Stad en. Omgeving. Jlccoinciaai Tlieuws £aatste Betichten Jieck Schoot Jiunst en Wetenschap Veaag en AanAod JiacktbecaMen jongen doodgereden. loterij „holland huis". egmond aan zee. de streek. hoorn. bovenkarspel. de berging van de lijken. de nederlandsche mariniers naar de saar. DE MOORD TE ROTTERDAM. Tot 8 jaar veroordeeld. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Snip vliegt weer. correspondentie. Jeugdlectuur ruk verwezen naar den rechter-commis- saris ten einde door deskundigen een nader onderzoek te doen instellen naar den maaginhoud van het slachtoffer. Gistermiddag te ongeveer half drie is op de Nassaukade bij de le Hugo de Groot straat te Amsterdam een zestienjarige jon gen, die op de fiets was, komen te slippen, juist toen nij een tractor met aanhangwagen wilde voorbijrijden. De jongen kwam onder den zwaren wagen terecht en was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Bij de dezer dagen ten overstaan van den heer Hidde Meckhof, notaris te Amsterdam, in Krasnopolsky" gehouden trekking van de loterij ten bate van het „Holland Huis" is gebleken, dat de hoofdprijs, een auto, is ge vallen op no. 7641, het stalen toerzeiljacht op no. 11821, het motorrijwiel op no. 46901 en de electrisehe waschmachine op no. 5724. Het Egmondsche comité voor moreele werkloozenzorg heeft met medewerking der N.V. Radio-Holland te Amsterdam, een cur sus georganiseerd voor radio-scheepstelefo- nie ten behoeve der werklooze Noordzeevis- schers ter plaatse. Onder de bekwame leiding van den heer Tuyt van Scheveningen zijn de deelnemers aan den cursus in korten tijd voor het Staats examen opgeleid. Sedert 17 December leggen bijna dagelijks vier personen het examen af. Tot dusverre werd het diploma verworven door A. van Pel, C. Dekker, Fr. Amme, J. Zwart, Ph. Zwart, L. Smit, C. Zwart, D. Prins, S. Zwart, Ph. Wijker, Ph. Stam en A. Wijker. Met den aanvoer van bloemkool loopt het op het eind. Het verkleinde aanbod lokt sterk verhoogde prijzen uit en de klei ne markten vormen een niet onaardige om zet. De maand December heeft reeds circa een ton opgebracht, welke bedrag de zoo noodlijdende bevolking nog flink ten goede is gekomen. BLOKKER. Aan den heer A. K. Schouten is ver gunning verleend voor het houden van een noodslachtplaats. De aanvoer van bot uit het IJsselmeer is nog belangrijk. Door een 21 tal vaartui gen werd 1926 pond aangevoerd. De belangstelling voor de laatst-gehou- den veiling van de bloem'bollen-veilingsver. „WestfriesTand" was groot. Het bestuur had de minimum-prijs laten varen, zoodat alle gladiolen werden ver kocht voor zeer lage prijzen. Tevens werd besloten om geen verkochte gladiolen na deze veiling, wanneer zij eenmaal uit het gebouw zijn genomen, terug te nemen. (Ongecorrigeerd Twee vliegtuigen van de R.A.F. zijn te Rutbah aangekomen om de stoffelijke over schotten van de Uiver-slachtoffers naar Bag dad over te brengen. De Leeuwerik, die op weg is naar de Syri sche woestijn, is hedenochtend naar Athene vertrokken vanuit Rome. DEELNEMING VAN DEN GOUVERNEUR-GENERAAL. De gouverneur-generaal van Ned.-Indië seinde aan den heer Plesman het volgende: Zeer getroffen door het rampzalig einde van passagiers en bemanning van de zoo jammerlijk verongelukte Uiver, betuig ik uw maatschappij en de kameraden der beman ning oprechte deelneming met den ernstigen slag, aan den voortreffelijken K.L.M.-arbeid toegebracht en ik verzoek u den nabestaan den van den omgekomen employé's mijn har telijk medeleven te betuigen. De algemeene secretaris seind eaan de directie van Aneta: De gourverneur-generaal droeg mij op Uw directie en commissarissen zoomede het Anetaijpersoneel de oprechte deelneming te betuigen met het vreeselijk lot, dat Uw direc teur heeft getroffen. De gouverneur-generaal betruert diep het heengaan van den man door wiens energie en bekwaamheid Indië beschikt eover een wienst, welke voor het land van groote betee ken is is. Op het kantoor van Aneta stroomde gis teravond en hedenmorgen een eindelooze hoeveelheid betuigingen van deelneming bin nen uit binnen- en buitenland. Gisteravond zou op een receptie ter ge legenheid van het vertrek van prof. de Lan gen, den aftredenden voorzitter der medische faculteit, een afscheidsrede worden uitge sproken, doch in plaats daarvan hield prof. Mysberg in de aula een rouwrede ter her denking van den bij het Uiver-ongeluk om gekomen prof. Walch. Vele aanwezigen waren toen nog met de ramp nog onbekend, waardoor aanvankelijk nog een sfeer van feeststemming heerschte, doch na de kennisgeving was iedereen ver pletterd. Vanmorgen zijn de mariniers voor net Saargebied onder groote belangstelling "van het Maasstation te Rotterdam ver trokken. De troep bestaat uit twee com pagnieën. in totaal, met inbegrip van de «fficieren, 250 man Commandant is kap. m. r. de Bruyne. Precies om 9.01 reed de extratrein van het Maas- station weg. Op het perron werden al leen officieele personen toegelatn, waar onder generaal van Voorst tot Voorst, die de voorbereidende besprekingen te Genève heeft gevoerd, de garnizoens commandant te Rotterdam en de com mandant van het corps mariniers, voorts familieleden en vrienden van de ver- trekkenden. Na het afscheid stapte de troep in den trein, die daarop vertrok. De rechtbank te Rotterdam deed heden uitspraak in de zaak van den 34-jarigen slagersknecht N. v. S. uit Bergenschenholk, die terecht heeft gestaan wegens moord subs. doodslag op zijn huisheer, den 32- jarigen H. H. de Man, in den morgen van 6 Juli j.1. In aanmerking neirende, dat ver dachte op grond van het psychiatrisch rap port minder toerekenbaar was te achten, ver oordeelde de rechtbank v. S. wegens dood slag tot 8 jaar gevangenisstraf. Het O.M. had 12 jaar geëischt. De Rijstvogel (heenreis) arriveerde 21 De cember van Rome te Athene. De Havik (heenreis) arriveerde 21 De cember van Medan te Bandoeng. De Snip is hedenmorgen om 10 uur G.M.T. (10.20 uur A.T.) van Paramaribo ge start voor de tocht naar La Guaira. Volgens radioberichten, ontleend aan de K.L.M., bevond de Snip zich om 11.35 uur G.M.T. boven Nickerie. Volgens ontvangen radioberichten is de Snip om 12.45 A. T. Georgetown ge passeerd. Aan boord is alles wel. Het weer is prachtig. De Snip onderhoudt radioverbindin- dingen met Curaqao, Paramaribo en Venezuela. De heeren C. Brak en S. van der Oord, resp. ouderling en diaken der Ned. herv. ge meente te Dirkshorn, zijn in de vergadering van het kiescollege Dinsdag herkozen. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van het kiescollege der herv. gemeente te Zuidscharwoude werd als ouderling ge kozen de heer J. Th. Kunnen, in de plaats van den heer W. Bouman, die als zoodanig bedankt heeft. Het secretariaat van het colle ge, dat bij laatstgenoemde berustte, werd nu eveneens aan den heer Kunnen toever trouwd. Als diaken werd herkozen de heer P. de Graaf. PATER LIGTHART PLOTSELING OVERLEDEN. Gisteravond is alhier plotseling overleden pater A. Ligthart O.P. na voorzien te zijn van het H. Oliesel. Pater Ligthart werd 25 November 1973 te Alkmaar geboren en was thans rustend priester in de pastorie van de St.Joséphs-parochie. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Het echtpaar J. Stammes—G. Stammes- Bakker in de Schermeer herdenkt 4 Januari a.s. een wel zeer zeldzaam jubileum. Dien dag toch zal het 50 jaar geleden zijn, dat dit echtpaar voor 50 jaar in het huwelijk trad, terwijl het tevens 50 jaar geleden zal zijn waarop de heer Stammes tot koster en kerke lijke ontvanger werd aangesteld en zich voor 50 jaar als schilder in de gemeente vestigde, tigde. De heer Stammes woont dien dag boven dien 75 jaar in hetzelfde huis. Wij hebben hier dus wel te doen met een zeer zeldzaam jubileum, dat dien dag in een specialen dienst in het Zwarte Kerkje gevierd zal worden. SLAGADER DOORGESNEDEN. De heer J. Z. te :t Zandt had het ongeluk, een slagader door te snijden. Hevig bloedend aan zijn hand begaf hij zich naar den dok ter, waar hij na behandeld te zijn, het be wustzijn verloor. Nadat de heer Z. vrij spoedig was bijge bracht, werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is thans bevredigend. AUTO TE WATER. De heer van Z. te 't Zandt geraakte met zijn auto, rijdende langs de Grootesloot in de nabijheid van de nieuwgebouwde brug gen voor het aanstaande kanaal Stolpen Schagen, in een kuil, tengevolge waarvan de heer van Z. met zijn wagen in de Groote sloot terecht kwam. De heer J. H., die toevallig passeerde, wist den drenkeling uit zijn benarde positie te bevrijden en goed en wel op den wal te helpen. De auto is later door een kraan wagen op het droge gebracht. GESLAAGD. Voor het examen Engelsch B slaagde onze stadgenoot de heer G. A. M. Snijders. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond ongeveer 7 uur heeft aan den Rijkstraatweg nabij de Kapellaan onder de femeente Heiloo een aanrijding plaats ge ad, waarbij twee personen ernstig gewond werden. Een taxi van den heer Kok uit Den Helder reed een licht wagentje aan, getrokken door een paard, eigenaar de heer Prins te Zaan dam. Laatstgenoemde liep een gecompliceer de beenbreuk op, de chauffeur klaagde over Sijn in de borst en had ook wonden aan het oofd. Beide slachtoffers werden naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. Op het oogenblik is de toestand van beide oatienten redelijk. De pijn in de borst van den chauffeur bleek niet van ernstigen aard. Naar een jongen, die juist uit de Kapel laan kwam, mededeelde, reed de heer Prins op het moment van botsing geheel rechts van den weg. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking Cornelis Hendrikus Theodorus Hubertus van Dijk, geboren te Rotterdam, 5 Juli 1888. EEN KWADE HOND. Gistermorgen werd een wielrijder in de Langestraat door een hond gebeten die een stuk uit zijn jas trok. Dooi de politie wordt naar den eige naar van den hond een onderzoek inge steld. WEDERSPANNIGHEID EN HUISVREDEBREUK. Door de politie is gisteren terzake ge pleegde huisvredebreuk in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon in de Doelenstraat een persoon aangehouden en overgebracht naar het bureau van politie. Bij deze overbrenging verzette hij zich hevig. Later werd hij weer op vrije voe ten gesteld. Terzake huisvredebreuk en weder- spannigheid is tegen hem proces-ver baal opgemaakt. VERGADERING DER BROEDERSCHAPS FEDERATIE. Mevr. S. Gomperts-van Embden te Amster dam verzoekt ons in verband het door haar gesprokene op de tentoonstelling der Broe derschapsfederatie nog het volgende op te nemen Ik heb, zoo schrijft zij, gezegd: Broeder schap beteekent niet: gelijkheid: Broederschap sluit in: gemeenschap van belangen, niet ge lijkheid van belangen. Het belang van het kind kan niet gelijk zijn aan het belang van den volwassene. De theosofie heeft ons aangetoond, dat alle godsdiensten twee grondleeringen ge meen hebben: 1. God is overal en in alle dingen; 2. Er is één leven, één bewustzijn. Hieruit volgt, dat wij dus voortkomen uit één bron, dat wij allen van gelijken oor sprong zijn en daarom broeders. Het werk van theosofen is dan ook vóór alles: de boodschap van broederschap te verkondigen. Het is niet moeilijk den broeder te zien in onze geestverwanten en in diegenen, die wij liefhebben. Ik durf zelfs zoover te gaan met te verklaren, dat het niet moeilijk is den broeder te zien in den misdadiger (hij is zoo ver weg!). Maar het is moeilijk den broeder te zien in diegenen, die ons hinderen, die ons bespotten in wat wij heilig vinden en die dik wijls zoo dichtbij zijn. Maar toch is ook hij onze broeder, dien wij moeten trachten lief te hebben. Wij kunnen dit, als wij ons in zijn bewustzijn verplaatsen. Zoo lang de mensch zichzelf méér ziet als een lichaam dan als een geest kan de Broe derschap moeilijk wovden gerealiseerd. Daar om kan broederschap.nooit door een wet van buiten worden opgelegd. Broederschap moet overwinnen door den geest, dus van binnen uit. De theosofische vereeniging is samenge steld uit zoekenden, die behooren tot eiken godsdienst, of tot geen godsdienst en die on derling verbonden zijn door hun geloof in de broederschap der menschheid. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 December is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. OPENBARE LEESZAAL EN BÓEKERIJ. Bovenstaande vereeniging hield Donder dagavond 'een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van mr. C. A. de Groot. Aan. de orde was de verkiezing van drie bestuursleden. Mevrouw R. Prins Vlessing en de heer Tj. N. Adema werden met algemeene stemmen herkozen. In de vacature van mej. E. M. Buys, die wegens vertrek als bestuurslid had bedankt, werd ge kozen mej. H. de Waal. De voorzitter heeft een bijzonder woord van hartelijken dank geuit voor alles, wat mej. Buijs gedurende een reeks van jaren voor de O. L. B. heeft gedaan. Als leden van de kascoirmissie zijn be noemd de heeren D. Saai en mr. R. Veen- dorp. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. DAJOS BELA TREEDT OP Gisteravond is de band van Dajos Bela op haar doortocht naar Den Helder neerge streken in de groote zaal van de „Harmo nie", waar het gering aantal bezoekers ten spijt een zeer goede muzikale uitvoe ring is gegeven, hoofdzakelijk bestaande uit shows en dansnummers, afgewisseld met eenige populair-klassieke stukjes. Het was dan ook jammer, dat en hierin meenen de ramp van de „Uiver" als hoofdoorzaak te moeten noemen de be langstelling niet grooter was„ want werke lijk het orkest testaat uit bijzonder ge schoolde krachten, die als geheel een zeer aannemelijke amusementsband vormen. Het samenspel van de saxen en het koper was technisch zuiver en gaf blijk van een ernsti ge studie. Natuurlijk heeft deze band met de werkelijke jazz zoo goed als niets te ma ken, maar de dansnummers werden zonder veel topprestaties toch voortreffelijk gecom poneerd voor het voetlichtgebracht. „De Tigerrag" kon ons weinig bekoren en be hoort dan ook niet tot de succesnummers. De show-nummers waren goed en vooral het vioolspel van Dajos Bela zelf kon tel kens een enthousiast applaus te ontlokken. Buitengewoon goed was de Italiaansch- Duitsche zanger Guiseppe Moretti, die over een gevoelig stemgeluid beschikt. Ongetwij feld is deze zanger een prima kwaliteit van de band, die meer nog dan de vingervlugge accordeonist Korsahoff voor het groote succes heeft zorggedragen. VERLENGING SLUITINGSUUR FEESTAVONDEN. Ons bereikte de klacht, dat de Alk maarsche H. B. S. Vereeniging V. O. K. Z. O. S. voor het hedenavond in de Har monie te houden Kerstbal, waarvoor „The Melody Makers" hun medewerking verleenen, bij de politie verlenging van het sluitingsuur tot 2 uur had aange vraagd, doch die slechts tot 12 uur had kunnen bekomen. In verband daarmede zouden de jongelui zich na 12 uur per extra autobussen naar Bergen begeven, om daar de feestelijkheden op het Kerst bal van P. A. C. I. V. O. L. O. van de Handelsschoolleerlingen, dat aldaar ge houden wordt, omdat dit geen verlen ging kon krijgen en in Bergen tot 4 uur mag feestvieren, het festijn voort te zet ten. Men stelde ons de vraag of de politie, door zoo te handelen, het Alkmaarsche vereenigings- en zakenleven niet te zeer bemoeilijkte. Onze eerste indruk was, dat hier in derdaad iets gebeurde, dat ongewenscht moet worden genoemd, omdat wij de noodzakelijkheid niet kunnen inzien voor besloten feestelijkheden van be hoorlijke vereenigingen verlenging van sluitingsuur te weigeren. Wij vonden de zaak ernstig genoeg om den commissaris van politie den h. Walraven, om inlichtingen te vra gen. Deze deelde ons mede, dat met goed vinden van de leeraren en de besturen van de leerlingen-vereenigingen van het Gymnasium, de Handelsschool en de R. H. B. S. was overeengekomen, dat iedere vereeniging drie feestavonden mag organiseeren. Zij krijgen daarvoor vc x* den grooten avond verlenging tot 2 uur, voor den propaganda-avond tot 1 uur en voor den balavond tot 12 uur. Deze overeenkomst was schriftelijk vastgelègd en ook door de besturen on derteekend. De heer Walraven had dan ook ge meend zich aan de overeenkomst te moeten houden en merkte nog op, dat voor hedenavond geen verlenging tot 2, doch tot 1 uur was aangevraagd. Op grond van de overeenkomst had hij hiervan 12 uur gemaakt. De heer Walraven wees er op, dat men tocht in het oog moest houden, dat het hier vereenigingen van scholieren be trof en merkte op, dat hij moeilijk reke ning kon houden met hetgeen men in naburige gemeenten ten aanzien van verlenging van sluitingsuur oirbaar achtte. Het sluitingsuur kan niet zoo laat wor den gesteld, of er zijn altijd nafuivers, doch in ieder geval eischt een behoorlij ke regeling, dat men op feestavonden van besloten clubs, na 12 uur gein groe pen toelaat, die elders hebben gefuifd. Bovendien, aldus de heer Walraven, ben ik van oordeel, dat de ouders van 'scholieren niet moesten toestaan, dat deze na 12 uur, na afloop van hun eigen feestavond, naar een naburige gemeente trekken, om daar verder te fuiven. Wij waren het met deze zienswijze niet oneens, doch merkten op, dat met het oog op de belangen van de betrokken zakenmenschen, met dergelijke feiten toch wel rekening gehouden diende te worden. De heer Walraven voerde hiertegen aan, dat men deze avonden diende te beschouwen als feestavonden voor de betrokken schoolvereenigingen en dat er voor gewaakt diende te worden, dat die avonden ontaarden in feestavonden voor anderen. Het vorig jaar was dit met de feest avond van Paccivolo wel het geval ge weest, met als gevolg, dat na afloop ver- schllende deelnemers op de straat de politie overlast bezorgden, waarom aan Paccivolo verlenging van sluitingsuur was geweigerd. Wij voerden hiertegen aan, dat de po litie door dezen maatregel ook de leden, die zich goed hebben bedragen, dupeert, benevens de Alkmaarsche zakenmen schen en dat het dus rechtvaardiger was om tegen de zich niet goed gedra genden op te treden. De heer Walraven erkende de juist heid van deze opmerking, wanneer het bestuur niet te royaal was geweest met het verleenen van introductie en zegde toe, dat Pacivolo wel vergunning kan krijgen wanneer het bestuur garandeert geen verkeerde elementen te zullen in- troduceeren. Met nadruk verzekerde de heer Wal raven ons, dat geen vrees behoeft te bestaan dat onder zijn beleid niet vol doende rekening zal worden gehouden met de Alkmaarsche belangen en dus met de belangen van de Alkmaarsche zakenmenschen, waarbij hij er op wees. steeds had geijverd voor de ver lenging van het gewone sluitingsuur. Tenslotte verklaarde hij ons, dat hi; in het algemeen tegenover feestavonden van de burgerij een ruim standpunt in neemt en als regel de verlenging geeft die gevraagd wordt. COR. v. d. LUGT MELSERT TREEDT AF. Als directeur van het Hofstadtooneel. Naar de „Tel." zal de heer Cor van der Lugt Melsert, directeur van het Rotter- damsch-Hofstadtconeel met het einde van het loopende speelseizoen deze functie neer leggen. De redenen die tot dit besluit geleid hebben zijn niet bekend. Gelijk men weet was de heer Van der Lugt sinds 1917 directeur van dit gezelschap. Snaarmanslaanbewoner alhier. Nu de Raad een besluit heeft genomen heeft Uw stukje geen doel meer. Red. Alkm. Crt. Kerstboek voor Jong Holland, uit- gave N.V. Uitg.-Mij. Editio te Hillegom. Dit Kerstboek, onder redactie van dr. R. Miedema, is ook dit jaar weer zeer aantrek kelijk. Een aardig wintergezicht op den om slag en bij verschillende verhalen eveneens goede teekeningen. Van den redacteur een in leidend artikel „Kerstmorgen in de haven". Rein Valkhoff schreef 'n stemmig schetsje „De Penteekening". Van Anke Servaes een aardig verhaaltje over den goeden invloed van Kerstfeest. Mien Labberton gaf een liedje Naar Bethlehem, waarvoor Eveline Sypkens de muziek schreef. Van genoem de bekende schrijfster een interessant Kerst verhaal, zich afspelend in Kafferland. Dit Kerstboek lijkt ons zeer geslaagd en wij gelooven dat menig kind (leerlingen van Zondagsscholen b.v.) het gaarne zou ont vangen bij zijn Kerstgeschenk. (Uitsluitend 2» hands artikelen). Van 1S regels Of sent hQ vooruit' betaling te voldoen. TE KOOP een nog z. g. a. n. „GODIN KACHEL" courant-model. Pr. 9. Adr. Westerweg C 20, Heiloo b. d. Reg. laan). AANGEBODEN electrisch KACHEL TJE, prijs 5. Adres COMANSSTRAAT 2. TE KOOP z. g. a. n. GODINKACHEL en een VELO-WASCHMACHINE. D. DE GROOT, Dorpetr. 67, Bergen N.H. Pracht eiken waschkast 15, prima veerenbed 10, best gastoestel z. g. a. n. (3 vlams) 5.50, leeren Crapaud 3.50, 6 6toe'en 7.50, Damesmantel met bont 3.50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP EEN LINTZAAG met motor. A. MASCLÉ, Stationsweg K 1 hoek Rijksstraatweg, Heiloo. Moderne Kleerenmakersmachine, z. g a. n. J 45, prima Handnaaimachinc 9, Singer 18.50. Trapmachine 17.50, 7n- zinkbaren 45, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP EEN KOZIJN met Garage deuren, maat 330 X 290. Te bevr. WESTERWEG 26ör TE KOOP AANGEBODEN wegens om standigheden z. g. a. n. WASCHMA CHINE merk „Velo", geheel op kogels. UITENBOSCHSTRAAT 93. TE KOOP z. g. a. n. DAMESRIJWIEL 22.50, HEERENRIJWIEL 12.50. PRANGER, Spoorstraat 59. N.V. EIERVFILINü NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 22 Dec. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 125000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 3 3.30, 58—60 3—3-40, 60—62 3.20 3.70, 62—64 3.704.10, 64—66 3.90—4.30, kleine 2.703.10. 8000 stuks Eendeieren 2. DE BOT ERPRIJS. ALKMAAR, 22 Dec. 1934. Op de heden gehouden botermarkt werd 70— 77X cent betaald. Kipeieren (groothandel) 3 3.40 en Eendeieren 3. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 22 Dec. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 Melkkoei 175; 17 Nuch tere kalveren (slacht) 6—16; 6 Vette schapen 12—18. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Dec. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.60; Andijvie per 100 stuks 0.50—2.90; Appelen per 100 pond 5—12; Bloemkool le s. 9.50 19.50, 2e s. 3—5; Boerenkool pier 100 stuks 0.702.50; Gele kool per 100 K.G. 1.20; Groene kool per 100 stuks 24.50; Krovslap er 100 stuks 0.70 4,80; Knolselderie per 100 stuks 1 4.20; Koolrapen per 100 K.G. 1.50; Pe ren per 100 pond 4—8; Prei per 100 bos 1.906.10; Roode koo per 100 K.G. 13; Selderie per 100 bos 0.50 2.40; Spruiten per 100 pond 28; Tomaten per 100 pond 7—16; Uien per 100 K.G. 1 2.40; Wortelen per 100 K.G. 0.70—1.50, Wortelen eer 100 bos 5.50—10.50; Witlof le s. 4—7 en 2e s 2—3.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Dec. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 51000 K.G. Roode kool 1—/ 2.10, door schot 1 1.70; 30.000 K.G. Gele kool 1—/ 1.50; 32ÜOO K.G. Deensche witte kool 0.701.60; 9000 K.G. Uien: gele uien 2—2.10, grove 2.40—2.70, drielingen 1.20—7 1.40, nep 1.40 en 2600 K.G. Peen 80—90 cent, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 21 Dec. 1934. 5200 K.G. Uien: uien 1.50—2.10, drie lingen 1.30—1.40, grove 2.20—2.40, gele nep 1.70; 700 K.G. Peen 0.90, 58000 K.G. Roode kool 1 20—2.30, doorschot 1—1.40; 10500 K.G. Gele kool 11.40, doorschot 11.10; 40000 K.G. Deensche witte kool 1 20 1.60, doorschot 0.701.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Dec. '34 Roode kool le s. 1 2.10, 2e s: 1; Gele kool le s. 11.10, 2e s. 1; Deensche witte kool le s. 1.40; Drielingen (uien) 1.20 i 1.30, uien 2 en grove uien 2.60; Peen 1 en kleine Peen 0 60. Aanvoer: 51000 K.G. Roode kool; 2800 K.G. Gele kool; 14700 K.G Deensche witte kool; 1275 K.G. Uien en 250 K.G. F.en.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3