Ayeada Volksconcert „TOONKUHSI" Z-h"' gevolg dat de groentewagen touSSS' t"ecdhVprui,ies dt ^Binnenland JUdlicaües £xmd= en JuïhBouw JCeck S. School Provinciaal Tlieuws 3Sncqecli\ke Stand Stad en O Wzec&edcht VEREENIGING OUD-LEERLINGEN DER RIJKSLANDBOUWWINTER- SCHOOL TE SCHAGEN. De verliezen bij de hooiwin- ning en andere conserveerings- methoden van gras door Ir. Lienesch. „Het Veevoederbureau". INCIDENT TIJDENS CONCERT. RAADSVERGADERING. BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. MET ELKANDER VOOR EEN ANDER! Kerstinzameling uitgaande van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers". Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tooneelmoeder (revue); hoofdrollen Alice Brady en Maureen CTSullivan. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hartsgeheimen (rom.); hoofdrol Mary Piek ford. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Geheime zending (sens.); hoofdrollen Charles Farrell en Joan Bennett. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dins dag, 7.30 uur, hoofdnummer Ein Walzer für Dich (operette)hoofdrollen Louis Gra- veure, Camille Horn. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 17 December. 8 uur, gebouw Vrijz. herv., Heul 3, Volks zangavond. Woensdag 19 December. 7.45 uur, doopsgezinde kerk, wijdings avond. 8 uur, Harmonie, generale repetitie „Die Schöpfung" (tevens volksconcert) door de afd. Alkmaar der Mij. t. b. d. Toonkunst. 8 uur, hotel Kreb te Bergen, prop.-verg. vereen, facultatieve lijkverbranding. Donderdag 20 December. 8 uur, Harmonie, concert afd. Alkmaar der Mij. t. b. d. Toonkunst; uitvoering van Die Schöpfung. 8.30 uur, in het gebouw der openbare leeszaal, ledenvergadering dier instelling. HINDERWET. Bij besluit van 15 December 1934 is aan C. de Boer, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van den ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting, door vervanging van de bestaande benzinemeet- pomp door een electrisch aangedreven pomptoestel, voorzien van een electromotor van 1/3 p.K., op het perceel Friescheweg no. 1, alhier. Alkmaar, 17 December 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. WAARSCHUWING VAN DEN 1 i ii i I——— De 77ste algemeene vergadering van de Vereeniging van Oud-Leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen werd hedenmorgen om half elf in de Landbouwsociëteit „Ceres" te Schagen gehouden. De voorzitter, de heer P. Blaauw- boer Gz., heette in het bijzonder de eere leden en ir. Lienesch welkom. Spr. constateerde, dat ondanks de moeilijke tijden de ouders steeds meer beginnen in te zien, dat het voor hun kinderen, willen zij later een meer voor aanstaande plaats innemen, noodzake lijk is, dat het meer uitgebreid lager landbouwonderwijs volgen. Het bezoek aan de school kan ook bevredigend wor- d'n genoemd. De secretaris, de heer J. Sijp Jr., bracht hierop, na het lezen der notulen, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging wederom was vooruit ge gaan en thans 206 leden en 1 donateur telt. Medegedeeld werd dat ir. Dijt uit Texel 7. 14 en 21 Jan 's middags 2 uur voor de leden een cursus zal geven over Productiemiddelen, Geld- en Credietwe- zen en de Landbouwhuishoudkunde als een onderdeel van de economie. De rekening 1933—1934 had bij een ontvangst en uitgaaf van f 1021.89, een batig saldo opgeleverd van 329.37 en werd conform vastgesteld. De begrooting voor 1934—1935 wees c... bedrag aan van 1004.37. Het bestuur stelde voor om voor leden die de contributie per post toezenden op 2.en 1.voor inwonende zoons te stellen, en dit bedrag, wanneer er gedis poneerd moet worden op 2.50 en 1.50 te stellen. Uit een hierop volgende bespreking over propaganda voor aansluiting van leden, bleek, dat nagenoeg alle oud-leer lingen, die daarvoor in aanmerking kwamen, reeds lid waren. Ir. L. de Vries te Alkmaar deed hierop mededeelingen over het Veevoe derbureau, ingesteld om een rationeele veevoedering te bevorderen. In het afgeloopen jaar werden aan 19 coöperatieve aankoopvereenigingen re gelmatig adviezen gegeven en het aan tal van deze vereenigingen dat advie zen vraagt, stijgt steeds. Voorts werden adviezen uitgebracht aan 4 zuivelfabrie ken, aangesloten bij den ouden bond. Bovendien werden aan 'n honderd vee houders individueele adviezen uitge bracht. Spr. deed mededeelng van de resul taten over de stalvoederproeven, waar bij 500 rantsoenen waren gecontroleerd. In den winter 1934/1935 zal met de proe ven worden voortgegaan. Spr. bracht namens de commissie dank aan hen die zich hiervoor verdienstelijk hadden ge maakt. Den indruk van de voederproef was, dat de voerderkool een gunstigen in vloed heeft op de hoeveelheid melk. De inspecteur van den landbouw is genegen het bureau een rijkssubsidie van 750 toe te kennen, mits de land bouworganisaties ook behoorlijk bijdra gen. Het bureau heeft zich op het stand punt gesteld dat voor de adviezen niet betaald moet worden. De H. M. v. L. subsidieert met 300 en de confessioneele organisaties beta len niets. Het bureau heeft aan de or ganisaties, die het bureau samen stel len, M. N. H„ H. M. v. L., de Bond van Melkveehouders en de Vereeniging van Oudleerlingen, de vraag gericht om de positie van het bureau vast te stellen op den grondslag van ten samenwerking in federatief verband, opdat ook de steun van de confessioneele organisa ties wordt verkregen. De heer Pijper deelde, als lid van de commissie mede, dat de secretaris van de commissie, de heer ir. de Vries, de ziel van de commissie is en het leeuwenaandeel aan het werk heeft ver richt. Onder applaus der vergadering bracht hij hem daarvoor dank De heer v. d. Laan gaf in overwe ging het verslag in zijn geheel te publi- ceeren. De voorzitter zegde overweging hiervan toe. Bij de hierop gevolgde discussie zeide ir. de Vries nog, dat zijn indruk i6, dat er in Noordhoiland in de kop met de voeding niet zooveel fouten maakt. Wel wo-dt er nog een te groot kwantum ge geven, doch dat eitwitgehalte is goed. In het zuidelijk deel wordt vooral gezon digd tegen de eiwitverhouding. Voor het aanwijzen van de plaats voor de zomer vergadering werd aan het bestuur vrij mandaat gegeven. De heer Schrooder sprak nog een slag uit van de in Utrecht gehouden ver gadering van den „Algemeenen Bond", waaruit bleek, dat de crisis een nadeeli- gen invloed uitoefent op het ledental van den bond. In plaats van den heer Schrooder niet herkiesbaar werd tot bestuurslid gekozen de heer D. Kramer Glijnis te Stompetoren, die met zijn benoeming in kennis zal worden gebracht. De voorzitter bracht den heer Schrooder dank voor hetgeen hij gedaan had. De heer chrooder sprak nog een opwekkend woord om in eigen omgeving het noodige te doen om het leerlingen tal op te voeren. Ir. Lienesch bepleitte het nemen van een proef ten aanzien van het hooien met ruiters. De voorzitter stelde voor hiervoor 100 uit te trekken, waartoe werd be sloten. Ir. Lienesch vond hierin aanlei ding de vereeniging hiervoor dank te zeggen en deelde nog mede dat de school reeds de depressie jaren achter den rug heeft en weer leerlingen trekt, ook uit het gebied ten zuiden van Alkmaar. Ir. d e V r i e s oordeelde een betere eco nomische scholing voor het platteland nood zakelijk en zou gaarne zien, dat de te hou den cursussen van den heer Dijf door zoo veel mogelijk jonge boeren werd bijgewoond. De voorzitter zegde toe, dat de toe gang voor een ieder vrij is en dat daaraan ae noodige publiciteit zal worden gegeven. Ook de deelnemers aan de gewone land- bouwcursissen zijn welkom. De verliezen bij de hooiwinning ning en andere conserveerings- methoden van gras. Spr. nam als uitgangpunt voor zijn be toog het onderzoek in Zwitserland gedaan door prof. G. Wiegner te Zurich en het aansluitend onderzoek van het Rijks Proef station te Hoorn. Het probleem is niet de vermeerdering van het product, maar na te ;aan of de praktische verliezen niet beperkt unnen worden, door eer betere wetswijze. Niet de economische, doch wel de technische kant van het vraa^stukw wenschte spr. naar voren te brengen, 'n Zurich is geconstateerd, dat wij het gebrekkigste product krijgen door kunstmatige droging van het gras tot hooi, waarbij men kan aannemen een verlies van ruim 10 pCt. "£n zetmeel waarde. In de praktijdw is gebelken, dat bij de gewone hooiwinning het verlies bedraagt aan droge stof 1/5, aan zetmeelwaarde 2/5 en 1/3 aan verteerbare eiwitten. Bij slech- tere weersomstandigheden zijn deze verliezen grooter. De verliezen ontstaan door ademhalings- verliezen, bladverliezen broei en teruggang :,n kwaliteit. Regen tijdens het hooien is vooral schade lijk, als het gras al iets verwerkt is. Gepro beerd wordt de verliezen te beperken door te hooien met gebruikmaking van ruiters, het geen vooral bij minder goed weer voor- deelig schijnt te zijn. Dit geeft ongeveer 12 pet. minder verlies. Als derde consumeeringswijze is bespro ken het inkuilen op verschillende manieren. Bij ongunstig hooiweer is kuilen voordee- liger. Bij gunstig weer is kuilen ongeveer gelijk aan hooien, wat betreft de winst van voedsel. De conclusie van den spreker is, dat het hooien niet moet verdwijnen, maar dat het sterke aanbeveling verdient bij het hooien te probeeren in hoeverre gebruikmaking van ruiters voordeel kan geven. Voorts vertoonde spr. eenige beelden van het Zwitsersche weidebedrijf, die evenals zijn lezing met belangstelling werden gevolgd. In de ochtendvergadering werd aan spr. een crediet van 100 toegestaan voor het voortzetten met proeven met ruiters. De voorzitter bracht ir. Lienesch, onder in stemming der vergadering, dank voor zijn lezing. Ds. J. H. W. Warners, herv. pred. te Alk maar heeft voor het beroep naar Rotterdam bedankt. In de vacature Schermer is tot voorzitter van de vereeniging De Ambachtsschool rioorn e.o., benoemd de heer Ir. van den Burg. DIEFSTAL VAN AANGETEEKENDE BRIEF. Oud-militair gearresteerd. De politie te Arnhem is erin geslaagd een zeer geraffineerde diefstal van een aangetee- kenden brief inhoudende 2000 op te helde- ren. Een belangrijke instelling aldaar verzond op 6 December j.1. een brief naar een relatie te Leeuwarden. De brief bereikte zijn bestem ming, maar inplaats van het geld, bleek de brief blanco papier te bevatten. De sluiting was onbeschadigd. Een onderzoek te Leeu warden wees uit, dat de diefstal te Arnhem moest zijn geschied. De politie te Arnhem is er na een uitge breid onderzoek in geslaagd den dader te ontmaskeren. Het is de kantoorlooper van de instelling, een oud-militair, die den brief voor de verzending enkele oogenblikken al leen onder zijn berusting had gehad en van dat oogenblik gebruik heeft gemaakt om de enveloppe te verwisselen met een andere, die hij tevoren in gereedheid had gebracht. Za terdagmorgen j.1. is de man gearresteerd. Na een uitvoerig verhoor viel hij door den mand. Een gedeelte van het geld, ongeveer 1800, is teruggevonden. Te Rotterdam. Op het Zesde Zaterdagmiddagconcert, dat Zaterdagmiddag door het Rotter- damsche Philharmonische Orkest onder leiding van den heer Eduard Flipse in de Groote Doelenzaal te RcVerdam werd gegeven, heeft zich tijdens de uitvoering van Paul Hindemith's Concertstuk No. 44 een incident voorgedaan. Naast de personen, die zich in de zaal bevonden hadden ook eenige bezoekers een plaats gevonden op het podium. Van een kleine pauze tusschen het tweede en derde deel van Hindemith's concert maakten een zestal personen gebruik zich van hun plaats te verheffen en als in spreek koor de woorden: „Amnestie voor de muiters van de Zeven Provinciën" de zaal in te slingeren.Vanzelfsprekend was men niet weinig verbaasd. Toen echter de betrokkenen zich direct daarop de monstratief uit de zaal verwijderden, vervolgde Flipse rustig het concert. Vijf personen hebben de concertzaal onge zien kunnen verlaten, de zesde kon wor den aangehouden, doch daar men hier niet met obstructie, noch met verstoring van de orde te doen had, heeft men ook dezen man zijns weegs laten gaan. ZIJPE. Benoeming molenmeester. De heer J. Noot te Stolpervlotbrug is benoemd tot molenmeester van den polder N. S. van het waterschap „Zijpe en Hare- ipolder". De afsluiting en bewaking van den overweg „Zijperdijk" van den spoorweg den HelderAmsterdam, zal Zaterdag 22 Dec. a.s. des middags 12 uur, worden opgeheven. GEBOREN: Jacoba, d. van Charles Hom en Jacoba Alles, Catharina, d. van Johannes Vee- ninga en Hendirikje Pranger. Johannes Willem, z. van Johannes Nugter en Wilhel- mina Kramer. Petronella, d. van Maarten de Rooij en Neeltje Blokker. OVERLEDEN: Maria Marganetha de Roos, wed. van Egbert Held, 59 jaar. Cornelis Korver, 51 jaar. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 20 December a.s., nam. één uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming en aanvulling van commis- siën en besturen; verdeeling van den raad in afdeelingen (bijlage Nr. 167). 3. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe Bouwverordening dezer gemeente (bijlage Nr. 91). Idem inzake zekerheidstelling van den te benoemen gemeente-ontvanger (bijlage Nr. 163). 5. Idem tot kwijtschelding van schuld aan de N.V. Alkmaarsche bad- en zweminrich ting (bijlage Nr. 164). 6. idem tot het toekennen der gemeentelijke vergoeding krachtens art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan besturen van bijzon dere scholen over 1931 en drie-jaarlijksche afrekening betreffende de Julianaschool (bijlap Nr. 166). em tot verkoop van grond gelegen aan de van Houtenkade hoek Juliana van Stolberglaan (bijlage Nr. 171). 8. Idem tot verkoop van grond gelegen aan de Houtmanstraat (bijlage Nr. 175). 9. Idem inzake rentegevende belegging van gemeentegelden (bijlage Nr. 172). 10. Idem inzake het verhuren van met Rijks- steun gebouwde gemeentewoningen (bijlage Nr. 174). 11. Idem inzake verkoop van grond aan de Regulierslaan (bijlage nr. 177). 12. Idem inzake voorziening in de vacature van gemeente-ontvanger en reorganisatie van het bureau voor verificatie en controle (bijlagen Nrs. 135, 156 en 165). 13. Idem tot het verleenen van machtiging tot het verrichten van af- en overschrijvin gen, tot vaststelling van suppletoire begroo tingen en tot goedkeuring van rekeningen van verschillende bedrijven, vereenigingen en instellingen over 1933 (bijlage Nr. 170). 14. Idem tot vaststelling van suppletoire begrootingen voor 1934 voor de gemeente lijke instelling voor Maatschappelijk hulp betoon en het Burgerweeshuis (bijlag Nr 168). 15. Idem tot afwijzende beschikking op adressen inzake demping van het Verdron kenoord (bijlage Nr. 158). 16. Idem tot yerhooging van het aantal op Dirigent J. HENRI OUSHOORN. 19 DEGU.MBEK a.s. In de HARMONIE» Entree 25 cent bel. inbegrepen, centen op de hoofdsom der personeele belas ting (bijlage Nr. 169). 17. Idem tot herziening van de en loonen van het gemeente-personeel W lage Nr. 173). 18. Idem tot wijziging der tarieven vo gasverbruik (bijlage Nr. 176). 19. Idem tot verhuring van gemeente-eigen dommen (bijlage Nr. 178). Naar wij vernemen, zal eerstdaags uit bezuinigingsoverwegingen het hier ter stede gevestigde inspectiebureau aet spoorwegen worden opgeheven. Of de hierdoor getroffen ambtenaren zullen worden overgeplaatst dan wel of het af- vloeiïngssysteem op hen zal worden toegepast, kon men ons nog niet mede- deelen. STEUNT DE ACTIE VOOR DE BLEEKNEUSJES. De verloting van het Centraal Genoot schap voor kinderherstellings- en vacan- tiekolonies wordt Donderdag a.s. ge- hoden. Daar er het vorig jaar veel prijzen niet zijn afgehaald, is het gewenecht dat de houders van loten hun nummers controleeren met de trekkingslijst, die in onze courant van Vrijdag a.s. zal verschijnen. De loten zijn nog niet alle verkocht. Nog enkele zijn verkrijgbaar bij de firma Cramer, Ritsevoort. Als bijzondere attractie is er dit jaar bij de prijzen een jongens- of meisjesrijwiel dat door den heer Dik, Riteevoort, zonder winst ter beschikking van de loterij is gesteld AF- EN OVERSCHRIJVINGEN, SUPPLETOIRE BEGROOTINGEN EN REKENINGEN, DIENST 1933 VAN BEDRIJVEN, VEREENIGINGEN EN INSTELLINGEN. B. en W. bieden den Raad in bijlage Nr. 170 aan staten van af- en overschrijving, suppletoire begrootingen en rekeningen, dienst 1933, van de in hun besluit genoemde bedrijven, vereenigingen en instellingen. Het onderzoek van deze stukken heeft tot geen opmerkingen aanleiding gegeven. VERKOOP GROND AAN DE REGULIERSLAAN. In bijlage no. 177 schrijven B. en W.: De heer J. de Moei te Heiloo heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van -de gemeente te mogen koopen een peroeel bouwterrein, gelegen aan de Regulierslaan, groot ongeveer 1362 M2., voor den prijs van f 10 per M2., ten einde daarop 9 wo ningen te bouwen. Dit perceel is op de bij de stukken gevoegde teekening in roode kleur aangegeven. Tegen verkoop van eerder genoemd perceel voor den geboden prijs bestaat geen bezwaar, in verband waarmede B. en W. voorstellen het desbetreffende be sluit te nemen. VERKOOP GROND AAN DE HOUTMANSTRAAT. In bijlage no. 175 schrijven B. en W.: De heer J. Glas te Heiloo heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Houtmanstaat, groot onge veer 505 M2., voor den prijs van 7 per M2., ten einde daarop vier woningen te bouwen. B, en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Zesde verantwoordingslijs! der Alk maarsche Courant. Mevr. M. HHeiloo, 1.C. J. K. 1.— Mevr. M. M. 2.—; Leerl. R. H. B. S. 10.—. In totaal s bij ons nu binnen gekomen een bedrag van 863.93)4. Zooals bekend, is de inzameling thans definitief gesloten, zoodat geen gelden meer verantwoord kunnen worden. Zij, die alsnog een bedrag voor het bekende doel zouden willen afstaan, kunnen zich het beste regelrecht tot dé betrokken burgemeesters wenden. VERKOOP GROND AAN DE VAN HOUTENKADE HOEK JULIANA VAN STOLBERGLAAN. In bijlage no. 171 schrijven B. en W. De heer J. G. Schaaf alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gem. te mogen koopen een perceel bouwterrein, gele- £fnn?an i ^an Houtenkade hoek Juliana van Stolberglaan, groot ongeveer 527 M2., voor den prijs van 11 per M2., ten einde daar op drie woningen met één garage te bou wen. B. en W. stellen voor tot verkoop over te gaan. RENTEGEVENDE BELEGGING VAN GEMEENTEGELDEN. B. en W schrijven in bijlage no. 172: De overeenkomst ten aanzien van de rente- gevende belegging van gemeentegelden, wel ke met een plaatselijke bankinstelling is ge sloten krachtens uw besluit van 15 December 1932, goedgekeurd door Ged. Staten bij be sluit van 8 Dec. 1932, nr. 195, eindigt op 31 December a.s. Met het oog hierop hebben wij de plaaise- lijke banken in de gelegenheid gesteld ons mede te deelen, tegen welke rentevergoeding naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,3 m.M. te ^Laagste barometerstand 742,5 m.M. te S'Verwachting, geldig tot den avond van 18 December: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zui delijke of zuid-oostelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; aanvankelijk weinig of geen regen iets kouder. Weeroverzicht. De depressie over de Britsche eilanden is snel opgevuld en de hooge druk in noord- Scandinavië nam wat toe, maar er nadert weer een diepe depressie op de oceaan, zoo dat de algemeene toestand nog weinig ver anderd is In noord-Scandinavië en Finland nam de vorst tot matig toe. Het zuiden heeft noo- zacht weer met veel neerslag. In zuid- Frankrijk houdt het ongunstige weer met stormachtige westelijke winden en veel regen aan. De Britsche eilanden hebben opklarend 8. Weiland, groot pl.m. 4.32a20 avond onder invloed van de nieuwe depres- sie komen. In Duitschland en Frankrijk is het weer ook kalm en mist in noord-Duitsch- land. De sterke drukstijging in onze omge ving zal vermoedelijk opklaring en eenige afkoeling brengen. Daarna maakt de nieuwe depressie de toestand onzeker. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en alle andere voertuigen 4.13 uur licht op. OAGEIUKSCH WEERBERICHT zij op de door ons gestelde voorwaarden de gelden der gemeente in deposito zouden wen- schen te nemen. Zoowel de voorwaarden als de inmiddels ingekomen aanbiedingen hebben wij voor u ter inzage gelegd. Behoudens uwe bekrach tiging en de goedkeuring van Ged. Staten hebben wij de voordeeligste aanbieding aan vaard. Wij verzoeken u den inhoud van de aanbiedingen te beschouwen als geheim. Ten behoeve van de belegging gedurende de eerstvolgende twee jaren verzoeken B. en W. een ontwerp-besluit vast te stellen. ESPERANTO-BIJEENKOMST. Gister hield de Noord-Hollandsche Esperantovereeniging „La Norda Steló" haar bijeenkomst te Alkmaar. Uit heel Noordholland boven het IJ waren Espe rantisten bij elkaar gekomen, zoodat ruim 100 personen aanwezig waren. Nadat de voorzitter, de heer Rogge veen, de bijeenkomst geopend had, hield de heer A. Vrolijk uit den Haag een zeer interessante lezing over het leven van dr. L. L. Zamenhof, de ontwerper van Esperanto, de vriend der menschheid, dn door zijn eenheidstaal de volkeren wilde verbroederen, en over het begin van de Esperantobeweging. Hierna wer den eenige Esperantoliederen gezongen. Na de gemeenschappelijke lunch werd de middag aangenaam doorgebracht met declamatie, zang en verschillende tooneelstukjes, wat veel bijval oogstte. Ook was er een wedstrijd in het raden van titels van eenige boeken, waar door allen enthousiast aan werd meegedaan. In de pauze gaven zich eenige nieuwe leden op en werden de aanwezige niet- esperantisten aangeraden om ook Espe ranto te gaan leeren. Tot slot van deze zeer geslaagde bij eenkomst werd nog een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van de Broeder- schaps-Federatie, waar o.a. de Espe- ranto-stand werd bezichtigd. AANRIJDING Zaterdagmiddag had te Noordscharwou- de een aanrijding plaats, die zich gelukkig beperkte tot wat materieele schade. De autobus van den heer Dekker uit Broek op Langendijk, welke dienst doet voor het vervoer van werklieden naar de ocnoorlsche duinen, kwam terug vanaf de richting Oudkarspel en passeerde bij bak ker van der Meulen de auto van den heer Boonstra, die links van den weg gestation- neerd was. Rechts van den weg (de Westzijde) voor het huis van den heer Dirkmaat stond de groentewagen van den heer Huigen opge laden met groenten, e.d. en hier tusschen door meende de autobus van D. voorbij te werd meegenomen en de kisten groenten spieSeJru't van den winkel van den heer van der Meulen werden gedrukt. u iverbrijze,d en 200 kwamen yj veri;emen zal getracht worden de zaak in der minne te schikken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2