HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Qemeeutecadeu. 'fzoüiaciaal 'tlieums £and= w Hmh&óuio -OUDE-NIEDORP. LIMMEN. OUDKARSPEL. LANGENDIJK. HEILOO. j HEEMSKERK. LIMMEN. GR AFT. HENSBROEK. STOMPETOREN. BEVERWIJK. DE STREEK. OBDAM. OUDE NIEDORP. WINKEL. BEMOEILIJKING BLOEM BOLLENTEELT. Wat er onttrekking aan de duinen. rundveelevering. Be gr ooi ingsbehandeling. Vrijdag' vergaderde de raad dezer ge- ingekomen stukken o.a.: Schrijven van den voorzitter van Oed. Staten van Noordholland, met verzoek te be vorderen, dat het raadsbesluit van 30 No vember j.1. zoodanig worde gewijzigd, dat de inwerkingtreding der verordening op de keurloonen wordt geacht te hebben plaats ge had op 1 Jan. 1934. De voorzitter wees op het feitelijk onmo- elijke van het in werking treden der veror dening op 1 Januari 1934. Hierdoor zouden verschillende slagers nog keurloonen moeten voldoen voor reeds lang geslachte dieren Hoewel dit ter kennis van Oed. Staten is ge bracht, moest de datum van inwerkingtreden van de verordening 1 Januari 1934 zijn. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd de verordening gewijzigd, zoodat de verordening nu geacht zal worden in werking te zijn getreden op 1 Jan. 1934. Kantschrijven als voren, houdende verzoek te bevorderen, dat in het raadsbesluit tot verpachting der gemeente-landerijen en vast stelling der voorwaarden het woord „snees" wordt vervangen door een wettelijke vlakte maat. B. en W. stelden voor hieraan tegemoet te komen en boden een daartoe strekkend ge wijzigd raadsbesluit hierbij ter vaststelling aan, waarbij de prijs en grootte worden be rekend per rl.A. (basis 1 H.A. is 42 snees). Aldus besloten. Adres vau Juni 1934 van de gezamenlijke café-houders in de gemeente tot verlichting door vermindering of afschaffing van op hunne bedrijven drukkende belastingen. Door de raadsbesluiten tot vermindering der personeele belasting voor café-houders en verlating van het sluitingsuur is gedeel telijk aan dit verzoek tegemoet gekomen B en w. stelden voor thans aan requestranten te berichten, dat niet verder kan worden ge gaan. De raad besloot overeenkomstig het voor stel van B. en W. Voorstel van B. en W hen te machtigen 46.20 uit te trekken Voor het crisiscomité B (hulp aan werkloozen) en 75 wegens kosten van inenting van schoolkinderen tegen roodvonk en diphetérie. Te voldoen uit onvoorzien 1934. Deze uitgave zal voor 1935 buiten bezwaar der gemeentekas ge schieden. De voorzitter lichtte voorts toe, dat door deze uitgave aan de ergste nooden van de door de crisis zwaar getroffenen kan worden tegemoet gekomen. Wat betreft de uitgave van 75 wegens kosten van inenting van schoolkinderen, dacht de heer Kolkman, dat deze waren be. grepen in het salaris van den gemeente-arts. zoodat ze niet extra uitgetrokken behoefde te worden. De voorzitter merkte op, dat in het sala ris van den gemeente-arts alleen betrokken zijn de kosten wegens inenting tegen pokken. De voorzitter zeide nog, dat de hier be- doelde inenting driemaal moet geschideen en gróote kosten mede brengt. Door den arts wordt dan ook 10 per uur gerekend. De heer Kolkman vroeg, óf de gelegenhied tot deze inenting nog wordt bekend gemaakt De voorzitter antwoordde, dat hiertoe zal worden Overgegaan als de minister de uit gaven heeft goedgekèurd. Spr. zeide voorts, dat in deze gemeente ongeveer 300 kinderen zullen worden ingeënt. Een bekendmaking is dus wel noodig. Y Met Nieuwe Niedorp zal een regeling ge troffen worden om de kinderen, die uit deze gemeente daar school gaan, in die gemeente te doen inenten. Kinderen uit die gemeente, die hier school gaan, zullen hier worden in geënt. De voorstellen van B. en W. werden hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. tot voorloopige vaststelling ,der gemeente-rekening 1933 en van die van het Burgerlijk Armbestuur over dat jaar. Het nadeelig slot voor den gewonen dienst bedraagt 19514.47. Het batig slot van den kapitaaldienst 35.75, idem van het armbe stuur 921.8114. Zonder hoofdelijke stemming werd de rekening over 1933 voorloopig vastgesteld door den raad. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der begrooting voor 1935, waarbij behoort die van het Burgerlijk' Armbestuur. De raadscommissie tot onderzoek dezer begrootingen kon zich daarmede blijkens haar rapport in hoofdzaak vereenigen. Met de door deze commissie voorgestelde wijzi gen gingen B. en W. accoord. Hierna werd overgegaan tot de behande ling. Op hoofdstuk 8 werd in verband met het vervoer van schoolgaande kinderen door de commissie voorgesteld aan een post 50 toe te voegen. Dit bleek noodzakelijk, omdat be sloten was het vervoer van de kinderen naar 't Veld en Oude Niedorp te doen plaats heb ben over Moerbeek. De daar wonende kinde ren zouden dan niet zoo ver behoeven te loo- pen om de autobus te bereiken. De raad vereenigde zich met dit voorstel van de commissie. Door deze wijziging werd de post ver hoogd tot 837. Vorig jaar was hierop uit getrokken een bedrag van 660 (1934). Ten aanzien van hoofdstuk 9 par. 1 werd opgemerkt, blijkens het rapport van de com missie van onderzoek, dat de post voor ver pleging van armlastige krankzinnigen te <f.aS is. Door opname van een patiënt in de Sint Willebrordusstichting te Heiloo moest 9e post verhoogd worden met 750. Dit zijn ?e jaarlijksche kosten van verpleging in die inrichting. Hierdoor wordt de post verhoogd tot 3200. De raad besloot hiertoe. De inkomstpost betreffende huur van de jjokterswoning moest, in verband met het oorstel van de commissie, met 120- wor den verlaagd. «inH 'Ieer Kolkman merkte op, dat dit ten- .neerkomt óp salarisvernooging,' het- E in.de tegenwoordige tijdsomstandig- h,zn n'et juist is te achten. Zijns inziens, is nryerlagmg niet mogelijk, omdat de ver- srhi«in^jVan dokterswoning, zoo juist ge- d, de gemeente veel geld gekost -heeft. De voorzitter merkte op, dat B. en W hadden voorgesteld het salaris van den ge meente-arts te verhoogen. Spreker vond hel salaris in verhouding tot het salaris in om- liggende gemeenten wel erg laag. In Nieuwe Niedorp verdient de gemeente-arts 1200 en in Winkel 1800. Dit zijn sprekende voor beelden. De voorzitter zeide, dat een gemeente-arts noodig is en wel zoodanig, dat hij binnen de gemeente woont. Waar nu op een salarisver nooging niet is te rekenen, verdient het aan beveling de huishuur te verlagen. De heer van Zoonen zeide, dat huurver- laging geen salarisverhooging is. Spreker merkte in dit Verband op, dat immers in de gemeente alle woninghuren verlaagd zijn van de gemeentehuizen. Waarom zou de dokter daar dan buiten vallen? De heer Kolkman kon zich te dezer zake daarmede niet vereenigen. De andere ge meentehuizen behoeven immers niet dat on derhoud en zijn voor de gemeente dus goed- koooer. De heer Bakker zeide, dat er evenals dit ia geschied voor de andere gemeentewoningen, voor den dokter geen uitzondering moet wor den gemaakt. Overeenkomstig het voorstel van de com missie werd de woninghuur voor den dokter verlaagd met 120. Op hoofdstuk 15 werd de rijksbijdrage ten gevolge van de aangebrachte wijzigingen verhoogd tot 13 986,67. Hierna werd de begrooting in haar geheel door den raad z.h.s. vastgestel dvoor wat be treft den gewonen dienst. De voorzitter deelde mede, dat de begroo- tingbetreffendeden kapitaaldienst zal worden opgemaakt, als de rekeningen betreffende de dienstjaren 1931 en 1932 vastgesteld zijn terug ontvangen. Spreker merkte op, dat dan ook nog de kapitaaldienst moet worden vast gesteld Tenslotte werd door den raad de begroo ting van het burgerlijk armbestuur 1935 vastgesteld. Deze begrooting vermeldt een subsidie van de gemeente groot 4000. De voorzitter merkte op, dat dit bedrag ook in de gemeentebegrooting 1935 is opge nomen De voorzitter bracht hierna dank aan den raad voor het in B. en W. gestelde vertrou wen. De rondvraag leverde niets op. De raad kwam Donderdagavond 8 uur in buitengewone zitting bijeen. Er stond een punt op de agenda, n.1. gasvoorziening in de gemeente. De burgemeester deed voorlezing van de aanbiedingen uit Alkmaar en Beverwijk. Alkmaar biedt aan op de gewone voorwaar den. De gemeente Limmen moet zich verbin den voor afname van 50.000 M3. gas. Zoo dit gebeurt zullen gratis alle aansluitingen worden aangebracht. Later is Alkmaar nog op een en ander terug gekomen om de dienstleiding gratis op het erf te brengen en geen garantie tot 50.000 M3. doch tegen een verhooging van 3 cent per M3. boven den prijs van Alk maar (stad). Beverwijk biedt aan een dienstleiding 1 M. op het etf, geen garantie voor afname (geen verplichting voor de gemeente) en tegen de volgende prijzen; le 50 M3 9 cent, boven de 50 M3. 6'cent en daarboven 4 cent per M3., alles per maand. Hoewel men liever aan Alkmaar de leve ring had opgedragen, leken de voorwaarden van Beverwijk aannemelijker. Besloten werd met algemeene stemmen de levering aan Beverwijk op te dragen. De frambozen zijn rijp. Bij mr.- Eecen te Oudkarspel bevinden zich thans rijpe frambozen aan de boömen. Wél eën beWijs van de abnormaal zachte teniperatuur in dit jaargetijde. De afd. Langedijk van de E.H.B.0. heeft Vrijdagavond onder1 leiding van dr. De Wit den eersten cursusavond gehouden, en wel in het nieuwe gymnastieklokaal der gemeente Noördscharwbud'e, dat daarvoor gratis be schikbaar werd gesteld Dit prachtige gebouw is, evenals voor de gymnastiekoefeningen, zeer geschikt .om er cursussen en demonstra ties of oefeningen voor eerste hulp bij onge lukken in te geven. Men deelt ons mee, dat bij het 25-jarig bestaan der Gemeenschappelijke Gasfabriek voor de vier Langeridijker gemeenten en St. Pancras, behalve de directeur, de heer W. J. Smit, ook nog jubilèeren de heer Worms- becker, die een kwar.teeuw dee', uitmaakt van het personeel der Gasfabriek en de heer A. Barten, die 26 jaar zitting heeft, dus van de stichting der gasfabriek af, als lid in de commissie van Beheer der Lichtbedrijven. Waar het 25-jarig bestaan der fabriek op eenigszins feestelijke wijze wordt herdacht, 'twijfelen we niet, of ook het jubileum van de genoemde personen zal niet onopgemerkt voorbij gaan. *.De heer N. de Zeeuw, die dezen zomer een ernstig ongeluk kreeg (n.1. een gedeelte van een beitel van een zaagmachine in het hoofd) en dagen lang tussehen leven en dood Zweefdë, heeft dezer dagen het St. Elisabeth- ziekenhuis verlaten. Zijn ijzersterk gestel zal de overhand krijgen en binnen afzienbaren tijd zal hij zijn werk kunnen hervatten. Te Utrecht is Zaterdag een dezer dagen uit het St. Paulushuis te Heiloo ontvluchte verpleegde aangehouden. Hij is op trans port naar Alkmaar gesteld. Volksonderwijs. Na gewpne.opening der werkzaamheden vojgde het jaarverslag, waarvan het belang rijkste was het .vertrek op 23 April 1.1. van den secretaris, den heer de Vries, naar Am sterdam en vau den heer Ehrbeker, die eer lang zijn woonplaats Beverwijk met Haar lem hoopt te verwisselen. Voorts kwam nog naar voren dat thans 63 kinderen het openbaar onderwijs te Bever wijk volgen, terwijl de ffld. momenteel 56 le den telt. Resumeerend mag gezegd worden, dat onze Volksonderwijs-afd. zich in een gesta- digen groei en opgewekt leven mag verheu gen. De ontvangsten bedroegen 112:30 en de uitgaven 84.27. Bestuursverkiezing. Periodiek moest aftre den de voorzitter, de heer v. d. Born, die herkozen werd, terwijl in de vacature-de Vries gekozen werd de heer P. J. v. rl. Ploeg. Bespreking a.s. kinderfeest. Enkele dames hebben zich weer beschikbaar gesteld voor een geldinzameling, onder leiding van den heer v. d. Molen. R-K. K'Usvereeniging. In het parochiehuis werd een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de R.K. kiesvereeniging. Met het oog op vele geuite wenschen had het bestuur een concept-regle ment in elkander gezet, dat min of meer aan die wenschen tegemoet kwam. Men was ech ter allerminst In een stemming om aan de voorstellen van het thans fungeerend bestuur zijn goedkeuring te geven. Men is ontevreden over den gang van zaken en het gemeentebe stuur doet althans volgens de oppositie veel te weinig voor de arbeiders en tuin ders. Het concept-reglement werd met 184 te gen 56 stemmen verworpen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren J. v. d. Peet, J. Zonne veld, G. Hageman, J. Leijen en G Admiraal Azn. Donderdagavond werd te Graft in het café van G. Molenaar de eerste nutsavond gehouden. De heer Hoogstraten, voordracht kunstenaar te De Rijp, gaf verschillende voordrachten ten gehoore van ernst en luim in Amsterdam. Het gegevene was goed en tevreden keer den de vele bezoekers huiswaarts. Stemming polderbestuur. Bij de te Hensbroek gehouden stem ming van. twee hoofdingelanden, aftr. P. Fok en P. Admiraal, werden beiden herko zen en namen hun benoeming weer aan. Afd. Nut van 't Algemeen. Vrijdagavond kwamen de leden van de afd. tot Nut van 't Algemeen in een buitengewone vergadering in café Ren- ses bijeen. Het doel was om een plan voor de op 23 Januari 1935 te houden feestvergadering, ter eere van het tien jarig bestaan, te maken. De voorzitter, dp heer P. Leegwater, deelde de voorloopj#e plannen van het bestuur mee, waartra een prettige be spreking volgde. Het slot daarvan was, dat men twee bestuursleden en den heer W. Tromp als deskundig adviseur afvaardigde, om met de tooneelvereenigingen van Oud karspel en Koedijk te onderhandelen over hun medewerking. Aan het be stuur van het Nut blijft de eindbeslis sing. Men zal de Gebr. van Meurs uit Hoorn verzoeken om het muzikale ge deelte te verzorgen. De afdeeling geeft op deze wijze hare werkende leden dus ook de gelegenheid dien avond te genieten, hetgeen na een langen werktijd toekomt. Loten, tot stij ving van de kas, zijn reeds verkocht. Op den feestavond worden de prijswin naars bekend gemaakt. Als een sterk staaltje nu wij toch aan den vooravond van het Kerstfeest staan van vollegrondproducten diene, dat Vrijdag door een tuinder uit Heemskerk nog 5 doozen versche aardbeien aan de veiling zijn ge bracht, welke voor 60 ct. per doos hun weg naar den koopman vonden. Er zijn al weer 2 weken voorbijgegaan sedert de eerste broeitulpen dit seizoen haar intrede op de bloemenmarkt gedaan hebben Met iederen marktdag breidt zich het sorti ment uit, doch wij moeten tot ons leedwezen hieraan nog toevoegen dat de postprijs al zeer slecht is. Van de sluitkoolsoorten wordt alleen roode kool gemakkelijk verkocht tot ten hoogste 2.50 per 100 K.G. Als geel en wit wat ruim worden aangevoerd, draait veelal een derde gedeelte door. Onze plaatsgenoote, mej. G. Vonk, slaagde te Rotterdam voor het examen coupeuse. In den nacht van 27 op 28 November werden op verschillende plaatsen alhier meerdere konijnen ontvreemd. Op vermoeden van deze konijnendiefstal len meer te weten is door de politie te Haarlem een arbeider, zekere B. aangehou den. Hij is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. Door mevrouw S. SioovesSpoor is ontslag gevraagd uit haar functie van regentes van het tehuis voor ouden van dagen alhier. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft een adres gezon den aan den minister van economische zaken, waarin wordt gezegd, dat reeds eeuwenlang op de geestgronden achter de duinenrij van Noordholland bloembollen worden geteeld en, mede door de zeer geschikte gesteldheid van den bodem voor deze cultuur, met een zoodanig succes, dat het product over de ge neelé wereld als een specifiek Nederlanasch product bekend is. Deze cultuur heeft zich ge stadig uitgebreid, zoodat ze thans wordt aangetroffen achter de geheele duinenrij. De laatste jaren wordt bij de cultuur van bloembollen in deze streek echter grooten last ondervonden van uitdroging van den bodem, waardoor het grondwaterpeil zoo danig gezakt is, dat de teelt van bloembollen er ten zeerste door wordt bemoeilijkt, op som mige perceelen zelfs al moest worden opge geven. Daar het artikel bloembollen voor de han delsbalans van groote en nog steeds toene mende beteekenis is, terwijl het voor de Hol- landsche duinstreek van bijzonder groot be lang is, dat mede met het oog op de be volkingsagglomeratie in die streek, een zeer intensieve teelt als de bloembollencul tuur is, er in stand kan worden gehouden, acht het hoofdbestuur het noodzakelijk, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mo gelijkheid om de schadelijke gevolgen van de wateronttrekking aan den bodem te voorko men en, voorzoover zij reeds gevoeld wor den, ongedaan te maken, b.v. door een be- vlceiingssysteem. Gevraagd wordt of de minister dit in over weging wil nemen en een onderzoek over dit vraagstuk, speciaal ten aanzien van de gronden waarop bloembollen worden ge teeld, wil bevorderen. De ernstigste klachten zijn gekomen uit Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin en Castricum boven het Noordzee- kanaal, maar het vraagstuk heeft de groot ste beteekenis voor de bloembollenteelt in haar geheel. DE STEUN AAN FRUIT- EN WARMOEZERIJ-GEWASSEN. Uit het landbouwcrisisfonds zal tot een bedrag van ten hoogste 2.800.000 steun verleend worden. De minister van economische zaken heeft erkend als producenten van crisisproducten alle in Nederland gevestigde beoefenaars van den tuinbouw, voorzoover deze zijn aangesloten bij de stichting Nederlandsche groenten- en fruitcentrale, die hun produc ten over de door de genoemde stichting er kende veilingen of veilinghouders hebben geveild. Aangewezen als crisisorganisatie is de stichting Nederlandsche groenten- en fruit centrale, gevestgid te 's-Gravenhage. Uit het landbouwcrisisfonds zal aan pro ducenten van bovenbedoelde crisisproduc ten tot een bepaald bedrag van ten hoogste 2.800.0000 steun verleend worden over eenkomstig de bepalingen van deze beschik king. Bepaald is, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermeld tijdvak door de kweekers van die ■producten zijn verkocht, tot de daarbij ver melde bedragen per eenheid: Bloemkool 18 Juni—15 Juli 0.35 100 st.; tomaten 2 Juli—15 Juli 3 100 kg.; tomaten 16 Juli—30 September 1.50 100 kg.; kaskomkommers 4 Juni17 Juni 1.50 100 st.; kaskomkommers 18 Juni 2 September 1 100 st.; platglaskomkom mers 1 Jan.—2 September 0.75 100 st spinazie 1 Januari—8 April 0 65 100 kg.; spinazie 9 April—27 Mei 0.50 kg.; roode kool 19 Februari1 April 0.15 100 kg.; roode kool 2 April—17 Juni 0.35 100 kg.; roode kool 18 Juni—26 Augustus 0 25 100 kg.; witte kool 18 Juni—26 Augustus 0.15 100 kg.; gele kool 1 Janu ari—18 Februari 0.25 lfo kg.; vroege aardappelen 28 Mei-10 Juni 0 55 (W kg.; vroege aardappelen 11 Juni—1 Juli 0.35 100 kg.; spitskool 11 juni—30 Sep tember 0.30 KW kg.; bospeen 1 -17 Tuni 0.50 100 kg.; doperwten 1 Ja nuari—30 September 1.40 100 kg.; peu len 1 Januari—30 September 1.15 100 kg.; augurken A en B 1 Januari 30^ ep- tember 2 100 kg.; augurken C en D l Januari—30 September 0.80 100 kg., prei 1 Januari—3 Juni 0.50 100 kg., frambozen 1 Januari—30 September 100 kg.; zwarte bessen 1 Januari—30 Sep tember, 1 100 kg.; kruisbessen 1 Januari 1 Juli 1 100 kg.; druiven (stook) 13 Augustus30 September 2.50 100 kg.; druiven (koud) 27 Augustus30 Septem ber 2.50 100 kg. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 31 Decem ber 1934 tot en met 5 Januari 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal wor den gegeven runderen in de gevraagde soor ten aan te bieden Amsterdam, Maandag 31 December, 911 uur op de Veemarkt. Schagen, Donderdag. 3 Januari, 810 uur op de veemarkt. Hoorn, Zaterdag 5 Januari, 911 uur bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangifte-kaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen dér Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 22 December 1934 zijn ingezon den bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis- Organisatie, waaronder de betrokken vee houders ressorteeren. MOTIES VAN DEN NEDERLANDSCHEN TUINDERSBOND Aan den minister van economische zaken zijn de volgende tr"'es gezonden: la. Het Provinciai iistrict Noord-Holland van den Nederlandschen Tuindersbond in afgevaardigden-vergadering bijeen1, neemt aan de volgende motie: De vergadering, besprekende de slechte uitkomsten der be drijven, vooral ook mede veroorzaakt door de droogte dezen zomer, waardoor vele tuin ders hevig zijn gedupeerd, door abnormaal lage opbrengst; door misoogsten soms betere prijzen, doch zeer lage uitkomsten voor de tuinders, met als gevolg zeer weinig steun, daar deze ge baseerd is op de productie; dringt er bij Uwe Excellentie ten sterkste op aan voor de ernstig gedupeerde een aan vullenden steun in het leven te roepen. 2a. Het Provinciaal district Noord-Holland van den Nederlandschen Tuindersbond in afgevaardigden-vergadering bijeen, neemt aan de volgende motie: De vergadering, besprekende de slechte uitkomsten van het Tuinbouwbedrijf in het algemeen en het nog steeds uitblijven van steunmaatregelen ten aanzien van de Noord-Hollandscne koude- grondcultures; van oordeel: dat zonder spoedige steun- verleening de verplichtingen als het betalen van interest, huur e.a. met Kerstmis door zeer velen niet nagekomen kunnen worden, terwijl eveneens financiën voor levensonder houd zullen ontbreken: protesteert: ten sterkste tegen de achter- stelling vergeleken bij de meer intensieve cultures en dringt met klem aan op vlugge afwikkeling van onderzoek en spoedige uitbe taling van 100 tuinbouwsteun voor alle in aanmerking komende producten; besluit: deze motie ter kennis te brengen van den minister van economische zaken, het college van regeeringscommissarissen, de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, Kamerleden en de pers; en gaat over tot de orde van den dag. 3a Het Provinciaal district Noord-Holland van den Nederlandschen Tuindersbond in afgevaardigden-vergadering bijeen1, neemt aan de volgende motie: De vergadering: a. besprekende: de samenstelling van het bestuur en het dagelijksch bestuur der Land- bouw-Crisis-Organisatie in Noord-Holland, alsmede dat der Tuinbouwcommissie daarbij ingesteld; b. de samenstelling van het bestuur der Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale en de Sierteeltcentrale; van oordeel: dat bij ohder a. genoemde wij in vergelijking met andere standorgani saties, bij lage na noch in het Prov. bestuur der L.C.O. noch in de tuinbouwcommissie hiervan naar evenredigheid vertegenwoor digd zijn, terwijl wij het in het dagelijksch bestuur in het geheel niet vertegenwoordigd zijn; dat w ijonder b. genoemde ook achterge steld zijn, daar wij noch in de Groenten- 21. 'tWas eingenlijk meer een vergissing dan boef- achtigheid dat Piet Prikkel en Drein Drentel vergaten hun tooneelpakjes uit te trekken. Ze hadden allebei een hoop levensmoed en trokken dus verder. „Als 't moet dan loopen we naar Nagasaki, zei Piet, dat zeemonster loopt niet weg". 22. Zoo naderden zij een stad waar 'n bloementen toonstelling werd gehouden. Dien dag zou juist de koning komen kijken. De heeren, die den koning moesten ontvangen, zagen Piet naderen in koninklijk gewaad en dachten dus dat hij de koning van Grie kenland was. „We zullen 'tzoo maar laten", zei Piet stilletjes tegen Drein.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7