Kinheim wint van Alcmaria. l 6 1 Een wanhopige strijd van de withemden. ALKMAARSCHE BOYS- DE METEOOR 6-3. Van een verrassend begin en een sensationeel einde. Een straf schoppen-historie, die drie tegen- punten bracht. De wedstrijd. den stand op 31. ALKMAAR M3~ K. C. I 5-2. DE KAMPIOEN. WIELERCLUB „ALCMARIA". WIELERCLUB A. S- V. VICTRIX. SCHIETEN TE URSEM. WEDSTRIJD TE ZUIDSCHARWOUDE. „DAT IS NIET GEWOON". Feestavond gymnastiekver. „De Halter". rv groen-witte Almaarders deden eveneens wat we van hen verwacht hadden, door BKC., dat aan den Westerweg op bezoek was te slaan. Met een 5—2-nederlaag kon den'de Breezanders het noorden opzoeken Alkmaar is nu slechts een tweetal winst punten op achter en heeft haar kans geheel n eigen hand. Elders zal men van deze ont moeting een verslag kunnen aantreffen. Succes schijnt zich eindelijk afdoende her steld te hebben, want er werd voor een nieu we overwinning zorg gedragen 't Bezoeken de D.T.S. kon met een 2-O-nederlaag naar Oudkarspel gaan. Ook Nieuwe Niedorp is weer op het goede ,ad en klopte het bezoekende Schagen met 2. De Spartanen vallen wel geducht te gen- De stand is hier nu Texel Alkmaar Succes N.Niedorp Andijk Schagen D.T.S. B.K.C. Vrone 9 6 2 1 9 5 2 2 9 5 1 3 9 5 1 3 9 5 0 4 9 3 2 4 9 3 1 5 9 3 0 6 8 0 1 7 30-12 20-17 26—13 2316 25—22 21-24 16-23 15-25 11—33 14 12 11 11 10 5 7 a j ~u i1 zien de deiby tegen Zilvermeeuwen eenigszins verrassen, door zich in een 22-ontmoeting een zeer kostbaar punt afhandig te maken Beverwijk deed het beter en klopte het be zoekende Zaanlandia met 4—0 terwijl Q.S.C Verkade met een 6—3-nederlaag naar huis zond. Het uitstapje naar het na burige Kinheim heeft Alcmaria niet dat succe6 gebracht, waar op velen zoo gehoopt hadden. Zelfs een gelijk spel bleek nog niet mogelijk en het gevolg Is, dat waar èn Blauw Wit en O. V. V. O. beiden wonnen onze withemden weer iets op de ranglijst gezakt zijn. Toch staan ze nog op de tweede plaats en als wij alles nuchter beschou wen, behoeft Alcmaria nog lang niet te wanhopen. Men vergete toch niet, dat Alcmaria de vol gende week eerst Blauw Wit ontvangt en dat de beide Am- sterdamsche clubs elkaar nog ontmoeten moeten op het veld van O. V. V. O. Ook daar vallen dus spaanders. Neen, op papier is er nog heelemaal geen reden, om te wanhopen en als wij den wedstrijd van gisteren even nader onder de loupe nemen en het eerste half uur nog weer in de herinnering terug roepen, dan is er ook in werkelijkheid nog geen reden tot pessimisme. En uit de rest van den wedstrijd zijn eigenlijk geen gevolgtrekkingen te maken, omdat Alcmaria's spel toen wel heel erg uiteen gerafeld werd door een scheidsrechter, die totaal onbekwaam was en dien een zeer droevig figuur was. Deze scheidsrechter was wel de zwak ste, dien wij dit seizoen gezién hebben; niet alleen, dat hij een home-referee was, maar hij floot zoo wonderlijk vreemd, dat soms niemand iets begreep van zijn handelingen. „Ik fluit voor alles, wat ik zie en ook, als een aanvaller gehaakt wordt en toch in het bezit van den bal blijft, fluit ik". Zoo ongeveer drukte hij zich vóór den wedstrijd uit en dat laatste heeft hij tot het belachelijke volgehouden. Een voorbeeld? Hamstra kreeg op een gegeven moment het leer en juist toen hij een verre pass naar Peereboom gaf, die een open doel voor zich had en reeds met den bal op liep, werd er gefloten. Wat was het geval? De rechts-back van Kinheim had Hamstra gehaakt en dus moest er een vrije trap tegen Kinheim volgen. Waar deze vrije trap op zeker 40 M. van het doel af genomen moest worden en Pee reboom op dat moment een meter of 10, 12 van het doel af was met alleen de keeper voor zich, voorkwam deze leider een zeker doelpunt tegen Kinheim. Een ander gek geval: Peereboom en de rechts-back van Kinheim komen met elkaar in botsing en de back blijft lig gen. Reeds is de bal weer op de Alcma ria helft, als de scheidsrechter fluit. Even wordt het spel gestopt en dan mag Kinheim een vrije trap nemen, niet op de plaats waar de botsing had plaats ge vonden, maar daar, waar de bal was, toen meneer floot. En het schot ging toevallig net naast het Alcmaria-doel! Nóg een voorbeeld: Plas rent op het doel af, een back wil hem afhouden, maar de vlugge Plas wipt over den lie genden back heen en staat vlak voor doel. Een fluitje klinkt! Plas had den back met de ellebogen of zooiets bewerkt en kreeg dus een vrije trap tegen zich. En dat, terwijl Plas niets en niemand had aangeraakt! Moeten wij van dezen fluittist nog meer vertellen? Uit bovenstaande blijkt o. i. wel voldoende, dat deze man niet in staat was, om een wedstrijd te leiden, niet in de tweede klasse, niet in de der de ook. Maar intusschen verloor Alcmaria den wedstrijd, hoofdzakelijk dank zij den scheidsrechter, die daarmee aan Blauw Wit en O. V. V. O. een prachtigen dienst deed Toch lag de nederlaag niet alleen daaraan, maar ook aan eenige andere feiten. Daar was allereerst Jongmans, die zijn dag niet had en tal van fouten maakte. Twee daarvan werden afgestraft met even zooveel doelpunten en de overige fouten werden toevallig niet noodlottig voor Alcmaria En dan haperde het danig in de voorhoede, waar de jong met een zwak enkel niets kon doen en beter gedaan had, om maar heelemaal niet te spelen. Het eenige wat hij deed, was een paar fraaie kansen missen En daar was verder Gerritse, die den geheelen wedstrijd eerder een rem was, dan een nuttige speler. Had hij zijn dag ook niet? Wel, dan had hij eens moeten zien hoe zijn collega aan de overzijde het deed. Die speelde den bal steeds zoo vlug mogelijk weg en Gerritse hield het leer veel en veel te lang bij zich. Het merkwaardigste was wel, dat Gerritse in zijn solowerk lang niet slecht was, maar hij gaf het leer maar niet af en zoo doende was het werk niet pro ductief. Wanneer deze speler daar voortaan maar verande ring in brengt en zijn plaats houdt, zou Alcmara veel meer aan hem hebben. Overigens was de ploeg niet kwaad, 't Begin van den wedstrijd werd er zelfs heel goed gespeeld en toen vooral hebben v. d. Vall en Burger schitterend werk laten zien. Trouwens, deze twee hebben met Peereboom wel het beste deel van het elftal gevormd. De achterhoede was iets onzekerder dan gewoonlijk, doch dit kwam waarschijnlijk doordat Jong mans zoo zwak was. Al met al hebben de withemden wel den wedstrijd verloren, maar zij moeten bedenken, dat een enkele misstap nog zoo heel erg niet is. En Jongmans kan beter, èn Gerritse kan beter èn de Jong zal weldra weer de oude zijn. En dus is er niet te wanhopen en zullen wij maar denken, dat iedereen wel eens een min der goeden dag heeft. Tenslotte nog den invaller Homan, die de Jong na de rust verving. Jur heeft heel goede dingen gedaan, bleek nog steeds een handige speler met kijk op het spel en het is alleen maar zoo jam mer, dat hij zijn vroegere snelheid niet meer heeft. Zijn passes naar Hamstra en naar binnen waren over 't geheel goed, zijn doelpuntje was een opflikke ring van vroeger en toonde hoe men zich moest opstellen. En nu nog even de Kinheim-ploeg. Hier moest het vooral komen van den zeer snellen en gevaarlijken rechts buiten, die met elke bal vrijwel iets goed deed. Hij stichtte in de witte verdediging de grootste verwarring en hij was het, die voor den gelijkmaker zorgde. Daar naast viel vrijwel niemand op, maar was ook niemand onvoldoende. Wel had de linkervleugel meer dan een half uur noodig, om in het spel te komen, maar daarna ging het van een leien dakje. Toch is deze ploeg zwakker, veel zwak ker dan een normaal spelende Alcma ria, maar door het snelle open spel met harde passes naar beide vleugels, zit er in het geheel iets verrassends. En dat verrassende zal Kinheim ongetwijfeld nog meer successen opleveren! De wedstrijd. De wedstrijd zelf is gauw beschreven. Hamstra won de toss en hoewel Kinheim het leer aan het rollen bracht, was Alc maria direct in den aanval. Binnen een minuut kreeg de Jong een kans, maar hij kon door zijn pijnlijke voet niet schieten en heel zacht rolde de bal naast het doel. Nog geen minuut later mocht Hamstra een hoekschop nemen, die heel zuiver voor het doel geplaatst werd, maar Plas was net iets te laat. En met een volgde er een snelle ren van den Kinheim-rechtsbuiten uit en een voor zet van hem, die Jongmans totaal miste. Maar gelukkig voor hem, was geen der ander Kinheim-spelers aanwezig, om er van te profiteeren. Direct daarna volgden aanvallen van Alcmaria over den linkervleugel, maar de Jong mist al weer een paar kansjes en toen probeerde Gerritse het. Ongelooflijk handig passeerde hij drie spelers en toen miste hij zelf het leer en kon Plas, die geheel vrij voor het doel stond, ëlechts zuchten. Bij een tegenaanval van Kinheim mis te Jongmans weer, maar opnieuw bofte hij, want het volgende schot vloog juist voorbij de paal. Toen begon de scheidsrechterlijke mi sère, maar desondanks bleef Alcmaria sterker en Hamstra mocht in korten tijd weer twee corners nemen. Helaas, de Jong bleek machteloos, om er van te profiteeren en zoo bleven doelpunten uit. Het spel ging daarna wat op en neer. maar werkelijk kansen kwamen er niet, totdat de middenlinie der withem^ den het tempo plotseling opvoerde en de voorhoede fraai voedde. Prachtig spel van v. d. Vall en Burger leverden een kans op voor de spil, die een hard en onverwacht schot inzond, maar de Kin hei m-keeper redde nog juist op het laatste moment. Vele schoten van Plas en Peereboom volgen en toen kwam het eerste doelpunt. Peereboom kreeg er was juist een half uur gespeeld - den bal toegespeeld, snel wendde hij Hch en met een haid laag schot in den linker benedenhoek gaf hij Alcmaria de leiding. Direct daarop zat Gerritse al weer voor het Kinheimdoel, doch zijn pass naar de Jong leverde niets op, omdat de laatste te langzaam was. In deze periode was alleen Alcmaria aan het spelen en Kinheim kon absoluut geen vat krijgen op het spel der wit hemden. Maar eenig-e kansen gaan door buitenspel verloren en toen naderde de rust. De gelijkmaker. Reeds dachten wij, dat de stand 1—0 voor Alcmaria zou blijven, toen de rechtsbuiten van Kinheim een verre voorzet gaf. En Jongmans greep totaal mis en zag direct daarop het leer in het doel verdwijnen. (1—1). En in de nog volgende drie minuten miste Jongmans nog twee keer, maar gelukkig bleek, dat de Kinheim-voorhoede er niet van kon profiteeren. De tweede helft. De tweede helft begon met een Alc- maria-overwicht, maar het spel werd nu veel te kort gehouden en kansen kwamen er niet. Ja toch, er kwamen er, maar die werden net niet benut en slechts eenige corners waren het, die bewezen, dat Alcmaria iets sterker was. Wel probeerde Kinheim het aan den anderen kant met eenige uitvallen, maar de witte verdediging hield stand, zij het met moeite. Toen, na ongeveer een kwartier zagen wij, hoe Homan een zui vere voorzet gaf naar Peereboom, die precies naast het doel kopt. En toen kwam het „geval-Hamstra", dat zij reeds noemden, waarbij de overtreder wel heel sterk bevoordeeld werd. Kinheim leidt. Geheel onverwacht kon Kinheim toen de leiding nemen, dank zij eenige fou ten. Bijlsma had een aanval afgeslagen, dreef te ver op, raakte het leer kwijt, de scheidsrechter zag niet, hoe de geheele rechtervleugel van Kinheim buitenspel stond en Jongmans, die gemakkelijk bij het leer had kunnen komen, bleef staan en toen doelpuntte de rechterbinnen heel gemakkelijk (2—1). Er was toen nog 20 minuten te spelen, doch Alcmaria zakte ineens ineen. Eventjes was het heelemaal mis en een minuut na dit doelpunt had Kinheim met een fraaie kopbal van Michel Jr. den voorsprong tot 3—1 vergroot Toen zette Alcmaria alles op den aan val en zoowaar, een kwartier voor tijd ondernam Plas een razend snellen aan val, zette voor en Homan deed de rest (3-2). Opnieuw nam Alcmaria het spel in handen, de Kinheim-ploeg ging met 9 man verdedigen en deed heel onzeker. Maardoelpunten bleven uit. Plotse ling kwam er een kans, toen Hamstra doorbrak. Maar zijn schot ging precies langs den buiterkant van de paal. Cor ners op het Kinheim-doel volgden, alle maal zonder succes, een paar vergissin gen en de scheidsrechter maakte aan twee snelle aanvallen een ontijdig ein le en zoo verstreek de tijd. Ook kinheim kwam nog eens in actie en doelpuntte, maar dit doelpunt was buitenspel en onder de grootste spanning kwam het einde. Alcmaria kon zonder twee puntjes weer naar huis gaan Het lijkt wel een merkwaardig verschijn sel, maarover het geheel genomen geven de rood witten in hun uitwedstrijden beter spel te zien dan thuis. Niet, dat men bij een ontmoeting aan den Westerweg geen bepaald mooi spelmoment zou beleven, in tegendeel, maar we bedoelen een betrekke lijk gedeelte van een wedstrijd, een periode, zooals we dat 'bij menigen uitwedstrijd be merkten, een soms langdurige periode van goed sluitend samenspel. Ook gisteren ontbrak feitelijk steeds de juiste combinatie en was het spel vaak te individueel. Zeer zeker in den aanval wilde altijd even best vlotten. De bij uitstek goed spelende linksbuiten zondigde nu vaak oip dit gebied, iets wat te bejammeren is, want met den uiterst snellen linksbinnen is zoo veel gevaar te stichten, dat nog menig doel punt aan het totaal zou zijn toe te voegen. Misschien gaat het een volgend maal beter. Ook de jeugdige invaller Booy deed wel zeer verdienstelijke dingen, doch zal zich nog geducht bij het geheel moeten aanpas sen. In de halflinie voldoet Brouwer beter dan in de voorhoede, hoewel hij wel eens in be teren vorm was, evenals zijn partner Licht, die schijnbaar ook niet geheel zijn dag had. De spil kon er mogelijk door het zware middenveld niet voldoende inkomen en vooral in het openen naar de vleugels schoot hij wat te kort. In de verdediging wil het met Slikker nog maar steeds niet afdoende vlotten. Wel grijpt hij vaak resoluut in en werkt menig maal goed weg, maar een solieden vorm kan hij nog maar niet te pakken krijgen. Anders is het gesteld met Koster, aie on tegenzeglijk een buitengewone partij speel de en dan ook zeer veel gevaar wist te be zweren. De doelwachter zetten een weife lend begin in, doch wist zich spoedig te herstellen en was voor de rest goed. En de Meteoor?De doelman was in het begin al zeer zwak, of mogelijk on gelukkig met weg-wegwerken. Zijn langdu rige appelleeren na de rust, bezorgde hem eveneens een doelpunt. Overigens wat het geheele team van een zelfde gehalte, waarin vooral de midvoor en linksbuiten uitblonken. De Amsterdam mers zetten vaak menige aanval op, aanval len, die veel gevaar opleverden en soms ter nauwernood bezworen konden worden. Een zeer groote onhebbelijkheid van de Amsterdammers was echter het voortdu rend appel leeren en niet in het minst de ellen-lange redevoeringen na de rust toen een M.-speler wegens een overtreding van het veld werd gezonden. Dit maakte het aanzien van den wedstrijd nu niet be paald mooier op. De arbiter?Voor de rust was hij goed, doch na de thee werd het hem zeer lastig gemaakt en al spoedig bleek hij niet geheel voor zijn taak berekend. Vooral in het uitdeelen van strafschoppen bleek hij wel iets te royaal. Precies twee uur bemerken we de volgen de opstellingen in het veld: A 1 km. Boys. H. Keesen Koster Slikker Brouwer Weel Licht Indri Booij Kwadijk Boots de Grand Scheidsrechter O Paardenbek v. d. Heijden IJdema de Bruijne Gabler Pfam B. Muller Bruijnis Glensk A. Muller Smit Koster Meteoor. Reeds dadelijk hebben de Boys succes als in de eerste minuut doelman Koster een bal laat glippen en Boots de score kan openen 1—0. Nog geen minuut later zal de Mete oor-doelwachter een bal verwerken, doch het leder gaat via den toeloopenden Kwadijk in het Amsterdamsche doel 2—0. Zoo is het begin dan al heel verrassend. Dan volgen enkele wederzijdsche aanvallen en corners die niets opleveren. Eenmaal zelfs mogen de gastheeren er drie achter elkander verwer ken, doch ook hier blijven meerdere doelpun ten uit. Als er een dertiental minuten gespeeld zijn veroorzaakt Slikker een lichte overtreding, doch de arbiter geeft strafschop, die de Bruijne onberispelijk benut. Als Brouwer een vrije trap voor het Amsterdamsche doel brengt, ontstaat veel gevaar, doch een Alk- maarsch doelpunt blijft uit. Een vrije schop van Weel, wordt door doelman Koster keu rig tot corner gewerkt. De Grand neemt die goed, doch de doelwachter stompt zeer goed weg. Uit een aanval van Indri, schiet de Grand ten slotte juist tegen den paal. Dan dreigt er veel gevaar voor de Alk- maarsche veste, waaraan ten slotte Brou wer een einde maakt. Een plotselinge Boys- uitval, een schotdoelman Koster laat het leder glippen en de toestormende Boots brengt na 34 minuten Nu pas komen de Boys goed opzetten en heeft de Meteoor over geluk niet te klagen, 'n Goed schot van Booij gaat juist naast, 'n dito van Kwadijk rakelings over. Dan een kanonnade voor het M.-doel van been tegen been en nog eens been, waarbij een doelpunt op zeer gelukkige wijze uitblijft. Nog een minuut, dan is het rust, als Boots goed voor zet en Kwadijk uit zuivere positie on houdbaar inkopt, 41. Reden des te meer voor Meteoor om te appelleeren, maar het helpt natuurlijk niet. Na rust eenige wederzijdsche aanvallen. De Grand schiet tegen de lat en Kwadijk ziet juist kans het terugstuitende Ieder nog naast te schieten. Even later zet Indri scherp voor, Boots is er door, doch schiet tegen doelman Kos ter aan, zoodat weer een goede kans onbe nut blijft. Na twintig minuten weet eindelijk Indri met een schuiver den stand op 51 te brengen. Wederzijdsche aanvallen volgen en als Koster hands maakt brengt de Bruijne de stand op 5—2 en even later de zelfde speler uit een strafschop 5—3, als Weel hem iets te zwaar te aanvalt. Op nieuw wordt de orde binnen de lijnen en de arbiter zendt een Amsterdammer naar de kleedkamer. Heftige discussies van Amsterdamsche zijde volgen. De gasten waaronder de doelman aanvoerder is wil zich maar steeds niet bij de beslissing neer leggen, terwijl de scheidsrechter reeds en kele malen tot beginnen fluit. Als het leder weder aan het rollen is ge bracht geef Kwadijk aan Indri af, die even opbrengt en een ver schot op het nog verla ten doel geeft, zoodat de eindstand op 63 komt te staan. Deze wedstrijd, waarin Alkmaar meestal aanvallend was, bracht een verdiende Alk maar-overwinning. Het schieten van de Alkmaar-voorhoede was in dezen wedstrijd heel wat beter dan in voorgaande ontmoetingen en had niet keeper Prins van B.K.C. zijn doel uitstekend verde digd, de overwinning was zeker nog grooter geweest. Over den wedstrijd, die door scheidsrech ter v. d. Hoven goed werd geleid, het vol gende: Direct na den aftrap is Alkmaar aanval lend, en uit een goede voorzet van v d. Stok schiet Schoonhoven in eens hard in. Keeper Prins stopt echter dit verrassende schot uit stekend. Hoe echter de B.K.C.-defensie zwoegt, steeds komt Alkmaar terug, daarbij goed ge steund door haar halflinie, en wanneer de dezen middag uitstekend spelende v. Os een goed voorzet geeft bedenkt Kuis zich niet en plaatst uitstekend buiten bereik van Prins de bal in het B.K.C.-doel. Wanneer Kuis kort daarna opnieuw een kans heeft, wordt hij te hard van den bal ge- loopen, waarvoor de scheidsrechter straf schop geeft, welke strafschop door Kranen burg wordt benut. Dit wordt B.K.C. te erg en tracht zij het spel te verplaatsen, en brengt haar voorhoe de eenige malen het Alkmaar-doel in gevaar, waaraan het ditmaal lang niet feilloos spe len van Ooms niet vreemd is. Keeper Duive- man, welke Burger verving, was in uitste kende vorm en wist steeds erger te voorko men. Ook Alkmaar kan het voor de rust niet meer tot doelpunten brengen; hoewel tot driemaal toe juist hard worde naast gescho ten. Na de rust een weer direct aanvallend Alkmaar, meestal geleid door den zeer actie ve r.-vleugel, waarbij thans ook Schoon hoven toonde zijn plaats waardig Ie zijn. Uit deze aanvallen is het tenslotte Schoon hoven welke het derded oelpunt scoort, spoe dig gevolgd door een vierde. In deze periode is de Alkmaar-linkervleugel minder actief De voorzetten van v. d. Stok zijn in deze periode te nonchalant, terwijl Kranenburg te vee remmend werkt. Het afspelen van den bal duurt te lang, terwijl ook met schieten te lang wordt gedraald. Alkmaar vindt het dan schijnbaar genoeg, waarvan B.K.C. profi teert door iets meer in den aanval te komen. Uit een van deze aanvallen weet zii door een misverstand in de Alkmaar-achterhoede te d0KJrtndJarop krijgt B.K.C. een strafschop toegewezen, welke echter door keeper Duiye- man schitterend wordt gestopt. Het fe eenter slechts uitstel, want even hierna weet B.K.C. nogmaals te doelpunten. Dan trekt Alkmaar echter weer ten aanval en het is tensiOtte Kuis welke op schitterende wijze een voorzet van v. Os benuttend de stand op 5 2 brengt, waarmede het einde komt. Het Alkmaar-elftal heeft als geheel wd voldaan, hoewel van de linkervleugel meer kracht kan uitgaan. Ook Ooms als> links achter had zijn dag niet. De halflinie heeft goed gespeeld. Zwaan moet echter niet te veel zijn vleugel loslaten. Wielrennen. Deze club hield de laatste rit over 300 M. voor het clubkampioenschap. De uitslag was: 1. Derkse, 2. Kemp, 3 Klomp, 4. Tol, 5. Widehoff, 6. Holtes, 7. Drost, 8. Hahn, 9, Rover, 10. Scheffer. Kampioen 19341935: G. Klomp, 2de Widehoff, 3 W. Kemp. De uitslagen van de trainingsritten op Home-trainers over 500 M. luiden: 1. H. Bol 21 3/5 sec.; 2. J. Hollebeek 22 4/5 sec.; 3 F. Roobeek 22 4/5 sec. en die over 1000 M.: 1. H Bol 44 sec.; 2. F. Roobeek 45 2/5 sec; 3. S. Brak 45 3/5 sec. De uitslag van den klassementswedstrijd, gehouden door de Wielrenvereeniging A. S, V. Victrix op 16 December, luidt: Klasse A, 24 K.M.: 1. W. Wouters, 2. J, Serpentie en 3. I. Min; klasse B, 24 K M.: 1 P. Hoogland, 2. J. Schipper en 3. C, Groenewoud Kramer; Klasse C, 16 K.M.j 1 K. Kusch, 2. L. Prins en 3. J. van der Sluis; Junioren, 16 K.M.: 1. N. Min, 2. J< Ravenstein en 3. J. Baken. BEGRAFENIS JOOP DE WOLFF. Groote belangstelling langs den weg. Reeds lang voor twee uur verzamelde zich Zaterdagmiddag voor het huis van den overleden wielrenner Joop de Wolff in de Houtrijkstraat te Amsterdam een dichte menigte van belangstellenden. Onder groote stilte werd om tien minu ten voor tweeën de baar uit het huis ge dragen. Deze was gedekt met de kleuren van Olympia, de sportclub, waarvan de overledene lid was. Twee volgauto's torsten de bloemen- schat. Enkele leden van Olympia fun geerden als slippendragers; achter de lijkauto volgden alle leden van Olym pia, terwijl de rood-witte vlag werd meegedragen. In de omgeving van het Nassauplein stonden honderden belangstellenden op gepropt, terwijl de Haarlemmerweg door hagen van menschen was afgezet. Wel zeer diep was de indruk, getuige de enorme belangstelling, die het overlij den van dezen succesvollen jongen ren ner op het publiek heeft gemaakt. Ook op de begraafplaats Vredenhof was de belangstelling uiteraard zeer groot. Wij zagen daar o.a. den koppel- genoot van den overledene: v. d. Hey- den. Aan het graf nam de heer J. Vlotte, voorzitter van Olympia, als eerste het woord. Spreker herinnerde aan de be grafenis van Sam Hoevens, ook een lid vai. Olympia, hier op dezelfde begraaf plaats. Wel wordt Olympia zwaar ge troffen, maar erger nog is het overlijden van Joop de Wolff voor diens familie. Achtereenvolgens spraken toen de hee- ren E. Lammers, een vriend van de Wolff. De heer Geerlings uit Sloterdijk, waar van der Heyden woont, de heer Nöggerath, voorz. van Gazelle, de heer de Boer, namens de Leeuwarder Wieler baan en de heer Houtsma namens den Bond van Wielerbaanexploitanten. De heer Meier sprak uit naam van vrien den en bekenden, de heer Gerritsen (Wielerbaan de Germaan) en de heer Kremer (georganiseerde werkloozcn) spraken woorden van dank aan den sportman, den vriend en den mensch, die Joop de Wolff is geweest. Tenslotte dankte de heer Smit namens de familie de vele aanwezigen voor de door hun getoonde belangstelling. Schieten. In den gehouden schietwedstrijd van de Vrijw. Landstorm te Ursem werd door de resp. schutters het volgend aantal punten gehaald: 1. P. Oudejans 97 pnt.; 2. J. Gerritsen 94 pnt.; 3. J. Eeken 93 pnt.; 4. Th v. d. Lee 93 pnt.; 5. Jb. Schaap 92 pnt. Dammen. Pl.m. een 60-tal dammers waren gister aanwezig in café „De Roode Leeuw" e Zuidscharwoude. Het was een vriendschappelijke ontmoeting van dammers uit Winkel en van ,Dam'ust Laatstgenoemde vereeniging behaalde na een aangenamen strijd de overwinning. Gymnastiek. De jaarlijksche feestavond van de gym- nastiekvereeniging „De Halter" Zater dagavond in de groote zaal van de „Harmo nie" gehouden is dit keer wel oijzonder geslaagd en hiertoe heeft de opvoering van de revue „Dat is niet gewoon" niet weinig bijgedragen. Immers, deze „ongewone ge schiedenis in 5 bedrijven" van A. D. de Boo is door de leden van „De Halter" voor het voetlicht gebracht, op een wijze, die be-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11