADIATOR en GASGEIJSERTJE. (bei den zoo goed als nieuw). Adres te be komen bureau van dit blad. TE KOOP zoo goed als nieuw VER LOVINGSRINGEN, COLLIER met ju- weelen HANGER, gouden HORLOGES met ketting en juweelen RINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Gebruikte Meubelen, alle soorten voor spotprijzen, Bedden, Karpetten, Fornui zen, Kachels, Haarden, Luidsprekers, Mangels, enz. J. L. SOSTMAN Jr„' Ver kooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP PIANO z. g. a. n., ,z,warte kast, merk Geb. Zimmerman Léipzig, prijs 160. R. J. SCHOLE, Westerweg 324 Door omstandigheden TE KOOP een goed onderhouden en snelloopende lich te MOTOR, merk „James" 1933, compleet met duo en electrische verlichting Te bevragen Friescheweg 42, Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD EEN BOEKEN- KAST. Br. met prijs en opgaaf van maten onder letter W 250 bur. v. d. blad. Goedvverkende Handnaaimachine ƒ8.50, Singer 20, prima veerenbed 10, Gas- toestel 3 vlams met onderplaat 5.50, 2 vlams 3.50, 6 stoelen z. g. a. n. 7.50, enz. DEKKER, Laat 182. Prachtig eiken KAMERSCHERM TE KOOP. LANGESTRAAT 47. TE KOOP: compleet z. g. k. n. SLAAP- KAMER-AMEUBLEMENT eiken met notenwortelhout. Te bevragen bij G. OOSTINGA, Voormeer 32. TE KOOP EEN DAMESRJ (WIEL 5.50, JONGENSRIJWIEL 6.00, HEE RENRIJWIEL Torpedonaaf 11,00, MOTORRIJWIEL 4.50. LIMMERHOEK 18. TE KOOP GEVRAAGD een goed onderhouden KACHEL (en Br. letter C 255 bureau van di

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7