Gemeenteraad van Alkmaar. DE TUINBOUW VAN NOORD HOLLAND. Omzetten gedaald tot 8 mill. gld. KINDERACHTIG BURENGEHASPEL. Een 56-jan-e landbouwer uit Boven- karspel, de heer Pieter V.. exposeerde op grond van het hem te laste gelegde feit. dat hij van een hek. dat de scheiding vormde van zijn ert met dat van den heer Büsse, het kippengaas had verwijderd. Hij bev.ee.de, dat bedoeid hek zijn eigendom was. De heer Büsse. thans te Amsterdam wonende, scheen drank te hebben gebruikt, wat de politie rechter, die kort onder zijn adem moest ver toeven, omdat meneer Büsse doof was, niet aangenaam vond. Het was een zeer gewich tig en ingewikkeld proces en daar iedereen ge negen scheen de futiliteit uit den weg te nemen, bezwoer de officier den storm in het glas water door vrijspraak te requireeren, waarop de politierechter deze vrijspraak be krachtigde. HUISVREDEBREUK MET 'N VOORSPEL. De 55-jarige Hubrecht Dingenius Scli., koopman te Amsterdam, had zich op 28 Augustus te Castricum niet op de eerste vor dering verwijderd uit de woning van den heer Th. Wouters, waarin hij wederrechtelijk ver toefde. Hij was geen tapte bezoeker in Huize Wouters en de heer Wouters was expres thuis gebleven om den heer Sch. dit duidelijx te maken. Het was egn vreemde relatie, die ook al de vrijheid nam tot de slaapkamer door te dringen. De heer Sdeswege ge vraagd, verklaarde reeds twee jaar over „den vloer" te komen, terwijl niemand hem zulks had belet. Nu kwamen de heeren eensklaps uit 'n kleerenkast en hij had geen gelegenheid zich zoo spoedig te kunnen verwijderen. De heer Wouters toonde een brief, dien ver dachte aan de vrouw van Wouters had ge schreven. Over het algemeen was het een vreemde geschiedenis, waarin we ons maar miet verder zullen verdiepen. De tweede getuige, de loodgieter J- Avontuur, verklaar de, dat verdachte volop gelegenheid had, zich te verwijderen. Later is ook de politie er nog bij te pas gekomen. De officier achtte het ten laste gelegde feit bewezen en vorderde in deze oiet zoo on schuldige zaak 50 boete of 25 dagen. Uitspraak 25 boete of 15 dagen. De heer Hubertus Dingenius zal nu zijn belangen aan het Hof toevertrouwen. IN DEN SPAARPOT GEGRABBELD. De niet-verschenen mej. Geertje St., in dienst bij den heer R. Lookhorst, schoolhoofd te Alkmaar, had 5 ontvreemd uit den spaar pot van zijn dochtertje Het meisje was niet verschenen, zoodat reclasseeringsmaatregelen niet konden worden besproken. Zij werd al- zoo veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. GEDUCHTE STRAF GEEISCHT. De caféhouder Hendr. Br., te Helder, stond terecht ter zake het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan G. Kwinkelenberg aldaar, dien hij op 29 Augustus op den Zeedijk met zooveel ge weld met de door hem beetuurde auto had aangereden, dat de man omhoog werd geslingerd en met geweld op den weg gesmakt, waardoor hij zoodanig werd gewond dat hij geruimen tijd niet capabel was, zijn werkzaamheden te ver richten. Een officier van gezondhed had den verwonde medisch behandeld en werd allereerst gehoord als getuige- deskundige. Hij had Kwinkelenberg in het militaire hospitaal van 29 Aug. tot 22 September zijn zorgen gewijd. De getroffen 33-jarige visscher Kwin kelenberg, die nog met 'n zoogenaamd „tredje" liep, had op den dijk met een jongedame kiekjes staan bekijken. Wat er op eens gebeurde: kon hij zich niet realiseeren maar toen hij weer tot zijn potitieven kwam, lag hij op den weg en gevoelde een hevige pijn in het been. Hij kon nog niet werken. De agent van politie Willemse had den aangereden visscher op den weg gevon den en hem de eerste hulp verleend. De auto van Br. was beschadigd aan den radioteur en 'n koplamp. Verdachte was niet bepaald beschonken, doch onzeker in zijn optreden en spreken. De Telegraaf-beambte had de auto van verdachte op slingerende manier zien voortbewegen en op eens naar links zien afwijken. Voorts werd gehoord de slagersknecht E. B. Koopman, die zich destijds op de fiets bevond en gezien had dat de auto van verdachte naar links van den weg gzleed en op Kwinkelenberg af ging deze werd als het ware geschept, in de hoogte geslingerd en teruggeworpen op den ra- diateur en daarna op den weg. Mej. Annie Spruyt, de dame met de kiekjes, die zij Kwinkelenberg toonde, had dezelfde bevinding te vertellen. Zekere heer Ouwekerk, passagier van verdachte, was met verdachte naar Huisduinen geweest. Ze hadden allebei 'n „kleintje" bier gedronken. Wat de reden was van die zonderlinge manoeuvre scheen deze getuige niet vol doende te kunnen verklaren. Tegen verdachte kon worden gevor derd, na een krachtig requisitoir tegen een dergelijken onbesuisden en welbe kenden rijder, 4 maanden gevangenis straf en ontzegging bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Mr Buiskool, raadsman en verdediger van verdachte, verzocht na een uitvoe rig betoog, ontslag van rechtsvervol ging, subsidiair een geldboete. ^Binnenland „OORLOGSGEVAAR VOOR NEDERLAND", land zou willen bezetten Zoo ten eerste de mogelijkheid, zijn vijand in den flank te ko men en ten tweede het voordeel dat gelegen is in het bezit van de voortbrengings- en transportmiddelen, waarover ons land be schikt. De mate waarin ons land door oorlog bedreigd wordt, hangt af van de preventieve werking die van onze weermacht uitgaat Spr. besprak verder de taak die ons leger in oor'ogstijd heeft te vervullen. Deze, bestaan de in het afweren van iederen invaller, kan volgens spr. het best vervuld worden wan neer het leger een opstelling in het centrum van het land inneemt. De luchtmacht heeft tot taak, niet ieder luchtbombardement te voorkcmen, maar bij een dergelijk optreden den vijand zoo veel schade toe te brengen, dat hij het geen tweede keer zal probeeren. Daarnaast kan het deel der marine, dat in Europa blijft nog zeer goed dienst doen om onze kust en vooral onze zeegaten te gen een aanval van landingstroepen te be schermen Tenslotte wijdde de generaal nog eenige beschouwingen aan de vesting Hol land, die hij steeds waardeerde als opname- stelling in geval van een terugtocht. Luit.-gen. Seyfiardt spreekt hierover. Gisteravond heeft de onderchef van den generalen staf, luitenant-generaal b.d. Seyf- fardt een voordracht gehouden voor de Am- sterdamsche „Studievereeniging van Officie ren van de Burgerwacht" over „Oorlogsge vaar voor Nederland". Over het bestaan van dit gevaar is vol gens den generaal geen twijfel mogelijk. In het geval van een oorlog tusschen Duitsch- land en Frankrijk—België, dat spr. in hoofd zaak behandelde, leken spr. verschillende mo tieven denkbaar, waarom een der partijen ons KERSTGAVE BIJ DE MIJNEN. Een gulden per kind. De directie van de Staatsmijnen heeft aan de mijnwerkersorganisaties medegedeeld, dat zij besloten heeft aan de werklieden, die op 25 December in dienst zijn en gezinstoeslag genieten, voor ieder kind, waarvoor zij toe slag ontvangen een Kerstgratificatie van 1 uit te keeren. In afwijking hiervan zal aan de werklieden van Staatsmijn „Wilhelmina" in verband met de verzuimdiensten welke op die mijn moesten worden ingelegd, het be drag der gratificatie 2 per kind bedragen. De directie van de „Willem Sophia" heeft aan de mijnwerkersorganisaties medege deeld, dat zij tot haar spijt wegens den zeer slechten gang van zaken aan het verzoek om een Kerstgratificatie voor de mijnwerkers niet kan vo'doen. Op de overige particuliere mijnen werd nog geen beslissing genomen. CORRESPONDENTEN OP ZWART ZAAD. Moeilijkheden met Duitsch deviezenverkeer. Tengevolge van het verbod tot uitvoer van Duitsche deviezen verkeeren de bui- ten'andsche correspondenten van ver schillende bladen in ernstige moeilijk heden. De bladen kunnen aan hun cor respondenten niet meer de noodige be dragen voor te maken onkosten over maken. BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. Op het Valeriusplein te Amster dam. Groo'e mcterieele schade. Op den hoek van het Valeriusplein en de De Lairessestraat te Amsterdam is gistermiddag een verkeersongeluk ge schied, dat, hoewel er zich geen per soonlijke ongevallen bij hebben voorge daan, groote materieele schade tot ge volg heeft gehad. Omtrent de toedracht' van dit ongeval wordt vernomen, dat een der auto's in de richting reed van den Amstelveen- scheweg, terwijl de andere auto onder het Lyceum door naar het Valeriusplein reed. Waarschijnlijk heeft de chauffeur van laatstgenoemden wagen geen voor rang verleend; het gevolg was dat beide auto's met een hevige klap op elkander liepen, waardoor en der wagens geheel op zijn kant werd geworpen. Beide auto's waren zeer zwaar bescha digd; een der auto's behoorde aan een wasscherij, de andere was beladen met betonnen heikoppalen. De chauffeurs hebben geen letsel opgeloopen. NASPEL ZUIDERZEEWERKEN. Vragen aan den minister gesteld. Het Tweede Kamerlid de heer Duy- maer van Twist heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen ge steld: lo. Is het juist, dat op 1 Januari 1935 de termijn eindigt, bedoeld in het twee de lid van artikel 13 van de Wet van den 29sten Juni 1925 (Staatsblad no. 290) Zuiderzeesteunwet, waarbij is bepaald, dat door belanghebbenden, die op 1(5 December 1927 jonger waren dan 25 jaar, in den regel gedurende ten hoogste drie jaar een geldelijke tegemoetkoming kan worden genoten? 2o. Zoo ja, acht de minister dan geen redenen aanwezig, om met 't oog op de omstandigheid, dat deze belanghebben den, wier bedrijf door de afsluiting der Zuiderzee vernietigd werd, nog geen an deren werkkring konden verkrijgen, den termijn van drie jaar te verlengen? KORTE BERICHTEN. De koningin en de prinses zijn gis termiddag met den trein van 6 u. 50 Staatsspoor uit Den Haag naar Het Loo vertrokken, waar zij de Kerstdagen zul len doorbrengen. Jieck School DE ONDER WIJS-BEZUINIGING. Toelichting en bespreking in het orgaan der Hooiden. Over de plannen van minister Marchant, waarvan wij melding hebben gemaakt, schrijft „Het Onderwijs", het orgaan van de vereeniging van hoofden van scholen, om. het volgende: Wat de pensionneering op 60-jarigen leef tijd betreft schrijft het blad, deze regeling toe te juichen, in het belang van de jongeren, de wachtgelders, en het onderwijs in het al gemeen, al blijven er natuurlijk tegen ver plichte pensionneering bezwaren van per soonlijken aard. Een beperkende overgangs bepaling acht het noodig ter voorkoming van ruïneering van eenige bepaalde gezin nen. De regeling zal gedurende vijf jaar gelden. De salarisherziening, een vermindering natuurlijk, acht het blad in het algemeen be zwaarlijk; tegen de afschaffing van de ver- hoogingen voor actebezit heeft het speciale bedenkingen, o m. dat zij het onderwijzers- coros a's geheel zal terugbrengen op een sa larispeil dat veel lager ligt dan dat van ge lijkwaardige ambtenaren, en dat zij de alge- meene cntwikke'ing der onderwijzers zal schaden. De schrijver van het artikel ziet in deze afschaffing een ondemocratische „nivel leering naar beneden", volgens de tactiek van den Bcnd. Oladiomeiuos „DE ZUIDERZEE-PROVINCIE". Uitzending van de Phohi. Philips Omroep Holland-Indië heeft Zon dagmiddag in zijn „Twaalf-provinciën tocht met de Phohi" uitgezonden de twaalfde pro vincie, een middag over de Zuiderzee, waar bij causerieën afgewisseld werden door toe passelijke muziek, o.m. van Van Dijk's Volen- dammers. Het Zuiderzee-programma werd geopend met een causerie van dr. ir. J. A. R i n g e r s, den directeur-generaal van den Rijkswater staat. Met de „Zuiderzee-provincie" is een maan- delijksche serie van de Phohi beëindigd, waarvoor men in Oost- en in West-Indië zeer groote belangstelling heeft getoond. 'fx4wiHciaxd 'flieuws De toestand van den tuinobuw in Noord- Holland is wel het beste af te lijden uit het jaarverslag van den secretaris van de Prov. commissie uit de Veilingen, waarbij bijna alle veilingen zijn aangesloten. Bij de vergelijking van den toestand van thans met dien van een jaar terug, aldus het verslag, komen we tot de conclusie, dat de toekomst er weer somberder uitzien dan toen De algemeene economische oorlog woedt nog steeds en neemt zelfs nog scherper vormen aan,, met het gevolg een toenemend ingrijpen van de regeering in het economisch leven. De vrijheid wordt steeds meer aan banden gelegd. Speciaal bij de vroege aardappelen ïeeft de teeltbeperking goede resultaten op geleverd. De belemmering in het handels- en beta lingskwartier baren nog steeds de grootste zorg en werke nvernietigend op den export van de tuinbouwproducten. De afsluiting van het Nederlandsch-Duitsche handelsver drag heeft tengevolge gehad, dat een ge mengde commissie is ingesteld voor de rege ling der verkoopprijzen. Hiermee is wel iets bereikt. Leek het dus, dat men met Duitscn- land op den goeden weg was tot verbetering van het handelsverkeer, deze goede verwach ting dreigt den bodem te worden ingeslagen door de catastrophe, die in de laatste maan den in het betalingsverkeer is ontstaan. Met Frankrijk en Engeland heeft mei. niets kunnen bereiken. Wat de steumaatregelen aangaat worut opgemerkt, dat deze tot heden absoluut on voldoende waren om den tuinbouw staande te houden. Velen van de tuinders, die hej diepst in de put zaten, hebben den strijd moeten opgeven. Wanneer de afzetmogelijk heid niet spoedig verbetert, gaat de geheeie tuinbouw naar den kelder, tenzij het steun bedrag, dat voor den tuinbouw wordt u>'ge" trokken, zoodanig wordt verhoogd, dat het verschil tusschen opbrengstprijs en produc tieprijs ten volle wordt bijgepast. Betreffende het prijsverlcop wordt mede gedeeld, dat voor verschillende winterpro- ducten vrij goede prijzen besteed zijn tenge volge van de vroeg ingevallen vorst Later ging het echter minder naar wensch. Voora met de allervroegste aardappelen ging het slecht gezien de lage prijzen en het zeer ge ringe beschot. Augurken en tomaten werden zeer slecht betaald. Het fruit schijnt ook over het algemeen in prijs te dalen, behalve ap pelen en peren. Bessen, pruimen en druiven hebben te weinig opgebracht. De omzetten zijn gedaald. Van 1929 af van 22 millioen op 8.2000.515.51 in 1933. Deze daling heeft nu zeer waarschijn lijk stand gehouden. De omzetten over de maanden tot Augus tus hebben in Augustus 2.344.494 meer opgebracht dan in 1933, doch deze stijging zal nu dien datum niet gelijk blijven. On danks deze verhooging van den omzet is het bedrijf niet loonend en wordt de financieele toestand der tuinders steeds slechter. Ten opzichte van de verleende tuinders voorschotten 1923 wordt medegedeeld, dat de afwikkeling van voorschotten door de pro vincie een grootere omvang heeft aangeno men, doordat het aantal tuinders, dat hun bedrijf moet verlaten en in het geheel geen eigendommen meer heeft, toeneemt. De voorbeeldbedrijven hebben verliezen geleden. Het bezoek hieraan is heel gering. In 1933 hebben te Broek op Langendijk 60, te Heems- Kerk 84 en te Bovenkarspel 29 personen het bedrijf bezocht. Het nadeelig saldo der prov. commissie over het boekjaar 1933/34 bedraagt 2426. AKERSLOOT. Op 19 dezer werd te Akersloot ver kiezing gehouden voor dijkgraaf van den Binnengeesterpolder. Herbenoemd werd de heer N. Meijne; voor den Zwar- tedijkspolder de heer Jn. Swart; voor den Hempolder de heer N. Polle en tot heemraad van den Klaas Hoorn en Kijf- polder de heer J. A. Sinnige. De raad vergaderde1 heden ten 1 ure, onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot. De mededeeling, door onze redactie, dat de Snip om kwart voor één geland was, werd met belangstelling vernomen. Afwezig Mr. Langeveld (wegens ziek te), de heer Woldendorp (wegens uitsle- digheid) en de heer Keesom (wegens lichte ongesteldheid). Voorts was de heer Bulens afwezig. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 5 December j.1., nr. 195 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 8 Mrt. en 18 October 1934 tot wijziging van de Verordening regelende de rechtspositie van de ambtenaren in dienst der ge meente Alkmaar, ten aanzien van het personeel Vleeschkeuringswet en Wa renwet. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 5 December j.1., nr. 122 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 22 November 1934, nr. 7, tot het overdragen van de rechten der ge meente op het gedeelte van de Schulp- vaart, gelegen nabij de Vlooisbrug on der de gemeente Limmen, aan den Staat der Nederlanden. Als voren. c. Een brief d.d. 5 December J.1., nr. 100 van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbe sluiten van 22 en 29 November 1934, resp. nrs. 8 en 4, tot het aangaan van geldleeningen. Als voren. d. Een brief d.d. 5 December j.1., nr. 122 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 22 November 1934, nr. 12, tot verkoop van perceelen bouwterrein, ge legen aan de Bisschop Bottemanne- straat, aan J. en R. Brouwer te Heiloo. Als voren. e. Een brief d.d. 5 December j.1., nr. 122 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 22 November 1934, nr. 12, tot verkoop van een pefceel bouwterrein, gelegen aan de Bisschop Bottemanne- straat, aan J. de Vries en A. Coppens te Amsterdam. Als voren. f. Een brief d.d. 5 December j 1., nr. 122 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 22 November 1934, nr. 11, tot verhuur van aan de gemeente toebehoo- rende landerijen en tuingrond. Als voren. g. Een brief d.d. 8 December 1934 van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, verzoekende op grond van artikel 72 der L. O. wet 1920, de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de Juliaschool voor U. L. O. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders om bericht en raad h. een adres, ingekomen 5 December 1934 van het Bestuur van de commissie tot stichting van eene N. V. Overdekte Bad- en Zweminrichting, annex Sport en amusementsbedrijf te Alkmaar en omstreken, verzoekende optie tot 31 Mrt. 1935 om het terrein van het voormalige stadsziekenhuis, aan de Paternoster straat in erfpacht te ontvangen. In handen gesteld van Burgemees ter en Wethouders om bericht en raad. i. Een adres, ingekomen 14 December 1934 van bewoners van de Mient, de Huigbrouwerstraat, Het Fnidsen en de Hekelstraat, hunne instemming betui gende met het verzoek van de vereeni ging van winkeliers aan het Verdron kenoord, om het Verdronkenoord en de Mient te dempen. Te behandelen bij punt 15 van de agenda. j. Een adres d.d. 13 December 1934 van het Bestuur der afd. Alkmaar e. o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-, res tauranthouders en slijters, verzoekende het plan tot stichting van een bad- en zweminrichting en sport- en amuse mentsbedrijf, ten behoeve waarvan het terrein van het voormalige stadszieken huis in erfpacht is verzocht, niet in de hand te willen werken. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. k. Een adres d.d. 15 December 1934 van het Bestuur der buurtvereeniging Oostwijk, verzoekende het terrein aan het verlengde van de Uitenboschstraat, bestemd als speelterrein, door en voor rekening der gemeente van de Uiten boschstraat te doen afscheiden. Als voren. 1. Een adres, d.d. 15 December 1934, van de Inspecteurs van politie A. J. Stienstra en P. Maarleveld, verzoekende hunne salarissen te herzien zooals zij ln hun adres nader uiteenzetten. Te behandelen bij punt 17. m. Een adres d.d. 17 December 1934 van het Bestuur der bloemisten-pa- troonsvereeniging Alkmaar e. o, ver zoekende ten behoeve van de in 1935 te houden floralia-tentoonstelling een sub sidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen. 8 Te behandelen bij de begrooting. van nCT»n brief,dd' 15 December 1934 van B. Roozendaal te Haarlem, aanbeve- wandluizen!" verdel<™ van Voor kennisgeving aangenomen. „P" Een Pr°ces-verbaal van de opne- en boeken van den ge meente-ontvanger 0p 15 December 1934. v oor kennisgeving aangenomen van weH dd' 17 December 1934 van het lid van den raad A. Bakker, ver zoekende aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen omtrent het gas vergiftig! ngsgeval en de wen- dnnr 0IÏ\de zuivering van huizen door de gemeente te doen verrichten Toegestaan aan het einde van de agenda. u Een brief d d. 15 December 1934 van het Bestuur van den Nederland- schen Oudheidkundigen Bond, verzoe kende niet ot demping van liet Verdron kenoord over te gaan. Te behandelen bij punt lo. r Een brief d.d. 18 December 1934 van het Bestuur der bloemistenpatroons- vereeniging Alkmaar e o„ verzoekende, in verband met de vele klachten over de ongebreidelde venterij met snijbloe men de Commissie inzake het vent- vraagstuk aan haar taak te herinneren. Voor kennisgeving aangenomen, s Een adres d.d. 18 December 1934 van C. H. de Lange c.s., verzoekende het onder h. gemelde verzoek om het terrein van het voormalige stadsziekenhuis in erfpacht te ontvangen voor een overdekt zwembad met zalen voor bioscoop- en schouwburg, af te wijzen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. t Een brief d.d. 17 December 1934 van het Dagelijksch Bestuur van den Bond Heemschut, verzoekende het ver zoek om demping van het Verdronken oord niet in te willigen. Te behandelen bi) punt 15. u. een brief d.d. 19 December 1934 van Burgemeester en Wethouders, hou dende mededeeling omtrent werken, die in werkverschaffing zullen worden uit gevoerd ter voortzetting van de werk verschaffing aangevangen in het sei zoen 1933/1934 (bijlage nr. 122 van 1933). Voor kennisgeving aang-'nomen, v. Een brief d.d. 17 December 1934 van de N. V. Nassaugarage, met betrek king tot de exploitatie van een stads autobus. In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. w. een adres d.d. 15 December 1934 van de Vereeniging Hendrick de Keijser, motiveerende dat de noodzakelijkheid tot demping van het Verdronkenoord niet aanwezig is en de bestaande schoon heid en welstand der stad het beste ge diend zijn door het behoud van deze gracht. Te behandelen bij punt 15 van de agenda. x. Een brief d.d. 19 December 1934 van het lid van den raad J. Vogelaar, verzoekende aan Burgemeester en Wet houders vragen te mogen stellen om trent de faillissementsaanvrage van het Victoriebad. Toegestaan aan het eind van de agenda. Wijziging reglement van Orde- De wijziging bepaalt dat de eerste en tweede afdeeling buiten den voorzitter, uit 5 leden en de derde en vierde afd. buiten den voorzitter, uit vier leden bestaat. Conform besloten. Verstrekken Kerstgave. B. en W. schrijven in bijlage no. 180: De minister van sociale zaken heeft toe stemming verleend, dat ook dit jaar wederom aan ondersteunde werkloozen boven hun steunuitkeering een Kerstgave wordt toege kend. Deze Kerstgave kan aan het einde van de week van 16 tot en met 22 December 1934 worden verstrekt en mag voor ditmaal bedragen 35 pCt. boven het bedrag, hetgeen de betrokkenen over deze week aan uitkeering ontvangen. De kosten der verhooging van den Kerstbijslag van 25 pCt. tot 35 pCt. der steunuitkeering kunnen ten laste van het Rijk worden gebracht, terwijl overigens in den Kerstbijslag eenzelfde subsidie wordt ver leend als in de gewone steunuitkeeringen. Wij achten het gewenscht het toekennen van de Kerstgave ook uit te strekken tot de werkloozen, die uit hun werkloozenkas trek ken. Deze mogen volgens de circulaire van den minister van sociale zaken, d.d. 13 Dec. 134, nr. 202—1359, afd. W. en S„ een sup pletie ontvangen op hun kasuitkeering bij wijze van Kerstuitkeering, indien en voor zoover zij, wanneer zij overeenkomstig de steunregeling werden ondersteund, met in begrip van de Kerstgave een hooger bedrag zouden ontvangen dan hun kasuitkeering bedraagt. Voorts is het Bestuur der gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voornemens, aan de door deze instelling in gevolge de Armenwet ondersteunde personen een Kerstgave te verleenen van 25 pCt. der steunuitkeeringen en bovendien verstrekkin gen te doen in natura (vet). Wij stemmen daarmede in. De kosten, aan het verstrekken der Kerst gave verbonden, bedragen ten naaste bij voor de ondersteunde werkloozen 1500, voor de kastrekkenden 250 en voor de ondersteun den ingevolge de Armenwet 1250, of in to taal ongeveer 3000. Bij het opmaken der suppletoire begroo- |mg> groot 40.000 (zie bijlage nr. 168) heeft het bestuur der gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon rekening gehouden met de kosten, verbonden aan ver hooging van den post armenzorg door het verstrekken van een Kerstgave. Naar aanleiding van een en ander stellen B. en W. den raad voor goed te keuren, dat een Kerstgave wordt verstrekt aan de werk loozen tot het maximumbedrag als is aange geven in de bovengenoemde circulaire van den minister van sociale zaken en daarvoor het noodige crediet beschikbaar te stellen, nader te regelen bij suppletoire begrooting. Conform besloten. Benoeming onderwijzer openbare u.1 o.-school. De voordracht luidt: 1. II Horbeek. onderwijzer te Zwolle; H. Oets, onderwijzer te Amsterdam; 3. J. R. Noorman, onderwijzer te Den Hei der. Benoemd no. 1 der voordracht met algemeene stemmen. Benoeming en aanvulling van commis» siën en besturen; verdeeiing van den Raad in afdeelingen B. en W. stellen den raad voor over te gaan: A. tot benoeming voor het jaar 1935 van: lo. vijf leden der commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen wel-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10